SANDERS WINT SCHEYENINGEN Hartog dé pechvogel in races Zandvoort Zandvoorters beheersen tennisfinales in Hillegoms toernooi Sublieme race van Wil van der Laan Hezemans tweede op Watkins Glen SPORT SPORT SPORT SPORT Vrij spel Internationale tenniskampioenschappen Sanders. SCHEVENINGEN - Loek Sanders heeft gisteren het heren enkelspel gewonnen van de internationale kampioenschappen van Scheveningen. Voor duizend toe schouwers speelde de nationale kampioen tegen de Amerikaan Joe Garcia in een ge degen partij en kwam niet in gevaar. Re gelmatig speelde hij zich naar een over winning van 6-3, 6-2. Slechts in de tweede set had Garcia bij een voorsprong van 3-2 een kans om door de opslag van Sanders te breken, maar twee eenvoudige ballen sloeg hij in het net. Daarna kwam hij er niet meer aan te pas. Bij de dames was Elly Vessies oppermachtig tegen Tine Zwaan: 6-2, 6-3. De uitslagen van de finales zijn: Heren enkelspel: Loek Sanders (Ned)-Joe Garcia (VS) 6-3, 6-2. Heren dubbelspel: Hemmes/Sanders (Ned)-Simmons/Garcia (VS) 6-4,3-6, 6-0. Dames enkelspel: Elly Vessies (Ned)-Tine Zwaan (Ned) 6-2, 6-3. Gemengd dubbel spel: Tine Zwaan/Fleury (Ned}-Corol Seeman (Aus)/Parker(VS) 6-4, 7-6. De Hongaar Balazs Taroczy is gisteren toegevoegd aan de lijst van deelnemers voor de internationale tenniskampioen schappen van "het Melkhuisje" in Hilver sum. Door zijn positie op de ATP-lijst is Taroczy als tweede geplaatst na Wojtek Fibak (Pol). Door de deelneming van Ta roczy, die in Parijs Arthur Ashe (VS) ver sloeg en in de kwartfinales in vijf sets van Raul Ramirez (Mex) verloor, ziet de plaat sing er nu als volgt uit: 1Fibak, 2. Taroczy, 3. Edmonson, 4. Moore. Vier van de zes Nederlandse deelnemers aan het kwalificatietoernooi voor de inter nationale tenniskampioenschappen van Nederland in Hilversum zijn gisteren in de eerste ronde uitgeschakeld. Alleen Fred Hemmes en de op het laatste moment tot het kwalificatietoernooi toegelaten Martin Koek wonnen en behouden hun kans op een plaats in het hoofdtoernooi. Het kwalificatietoernooi telt 32 deelne mers, die zijn verdeeld in vier secties van acht spelers. De vier sectie-winnaars plaatsen zich voor het hoofdtoernooi, dat morgen op de banen van het "Melkhuisje" begint. Fred Hemmes behaalde na drie uur spelen een verrassende overwinning op de Amerikaan Arminstead Neely: 7-5, 5-7, 10-8. Martin Koek had weinig moeite met de Zuidafrikaan Robert van 't Hof en won met 6-4,6-0. Guido Hornman, Wouter Fok, Marian Laudin en Klaas Visscher werden al in de eerste ronde uitgeschakeld. Huub van Boekei en John Riethoven zijn gisteren in West-Berlijn Europees jeugdkampioen tennis - jongens tot en met 16 jaar - in het dubbelspel geworden. In de finale versloegen ze Marc Albert en Bas Vletter met 6-4, 6-3. In het enkelspel van deze leeftijdsgroep verloor Marc Albert in de finale van de Fransman Noah. De set standen waren 1-6, 2-6. Mariétte Bakker en Marcella Mesker verloren de finale meisjesdubbelspel - tot en met 18 jaar - van de Britse combinatie Cobbs/Cooper met 6-7, 2-6. De Mexicaan Raul Ramirez, verliezend halve finalist op Wimbledon tegen Nasta- se, heeft gisteren in Gstaad het internatio nale Grand Prix-tennistoernooi op zijn naam gebracht door Adriano Panatta in vier sets, 7-5, 6-7, 6-1, 6-3 te verslaan. De conditioneel sterke Mexicaan domineerde gedurende het grootste gedeelte van de partij en ontnam, met zijn gevarieerde spel, in de eerste beide sets aan Panatta zoveel kracht, dat hij de derde en vierde set moeiteloos won. In de finale van het dame senkelspel versloeg de Belgische Michèle Gurdal de als eerste geplaatste Frangaise Gail Lovera verrassend in drie sets: 4-6, 6-2, 6-3. In de halve finales van het met 150.000 dollar genoteerde tennistoernooi van Myrtle Beach versloeg de Roemeen Ilie Nastase gisteren de Amerikaan Jimmy Connors in drie sets: 0-6, 6-4, 7-5. In de finale komt de Roemeen uit tegen de Spanjaard Manuel Orantes, die al eerder Arthur Ashe had uitgeschakeld. ZANDVOORT - Het ging vandaag gewoon niet, ik mocht eenvoujdigweg niet winnen", vertelde Wil Hartog, de meest ongelukkige man van het rennerskwartier dat zijn tenten in Zandvoort had opgeslagen voor de zogenaamde Revanches van Assen. Marcel Ankone stevende, nadat Hartog was uitgevallen, in de 500cc klasse regelrecht op de overwinning af. Wil Hartóg, bijgenaamd de 'witte reus' en ongetwijfeld Neerlands beste motorracer op dit moment moest, tijdens deze Revanches, tweemaal aan den lijve ondervin den wat er-gebeurt als Vrouwe For- tuna geen zin heeft om achter op het snelheidsmonster plaats te ne men. Tweemaal, in de 500 en 750 cc klasse lag de grasdroger uit Abbe- kerk onbedreigd op kop. Tweemaal sloeg het noodlot echter toe. In de zwaarste klasse duikelde Hartog na een stuurfoutje in de Tarzanbocht van zijh Suzuki, bij de halve liters moest hij door een kettingbreuk opgeven. Van zijn glimmend witte motorpak was niet veel meer over. Wandelen Halverwege de race in de 500 cc klasse wandelde Hartog, met de gebroken ketting over zijn schou der, teleurgesteld de pits binnen. "Dit is me nog nooit gebeurd", zei de man die op Assen vlak achter internationale grootheden als Barry Sheene en Pat Hennen op Dooi Ad Kaai een schitterende derde plaats ein digde. "In de Panorama-bocht breekt de ketting en vliegt rechts- streeks van het tandwiel over mijn schouder. Ik moet er niet aan den ken wat er had gebeurd als dat ding tussen het achterwiel zou zijn ge komen. "Ik had", lachte hij laco niek, "ondanks de pech toch nog een voordeeltje. Doordat die ket ting op mijn schouder terecht kwam hoefde ik hem tenminste niet te gaan zoeken". Over zijn stuurfoutje in de formule 750 zei Hartog: "Het ging te gemak kelijk. Even verslapt de concentra tie en 'boem' daar lig je dan. Het hoort er allemaal bij. De schade aan de motor valt gelukkig mee". Mede door het uitvallen van Har tog, maar vooral ook door de vrij matige strijd waarvan in de andere klassen sprake was werd Zand voort niet zo interessant als waarop het talrijke publiek gehoopt had. De 350 cc klasse uitgezonderd, want daarin was volop strijd. We liswaar had de Zuidafrikaan Allan North een bliksemstart, maar het trio Katavama, Herron en Balling- ton zette spoedig de achtervolging in. Elke ronde sldop men dichter bij, maar de knap sturende North zag toch kans uit de klauwen van zijn achtervolgers te blijven. Ook de 250 cc klasse kende een buiten landse winnaar. Patrick Fernandez leidde van start tot finish. Het was echter niet de razendsnelle Frans man, maar de Fin Pentti Korhonen die de handen van de toeschowers op elkaar kreeg. In gedurfde stijl rukte de als laatste gestarte Fin door het hele veld op naar de tweede plaats. Afweten de. Het klapstuk van de dag, de race in de 500 cc klasse, werd een volledig Nederlandse aangelegenheid. Na dat Hartog onvrijwillig was afge stapt, nam Boet van Duimen de koppositie over die hij evenwel een ronde later aan Marcel Ankoné, verrassend derde op Francor- champs tijdens de GP van.België, moest overdoen. Honderd meter achter de twee koplopers zat de verdienstelijk sturende Rob Bron en in deze volgorde ging men ook over de finish. Nadat favorieten als Hartog, Van Duimen en Schurgers waren uitge vallen stevende Albert Siegers op een onverwachte zege in de 750 cc klasse af. Dick Alblas werd in deze nationale race tweede, terwijl Cees Bouwmeester uit Abbenes op een eervolle zesde plaats beslag legde, bij de zijspannen tenslott verd mng het Nederlandse duo Martin Kooy/Rob sla Vader, dat op Assen ook al van zich deed spreken middels een magi strale tweede plaats. In de vierde ronde van deze spectaculaire klasse sloegen de Westduitsers Ohrmann en Grube met hun Yamaha over de kop en moesten met rugklachten naar het ziekenhuis in Haarlem worden vervoerd. Met Wil Hartog werden de Duitsers, wier verwon dingen overigens van niet ernstige aard bleken, zodoende de pechvo gels van de dag. BOKSEN - De Amerikaanse zwaargewicht Ken Norton, in sep tember uitdager van Mohammed Ali, heeft zaterdag door interventie van de scheidsrechter zijn landge noot Middleton verslagen. Norton had tot en met de vijfde ronde een achterstand, maar kwam hierna sterk terug door Middleton in de ende en tiende ronde neer te HILLEGOM - Leden van de ten nisvereniging Zandvoort hebben de finales van het tennistoernooi van de HTC Hillegom beheerst. De pas 16-jarige Dirk Wiersma won het herenenkelspel B, Jannie Hoge- kamp zegevierde bij de dames. Op de finaledag van het goed geor ganiseerde toernooi van Hillegom boden Dirk Wiersma en zijn veel oudere tegenstander Ronald Blommendaal het publiek gisteren een attractief partijtje aan. De fraai tennissende Wiersma won daarin de eerste sert met 6-2. Tot 2-2 was er nog sprake van een gelijkop- gaande strijd, waarin beide spelers tweemaal hun service-game verlo ren. Daarna liep Wiersma, die na diepe forehand- en backhanddrives goed naar het net opliep en daar de punten maakte, gemakkelijk door naar 6-2. En de tweede reeks leek het er even op dat Blommendaal met geconcentreerd tennis zou te rugkomen. Hij kwam met 2-0 voor, zag die voorsprong weliswaar te- volgens toch in zijn tegenstander uit het ritme te halen en andermaal een voorsprong (4-2) te nemen. Na twee onnodige dubbelfouten ech ter verloor Bloomendaal zijn eigen service-game en dat was het keer punt in de partij. In de volgende games, met lange rally's maakte Wiersma gewoon van minder fou ten en won met 7-5. Ook bij de dames in de B-categorie ging de overwinning naar Zand voort. In een korte strijd veegde Jannie Hogekamp haar tegen standster Milou Penseel met 6-2, 6-1 van de baan. In de halve finale had Jannie Hogekamp de als eerste geplaatste Annette v.d. Mey uitge schakeld, daarna had zij geen moeite met Milou Penseel die te weinig competitie had gespeeld om echt strijd te kunnen leveren. De finale in het gemengddubel B ging tussen de duo's Peters/v.d. Meij en Ruysenaars/Kales. Jurgen Peters en Annette v.d. Meii die in de halve finale een zeer fraaie prestatie geleverd hadden door het als eerste 'geplaatste Zandvoortse duo Wiersma/Hogekamp te verslaan, konden het gisteren in de finale niet redden tegen de goed samenspe lende mixed Ruysenaars/Kales. Uitsslag 3-6, 6-4, 6-4. Het sluitstuk van de B-categorie vormde de her- endubbel. Zoals op zeer veel ten nistoernooien bereikten ook in Hil legom Ronald Blommendaal en Gerad Pasma de finale, waarin zij het moesten opnemen tegen Bob van Overbeeke en Benjamin Ruy- senaars. In een zeer spannende eer ste set, waarin het sterke service- werk van van Overbeeke en Ruy- senaars opvallend was en de servi ces van Pasma nog al wat te wensen overlieten, was een tie-break nodig om de beslissing te brengen. Deze werd door Van Overbeeke/Ruyse- naars op overtuigende wijze ge wonnen. Ook de tweede set was het duidelijk, dat ditmaal de toch iet wat tegenvallende Blommen- daal/Pasma niet als overwinnaars uit de strijd zouden komen. Daar- dat zij teveel fouten maakten waren zij niet in staat om de partij in hun voordeel te beslissten: 6-7, 3-6. Overige uitslagen: herenenkel C: H. de Jong-P. Verbrugh 6-3, 6-2, da mesenkel C: B. Tombrock-L. Of- fenberg 3-6, 6-2, 6-2, herendubbel C: van Eeden/van Ederen-van Aken/de Haas 6-2, 6-2, damesdub- bel C: van Balen/Blommerse-den Elzen/Goud berg 6-1, 4-6, 7-5, ge mengd dubbel C: Offen- berg/Brandt Corstius-Hylkema/de Jong 6-3,2-6,6-3, herenenkel D: H. Schaap-W. van Gerven 6-0, 0-4, damesenkel D: R. Verdegaal-T. Rozema 6-1, 6-1, herendubbel D: Groot/Groot-van Gerven/Timmer 6-3, 7-5, damesdubbel D: Bak- ker/Bakker-Borkhuis/Hart 7-5, 6-3, gemengddubbel D: Accensi/Accensi-Cats/Ekker 3-6, 6-2, 7-5. PAUL VAN STRAATEN. BOKSEN - De Mexicaan Zamora heeft zaterdag in Mexico zijn we reldtitel in het bantamgewicht be houden. Zamora sloeg in de derde ronde zijn uitdager Illueca uit Pa nama knock-out. TENNIS - In de halve finales van het toernooi om de Davisbeker heeft Groot-Brittannië gisteren met 4-1 van Frankrijk gewonnen. De Britse dames zullen in de finale uit komen tegen de partij Italië-Zweden. VESSEM - Wil van der Laan en co- equiper Marinus van der Berg uit Ter Aar hebben gisteren in Vessem de zijspancross, meetellend voor het Nederlands kampioenschap, gewonnen. Het duo won beide Van Vooral in de eerste manche impo neerde Van der Laan door, na een magnifieke inhaalrace, Europees kampioen Ton van Heugten in de laatste ronden voorbij te steken en zodoende de hoogste eer voor zich op te eisen. Door de overwinning van het tweetal uit Ter Aar .s de strijd om het Nederlands kam pioenschap, met nog één race te verrijden, weer volledig open. Van der Laan staat derde, vlak achter Cor den Biggelaar en Ton Bens. De laatste race, waarvan de plaats van handtiing nog niet bekend is nu de KNMV het parkoers in Maastricht ongeschikt heeft bevonden, zal uitmaken of van der Laan dit keer een geslaagde greep naar de macht kan doen. Wil van der Laan, in een paar jaar tijd doorgebroken tot de top van de nationale zijspancros- sers, dankte naar zijn zeggen de overwinning in Vessem aan de voortreffelijke conditie die hij en bakkenist Marius van der Berg dit seizoen hebben opgebouwd. "De meeste rijders doen alleen 's win ters wat aan conditietraining", ver telde Van der Laan na afloop. "Wij echter trainen het hele seizoen door. Dat gaat nu zijn vruchten af werpen. Vessem is een zandcircuit en dat stelt hoge eisen aan de condi tie van de rijders. Op pure snelheid kon Van Heugten in het begin weg lopen, maar ik kreeg hem uiteinde lijk toch te pakken. Ton was doodop aan het einde van de race en toen was het voor ons, die eigen lijk toch niet zo houden van zand- circuits, een koud kunstje om hem voorbij te rijden", aldus de geluk kige winnaar. In de tweede manche demon streerde Van der Laan wat het be tekent als dé vorm er is. Door zijn inmiddels befaamd geworden blik semstart veroverde hij onmiddel lijk de koppositie en slechts Ton van Heugten wist in zijn spoor te blijven, al zag de Amersfoortse mo torhandelaar de shirtjes met zijn broers naam (Van der Laan wordt gesponsord door Paul van Heug ten) tegen het einde van de race steeds verder uit het gezicht ver dwijnen. Wil van der Laan: "Als je zo'n eerste manche wint krijg je daarna natuurlijk vleugels. Ik hoop maar, dat het in de laatste race van dit seizoen net zo lekker gaat. Een Nederlands kampioenschap is nooit weg". WIELRENNEN - Roger Young, broer van wereldkampioene en drievoudig Olympisch kampioene Sheila Young, heeft van deelne ming aan de Olympische Spelen moeten afzien. Young, opgenomen in de baanwielerploeg brak bij een ongeluk zijn rechterbeen. NEW YORK - De zes-uurs race op het circuit van Watkins Glen is za terdag een succes geworden voor Porsche, dat de eerste drie plaatsen bezette. Winnaars werden de West duitsers Rolf Stommelen en Man fred Schurti. Met een ronde achter stand eindigde de Nederlander Toine Hezemans met de Fin Leo Kinnunen en de Westduitser Egon Evertz als tweeden. De Belg Jackv Ickx en de West duitser Jochem Mass hadden lange tijd de leiding. Na 106 ronden moes ten zij echter de kop afstaan aan het team van Hezemans, omdat Ickx en Mass mechanische problemen kre gen. Tien ronden later reden Stommelen en Schurti naar de eer ste plaats, die zij niet meer afston den. In zes uur legden de Westduit sers 174 ronden (945.2 kilometer) af. De Fransman Jean Pierre Ja- bouille heeft gisteren met een Re nault de Grand Prix Formule 2 van Mugello gewonnen. Hij finishte met een voorsprong van slechts 2.4 seconden op zijn landgenoot Ar- noux en heeft nu de leiding in het klassement om het kampioenschap van Europa. De Goederen zeilt naar Regenboogtitel ALKMAAR - Jan van Staveren uit Leimuiden is er niet in ge slaagd zijn nationale regen boogtitel te prolongeren. Na een spannende strijd moest hij de eer en de titel laten aan Hein de Goederen uit Waddinxveen. Op de derde plaats eindigde Jan Metselaar (Woubrugge). Er zijn in totaal zes wedstrijden geva- De Nederlander Mark Helle man heeft zaterdag de vijfde race van het wereldkampioen schap zeilen in de Laser-klasse gewonnen. Op het water bij To ronto bleef Helleman de Zweed Svensson voor. In de algemene rangschikking bezet de Neder lander de derde plaats achter de Deen Frederiksen en Svensson. In de Fireball-klasse verstevig den de Spanjaarden Antonio Navarro en Manuel Doreste hun eerste plaats in het algemene klassement door een overwin ning. STAVEREN - Tjitte Brouwer heeft zaterdag bij Staveren de zesde wedstrijd van het sküts- jesilen gewonnen. De Heeren- vener had zeven minuten voor sprong op Sietse Hobma. De uitslag van de zesde wed strijd is: 1. Gerben van Manen (Heeren veen) met Tjitte Brouwer, 2. Lemster Skutsje (Lemmer) met Sietse Hobma, 3. Klaas van der Meulen (Woudsend) met Keimpe van der Meulen. Algemeen klassement: 1. Doarp Huzum (Huzum) met Lodewijk Meter 10,9 punten, 2. Gerben van Manen (Heeren veen) met Tjitte Brouwer 17,6,3. Sneker Pan (Sneek) met Jan van Akker 23. Vriesekoop en de Kruijff op dreef in Oostenrijk MÖDLING - Op de Europese jeugdkampioenschappen tafelten nis in Mödling, bij Wenen, zijn de Nederlandse cadetten het landen- toernooi met overwinningen be gonnen. De juniorenploegen jon gens en meisjes - wonnen en verlo ren ieder een wedstrijd. De meisjes cadettenploeg had aan een overwinning met 3-0 op Oos tenrijk - winstpunten van de Ha- zerswoudse Bettine Vriesekoop en Addie Snijders - voldoende om zich te plaatsen voor de halve fina les, waarin de ploeg uitkomt tegen Roemenië, Joegoslavië en een derde deelnemer. De jongensploeg in deze leeftijdsklasse - tot en met 14 jaar-versloeg eerst Italië met 3-0 en won daarna met 3-1 van Luxemburg. De winstpunten kwamen hier van William de Bruijn en Theo van Gasteren. In de halve finalepoule komt Nederland uit tegen Hongarijë, Tsjecho- Slowakijë en Oostenrijk. De junioren meisjes - tot en met 18 jaar - wonnen de eerste wedstrijd met 3-0 van West-Duitsland, dank zij winstpunten van de Leidse Sandra de Kruiff en Jolanda Noordam, maar verloren daarna kansloos met 0-3 van Engeland. De ploeg speelt nu verder om de ne gende tot en met zestiende plaats. De junioren jongens verloren eerst met 3-5 van Bulgarijë en wonnen vervolgens met 5-3 van Italië. Ook deze ploeg komt verder uit in de strijd om de negende tot en met zes tiende plaats. UW EIGEN DAGBLAD 00K IN DE VAKANTIE? Dat kan, doch uitsluitend met deze bon. Graag 14 dagen voor u vertrekt opzenden naar: Alphens Dagblad Julianastraat 19 Alphen a. d. Rijn. Leidsch Dagblad, Witte Singel 1Leiden. Plakt u dan wel een postzegel? (55 cent) en wilt u blokletters gebruiken a.u.b.? Mijn HUISadres is Naam Straat Nr Woonplaats Mijn VAKANTIEADRES Straat Nr. Plaats Land Periode aanvang vakantie bezorging 1976 weer thuis 1976 Opzending is gratis in Nederland en België. Overige landen 1.70 per dag. SDe praktijk heeft geleerd dat ondanks al onze goede zorgen de bezorging in sommige landen te v overlaat. -v Wij kunnen dus helaas geen verantwoording n voor het niet tijdig arriveren van kranten op l r— -V; kantieadrgs

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13