Pomp Warmond geeft nog altijd geen bier agenda Warmond buiten spel Vrouw(88) van f 3000 beroofd Middelpunt van activiteiten Kaagweek Orgelrestauratie is bijna voltooid Aannemers van blaam gezuiverd LEIDEN Vlot van de tongriem gesneden, vingervlugge vrouwen heb ben gisteren een 88-jarige bewoon ster van de Julianastraat van drie duizend gulden beroofd. Het geld verdween uit een trommeltje dat de hoogbejaarde vrouw had opgebor gen in een kast in de woonkamer. De vrouw heeft zich laten overbluf fen door drie jonge vrouwen, waar schijnlijk zigeunerinnen, die 's och tends omstreeks elf uur bij haar aan belden en zich daarbij opdringerig gedroegen. Terwijl twee vrouwen de bewoonster aan de praat hielden en om water vroegen glipte de derde naar binnen. Het drietal verdween kort daarna even snel als het geko men was. De geheel verbouwereerde vrouw miste even later haar spaar geld, bestaande uit een briefje van duizend gulden en twintig briefjes van honderd gulden. Mannen versuft door hasj en alcohol LEIDEN De Leidse politie heeft gisterochtend een 23-jarige inwoner van Oegstgeest en een 26-jarige Lei- denaar aangehouden. Het tweetal werd geheel machteloos liggend op de Garenmarkt aangetroffen. De twee bleken geheel versuft te zijn ge raakt door het gebruik van alcohol, waarschijnlijk in combinatie met verdovende middelen. Op een van beide jongemannen werd een kleine hoeveelheid hasj aangetroffen. Een nader door de politie Ingesteld on derzoek bracht aan het licht, dat het duo eerder een woning aan de Ga renmarkt was binnengeklommen, waar het een schilderij en een hoe veelheid wijn wegnam. Het tweetal is in de loop van de middag weer op vrije voeten gesteld. DONDERDAG 24 JUNI 1976 DONDERDAG Leidse dorp, Bijbelstudie Baptistengemeente. Nieuwe Rijn 20 werkgroep hon^ofllie/COC, 8—11 uur Stéenstraat ^lb. Wereldwinkel. 9.30 Pieterskerkstraat l. Werkgroep dienstwelgéren. 810 uur nam. Geversstraat 65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan- Noordeinde 2a. groepen op Troef: Tt&JSS* Breehuys .Breestraat 19. Kook- ir Repei. am.; Kleicursus, kursus. 5.307.&0 steel. 7.30—10 8—10 uur nan De Waag. bijeenkomst Ifiebar, 8—11 Culturele lale zorg. maatschappel ij ke aangelegenheden, gezondheidszorg en cultuur, commls- rulmtelijke ordening; commissie in terne organisatie en beheer. 8 u. nam. Gemeentehuis Warmond, raadsver- meentehuis Zoeterwoude, raads- ur nam. Oegstgeest, raadsver- >éntehuis Leiderdorp, commls- aepen bezwaar. 7.30 uur nam.; commissie financiën. 8.30 uur nam. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, irf. 125202. Voor allen die in moeilijkheden verke- Brandweer Het wordt langzamerhand steeds duurder om een brandje te blussen, al lijkt het spuiten met water bij de ze temperatuur zeer aanlokkelijk denk aan de portemonnaie. Uit een rapport van de Leidse Brandweer commandant blijkt dat de gemeente Warmond, die graag van de diensten van de Leidse Brandweer gebruik wil maken, daarvoor 25 tot 30 gulden per inwoner moet betalen. Komkommers De komkommertijd is in aantocht, het monster van Loch Ness zal een dezer dagen wel weer worden opge graven. Aktiviteiten lopen teneinde, gemeenteraden en oommissies verga deren niet meer. Zo ook de avonden voor de jeugd, zoals die door K. en O. worden georganiseerd. Vrijdagavond is het alweer de laatste keer dat de jeugd met een dergelijke avond wordt verblijd. Deze laatste keer mag ieder een ook niet K. en O.-leden er in. Dat alles voor slechts een knaak en men krijgt er waar voor zijn geld: het gitaarduo Jean Paul en Pol en film. Er zijn slechts 125 plaatsen, dus snel reserveren. Telefoon 141141. Vrij dagavond kan het vanaf 19.30 uur ook aan de zaal. constructiefs doen zo Week uit een daad, die de PvdA-raadsleden de zer dagen stelden. Zij gaven een deel van de vergoeding voor hun raads werk gezamenli jk 630 gulden voor de stichting Westerkwartier, die het afgebrande buurthuis van het Haagwegkwartier weer op wil bou wen. Andere partijen konden dat ook wel eens doen. Zo niet, nou, dan er gewoon niet meer op. Poesj Lofwaardig Raadsleden kunnen ook weieens iets es Het Wassenaarse dierenpark be gint de laatste weken steeds meer het karakter van en grote kraam kamer te krijgen. Er worden niet al leen apen geboren en het wachten is ook niet alleen op gorilla Ngaji die de gemoederen nog altijd bezig houdt maar intussen blijken ook de wilde katten, in casu de Serval- katten (foto), jongen te hebben ge kregen. Het werden twee poesjes en dat is zeer verheugend nieuws, gezien het feit dat de Serval tot de uitster vende diersoorten behoort. Telefonische hulpdienst De Leidse telefonische hulpdienst is gedurende de vakantieperiode niet bezet op werkdagen van 8.00 bot 19.30 uur. 's Avonds, 's nachts en in het weekend zijn de vrijwilligers wel beschikbaar. Het telefoonnummer van de hulpdienst is 071-125202. De vaakntieregeling duurt van 28 juni tot en met 30 juli. De Warmondse pomp, wel het middelpunt van de Kaagweek, nog niet van de bierverkoop. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15. Leiden. Voor hulpverlening aan verongelul honden, katten, vogels, e.d. in de i meenten Lelden en Lelderdorn C en nacht bereikbaar tel. 134687. O nderwij s winkel Sophiastraat 36. tel. 126325. Geopend i vrijdag 12.00—17.30 i Koord-Studio r intermenselijke betrek- Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau. Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex). Maan dag 11.00—13.00 uur. dinsdag 18.30— 20.30 uur. woensdag 11.0013.00 uur. WARMOND In de komende Kaagweek zullen de War mondse Pomp en het pleintje er om heen weer het middel punt zijn vam vele aktiviteiten. Het gezegde: „loop naar de Pomp" zal dan weer dagelijks in praktijk worden ge bracht, echter wel met een heel ander doel dan voorheen. Door Frieda Onderwater Vanaf 1871 kon men dagelijks naar de pomp lopen om drinkwater te halen. Naast enkele andere pom pen in het dorp werd er ook gebruik gemaakt van een hondekar voor de drinkwatervoorzieningen. De fraaie hardstenen pomp werd voor f 540.— geplaatst om het aanzien van het pleintje voor het raadhuis en de schooi be verfraaien. De pomp heeft maar 33 jaar goed drinkwater geleverd. In 1904 bleek de kwaliteit van het uit de grond opge pompte water zo slecht te zijn dat men elders in het dorp ging probe ren water aan de pompen. Zonder bevredigende resultaten, werd op ver- sohillende plaatsen geboord tot 56 meter diep. De bewoners werd ten slotte maar aangeraden weer aan regenwater te wennen. Voor werk- water bleef de pomp nog open echter uitsluitend onder schooltijden. En kele Jaren geleden zijn er stemmen opgegaan om de pomp tijdens de Kaagweek aan te sluiten op vaten bier. Geen gek plan maar het is nooit uitgevoerd. De gebouwen en of de grond waarop zij staan aan het pleintje werden in 1860 voor f 3.500.— ge kocht. In de „Oprechte Haarlemsche Courant" van 25 januari 1861 werd de aanbesteding van de openbare school en het raadhuis bekendge maakt. Voor f 11000,werd er ge bouwd en verbouwd en in 1861 kon de oudste zoon van de heer van War mond. W. A. W. v. Limburg Stiirum, de eerste steen leggen. Met het ge- van het recht- en raad- een einde aan de verga- B en W in een gehuurde kamer van De Stad Rome. een hotel-restaurant, dat nog steeds be staat. Door vochtigheid en rumoer verdreven zochten B en W enkele jaren hun toevlucht bij J. Schone- veld. Bij hem mocht aan huis wor den vergaderd voor een vergoeding van f 1.per week. In 1930 bleek het raadhuis te klein en werd het gemeentehuis aan de Herenweg in gebruik genomen. Het oude Raadhuis wordt nu gebruikt door de diepst gemeentewerken. De weg. donderdag 19.00—21.00 i openbare school werd aanvankelijk door 120 leerlingen bezocht verdeeld Moederhulp over twee lokalen. Doordat er later twee bijzondere scholen werden op gericht t.w. een r.k. lagere school i de school met de Bijbel liep het aantal leerlingen voor de openbare school dusdanig berug dat in 1934 Dienstencentrum werd besloten, deze school op te hef- L/iens,:encencrum MeJ. J. Schrama. maatschappelijk werk- reedkomen huis kwam dering van fen. Door het vrijkomen van dit gebouw kon ook Warmond eindelijk aan de verplichting gymnastiekonderwijs te geven gaan voldoen. Enkele jaren was hiervoor al ontheffing verleend wegens het ontbreken van een ge schikte ruimte. Thans wordt de oude gymzaal gebruik door verschil lende sportverenigingen posities in de Kaagweek e.d. Vanaf 2 juli zal de expositie „10 jaar Bier- kouwers" daar te zien zijn. Er han gen ook schilderijen van Wiel Hou- ben. Noordelndspleln 2b tel. 140483. Al- temene Informatie dagelijks 9.0010.00 Sociale raadsvrouw 00 uur; Noord, van Hogendorpstraat maandag 10.3011.30 uur; Kool. dinsdag 10.3011 I Buurthuis Morskw_ - Topaaslaan. tel. 761198. woensdag 1 vrijdag 10.30—1 Tuinstadwijk, Herengracht Orgel Groene Kerk 3 juni bespeelbaar LEIDERDORP Bij de toewij zing van woningen in het bestem mingsplan Voorhof-Noord zijn door aannemers geen laakbare handelin gen gepleegd. Dit blijkt uit een brief, die B en W van Leiderdorp naar de aannemers sturen. Het college heef t de vraag van PCG-er C. Gordijn of geruchten als zouden er steekpen ningen gegeven zijn om in aanmer king te komen voor bijvoorbeeld hoekhuizen onmiddellijk na de laatste raadsvergadering onderzocht. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Cindy dr.v. P. W. de la Rie; Robert l L. Roukema; Mariëlle Overleden: J. P. C. Eerhard (73) man; W .Rous (72) man; N. van Geljlswijk (87) man; G. Groot (62) echtgenote van: C. Kluft; C. Brouwer (63) man; G. H. A. Alferink (78) man; J. N. Fokker (20) zn.v. J. Fokker en A. Buth; E. Kreleger (49) man. Gehuwd: A. van Aalst en T. E. Starre- N. J. Pare; L Kapaan Boter. P. Verbiest en J. Demo et. OEGSTGEEST Wanneer alles goed gaat zal het or&el in de Groene Kerk in Oegstgeest op 3 Juli weer be speelbaar zijn. Het is niet gezegd dat er dan alweer intensief gebruik van gemaakt zal kunnen worden, omdat daarna het schilderswerk nog gedaan moet worden. Maar organist Van Goor zal wanneer hij van vakantie terugkeert, van het orgel bezit kun nen nemen. De datum van officiële ingebruikname is nog niet bekend. Het orgel heeft een uniek pijpwerk, daterend uit 1653. waarvan niet pre cies bekend is waar het vandaan komt en wie het gebouwd heeft. Ze ker is wel dat het orgel lange tüd dienst deed in de Amsterdamse Oude Kerk. Vandaar ging het naar de Zui- derkerk in Amsterdam en uiteinde lijk kwam het pijpwerk in de Aalten- se Oosterkerk terecht. Van die gere formeerde kerk, waar zich twee com plete pijpwerken bevonden kwam het naar Oegstgeest. In Aalten bleef een negen tiende- eeuws pijpwerk dat inmiddels ook in een kast gebouwd is. Het voor Oegst geest bestemde pijpwerk verdween voor langere tijd naar Zwitserland waar orgelbouwer Metzier, in Neder land niet onbekend door zijn orgels in Den Haag. De Lier en Winters wijk, een nieuwe kast bouwde. Die kast werd. voornamelijk in verband met de akoestiek en de klankkleur van het orgel, geïnspireerd op de ori ginele kast, die nog altijd in de Am sterdamse Oude Kerk te vinden is. In die kast is inmiddels een nieuw pijpwerk gemaakt. Het pijpwerk, waarvan twee registers werden be speeld door Sweelimck, is deze week in de nieuwe kast gebouwd. Zwitserse deskundigen zijn nu bezig het orgel verder af te bouwen. Het lijkt allemaal een beetje op een pre-fab orgel, omdat het grootste deel van het werk in Zwitserland werd gedaan. De hele zaak is daar na rLa-fLr Oegstgeest gekomen, waar Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp voor bejaarden e langdurig zieken en gezlnsverzorgln Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7 (zijkant stadhuis). Telefoon dagelijks tu rn: 143171. Maatschappelijk Werk i dinsdag 19.00—20.00 De te week werd het uit de zeventiende eeuw daterende pijpwetk in het orgel gebouwd. het orgel nu, als een soort bouwpak ket, in 21 dagen wordt afgebouwd. De restauratie van het orgel brengt overigens flinke financiële offers me* zich mee. De kosten van de res tauratie alleen vergen al 225.000 gul den. Met de aankoopprijs van de kiJ- pen komt het totaal bedrag uit op ongeveer 360.000 gulden. De restau ratie, waaraan de laatste hand zal worden gelegd door de Leiderdorpse schilder Goutier, wordt begeleid door nrytAH fg. 11 n Hi Willem Talsma. Inbraak bij Swift opgelost 17 tot 20 jaar aangehouden, die er van werden verdacht de daders te zijn van een inbraak in het clubhuis van de ren- en tourverenaging 'Swift' in de Waard. Bij deze inbraak wer den diverse bekers uit de pr ij zen- kast weggenomen alsmede een aan tal voor verloting bestemde prijzen. Het drietal heeft inmiddels bekend behalve deze inbraak ook een in braak in een koffietent in Warmond te heben gepleegd. Het trio blijkt bovendien een plezierrit te hebben gemaakt met andermans auto. WARMOND Warmond zal ge. noegen moeten nemen met de aan leg van de Schipholspoorlijn, zoals minister Westerterp zich die voor stelt. Dat betekent dat er geen sprake zal zijn van ondertunneling van de Leede. Dit is gebleken uit het gesprek dat B en W van Warmond met de minister hebben gevoerd. De raad van Warmond krijgt tot 1 september de tijd de belemmerende motie in te trekken. Wanneer dat nite gebeurt zal de minister de ge meente, op grond van artikel 65 van de wet op de ruimtelijke ordening, buiten spel zetten. Dat betekent dat er voor Warmond geen mogelijkheid tot protesten meer is. Tegen artikel 65 is geen beroep bij de Kroon mo gelijk. Meisje door warmte ontvel LEIDEN Een 16-jarig Leids meisje is gistermiddag op het Lam- menschansplein methaar fiets tegen een verkeersbord gevallen, waardoor ze een hersenschudding kreeg. Het meisje is volgens de politie vermoe delijk door de warmte onwel ge worden. De EHD vervoerde haar naar het Academisch Ziekenhuis. Een 17-jarige jongen uit Sas- senheim kreeg een hersenschudding bij een ongeval met zijn brommer in de afgelopen nacht op de Maresingel. De jeugdige bromfietser keek op een gegeven ogenblik achterom, waarbij hij rechtdoor reed inplaats van door de bocht. Hij is door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. LEIDEN Een 10-jarige, in Leiden woonachtige Turks Jongetje is gisteravond tijdens het spelen met andere kinderen bij de openbare school „De Manse" aan de Hoflaan dwars door een grote ruit gelopen. Het ventje liep door de glasscherven diverse bloedingen op. waaronder een slagaderlijke aan zijn linkerzij. Hij moest met spoed door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. LEIDERDORP De Nota uit gangspunten Voorhof, de renovatie van het Van Leeuwenpark, de ex ploitatie berekening Voorhof, hout- skaletbouw, de beschikbaarheid van grafkelder en informatie over leef- straten vormen de onderwerpen van bespreking tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning van Leiderdorp die maandag 28 juni in het gemeentehuis verga dert. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder- Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel L Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18 00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement I 37,85 Per post f 48.25 Jaarabonnement 1139.yo Jaarabonnement p. post 1181.50 Losse nummers f 0.55 Bi) automatiscne overschrijving geen ariminist.raMp- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2