Voorschoten krijgt „English School" Gemeenteraad toch akkoord Inbrekers betrapt Veel belangstelling concert Pieterskerk ZATERDAG 19 JUNI 1976 Zeven jongeren aangehouden bij drug-actie LEIDEN Bij een tevoren geplande controle op gebruik en handel in drugs in cafés en jongerencentraheeft de Leidse politie vannacht zeven werkende jongeren van rond de twintig jaar aangehouden. Vier van hen werden na een verhoor op het bureau aan de Zonneveldstraat weer op vrije voeten gesteld, de ove rige drie zijn ingesloten. Een kleine hoeveelheid hard drugs werd in beslag geno men. De acties, onder meer in het Doelenhuisje, trok grote publieke belangstelling. LEIDEN In het restau rant van zwembad De Zijl mag weer getapt worden. Di recteur Philipsen van de Sportstichting is gistermid dag zelf een ontheffing bij het ministerie van Volksge zondheid gaan halen, waar door het mogelijk wordt dat er in het restaurant van Ton Menken alcoholische dran ken worden geschonken. Eerder was dit verboden omdat de gemeente weigerde een vergunning te verlenen. Het restaurant voldeed na- Menken mag weer tappen in de Zijl melijk niet aan de eis die de Drank- en Horecauet stelt dat het plafond op 2.60 meter moeten hangen; het hangt drie centimeter lager. Het ministerie heeft het nu toch goedgevonden dat er sterke drank wordt verstrekt. Een tweede probleem voor het verstrekken van een ver gunning was ook de leeftijd van de bedrijfsleiderhij was een half jaar jonger dan wet telijk is vereist. Dit probleem is opgelost doordat Menken nog iemand heeft aangetrok ken, die niet alleen over de vereiste papieren beschikt, maar ook oud genoeg is: 25 jaar. In de later gespeelde werken trad dit euvel soms ook op, zij het met verschillend resultaat. Zo was in de Aria van Handel de melodiestem af en toe nauwelijks hoorbaar, terwijl die in de koraalvoorspelen van Te- lemann eerder te luid klonk in ver houding tot de andere stemmen. Overigens getuigde het spel van Van Marion juist hier van een evenwicht dat dank zij een goede registratie zou culmineren in knappe vertolkin gen van Buxtehude's en Baclis Fan tasia en fuga in c. De strak en sober gehouden im provisatie nr. 1 van Saint-Saëns wierp overigens de vraag op, waar om de organist niet meer Franse werken in zijn programma had op genomen: het orgel leent zich er voor öls geen ander in Leiden, en Van Marion had er duidelijk gevoel voor. RON HARMS Leiden Drie Leidse jongens werden gisternacht door NS-personeel be trapt, toen zij bezig waren in te breken in de stationsrestauratie. De gealarmeerde politie kon één van de daders, een 17-jarige bewoner van een jongens tehuis, ter plaatse aan houden. Zijn twee maten werden in de vroege ochtend gepakt. Het drietal had al een grote hoeveelheid rook artikelen in kartonnen dozen op het perron klaargezet, toen het werd be trapt. M. J. Walraven Ballroom-a vond VOORSCHOTEN Het jongeren centrum ..De Lindehoeve" houdt van avond een ballroomavond in de stijl van de jaren vijftig. Er is een dansleraar aanwezig om ieder de eerste stappen van het stijldansen bij te brengen. Gevraagd wordt om een beetje officiëler dan gewoon lijk te komen. De aanvang is 20.00 Randstad Sport legt veld aan VOORSCHOTEN Vandaag is be gonnen met het aanleggen van een nieuw voetbalveld voor de vereni ging Randstad Sport. De club heeft momenteel al de beschikking over drie speelvelden. Daarvan zal er één verhard trainingsveld worden. Van dat verharde trainingsveld zal ook de hockeyvereniging Forescate gebruik gaan maken. De gemeente heeft als voorwaarde voor de subsi dieverlening gesteld dat de beide verenigingen moeten bijdragen in de kosten. Dit brengt met zich mee dat vandaag noeste arbeid werd ge leverd met het leggen van graszo den. Het verharde trainingsveld zal 'medio augustus gereed zijn, terwijl ■het nieuwe veld in september te be spelen zal zijn. Knac-persprijs voor ing. Fick WASSENAAR'ZEIST De Was sen aarse ing. W. Fick heeft vandaag op de algemene ledenvergadering in Zeist de jaarlijkse KNAC-persprijs uitgereikt gekregen. De heer Fick heeft zich reeds veertig Jaar met de ontwikkeling van de auto en het verkeer beziggehouden en kreeg de prijs Voor zijn „heldere" en „begrij pelijke" publicaties over deze onder werpen. De prijs, een wisselbeker en vijfhonderd gulden, is in '73 bU het 75-jarig bestaan van de KNAC in gesteld en werd eerder gewonnen door Fred van der Vlugt en Sicco de Jong. Definitief ontslag voor Dacy Ouwens ZATERDAG Voorschoten. ZONDAG Anton lus Clubhuis, dansen. 811 Oegstgeest, alleen- Middelweg 19c, Leids "Poppentheater, kindervoorstelling, 2.30 uur nam. Tel. 't Breehuys, Breestraat 19, Gideon- I Gespreksgroep. 11.30 uur v.m. tot 1.30 I uur nam.: Koffiebar. 811 uur nam. MAANDAG Steenstr. lb. Wereldwinkel, 9.30 uur Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- I zerlaan, Bejaardensoos Zuid-West. 2.30 I Noordeinde 2a. groepen op „Troef": recht/onrecht en WSW-groep. 8 uur Breehuys. Breestraat 19. Middag- 2.30—5.39 1 - Gemeentehuls. Wassenaar, raadsver- gadering, 8 uur nam. Artsen Lelden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 u. v.m. tot zondag 24 u. waargenomen door de volgende artsen: Wijkl (Mors- woirkv.art:e:\ binnen-.ad tot Citvrmg en Groenoord): R. M. G. Taytelbaum. Hogewoerd 138, tel. 120266; Wijk II (Kool en Merenwyk)F. B. Kruis. Klaproos 34. tel. 126371; Wijk III (Waard. Professorenwijk en Tuinstad- I wijk)W. de Bruyne. De Laat de Kan- terstraat 32. tel. 126866; Wijk IV (Z.- l West en Haagwegkwartier)J. van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28, tel. Leiderdorp S. P. Ouwerkerk. prak- 1 tilkadres Merelstraat 184a. tel. 891000 (zaterdag en zondag spreekuur van 12 30—13 00 uur) Oe»«t«eest J. W. de Haan. prak- praktljkadres Willielminapark 2. telef. 154294. Voorscholen B. R. van Beusekom. Plet Heinlaan 6. tel. 071-763551 (zat C. Meijer. Chopinlaan 16. tel. 2493 (zond Tevens voor eigen patiënten zat. en zond.: S. M. Platteel-De Jongh, Dieoenbrocklaan 6. tel. 5417. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden Wijkverpleging Lelden Interkruis, Middelweg verlening, tel. 2141. tst. 35 (d. Warmond Zr.«J. den Haan. Hor tuslaan 25a, Sassenhelm. tel. 02522- SOS-dienst verlaat Warmond WARMOND - Chef algemene za ken van Warmond. M. J. Walraven. wordt gem •'entesecretaris van de ge meenten Nieuwpoort. Langerak en Groot-Ammers. Zijn eervol ontslag, als onder meer ambtenaar van de burgerlijke stand, wordt volgende week behandeld in de raadsvergade ring. De raad praat verder over een nieuwe bouwverordening, een wijzi ging in de voorwaarden voor aan sluiting en levering van water, een voorbereidingsbesluit voor het be stemmingsplan „Oranje Nassaulaan" en het verslag van het gesprek met minister Westerterp over de Sohip- hoiltfn. Telefonische hulpdienst. 125202. Voor allen die in moeiliikheden verke ren. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15. Lelden. Voor hulpverlening aan verongelukte honden, katten, vogels, e.d. in de ge meenten Leiden en Leiderdorp Dag en nacht bereikbaar tel. 134687. Oriderwijswinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.0017.30 uur. AUTODIEVEN GEPAKT LEIDEN/NOORD WIJK De Noordwijkse polrtie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jon geren aangehouden na een poging tot diefstal van een auto bij het Vuurtorenplein. De 21-jarige De K. uit Den Haag en de 22-jarige War- monder J.B. bleken zich eerder deze week al schuldig te hebben gemaakt aan de diefstal van twee auto's uit het Leidse motorhuis. De Noordwijkse politie kon het tweetal, na een telefonische tip, op het strand aanhouden. Tijdens het verhoor werd duidelijk dat zij ook bij de diefstal in Leiden betrokken waren. Het tweetal legde later in Lei den een volledige bekentenis af. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. kinderen van de Willem de Zwijger- school hebben zelf voor het geld ge zorgd om de 160 pakketjes te maken. Daar was een totaalbedrag van f 700,voor nodig. Gistermiddag om Z uur nam de voorzitter van het Rode Kruis Nederland de pakketjes met een ambulancewagen in ont vangst. Hoofdredacteur Han Mulder- Hooi dkantoor Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements- i gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 1600-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement 1 37,85 Per post I 48.25 Jaarabonnement 1139,90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse nummers f 0,55 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incasso kosten. VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeenteraad is gisteravond met algemene stemmen akkoord gegaan met de verkoop van grond aan „The English School". Voor de wijkraad Bosch geest, die met spandoeken voor de ingang van het raadhuis stond en daarna de publieke tribune vulde, vermoedelijk een grote teleurstelling. Wethouder Eveleens ontzenuwde de bezwaren van de wijkraad. De wijk raad is bevreesd voor toenemend ver keer. Wanneer een normaüe school voor voortgezet onderwijs op die plaats gebouwd zou zijn, was het ver keer veel intensiever geworden. Voor lopig worden in Voorschoten alleen gevestigd de midden en de senior af deling, in totaal 430 leerlingen. Deze komen .per autobus, in totaal maxi maal vijf of zes. Er zijn veertig le raren verbonden aan deze schoolaf- delingen, die maximaal met 40 auto's komen. Na veel „voor ea tegens" ging de raad akkoord met het treffen van voorzieningen ten behoeve van de aula in Noord-Hofland. Een krediet van f 125.000 werd beschikbaar gesteld met de toezegging van wethouder L. Marselis dat de leden de gelegenheid krijgen ter plaatse kennis te nemen van de voorgenomen uitbreidingen waardoor het gebouw milti-funktio- neel gemaakt kan worden. Aan het begin van de vergadering werden de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid drs. S. Of- fringa (CDA) goedgekeurd. De heer Offringa volgt mr. P. J. Scheele als raadslid op, in verband met zijn ver trek uit de gemeente Voorschoten. De school heeft een aaneengesloten lesrooster d.w.z. de kinderen blijven ook tijdens de grote pauze binnen het schoolterrein. Wanneer op de sugges tie van de wijkraad ingegaan zou wor den en op de 2 ha grond woningen ge bouwd zouden worden, dan betekent dit een groot rente-verlies van onge veer f 500.000,— door de lange voor- breidilngstijd en bovendien een gro tere toeneming van verkeershandelin- gen. Mr. Esselaar (CDA) stelde dat het CDA weloverwogen de beslissing heeft genomen en niet omdat de bouwgrond de gemeente drie miljoen gaat opleveren. Mer. Begeer (VVD) „In iedere wijk zijn er plus en min punten". De heer Iestra <PCC): „Het is een evangelische deugd, het beto nen van gastvrijheid door het opne men van vreemdelingen". LEIDEN Ondanks wat rammel tjes en piepjes is en blijft het Ha- gerbeer-orgel in de Pieterskerk een magnifiek instrument. De bespeler kan en mag er veel van vergen, maar ook weer niet alles: dat on dervond Sander van Marion, toen tegen het eind van zijn improvisa tie de elektromotor uitviel wegens overbelasting. Persoonlijk kon ik dat nauwelijks betreuren, want deze va riaties op het thema "Ah vous dirai- Je maman" waren ongeveer het ba naalste dat ik ooit van Van Marion heb gehoord. Gelukkig was dit slot niet ken merkend voor het concert, dat gis teravond werd gegeven ten ba te van de Stichting Vrienden van de Pieterskerken dat een flinke be langstelling trok. Van Marion be gon met een aantal Spanjaarden, van wie Antonio Soler het meest geprononceerd uit de bus kwam. Bij diens vroegere landgenoten Trabaci, Jimenez en Seixas verkeek de orga nist zich wat op de uitwerking van zijn registratie binnen de publieks ruimte, zodat de kennelijk beoogde klankverhoudingen niet steeds wer den bereikt. LEIDEN Ruim tweeënhalf jaar na de schorsing van Groenoordhal- directeur Daey Ouwens zal de Leid se raad maandag 28 juni een defini tieve beslissing nemen over ztfn ont slag. Voorstel van B en W is om Daey Ouwens eervol te ontslaan en nfet in te gaan op de suggestie van de raadsman \an Daey Ouwens om door middel van arbitrage tot een oplos sing te komen. Als argumenten daar voor voert het college aan: de meer derheid van de raad vindt dat de zaak voldoende en zorgvuldig is voor bereid, het is voor beïde partijen on aanvaardbaar om de onzekere situatie nog langer te laten voortbestaan en de beslissing maakt het mogelijk een definitieve regeling te treffen voor de leidihg van de Groenoordhal. In februari van dit jaar sprak de Leidse raad zich al in principe uit voor het ontslag van Daey Ouwens, maar hij heeft daarna nog de gele genheid om op het besluit te reageren. Verwacht mag worden dat de ont slagkwestie nog een vervolg zal krij gen voor de ambtenarenrechter. MAANDAG Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad), Pr. Frederikstraat, Koningstraat, Bronkhorststraat, Willemstraat, Pr. Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat, L. de Coligny- straat. Waldeck Pyrmontstraat, Maraixstraat (van Maresingel tot W. de Zwijgerlaan), Amaliastraat, J W. Frisostraat, van Hogendorp- straat, Van Limburg Stirumstraat, Van der Duinstraat, Falkstraat, Anna van Saksenstraat, Kemperstraat, Mo lenstraat. Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pasteur straat, Hansen- en Korte Hansen straat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en plein, Mussenbroek- straat, Lucas van Leydenstraat. Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Fr. van Mierisstraat, Gabr. Metzustraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk. Piet Hein- straat, Vendelstraat, Poelgeester straat, Schutterstraat, Maredijkhof- Je, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsbur- gersingel, Marislaan. Woensdag Ter Haarkade. Boshuizerlaan, Bos- huizerkade, 5 Meilaan en plein. Be vrijdingsplein. G. van der Veen- straat. Titus Brandsmalaan. Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Wal raven van Halstraat. Wiardi Beck- manstraat, van der Helmlaan, Areni Brunsstraat, Lieven de Keystraat. Zocherstraat. van Banchemhof, de Bazelstraat, Jac. Romanstraat, Jan Keldermansstraat, Vingboenshof, Jacob van Campenlaan, Voorscho- terweg, Stalpaerthof. van 's-Gra- vensandestraat. Berlagestraat. Veilingkade. Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein, Zoeterwoudseweg, Me loenstraat, Appelstraat. Tomaten- straat, Duivenstraat, Kersenstraat* Carbutreweg, Planteynstraat, Ka- naalweg (van Lammebrug tot spoorlijn, Vlietweg, Vrouwenweg, Cromeetein (woonschepen). Donderdag Rijnsburgerweg, Terweepark, Boer- baavelaan, Mariënpoelstraat, Kage- straat, Zweilandlaan, v. Swietanstr., Faljerilstr„ Houtlaan, A. Duycklaan, van Beuningenlaan, van Slinge- landtlaan, J. de Wittstraat, J. van Oldenba rneveldstraatFagelstraat, Ledenberchstraat. Hogerbeetsstraat, Warmonderweg, Nachtegaallaan, Mezenstraat, Vinkenstraat Lijster straat, Roodborststraat, Merelstraat, Wassenaarse weg .Leeuwerikstraat. Stationsweg. Paviljoenshof, Sta tionsplein, Morssingel. Pesthuislaan, iet Paaltjenspad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg), Paul Kriigerstraat, Pres Steynstraat. Transvaalkade en hof Joubert- straat, womarantstraat, v. d. Tas- straat, Lopsenstraat, Rljnzlchtstraat, de Wettstraat, Reitzstraat, de Ia Reystraat, Pretoriusstraat. Vrijdag Herenstraat, Pr. Wilhelmlnastraat, Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioen straat, Pioenhof, Lindestraat. Rese dastraat, P. de la Courtstraat. Ko- ninginnelaan. Acacialaan. P. de la Courtstraat, Koninginnelaan, Aca cialaan, Tulpenstraat. Zoeterwoud- sesingel (van Herenstraat tot Lam menschansweg) Schelpenkade. An dries Schotkade. Leuvenstraat. Gerrit van der Laan straat. Leeuwkenstraat. Valdez- straat. Stadhouderslaan. Magdalena Moonsstraat. 3 Octoberstraat. Dui- tenruststraat. Kastanjekade. Mei- doornstraat, Hyacinthenstraat, Se ringenstraat, Daliastraat, Anjelier- LEIDEN Bloedsporen markeerden gistermiddag de plek waar de 27-jarige Marokkaan A. H. in elkaar zakte, na een steekpartij in een woning aan de Vierde Binnenvestgracht. Onmiddellijk na de ruzie groepten vele Haver- en Gortbewoners samen voor het huis. waar het drama zich had afge speeld. Er herste ovyigens na de melding in het politiekorps een lichte paniek. Enkele surveillance wagens icaren inplaats van naar de Vierde, naar de Eerste Binnenvestgracht gereden. Zeilen De Britten White en Osborne hebben gisteren bij Kiel de Europese zeiltitel in de Tornado klasse veroverd. White en Osborne ook al wereldkampioen, wonnen de zesde en laatste race. LEIDERDORP De Willem de Zwijgerschool in Leiderdorp heeft in deze drukke schooltijden voor de va kantie nog kans gezien deel te ne men aan de Bliksemaktie van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis om voor de kinderen uit de vluchtelin genkampen van de voormalige Bel gische Kongo schoolpakketjes te ma- ktvu. Aan een lopende band in de i lange schoolgang werden deze pak ketjes gevuld met schriften, potlo den, gummetje, lei, griffels en krijt jes. Directeur Van Houwelingen ver telde gezien te hebben dat moeders om hun kinderch wat te leren, met hun vinger in het zand moesten schrijven. Zij zijn daar, aldus Van Houwelingen, verstoken van alle mo gelijke middelen van onderwijs. De

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2