Warmond vecht tegen botulisme Reconstructieplan voor Groot fiaesebroekseweg 1 agenda Samenvoeging technische diensten bijna een feit CULTURELE RAAD OVER 'POTJE' WIL OPHELDERING GROENOORDHAL Overtuigend optreden van Zjef van Uytsel Geen publiek voor filmavond bij K&O k 2 c STAD EN RAND WASSENAAR B en W van Was senaar willen de Groot Haesebroek- seweg bussen de Kievietslaan en het Wilhelminaplein herprofileren. De rijbaan wordt versmald om het hard ay.iden tegen te gaan. Aanleiding voor het plan de Haesebroekseweg te herprofile ren is de slechte staat van de ui't klinkers bestaande tweede rijbaan die destijds op de voormalige tram baan is aangelegd. Nu herbestrating noodzakelijk is, wil 't college van de gelegenheid gebruik maken de rij baan te versmallen. Om de weg min der uitnodigend voor hardrijders te maken, wordt de breedte terugge bracht tot 3.51 meter. De vrijkomende wegruimte wordt gevoegd bij de middenberm. De daar staande bomen krijgen daar door meer levensruimte. De midden berm wordt voorts beplant met heesters. Met het oog op de bomen wordt af gezien van een volledige asfaltering van de rijbaan. Er wordt slohts een smalle asfaltbaan aangelegd voor fret zwaardere verkeer, zoals de auto bussen van de NZH. Het plan voorzie t verder in de aanleg van parkeer- stroken en een parkeerhaventje te genover het postkantoor. Het college wil voorts een voetpad aanleggen langs de woningen aan de Haesebroekseweg van de Schouwweg tot aan de ingang naar no. 6. en W vinden dat de bewoners daar 'terecht om hebben gevraagd. Er zouden volgens de bewoners verder negen parkeerplaatsen moeten worden aangelegd die plaats zou den bieden aan elf auto's. B en W vinden dat de bewoners beschikken over voldoende eigen terrein om hun auto's op te stellen. Ze vinden de par keerhavens daarom onnodig en ont sierend. Besluit over verplaatsbare verlichting voor markten LEIDEN De Leidse raad zal maandag een spoedbeslissing nemen over de aanschaffing van een mo biele verlichtingseenheid voor de wa renmarkt op woensdag en zaterdag. De huidige installatie, die al vele jaren in gebruik is, staat volgens wethouder Van Aken. op punt om te worden afgekeurd. De nieuwe ver lichtingsinstallatie zal straks ook ge bruikt kunnen worden voor eventueel te. openen wijkmarkten in Zuid-West of de Merenwijk. De reden waarom er zo'n haast met de beslissing wordt gemaakt is dat de installatie ook ge bruikt zal moeten worden voor de 3- oktober-markt. „Als de raad maandag niet be slist, komt de hele warenmarkt tij dens de 3-oktober-viering op losse schroeven te staan", aldus Van A- kèn. De kosten van de installatie worden geraamd op 86.000 gulden. LEIDEN In huize Roomburgh was het gisteren feest. Het echtpaar De Romijn-Van der herdacht er namelijk, het feit dat het 65 jaar geleden in het huwelijk trad. Het bejaarde l paar kreeg bij deze bijzondere gelegenheid veel bezoek, zoals op deze foto te zien is ook i Leidse burgemeester Vis en zijn vrouw. Rijndijkstraat, Kanaalstraat, Dozy- straat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan. Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), (Jtr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelmina brug), Catharinastraat, Rijnstroom- straat. Hoge Rijndijk en ütr. Jaagpaa (beide van Wilhelminabrug tot Rhijnvreugd), Rhijnvreugd, Brugge- straat. Besjeslaan, Park „Die Ley- the", Roomburgerweg, Aarstraat. Meerburgerkade en straat, Gouwe straat, Amst.elstraat, Leedestraat, hof, Vliststraat, Zaanstraat, Maas straat, Merwedestraat. Drechtstraat. Lingestraat, Spaarnestraat, Lek straat, Castellumweg. MAANDAG Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- laan, dr. Lejylaan, Granaathof, Dia mantlaan, Onyxhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robijnstraat, Parel straat, Topaaslaan, Aquamarijn straat, Bothastraat, H. Costerstraat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaath- laan, Saffierstraat, Turkooislaan Berylstraat, Carneoolstraat, Barn- Vier weken voor mishandeling van werkgever DEN HAAG/OEGSTGEEST Een 20-jarige fabrieksarbeider uit Oegstgeest was op een feestavondje fors bezig geweest. Zijn werkgever vond dat diens dochter door de man wel wat al te vrijpostig werd bena derd en stemde er dan ook niet in toe dat deze zijn 17-jarige telg naar huis vergezelde. „Omdat u al eens eerder voor een zedenmisdrijf bent veroordeeld lijkt dat ook helemaal niet onbegrijpelijk", meende de Haagse politierechter. Toen de "werk gever en zijn dochter naar huis gin gen, kwam verdachte hen toch ach terna en mishandelde zijn baas 'zo danig dat deze dn 't ziekenhuis moest worden opgenomen. De officier eiste vier weken waarvan twee delijk, het werden er uiteindelijk met drie voorwaardelijk met proeftijd van twee jaar. LEIDEN De Culturele Raad heeft besloten het college van B. en W. schriftelijk opheldering te vra gen over de gang van zaken rond het gebruik van de evenementen- pot van de Groenoordhal. Een fonds, waarmee de gemeente eventueel ga lant kan staan voor tekorten op de begroting van in de Groenoordhal gehouden activiteiten. Dit naar aanleiding van zowel de organisatie van het Promconcert als de Taptoe in de had, twee cultu rele evenementen, waarvoor een ga rantstelling is verleend, zonder dat de Culturele Raad gevraagd is daar o- ver te adviseren. De Raad zal in het schrijven aan dringen op een mogelijkheid om in de toekomst voor culturele evenemen ten in de Groenoordhal, een garantstelling wordt i kunnen adviseren. Dit om te voor omen dat activiteiten worden ge stimuleerd, die in het beleid van de Raad geen prioriteit hebben. (Het Promconcert, dat vrijdag avond 2 juli wordt gegeven, is inmid dels om organisatorische redenen verplaatst naar de Stadsgehoorzaal. Red.). steenpad. Kristalstraat, Opaalstraat, T oermalij nstraat. Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan, van Baerlestraat, Jacob Catslaan, Gerard Brandstraat, Coornhertstraat, C. Huygenslaan. Brederostraat, Spieghelstraat, R. Visscherstraat, Tesselschadestraat, Leeghwaterstraat, St. Buysingh- straat, Calandstraat, Leemanstraat, Conradstraat, Dijkstraat, Stuw- straat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Muider- kring, Cruqiuslaan. Woensdag Lammenschansweg (beide ziJdeD van Zoeterwoudsesingel tot Station), Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- laan, v. d. Waalsstraat, Buys Bal lotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zee manlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozeboomstraat. M. Treublaan, Stieltjesstraat, Fran- chimontlaan, v. d. Hoevenstraat, Kanaalweg (van v. Vollenhovenplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zenfaan Beyerincklaan, Temminck- laari, Suringarstraat, Burggravenlaan, Asserstraat, Scholtenstraat, Modder manstraat, Oppenheimstraat. Donderdag Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- persteeg, Dullebakkersteeg, Hoog- landsekerksteeg, Pelikaanstraat Koestraat, Lege Werf straat, Bouwe- louwensteeg, Duizenddraadsteeg, van der Werfstraat, Msermanshof. Druckerstraat, Maredorpsedwars- straat, Grevenstraat. Voldersgracht. Noord- en Zuid Rundersteeg, Jan- vossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg. Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat, Vol molengracht, Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerritsteeg, Prinssessekade, Turfmarkt, Steen- straat, Beestenmarkt, Nwe. Beesten markt, Kort Galgewager, Mors- straat, Smidsteeg, Narmstraat. Kruisstraat, le en 2e Binnenvest gracht, St. Aagtenstraat, Lammer markt, Marksteeg, Lange Schei straat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turf markt tot Mare), Lange Mare. Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg. Dolhuissteeg. Sionshof, St. Ursulasteeg, Caeciliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietensttaat, Spijkerboor- steeg, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vrede hof, Houtmarkt, Noorderstraat, Hen drikstraat. LEIDEN —Zjef van Uytsel is een onderkend B elgiisoh troubadour, die nodig in Nederland dient door te breiken. Jan Corduwener van Phonogram lijkt zeer recen telijk de muzikale kwaliteiten van de uit Brussel afkomstige zan ger/.gitarist ontdekt te hebben, want de promotie van de derde elpee van Van Uytsel 'D Zanger' lijkt zeer verantwoord te ziejin ge ïntroduceerd in Nederland, waar tot heden slechts de meest zuidel ke provincies van Van uytsel heb ben gehoord. Daaraan vooraf gin gen twee elpees 'De Zotte Mor gen' en 'Er Is Geen Weg Terug;, waarbij de eerste elpee in België goud haalde (dat stadium wordt in een tweetalig land voor een Vlaamse zanger al bij 40.000 exem plaren bereikt) en de tweede el pee wat teleurstelde. Gisteravond was Van Uytsel in de Kirakelsoos van 't Breehuys' aan de Bree straat in Leiden, waar bij liedjes van zijn elpees zong, zoals 'Je Ben Alleen'. 'Nog Niet Te Laat' en 'De Zotte Morgen'. V an Uytsel, gespeend van elke vorm van artis tieke arrogantie, vertelt graag ove zijn muziek, zijn inspirators (van Beatles en Dylan tot Bach en moderne, progressieve Jazz) en zijn begeleiders. Dat zijn éTars Lootens op piano en claveoimb.el, Mars Malyster (ooit een tournee gemaakt met de 'Wallace Collec tion' door Italië), orgel en viool, Fan-Luc van Lommei (drums) en Erik de Wolf (gitaar)Het ondub belzinnig succes van Van Uyt sel wordt enerzijds veroorzaakt door een professionele backing- group, die in staat is vele soorten muziek te maken en anderzijds door de nadrukkelijke mimiek, waar de Belgisohe zanger zich van bedient. Nederland moet Van Uytsel nog helemaal ontdekken. Wellicht heeft het overtuigende optreden in 't Brehuys' die ont dekking gisteravond iets dichterbi gebracht. De aróhi'tect-zanger uit België verdient niet anders. A. C. Koefce'bakker jr. LEIDEN Duidelijk moet zijn, dat een cyclus van korte films tijdens tropische dagen min der kans van slagen heeft dan tijdens dagen met "gewoon" (dus vaak regenachtig) weer. Maar K. en O./LJA was gisteravond toch wel verbaasd, toen zioh voor de filmcyclus, die afgewisseld zou worden door het gitaarduo P aul en Pol helemaal iemand meld de. Een oorzaak is natuurlijk het buitensporig warme weer, maar een andere oorzaak is ook de ge brekkige voorpubliciteit. Toch was het initiatief beslist toe te juichen, alleen al omdat de korte film de laatste tijd steeds fre quenter in de belangstelling staat, ivgl. '"De Dag Van De Korte Film" in Den Haag enige tijd ge leden). Ook de keuze was beslist niet slecht: "De Gebroeders Helle van Diigna Sinke (eerder op tele visie vertoond) en "De Worste laar" van Oegstgeestenaar Paul Verhoeven zijn zeer kundig ge maakte films, die een beslist ei gen sfeer uitademen. De enigs zins futurologische film "Brain wash" van Ronald Bijlmsa, dat handelt over een jongeman, die ziclh tegen de indoctrinatie door een totalitair regime verzet, heeft zeer sterke momenten. Maar kor te films mogen nog zo terecht zijn vervaardigd: zonder publiek is aan de film beslist h" excuus ontnomen, waarvoor ze zijn ge maakt. Paul en Pol zijn niet op getreden. Deze teleurstellende er varing gun ik Pol zeer zeker niet. In het "Keyzertje" en de "Blau we Huzaar" bewees hij eerder immers behalve een sympathieke ook een muzikaal zeer begaafde gitarist, te zijn. A. C. KOEKEBAKKER JR. Raad Wassenaar akkoord met nota B en W Vrijdag Van Vollenhovenkade en plein, Snouck Hurgronjestraat. Huizinga- straat, Uhlenbeckkade. Colenbran- derstraat, Meyerskade, Duyvendak- straat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot van Vollenhovenplein), WASSENAAR De samenvoeging- van de technische diensten van de gemeente Wassenaar gemeente werken, gemeentebedrijven en cen trale boekhouding is weer een stapje nader gekomen doordat de gemeenteraad zijn instemming heeft betuigd met een nota van burgemeester en wethouders over dit onderwerp. Een ambtelijke com missie onder voorzitterschap van ge- - meentescertaris E. F. Zwartelé heeft zich met dit onderwerp beziggehou den. Het eindrapport van deze com missie is nu verschenen en aan de raad voorgelegd. Het is de bedoeling dat de dienst gemeentewerken en de gemeentebedrijven vanaf 1 juli or ganisatorisch nauw gaan samenwer ken volgens een opgesteld organisa tieschema. De centrale boekhouding zal in de huidige vorm blijven func tioneren tot 1 februari 1977, de da tum waarop de samenvoeging een feit zal zijn. In de loop van het jaar zullen ook de onderdelen groen voorziening en bouwkundig onder houd in die nieuwe organisatievorm worden ingepast. De technische diensten zullen een tweehoofdige directie krijgen be staande uit de heren P. Medema, di recteur van de bedrijven en de zo juist benoemde nieuwe directeur ge meentewerken, P. Lageveen. Verder moeten de beheersverordeningen worden aangepast en de instructies voor de directeuren. Verder moet er nog met het Georganiseerd Overleg gesproken worden over de salaris- technische problemen die de samen voeging van de diensten met zich mee kan brengen. Er zullen name lijk in een aantal gevallen ver schuivingen in de taakverdeling van het personeel moeten worden toe gepast. Wethouder mr. G. C. van Dijk die de samenvoeging van de technische diensten in zijn porte feuille heeft verklaard, dat in ge vallen waarin een verzwaring van de taak het gevolg is, een bijstelling van het salaris zal plaats hebben. Is de verzwaring van tijdelijke aard, dan kan overwogen worden een gratificatie toe te kennen. Wat de groenvoorziening betreft een onderdeel van de dienst ge meentewerken die de laatste tijd in discussie geweest is, ook wat de po sitie betref van de opvolger van de huidige chef van de plantsoenen dienst. deelde de wethouder mede, dat het college in het voorjaar van 1977 een nota zal uitbrengen over dit onderwerp. De raad machtigde het college van burgemeester en wethouders de nodige volgende stappen voor de uiteindelijke samenvoeging te ne men. Het gesprek met het Georga niseerd Overleg zal over enke le maanden plaats hebben als de herziening van de salarisverorde ning voorbereid zal zijn. Afscheid chef wijkdienst Ad judant B. Kenter van de Leidse ge meentepolitie gaat het korps in ver band met het bereiken van de 60- Jarige leeftijd op 1 juli verlaten. Van de heer Kenter, die chef van de wijkdienst is, zal op dinsdagmid dag a.s. afscheid worden genomen in de kantine van het bureau aan de Zonneveldstraat. De bijeenkomst heeft van half drie tot half vier een officieel karakter, daarna is er tot half vijf voor de burgerij gelegen heid om de scheidende adjudant de hand te drukken. ZATERDAG 26 JUNI 1' ZATERDAG De Burcht. Antiekmarkt. 9.30 v.m. tot 5 uur nam. Steenstr. lb, Wereldwinkel, 's n geus geopend. Grote Burcht, popconcert, vanaf ZONDAG Clubhuls. dansen. 8U Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëj voor karr den, 91 't Breel gespreksgroep. kamerbewoners ~en alleenstai Jreehuys, Breestraat 19, Gldi ;roep, 11.30 uur v.m. tot I Koffiebar. 811 uur nan MAANDAG Steenstraat lb, Wereldwinkel. 9.30 Ontmoetingscentrum, hoek Bosh zerlaan, Bejaardensoos Zuid-West. 2 Jruggehoofd, Steenschuur Leidse Amateurfotografenvereniging 't Breehuys, Breestraat 19, Midd aktivitelten, 2.305.30 uur nai Dorpskerk Voorschoten, orgel t: aardconcert, 8 uur nam. Stadhuis, Verkeerscommlssle, 2 i nam.; Gemeenteraad. 4 uur nam. le Binnenvestgracht 33, ünivei Gemeentehuls Leiderdorp, commis - Ruimtelijke Ordening, 8 uur nam. Telefonische hulpdienst, tel. 1252 Voor allen die ln moeilijkheden v keren. Bereikbaar van half acht 's tot 8 uur 's morg. en tijdens het wei end doorlopend van vrijdagavond maandagmorgen. Artsen Voor spoedgevallen door de volgende artsen: V wegkwartier. binnenstad oenoo Jndspl [Kooi en Merenwijk): Wasstraat 2a. tel 122522; Wijk (Waard, Professorenwijk en Tuinsti wijk)G. E. J. Pieterse. Zoeterwoud singel 109, tel. 124403; Wijk IV (Zu West en Haagwegkwartier)A. R. 1 184 a, tel. 890529 i Oegstgeest E. W. nerlaan 69, tel. 6352 (zat.); J. i— v d Oyenlaan 13. tel. 6f i door: A. Lobber-v. d. Kooy. Apótheken De avond-, nacht- en zondagsdier der apotheken in de regio Leid wordt van 25 juni tot 2 juli waar( nomen door: Zulder Apotheek. La:, menschansweg 7. tel. 123553; Apothe Voorschoten. Leidse ten, tel. 01717-2525.r dag tot 1 u. nam.: Oegstgeestse Ap theek, wil*"»1""'"»'- tel. 153274. i u. nam.. AP Wühelmlnapark 8, Oegstgee Wijkverpleging irkru Gezondheidszorg Li >t Interkrui». Lij tweg derdorp. tel Oegstgee tel. 154500 ■erlening. tel. 2141.' tst. 35 (dag inoiHl Zr. C. J. Koster, Helr 43, Noordwfjkerhout, tel. 025^- 3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, Voor allen die ln moeilijkL^v ren. Dag en nacht bereikbaar Prins Claus naar jubileum Volkenkunde DEN HAAG Prins Claus zal op vryöag 10 september de viering van het 125-jarig bestaan van het Ko ninklijk Instituut voor Taal- Land en Volkenkunde in Leiden bijwonen. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Lelden. ;®r Voor hulpverlening aan verongeluk honden, katten, vogels, e.d. ln de gde meenten Leiden en Leiderdorp. D0m en nacht bereikbaar tel. 134687 Onderwijswinkel j?*:1 Maatschappelijk Werk fd Bureau maatschappelijk werk. Oum^ Rijn 44c. Spreekuur dagel. 14.00-15.;nfc uur. Maandag en dinsdag 19.0020.ari uur. Tel. 142144. Koord-Studio i Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeiniut 2a (voormalig marinecomplex). Maaw dag 11.0013.00 uur, dinsdag 18.30„ -r 20.30 uur. woensdag 11.0013.00 ur donderdag 18.3020.30 uur. Diensteiogi i Hogendorpstraat 36, vr-,. donderdag 19.0021.00 i WOONWENSEN LEIDERDORP Moederhulp LEIDERDORP In Leiden en een aantal omliggende gemeenten, waar onder ook Leiderdorp, wordt in de komende maanden een onderzoek ge houden naar de woonwensen van al leenstaanden en tweepersoonshuis houdens. Dit onderzoek wordt door het rijk financieel gesteund en moet plaat selijke en regionale stuurgroepen hel pen een oplossing te vinden voor de huisvestingsproblemen van genoemde groeperingen in onze samenleving. Een belangrijke voorwaarde voor het onderzoek is dat er in elke gemeente onvoldoende inschrij vingsmogelij k - heden zijn voor woningzoekenden. Hierbij wordt vooral bedoeld op al leenstaanden en tweepersoonshuis houdens. De Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp (Iepenschans 2) opent daarom de mogelijkheid voor perso nen vanaf 18 jaar, die een zelfstan dige woonruimte zoeken, zich in te schrijven. Alleen om de behoefte te peilen. Bureau Moederhulp (niet gehuwi" Dienstencentrum WARMOND Met de komst van de zomer en de daarmee gepaard gaande hogere temperatuur zal ook het botulisme onder de watervogels weer terug komen. Verleden jaar zijn er alleen al in het gebied rond Warmond enkele duizenden vogels aan deze ziekte ten prooi gevallen. Niet alleen eenden werden het slachtoffer, ook zeldzaam voorko mende watervogels zoals de winter taling, watersnip, slobeend en wa terkoet. De bacterie die botulisme veroorzaakt wordt weer actief in een zuurstofarm en vrij warm milieu. Als de temperatuur van het water stijgt ontstaat er veel meer alg in het water waardoor het zuurstofgehalte sterk terugloopt. Dit gebeurt vooral in ondiep en stilstaand water. Het is daarom sterk af te raden eenden te voeren in ondiepe slootjes omdat vooral tamme eenden dan vaak op een bepaalde plaats, bijv. in de na bijheid van woonboten, blijven han gen waardoor het besmettingsgevaar aanzienlijk wordt vergroot. Verder vormen de kadavers die niet snel worden opgeruimd een bron van be smetting. Ook andere dan water vogels worden daardoor besmet. De vogels voeden zich met de zich op de kadavers bevindende maden en worden besmet met botulisme. En kele uren na de besmetting zijn de eerste verlammingsverschijnselen al zichtbaar en kort daarop volgt de dood. Het is van het grootste belang dat de ronddrijvende kadavers wor den opgeruimd voordat ze tot ont binding overgaan en door andere vogels worden opgegeten. In de ge meente Warmond zijn twee perso neelsleden van de dienst gemeente werken met dit werk belast. Zij zijn speciaal hiervoor aangenomen. Met een boot met aanhangmotor zullen zij als het nodig is dagelijks op pad gaan om dode water- en andere Het botulisme zal niet gemakkelijk helemaal terug te dringen zijn maar kan in sterke mate worden beperkt als het publiek wil meewerken. Ieder een die in het komende zomersei zoen een dode watervogel ziet drij ven of langs de waterkant ziet lig gen zou daarvan kennis moeten ge ven aan de dienst gemeentewerken (voor Warmond tel. 10253) die zor gen er dan voor dat het kadaver zo spoedig mogelijk wordt wegge haald. Bij de dienst gemeenEewerlea ook plastic zakken verkrijgbaar voor mensen die vaker een kadaver zullen vinden zoals agrariërs, campinghou ders, jachthavens e.d. Met hand schoenen aan kan men zonder ge vaar de kadavers oppakken en in de zak stoppen die dan door gemeente werken wordt opgehaald. Het is nog niet vaak voorgekomen dat vee be smet werd met botulisme maar vol gens de heer Reuzer, kooiker van de Warmondse eendenkooi, is het wel mogelijk. Het is dus volstrekt on juist om kadavers die langs de wa terkant liggen in het water te gooien en dan te denken dat ze „opgeruimd" zijn. Hierdoor wordt het besmet tingsgevaar alleen maar veel groter. Verleden jaar heeft het personeel van de dienst gemeentewerken tot november nog dode vogels gevon den die aan botulisme waren gestor ven. Met de daling van de tempe ratuur van het water is dus het be smettingsgevaar niet geweken. Daar na vallen er veel slachtoffers onder de andere vogels die van dode wa tervogels hebben gegeten. Het is wellicht mogelijk deze zomer het aantal slachtoffers onder de watervogels te beperken door het actief optreden en de oplettendheid van het publiek. LEIDSCH DAGBLAD b DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder» Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements- I gelden uitsluitend giro 28884. ■*- Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18.00-20.00 uur. LI Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071130500. Indien ine?Ts gesprek 071—134539. OU( Kwartaalabonnement f 37,85®* Per post t 48,25'orr Jaarabonnement f 139,90an Jaarabonnement p. post f 181.50an Losse nummers f 0,55 Ni Abonnementsgelden bjj vooruit-ras betaling te voldoen. an Bij automatische overschrijvingeha geen administratie- en incasso-e kosten. e

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2