TERUG NAAR SCHOOL VIA VAN BERGE HENEGOUWEN! ÜJt Hoogovens heeft het werk dot u zoekt. ris» HOOGOVENS IJMUIDEN v telexiste 2 administratieve medewerk[st]ers typiste 2 administratieve medewerk[st]ers 2 jonge magazijnbedienden 4 inpaksters RIJBEWIJZEN de koning Produktieman staalfabriek Kraandrijver Produktieman hoogovens Wij hebben van de nood een deugd gemaakt, mede door de prettige medewerking van B en W van Leiden en het Hoofd van de Lucas van Leydenschool. U kunt nu bij ons winkelen in een geweldige oude sfeer, die u goed zal doen. UW RADIO EN TELEVISIESPECIALISTEN VAN BERGE HENEGOUWEN Aalmarkt 9-10 - Telefoon 121782 - Leiden sehüffensttn chuils Uk Schaffersen Chads is een jong en bruisend modebedrijf met eigen fabrieken in het Verre Oosten en belangrijke afnemers in Nederland, België, Duitsland, de Scandinavische landen, Frankrijk, Zwitserland en andere Europese landen. Vanwege de sprankelende, trendgerichte kollekties maakte het bedrijf in korte tijd een spektakulaire groei door. En het einde van deze expansie is nog lang niet in zicht! Op het moderne, gezellige hoofdkantoor te Voorschoten is momenteel plaats voor een Een afwisselende baan voor een medewerkster die zich aardig kan redden in de Franse en Duitse taal en zondermeer goed is in Engels (spreken en schrijven). Diploma stenografie strekt tot aanbeveling. Voor gevarieerde werkzaamheden op de financiële afdeling en de afdeling im- en export. Akkuratesse, typevaardigheid en kollegialiteit zijn onmisbaar Voor snel en foutloos tikwerk, waaronder veel korrespondentie. Zonnig humeur wordt zeer op prijs gesteld. Voor het grote Centraal Magazijn te Leiderdorp zoeken wij: Zij assisteren de distribution-manager en gaan allerlei werk met de nodige stiptheid verrichten. Zoals typen, or der verzamelen,voorraden bijhouden^ost verzorgen,enz. Een 'stevige' job voor aktieve jongens van 16-20 jaar. Zij pakken o a. de binnenkomende goederen uit, slaan deze op de juiste plaatsen op en maken de orders verzendklaar. Voor al deze banen geldt een uitstekend salaris en prima sekundaire arbeidsvoorwaarden. Belangstelling? Mooi, schrijf een briefje of bel de heer J. Toet voor een afspraak. Meteen even doen. rahiiïiferaen ehads bis Woelwijklaan 2. Voorschoten, tel. 01717-5915 Technische School Haagweg 4, Leiden Part-time opleidingen (B-cursussen). Inschrijving van leerlingen voor het cursusjaar 1976-1977. Voor het 1e jaar: Metselen - Meubelmaken - Stofferen - Mon teur centrale verwarming - Machinisten we genbouw. Voor het 2e jaar: Metselen - Meubelmaken - Stofferen - Schilderen - Elektrotechniek - Motorvoer tuigentechniek - Monteur centrale verwar ming. In het kader van de partiële leerplicht voor 2 dagen onderwijs aan 16-jarigen, bestaat ook de mogelijkheid om voor 1 dag per week in te schrijven op een cursus met een algemeen vormend karakter en keuzepro gramma's in de vakken: elektrotechniek, motorvoertuigentechniek, bromfietstech niek, bouwtechniek en mechanische tech niek. Aanmelding en inlichtingen aan de school, tel. 071-124931. CENTRAAL RIJNLANDS ASSURANTIEBEDRIJF Rijnsburgersingel 56, Leiden, Tel. 071-122654-132980. Vraagt voor spoedige indiensttreding 2 ADMINISTRATIEVE MEDEWERKSTERS Wij bieden een gevarieerde werkkring op een klein kantoor. Opleiding bij voorkeur MAVO niveau. Leeftijd 18 jaar. Typevaardigheid vereist. Gevraagd slagersbediende liefst 2e of 3e jaars leerlingenstelsel S.V.O. of leerling Slagerij v. d. Geest Dorpsstraat 5 Zoeterwoude Tel. 0171&-1256. Wij kunnen de volgende handelingen van u overnemen: aanvrage eerste rijbewijs; vernieuwing rjjbewijs mits niet langer dan 1 jaar verlopen),duplikaat rijbewijs (door verlies of vermissing); omzet ting buitenlands rijbewijs in een Nederlands; vernieuwing rijbewijs van Nederlander wonende in het buitenland. LEIDSE RIJBEWIJZEN CENTRALE Als servicebureau voor rijbewijzen zijn wij ingeschreven bij De Kamer van Koophandel sedert 1 februari 1956. (A. J. Bierman), Oude Rijn 54, Leiden, telefoon 132310. UITZENDBUREAU Telef. 071-131710 Korevaarstraat 33 Leiden iidABu 250.- beloning voor diegene, die inlichtingen kunnen verschaffen, ter opsporir van bovengenoemde auto. Garage v. d. Berg Bijvoorbeeld bij een hoogoven of in een van de staalfabrieken. Inderdaad, u leest het goed. Hoogovens heeft in de produktie het werk dat u zoekt. En dat is geen loze kreet. Want Hoogovens bestaat uit een groot aantal fabrieken en installaties. Samen vormen ze een produktieketen, die in grote lijnen bestaat uit het voorbewerken van ertsen, de kooksfabricage, ijzerproduktie in de hoog ovens en het staalmaken in de staalfabrieken. Daarna komt het uitwalsen van staal en tenslotte de blikvertin- ningsfabriek. Elk onderdeel heeft zo z'n eigen produktieprocessen en bijbehorende machines en installaties. Voor het bedienen ervan zoekt Hoogovens produktfemensen die in de praktijk tot vakman opgeleid willen worden. Dat kan zijn bij een van de hoogovens, in een staalfabriek of bijvoorbeeld in een van de 9 walserijen. Hoogovens biedt u zóveel mogelijkheden, dat er voor u vrijwel zeker een goede baan bij is. De functies zijn in 4-ploegendienst. Dit zijn uw mogelijkheden bij een van de hoogovens In een hoogoven wordt ruwijzer gemaakt. Bovenin worden ijzererts, kooks en kalksteen ingevoerd. Door grote verhitting ontstaan vloeibaar ruwijzer en slak (vloeibaar gesteente). Beide worden regelmatig aan de onderkant afgetapt. Een ploeg van 9 man zorgt voor een goed verloop van het produktieproces. Ze heten bij Hoogovens smelters. Regelmatig wordt de oven open- geboord, zodat het ijzer en de slak via speciale goten kunnen wegstromen. Het ijzer gaat naar de staalfabriek, de slak is de basisgrondstof van de cementproduktie. Na een aftap sluiten de smelters de oven weer en gaan Ze de volgende aftap voorbereiden. Ook u kunt bij Hoogovens smelter worden. (in 4-ploegendienst) Als u niet ouder bent dan 40 kunt u geplaatst worden in één van de ploegen van de gietsectie. Het bruto jaar salaris is vanaf 21 jaar ongeveer f 25.450,- inclusief de verschillende toeslagen. De vakantietoeslag komt daar nog bij. In de praktijk wordt u vertrouwd gemaakt met de verschillende werkzaamheden. U leert bijvoorbeeld de gietpan gereed te maken en de stopstang te maken en te monteren. Of u gaat eerst in het blokvormen-magazijn de vormen prepareren. Tijdens enkele korte cursussen krijgt u de benodigde theoretische kennis. Een voor opleiding op LTS-niveau kan daarbij van pas komen. Het salaris kan binnen 2 jaar oplopen tot circa f 26.850,- Wie hogerop wil krijgt alle hulp bij verdere studie. loopt. Afhankelijk van kwaliteit en gewenste soort staal worden toeslagstoffen zoals aluminium in de blokvorm toegevoegd, waarna sommige vormen met een deksel worden afgesloten. Na het gieten gaat het staal verder het bedrijf in voor de volgende bewerkingen. Staalgieten is precies werk, waarvoor vakmanschap nodig is. Want hier wordt al voor een groot deel de kwaliteit van de walsprodukten bepaald. Hoogovens leidt u in de praktijk op voor dit werk. U kunt ook worden opgeleid tot kraandrijver in de staalfabriek. U kunt ook aan de slag in een staalfabriek Bijvoorbeeld in de gietsectie. Daar wordt het staal dat van het ruwijzer is gemaakt in blokvormen gegoten. Gieten is vakwerk, dat door een kleine ploeg vakmensen wordt gedaan. Het vloeibare staal wordt met 100 tot 300 ton tegelijk in een grote pan aangevoerd door de kraandrijver. Deze brengt de pan precies boven de blok vormen die op een trein klaarstaan. De zogenaamde stopstang in de pan wordt met een hefboom opgetild, waardoor het staal uit een gat in de bodem in de vormen Wilt u vooruitkomen? Hoogovens verschaft u de zekerheid van promotie. Wie zijn werk goed doet, weet wat zijn doorgroei mogelijkheden zijn. En als er verdere opleiding nodig is, biedt Hoogovens volop hulp. Zoekt u werk in een kleine ploeg? Dat vindt u dan zeker bij Hoogovens. Want niet alleen bij de hoogovens of in de staalfabrieken, maar overal in het bedrijf wordt in kleine teams gewerkt. En dat is wel zo prettig voor de sfeer. Veel prima voorzieningen De sociale voorzieningen bij Hoogovens zijn uitstekend. Er is bijvoorbeeld een prima pensioenregeling, er zijn vakantiefaciliteiten in binnen- en buitenland en er zijn eigen gratis busdiensten in een groot deel van Noord- Holland en in Zuid-Holland tot aan Leiden toe. in opleiding (in 4-ploegendienst) In de staalfabrieken rijden verschillende typen kranen waarmee enorme lasten heel nauwkeurig worden verplaatst. Met vaste hand en grote oplettendheid worden ze door de kraandrijvers in airconditioned cabines bediend Hoogovens leidt mannen van 21 tot circa 35 jaar op tot kraandrijver. Als kraandrijver in opleiding verdient u meteen al circa f 25.450,- bruto per jaar, inclusief de verschillende toeslagen. De vakantie toeslag komt daar nog bij. Als u na ongeveer twee jaar verschillende typen kranen kunt bedienen, is het salaris opgelopen tot ongeveer f 26.850,- bruto per jaar. (in 4-ploegendienst) Samen met een aantal collega's gaat u een hoogovep bedienen. U begint als hulpsmelter en verdient direct al circa f 26.500,- bruto per jaar, inclusief de verschillende toeslagen. De vakantietoeslag komt daar nog bij. (Het salaris geldt vanaf 21 jaar Een gerichte vooropleiding is niet vereist. In de praktijk leert u de verschillende werkzaamheden, zoals het openboren of -branden van de oven, het maken van de afvoergoten, het weer stoppen van het aftapgat. Bij gebleken geschiktheid wordt u na een halfjaar adjunct-smelter met een bruto jaarinkomen van ongeveer f 27.400,-. Na een verdere praktijkopleiding van zo'n anderhalfjaar en een cursus van 3 weken kan benoeming volgen tot smelter Het jaarsalaris is dan inclusief toeslagen inmiddels ruim f 28.700,-. Wie nog verder wil krijgt bij Hoogovens alle hulp voor studie. Mannen tot circa 40 jaar kunnen produktieman hoogovens worden. Meer weten over uw mogelijkheden? Hoogovens geeft u graag vrijblijvend meer informatie over bovenstaande drie functies of over een van de vele. andere mogelijkheden in de produktie of onderhoud. Als u de bon opstuurt wordt omgaand contact met u opgenomen. kunt ook bellen; 02510-94000. Sturen naar Hoogovens, Personeels- voorziening, Antwoordnummer 94000, IJmuiden (geen postzegel). I Ik wil vrijblijvend meer weten over de functie Produktieman hoogovens Ui Produktieman staalfabriek Kraandrijver staalfabriek Geboortedatum:. Adres: Woonplaats: Hoogovens behoort tot het ESTEL-concern Gehuwd/ongehuwd

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 12