Bestuur De Brug stapt op SYLV op tijd klaar met aanleg velden agenda Toonschaal '76" in teken van het paard Geen geld voor verbouwing WASSENAAR Het voltallig bestuur van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum De Brug in Wassenaar is ver leden week afgetreden. Daartoe is besloten nadat het het bestuur duidelijk is geworden dat het niet op geldelijke steun van de gemeente kon rekenen bij de verbouwing van het onderkomen van De Brug: gebouw Nijevelt. Die ver bouwing zou volgens De Brug onontbeerlijk zijn om te kun nen voldoen aan de eis van het ministerie van CRM. Deze subsidiegever wilde dat na ongeveer een jaar van bezinning De Brug het werk dit voorjaar zou hervatten. ..Opstappen is inderdaad het niter-zooht met andere in Wassenaar werk- ste wat je kunt doen", beaamt (thans ex-) voorzitter en PvdA-fractdevoor- zitter Jan Greep (41), ..maar we za gen geen rëele basis om verder te gaan. Als we gewoon in dat gebouw waen gekropen, waren we weer in een situatie beland zoals eind 1974. Daar in hadden we geen zin". „Eind 1974", zo lidht hij toe, „ging gebouw Nijevedt dicht nadat er in braken waren gepleegd, wat vernie lingen waren aangericht en er vecht partijen waren uitgebroken. Ook had den we de indruk, maar bewijzen konden we het niet, dat er hard drugs berden gebruikt. Dat wilden we niet. Maar als Je zo veel Jongeren, we hadden er ellk weekeinde 200 tot 250 binnen, in één ruimte zet, kwéék Je agressie. De projectleider kwam aan zijn eigenlijke werk niet toe. Hij werd meer barkeeper en uitsmijter". Samenwerking zame jeugdsociëteiten. Gedacht werd aan het opzetten van één groot jeugd en jongerencentrum, CRM was vol gens Jan Greep echter onverbidde lijk toen de plannen bekend werden. Het ministeriie wilde alleen de sub sidie aan De Brug handhaven. Voor een nieuw centrum wilde het depar tement geen geld uittrekken. Als De Brug niet spoedig Nijevelt weer voor de jongeren zou openstellen en hen allerhande activiteiteiten zou bieden, zou het ministère ie de subsidie in trekken. „Die samenwerking hebben we toen even uitgesteld", omdat we eerst de subsidie wilden veilig stellen", aldus Jan Greep. „We hebben met Wasse- naarse kunstenaars afspraken ge maakt over een programma: potten bakken, gitaar spelen en dergelijke. Daarvoor hadden we met de gemeen te over die verbouwing gepraat. Toen bleek uit een raadscommissievergade ring dat we de benodigde 35.000 gul den niet zouden krijgen. MAANDAG jSteenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 i Ontmoetingscentrum, hoek Bo6hul zerlaan. bejaardensoos Zuid-West. 2.3 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Lelden wordt Juli waargenomen door: Apotheek. Wilhelmlnapark 8. SOS-dienst D i erenhulpdie ns t Leiderdorp. Dag Onderwijswïnkel 126325. Geopend De gemeente vond dat het jonge rencentrum eerst moest bewijzen dat het zó kon functioneren. Bovendien vond men het niet nodig voor een ln de ogen van de commissie beperkte groep jongeren zo veel geld uit te ge ven. Half juni hebben we besloten af te treden. We hebben CRM en de ge meente op de hoogte gesteld, we wachten nu de reacties af. De stich ting hebben we laten voortbestaan, voor het geval dat een nieuw bestuur de fakkel zou willen echer dat een initiatief zoals dat van de Actiegroep Jeugdcafé iets oplevert. „Het is een beetje onzeker. De jon geren eens dat „loslopende" jongeren met aan bod komen in Wassenaar, maar vindt de uitspraak dat de ge meente bewust de boot afhoudt „wat Machteloos vlot". echter. „Het gaat om de politieke wil. Als Je het belang inziet van open Jongerenwerk, maakt 35.000 gulden voor zon verbouwing niet zo veel In de kou Het bestuur is er zich volgens Jan Greep heel wel van bewust dat met het aftreden een groep jongeren in Wassenaar. de ongeorganiseerde jeugd, in de kou komt te staan: „Dat heeft bij de kwestie van het aftreden vortdurend meegespeeld". Hij hoopt Als raadslid heeft hij er begrip voor dat de gemeente het wat moeiljik heeft met het open jongerenwerk. ..Het is een beter onzeker. De jon geren hebben een onvoorspelbaar ge drag. Je weet niet of ze komen, of er misschien andere ideeën opgeld doen. Je stopt er geld in en je weet niet wat je ervoor terug krijgt. De ge meente verwacht natuurlijk bepaal de resultaaten. net als bijvoorbeeld bij een sportvereniging die subsidie krijgt". Als voorzitter van De Brug zegt hij Eveneens als voorzitter schetste hij de stemming in het afgetreden bestuur van De Brug: „Niemand is gelukkig met de Stap die wij hebben gedaan. Je voelt je machteloos, ook wel te leurgesteld. Je gaat twijfelen: hebben wy het misschien verkeerd gedaan?" Wat voor effect zal het aftreden van het Brug--bestuur hebben? Een be paald effect stond niet op de voor grond, maar ln hoop dat de gemeen te nog iets zal doen voor de jongeren die nu in de kou staan. Dat een be stuur. dat het volgens de gemeente altijd goed heeft gedaan, is afgetre- Bebouw Nyevelt in Wassenaar. den, moet voor de gemeente conse quenties hebben. Dat moet bij de ge meente leiden tot een gewetensonder zoek. Zoiets verwacht^ ik toch wel. Ik geloof niet dat de gemeente het be richt van het aftreden slechts voor kennisgeving aanneemt". LEIDEN Aan de technische ho geschool in Delft zijn geslaagd voor het doctoraal examen werktuigkun dig ingenieur: J. P. van Buijtenen uit Leiderdorp, E. J. Jansen-Schoon hoven ui* Lelden en F. K. van Lam- balgen uit Leiderdorp. Aan de univer siteit van Amsterdam is C. J. Holle mans uit Oegstgeest geslaagd voor het doctoraal examen godgeleerdheid. T. C. Bruggeling uit Leiden is aan dezelfde universiteit geslaagd voor het doctoraal examen filosofie. maandag t/m vrydag 12.0017.3 Maatschappelijk Werk Bureau maatscbappeiyk werk. Oude RUa 44c. Spreekuur dagel. 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.0020.00 uur. Tel. 142144. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau. Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex) telef. Koord-Studio intermenselijke betrek- Rijn 88, kingen. Geopend 144000. WARMOND Zondagavond, is de Kaagweek in Warmond ai ge sloten met een grote feestavond. Een avond waar vooral de jonge ren aan bod kwamen: de folk groep Triangelzorgde voor mu ziek, terwijl „Livin' Blues" in Ut Sloepie de ware popliefhebbers aan hun trekken liet komen. Het programma van zondag was een combinatie van muziek en sport. In de NH-ketk traden Les Petits Chanteurs De Versailles op, in het park Groot Leerrust begon de actie Sport Real, daarvoor was er een fietstocht. Ook trad het jeugdcircus Atleta op. Zaterdag waren er, naast uiter aard de zeilwedstrijden, een kunstmarkt en de kermis, onder andere touwtrekwedstrijden. De kinderen (foto) kregen op allerlei manieren extra aandacht en sportievelingen konden zich uit leven tijdens de stratenloop in Endepoel. The Dutch Rythm and Steel Orchestra" zorgde 's avonds voor swingende muziek. Warmond heeft daarmee de 53ste Kaatweek achter de rug. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woensdag 17.00 18.00 uur: Noord, van Hogendorpstraat 36. maandag 10.3011.30 uur; Kool, Driftstraat 49a. dinsdag 10.3011.30 u Topaaslaan. tel. 761198. woensdag 10.00 Tulnstadwijk. Herengracht Opvanghuis voor crlslsgevallen ln nood verkerende moeders, eventi met kinderen. 8t. Jacobusgracht 1. tel. Adviesbureau Leiden en Omstreken van de Nederlandse Bond van Wedu wen ('s avonds en ln het weekeinde). Gezinsverzorging 8tlchtlng gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp gezinsverzorging, Mare 45. tel. 149441 (maandag t/m vrij- VOORSCHOTEN „Toonschaal '76", de gemeentelijke tentoonstelling in het Cultureel Centrum staat dit jaar geheel in het teken van het paard. Het is geen kunsttentoonstel ling. hoewel er kunst te zien is. even als kitsch. De samensteller, Tim Bonhof, heeft bewust gezocht naar alle vormen. By de Ingang staat een levensgroot beeld van geperst papier en via dat paard krijgt de bezoeker een heel scala van mogelijke paard- uitbeeldingen. Schiderijen uit musea en particulier bezit, tekeningen, beeldhouwwerken en speelgoed. Te zien is ook een kamerscherm uit de nalatenschap van Koning Willem III, geschonken door een keizer van Japan. Veel speelgoed uit Japan en zelfs de plastic-paardjes, die thans in de winkel te koop zijn. „Toonschaal *76" is dit Jaar hele maal „paard". De opening werd ver richt door wethouder L. L. Marselis, die tydens een korte toespraak op riep om allemaal mee te werken, waardoor het Voorschotense cultu rele leven tot grote bloei kan komen. Onder de aanwezigen waren oud burgemeester L. de Kool. ere-burger G. Schrama en dr. M. van der Stoel, eveneens ere-burger van Voorscho ten. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 2. tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappeiyic werk- De tentoonstelling m het Cultureel Advocaten spreekuur Centrum. Prinses Marykelaan 4, de gehele maand geopend. dagavond i Pieterskerkgracht 11. iedere donder- VOORSCHOTEN De voetbalvereniging SVLV is nog net voor de vakanties gereed gekomen voor het nieuwe sei zoen. De werkzaamheden betroffen ditmaal niet alleen de diverse indelingen van de elftallen, maar ook de werkzaam heden bij de uitbreiding van de sportvelden, ln overleg met de clubs heeft de gemeente alleen velden uitgezet en bet leggen van de graszoden werd opgedragen aan de sportver enigingen. Voor SVLV betekende dit dat de zoden van veld 4 gerold moesten worden en gelegd op de open plekken van de velden 1, 2 en 3 in het bur gemeester Van der Hoeven sport park. Daarnaast werd het eigen clubgebouw aan de buitenzyde ge schilderd en van bónnen van een nieuwe vloer voorzien. De oefenmees ter A. van der Wel uit Rotterdam heeft een nieuw con tract getekend met SVLV en de training start al op 27 juli. De nieu we gezichten by de selectie voor het eerste en het tweede elftal komen allereerst uit de „eigen kweek" en van Wilhelmus komt J. Pool naar SVLV over. Het vierde veld wordt een haJf- verhard veld en kan gebruikt worden voor training. Er komen ook licht masten op. Er is ingeschreven met dertien seniorenelftallen voor de zondagaf deling. De seniorenafdeling op de zaterdag wordt gehinderd in de uit breiding doordat er ingeschreven is met liefst 24 SVLV-jeugdelf tallen voor de zaterdag. Er wordt ook weer gespeeld met een dameselftal en een meisjeselftal. Gezien het goede resultaat van het afgelopen seizoen zal er met ingang van 4 september iedere zaterdag een trimgroep zijn, waaraan ook niet- leden deel kunnen nemen. Zoeterwoudse jongeren naar Italië ZOETERWOUDE Voor de vierde keer gaat er dit jaar een groep Zoeterwoudse jongeren naar Italië om in het weeshuis ten om zo de leef- en woonsi tuatie daar te helpen verbete ren. Zy stellen daarvoor hun vakantie geheel of gedeeltelyk beschikbaar en hebben in de af gelopen maanden door middel van diverse akties meegeholpen o mhet benodigde geld voor de reis en het verblijf by een te brengen. In het verleden werd Casa Materna te Napels reno vatiewerkzaamheden te verrich- het groot auditorium onder handen genomen, lokalen en gangen geschilderd, stalen ra men opnieuw gelast en meubi lair gebeitst. Voor de deelne mers is zo'n werkkamp een ge weldige gebeurtenis temeer daar er naast de werkzaamheden vol doende tijd is om met de kin deren kennis te maken. De ver trekdatum is bepaald op 24 juli. Aanranding bij de Vliet LEIDEN Een 23-jarige in Israël geboren vrouw raakte aan het gezicht gewond toen zy gis termiddag tydens een wande ling langs de Vliet een aanran der van zich af trachtte te hou den. De Jonge vrouw werd op het langs de waterkant gelegen wandelpad plotseling op hard handige wyze vastgepakt door een tot nog toe onbekend geble ven rhan, die haar op alle mo gelijke manieren probeerde te betasten. Op het moment dat de wandelaarster zich verzette, werd ze door de in een rode zwembroek geklede man in het gezicht geslagen. De vrouw kreeg een bloedende wond aan de lip en een gebroken hoek tand. Haar belager sloeg bij de nadering van een aantal men sen op de vlucht. Subsidie voor winkelstraten DEN HAAG Staatssecretaris Hazekamp van Econ. Zaken heeft een subsidie toegekend voor het aanbrengen van sierbestrating en straatmeubilair in de Haarlem merstraat in Leiden. De subsidie, groot f320.000,-, wordt verstrekt op grond van de Subsidieregeling Modernisering Winkelconcentra ties. Ook voor de reconstructie van de Schoolstraat in Voorschoten is een subsidie toegekend. Hiervoor is f 156.590.- beschikbaar gesteld. Antiquiteiten gestolen LEIDEN Uit een woning aan de Hyacintenstraat werden eind vorige week een Friese staartklok en enkele andere antieke voorwer pen ontvreemd. De antiquiteiten zouden een bedrag van tenminste zesduizend gulden vertegenwoordi gen. Men is de woning binnenge komen door forcering van een tuindeur aan de achterzijde. Uit een woning aan de Maris- laan verdwenen drie antieke pistolen en een handkoffiemolen met een gezamenlijke waarde van ongeveer vijftienhonderd gulden. In beide gevallen stelt de politie een onderzoek in. AUTO OVER DE KOP LEIDEN Een 19-jarige Leide- naar bleef ongedeerd, toen hij za terdagavond met zijn auto cp de Oegstgeeesterweg over de kop sloeg. De jongeman was bezig in een bocht van deze weg een an dere auto in te halen, toen er plotseling een tegenligger nader de. Hij remde af en verloor daar bij de macht over het stuur. De wagen werd als gevolg van de bui teling zwaar beschadigd. Nieuwe Mare 17 en 19 monument LEIDEN De panden Nieuwe Mare 17 en 19 zijn op de aanvul lende ontwerplijst van beescher- mende monumenten geplaatst, al dus en mededeling van het minds- sterie van CRM. Na aanrijding doorgereden LEIDEN Met grote snelheid reed een 29-jarige straatmaker uit Leiden in het nachtelijk uur op de rijks straatweg te Wassenaar tegen een verkeerspaal. Hoewel de voorruit van de auto werd vernield, reed hij door. Enkele autobestuurders zetten een achtervolging in en waarschuwden de politie. De zwaar beschadigde auto werd in Leiden bij een café aangetroffen. Vanwege de aanrijding en het door rijden, had de straatmaker zich voor de Haagse politierechter te verant woorden. De officier waagde het te veronderstellen, dat de drank bij het gebeurde wel een rol zal hebben ge speeld. hoewel dat niet meer viel te bewijzen. Verdachte laad als een ra- rende gereden en negeerde rode ver keerslichten. Verdachte had een avondje in Soheveningen doorge bracht. Hij verklaarde werkloos te zijn, doch wel eens „klusjes" te doen. „Dat kennen we", zei de officier, die een totaal van f500 boete en 15 maanden intrekking rijbewijs waar van 6 maanden voorwaardelijk eiste. Het vonnis werd f350,- boete en 7 maanden intrekking rijbewijs waar van 4 maanden voorwaardelijk. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Renate. dr n Sander zn van W. Verhorlk er .1 Tamerus; Sonja. dr van H. C. Hoenselaar i Blok. Leo. zn van F. M Lange en D. M. J. ter Borg. Danlélle Geertrulda Maria, dr van J. J. Streppel en M. A. Fablenne Valéry J. Wolff ram WARMOND Kruimel. Overleden: S. N. Gauka, oud 76 Jaar, Donderdag zyisingel. Rijnkade. Oosterdwars straat, Munnfkenstraat. Van Galen straat. Waardstraat. Hermanstraat, Trompstraat. De Ruyterstraat, Evert- senstraat Heemskerkstraat. Ooster straat. Van Speykstraat. Kortenaer- straat, Tasmanstraat. Overryn. Galgewater. Noordeinde en plein. Rembrandtstraat. Oude Varkenmarkt Sliksteeg. Groenhazengracht. Rijn en Schiekade Witte Singel, Groenho- venstraat Witte Rozenstraat. Justus Carelhuis. Jan van Goyenkade. Ger- rit Doustraat. Vreewykstraat. Hugo de Grootstraat, Büderdykstraat. Vrijdag Kort Rapenburg, Kabel j au wsteeg. Rapenburg. Doelensteeg, Nonnen steeg, Kolfmakerssteeg. Zegersteeg. 5e Binnenvestgracht. Sterrenwacht. Kaiserstraat, Bakkersteeg. Molen- steeg Boisotkade. Kampersteeg, Con- cïëntiestraat, Vliet. Douzastraat. St. Jacobshof, St. Jacobsgracht. Jan van Houtkade Hoefstraat, Raamsteeg Garenmarkt, Steenschuur. Nieuw- steeg Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg. Hout straat. Gerecht. Lokhorststraat. Zon neveldstraat Pieterskerkkoorsteeg. Diefsteeg. Berkeedaelstraat. Pietèrs- kerkgracht en straat. Pieterskerkhof. Papengracht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidscb Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder- H oordkantoor: Leiden Witte Singel L Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—13050a IndieD ln gesprek 071—134539 Kwartaalabonnement f 37.85 Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse nummers f 0,55 overschryvtng geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2