LEIDSCH DAGBLAD Libanon: geen meer Na-rekenen. Vierde maal: uitgeloot... vandaag Regering wil lagere aanvangssalarissen voor jonge academici VRIJ ZONNIG LEIDSCH DAGBLAD J.JAM m TOYOTA EENTONIG IDEE VOUtl VADERS VOGELS ♦S8 alles ra Vlieland VRIJDAG II JUNI 1976 OPGERICHT I MAART I860 34957 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LONDEN Ook in Engeland, is het de laatste dagen mooi zomerweer. Voor de toeschouwers van de generale repetitie voor de „Horse Guards Pa rade" zijn deze zomertemperaturen zeer aangenaam, maar voor de Guards" is het een zware opgave om zich staande te houden. Voor één van hen werd het te warm onder zijn berenmuts en moest op een brancard worden afgevoerd. De Horse Guards Parademaakt deel uit van de ceremonie op de officiële verjaardag van de Engelse koningin mor gen. Noodlot treft Flip Tabeling weer LEIDEN Het ..noodlot" heeft opnieuw toegeslagen voor Flip Tabeling. thans student in de psychologie. Hy probeert al sinds 1973 een studie in de medicynen te volgen aan de Leidse Univer siteit. Dit jaar echter is de 23- jaxige in Amsterdam geboren Flip Tabeling voor de vierde maal uit geloot. Hy kwam dit te weten na een telefoontje met het Centraal Aanmeldingsbureau in Groningen. Hy zou lotnummer 4669 hebben gekregen, wat een onherroepe- lyke uitloting betekent, aangezien er aanzienlyk minder studenten dan dit aantal kunnen worden geplaatst. Flip zelf biyft nogal koel onder het hele gebeuren. Hy zegt: „Je raakt er zo langzamerhand aan gewend. De eerste keer dat ik werd uitgeloot was in 1973. Ik ben toen scheikunde gaan stu deren. De regel was destijds nog zo dat men slechts éénmaal uit geloot kon warden, het jaar daar op is men een andere lotingspro cedure gaan toepassen. De cijfers van Je eindexameniyst gingen nu een rol spelen". Een regel, die voor Flip niet zulke prettige ge volgen had. Wilde men een rede lijke kans hebben te worden inge loot dan moest het gemiddelde van de eindcyfers hoger dan 8i/2 zijn. D^ar Flip Tabeling nog de oude hb6 heeft gevolgd, betekende dit voor hem een extra handicap. Flip: „Het i^nu heel wat ge- makkeiyker dan in myn tyd om aan een 8Vz gemiddeld te komen". Nu Flip Tabeling opnieuw is uit geloot zet hy zijn studie in de psychologie voort. „In tegenstel ling tot scheikunde waarmee ik na een jaar gestopt ben, bevalt deze studie me eigenlijk wel. Het zou bovendien zonde zyn van de tijd die ik er inmiddels in gesto ken heb om te stoppen". De vraag of er boch nog be paalde mogelijkheden zijn om alsnog geplaatst te worden, be antwoordt Flip negatief. „Ik heb twee jaar lang alle mogelijke in stanties geschreven om toch maar toegelaten te worden. Niets heeft echter geholpen. Ook dit jaar ver wacht ik geen gunstige oplossing". DEN HAAG (ANP) Minister de Gaay Fortman meent, dat het aan vangssalaris voor afgestudeerden van het wetenschappelijk onderwijs ver laagd dient te worden. Hij heeft ge meend voorstellen van deze strek- k.ng bij het georganiseerd overleg voor ambtenarenzaken aanhangig te moeten maken. De minister heeft dit meegedeeld aan de Tweede-Kamerleden Koning en Van Aardenne (beiden VVD), die over de inschaling van afgestudeer den schriftelijke vragen hadden ge steld. De bewindsman van Binnen landse Zaken heeft in dit verband bij een aantal zeer grote bedrijven die voor dit doel qua organisatie structuur en invloed op de arbeids markt voor vergelijking in aanmer king komen, een onderzoek laten in stellen. Omdat de verkregen gege- Droog en vrij zonnig met een meest matige zuidelijke wind. Minimum temperaturen omstreeks 9 graden en maxima morgen van 20 tot 25 graden. (Opgemaakt om 11.15 uur) Morgen zal het volgens De Bilt nog vrij warm zijn. Een hogedruk. gebied boven west-Europa blijft het weer in Nederland in belang rijke mate beheersen. Langs de. westflank van het hogedrukge- bied trekken oceaanstoringen in een noordoostelijke koers langs Ierland en Schotland. De bijbe horende fronten brengen op de Britse eilanden regen, maar bij ons zullen slechts wolkenvelden ervan nu en dan binnen drijven. De temperaturen kunnen nog wat hoger worden dan vandaag. liaan op: 21.07 uur, onder: 4.48 1 Hoogwater te Katwijk te 2.52 vens vertrouwelijk ter beschikking zijn gesteld heeft de minister niet de vrijheid deze ter beschikking van.de Kamer te stellen. Maar het is op grond van de uit dit onderzoek ge bleken ontwikkeling in het bedrijfs leven dat hij zijn voorstellen aan het georganiseerd overleg meent te moe ten doen. Bij de overheid gaat het anders wel goed. tafels stoelen TV-kasten bankstellen slaapkamers wandkasten dekenkisten Meubelfabriek Oisterwijk Toonzaal: Berkel (Z.H.), Noordeindseweg 116 (langs het l water) tel. 01891-4670. Ma t/m za 9-18 uur. I Vrijdagavond tot 21 uur. Uw kopje koffie staat klaar. Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs Ik word abonnee per 26 juni 1976 de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon Invullen, In open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, antwoordnummer 214, Lelden, Alphen aan den R 303 SassenheimHoofdstraat 81te i. Gouwestraat60., ,el 0,7*, BEIROET Het bestand in Liba non heeft nog geen dag geduurd. Volgens radioberichten uit Beiroet is de stryd vandaag üi de vroege och- Oo"£ deZe LaTten" op dè'begroting De nota van minister Lubbers over de selectieve groei van onze economie is in menig op zicht een nuchter en realistisch stuk. Er wordt een grootscheep se operatie aangekondigd om tweehonderdduizend mensen, die anders buitenspel zouden staan, in 1981 aan het werk te hebben. Daartoe gaat de rege ring 15 miljard besteden. Op korte termijn heeft de minis ter van Economische Zaken op het loonfront alleen schraalheid te melden. Alleen voor de laagst betaalden zit een volledige prijscompensatie ln het vat en daarover gaan ongetwijfeld vanavond al in het eerste eer ste treffen van regering en so ciale partners aan werknemers kant harde woorden vallen. De eensgezindheid, waarvan de re gering na de afgelopen chao tische weken ineens weer blijk geeft, zal hard nodig zijn om de vakbeweging in redelijke banen te houden. Immers, behalve enige toezeggingen in de imma teriële sfeer van medebesllssen en de vaag materiële sfeer van VAD heeft de regering aan de werknemers niet veel te bieden. De slordige haast, waarmee de re gering deze week de bezuini gingsnota en structuurnota naar buiten heeft gebracht, laat het nodige te vragen over. Zo kwam Duisenberg woensdag toch nog op een werkelijke in- komensgroei van anderhalf procent voor de modale werk nemer; Lubbers zit voor die ca tegorie op de nullijn. Dat is geen vooruitzicht waarmee de vakbonden hun achterban tot groot enthousiasme zullen krij gen. Om het .paardemiddel van een loonstijging te vermijden, waarmee trouwens nieuwe spijtstof voor de regeringscoa litie zou worden aangedragen, zal de regering nog wel enige lastenverlichting achter de hand houden. De investeringspot van Lubbers wordt geen van bovenaf be stierde aangelegenheid. Onder nemers moeten zelf initiatieven i. Werkgevers en werk- verenigd in een soort college adviseren de regering over de aanvragen. Zeer be langrijk, om niet tezeggen we zenlijk, is natuurlijk de voor waarde dat er bij te verlenen steun veel arbeidsplaatsen moe ten komen. Vermeden moet worden dat men uit betere ren dementen alleen maar ruimte put voor nieuwe arbeidsbespa rende investeringen. Maar te hopen is en dat letterlijk niet voor elke prijs, want hier gaat straks het probleem ln alle hevigheid spelen. In een land als het onze, dat zo zeer ln de slag moet met een concurreren de export moet toch ook met name worden gekeken naar wat anderen doen. Anders raken wij met onze arbeidsintensieve spullen van de markt af. DEN HAAG De Engelsman Ravensdale, die beweert be roofd te zijn van belangrijke docisjnenten inzake het Lock- heed-schandaal, vlucht hier het ministerie van Financiën binnen. Hij had daar vanmor gen een gesprek met de secre taris van de commissie-Donner, mr. Kist. In het ministerie van Financiën heeft de commissie de beschik king over een kantoor. Gister middag had de Brit het zieken huis Westeinde voortijdig ver. laten. Hij was daar ovgenomen met een zware hersenschud ding, opgelopen bij de roofover val dinsdagnacht. Tegenover de recherche weigerde hij gis teren een verklaring af te leg gen over het nachtelijke inci dent. Hij beweert alles vergeten te zijn. Ook wilde hij geen opheldering verschaffen over de reden waarom hij zich heeft laten in schrijven in het hotel Centraal onder de naam Jones. Die kamer was gereserveerd door het Engelse blad „The Daily Mirror". De verslaggever van dit blad die Ravensdale in Den Haag begeleidt, ontkent dat zijn krant financieel bij deze zaak is betrokken. Verkeerde ambassadeur vermoord ASUNCION De politie van Asun cion, de hoofdstad van Paraguay, heeft gisteren verklaard dat een Croatisdhe timmerman heeft bekend dat hij de ambassadeur van Uruquay Carlos Abdala, heeft vermoord. Het was een vergissing, want hij had de ambassadeur van Joego-Slavië moe ten hebben. De moord werd maandag gepleegd. Timmerman Damjanovic had ambassadeur Vucekovic willen doodschieten toen deze zijn geloofs brieven ging overhandigen aan pre sident Stroessner.. Op het bewuste tijdstip passeerde ter plaatse ambas sadeur Abdala en hij werd door Dam- janovics schoten getroffen, aldus de politie van Asuncion. Damjanovic kwam uit West>-Duits land waar hij negen Jaar had uitge zeten wegens een aanslag op een Joe- goeslavische club en een mislukte moordaanslag op een Joegoslavische consul. 26 PAGINA'S DEN HAAG (SP) Het Centraal Planbureau gaat opnieuw bereke nen of inderdaad de komende jaren 4 miljard zal worden bespaard op de kosten van de gezondheidszorg. Dr. Lempers, hoofd van de af deling, die het verschil van 4 miljard tussen de berekeningen van het ministerie van Financiën en van het Centraal Planbureau met toestemming van zijn directeur vorige week in de openbaarheid bracht, heeft inmiddels een spreekverbod opgelegd gekregen. Dr. Lempers verklaarde „niets meer over deze zaak te mogen ztg- gen". Hij voegde er aan toe: „Ik begrijp nu wel dat onze cijfers op een verkeerd moment naar buiten zijn gekomen, maar er zit zoveel studie in dat ik er het volste vertrouwen in heb dat onze berekenin gen de juiste zijn". Hij kon niet zeggen of het Centraal Planbureau ook op andere gebieden de uitgavenberekeningen opnieuw nauwkeu riger nagaat. tenduren hervat. De weer oplaaiende gevechten hebben vrijwel alle hoop op een vreedzame regeling de bo dem ingeslagen, aldus radio-Beiroet, een station dat in haaiden is van de moslims. Radio-Beiroet stelde de Syrische troepen verantwoordelyk voor de hervatting van de stryd. Een radio-station in handen van christenen meldde dat er in de nach telijke uren hevig is gevochten rond de luchthaven van Beiroet en de ha venstad Sidon, ten zuiden van Bei roet. Volgens de christelyke leiders waren de Palestynen en moslims ver antwoordelijk voor de verbreking van het bestand. In Sidon zouden de Sy rische troepen oprukken naar het centrum van de stad. Ook zou felle stryd woeden in de noordelyke ha_ vens tad Tripoli. De gevechten rond de luchthaven! zullen als ze tot nieuwe gaten aanleiding geven voor nieuwe inflatoire narigheid zorgen. Daarom kan er alleen maar zin nig met de structuurnota wor den gewerkt, als het andere daaruit, de forse loonmatigine. wordt verwerkelijkt. De reeering heeft met visie a gezegd: het bedrijfsleven en vooral de vak beweging moeten b zeggen Eentonige verhalen behoeven op zich niet onwaar te zijn. Kanarie-kooi, al vanaf 14.75 oKamervolières vanaf 70.00 laaiden op nadat de moslim_radio Drinkautomaat 4.95 had gemeld dat het eerste vliegtuig Voederautomaat met 100 manschappen van de vredes- Flinke papegaaienkooi macht van de Arabische Liga was geland. De Arabische troepen wor den naar Libanon gestuurd als ge volg van een resolutie van de Ara- 12.00 97 00 Boeken over alle soorten vogels. Speciale boeken over het kweken en over volières. Fyne boeken, gesch ?- ven door kenners, die weten, wat Een vrij sombere minister Lubbers heeft gisteren zijn j industrienota aan de Tweede Kamer gepresenteerd. Het gaat volgens de bewindsman niet zo best. Hij wil de hard nekkige werkloosheid te lijf gaan met premies op be drijfsinvesteringen. Als deze althans ten doel hebben arbeidsplaatsen te creëren. De regering heeft daar 3,5 miljard voor over. PAGINA 7 De televisie jubileert. PAGINA 5 De eerste eenheden van de vredesmacht al in Libanon. PAGINA 9 FC VVV al met één been in eredivisie. PAGINA 13 Sprinter Langkruis boos op Frans Mahn. PAGINA 15 Vuilverwerking gaat duur worden. PAGINA 19' maanden door twisten hevig geteis terde Libanon. Nadat de Arabische ministers hadden besloten een Ara bische vredesmacht naar Libanon te sturen liet zowel Syrië als de allian tie van Libanese moslims en Pales tynen weten een nieuw bestaaid te zullen accepteren. (Zie verder pagina 9) Nieuwe. Rfln 50. Telef. (071) -120824 ADVERTENTIE DiT IS TEVENS DE OFFICIËLE UITNODIGING ADVERTENTIE Éé|;n rnrnssii he,edageindeT88®enieten wassenaar (kamperen Ran ook) I'll/. IA AD Heeft11 juni vrijgehouden f w mm mm MVnn, BESTAURAffT DE BEURS A LIB* hm+m wm m néme mm r.n*mêr>n FAMËLM wm IWf

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 1