Beroep over energiebedrijf agenda Caravan zorgt voor opstopping Afscheid Wethouder Reugebrink DINSDAG 22 JUNI 197fl - Steekpenningen LeiderdorpWe zijn met een voor toewijzing kluitje in het riet gestuurd i van woningen in Leiderdorp? LEIDERDORP ..Het gerucht gaat dat bij de boewijzing van de premie-koopwoningen in Voor hof door eên of meerdere aan nemers niet gekwiteerde bedra gen zijn bedongen en door ge- gagigden betaald om voor de definitieve toewijzing van een „bepaalde" woning, bijvoorbeeld een hoekhuis in aanmerking te komen. Dergelijke steekpennin gen in combinatie met gesubsi dieerde woningbouw is een on denkbare situatie." aldus PCG- er C. Gordijn gisteravond tijdens de rondvraag aan het einde van de Leider dorpse raadsvergade ring. Het lijkt erop alsof er zoals wethouder Reugebrink en Gordijn achteraf kwijt wilden zelfs fikse bedragen zijn be taald. Geen van beide wilden zij zich echter uitlaten over de hoogte van die bedragen. Ook wilde men niet zeggen om hoe veel gevallen het gaat. Wethou der Reugebrink riep wel ieder een. die mogelijk door dergelijke praktijken getroffen is. op zich desgewenst vertrouwelijk tot B en W. van Leiderdorp te wenden. Reugebrink kondigde aan dat, mochten de geruchten op waarheid berusten, tegen de betrokken aannemers maatrege len zullen worden genomen, in dat verband noemde hij uitslui ting van verdere bouwprojecten in Leiderdorp. DINSDAG Rijnsburgerweg LEIDERDORP „We zijn met een kluitje in het riet ge stuurd. Dit is geen manier om een vriend te behandelen", aldus motiveerde wethouder J. Reugebrink gisteravond in de Leiderdorpse raad zijn stem vóór het aanspannen van een lCroonprocedure tegen de gemeente Leiden. „Rijntamboers' promoveren ZOETER WO UDE Het fanfare korps „De Rijntamboers" is gepro moveerd naar de eerste divisie. Dat gebeurde afgelopen weekend op een federatief concours, georganiseerd door de muziekvereniging „Phoenix" in Wateringen. Met Tsaja Tsaja Tsa- en de Borodinomars haalden „De Rijntamboers" 199'j punt. genoeg voor een eerste plaats in de tweede divisie en promotie naar de eerste. Het majorette-peloton kwam met 113% punt op een tweede plaats. Aanleiding dartoe is het besluit to„ intrekking van de gemeenschap pelijke regeling „Energiebedrijf Rijn land". Reugebrink meende, toen hij om een motivering van die intrek king vroeg, tot tweemaal toe met een kluitje het riet in gestuurd te zijn en verweet Leiden dan ook onzorgvuldig te handelen. Burgemeester Van der Have voegde daar nog aan toe dat een redelijk compromis van gedepu teerde Engelsman door Leiden niet is aanvaard. Ondanks fel verzet van de PvdA-fractie, bij monde van fractie leider. J. Bezemer, steunde de raad het voorstel van B en W om, evenals tot nu toe 18 van de 31 bij de rege ling betrokken gemeenten, 'n Kroon- procedure aan te spannen. Benenwagen De raad ging ook akkoord met de aanleg van 41 parkeerplaatsen bij de Onderzoek ZOETERWOUDE Ook in Zoe- terwoude zal een onderzoek plaats vinden op baarmoederkanker. Dit geschiedt in nauwe samenwerking tussen het Leidse Cytologisch Labo ratorium B.V.. de plaatselijke Kruis vereniging en de huisartsen. De on derzoeken zullen plaatsvinden in Zoeterwoude-dorp in 't gebouw van het Wit Gele Kruis aan de Korte Miening en voor Zoeterwoude Rijn dijk in de Bernardusschool aan de Oranjelaan. Er is een plaatselijke werkgroep in heft leven geroepen waarin om. zitting hebben de dames DetmersBerben, DuindamVan Haasteren en Van Diemen—v. d. Veldt. Er worden een tweetal voor lichtingsavonden georganiseerd waar van de eerste vanavond plaatsvindt in de Bernardusschool en de andere morgen, woensdag, in Ons Huis. Voor beide is het aanvangsuur bepaald op 20.00 uur. Algemene Begraafplaats. Fel tegen stander was J. A. M. Gordijn (PPR D'66)„Men zou veel meer met de fiets of de benenwagen moeten gaan.' De raad ging zonder discussie ak koord met de vaststelling van het be stemmingsplan „Buitenhof 1", door trekking van de Simon Smitweg en de verkoop van grond aan de stich ting Nederlandse Centrale voor Huis vesting van Bejaarden. De sftiohting wil 118 bejaardenwoningen bouwen in Voorhof Zuid. Bij de goedkeuring van de statu ten van de stichting Ruiterschool Lie- thorp werd een voorstel van PvdA- er A. M. Willems overgenomen om het bestuur te verplichten de raad een personeelsreglement ter goedkeu ring voor te leggen. Willems: „Mane ges in den lande moeten veelal draaien met goedkoop, jong personeel, waar voor de arbeidsvoorwaarden maar zo zo zijn". De raad hechte daarom zo veel belang aan de kwesrtie rond de manege omdat Leiderdorp de eerste Nederlandse gemeente is die gaat deelnemen in een ruiterstiohting. Mevr. I. Gehner-Eilenberger (VVD) werd benoemd tot vertegenwoordig ster van de raad in het stichtings bestuur. Vrouwencafé, 911 Wereldwinkel, 9.30 Noordeinde 2a. groepen op Troef: Nederlands, 8 uur nam. Breehuys. Breestraat "30—5 30 uv -5 uur nan nam.; Volksdansen. 7 vergadering werkgroep stedelijke"ontwikkeling en werkgroep Stadhuis, commissie economische I aangelegenheden, 8 uur nam.; com- I missie volkshuisvesting, 8 uur nam. j Kamer van Koophandel. Stations- I weg. bijeenkomst stichting Leidse bin- I 2—5 i rsweg ïstad. WOENSDAG npUUUCNCl.-lU IJ r. o„. v UJiwnuiu, natie cninschrijving kinderclubs. 2— Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 Boshut - Begijnhof 2. t Begijntje, praath •oor relaties en seksualiteit, do. v pelsteel. 1.305 uur nam.; biologisch- dynamisch eethuis. 68 uur nam. Morsweg 10. vergadering werkgroep leefbaarheid en stedelijk wonen en werkgroep Monumenten. 8 uur nam. Academiegebouw, Rapenburg, infor matie-avond over de Trekvliet, 8 uur Sportpark LAF. Os en Paardanlaan. Antiekdiefstal in Voorschoten DONDERDAG LEIDERDORP Op 1 juli treedt de heer J. Reugebrink fop de foto rechts) terug als wethou der van de gemeente Leiderdorp. Reugebrink fPCG) roordt opge volgd door partijgenoot C. Gor dijn. Reugebrink is twee jaar ivethou- der geweest, en heeft in die tijd vooral „naam gemaakt", bij de onderhandelingen rond Winkel hof. Burgemeester Van der Have, die gisteravond in de raadsverga dering officieel afscheid van Reugebriik nam, prees hem als een goed wethouder: „We zullen hem missen". De Scheidende wet houder kreeg het boekje „Leider dorp in prenten", een kist siga ren en een foto van hem bij het braakliggende terrein waar Win kelhof moet komen. Voor zijn vrouw waren er bloemen. Overigens blijft Reugebrink actief in de Leiderdorpse politiek, zij het als raadslid. In de commis sies maatschappelijk werk, ruim telijke ordening, beroep en be zwaarschriften en de commissie ad hoe ter voorbereiding van het nieuwe gemeentehuis neemt hij de plaats in van Gordijn. DS'70 Nievaart vervult de vacature in de commissie verkeer en dorp. Bijbelstudie en gesprekskring Bapiistengemeente. lb. Wereldwinkel. 9.30 Pieterskerkstraat lWerkgroep lienstweigeren. 8—10 uur nam. Geversstraat 65. Oegstgeest. sociëteit roor kamerbewoners en alleenstaan- len, 9—1 uur nam. Noordeinde 2a, groepen op Troef: jggagnijra__ uu l.j y kor ga - 8—10 i Stationsweg t Breehuvs cursus. 5.30— 7.30—10 VOORSCHOTEN Het vervoer van een wooncaravan van de Rouwkoop - laan naar het regionale woonwagen kamp te Leiden verliep maandag nacht allerminst vlot. De zware en brede woonwagen werd getrokken door een babytractor en reed op een onderstel met vier kleine banden. Ter hoogte van de Krimdyk op de Leidseweg raakten drie banden lek. De wagen werd geparkeerd op de bushalte, kon na herstel van de ban den nïet meer op de weg draaien. Het duurde vier uren voordat de sleep, die inmiddels de hele rechterweghelft in beslag nam, op een dieplader rich- OEGSTGEEST Oud-wethouder Temminck heeft gisteren in Oegst geest de eerste paal geslagen voor de uitbreiding van de openbare biblio theek bij het Rijnlands Lyceum. Waarnemend voorzitter Jonas van het bestuur van het Rijnlands Ly ceum sprak daarbij de hoop uit dat de bouw in ruim een half jaar vol tooid zal zijn. ting Leiden vertrok. De zes man rijkspolitie van de grpejen Lisse en Leiderdorp regelden het verkeer, dat ook in de nacht nog druk gebruik maakt van de Leidseweg. Hoewel het transport van de wooncaravan niet voldeed aan de eisen, welke aan weg transport gesteld worden, meenden de politiefunktionarfssen dat de vei ligheid van het verkeer op de eerste plaats kwam. De nachtelijke trans porteurs kregen daarom de gelegen heid de wagen richting Leiden ver der te vervoeren. Terwijl de politie druk doende was met het transport van de wooncara van zagen insluipers kans om een partij antiek en schilderijen te ont vreemden uit het pand Bachlaan 13, op nog geen duizend meter afstand van de opstopping op de Leidseweg. De scha'|3 wordt voorlopig getaxeerd op ruim f 20.000,De insluipers wa ren goed op de hoogte, ze maakten een keuze waaronder een schilderij van Koekoek en enige Chinese wand borden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Willems: „Maar zo-zo Wassenaarse gemeentewerken directeur geridderd WASSENAAR - De directeur van gemeentewerken Wessenaar. de heer J. G. Pot, is gisteren by zijn afscheid koninklijk onderscheiden. De heer Pot, die de gemeentedienst verlaat wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde ileeftijd, werd be- Commissies vergaderen LEIDERDORP Op 24 juni ver gadert de Leiderdorpse commissie financiën en belastingen. Daar ko men ondermeer de vrijstellingen van de onroerend-goedbelasting en de herziene exploitatieberekening Voor hof ter sprake. Verder wordt het eerste uur van de vergadering, dat niet openbaar is, gesproken met de drie nieuwe leden voor de commissie, de heren Lugt, Hamel en De Vogel. Aanvang van het openbare deel van de vergadering is 20.30 uur. Diezelfde dag vergadert ook de commissie beroep- en bezwaarschrif ten van Leiderdorp. Aan de orde komen vijf bezwaren tegen een na vordering van de hondenbelasting en een bezwaar tegen de weigering van een vergunning voor erfschei- ding. Plaats van handeling is het ge meentehuis en de aanvang is 19.30 Op 28 Juni komt de commissie be stuurszaken van Leiderdorp byeen. Daar zal gepraat worden over de statuten van de stichting Ruiter school Lietïhorp, die overigens onder voorbehoud al zijn goedgekeurd door de raad. Verder komt daar de vry_ stelling van de onroerendgoed belas ting ter sprake. Aanvang van de vergadering die in het gemeen tehuis wordt gehouden —is 20.00 uur. Tenslotte vergadert op 29 juni de commissie onderwijszaken. Deze ver gadering begint om 19.00 uur. Op de agenda staat een aantal subsidies, wat onderwyskredieten en de scho lenbouw in Voorhof. noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De versierselen, die by deze onderscheiding horen, ont ving hy tydens de gemeenteraads. vergadering uit handen van burge meester K. Staab. Mr. Staab memoreerde in een korte toespraak de loopbaan van de heer Pot, die in 1938 in dienst kwam by gemeentewerken in Gouda, ver volgens by de gemeente Groningen werkte en in 1961 directeur gemeen tewerken in Gorfnchem werd. Op 1 april 1968 volgde hy in Wassenaar ir. H. de Kiewit op als directeur ge meentewerken Tot opvolger van de heer Pot werd gisteren tydens de gemeenteraads vergadering ing. P. Lageveen be noemd. In genoemde vergadering werd ge meentesecretaris E. F. Zwartelé let- terlyk in de bloemetjes gezet wegens zyn veertigjarig dienstverband by de gemeentelyke overheid. Van de 40 dienstjaren heeft de heer Zwartelé er 36 in Wassenaar doorgebracht. In mei 1940 kwam hy in dienst van deze gemeente, in 1954 werd hy hoofd van de afdeling alge mene zaken en in 1965 benoemde de gemeenteraad hem tot secretaris. LEIDEN LEIDERDORP Post - duivenvereniging De Reisduif hield een wedvlucht uit Compiegne met 155 duiven. Uitslag: 1 Le Febre. 2. 7 P. Mooten. 3 W. Kop, 4 W. Tolboom, 5 W. van Oosten. 6 A. Singeling, 8 F. van Duuren, 9 S. v. d. Hoven en 10 K. V. d. Berg. De Leiderdorpse postduivenvereni ging De Rynklievers hield een wed vlucht uit Compiegne met 133 oude duiven. Uitslag: 1, 5 gebr. Kok, 2, 7. 10 M. Jongeleen. 3. 4 J. v. d. Wal. 6. 8 P. van Griensven. 9 P. Veelenturf. De Waag. bijeenko! n.: Repel- Kleicursus. 8—11 uur Culturele Cal koven er hanna dr.v. N. Massaar en J hoeven: Marcel zn.v. H. T. en L. G. K van der Linden: C. M. bel aar en J. M. Wervelman Overleden: E. M. Frledrichts (62) echtgenote van: A. Bijl; S. de Jong (81) echtgenote van: J. A. Vlutters: Rijsbergen (62) echtgenote van: Raad. Stadhuis, cömmii— maatschappelijke aangelegenhede: ec.onciheidszorg raads- Oegstgeest, raadsver- (adertng. 8 uur nam. Gemeentehuls Leiderdorp, commis- lommissie financiën. 8.30 uur nam. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, trf. 125202. Voor allen die ln moeilijkheden verke- zn.v. L. Doorduin en: C. van der WaaiJ (63 Scholders (29) man; B. A. Gerritsen Robert F zv Prang G Huwelijksaangiftenv Hattum T M Dierenhulpdienst 1: p. j. Anna Paulownastraat 15, Lelden, luin (0) Voor hulpverlening aan verongelukte E. Tap; honden, katten, vogels, e.d. in de ge- n a meenten Leiden en LelderdorD Dae en nacht bereikbaar tel. 134687. Onderwijs winkel Sophiastraat 36. tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.0017.30 uur. Koord-Studio Centrum voor intermenselijke betrek kingen. Geopend maandag t/m vrydag Zondag 19.30—23.00 uur. Oude RiJn 88*. tel. 144000. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau. Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex). Maan- daz 11.0013.00 uur, dinsdag 18.80 woensdag 11.0013.00 i Evelyn L i Alt: O J;' Broek L D v. d. Baan H A M Leeuwen A en v. Dijkstra (71) geh. Moederhulp Breehuys Daar heb je het nou weer. Een keer laat je je meeslepen door je onder werp. maak je er eens iets meer van dan het obligate foto-onderschrift, en meteen ga je de fout in. Moet je je objectiviteit ook maar bezwaren. Want Jef Vanuijtsel komt helemaal niet op woensdag 25 juni in het Breehuys. Belachelijk natuurlyk om je zo te vergissen, want 25 juni valt niet op woensdag. Dat is op een vry dag en Jef is er dus vrijdag 25 juni. En hy zingt ook niet over het ver driet, maar over het zachte. Wat dat dan ook moge zyn. Wij hebben het nu in ieder geval juist. beitjes er in het spel en de fles wa ren. Dat waren er 3380 zo bleek toen notaris J. M. M. Koeken ze gis termiddag ging tellen en meneer J. C. M. Omzigt had het goed gera den of gegokt. Uit dien hoofde mag hy nu, geheel naar eigen keuze, een weekend naar Londen of Parys. De kom Dubbeltji les Je moet wel regelmatig Je spaarcen ten tellen om mee te kunnen doen aan spelletjes die de Rabo-bank be denkt. Ter gelegenheid van de her opening van de vestiging in Zoeter- woude-Ryndyk werd de argeloze be zoeker onmiddellijk geconfronteerd met ee fles dubbeltjes. Het uiteinde- lyk doel was te raden hoeveel dub- De Leidse Rosemarie van Boxel (24) heeft het vignet vervaardigd, dat het visitekaartje zal vormen van het toe komstig sociaal-cultureel centrum De Kom in Alphe'n aan den Ryn. De Jury koos haar ontwerp uit 63 inzen dingen. Uit handen van de voorzit ter van de Pers en Propaganda-corn- missie van De Kom. Dick Muller, ontving Rosemarie van Boxel een cheque met een waarde van vyfhon- derd gulden. Jurylid Ansje van Dyk noemde het ontwerp „estethisch en grafisch een heel iyn vignet. De Jury was daar unaniem in. En ook los van de letters, wanneer Je het byvoor- beeld een kwart slag draait, blyft het een mooie vorm". Het ontwerp is voor meerdere doeleinden te gebrui betreft hier nog een omschryving be horend by een opdracht voor een sterrit en het heeft allemaal ook niets van doen met een cryptogram, maar er wordt in Oegstgeest gewoon een nieuwe brandput gemaakt. Dat gebeurt in het Wilhelminapark, te genover het gemeentehuis. Het wordt een diepe, heeft de burgemeester ver teld. basisschool St. Petrus trekken mor gen de polder in. Opzet is een puzzel- speurtocht, waarbij de kinderen veer tien opdrachten, alle met betrekking op het "polderlandschap, moeten uit voeren. De tocht is uitgestippeld ter afsluiting van het schooljaar. In het gebied tussen Hoogmade en Rypwe- tering wordt een pick-nick gehouden. Een groot aantal ouders gaat ook Bureau Moederhulp (niet gehuwde Dienstencentrum Noordeindsplein 2b. tel. 140483. AI- Onderwijs Diezelfde burgemeester vertelde ook dat het onderwys er, qua lokaalvo lume, op vooruitgaat in Oegstgeest. Er is nameiyk begonnen met de uit breiding van de Kamperfoelieschool. Die krygit er vier lokalen by. Zwemmen St. Petrus De vyfdeklassers van de Leidse R.K.- ken: zowel voor toegangskaarten, maar ook als gevelornament. Rose marie van Boxel kreeg haar opleiding aan de kunstacademies van Breda en Amsterdam en werkt sinds een jaar op free-lance basis. Behalve de eer ste prys kende de Jury een viertal eervolle vermeldingen toe, waaronder één aan Leidenaar Koos Steehouwer. Scholieren zwemmen in het zakgeld, is een veelgehoorde klacht. In Lei derdorp zwemmen de sdholi-ren ge lukkig (ook) in het water. Onlangs werden er zwemwedstryden gehou den voor teams van de lagere scho len. Na optelling van de resultaten van de jongens, de meisjes en het estafette-zwommen bleek de Konin gin Julianaschool gewonnen te heb ben. Tweede werd de Vogelweide, derde de Engeleefciaelschool. Brandput De brandput staat in het brandpunt van de belangstelling, en bovendien ook nog midden in het plantsoen. Het Urcus Circus Boltini komt naar Wassenaar. J Dat gebeurt op 24 Juni. In het pro gramma ondermeer de illusionist José Costa, die een blonde Jonge dame 5 omtoverd in een leeuw. Hy zou zich niet teveel met dat soort praktyken I bezig moeten houden, gezien het ge- vaar dat jonge mannen lopen op die I manier verliefd te worden op een .1 leeuw. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder- Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post 1 48,25 J aara bohnement f 139,90 Jaarabonnement p. post 1181.50 Losse nummers t 0,55 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. By automatische overschryving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2