Donner snel tot verlies tegen Sax KORTSNOJ STELT TELEUR Feyenoord-Ajax op 14 november OCANA RAAKT NACHTMERRIE NU PAS KWUT Tour in cijfers il_u Lotto en supertrio Bogers. Boot en V. d. Veen: "Zo li trip naar Uruguay krijgen we nooit meer Tino had er "tabak" van PAGINA 10 MAANDAG 12 JULI 1070 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Mecking, Hort Poloegajevski kandidaten om Karpov te mogen uitdagen MANILLA - De Braziliaan Henrique Mecking. de Tsjech Vlastimil Hort en de Rus Lev Poloegajevski hebben zich ge plaatst bij de acht schakers, die moeten uitmaken wie wereld kampioen Anatoly Karpov mag uitdagen. Zij allen speelden in de laatste ronde van het inter zonale toernooi in Manilla remi se. Mecking eindigde als eerste en verdiende daardoor 14.000 gulden. Hort en Poloegajevski kwamen een half punt tekort bij het to taal van Mecking. Allen komen nu uit in kandidatenmatches, waarvoor ook Bobby Fischer (Vst) en Viktor Kortsjnoj (Sow) zijn geplaatst. De andere drie plaatsen worden ingenomen door de beste drie van het inter zonale toernooi in Biel, dat bin nenkort van start gaat. 1 Mecking (Bra) - Torre (Phi) 1/2- 1 2. Poloegajevski (Sov) - Ka va- lek (Vst) 1 2-1 2. Pachman (Wdl) Tseskofski (Sov) 1'2-1/2. Hort (Tsj) - Ribli (Hon) 1/2-1/2. Biyia- sas (Can) - Ljubojevc (Joe) 12- 1/2, Browne (Vst) - Spassky (Sov) 1/2-1/2, Quinteros (Arg) - Harrandi (Iran) 1-0. Gheorghiu (Roe) - Mariotti (Ita) 1/2-1/2. Uhlmann (Odl) - Balasjov (Sov) 1/2-1/2 Lian Ann (Sing) - Panno (Arg) 1/2-1/2. De eindstand is: 1 Mecking (Bra) 13 punten, 2. Poloegajevski (Sov) 12,5.3. Hort (Tsj) 12,5, 4. Tsjesjkovski (Sov) 12, 5. Ljubojevic (Joe) 11,5. AMSTERDAM - De grootmeestergroep van het IBM-toernooi heeft zijn eerste volledige werkweek van vijf dagen schaken afgesloten met een voor dit evenement typerende vechtersronde. Dat desondanks zes van de acht partijen remise werden is speling van het lot, gekoppeld aan de grote mate van onderlinge gelijkwaardigheid die deze 16 uitverkorenen bezitten. Toppers in eredivisie PAU - De ster van Luis Ocana is sinds zijn overwinning in de Ronde van Frankrijk van '73 enigszins verbleekt, maar toch ziet de 32- jarige Spanjaard regelmatig kans om van zich te doen spreken Dat deed hg bijvoorbeeld zaterdag tij dens de veertiende etappe, die het hele algemeen klassement omver gooide. Precies op de plaats op de col de Mente. waar hij vier jaar ge leden zwaar ten val kwam en de Ronde van Frankrijk, waarin hij op dat moment zes minuten voor sprong had. aan Eddy Merckx ver loor. plaatste hij een vernietigende demarrage. Luis Ocana viel op zijn oude dag nog een keer aan en ein digde in Saint-Lary-Soulan zeer verdienstelijk op de vierde plaats. Ocana zei later: "Ik heb nachtmer ries gehad van die plek op de col de Mente Nooit is dat verschrikkelijk moment tijdens die onweershui uit mijn gedachten verdwenen. Ik had de Ronde in mijn zak. Ik kon ge woon niet meer verliezen, maar door die valpartij viel ik uit en moest ik een jaar op mijn eerste overwinning in de Ronde wachten. Dit jaar passeerde ik die plaats op de Col de Mente weer en ik dacht als je die nachtmerrie wilt kwijtra ken, dan moetje op die plek demar reren. Dat is uitstekend gelukten ik hoop nu nooit meer een nare droom over de Tour van '72 te hebben" Door zijn fraaie vierde plaats in de zwaarste Pyreneeën-etappe naar Alleen Kortsjnoj steekt op papier ver uit boven de rest van het veld. maar hg is nu juist degene die het enigszins laat afweten tot dusver. Zijn remise zaterdag tegen Sigur- jonsson had alweer dat benau wende dat zijn spel in dit IBM- toernooi kenmerkt- geen spoor van brille, urenlang zwoegen vanuit een mindere stelling en tenslotte remi se, want Kortsjnoj is nou eenmaal de tweede speler ter wereld en was al grootmeester toen Sigurjonsson nog geboren moest worden. Over zijn betrekkelijk falen is de Rus erg zwijgzaam: hij glimlacht raadse lachtig als je hem ernaar vraagt, adopteert gretig de suggestie dat het warme weer hem parten speelt en laat intussen zijn fans (en dat zijn er in Nederland heel veel) maar wachten op een van zijn fameuze krachtsexplosies, zoals indertijd op de Hoogovens, toen hij met 7 uit 7 begon. De balans na vijf van de 15 ronden, laat de Hongaar Farago en de En gelsman Miles verrassend de rang lijst aanvoeren. Verrassend omdat zij beiden debuteren. Farago was vorig jaar zelfs in de meestergroep van de IBM te vinden. Reden tot vreugde voor de chauvinisten on der ons was zaterdag, dat Lange- weg tegen deze Hongaarse hemel bestormer remise maakte en daar mee van zijn hatelijke nul verlost DEN HAAG - Het seizoen 1976''7'. van het betaalde voetbal begint voor zowel de ere- als eerste divisie op zondag 22 augustus, waarna drie dagen later - op woensdag 25 au gustus - de tweede speeldag is. Ook op woensdag 1 september is er voor beide afdelingen een volledig pro gramma. Op de zondagen 10 okto ber en 21 november is er voor zowel de ere- als de eerste divisie geen competitieprograrn ma. maar wordt er voor de KNVB-beker gespeeld. In de eerste ronde op 10 oktober zonder de ere-divisieclubs, op 21 november voor de tweede ronde met de ere-divisieclubs. Zondag 19 december is vrij gehouden vooreen eventueel inhaalprogramma, waarna er tot 9 januari (de eerste competitiezondag in 1977) een korte winterstop is. Feyenoord start de competitie met een uitwedstrijd tegen FC Utrecht. Ajax speelt thuis tegen De Graaf schap en PSV moet direct al aan treden in de derby bij Eindhoven. De nieuwelingen VVV en Haarlem ontmoeten respectievelijk Roda JC en FC den Haag. WV speelt thuis. Haarlem uit. Luis Ocana Saint-Larv-Soulan bereikte Luis Ocana de tiende plaats in het alge meen klassement Die positie ver speelde hij echter weer in de vijf tiende etappe over de Col d'Aspin, de Tourmalet en de Aubisque. Ocana moest tol betalen voor zijn inspanningen van zaterdag en kwam in het gezelschap van de fa lende kanshebber Bernard The- venet met grote vertraging in Pau, de eindhalte van de Pyreneeen, werd. Er had misschien zelfs winst in gezeten voor de Nederlander, in ieder geval dikteerde hij de hele partij door de gang van zaken en dat stemt hoopvol. Alle Nederlanders op een na maak ten remise. De uitzondering was Donner. die in 17 zetten met zwart van de Hongaar Sax verloor. Zoals bekend verzamelt de schakende wielrenner Tim Krabbe verliespar- tijen binnen twintig zetten van Donner en dit exemplaar van za terdag zal daarin ongetwijfeld een ereplaats innemen. Vrolijke lope roffers op een onbeschermde zwarte koningstelling, maakten aan Donners verzet een spoedig De uitslagen uit de 5e ronde van de grootmeestergroep zgn: Sigurjonsson (IJsD-Kortsjnoj (Sov) Langeweg (Ned>-Farago (Hon) 'fe-'fe, Kurajica (Joe>-Ree (Ned) Olafsson <IJsl>-Miles (Gbr) 'L-'/a. Gipslis (Sov)-Bohm (Ned) '/'a-'/a, Ivkov <Joe)-Ligterink (Ned) '/a-'/a. Velimirovic <Joe)-Szabo (Hon) 0-1, Sax (Honl-Donner (Ned) 1-0. Stand na 5 ronden: 1/2 Farago, Miles 3'/a, 3/5 Kortsjnoj. Ligterink, Szabo 3. 6/13 Sigurjons son, Olafsson. Gipslis, Ivkov, Sax. Bohm, Ree, Kurajica 2l/a, 14. Don- Het eerste treffen tussen Ajax en PSV wordt op 1 september in Am sterdam gespeeld. PSV speelt op 19 september thuis tegen Twente en ontmoet op 24 oktober in Eindho ven Feyenoord. FC Twente ont vangt op 17 oktober Ajax en krijgt 12 december Feijenoord op bezoek. De Europese televisiecommen tatoren hebden Frans Beckcn- bauer. aanvoerder van Bayern München en het Westduitse elftal, gekozen tot beste voetballer van het seizoen 1975/'76. Beckenbauer, die honderd interlands achter zijn naam heeft staan kreeg 101 punten. Tweede werd Oleg Blochin van Dynamo Kiev met 93 punten en PAU - Tino Tabak verhulde niet dat hg de laatste dagen erg veel heimwee had. De Noordhollander die in Pau als laatste van de Tour karavaan aankwam wist toen nog niet dat de jury hem met zgn ploeg genoot Herman van Springel en de Fransen Molineris en Bellet achte raf uit de wedstrijd zou nemen. Tabak, die onlangs in de horeca ging maar desalniettemin op de fiets bleef zitten: "Ik heb al een paar avonden niet naar huis kunnen bel len. Dat vreet een beetje aan me. Ik mis vooral mijn kinderen en trou wens, het is nog nooit voorgeko men dat mijn vrouw voor mij moest werken. Ik heb altijd goed de kost kunnen verdienen en nu krijg ik toch een vreemd gevoel als ik op de fiets zit en zij alleen een hotel restaurant moet runnen". Tabak maakte de vergelijking met 1969 toen hij uit Nieuw Zeeland voor het eerst in Holland kwam Veertiende etappe, van Saint- Gaudens naar Saint-Larv Soulan over 139 km 1. Van Impe (Bel-Guimard) 4.20.50. 2 Zoetemelk (Ned-Caput) 4.24.02, 3. Riccomi (Ita-Chiappano) 4.24.35. 4 Ocana (Spa-Saura)4 24.40, 5. Tor res (Spa-Saura) 4.27.51. 6. Pesarro- dona (Spa-Velez) 4.28.30, 7. Maer- tens (Bel-Driessens) 4 28.38, 8 Dvion (Fra-De Muer) 4.29.59, 9 Romero (Fra-Lapebie) 4.30.48. 10. De Witte (Bel-Cribiori) 4 30.57. 11 Bertoglio (Ita-Fontana) 4.30.59. 12 Lopez-Carril (Spa-Velez) z.t13 Galdos (Spa-Velez) z.t 14 Poulidor (Fra-Caput) 4.31.03, 15. Bouloux (Fra-Lapebie) 4.31.27, 16 Martinez-Heredia (Spa-Velez) 4.32.43, 17. Delisle (Fra-De Muer) 4.32.58, 18 Panizza (Ita-Chiappano) 4 33.02. 19 Martin (Fra-Guimard) 4.33.03, 20. Bellini (Ita-Cribiori) 4 33.06. 33. Pronk (Ned-Post) 4.39.14. 60 Tabak (Ned-Driessens) 5 00.55, 87 Karstens (Ned-Post) 5 07.13. 88 Knetemann (Ned-Post) z.t.. 93. Via- nen (Ned-Caput) z.t.. 93. Van den Hoek (Ned-Post), 95. Raas (Ned- Post) z.t. einde. Een partij zoals u en ik wel eens in de kro.eg op het bord bren gen. maar die in haar opzet niet thuishoort in een grootmeester groep, al blijft het een leerzaam spekstakelstuk. Interessant was de remise tussen Gipslis en Bohm. De Rus speelde, naar Böhms zeggen "onwijs snel", maar het stukoffer wat hij bracht was wel degelijk diep doordacht. Bohm ging er op in. gaf het stuk op het juiste moment terug en kon toen bogen op een pluspion. Net toen hij aan winst begon te denken, overzag hij jammer genoeg het remise-mechanisme, dat Gipslis achter de hand had. ner 2. 15. Velimirovic 1 Vt, 16. Lan geweg Meestergroep Uitslagen 5e ronde. Matera (USAMVoodhams (Austr) '/ï-'/a. Gaprindashvili (Sov)-Pribyl (Tsj) 0-1. Tatai (It)-Eising (Brd) '.'a—2. V. Wggerden (NedHJiocaltea (Roe) '/a-'/a. Hartoch (Ned)-V Baarle (Ned) 1-0. Westerveld (Ned)-Suwuh (In) 1-0. Stand na 5 ronden: 13 Pribvl. Hartoch. Tatai 4. 4. V Wijgerden 3. 5/7 Van Baarle, Mate ra. Gaprindashvili 2'h, 8/10 Eising. Westerveld. Ciocaltea 2. 11. Wood- hams 1, 12. Suwuh Rob Rensenbrink. die Anderlecht het afgelopen seizoen naar de UEFA- en Belgische beker leidde, eindigde als derde met 28 punten. Het was de eerste keer dat de televi- siecommentatotren een dergelijke verkiezing hielden. Het nationale Joegoslavische voetbalelftal zal voortaan worden geleid door een driemanschap. De 48-jarige Ivan Toplak zal de leiding hebben, waarbij hij wordt geassis teerd door twee trainers van eerste-divisieclubs. Toplak was tot nu toe trainer van de nationale B-selectie en Jong Joegoslavië. Het driemanschap neemt de leiding over van Miljan Miljanic, die kort- "Toen had ik ook heimwee, maar nu is het toch een beetje anders". Tabak zal echter vrouw Mieke en zijn kinderen Melanie en Paul weer snel terugzien, omdat de jury het na ruim honderd overtredingen van de renner (het laten duwen door het publiek) wel genoeg vond Tabak zal de laatste zijn die daar spijt over zal hebben In de aankomstplaats van de veertiende etappe van de Ronde van Frankrijk, Saint Larv Soulan, waren zaterdag na de aankomst van de renners enige tijd geen telefoon- en telexverbindingen. De Baski- sche organisatie G.A.R.I.had de lij nen doorgesneden om via deze sa botagedaad publiciteit voor hun akties te zoeken. De Franse PTT had het euvel echter snel gevonden en had de verbindingen op tijd her steld Twee jaar geleden liet de G A R I. in een garage in Saint Larv Dagploegenklassement: 1. Velez 13.30.28, 2. Saura 13.30.59, 3. Gui- mard 13 32.58. 4. Caput 13.34.39. 5. De Muer 13.37.02, 13. Post (Pronk, Karstens. Knetemann) 14.53.40. VIJFTIENDE ETAPPE 1. Panizza (Ita - Chiappano) 195 km in 6 uur. 1 minuut en 37 seconden. 2. Paolini (Ita - Chiappano) op 2.16, 3. Pollentier (Bel - Driessens) z.t., 4. Caverzasi (Ita - Chiappano) z.t., 5. Giuliani (Ita - Fontana) z.t., 6. Me- nendez (Spa -Velez) z.t.. 7. Talbour- det (Fra - Caput) z.t.. 8. Melero (Spa - Velez) z.t..9. Partins (Por - Velez) z.t 10. Maertens (Bel - Driessens) op 5.44. 11. Danguillaume (Fra - De Muer) z.t., 12 Sibille (Fra - De Muer) z.t., 13. Legeav (Fra - Anglade) z.t.. 14. Raas (Ned - Post) z.t., 15. Le Denmat (Fra - Anglade) z.t., 16. Ge net (Fra - Caput) z.t., 17. Bouloux (Fra - Lapebie) z.t., 18. Schmid (Zwi Driessens) z.t., 19. Galdos (Spa - Ve lez) z.t., 20. Mathis (Bel - Gribaldy) Klassering overige Nederlanders: 30. Zoetemelk (Ned - Caput) z.t., 43. Langeweg kon ui zijn partij tegen de Hongaar Farago eindelijk zijn droevige nul-score wegwerken geleden zijn ontslag nam na de teleurstellende prestaties van Joe goslavië in de eindronde van het toernooi om het Europees kam pioenschap. Partizan Belgrado is voor de ze vende keer in zijn geschiedenis - voor het eerst sinds 1965 - Joegos- lavisch voetbalkampioen gewor den door in Ljubljana met 1-0 te winnen van Olympia Ljubljana. In de eerste ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioe nen komt Partizan uit tegen de Russische kampioen Dynamo Kiev, terwijl Hajduk Split nu in het Europese bekertoernooi voor be kerwinnaars in de eerste ronde tegen Lierse SK speelt. Soulan waar een aantal auto's van de Ronde van Frankrijk stond ge parkeerd, een aantal bommen ont ploffen. Joop Zoetemelk en ook het geïn teresseerde Mercier willen niet tij dens de Tour met Frisol spreken over een eventueel Neder lands-Franse formatie in 1976. Dit zal worden gedaan in Chaam tij dens de befaamde acht. die vol gende week woensdag wordt ge houden. Peter Post zorgde tijdens zijn discussies met de jury nog voor wat humor, toen voorzitter Court de Nederlanders uit de strijd wilde hebben, omdat wel Bert Pronk, maar niet de overige renners kans zagen om naar het peloton te rijden. Post scherp: Kunt u me dan ook antwoord geven, waarom Thevenet niet naar Van Impe kon rgden?" Pronk (Ned - Post) z.t.. 83. Van den Hoek (Ned - Post) 6.19.15, 85. Kar stens (Ned - Post) z.t., 88. Vianen (Ned - Caput) z.t.. 92. Tabak (Ned - Driessens) 6.27.24. Algemeen klassement: 1 Van Impe (Bel - Guimard) 82.55.45. 2. Zoetemelk (Ned - Caput) op 3.18, 3. Delisle (Fra - De Muer) op 9.27, 4. Poulidor (Fra - Caput) op 11.42, 5. Galdos (Spa - Velez) op 12.13 6 Ric comi (Ita Chiappano) op 12.22. 7. Pollentier (Bel - Driessens) op 13.09, 8 Bertoglio (Ita - Fontana) op 13.36, 9. Maertens (Bel - Driessens) op 14.08,10. Pesarrodona (Spa - Ve- &tlSm" JWPg-1-' DEN HAAG - De winnende getal len van lotto no. 28 zijn: 5- 22-29-32-34-35 res.getal 31. Het aantal deelnemers aan lotto no. 28 bedroeg 593.549. die voor een in leg zorgden van 2.494.583 gulden. Het prijzenbedrag is 1.298.059 gul den. De prijzen zijn: Eerste prijs (incl. jackpot: f 527.857. Tweede prijs f 118.492. Derde prijs f 177. 739. Vierde prijs f 236.985. Vijfde prijs f236.985. DUITSLAND In de Westduitse lotto zijn de vol gende getallen getrokken: 5-6-12-15-32-33 plus het reserve getal 48. SUPERTRIO Laureadaprijs op Duindigt 1. Nummer 3 High tree (F. van Deu ren): 2. Nummer 8 Mostly Delta (E. Bloem): 3. Nummer 1 Ebeltoft (A. Teanor). Trio uitbetaling F 536.50. Omzet f 27.902.-. WIELRENNEN - De Nederlander Kruunenberg heeft zaterdag de zesde etappe van de Ronde van Wilhelm Teil gewonnen. De laatste etappezege was weggelegd voor de Italiaan Martinelle. Zijn landge noot Ceruti werd de uiteindelijke winnaar van deze ronde. BOKSEN - De Joegoslaviër Parlov is zaterdag in Belgrado Europees kampioen in het halfzwaargewicht geworden. Hij versloeg de Ita liaanse titelverdediger Adinolfi door een technische knock-out in de elfde ronde. VOETBAL - Pele heeft in de vierde minuut na een fraaie solo in de wedstrijd tegen Philadelphia Atoms zijn 1250ste doelpunt ge maakt lez)op 14.45,11. Ocana (Spa-Saura) op 14.49, 12.Panizza (Ita - Chiappa no) op 15.09, 13 Lopez-Carril (Spa - Velez) op 15.27, 14. Martins (Por - Velez) op 15.34, 15. Bellini (Ita - Cn- biori) op 18.45, 16. Torres Spa - Saura) op 20.33. 17. Thevenet Fra - De Muer) op 23.02, 18. Martin (Fra - Guimard) op 23.09, 19. Danguil laume (Fra - De Muer) op 27.21. 20. De Witte Bel - Cribiori) op 28.42. Klassering overige Nederlanders: 27. Pronk Ned - Post) op 40.12, 73. Vianen (Ned. - Caput) op 2.00.58. 84. Karstems (Ned - Post) op 2.17.54.85. Raas Ned - Post) op 2.18.27.88. Van den Hoek (Ned - Post) op 2.38.40 Bellet (Fra). Molineris (Fra). Van Springel (Bel) en Tabak (Ned) zijn uit de strijd genomen, omdat zij zich hebben laten duwen. Puntenklassement: 1. Maertens (Bel) 172 punten, 2. Gavazzi (Ita) 82, 3. Esclassan (Fra) 81., 4. Panizza (Ita) 73. 5. Zoetemelk (Ned) 57, 6. Paolini (Ita) 54. Bergklassement: 1 Van Impe (Bel) 153 punten, 2. Bellini (Ital) 142, 3. Zoetemelk (Ned) 142, 4. Galdos Spa) 71, 5. Poulidor (Fra) 67. 6. Tor- SPORT NOORDWIJK - Ze vinden het alle drie "te gek". Beseffen dat ze nooit meer zo'n kans krijgen om in Uru guay te komen en grepen de moge lijkheid 'dus' met beide handen aan. De Noordwijk-spelers Jan- Willem Bogers (26, student theolo gie). Sjoerd Boot (23. "doet" de Academie voor Lichamelijke op voeding in Den Haag) en Frans van der Veen (21. pedagogische acade mie) zijn razend enthousiast over hun aanstaande trip met het Neder lands studentenelftal. Dat team vertrok vanmorgen in eerste in stantie naar het Spaanse San Se- bastiaan voor een trainingskamp van tweeenhalve week en reist dan door naar Zuid-Amerika om daar van 1 tot 19 augustus mee te spelen in het wereldkampioenschap voet bal voor studententeams. Een aar dige "vakantie", waarvoor slechts een bijdrage van 200 gulden per persoon gevraagd werd. Vooral voorstopper Frans v. d. Veen is blij met zijn selectie. Temeer omdat hij "toevallig" bij de studenten ver zeild raakte. "Een paar maanden geleden vroeg ik eens aan Sjoerd Boot hoe het daar was, ik sprak een keer met de trainer (Theo van Leeuwen), speelde een oefenwed strijd en zat erbij. En nu gelijk al naar Uruguay. Niet te geloven, daar kom je toch nooit meer?" Ongeveer eensluidend zijn de reac ties van Sjoerd Boot en Jan Willem Bogers. ("We zullen ongeveer een maand lang de training van Noordwijk missen, maar daar is niets over gezegd"). Sjoerd Boot klinkt wat rustiger, maar die mid denvelder voetbalt dan ook al vier jaar in het studententeam. Maakte het vorige WK ook al mee, en gaat meer in op de sportieve kanten. Zegt: "We hebben een aardig elftal, ongeveer van gelijke kracht als dat van Noordwijk. Daarmee maken we maar weinig kans. Want wij zijn pure amateurs en dat moet officieel ook, maar Duitsland en Frankrijk nemen toch wel een paar betaalde spelers mee. En die Oosteuropese landen zijn helemaal ijzersterk: dat zijn zowat de nationale elftallen. Nee. de kans dat wij ons uit de poule plaatsen is maar zeer klein. Engeland. Duitsland en Uruguay treffen we daarin. Het enige voor deel dat daaraan is dat we waar schijnlijk wel voor redelijk veel publiek zullen spelen omdat we tegen Uruguay moeten voetballen. Maar ik dacht niet dat we het zullen halen. Geeft ook niet. het is op zich al een schitterende trip "Dat was ook de voornaamste re den dat we meegaan", zegt linker spits Jan Willem Bogers. "Ik denk toch niet datje later ooit nog eens in Uruguay komt". Daarom, en om de verbeterde organisatie keerde Bo gers terug naar de studenten-elf, die hij een paar jaar geleden verliet vanwege "de knulligheid waarmee alles georganiseerd werd. Toen kon het nog gebeuren dat je vlak voor een geplande wedstrijd een tele gram kreeg dat dat duel niet door ging. Dat is nu veel beter en bovendien is er een leukere groep. Destijds was het allemaal een beetje ongeïnte resseerd. Nu lijkt iedereen gemoti veerd. Het wordt een enorme erva ring". WIELRENNEN - Tijdens jeugd wedstrijden in Luxemburg zijn twee wielrenners omgekomen. De Westduitser Becker en de Luxem burger Greis reden in een groep van zestien renners die vlak voor de fi nish op een taxi inreed. res Spa). Delisle (Fra) en Menen- dez Spa) 55. Ploegenklassement: 1. Chiappano Panizza. Paolini, Caverzasi) 18.09.23. 2. Velez 18.11 39. 3 Dries sens 18.18.35, 4. Caput z.t.. 5. Fon tana z.t., 6. DcMuerz.t.. 11. Post (De Cauwer, Pronk, Raas) 18.33.57. Algemeen ploegenklassement; 1 Velez 249.40.55. 2. Caput 249.53.11. 3. De Muer 249.54.41, 4. Chiappano 249 59.51. 5 Saura 250.08.01. 6. Guimard 250.14.17. 13. Post 252.19.49 VOETBAL - Het Nederlands voet balelftal tot 19 jaar heeft op de eer ste dag van een internationaal toer nooi in Polen met 1-3 van Dene marken verloren. Polen won in dat toernooi met 4-0 van Noorwegen. MOTORSPORT - Peter Herhngs heeft gisteren de Coupe 't Zand ge wonnen. De 500 cc motorcross ge houden in Hengelo leverde een tweede plaats op voor Frank Sig- mans en een derde voor Gernt Wol- sink.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10