e aten lekker klaargemaakte aardappels' agenda Warmond loopt uit voor opening toren en mine SjjO op kamp in Kijkduin PAGINA Z STAD EN RAND DONDERDAG 1 JULI 1976 OEGSTGEEST/KIJKDUIN ,,Van morgen laagen we nog in het bed en toen kwam een lijtster en toen moesten we ogtentgim doen en toen moesten we in de maat lopen en toen klapte een lijtster de maat en toen moesten we nog veel meer doen en toen moes ten we ons aankleden". Zo maakt een van de deelnemers aan het SJJO-kamp in het voormalige Milva~kamp in de duinen achter Kijkduin bekend dat er aan ochtendgymnastiek gedaan wordt. DONUt-RDAG omoIllie/COC. 811 uur d lb. Wereldwinkel. 9.30 Chr. Leidse Schoolver., Noordeinüe Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 25 Juni tot 2 Juli waarge nomen door: Zuider Apotheek. Lam- tschansweg 7. tel. 123553; Apotheek Voorsch teil. tel. 01717-2525. Tevens op zater dag tot 1 u. nam.: Oegstgeestse Apo theek. Wilhelminapark 8. Oegstgeest tel. 153274. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, tel. 125202. in moeilijkheden i half i Kaper Dominiquedeelt ooglapjes uit. We hebben brood in de middag ge geten. 's Avonds aten we lekker klaargemaakte aardappels met ei en als toetje "en appel", meldt een an der kind Beide mededelingen komen uit de kampkrant, het ..Kapers- nieuws" want het kamp staat in het teken van de grote daden, die kapers hebben verricht De Stichting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest organiseert al sinds mensenheugenis zomerkampen voor jongeren. In het verleden werd dat gedaan door de voorloper van de stichting, de Gereformeerd-Hervorm de Jeugdraad. Inmiddels is dat uitge groeid tot een vakantiemanifestatie van flinke omvang. Er zyn nu zes kampen, waarvan één in Duitsland, en de verwachting is dat het er vol gend jaar zeven worden. Een of twee van die kampen zyn bedoeld als voor bereiding op de langere kampen. Daar steeds in het oude Milva- onderkomen worden kinderen van acht tot tien Jaar, die voor het eerst meedoen aan het kampeerge beuren, voorbereid op het langer en verder van huis zyn. Jeugdleider Bert Rig- tering: „Ze zitten hier vijf dagen en niet zo'n verschrikkelijk stuk van huis. Zodoende kunnen ze er aan wennen om volgend Jaar verder te gaan". Die formule werkt uitstekend Het merendeel van de deelnemers is stamgast. Dertig kinderen en tien leiders en leidsters vermaken zich. ondanks de hitte, uitstekend. Wanneer wij ko men kijken wordt onze fotograaf omgedoopt tot kaper. Hij mag als „Dominique" de bekende zwarte aeeroversvlag hijsen en hij deelt ech te ooglapjes uit. De kinderen zingen „We gaan al met de kapers naar de zee, en we doen aan alle spelletjes fijn ni"e De fotograaf verspreekt zich: „Bravé" in plaats van „Bravo", maar de verspreking wordt als échte kaperstaal door de kinderen dank baar overgenomen. 's Middags spelen de kinderen een soort levend monopoly het kapers- spel Ze moeten opdrachten doen om geld te verdienen. Een daarvan is het zoeken van een mier. want een van de meisjes een kreet van protest ont lokt: „Moet jc 'n mier gaan halen, lekker hoor!" Met het geld kunnen schatten gekocht worden. De grootste schat een pannekoek. De avond daarvoor h«-bben de kinderen, in het donker, een dierenspel gespeeld. Hoe het de kinderen bevalt'' „We weten uit ervaring dat ze er zo in opgaan dat ze, wanneer ze thuiskomen, niet meer weten of er nu zon of regen tijdens het kamp", vertelt Rlg- Ting. WARMOND Honderden War- monders en belangstellenden van bui ten de plaats zochten gisteravond een geschikt plekje op het kerkhof van de hervormde gemeente om niets te hoeven missen van de historische ge beurtenis waar zoveel van hen jaren naar hebben uitgekeken; de opening van de gerestaureerde toren en ruï ne Het kerkhofje was de enige plek van waaruit ze de gebeurtenissen rond de open mg goed konden gade slaan. dus stond men een uur lang op en rond de graven of leunde men tegen een grafsteen. Men luisterde naar de heer W. F. Leemans van de Stichting tot behoud van de Oude Toren die de door de be volking geschonken torenklok, een ko pie van het in de oorlogsjaren ver dwenen exemplaar, symbolisch over droeg aan burgemeester De Vreeze. die op zijn beurt samen met gemeen teambtenaar Neefjes („die heeft enorm veel voor de toren gedaan") in de toren verdween om daar de nieuwe klok voor de eerste maal te gaan luiden. Terwijl de burgemeester bezweet stond uit te puffen van dit zware kar wei las de Warmondse oudheidkun dige A. G. van der Steur een oor konde voor waarop stond aangegeven hoe de restauratie (kosten in totaal 590.000 gulden) tot stand is kunnen komen en wie zo al hun steentje heb ben bijgedragen. Daarna was het de beurt aan restaurateur T. M. Schaap van het aannemersbedrijf Wouden berg (hij heeft het langste aan de restauratie van toren en ruïne ge werkt) een loden koker in de muur \an de oude toren te metselen met daarin de oorkonde en een exem plaar van het weekblad „De War- Oudheidkundige Van der Steur rolt de oorkonde op die even later in een loden koker ingemetseld zal worden in de torenmuur. Op de foto verder v.l.n.r. burgemeester De Vreeze. wethouder V. d. Kroft met echtgenote, de gemeente-ambtenaren Walraven en Neefjes en de heer Leemans. monder" met het verslag van deze grondmuziek ten gehore te brengen, naar het huis van de heer Leemans ïestauratie. De muziekvereniging St. Na de bijeenkomst op het kerkhof, om daar in de tuin een borreltje te Matthias droeg haar steentje bij door tevens was dit de start van de Kaag- drinken op de voor Warmond zo bij deze plechtigheid passende achter- week 1976, vertrokken de genodigden voorspoedig verlopen restauratie. Twee uitvallers let niet op de weg en belandt par does in een sloot. Bij Oudekerk is de weg opgebroken en moet snel op t weede dag Alphense Laura In Uithoorn moet een Bcskoops meisje met de ambulance naar huis vervoerd worden. Het zijn de eerste en enige uitvallers. Aan de Goudse Dijk in Rijnsaterwoude Ls ALPHEN AAN DEN RIJN deelnemers consumeren gezamen lijk 300 liter soep. Het is een mas De tweede dag van de Alphense Laurarit ging gisteren vooral langs water: sloten en meren. Een auto sale picknick. Bij de aankomst omstreeks vijf uur blijken vier deelnemers zich niet te hebben af mobilist die de kleurige wiel- rijderss'oet voorbij ziet trekken gemeld. Drie daarvan zijn buiten landers. Geboorte man van het dierenpark Wasse naar, concluderen een en ander uit het feit dat Ngaji sneller is gorilla buik van de moeder is gezakt. „Je kunt nu duidelijk zien dat de zij nadert snel urineer t verschrikkelijk veel. een teken dat het jong op de blaas rust", aldus Louwman, die dit WASSENAAR Dierenarts Krol van het dierenpark Wassenaar en het feit dat de aap veel vaker dan voorheen in het nachthok goed gaat. het jong van de goril- spoedige bevalling beschouwt. week geboren moet worden. Dat dat na de 275ste dag, die gisteren wachtenden elke nacht wordt worden ovens Een ls voor- tuin gewaakt b:j liet gon'.lalnn.s stapt, enerzijds omdat de aap een en de moedeloosheid een nieuwe derzijds omdat een geboorte nu Krol, en cok directeur Jan Louw- plaatsvinden. Drs. Anema OEGSTGEEST Drs. L. C. J. Anema zal met ingang van 1 sep tember de Oegstgeester gemeente- verlaat VVD-fractie zal worden ingeno men door dr. R. Vos. De heer Ane- raad in maatschap te beëindigen in ver band met zijn werk bij het minis- Oegstgeest Deze werkzaamheden zijn zo toe genomen, dat hij een combinatie met het raadswerk in Oegstgeest niet meert mogelijk acht. Sigaartje Jeugddorp Aan de Voorschoterweg in Leiden, naast zwembad De Vliet, is, zoals gebruikelijk een jeugdvakantiedorp ingericht. Wij ontvingen van onze vrouw ter plaatse de volgende be richten: „Ondanks de hitte vandaag was er in het jeugdvakntiedorp weer een hoop activiteit. Bij de kleintjes (tot 4 jaar) werd druk geverfd en natuurlijk veel met water gesjouwd en gespat. De timmerplaats waar hutten worden gebouwd- groeit al uit tot een klein dorpje. Daar is het vooral tussen de middag erg gezel lig als iedereen op het grasveld zijn brood eet. 's Middags konden de kin deren zich verkleden op Turkse wijze en op het grote plein verscheen dan ook een bonte troep gesluierde ha remdames en sjeiks om Turkse volksdansen uit te voeren. Iedereen deed erg zijn best, klapte en wiegde op "oorbeeld van een speciaal daar voor gekomen meneer, die ook echte Turkse muziek bij zich had. Met al die inspanning werd de keuken ook nog maar even geopend voor een extra glaasje limonade er tussen door". En om al die feestelijkheden te vieren, steken we maar een sigaartje in de brand. Helaas moeten we die uit de eigen doos halen, want de Wilde Havanna's van de gemeente Voorschoten zyn nog steeds niet ge arriveerd. En zo groot is die afstand nou toch ook weer niet. Ter aan- uoemen. De geroutineerde hoofdklas- moediging hebben we er vandaag nog se-speler het in de finale van het maar een berichtje uit Voorschoten door de Alphense schaakclub georga- t^enaan gegooid in deze rubriek, niseerde toernooi de kampioen van Maar we bI^Ten natuurWk aan Rotterdam, C. Kuypers achter zich. gang Toreiiklimmer Antiek Snelschaker Triomf, triomf heft aan de luit Want Joop Piket mag zich gedurende het komende jaar „open snelschaak kampioen van AJphen aan den Ryn" Zaterdagmorgen is er weer gele genheid om de historische dorpsto ren in Voorschoten te beklimmen. Van 10 tot 12 uur is er een rondlei ding mogelyk. Op dezelfde tyd zal er in de Voorstraat voor het Am- bachts- en Baljuwhuis weer een ruil beurs voor kinderen zyn. Deze acti viteiten in het kader van de „Verle vendiging Dorpscentrum" waren vo rige keer een groot succes. Nieuwe inspecteur Bij de Leidse gemeentepolitie is met ingang van vandaag een nieuwe inspecteur benoemd. Het is de 24-ja- rige E. R. M. van der Sommen uit Eindhoven, die onlangs met succes zyn opleiding aan de politie-acade- mie in Apeldoorn heeft voltooid. In specteur Van der Sommen begint zijn werkzaamheden op het bureau aan de Zonneveldstraat by de sur veillancedienst. De winkeliersvereniging Langstraat en Plein in Wassenaar weet van geen op houden. Vrijdag en zaterdag is er alweer een evenement: een antiek en curiosamarkt. Ongeveer twintig atletiekhandelaren zullen met hun stands in het winkelcentrum aanwe zig zyn. We onthullen vast dat er in de komende weken nog meer verras singen zullen zyn in dit winkelcen trum: een sneltekenaar, een reizende beiaard, een standwerkersconcours en ook zullen er souvenirs worden uitgedeeld. ECG-apparaal meegenomen LEIDEN Een 40-Jarige Leidenaar zonder beroep heeft de diefstal be kend van een kostbaar ECG-appa- raat. Hy had het apparaat dat wordt gebruikt voor het maken van elektro cardiogrammen en een waarde van f 3500.— vertegenwoordigt weggeno men uit het Diaconessenhuis. De po litie hield hem gisteren aan. OEGSTGEEST De eerste in de Duinzichtstraat in Oegstgeest gebouwde woningen werden 50 jaar geleden in gebruik genomen. Toen mevrouw Van Kampen zich dit feit herinnerde, bleek dat nog drie anderen eveneens een halve eeuw geleden hun woning daar hadden betrokken. Dat feit, meen den men, moest worden gevierd. De bewoners De Gelder, Driessen Van Kampen en Zandvliet, moes ten worden gehuldigd. Welnu ei i is gisteravond gebeurd. Het werd een groot feest. Een stralend middelpunt was mevrouw Van Kampen. Het is begrypelyk dat van haar gevel de vlag met bloemenkrans 's morgens al bui- tenhing met de woorden: Van Kampen Courant. Alle nieuws uit üe straat concentreert zich al jaren bij haar. De Wilbert Drum mers kwamen een serenade bren gen voor het huis van mevrouw Van Kampen, waar stoelen en een spreekgestoelte voor de deur stonden. De heer Broere hield een toespraak en de Wilbert Drum mers speelden opgewekte muziek. Iedereen heeft meegedaan om geld byeen te brengen voor ca deaus. V erkeers- onge vallen LEIDEN Een 17-jarige brom fietser uit Voorburg raakte gister ochtend gewond by een verkeerson geval op de hoek van de Kanaal- weg en de Melchior Treublaan De jongen reed op het feitspad langs de Kanaalweg in de richting van tie Hoge Ryndyk, toen hem geen vrye doorgang werd verleend door een automobilist, die uit de tegenover gestelde richting komende rechts3f de Melchior Treublaan insloeg. Het Uitzicht van de automobilist zou zijn belemmerd door een op de Melchior Treublaan stilstaande vrachtauto. De bromfietser brak als gevolg van de botsing zijn linkerbeen. De EHD bracht hem over naar een zieken huis. Een 18-jarige inwoner van Portu- 6aal kwam met de schrik vrij. toen zyn solinternieuwe auto gisteravond op de Haagweg over de kop sloeg. De jongeman raakte volgens de po litie de macht over het stuur kwyt, waardoor de wagen de linkerrybaan opschoot. Op het moment dat de jeugdige automobilist het stuur naar rechts gooide sloeg de wagen over de kop. De auto belandde in een tuin tje, waarbij een hek over een lengte van vier meter werd vernield. ZOETERWOUDE De Neder landse Spoorwegen gaan de brug over de Meerburgerwatering als onderdeel van de spoorlijn Woerden--Leiden vernieuwen. In verband hiermee zal de scheepvaart ter plaatse van de brug gestremd zijn van 2 augustus tot 17 december 1976. De Meerburgerwatering is momen teel bij de kleine recreatie vaart erg in trek en men kan dus nog een maand van deze vaarroute gebruik maken. uurwapenvondsl LEIDEN De Leidse politie heeft gisteren in de woning van een 22- jarige kleuterleider aan de Volmolen gracht een aanzienlyke hoeveelheid vuurwapens aangetroffen. Behalve vyf pistolen en twee karabijnen wer den een gaspistool en zevenhonderd patronen in beslag genomen. Tegen de Leidenaar is wegens overtreding van de vuurwapenwet proces-verbaal opgemaakt. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Martyn Din goman zn. van D. Kleijn en J. P. d. Kempen; Niels zn. van K. Passchier en A. H. M. van der Valk; Dennis Christiaan zn. van A. B. Guerain en H. C. Sloof: Danny dr. van R. G. Ba ven en J. Sip; Karen dr. van R. E. van Gellecum en E. M. Brunner; Frangoise Pascalle Maureen dr. van L van Duijn en J. M. van Wyngaar- den; Willem Theodorus Hendricus zn. van W. van der Hoogt en H. A. S. Pikaar: Robert Mattheus zn. van M. J. C. Spruit en H. A. W. Dykstra. Overleden: N. A. Hoogervorst (78.) man; E. C. A. Mees (59) vrouw. Gehuwd: J H. Gewald en H. C. J. van Duyn; M. Overdijk en I. G. Ver hoeven; P. Kwaadgras en Y. M. M. Bik; C. P. Rijgersberg en A Hout- man; J. W. de Vet en J. van der Mey. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hootdredacteur Han Muider- Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel L Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Teleloon: 071—14494L Nabezorglng van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Teleloon 071—130500. Indien in gesprek 071134539. Kwartaalabonnement I 37,85 Per post t 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers t 0,55 By automatlscne overschrijving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2