Ster rit: steeds meer deelnemers Discussie over contourennota weinig publiek Rijwieltocht in het zilver Renovatie in Warmond &£fGncId duurder dan verwacht Hasj-controle in koffiehuis Fietsendief aangehouden ZOETERW OUDE INBRAAK IN Winkelende vrouw van duizend gulden beroofd C.L. MENTING PROMOVEERT TUMULT IN STOMERIJ VRIJDAG 11 JUNI 19 Pan Oosten: hulp bieden aan peuter speelzalen LEIDEN Het PPR/D '66- raadslid Frits van Oosten heeft het college van B. en W. vragen gesteld over de peuterspeelzalen in Leiden. HU vraagt van het college door een aktief beleid zoveel mogelijk het hoofd te bieden aan de financiële en persoonlUke moeilUkheden by de peuterspeelzalen. Van Oos ten wil van het college weten welke .maatregelen men op het oog heeft, met name voor het oplossen van de problemen rond de WSW-ers die werkzaam zUn in de peuterspeelzalen. Ten slotte vraagt Van Oosten wat er de oorzaak van is, dat de in december 1975 aangekondigde subsidieregeling ten behoeve van de peuterspeelzalen nog niet is aangeboden aan de ge meenteraad en binnen welke termyn dat nu zal gebeuren. ZOETERWOUDE Toen in 1952 kapelaan C. Nieuwenhuizen, nu hoofdaalmoezenier voor Rijn- en Binnenvaart in Rotterdam, twee dagen voor de eerste „Sterrit" vernam dat slechts twaalf liefhebbers zich hadden laten inschrijven werd besloten dat deze tocht niet zou doorgaan als dit aantal niet tot minstens twintig zou stijgen. Het getij keerde en op zondag 2 september gingen 64 fietsenthousiasten op pad voor de 75 km lange tocht welke het sluitstuk vormde van het zoinerprogramma van de N.K.J.B., het overkoepelend orgaan van een drietal jongeren organisaties. WARMOND Met een bedrag van 50.000 gutden per woning exclusief b.t.w. is het aan- nemersbedryf „Produktiestroom" uit Bussum de laagste inschryver voor de renovatie van 32 wonin gen in de Warmundastraat in Warmond. De hoogste inschryver was het aannemersbedrijf Bekooy uit Leiden met 54.000 gulden per woning. Daarmee is de opdrachtgeef ster, de woningstichting „War- munda" in de problemen geko men. Normaal is namelUk dat voor renovatie maximaal 40.000 gulden per huis mag worden uit getrokken. Om de plannen nu toch gerealiseerd te krUgen gaat het bestuur van de stichting as. maandag of dinsdag praten met vertegenwoordigers van de pro vincie. Mocht er van die kant nee worden gezegd dan zyn er voor „Warmunda" nog maar twee mo gelijkheden: een fiat van staats secretaris Schaefer of afbraak en daarna nieuwbouw. VRIJDAG Jongerencentrum Shelter, Leider dorpExpositie werk cursisten. 810 45 (gebouw Staalwijk): De NKJB is inmiddels reeds lang ter ziele, maar de Zoeterwoudse Rijwiel- tochten, in de volksmond nog steeds de „Sterrit" genoemd, bestaat nog steeds. Het organiserend comité met in zyn gelederen nog enkele perso nen uit die eerste dagen zet zich tel ken j are in voor de organisatie. In het tweede jaar was het deelnemers aantal bijna verdubbeld; het bleef in de volgende jaren vrijwel stabiel. Daarna klom het aantal liefhebbers voor dit fietsgebeuren naar de vier honderd, waarna de groei er hele maal uit was. i de jaren Bromfiets Dat was in het begin va zestig toen de bromfiets opmars was. Dat leidde ertoe dat de organisatoren in 1963 besloten de rit ook open te stellen voor bromfietsers. Eén keer was ruim voldoende het comité dat men deze kant niet op moest. Door de inbreng werd het karakter van de tocht stig aangetast en verdween de rusti ge sfeer voor de fietsers. Om de min der geoefende fietsers toch in de ge legenheid te stellen mee te doen kwam er in 1964 een tocht bij over een af stand van 35 km. Vooral door de barre weersomstandigheden bleef het aantal deelnemers toen beperkt tot 24, maar het was een jaar later meer dan verdubbeld. In 1971 gingen voor het eerst meer dan 1000 fietsers voor beide tochten op weg waarna de sprongen voorwaarts steeds groter zijn geworden en vorig jaar werd het record van 1676 bereikt. De gehele opzet van de tocht met het lichte puzzel-element, hetgeen een grote oplettendheid van de deel nemers vraagt, het over vele uren gespreide vertrek, wat veel rust waar borgt, blijken een bijzondere beko ring te hebben voor velen. Als men eenmaal heeft deelgenomen blijkt men het volgende jaar beslist weer terug te komen en vaak weer nieuwe mensen mee te brengen. Organisa- vniH^nri» «nor torisch heeft de groei nogal wat n voiaoe ae hoofdbrekens gekost maar het comité de weet te tomen w steedg - geslaagd de n00d. de motoren ~e aanpalen aan te bren- OEGSTGEEST Onderwijzend nog het best pan hun trekken. De i gen. Het enorm aantal voorinschrij vingen, vóór de Pinksteren werd de 1200 reeds overschreden, wekt de. ver wachting dat er dit jaar opnieuw een record zal worden geboekt, waarbij sommige zelfs denken aan de 2000. Programma Het programma voor 13 juni luidt: Van 8-12 uur: vertrek van de deel nemers aan de 75 km-tocht en van 12.30-14.30 uur vertrek voor de 35 km. In dezelfde tijd keren ook de eer ste deelnemers van de 75 km terug in het Centrum aan de Schenkelweg. Om 20.30 uur is de prijsuitreiking. Vanwege het zilveren jubileum is een speciale herinneringsmedaille ont worpen. Het gemeentebestuur heeft een extra prijs ter beschikking gesteld, welke 's avonds door burgemeester Detmers zal worden uitgereikt aan het echtpaar met de minste straf- aitfMMqNMi In samenwerking met „Het Wa pen van Zoeterwoude" dat al jaren lang de service langs de route ver zorgt, zal de deelnemers voor de aanvang van de tocht voor het eerst een eigen fietswlmpel worden aange boden. personeel, leden van oudercommissies ta is bedoeld als discussiestuk dat „ter Pr®"„ en belangstellenden konden gister- hand gesteld wordt aan het Neder - avond discussieëren over de „Contou- landse volk" aldus drs. Liket. Nadat ren van een toekomstig onderwijs- alle commentaren en vragen zijn ver- bestel". van minister Van Kemenade. zameld komt er een tweede versie Dit dank zij een initiatief van de welke opnieuw wordt voorgelegd, schoolraad voor het openbaar onder- Daarna zal de derde versie welke wijs te Oegstgeest, Alles speelde zich hieruit ontstaat als en beleidsnota af in de aula van het Rijnland Ly- worden voorgelegd aan de Tweede ceum. Kamer. Daarin moet het toekomst- Ondanks het feit dat het onderwerp beeld van het onderwijs dan duide- „onderwijs" altijd wel goed is voor lijk tot uiting komen. Drs. Liket ging een volle zaal bleek het dat men wat dieper in op een viertal hoofd - voor de genoemde discussienota ken- punten die tot het uitbrengen van de nelijk nog niet warm loopt. De op- nota hebben geleid: maatschappe- komst bleef beperkt tot enkele tien- lijke argumenten onderwijs inhou- LEIDEN De Leidse politie heeft tallen wérkelijk geïnteresseerden die. delijke aspecten, facetten van onder- gisteravond in het koffiehuis „Way ook na de inleiding van drs. Liket, wijskundige aard en de politieke as- °ut" aan de °ud* RÜn een gerichte plaatsvervangend direkteur-generaal pecton. Eén-kwart van de begroting controle gehouden op de aanwezig- diensten onderwijs en inspectie van onderwijs, waarvan 85% salaris- heid van verdovende middelen. In het ministerie van onderwijs en we- kosten. totaal werden er 32 Jongens en tien tenschappen, niet zorgden voor enig meisjes aan de kleding onderzocht, discutabel vuurwerk. Degenen die ge- vowite kwamen zaken aan de orde yyf jongens in de leeftyd van 15 tot komen waren om zich wat breder te f~\ astof. "f1 leg^en van meer re" 23 jaar. op wie verdovende middelen oriënteren kwamen waarschijnlijk latie, ,tussf? de vakJcen' groepswerk, zijn aangetroffen, werden aangehou- speel-leerklassen, integratie kleuter- den. Eén van het uit Leiden en basisonderwijs én de middenschool. Oegstgeest afkomstige vijftal bleek Drs. Christiaaanse, stafmedewer- een handelaar te zijn. Vier jongens ker, ging op die middenschool wat zijn na verhoor heengezonden, de nader in. De ouder-participatie handelaar is in verzekerde bewaring kreeg ook het volle pond. Hierdoor gesteld, zal het onderwijzend personeel Burgerlijke stand van Leiden Tanja, d. van C. F. Piesens en N. W. van der Steen: Frank Albert, z. van J. F. M. Potters en J. G. M. van de Rijt; Pieter. z. van P. W. G. Bediln en L. J. van den Enkel. OVERLEDEN P. Hasselbach (67). man; A. Slra (70) man; C. T. Borst (61) man; A. G. Lepping (69), echtgenote van D. J. J. A. M. Freriks: J. r. G. Segaar; J. Zee J. W. Rijsdam en den Oord: H. J. E. FIcken ruimte krijgen waardoor men beter zal kunnen profiteren van nuttige en goed toepasbare zaken waar nu nog onvoldoende gebruik van wordit ge maakt. Ook het .multiple-choic systeem werd onder de loep genomen. Drs. Liket noemde voor- en nadelen: „Met een meerkeuzetoets meet Je al leen het produkt maar niet het pro- ces". De voorzitter de heer Kdhlbeck te zijn van twaalf fietsendiefstallen, 'schoolraad) nipte nog even aan de van de twaalf gestolen fietsen zijn publakaties omtrent de „naasting er Inmiddels vtjf terecht. De man van schoolgebouwen door de gemeen- werd aan het begin van deze week ten", maar het auditorium toonde door een bewoner van de Obrecht- zich niet bereid zich reeds nu hier straat betrapt op het stelen van een \erder in te verdiepen. fiets. LEIDEN De Leidse politie heeft een 40-jarige inwoner van deze stad aangehouden. Hij blijkt de dader OEGSTGEEST Onder de 22.000 deelnemers aan de „Bike-centennial"de 7000 kilometer lange fietstocht door Amerikabevindt zich een dertiental Nederlanders die het plan hebben opgevat de rit in precies 32 dagen te doen. De dertien, waaronder de 50-jarige Nico van Gent uit Oegstgeest, zijn allen lid van de wielerclub ,,Le Cham pion" uit Zaandam. Tijdgebrek is de reden waar om wij het graag sneller willen doen. De tocht duurt eigenlijk 82 dagen, maar dat is voor ons veel te lang", al dus Van Gent. die al een jaar lang bezig is met de voorbe reiding en daarvoor elk weekend tochten van zo'n tweehonderd kilometer fietst. „Ik heb uiteraard geen idee of ik het haal Maar dat zien we wel". Van Gent en de zijnen ver trekken aanstaande zaterdag voor de tocht van Reedsport naar Yorktown. De dagelijkse etappes variëren in lengte van 125 tot 275 kilometer. Half juli is Van Gentin het dagelijkse leven ambtenaar bij het Marine Electronisch Bedrijf, weer terug. Fotowedstrijd Scholen zijn er niet alleen maar voor frontaal-verbaal onderwijs of hoe dergelijke kreten ook mo gen luiden. Ze zijn er ook om voor de leerlingen gewoon leuke dingen te doen. Zo liet de Leidse Apollo- school zijn leerlingen fotografe ren. Onderwerp van deze foto wedstrijd was ,De Lente" en zij die de kunst van het fotograferen nog niet machtig waren, in casu leerlingen van de eerste en twee de klas. konden daarover een te kening maken. Vanavond is het resultaat daarvan te zien, tijdens de prijsuitreiking die om 18.45 uur plaatsvindt. Er wordt bij die ge legenheid ook bingo gespeeld en verder kan men er kijken naar de groei en bloei van de geranium. Leerlingen van de school kweek ten een aantal specimen van deze plant. Dolfij nen Oegstgeester bejaarden maakten een tripje. Naar het Dolfinarium in Harderwijk. Een dol fijn ge beuren dat werd afgesloten met een lunch. Er werd trouwens wat afgegeten en gedronken tijdens de trip. Men stopte bij de Juliana- toren in Apeldoorn voor de thee en in het Hillegomse Treslong werd gezamenlijk gedineerd. Daar dankte burgemeester Van Eijsinga de organisatoren, onder wie mej. C. Vink, die dat al veertig Jaar doet. Moet je horen „Moet je horen is de titel van de muziekmanifestatie die de stichting jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest, in samenwerking met K. en O. en het gemeentebestuur organiseert. Plaats van handeling is. aanstaande zaterdag, het park van kasteel Oud-Poelgeest, aan vang 12.00 uur. Tot de avond kan men daar kijken en luisteren naar allerlei Oegstgeester muziek- en volksdansamateurs. Speelterreintje Er bestaan al lange tijd plan nen voor een speelterreintje aan de Burgemeester Wapstraat ln Zoeterwoude. Donderdag 17 juni wordt om 11.00 uur in Ons Huis een hearing gehouden, waar ou ders aan het gemeentebestuur kunnen vertellen hoe zij hun kin deren willen laten spelen. Hulp Wie nog niet wist wat met de vakantie te doen kan terecht bij het Leidse clubhuls De Zeven sprong aan de Bernhardkadc, waar men voor een aantal vakan tieprojecten nog best wat vrijwil ligers kan gebruiken. Tussen 26 Juni en 30 Juni is er van alles. Te lefoonnummer van 't clubhuis is 121879, bgg. 142505. Dagtocht Tot slot dan de dagtocht van de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plant kunde. afdeling Leiden. Men be zoekt Gelderland, ondermeer een havezathe in het schilderachtige Denekamp. Men vertrekt om 7.30 uur vanaf het station. van diefstal van haar porter met bijna f 400 uit haar handtas, die ze onder een tafeltje van een orgel zaak aan de Stationsweg had ge plaatst. Ze was op zoek na ar de win kelchef, toen er twee mannen de zaak binnenkwamen. Even later was niet alleen het onbekende tweetal maar ook de portemonnaie van de Wasse- naarse verdwenen. Een 26-jarige vrouw uit Voorhout, die gisteravond in een warenhuis aan de Haarlem merstraat aan het winkelen was, voelde op een gegeven ogenblik dat er door opgeschoten jongens aan haar tas werd getrokken. Pas daarna merkte ze dat ze haar portemonnaie werd gisteravond in hetzelfde waren- ZOETERWOUDE Vannacht is huis ingebroken in de kleding- annx ma- 10^d- nufacturenzaak Varkevxsser op de hoek van het Watertje en de Dorps straat in Zoeterwoude. De daders, die zich toegang verschaften via een aangrenzende bergingsruimte, gingen er vandoor met een aanzienlijke buit, waarvan de waarde overigens nog niet vaststaat. LEIDEN Van verscheidene win kelende vrouwen zijn gisteren in de Leidse binnenstad de portemonnaies gerold. Een 43-jarige Leidse miste gistermiddag twee portemonnaies met bijna duizend gulden, nadat ze haar tas even had neergezet in een kleed kamer van een modemagazijn aan de Breestraat. Een 54-jarage inwoonster van Wassenaar heeft aangifte gedaan Jeugdsoclëteit Hooglandse Kétkgracht 28: open Ten Katestraat (speeltuingebouw) Bejaardensociëtett „Humanitas", 21 4.30 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leider dorp: informatieavond Baha'i Gemeen schap, 8.15 uur. Nieuwe Rijn 19: Club voor alleen staanden, weduwen en weduwnaars, Steenstraat lb. Wereldwinkel: 9.30 Geversstraat 65. Oegstgeest: socië- alleen- en sooa- Rapenburg fÓO: Vergadering PPR. ZATERDAG De Burcht: Antiekmarkt, 9.30 uur LEIDERDORP Aan de Leidse scholen voor de detailhandel in Lei derdorp slaagden R. Bavelaar, H. G. W. Brussel, E. C. van Dam, A. van Duyn, M, Hemerik, R. W. van Hoove, T. "Kruider, G. H. O. Kuipers, H. Neuteboom, A. W. Pelmelay, M. G. Rosier. J. E. van Rynswou, W. P. M. Snijders, J. Valk en R. A. de Wekker uit Leiden; F. H. J. Brekelmana en J. A. M. Neuteboom uit Leiderdorp; H. M. van Hulst tut Warmond; A .P. M. Noordover uit Wassenaar en L. Rodenhuis en R. Zwanenburg uit Oegstgeest voor het diploma L.M.O. In totaal slaagden 41 van de 60 kan didaten. Voor de akte volledig bevoegd on derwijzer slaagden aan de Chr. Peda gogische Academie in Oegstgeest: Arnoldussen, Hilda; Berge Henegou wen van, Monique; Boelen, Anneke; Bos, Kees; Bree de, Freek; Dijkman, Wiepkje; Efferink van, Frans; Eg- mond van, Johan; Graafland, Nico; Plas van der, Wim; Plas van der Willem: Robyn, Mieke; Roodenburg, Leon; Wingerden van, Sandra; Baid- jnath Misier, Chan; Démoet, Jan- neke; Dorp van, Marius; Duyn van, Jana; Glasbeek, Onno; Görtz, Hans; Henzen, Erik; Koedijk, Els; Kok, An- nelies; Mulder, Annemiek; Oude nes, Gert; Plas van der, Ans; Rijn van, Marina; Souverijn, Anneke; Stehou- wer, Gerda; Veen van, Tineke; Va lerius, Yvon; Vogelenzang, Joke; Wetering van de, Paula; Wijsman. Lia; Zuidam, Kees; Asten van, Anja: Boogerd, Coby; Duindam, Ans: Eg- dom van, Peter; Ganga-van Halde- ven, Trudy; Haselen van, Marina; Hegeman. PaulaHeuseveldt-Klee- mans. Anneke; Hoek, Hans; Iperen van, Teun; Kleer, Kees; Kooij, Ine ke; Kouwenhoven, Rein; Lagas. Gonny; Nesselaar, Riemy; Plug, Ria; Robbers, Thijs; Roos de. Govert; Splinter, Douwe; Sta den van, Anne- lies; Steen van der. Heieen; Thomas, Bert; Tollenaere de, Els; Torreman, Kees; Vos, Vera: WijshUer, Nanette; Antonides, Marion; Arends, Jenny: Bekker, Gerdien; Boer, Willem, Buys, Ada; Couwenberg, Annemiek; Dée, Marijke; Delden van, Peter; Gordijn, Hans; Höppener-van Vliet, Jeanne; Huis van, Hannie; Jonk, Gerard; Lammers, Annelies; Los, Jan; Over- duin, Sylvia; Schellevis, Liesbeth; Verrips, Valerie; Werf van der ,Dick; Woerden van, Inigo; Zweistra, Ma- Jongerencentrum Shelter. Leider dorp: Expositie werk van cursisten. Leids Vrij et lj ds Centrum, Bree6traat 66: Volksdanslnstulf, 8 uur nam. ZONDAG Antonlus Clubhuls: Geversstraat Oegstgeest: Socië- kamerbewoners staanden. Middelweg 19c: Leids Poppentheater, kindervoorstelling, J2.30 uur nam. Tel. Artsen Lelden Voor spoedgevallen wordt Singel 72. tel. 124961; wyk H (Kool en Merenwijk): H. A. M. M. Meyer. Stokroos 1. tel. 122113; Wijk III (Waard. Professorenwljk en Tuunstad- wljk): F. F. W. Kehrer. Burggraven- laan 1. tel. 125820; Wijk IV (Zuid- West en Haagwegkwartier)Th. J. C. Jansen. Vondellaan 58, tel. 761754. Leiderdorp G. 122208 (zaterdag en zondag spreekuur van 12.3013 uur). Voorschoten A. Tromp, Lohman- plantsoen 33, tel. 071-762159 (zat.); W. van Dam. Palestrinalaan 29. tel. 3960 (zond.); patiënten S. M. Platteel- De Jongh: Diepenbrocklaan 6, telef. 1 Lempers, Churchilllaan 02522-10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken ln de regio Leiden wordt waargenomen van 11 juni tot 18 juni door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35. tel. 120136 en door Apoth. Van Breest- Smallenburg, Loevestein 6. Leiderdorp, tel. 890000. Tevens op zaterdag 12 Juni tot 1 uur nam.: Apotheel Thorbeckeweg 3, tel. 07. Apotheek Oegstgeest. Wilhelmlnapark 8. Oegstgeest. tel. 153274. Wijkverpleging .eiderdorp Gezondheidszorg Lei- i Gezondheidscentrum SOS-dienst Telefonische hulpdienst. W. 125202. Voor allen die ln moeilijkheden verke ren. Dag en nacht bereikbaar. D ieren h u Ipdie ns t Anna Paulownasti Voor hulpverlening honden, katten, vogels, e.d. ln de ge meenten Leiden en LelderdorD Dag en nacht bereikbaar tel. 134687. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7 (zijkant stadhuis). Openingstijden: maandag, dinsdag en woensdag 11.00—12.00 uur. donderdag 18.3020.00 uur. Telefoon dagelijks tij dens kantooruren: 143171. Maatschappelijk Werk Maandag en dinsdag 'l9.00—2oj)0 uU1. Tel. 142144. Weduwen en weduwnaars weduwen i bure 123235. Huize St. Maarten Opvanghuis nood verkere.iue moeaere. eventueel t kinderen. St. Jacobusgracht 1. tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Adviesbureau Leiden en Omstreken van de Nederlandse Bond van Wedu wen ('s avonds en in het weekeinde). Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. r beiaarden en gezinsverzorging. Aanvragen hulp langdurig zieken portemonnaie met f 80,- ge- Koord-Studio intermenselijke betrek- LEIDEN In een stomery aan de Breestraat en op het trottoir voor deze zaak heerste gistermiddag een groot tumult. De winkelchef en een vrouwelijke klant waren er met el kaar slaags geraakt. De ruzie laaide zo hoog op, dat de politie werd ge waarschuwd- De vrouw, die geheel overstuur met haar auto wilde wegrijden toen de politie arriveerde, heeft inmiddels aangifte van mishandeling gedaan. Ze zou door de winkelchef enkele malen in de buik zyn. getrapt. Vol gens de politie is er tussen de vrouw, een 44-jarige inwoonster van Leiden, en de chef meningsverschil ontstaan over de afgifte van een pantalon. GRONINGEN Gistermiddag is drs. C. L. Meriting uit Wassenaar gepromoveerd tot doctor in de so ciale wetenschappen aan de Rijks universiteit te Groningen. In zijn dissertatie hy is in vergade ring" gaat Menting in op de be slissingsprocessen tydens vergaderin gen in de top van een grote organi satie. Hij nam voor dit doel tal van vergaderingen over verschillende on derwerpen op geluidsbanden op en analyseerde deze. Menting legde in 1963 het docto raal examen in de sociale weten schappen aan de Rijksuniversiteit te Groningen cum laude af. Vanaf dat jaar is Menting werkzaam by de centrale directie van de PTT te Den Haag. Tot 1970 als medewerker van de afdeling organisatie-efficiency, momenteel directie-assistent van de hoofddirecteur financiële en econo mische zaken. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder- Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement f 37.85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0,55 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. By automatische overschryving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2