EIDSCH DAGBLAD r Bij brand drie doden Kapers willen vrijlating 53 mede-strijders vandaag jm IET MJFT IEET LEIDSCH DAGBLAD Ploeg-Post wint tijdrit in Tour Record aantal deelnemers aan Laura INSDAG 29 JUNI 1976 OPGERICHT I MAART I860 34972 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN krijk: Aanhoudend zeer i met temperaturen van 32 7 graden, bij zee iets koeler; je. Portugal: Warm, zonnig, ma van rond 27 graden bij ot 35 graden in het binnen- Joegoslavië, Griekenland: t zonnig, vooral in de berg- den ook plaatselijk onweer, eraturen meest tussen 27 en aden. 30 JUNI ip 4.23. onder 21.03 uur. Maan 50, onder 22.18 nur. Hoog water ik 4.4.9 en 17.14 nur, laag water SPRONG NAAR DE VEILIGHEID jlijft heet. De Bilt voorspelt norgen: Droog, zonnig en warm warm weer. Meest matige ijke wind. Minima omstreeks 15, morgen ongeveer 30 graden. (Opgemaakt te 11.15 uur) ens het weeroverzicht van KNMI volgt het ene hoge- gebied het andere op en oce- epressies trekken in een lelijke baan via IJsland weg. kon langs de oostflank een hogedrukgebied. waar iet centrum boven Engeland cat koelere lucht Nederland instromen. Vooral de mini- temperaturen werden dan wlangrijk lager dan de voor de dagen. iet vliegveld Zestienhoven orbeeld 'daalde in de nacht iondag op maandag de tem- uur tot 19 graden maar acht tot 13 graden. Deze peling is echter van korte omdat het centrum van het irukgebied naar Denemar- coerst. iind ruimt hierdoor naar het n waardoor opnieuw lucht t aangevoerd, waarin de eratuur tot boven 30 gra- kan oplopen. dinavie, FinlandVerander - tewolkt met voornamelijk in oorden enige regen. Middag - eraturen in het noorden 14- in het zuiden 20 tot 26 gra marken: Droog en overwe- zonnig. Temperaturen 21 tot aden, afhankelijk van de lig- t.o.v. de zee; e eilandenVooral in het en en zuiden aanhoudend ig, temperaturen tussen 17 graden in Ierland en Schot en tussen 25 en 32 graden s; iland: Weinig verandering t huidige warme zomerweer- Middagtemperaturen van 28 graden bij de Noord- en :ee kusten tot 34 graden in uiden; Terwijl de vlammen op de par terre uit de ramen slaan werpt een 28-jarige moeder haar dochtertje van zeven jaar op de tweede verdieping uit het raam. Het meisje zal door enige politie-agenten worden opge vangen. Even later zou ook de moeder, met de haren reeds in brand, uit het raam springen. Beiden raakten gewond en moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Drie andere bewoners konden het pand aan de Rotterdamse Jozeflaan niet meer tijdig ontvluchten en kwamen om het leven. Olympische trip basketbalteam weer niet zeker HAMILTON De vooruitzichten voor het Nederlands basketbalteam om een plaats in de finalegroep van het voor-Olympisch toernooi in Ha milton te bereiken, zijn gisteravond laat een stuk minder geworden. Na de riante overwinning op Zweden leek Oranje vrijwel zeker van een plaats bij de laatste zes. totdat Polen Mexico versloeg met 10481. Daar door is het laatste duel van vanavond tussen Nederland en Polen weer van belang. Oranje kan nu nog door de Poolse tegenstander worden uitge schakeld. brand in een huis aan de Rotter damse Jozef laan om het leven ge komen. Drie anderen werden ge wond. De doden zün een vrouw van 70, een vrouw van 25 en haar kind van 5 jaar. De bejaarde vrouw werd geborgen op de tweede verdieping en de twee andere do den op de derde verdieping van het vier woonlagen tellende pand. 9e gewonden zijn een 28-jarige vrouw, haar 7-jarig dochtertje en Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs Ik word abonnee per 13 juli 1976 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Q Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. naam: adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon Invullen, In open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, antwoordnummer 214, Lelden, Beatrix en Claus naar regio Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Prinses Beatrix en Prins Claus zullen, waarschijnlijk op 1 september, een werkbezoek brengen aan het piassen- gebied van Zuid-Holland. Het is de bedoeling dat het prinselijk paar het Brandweercommandant gemeentehuis van Zevenhoven offi ciéél opent. Bij dit werkbezoek zuilen onder meer de plaatsen Alphen aan den Rijn, Ter Aar, Woubrugge, Leimui- den en Nieuwkoop worden bezocht. Eric Tabarly wint zeilrace NEW PORT (ANP) De Frans man Eric Tabarly (44) heeft vandaag de trans-atlantische zeilrace van Plymouth naar Newport, over een af stand van 5556 kilometer, gewonnen. Doordat de Fransman vanaf de start in Plymouth 24 dagen geleden geen radiocontact heeft gehad met de or ganisatoren, was de verschijning van de „Pen Duick VI" in de haven van Newport een complete verrassing. De algemene verwachting was dat de Fransman Alain Colas, met zijn immense grote jacht "Club Mediter- ranee", de race zou winnen. KAMPALA (Oeganda) (AP) De Palestijnse kapers van het gekaapte Franse vliegtuig dat nog in Oeganda staat, hebben vandaag de vrijlating geëist van 53 „vrijheidsstrij ders", die gevangen zitten in Israël (40 man), West-Duits- land, Frankrijk en Zwitserland. Dit is bekend gemaakt door radio Oeganda. De uitwisseling van de ge vangenen en de passagiers uit het vliegtuig zou moeten plaats vinden op het Oegandese vliegveld en vóór donderdagmiddag 1 uur moeten zijn voltooid. t De Franse en Israëlische regeringen bestuderen de eisen van de kapers. Enige kapers zouden zich in de passagiershal bevinden en de overi gen in het gekaapte vliegtuig dat 100 meter daar vandaan staat. Militairen hebben het veld om singeld en patrouilleren ook in het .üeuwe stationsgebouw van Entebbe dat een kilometer of wat verderop staat. Uit Tel Aviv werd vernomen dat een Britse, Patricia Hyman, een in Israël werkende vrouw die door de kapers werd losgelaten te Benghazi, van Manchester uit in een speciaal vraaggesprek met het blad Ma'Aritz heeft gezegd dat er vijf kapers wa- Drie kapers waren Arabieren, de twee andere personen maakten een Europese indruk. Van dezen sprak de man Engels met een Spaans en de vrouw met een Duits accent, al dus mejuffrouw Hyman die nog zei dat de kapers beschikten over hand- vuurwapens en granaten. Het Griekse ministerie voor open bare orde heeft gisteren gezegd „over geen enkel bewijs te beschikken" dat Alphense baby in bad gestikt ALPHEN AAN DEN RIJN De 7 maanden oude Jolanda Prins uit dc Eikenlaan in Alphen is zondag middag gestikt toen zü thuis in een badje zat te spelen. Omdat de doodsoorzaak niet direct kon worden vastgesteld, heeft de ge rechtigd geneeskundige R. Voortman gistermiddag in ziekenhuis Rijnoord sectie verricht. Daarbij bleek dat de baby vermoedelijk is gestikt als ge volg van een combinatie van opge rispt voedsel, slijmvorming en de warmte. een 30-jarige man. De vrouw en kind woonden op de tweede ver dieping, de man op de derde. Het vuur had elke vluchtweg in het pand afgesneden. De vrouw besloot daarop haar kind uit het raam te gooien in de armen van enkele politie-agenten. Daarna sprong zij zelf, evenals haar bovenbuurman, die op het dak van een geparkeerde auto terechtkwam. Alle drie wer den zodanig gewond dat zij moes ten worden opgenomen in het Dij kzigt-ziekenhuis. De brand werd omstreeks 2.30 uur ontdekt door twee politie-agenten, die aan het surveilleren waren in de wijk „het Oude Westen". Toen de brandweer enige minuten later arriveerde, stond het pand al in lichterlaaie. In korte tijd brandde het huis uit, met uitzondering van de eenste verdieping, waarvan de bewoners niet huis waren. Volgens de brandweer is de verklaring hier_ van, dat het vuur langs de geslo ten deuren van deze woning om hoog ging door het trapgat. Vossen aar erop, dat dit soort oude pan den, dat doorgaans door vele ge zinnen wordt bewoond, gemakke lijk in brand raakt. Volgens Vos- senaar voldeed het uitgebrande pand, daterend van omstreeks 1900, niet aan de huidige preven tievoorschriften. Hiermee wilde hij niet zeggen dat de huiseigenaar in gebreke was gebleven. Slechts wan neer een pand gerenoveerd wordt, is men verplicht aan de eisen van de brandweer tegemoet te komen. Dc oorzaak van de brand is nog niet bekend. Mede omdat er in de buurt geruchten over de brandstichting de ronde doen, stelt de recherche een onderzoek in. Tijdens de brand werd verteld, dat de politie reeds een brandstichter had aangehou den. Dit bleek echter een man te zyn, die een poging had onderno men om zakken te rollen van een of meer omstanders. Volgens de politie mocht de man blij zijn met zijn arrestatie, omdat hij zo be schermd werd tegen de woede van do menigte. Miljoenen- diefstal op Heathrow LONDEN (Reuter) Twee mannen met valse identiteits papieren hebben twee lucht vaartmaatschappijen op het Londense vliegveld Heathrow voor ongeveer tien miljoen gul den bestolen. Volgens Scotland Yard be zochten zij drie beveiligde kan toren van de Britse luchtvaart maatschappij British Airways en de Belgische Sabena, waar de mannen vervalste identiteits papieren van een Amerikaanse bestelfirma toonden. Een van hen was gekleed in een uniform dat doorgaans door functiona rissen van deze firma wordt ge dragen. Op de kantoren van de maat schappijen verklaarden zij pak jes met bankbiljetten te komen terughalen omdat een fout was gemaakt bij de verpakking. Het geld lag klaar voor verzending naar het buitenland en naar een bank in Londen. Pas na het weekeinde kwam de besteldienst erachter dat er onbevoegden aan het werk wa ren geweest. Het tweetal is spoorloos. Op Heathrow, waar 51.000 mens enwerken, is het met de veiligheid slecht gesteld. Per Jaar worden er kostbaarheden gestolen ter waarde van 50 mil joen gulden. In afgelopen maart nog werd uit een kluis op het vliegveld ter waarde van een half miljoen pond aan geld, goud en Juwelen gestolen. Toen er strengere veiligheids maatregelen werden genomen tegen diefstal, onder meer door personen te kunnen visiteren als men meent dat hiertoe aanlei ding bestond, werd daartegen geprotesteerd door leden van vakbonden en zelfs kort ge staakt. Het gevolg was dat de bewakers ander werk werd ge geven elders op de luchthaven. de terrorist bekend als „Carlos" de avond voordat zondag het toestel van de Air France werd gekaapt kort nadat het in Athene was opge stegen, in Athene was geweest. In de bekendmaking werd ook ge zegd dat men het niet eens was met berichten dat de kapers het vlieg tuig waren binnengegaan te Athene, waar een tussenlanding werd ge maakt op weg van Tel Aviv naar Pa rijs. Toegegeven werd evenwel dat er een kleine mogelijkheid bestond dat er in één der passagierszalen wapens zijn overhandigd aan reizigers op doorreis. LOUVAIN (ANP) TI-Raleigh, de ploeg van Peter Post, heeft van morgen in Louvain het eerste ge deelte van de vijfde etappe van de Ronde van Frankrijk, een ploegen tijdrit over 4,3 kilometer, gewonnen. Tweede werd Flandria (ploegleider Driessens), de ploeg van Freddy Maertens. In het algemeen ploegen- klassement bezet de ploeg-Post de tweede plaats, met een achterstand van 2.31 minuut op de ploeg-Dries- 20 PAGINA'S "Kolonel Callan" was de Brit se hoofdverdachte in het pro ces tegen de dertien huurlin gen in Angola tegen wie on langs de doodstraf werd ge ëist. Voor vier van hen onder wie Callan werd ook het vonnis de dood door exe cutie. De overige negen kre gen langdurige gevangenis straffen. De Britse premier Callanghan heeft aan zijn collega Neto Inmiddels om gratie gevraagd PAGINA 7 Moskou moest zware veer la ten PAGINA 9 Ilennie Kuiper won op zijn trouwdag een Touretappe PAGINA 11 ^Damestennis geen reclame voor Wimbledon PAGINA 13 Integratie Zuidmolukkers: meer dan vriendelijkheden PAGINA 15 G: De bijna 1100 Laura-fietsers verzamelden zich al vroeg rond zes uur in het Alphense centrum voor de eerste rit. Be nen en schouders werden (zo als hier op de foto) rijkelijk in gesmeerd met zonnebrandolie ALPHEN AAN DEN RIJN Een record aantal Laurianen startte van ochtend op de fiets voor de eerste honderd kilometer van een fietsvier daagse die tot en met vrijdag duurt. De verzengende hitte van de laat ste dagen heeft de bijna elfhonderd Laurianen er niet van weerhouden, vanochtend vol goede moed te begin nen aan een toepasselijke tocht, rich ting Noordzee. De route voerde onder meer langs Noordwijk, Zandvoort, Bloemendaal en Heemstede. Laura- voorzitter P. Groenhart over de bij zondere weersomstandigheden: „We hebben het wel eens vaker warm ge had, maar dan ging het om een veel kortere periode en waren de donder- wolkjes in de verte al weer te zien. Dpze hiüteperiode is toch wel uniek". Vanochtend werden vanuit het Lau- ra-centrum telegrammen verzonden naar de Jarige Prins Bernhard ei\ naar Alphense burgemeeester R. M. Gallas, die in het ziekenhuis ligt van* ■wege een lichte neusoperatie.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 1