Nota jeugdwerk in Wassenaarse onderwijscommissie agenda Gemeentewerken en brandweer Leiderdorp in nieuw gebouw Actief weekeinde inbrekers in Sleutelstad Bouwkosten: 1,7 miljoen LEIDERDORP Het nieuwe onderkomen van de Leiderdorpse brandweer en de dienst gemeentewerken, dat aan de door te trekken Simon Smitweg gerealiseerd zal worden, gaat 1,7 miljoen gulden kos ten. Men verwacht dat begin augustus de eerste paal voor het complex geslagen zal worden; een half jaar later wordt het geheel opgeleverd. De nieuwbouw, die plaats biedt aan de drie brandweerwagens plus het rollend materieel van gemeentewerken, werd ontworpen door Jo- han Visser BV uit Alphen aan den Rijn. Het betekent een kleine uit breiding van de bestaande gemeentewerf, maar is „een eerste stap op de weg naar een betere huisvesting van het hele Leiderdorpse ge meentelijk apparaat". Met dit nieuwe gebouw heeft nu de hele bui tendienst een onderkomen. In het gebouw komen naast garages een service-werkplaats voor de wagens en een algemene werkplaats. Verder komt er kleed- en was gelegenheid, een kantine en wat kantoorruimte voor de chef buiten dienst en de werfbeheerder. Met name de brandweer zal het in de nieuwe huisvesting beter krij gen. Het; huidige onderkomen naast het Leiderdorpse gemeentehuis heeft het nadeel, dat, vooral op marktdagen, een deel van Leiderdorp slecht bereikbaar is. Bij de verbetering van de huisvesting van het gemeente-apparaat in Leiderdorp horen verder de nieuwbouwplannen ln Winkelhof, waar een nieuw gemeentehuis gerealiseerd zal worden. Het gemeentehuis is nu gevestigd in verschillende panden aan de hoofdstraat. Over de plannen voor het nieuwe gemeentehuis is nog weinig bekend. Een commissie ad hoe uit de raad beraadt zich over de plannen, de algemene verwachting is dat tegen het einde van dit jaar concrete zaken aan de orde zullen worden gesteld. Aan de Simon Smitweg worden nog twee andere voorzieningen ge bouwd. Een daarvan is de nieuwbouw van het dagverblijf „Margriet", de andere is het nieuwe politiebureau. De Leiderdorpse politie is nu gehuisvest in een woonhuis aan de Acacialaan. Dat heeft al geleid tot onderbezetting van de groep. Het onderkomen is namelijk te klein om personeelsuitbreiding op te kunnen vangen. Vrij onlangs werd de grond voor het nieuwe bureau overgedragen. De nieuwbouwplan nen zijn al geruime tijd in behandeling bij het ministerie. MAANDAG Steenstraat lb, Wereldwinkel, t Ontmoetingscentrum, hoek Bc Apotheken i zondagsdienst Thorbeckeweg 3. Voorschoten, tel. 071- 762877; Oegstgeestse Apotheek, Wilhel- minapark 8, tel. 153274. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, tel. 125202. moeilijkheden ver- r De voor- en achtergevel van het nieuwe gebouw voor gemeentewefcen en brandweer in Leiderdorp. Boven de voorgevel met hoofdingang, die tevens als ingang voor de gemeentewerf dienst zal gaan doen. Onder de achterkant van het gebouw met de garage-uitritten. tot 8 uur 's morg. en tijdens het week end doorlopend van vrijdagavond tot maandagmorgen. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15. Lelden. Voor hulpverlening aan verongelukte honden, katten, vogels. WASSENAAR De nieuwbouw plannen van de Wassenaarse „Van Woesik zeeveiHrennersgnoep" er moeit een ieuw clubgebouw met bo- tenloods komen verkeren in een vergevorderd stadium. Dat deelde A. C. Menken namens de bouwcommis sie in heit orgaan van de groep, „De m ae xomenae maanaen een aantai -* «- T~> 1 acties op touw te zetten, waardoor de VI PPT* MITIPTI bouwplannen af te sluiten lening zo laag mogelijk J-CCi llJIltZ/Il 1 gehouden kan worden. Het ontwerp voor de nieuwe behui zing is van architect J. P. M. Gou- deau, die tevens lid van de bouw commissie is. In het ontwerp is er van uitgegaan dat de loods, die de groep nu als tijdelijk onderkomen heeft, ook bij de nieuwbouw betrok ken zal worden. Een en ander be tekent dat het tijdelijk onderkomen van de groep aan de Van Duiven voordelaan in een definitieve behui zing zal worden omgezet. Door van die loods gebruik te ma- Wassenaarse padvinders vorderen maken kon men tot een betaalbare opzet komen, die ook door de ge meentelijke autoriteiten is aanvaard Het gaat er nu om de financiële ach tergrond van de plannen een wat concreter vorm te geven. Men denkt gehouden kan worden. De nieuwe accommodatie kamt te staan in het bestemmingsplan Ter Weer, op een terrein van veertig bij negentig meter, dat vrijwel helemaal door water wordt omgeven. Het nieu we gebouw zal ook ruimte .bieden aan kabouters, die nu op zolder van de kleuterschool in de Kerkstraat een onderkomen hebben gevonden, en aan welpen en gidsen, die in het park „De Paauw" over een huisje beschikken. In de directe omgeving van het gebouw is volop ruimte voor het organiseren van kampen, sport activiteiten en het uitzetten van hin- dernisbanen. De padvinders zullen in de omgeving zelfs kampvuren aan mogen leggen. Botulisme in Wassenaar WASSENAAR In de gemeente Wassenaar is botulisme geconsta teerd. De ziekte, die heerst onder watervogels, komt daar vooral voor in de Zijlwatering en zysloten daar van. Verder is besmet water gevon den in enkele vijvei-s. Men wordt verzocht bij aantreffen van dode eenden de Wassenaarse gemeente politie oif de dienst gemeentewerken te waarschuwen. van NZH over Vijf-Meibrug VOORSCHOTEN Het bericht in deze krant van afgelopen woensdag over de Vijf-Meibrug over de Korte Vliet, de verbinding tussen Leiden- Zuidwest en de Voorschotense wijk- Noord-Hoflandbevatte enkele on juistheden. De NZH zal volgend jaar mei niet alleen de autobus Leider dorpDen Haag (lijn 48) via de brug laten lopen, maar ook lijn 30, die loopt van Katwijk, via Valkenburg naar Leiden. Bovendien is het de bedoeling dat ook de sneldienst Lei derdorp—Den Haag (lyn 64 of 65) over de brug gaat. Daarnaast wordt er nog gestudeerd op een paar an dere lijnen om ook die over de brug te laten gaan, zo deelde een woord voerder van de NZH ons mee. Overigens is het volgens de woord voerder onjuist dait de autobuslijn vanaf Leiderdorp (48) zich dooi- de wijken van Voorschoten. Leidschen- dam en Voorburg slingert. De buslijn volgt namelijk de hoofdwegen. Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar tel. 134687. Onderwijswinkel Sophlastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.0017.30 uur. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, Spreekuur dagel. 14.00-15.00 Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex) telef. 130775. In de manden Juli en aug. dl. en do. geopend van 18.3020.30 uur. Koord-Studio Centrum voor intermenselijke betrek - ïdag t/m vrijdag Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woensdag 17.00 .18.00 uur; Noord, van Hogendorpstraat 36, maandag 10.3011.30 uur; Kool, Driftstraat 49a. dinsdag 10.3011.30 u.; ir; Tuinstadwijk, Herengracht ao. vnjaag 10.3011.30 uur. Weduwen en weduwnaars Adviesbureau v duwnaars. Roomt telefoon 123235. Advocaiten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donder dagavond van 78 uur. Dienstencentrum Noordelndspletn 2b. tel. 140483. Al gemene Informatie dagelijks 9.0010.00 Moederhulp Moederhulp (niet gehuw LEIDERDORP Tot de vakan tiegeneugten die dank zij de aanhoudende warmte dit jaar uit bundig beleefd kunnen worden behoort ondermeer het poedelen. Een van de plaatsen die zich daar uitstekend voor lenen is de spar telvijver in het Leiderdorpse park „De Houtkamp"waar met name de jongere jeugd zich uitstekend amuseert. Overigens blijft voor open water gelden dat het oppas sen is om geen ziektes op te lopen. Alhoewel dode eenden niet altijd op botulisme wijzen is het toch verstandiger om uit water waar dat geconstateerd wordt, weg te blijven. Dat geldt ook voor water waar ratten in zouden kunnen zwemmen. Burgerlijke stand LEIDEN Inbrekers en insluipers zijn in het afgelopen weekeinde in Leiden actief geweest. In een lunchroom aan de Boter markt maakte een antiekliefhebber zich n de nacht van zaterdag op zon dag meester van vierenveertig zes tiende en zeventiende - eeuwse in bruin houten ramen gevatte tegeltjes. De blauwwitte tegeltjes zouden een waarde van ongeveer drieduizend gul den. vertegenwoordigen. Waardevollere artkelen, de n de lunchroom aan wezig waren, bleven onaangeroerd. WARMOND Geboren: Dombrowski, wed. B. de Groot. wed. der Hoeven (95). Meilof (89). Dijkstra en A. Kühn. WASSENAAR In de eerstvolgende vergadering van de Wassenaarse commissie onderwijs komt ondermeer een nota aam de orde over het jeugd- en jongerenwerk in Was senaar. In deze nota wordt eraam herinnerd, dat de stichting „De Brug" sinds oktober 1974 nauwelijks meer activiteiten heeft ontwikkeld. Slechts enkele onderdelen van het oor spronkelijke activiteitenpaikket zijn blijven voortbestaan. (74). echtg. v. S. P. hoven; R. A. I. E. Goossens; Kromhout en C. M. S. P. D. Roest; 4 vliet 1 C. J. Ladan; N. G. M. Zand- 1 Y. M. l Gent. Moord In een woning in Bari- loche, een stad op 1700 km ten zuid westen van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, is zaterdag het stoffe lijk overschot gevonden van de Ne derlander Roelof Kamphuis, die vol gens het Franse persbureau AFP huursoldaat in Angola is geweest of wilde worden. De politie van Buenos Aires heeft naderhand meegedeeld, dat de 20-jarige Nederlander S. M. is gearresteerd. Volgens de politie is de Nederlander K. ongeveer 45 da gen geleden gedood door slagen op zijn hoofd. Als gevolg van het ontbreken van recreatiemogelijkheden voor de jeugd zijn in het-afgelopen Jaar verschil lende actiegroepen in het geweer ge komen. Onlangs heeft zich een nieu we actiegroep aangediend, onder meer bestaande uit oudere leden van „Time Out", een jeugd- en jonge- rensociëteit. „Time Out" richt zich Zambia contra Zuid-Afrika LOESAKA (AFP) Zuidafrikaan- se troepen hebben Sialola. in West- Zambia, beschoten, aldus een van daag door de Zambiaanse regering uitgegeven communiqué. Sialola ligt in de buurt van de Angolese en de Zuidwestafrikaanse grens. Een woordvoerder noemde de be schieting „barbaars" en „een zonne klare schending van de Zambiaanse souvereiniteit". Hij meldde tevens dat een „vijandelijk vliegtuig" 14 juni het Zambiaanse luchtruim had ge schonden. vooral op de jeugd vanaf ongeveer veertien jaar en het ledental is de laatste tijd sterk gegroeid. Daardoor ontstond de behoefte aan een aparte ruimte voor de wat oudere jeugd. Die ruimte zou moeten bestaan uit een jeugdcafé en een plaats van samen komst voor thema-weken, film, caba ret, sprekers en dergelijke. Enkele maanden geleden heeft een tweetal raadscommissies zich bezig gehouden met de problematiek van het jeugd- en jongerenwerk in Was senaar. De leden van die commissies meenden dat een zekere terughou dendheid betracht zou moeten wor den bij het doen van investeringen in het gebouw „Nijevelt", dat „De Brug" gebruikte. Het gevolg van dit terughoudende standpunt van de raadscommissies is geweest dat het bestuur van De Bru;, per 1 juli j.l. is afgetreden, dat de stafmedewerkers per 1 augustus a.s. werden ontslagen en dat de huur van het gebouw werd opgezegd. Over de nu ontstane situatie wil len burgemeester en wethouders overleg plegen met de commissie onderwijs. De nieuwe actiegroep heeft enkele wensen op tafel gelegd: het vormen vah een stichting, vestiging van een ontmoetingsplaats voor jon geren in de boerderij Van de heer Bos in het plan Ter Weer, die eigen dom van de gemeente is, maar nog door de heer Bos wordt bewoond, en de exploitatie van een jeugdcafé op een niet-commerciële basis, waar dus betaalbare tarieven zullen gelden. Herbestrating Wassenaar kost twee ton Wassenaar B. en W. van Was senaar hebben de raad gevraagd een krediet van 180.000 gulden beschik baar te stellen voor herbestratings- werkzaamheden in Nieuw Wassenaar. Al eerder heeft de raad een kre diet van 924.000 gulden verleend voor de vernieuwing van de riolering in dit gedeelte van de gemeente. Hier van was een bedrag van 90.000 gul den bestemd voor bestrating. Voor de meeste straten en lanen blijkt ech ter een volledige herbestrating nodig te zijn. Deze straten en lanen zijn de Van Calcarlaan, Zijdeweg, Klein Hoef ijzerlaan, Groot Hoefijzerlaan, Ho- geweg, Beukenhorstlaan, Bremhorst- laan, Teylingerhorstlaan, Bloem- camplaan en Hogeplein. Uit de bibliotheek van Reuivens aan het Steenschuur verdween gedurende het weekeind een geldbedrag van f 170.-. Daarnaast ontstond schade doordat alle laden van kasten en bu reau's werden opengebroken. De po litie vermoedt dat de dader zich vrij dagavond heeft laten insluiten. Er zijn in elk geval geen sporen van in braak aan het gebouw aangetroffen. Ongenode gasten hebben zich eind vorige week ook toegang verschaft tot de woning van een artsengezin aan de Van Beuningenlaati. Daar het gezin, met vakantie in Italië vertoeft is het de politie niet duidelijk wat er pre cies buit is gemaakt. Hoewel op het moment van de insluiping een alarm installatie in werking trad, heeft de dader nog kans gezien om in één van de slaapkamers alle laden te door zoeken en de inhoud daarvan op een bed uit te spreiden. Ook de spreek kamer moet haastig zijn doorzocht. Bij de politie bestaat de indruk dat er niet veel is buitgemaakt. Voorts is er ingebroken in een tuin huisje van „Ons Buiten" in Leiden- Noord. Er werden o.m. enkele siera den ter waarde van ruim f 800,- ont vreemd. Illegale zender LEIDEN De Leidse politie heeft zaterdagavond in Merepwijk in sa menwerking met de PTT een illegale zender opgespoord. De zendappara tuur. die toebehoorde aan een 18-ja- rige Leidenaar, is in beslag genomen. De politie is tot deze actie overgegaan nadat er veel klachten waren binnen gekomen van radio- en televisiesto ringen in de omgeving. Jongen door etalageruit geslagen LEIDEN Een 18-jarige inwoner van Roelofarendsveen is gisteravond in de Haarlemmerstraat door de ruit van een winkel in huishoudelijke ar tikelen geslagen, zonder dat daar volgens zijn eigen verklaring enige reden toe bestond. De politie heeft de vermoedelijke dader, een 20-jarige Leidse straatmaker, aangehouden. De Roelofarendsvener moest met di verse snijwonden naar het Acade misch Ziekenhuis worden overge bracht. Een 55-jarige Leidenaar moest gis teravond naar het ziekenhuis als ge volg van een uit de hand gelopen ruzie op de Oostdwarsgracht. Hij werd door een bij de politie bekende buurtgenoot met een stok op het hoofd geslagen. Het slachtoffer heeft echter tot nog toe geen aangifte van mishandeling gedaan. Zomerfeesten in Wassenaar WASSENAAR Het programma voor de jaarlijkse zomervakantie activiteiten is bekend gemaakt. In de periode van 21 juli tot en met 2 augustus kunnen jongens en meisjes van 6 tot en met 12 jaar deelnemen aan allerlei activiteiten, die door het comité voor de Zomervakantiespelen zijn voorbereid. Op 21 juli is er een groot water festijn in het sportfondsenbad, op 22 juli wordt een filmvoorstelling gehouden in het Astra-theater. Voor 23 juli staat een speurtocht door Meijendell op het programma, ter wijl er op 26 juli een grote ruilbeurs in de sporthal wordt georganiseerd. Van 27 tot en met 30 juli is er dage lijks in de sporthal de „Kreade", die de jeugd de mogelijkheid biedt op allerlei manieren creatief bezig te zijn, uiteraard onder deskundige lei ding. Het vakantieprogramma wordt op 2 augustus besloten met een be zoek aan het Dierenpark Wassenaar per bus. Vissers uit zee gepikt HONG KONG De Nederlandse vrachtboot "Straat Honsjoe" van de Koninklijke Java-Ohiina Pakketvaart Lijnen B.V. heeft de 12 bemannings leden opgepikt van een .Taiwanese visseersboot, die op 7 juli in de Zuid- ohinese Zee is gezonken. „Het Nederlandse schip heeft ge seind, dat de Taiwanezen zich in twee reddingboten bevonden en maandag ochtend zijn waargenomen. Frank Sinatra weer getrouwd PAL MSPRINGS De 60-jarige Amerikaanse zanger Frank Sinatra is gasteren in Palm Springs Calif or- nië) voor de vierde maal in het hu welijk getreden, ditmaal met de 46- jardge Barbara Marx, voormalige echtgenote van Zeppo. één van de beroemde Marx Brothers. Ongeveer 130 gasten, onder wie bekende filmsterren, waren uitgeno digd voor de huwelijksplechtigheid die zich afspeelde in de residentie van Walter Annenberg, voormalig Amerikaans ambassadeur in Groot- Brittannië. Sinatra was eerder getrouwd met Nancy Barbato, Ava Gardner en Mia Farrow. Voor Barbara is het haar derde huwelijk. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder» Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post t 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers t 0.55 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automatiscne overschrijving geen administratie- en Incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2