Okker breekt tegenstand Amaya na één lange set Sterren stralen overal. is Vrij Philidor wil versterking BETTY STOYE ZONDER MOEITE NAAR WINST OP HEET WIMBLEDON Favorieten geklopt in finale gemengd dubbel "De Munnik Tennisters eisen gelijke beloning Sprinter Borsov lijkt hersteld Districtsstrijd atletiek in Den Haag DONDERDAG 24 JUNT 1976 PAGINA 11 - i<«-y LONDEN - Het was gisteren zinderend heet op Wimbledon. Eigenlijk al veel te heet om gewoon op de tribune te zitten, laat staan om drie of zelfs vijf sets op topsnelheid te tennissen tussen de broeierige, volgepakte tribunes. De spelers be wogen zich dan ook zo min mogelijk in de mee dogenloos voortgaande strijd om de eer en vooral het geld. LEIDERDORP - Op De Munnik in Leiderdorp werden gisteren nog enkele restanten van het afgelopen weekeinde verregende jubileum tennistoernooi afgewerkt. Beide partyen, het gemengd dubbelspel en het herendubbelspel, leverden een surprise op. In het gemengd dubbel wisten Charles Asselbergs en Hanneke Langeveld in drie sets (4-6, 6-4, 6-4), te winnen van het fa voriete duo Hennie Koemans/Lise- lotte van der Byl. De halve finale herendubbel tussen een formatie van De Munnik en een duo van Roomburg werd gewonnen door de Leiderdorpers. Adrie van Leeu wen/Erik de Groot zegevierden in twee sets (6-2, 6-4) over Bram Ma dera en Mariunus Brooshooft, voornamelijk dankzij het sterke di rigerende werk van Adri van Leeuwen, die bovendien een scherp oog had voor de openingen die het Roomburg tweetal hem bood. Tean Bram Madera was gisteren bij het toernooi van TEAN in Alphen aan den Ryn snel klaar. Zijn tegenstan der Marcel de Bakker had geen verweer tegen het snelle precisie- tennis van de Roomburg-captain en ging met 1-6, 1-6 ten onder. Een veel spannender verioop had de partij tussen Suyver en TEAN en de als eerste geplaatste Schrama in het herenenkelspel C. Suyver won uit eindelijk met 6-4, 4-6, 7-5. Jan Theunissen kende geen genade met de als tweede geplaatste Johan Vis: 6-16-2. Een heel sterke partij speelde Marinus Brooshooft tegen de geroutineerde Khouw, die hij zonder pardon opzij zette: 6-2, 6-0. Hardhitter Ad van der Berg kende in de eerste set nog wel wat pro blemen met de jonge Gerard van Dinther (7-5), die zelfs een 4-1 voor sprong wist te nemen, maar in de tweede set spoten Van der Berg's drives zo hard over de baan dat het voor Van Dinther een kansloze af faire werd: 6-1De in het damesen kelspel C als eerste geplaatste mevr. Snellenberg werd gisteren verslagen door mevr Van der Woude uit Ter Aar 3-6, 2-6. In het enkelspel B moest Carin Heester- mans de tweede nederlaag incasse ren. Tineke Langeveld bleef haar met 6-3, 6-1 de baas. Haar kansen op een poule-overwinning zijn nu wel verkeken. Sassenheim op naam van Har Meijer, die uit kwam tegen de jeugdige Voorhou- ter A. van der Meer (17). De routine besliste deze krachtmeting. De jonge Voorhouter wist wat hij tegenover het spel van Meijer moest uitrichten, maar hij miste nog de slagenbeheersing op de kri tieke momenten. Juist op dat punt werd hij afgetroefd door de meer ervaren speler. Als het er op aan kwam dan miste Meijer niet. Met een 6-2, 6-4 zege stapte de Unicum-speler van het gravel. Dat het gelijk opging in deze span nende wedstryd bl\jkt wel uit het feit dat Meijer in de tweede set bij de stand 4-4 pas bij 10 deuces door de service van Van der Meer heen brak. Alfred Gelevert kende niet veel problemen met Hazenberg, al doet de score van de tweede set an ders vermoeden: 6-2,7-5. Erg moei lik had Ton Creyghton het tegen de in het herenenkelspel C als eerste geplaatste Schreuden 6-3, 2-6, 6-4. Dezelfde Schreuder kwam met de hakken over de sloot langs Bosma: 4-6, 7-6, 6-2. Daarmee bereikte hij de kwartfinale. Voor de als eerste geplaatste Mia Smit verliep de strijd in het damesenkelspel C minder gunstig. Zij werd door Pa tricia Heyligers tot een derde set gedwongen (6-4, 1-6), die vanwege de invallende duisternis van giste ravond is verplaatst naar vanmid dag. FRANK BONTE Wat te zeggen van een partij die zich vier uur in de hitte voortsleepte tussen de Westduitser Meiier en de Australiër Ray Ruffels. Tegen het einde van deze uitputtende middag bleef Ruffels met lege handen ach ter 6-8, 6-2, 6-4, 8-7, 8-6. Hij smeet dan ook wel woedend zijn zonne- hoedje op de grond en slingerde zijn racket tegen het gras. Of, zoals de vijf setten tussen de Amerika nen Lutz en Gorman. Door Lutz op zijn tandvlees gewonnen met 6-1, 8-9,6-3,2-6,6-4. Er waren, voor zo ver bekend, echter geen spelers of speelsters die eerste hulp nodig hadden, maar wel vele tientallen toeschouwers. Geen wonder, als er zich elke dag zo'n 30.000 toeschou wers rond de 14 banen verdringen. Tom Okker had op het heetst van de dag ook nog bijna twee uur no dig om de twee meter lange Ameri kaan Victor Amaya (21) van zich af te schudden, hetgeen na een lange en taaie eerste set (9-7) toch nog vrij gemakkelijk gebeurde met 6-2,6-3. Naderhand hepen de straaltjes zweet nog van zijn voorhoofd, "maar", beweerde hij, "ik vind dit warme weer wel lekker. Je moet na tuurlijk niet vijf sets aan de gang blijven. Ik was blij dat het net niet op een tie-break uitdraaide in die eerste set". De boomlange tegenstander uit Michigan sloeg in die eerste set ne gen services-aces en 11 bijna-aces, die Okker alleen even kon aanra ken. Na die verloren set werd het verweer van Amaya tegen de ge routineerde prof echter snel min der. Okker had hem in die eerste reeks vrij rustig opgevangen en hem laten uitrazen. Hij kon over igens bij het zesde setpoint (3 al bij 7-6 en 3 na 8-7) de set op zijn naam schrijven. Okker "Daarna werd zijn s een stuk minder. De man had LONDEN - Gelijke beloning Chris Evert, de nieuw be noemde presidente van de speelstersvakbond (WTA) vrij dag tijdens de onderhandelin gen met de All England Club op tafel zal leggen. De speelsters willen volgend jaar al een prij zenschema dat gelijk is aan dat van de mannen en niet pas in 1978 zoals Wimbledon heeft aangekondigd. Vooral in de eerste vier ronden zijn de ver schillen in het oog lopend. Wie in de achtste finales wordt uit geschakeld krijgt bij de heren 1100 pond en bij de dames slechts 600. Dat is een ongelijk heid waartegen de dames zich fel verzetten. Als het organisa tiecomité niet door de knieën gaat wil men eventueel volgend jaar Wimbledon boycotten en in plaats daarvan een toernooi in Amerika organiseren. Men zal deze week met lijsten rondgaan om steun te krijgen van de ach terban. "Ik verwacht dat 90 pro cent van de leden zal tekenen", aldus Evert. Een dergelijke handtekening is niet vrijblij vend. Als de WTA inderdaad besluit Wimbledon te mijden is er een boeteclausule van 5000 dollar om te voorkomen dat ie mand de boycot breekt. LEIDEN - Hoewel het schaakteam van Philidor Leiden achter kam pioen Desisco Watergraafsmeer een fraaie tweede plaats bemach tigde in de schaakcompetitie, kun nen de Leidenaars niet op hun lau weren gaan rusten. Zeker niet nu de ploegen van het Haagse DD en Groningen plaats moesten maken voor de profieams van VHS uit Haarlem en het Amsterdamse Hol land Data/VAS/ASC. Het aantal profteams in de hoofdklasse is daarmee op vijf gekomen, vandaar dat Phiiidcr op zoek is naar ver sterking. Op dit moment is men be zig Peter van Egmond, die in de strijd om de nationale jeugdtitel achter Joan Baart tweede werd, in de ploeg te halen. Versterking van de Philidor- gelederen is zondermeer hard no dig, nu het tweede team naar de eerste klasse KNSB opstoomde. Nog een andere Leidse ploeg pro moveerde naar de eerste klasse: LSG I. Het bleef dit seizoen Char- lois II in klasse II C net een neus lengte voor. Voorschoten I ver overde achter dit tweetal de derde plaats. Van de acht teams die vorig jaar naar de KNSB promoveerden, moest alleen LSG II terug naar de onderbond. De reserves van LSG kwamen vooral in het laatste uur en in tijdnood duideiyk routine tekort. Topscorers van het afgelopen sei zoen zijn Paul Boersma van Phili- dor/Leeu warden I en Joan Baart van LSG I met 9 uit 9. De definitieve uitslagen van de ne gende en laatste ronde zijn: 61fe-3%; Desisco/Watergraafsmeer Philidor III/Leeuwarden 4, 35 I-Philidor I/Leeuwarden 5l/a—41/aC 't^YaeD ea?eae§3ae 51/a41/a BSG I-Volmac/Rotterdam I 3-7. Tweede klasse B: Kijk Uit I-Phili- dor II/Leiden 3-7: Pat Mat I-ZSC/Saende I 4I/*-51fe; Desi sco/Watergraafsmeer II-Het Oos ten I 4-6; Holland Data/VAS/ASC II-Amstelveen I 3-7; LSG II-VHS II 4-6. 8-2; Dordrecht I-DD III 5ll*-4ll2\ Charlois li-Voorschoten I öVa—4'/si; LSG I-Overschie I 6ll*-3ll*. EINDSTANDEN. Hoofdklasse: 1 en landskampioen Desisco/Watergraafsmeer I 17 matchpunten, 601/* bordpunten; 2 Philidor I/Leiden 14, 491/*; 3 Vol- mac/Rotterdam I 12, 541/*; 4 Char lois I 12, 51: 5 Philidor I/Leeuwar den 10,516 Utrecht 19,44; 7 BSG I 6, 37; 8 Eindhoven I 5, 39; 9 DD I (gedegradeerd) 3, 291/« en 10 Gro ningen I (degradant) 2. 34. Eerste klasse A: kampioen VHS I 17,621/s; degradanten zijn MEMO II 6, 40'/2 en Het Witte Paard I 5, 39. Eerste klasse B: kampioen Holland Data/VAS/ASC I 17, 62; gedegra- Door Piet Kienhuis kogelende forehand nu en dan, maar zijn backhand stelde niet veel voor". De volgende tegenstander van Ok ker wordt de Australiër Phil Dent (27), die zonder setverlies (6-2, 6-2, 7-5) de Rhodesiër Pattison ver sloeg. Okker "In de Amerikaanse stedencompetitie heb ik dit jaar van hem verloren, maar dat gaat dus over een set". Betty Stöve heeft helemaal niet veel moeite gehad de derde ronde te bereiken. Zij had het geluk pas tegen het einde van de middag te moeten spelen toen het al wat min der heet was. Zij trof echter een bij zonder slechte baan, die meer hooi leek dan gras. Haar tegenstandster was de 19-jarige Australische Sue Saliba, nummer drie van de Austra lische jeugd. Het bleek echter al spoedig dat Sue nog veel moest le ren. Betty speelde zeker niet op haar best, maar kon niettemin aan alle kanten punten verzamen: ver zamelen: 6-2. In haar eerste service-game sloeg de jonge Aus tralische al vier dubbele fouten en zij liet er daarna nog vele volgen. Waarschijnlijk kwam dat mede omdat zij het racket halverwege de steel vast hield. De drives van onze landgenote waren Sue veelal te machtig en vele returns verzeilden zelfs in het publiek. Betty werd be grijpelijk wat nonchalant, ging for ceren en moest na 4-1 in de tweede set nog een service prijs geven. Verder was er echter geen vuiltje aan de lucht. Bij de heren is Jimmy Connors als eerste al aangeland bij de laatste 16 Amaya feliciteert Tom Okker. Wimbledon weinig of niets had brengen tegen Okker, blijkt i be- 6-4, 6-0, 6-3. Vorige dagen gaf de ter in vorm te zijn. Hij zegevierde Amerikaan resp. 8 en 6 games weg. met 6-8, 6-3, 6-3, 9-8, 11-9 over de momenteel toch niet tegen de Zuid-Afrikaan Bertram, n, maar ook hij had bereikte (16e en laatste geplaatst) kans tegen het ge- de derde ronde door de Brit Bat- trick met 6-6, 6-8, 6-2, 6-3 te over- Egyptenaar slecht in vc geen schijn weid van de 23-jarige glamour-boy, die tegenwoordig veel wordt gezien meesteren met de voormalige miss World Ma- jorie Wallace. Veel belangstelling De Rus Metreveli, die yorig jaar op maal r voor de bijna legendari- Herenenkelspel tweede ronde: Guillermo Vilas (Arg) - Haroon Ra- hi'm (Pak) 9-7, 6-3, 6-4; Roscoe Tan ner (Vst) - Ken Hirai (Jap) 6-3, 6-4, 9-7; Mark Edmondson(Aus)-Mark Farcell (Gbr) 9-8, 9-7, 6-4; Roche (Aus) - Reid (Vst) de 6-2, 6-4; New- combe (Aus) - Feaver (Gbr) 6-3, 3-6, 8-9, 6-4. 6-4; Gottfried (Vst) - And rews (Vst) 8-6,7-9,2-6,6-4.6-2; Fillol (Chi) - Case (Aus) 8-9, 6-4, 6-8, 9-8, 6-2; Nikki Pilic (Joe) - Victor Pecci (Par) 8-9,9-8,6-3,5-7; Ramirez (Mex) Damesenkelsnel tweede ronde: Olga Morozova (Sov) - Margaret Mc. Lean (Vst) 6-2, 6-0; Chris Evert (Vst) - Annette Coe (Gbr) 6-0, 6-0; Renate Tomanova (Tsj) - Kathy Harter (Vst) 6-3, 3-6, 9-7; Regina Marsikova (Tsj) - Tory Fretz (Vst) 6-2, 6-4: Rosie organisatiecomité (Vst) - PI Bostrom (Vst) 6-2, 6-4; Kerry Reid (Aus) - Pat Teeguarden (Vst) 6-4, 1-6, 6-2; Evonne Goola- gong (Aus)-Sharon Walsh (Vst) 7-5; Virginia Wade (Gbr) - Sue Mappin (Gbr) 6-1, 6-0. HELSINKI - De Finse atleet Lasse Viren heeft gisteravond op de tweede dag van de wereldspelen in Helsinki de beste seizoenprestatie geleverd op de 10.000 meter. De Olympisch kampioen van 1972 liep de afstand in 27 minuten en 42£5 seconden. Het wereldrecord staat sinds 13 juli 1973 op naam van de Brit Dave Bedford met 2730,8. De Brit nam destijds in Londen het re cord af van Lasse Viren, die tot dan toe met 2738,4 's werelds snelste was Tweede in Helsinki werd Virens landgenoot Pekka Paivarinta in 27.54,43. Derde werd de Italiaan Franco Fava in 27.55.61. Voor de tweede beste seizoenpres tatie zorgde een andere Fin. De speerwerper Seppo Hovinen, die dit jaar al vaker van zich heeft doen spreken, overbrugde een afstand van 93,54 meter. Hovinen voerde eerder al de lijst van de beste wor pen in dit seizoen aan met 91.12 me ter. Hovinen nadert met zijn worp van woensdag het wereldrecord van de Westduitser Klaus Wolfer- mann, die op 5 mei 1973 in Lever kussen 94.08 meter wierp. De tweevoudige Olympische sprintkampioen, Valeri Borsov, lijkt vlak voor Montreal geheel her steld te zijn van zijn enkelblessure. Op de tweede dag van Russische kampioenschappen in Kiev werd hij kampioen op de 100 meter in 10.27 seconden en kwalificeerde zich meteen voor de spelen van Montreal. Joeri Silovs werd tweede (10.42) en Aleksander Aksiline derde (10.44). Bij de dames sprintte Loedmilla Maslakova naar de titel in 11.37 seconden voor Tatjana Anissowa (11.46). die echter de 100 meter horden in 12 97 seconden op haar naam schreef. Na de êerste dag van de atletie kwedstrijd tussen de herenploegen van Italië en Zweden leiden de Ita lianen met 61 punten tegen 43. Pe- tro Mennea - zegevierde op de 100 meter in 10.3 seconden. Ook de 110 meter horden werd een Italiaanse zege. Buttari trok de overwinning in 13.5 sec. naar zich toe. Van de tien nummers op de eerste dag won Ita lië er zeven. De Zweedse overwin ningen kwamen tot stand op de 400 meter (Frederiksson in 46,5) de 1500 meter (Svenson in 3.43.1) en het ko gelstoten (Hoglund met 19.88 me ter). PAARDENSPORT - Chili heeft af gezien van deelneming aan de Olympische onderdelen voor springruiters en dressuur. Na een bloedonderzoek bij elf paarden, verstrekten de Canadese autoritei ten voor slechts drie paarden in- reisformulieren. sche Braziliaanse Maria Esther Bueno, die driemaal de Wimble- dontitel in het grijs verleden ver overde en na een afwezigheid van acht jaar haar come-back maakt. Zij is nog altijd snel ter been en be reikte de derde ronde, maar met veel moeite tegen de Amerikaanse Bruning: 6-4, 3-6, 8-6. Betty Stöve komt in de volgende ronde tegen de Amerikaanse Beth Norton, de Amerikaanse jeugd kampioene 1975, die met 6-3, 9-8, won van de Zuidafrikaanse juf frouw Piotman. Komend weekeinde staat de natio nale atletiek in het teken van de dis trictskampioenschappen. De Haagse clubs, Sparta, VenLTC Den Haag en Olympia '48 slaan de han den ineen en organiseren gezamen lijk op de sintelbaan aan de Laan van Poot de titelstrijd voor het dis trict West II van de KNAU omvat tende provincies Zuid-Holland en Zeeland. Sparta draait op voor de administratieve verwerking van het geheel, terwijl de Laan van Poot-clubs de baanverzorging voor hun rekening nemen. Voor de regi stratie van alle prestaties zullen de leden van de Haagse juryvereni- ging zorgen. Er staat een zeer lijvig programma te wachten, dat zater dag om 11 uur begint met het ko gelslingeren op de traditioneel ge worden plek in de kunstduinen na bij Kijkduin. Om 13.30 uur valt het eerste startschot op de sintelbaan, terwijl zondag reeds om 12.30 wordt begonnen. Tal van nationaal en regionaal bekende atletes en at leten hebben voor dit tweedaags gebeuren ingeschreven. De toe gang tot het sportcomplex aan de Laan van Poot is gratis. Zutphen I 3, 35 degradeerden. Tweede klasse B: 1 en kampioen Philidor n/Leiden 17, 57; 2 Amstel veen I 15, 57; 3 VHS II 12. 49^; 4 Desisco/ Watergraafsmeer II 10, 44; 5 Kfjk Uit I 8, 43»/a; 6 Pat Mat I 7, 42'/ï; 7 Het Oosten 16,42; 8 HoUand Data/VAS/ASC II 5, 40; 9 ZSC/Saende I (degradeert) 5, 39 en 10 LSG II (gedegradeerd) 5, 35'/2. ADVERTENTIE Tweede klasse C: Goes I-DSC I 6/ Tweede klasse C: 1 en kampioen '/s-SVa; De Baronie I-Moerwijk II LSGI16,55lls; 2 Charlois II 15,54l/2; 3 Voorschoten I 12, 49'h; 4 De Ba ronie 111.48»/«5 Dordrecht 11146; 6 Overschie 110, 46; 7 DD III 6,40; 8 Goes I 5.40; 9 DSC I (degradeert) 2, 40 en 10 Moerwijk II (degradant) 2, 30. Tweede klasse D: kampioen Eind hoven II16,57, Waalwijk 15,38'/a en ASV I 4. 39 degraderen. ATLETIEK Jan Knippenberg, de uit Hoek van Holland afkom stige lange afstandloper, die be kendheid kreeg door de 1400 km tussen Hoek van Holland en Stockholm in 19 dagen af te leggen, zal in Edam starten voor een loop om het Ijsselmeer. Hij hoopt de 360 km (zonder te slapen) in twee dagen te kunnen voltooien. Heerlijk, helder Heineken.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11