LEIDSCH DAGBLAD CONTRACT F-16 lm OKKER TEKENT DEEL VAN WASSENAAR IN GEVARENZONE sign mmi Dieven gepakt na klop jacht vandaag Vaderdag duurt drie dolle dagen lang... inLeidsenhage natuurlijk! VOLVO Waar houden Vaders van? Leo van cler Kroft toch naar Montreal Y70 WOENSDAG 16 JUNI 1976 OPGERICHT I MAART I860 3496 li DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN De ondertekening van de overeen komst betekent een doorbraak by de onderhandelingen van General Dy namics met Europese onderaanne mers, die sinds drie maanden in een impasse verkeerden. Vorig jaar verklaarde een groep van vier landen (Nederland, België, Denemarken en Noorwegen) zich be reid 350 toetellen van het type F-16 met een gezamenlijke waarde van 2,1 miljard dollar (bijna 5,7 miljard gulden) aan te schaffen. Daarvan zijn 84 toestellen voor Nederland be stemd. In ruil voor deze order wil den de landen een aandeel in de produktie van de straaljager. Het kostte General Dynamics echter moeite om Europese bedrijven te vinden die wat prijs en technologi sche kennis betreft konden concur reren met Amerikaanse ondernemin gen. Daardoor werd de termijn voor het plaatsen van de orders in Euro- ook voor goede gebruikte wagens Van Ulden's auto's b.v. VERDAMSTRAAT 6 - LEIDEN TELEFOON 071-123041 Donderdagavond geopend Munitieopslagplaats bij Maaldrift Niet van Vaderdag!,.. En niet van dat verplichte thuisblijven op 20 juni! Of doen ze maar alsof? Reken maar, want ze vinden het maar wèt fijn om verwend te wor den. Dus doen we dat. We maken hem blij met een blijk van waarde ring: scheerschuim, eau de toilette, after shave, 'n lekker stuk zeep of deodorant. Van zijn 'eigen merk' natuurlijk, te vinden in Hans' Par fumerie. Succes verzekerd en Pa neemt het thuisblijven op de koop toe! P.S. Kop op Vaders! 't Is Immers maar een keer per jaar Vaderdag I ,79 Nu ontvoering poelier in Rome ROME (AFP) In Rome is van ochtend een groothandelaar in eieren en gevogelte door gemaskerde en gewapende lieden ontvoerd. Het is de 52-jarige Renato Penteriani, die werd aangevallen toen hy Juist zijn woning had verlaten om zich naar de veiling te begeven. Twee dagen eerder werd in Rome de grossier in vlees Guiseppe Am- brosio ontvoerd. HU werd gister ochtend dank zij een gelukkige sa menloop van omstandigheden be vrijd. Voor de qntvoering van Am- bros io heeft een „communistische strijdgroep" zich verantwoordelijk gesteld. ZEIST Arbiter Leo van der Kroft zal toch naar Montreal gaan. De FI FA heeft besldten de Nederlandse scheidsrechter, die aanvankelijk voor bet leiden van wedstrijden voor het Olympisch voetbaltoernooi was aan gewezen, doch na zijn arbitrage bij de wedstrijd Real Madrid-Borussia Monchengladbaoh van de lijst werd afgevoerd, weer op te nemen in de groep van Olympische scheidsrech ters. Zulks naai- aanleiding van een protest van de KNVB. De FIFA heeft verklaard dat de in tegriteit van de heer Van der Kroft van het begin'af aan buiten elke twij fel heef t g estaan. De wereld voetbal- organisatie zegt voorts dat „zulks blijkbaar in sommige publiciteitsorga- nen niet op de juiste wijze is weer gegeven en dat scheidsrechter Van der Kroft op unfaire wijze werd aan gevallen." De FIFA zegt dit in hoge mate te betreuren. Op grond van het officiële wedstrijdrapport van de wed strijd Real-Borussia is niet aange toond dat de Neder1 andse scheids rechter ernstige technische fouten heeft gemaakt. slagplaats, onthield zich van enig commentaar. Snijdewind zei echter wel al eerder op de gevaren gewezen te hebben. Dat zou gebeurd zijn bij de bouw van een bungalow aan het Ammonslaantje, ongeveer drie jaar geleden. Van de kant van de gemeente Was senaar werd gisteren echter meege deeld dat nooit zo nadrukkelijk ge steld is dat er sprake was van werke lijk gevaar. Ook nu is nog niet pre- vaar mag lopen wanneer defensie daar activiteiten ontwikkelt. Luite nant-kolonel Snijdewind: „De zaak is daar niet gevaarlijker dan hij al Ja ren, is, maar we doen er alles aan om het gevaar zo klein mogelijk te hou den". De bewoners van het Ammons laantje, die inmiddels te horen heb ben gekregen dat er niet meer in zone A gebouwd zal mogen worden, zullen hun grieven via een tweetal brieven kenbaar maken aan de raad en de commissie technische diensten. Premier Den Uyl acht de moge lijkheid niet uitgesloten, dat de partijen in het loonoverleg elkaar nog weten te vinden. Hij meent dit te kunnen opmaken uit de reac tie van de vakbeweging, nadat die in eigen kring alles nog eens pre cies heeft nagerekend. Volgens de premier is het netto effect van het voorstel van de vakbonden ff 102,- per maand) niet groter dan het bod van de regering (f20,- per maand plus een tege moetkoming in de ziekenfonds premie). Volgens Den Uyl staat de vertrouwensrelatie met de vak beweging op het spel en de rege ring zal alles doen om die te her stellen. Hij zei dat gisteravond op een politieke bijeenkomst in Bun schoten PAGINA 7 Knobel verlaat KNVB vroegtijdig. PAGINA 15 Nieuwe technieken in telecommu- catiePAGINA 19 ADVERTENTIE KENS AUTOLAKKEN '"inhoudend 3,69 u'sOOg omstreeks 10 graden. Maxima 1|28k graden op de Wadden tot cir- 0,88 graden in het zuidoosten van Q ggland. Meest matige wind uit '1fl! tot noordoost. (Opgemaakt om 11.15 uur) 1,48 1 10en zal het droog en zonnig -2i;n, maar in het tempera- '•y:>>erloop komt weinig verande- 1,68 3 75m een hogedrukgebied met centrum nabij de ku/t van en Noorwegen en een depres- 'oven west-Rusland, stroomt toele lucht uit Scandinavië J onze omgeving. De aange- V 'e lucht is droog, zodat cr opklaringen venvacht mo orden. ront, dat de voorste begren- oormt van de koude en droge passeerde gisteravond en ïcht ons land. Uit het bijbe- 1 de wolkenpakket viel slechts lichte regen of motregen, ront trekt geleidelijk verder Zuid-Europa waardoor ook tijdelijk een einde komt aan far me weer. Boven de Britse ien en de Golf van Biscaje haaft zich een rug van hoge- iruk, hierdoor kunnen At- che fronten nief tot ivest- wema doordringen. j* De verlaten container op de Voorschoterweg De arrestatie van de koperdieven tn Rijswijk. L(Van onze verslaggever) DEN VOORSCHOTEN ROT TERDAM Een complete wild est Jacht door Voorschoten, Lei- len, Zoeterwoude, Leddschendam en Rijswijk ging gisteravond vooraf (Ln de arrestatie van twee contai- lerdieven, die op de Voorschoterweg p d« grens van Leiden en Voor- thoten door de politie waren aan houden. Het tweetal ging er in In Mercedes vandoor en reed, stop- chten negerend, met snelheden van er boven de honderd kilometer ver de binnenwegen» Pas by een blokkade van politiewagens bij de HTM-remise aan de Westvlietbrug in Rijswijk kon het duo tot stoppen worden gedwongen. Maandagmorgen werd vanaf een parkeerterrein bij het containercen trum ECT aan de Rotterdamse Prinses Margriethaven een contai ner gestolen vol koperdraad met een waarde van 50.000 gulden. De con tainer stond op een trekker met op legger uit het Belgische Kontich. Het containerteam van de Rotter damse recherche ontdekte korte tijd later, dat de ges olen auto met con tainer by het VAM-gebouw aan de Rouwkooplaan in Voorschoten stond. De politie besloot om bij de wagen te blijven posten tot het ogenblik dat de dieven zouden komen opda- g:\ Gisteravond omstreeks half acht verscheen het tweetal in een Mercedes by de container. Een van hen, naar later bleek de 22-jarige Oostenrijker F. J., stapte in de trek ker met oplegger en reed weg in de richting Leiden. De Mercedes, met de 22-Jarige K. v. d. S. uit Den Haag aan het stuur bleef op enige afstand volgen. Op de Voorsoh otenseweg dwong de politie de trekker met oplegger te stoppen. De bestuurder bracht zijn vrachtwagen dwars op de weg tot stilstand en stapte in de achter hem rijdende Mercedes. Met hoge snelheid verdween men in de richting Leiden, achtervolgd door de politie. De containerdieven pro beerden de surveillanceauto's van zich af te schudden door met hoge snelheden over binnenwegen te rij den. Stoplichten werden genegeerd, en er werden halsbrekende toeren uitgehaald om de inmiddels door de politie uitgezette blokkades te ont wijken. Op de grens van Rijswijk en Delft reed men zich tenslotte klem. Het containerteam van de Rotter damse recherche en de districts recherche van de rijkspolitie in Den Haag zijn vanochtend begonnen met de verhoren van het tweetal. Onder meer zal onderzocht worden of er sprake is van een bende, die de afv open Jaren meerdere malen contai >mrs heeft gestolen in het Rotterdamse Europoort-gebied. Ten gevolge van de aotie moest het autoverkeer tussen Voorschoten en Leiden gisteravond geruime tijd over één rijbaan van de Voorscho- tenseweg worden geleid. De trekker met de container, die één rijbaan volledig versperde, moest eerst door rechercheurs op vingerafdrukken worden gecontroleerd, alvorens de auto naar Sassenheim kon worden overgebracht. WASHINGTON/DEN HAAG (Reuter/ANP) De Ameri kaanse vliegtuigfabriek „General Dynamics" heeft met het Ne- derlands-Westduitse concern Fokker-VFW een contract ter waarde van 210 miljoen dollar (bijna 570 miljoen gulden) ge tekend voor het in elkaar zetten van straaljagers van het type F-16. Dit is vandaag in welingelichte regeringskringen in Washington vernomen. (Van onze verslaggever) WASSENAAR Wordt een deel van Wassenaar, met name het gebied rond het Ammonslaantje by t mili tair complex Maaldrift, bedreigd door explosiegevaar? Over die vraag wil het gemeentebestuur van Wasse naar graag opheldering hebben van het ministerie van defensie. Aanleiding tot de plotselinge onrust is een bezwaarschrift van luitenant kolonel Snijdewind. eerst aanwezend ingenieur bij de Koninklijke Land- wonen ongeveer honderd personen, de camping trekt in het hoogseizoen circa tweehonderd gasten. De bron van het gevaar wordt ge vormd door een mobilisatie-opslag plaats van de landmacht, gelegen tussen de kampementen van de Veri- ficatiedienst van de marine en de marine luchtvaartdienst. Op dit ter rein is munitie opgeslagen. Hij liet zich ook niet uit over de mate waar in T. ontploffingsgevaar aanwezig is. Ook luitenant-kolonel Van Beusekom, verantwoordelijk officier voor de op- cies duidelijk hoe groot het gevaar is. Sinds kort is bekend dat het mi nisterie van defensie zogenaamde vei ligheidszones hanteert. De zaak komt op 1 juli in de raads commissie technische diensten die zich op die datum gaat buigen over alle bezwaarschriften die tegen het be stemmingsplan Ter Weer zijn inge bracht. Daar zal B. en W. het offi ciële standpunt over de munitie-zaak naar buiten brengen. Inmiddels is wel bekend da-t men zich op het stand punt stelt dat de omgeving geen ge- Een van de munitiebunkers op het terrein van de landmacht. Zij vormen zo blijkt uit een be zwaarschrift van luitenant-kolonel Snijdewind een gevaar voor de directe omgeving. Het is de vraag of deze opslagplaats, op de grens van Lei den en Wassenaar, straks, van invloed zal zijn op de eventuele bouwplannen in de Stevenhof fespol der macht, tegen het bestemmingsplan Ter Weer. Dat plan behelst de be stemming van het gebied van en rond de militaire complexen van marine, marine-luchtvaartdienst en land macht. Snijdewind spreekt daarin 'over gevaarlijke zones en het Am monslaantje plus de camping Maal drift zouden in zone A liggen. Zo'n ge bied loopt het risico bij een evenlmele ontploffing met de grond gelijk te worden gemaakt, omdat de munitie dicht in de buurt ligt. In het gebied pa verschoven van 1 maart naar 1 julL Desgevraagd bevestigde een woord voerder van het ministerie van Eco nomische Zaken vanmorgen dat de overeenkomst tussen General Dyna mics en Fokker VFW ter goedkeu ring aan minister Lubbers is voor gelegd. Bij het beoordelen van deze overeenkomst gaat het vooral om de eventuele plannen van Fokker-VFW om een gedeelte van de produktie van de F-16 over te hevelen naar het bedrijf van Fokker-VWF in de Bondsrepubliek Duitsland. Volgens het ministerie moet wor- UNIONDALE Oud-wereld den aangenomen, dat het bedrag kampioen boksen in het zwaarge- i 210 miljoen dollar dat met deze wicht George Foreman (27), heeft annacht in Uniondale (VS) voor de tweede keer in zijn carrière de nu kaalhoofdige Joe Frazier (32) verslagen. Na twee minuten en 26 seconden in de vijfde ronde (Frazier ivas in die ronde al twee- -pi J 1 maal neergegaan) staakte bOUWDOllCl: ^\.7A^\\scheidsrechter Valan de strijd op verzoek van Frazier's manager Eddie Futch. Al in de eerste ronde raakte Foreman zijn tegen stander met krachtige combina- UTRECHT (ANP) Met name de tiesNa de tweede ronde overeenkomst zou zijn gemoeid, maar een gedeelte is van het totaal van de overeenkomst die tussen Ge neral Dynamics en Fokker-VFW zal worden gesloten. van compensatie de regering om de in- Frazier op zijn vesteringen te sturen kunnen volgens brengen ivas het met hem af te stappen van het een rechtse op de kaak, waardoor eerder ingenomen standpunt, dat de Frazier tweemaal neer ging (foto) modale werknemer er qua koopkracht wierp zijn maneger de handdoek niet op achteruit mag gaan. De heer in, de ring. Direct na afloop van Van Commence opperde deze gedach- het gevecht maakte „Smoking te vanmorgen in zijn openingsrede Frazier bekend, dat hij zijn voor de bondsraad in Utrecht. De bokscarriere als beeindiga ziet: bondsraad bepaalt vandaag zijn tijd voor mij om jongere standpunt over de regeringsmaatrege- boksers m de ring te zien op- len en de loonvoorstellen in het bij- ffroeien

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 1