De vuilverwerking gaat duur worden J Bel Bas, dat werkt! 071- 125741 O. N.v.d.HORSTb.v. ibb-kondor Te weinig aandacht voor het economische LEZERS SCHRIJVEN 10.- inspecteur VRIJDAG 11 JUNI 1976 Commissieleden boos: TIEL - Op de rijksleeg 12 is om onbekende oorzaak gistermiddag een vrachtauto naar beneden gestort. De chauffeur werd slechts licht ge wond en moest aan zijn handen worden verbonden jN - In een chaotische dis cussie stonden gisteravond de le den van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en die van de raadscommissie voor economische aangelegenheden verbitterd tegenover elkaar. Het strydpunt was of er al of niet een voorberei- dingsbesluit genomen zou moeten worden voor het gebied langs de Zijl en de Sumatrastraat, waar nu nog enkele bedrijven gevestigd zijn. Zo'n voorbereidingsbesluit zou er voor moeten zorgen dat zich geen ongewenste ontwikkelingen in dat gebied voordoen. Wethouder Verboom (Volkshuisvesting): "Als een bedrijf daar weggaat, moet je iets hebben om er in de plaats te zetten". Hij dacht in verband met het rehabilitatiegebied de Kooi aan woongelegenheid Dat betekent beslist niet dat de bedrijven die er nu zitten weg zouden moeten: "Als de firma Boot uit zou willen brei den, mag dat ook best; dan kan dat via ontheffingen. Maar de leden van de commissie voor economische aangelegenhe den vonden dat de bedryven daar slecht behandeld waren, en dat niet zomaar industriegrond veranderd zou moeten worden in grond voor woningen. De roemruchte motie- Van Baaren kwam ter sprake: die zegt dat alleen industriegrond van bestemming veranderd mag wor den, als ergens anders er weer in dustriegrond voor in de plaats komt. Van Duijn (VVD) merkte boos op dat "ons geduld op is". Want steeds werd er geknabbeld aan het poten tieel aan industrieterreinen. Hij vond het hobbyistisch om perti nent de woningbouw te willen handhaven. Men moest ook denken aan de mogelijkheid om ergens te werken. De wethouders Waal en Verboom veegden onmiddellijk deze kritiek van tafel, terwijl Anne van de Zande (PSP) Van Duijn verweet dat hij deed alsof de hele commissie voor economische aan gelegenheden er zo over dacht. Van Duijn reageerde weer gepikeerd dat Anne van de Zande dan mis schien de enige was die er niet zo over dacht Laurens Beijen (PPR/D 66) deed een duit in het zakje door Van Duijn daarop aan te wrijven dat in de commissie voor economische aangelegenheden al tijd zo'n "samenzweerderig toontje" heerst: "En Van Duyn zegt nu tegen Anne van de Zande zoiets als: "sinds jij er bent is het niet ge zellig meer". Van Duijn reageerde weer boos: "Behalve dat je retho- risch praat, kun je ook niet goed luisteren". Waal filosofeerde over de motie- Van Baaren, dat deze uitging van de "status-quo theorie". De motie zegt dat de hoeveelheid industriegrond niet mag veranderen. Maar, aldus Waal, je zou moeten kijken hoeveel industriegrond je nodig hebt. Van Baaren reageerde verbitterd met erop te wijzen dat zijn motie inder tijd zonder meer door wethouder Waal was overgenomen. "Maar is er in stukken van ruimtelijke orde ning ooit aandacht geschonken aan economische bedrijvigheid?" Tenslotte werd ook nog het nut van het onderhavige voorbereidings besluit betwijfeld. Houtman (SGP/GPV) merkte op dat indertyd dit voorbereidingsbesluit aan de orde was gekomen om de bouw van de betonmortelcentrale tegen te gaan. Door allerlei verwikkelingen had dat nu geen effect meer, en was het voorbereidingsbesluit eigenlijk overbodig. Dit bestreed wethouder Verboom die erop wees dat men de ontwikkelingen in dit gebied in de hand moest kunnen houden. Dat zou alleen kunnen met een voorbe reidingsbesluit. Hy moest daarbij wel toegeven dat door al het ge praat over de bedrijven langs de Zyl er nodeloos onrust was ont staan: "Eigenlijk zou je met zo openlijk over plannen met bedrij ven mogen praten. Er kan dan aller lei onrust onder het personeel ont staan en dergelijke." Bij het tellen van de stemmen bleek dat voor- en tegenstanders in alle partijen te vinden waren, waarbij de voorstemmers lichtelyk in de meerderheid waren. Van der Horst (PvdA) merkte stuurs op: "Er wordt van alles gezegd, behalve iets over het voorbereidingsbesluit zelf. Het is een erg verspilde avond". Zijlpoort Het bericht in het LD van 9 juni (afgedrukt op pagina 3, onder de ti tel "financiële meevaller 330.000,- kan ik ofwel misleiding ofwel demagogie noemen Ik kies niet voor een titel, ik constateer alleen maar. Ik lees in het verhaal, dat tot de meevallertjes gerekend moet worden "het feit dat de restauratie van de Zijlpoort niet door de Ge meente, maar door een particulier zal worden uitgevoerd, op voor waarde dat hij de poort in erfpacht krygt". Ik lees ook, dat Laurens Beyen tegen die laatste zaak be zwaar heeft aangetekend. Ik weet, dat Laurens dat doet omdat hij heefi horen zeggen, dat die erfpacht-uitgave niet kan gebeu ren. Ik lees, dat Beyen tegen de af voering van zes ton voor restauratie zal stemmen wanneer de Gemeente een uispraak wil horen in de ge meenteraad over deze zaak. Het is zo langzamerhand bekend, dat ik bedenkingen heb tegen de beleidvoering van het huidige col lege. Ik kondig dan ook maar weer een beroep bij de Kroon aan wanneer de Gemeenteraad mocht besluiten om de Zijlpoort in erfpacht uit te geven aan de directeur van Sokol. De gemeente kan dat namelijk niet doen omdat er eerdere besluiten ter tafel liggen die een wijziging ver bieden. Ik bezit een brief van de toenmalige wethouder Piena, die VOORSCHOTEN - De gemeen schappelijke Vuilverwerking Leiden en omstreken stelde tij dens een vergadering in het Voorschotense gemeentehuis de begroting voor 1977 vast. Er wordt rekening gehouden met een verwerkingsprijs van f77,50 per ton afvalstoffen (dit jaar is de prijs nog f 67,53). De verwer kingsprijs wordt nadelig beïn vloed door het tekort van 1975, dat verhaald gaat worden in 1977. In 1975 was er een nadelig be drijfsresultaat van f 181.510,20 ontstaan o.a. door sluiting van de vuilverbranding gedurende vier weken en een verminderde aan voer van afvalstoffen. Er werd besloten de prijs van parti culiere aanbieders niet te verho gen. Deze blijven betalen f3,50 per 50 kg. Voorzitter Van Aken (Leiden) meende dat wanneer die prijs verhoogd zou worden, het afval te vinden zou zijn buiten het hek van de vuilverbranding. Er komen nu dagelyks nog wel par- schreef, dat de Zijlpoort (krachtens besluit van de Gemeenteraad) moet worden ingericht voor de woning en werkruimte van een graficus. Dat is een gemeenteraadsbesluit en wanneer het huidige college van Wethouders dat besluit veranderd wil zien worden ten gunste van een bouwdirecteur, die de Zijlpoort zal willen opknappen wanneer hij de monumentale grond in erfpacht krijgt, zal het Gemeentebestuur moeten beginnen om dat raadsbes luit van toen voor te dragen voor vernietiging bij de Kroon. Maar dat lees ik niet in de krant. Dat zal ik ook wel niet kuhnen lezen in een potentiële memorie van toelich ting. Daarom kun je de krant niet missen, geen dag; je moet lezen bij het leven en wanneer je dat niet doet, wordt je ingepakt. Maar die ticulieren, die omdat afval bren gen b.v. omdat ze nieuw behang hebben aangeschaft. Verwacht wordt dat in 1977 in to taal 65.000 ton afval verwerkt zal worden. De vuilverbranding heeft dan nog steeds een overca paciteit van 6.000 ton afvalstof fen, waaruit een onderbezet- tingsverlies volgt van f 284.400,--. De pogingen om meer gemeenten bij de Leidse vuilverbranding te krijgen, hebben nog geen succes gehad Bedrijfsleider P. H. Bas- tiaans zette uiteen dat thans de V.A.M. voor sommige gemeenten goedkoper is, te zyner tijd zullen echter de prijzen van de vuilver branding lager gaan liggen dan bij de arbeidsintensieve vuilaf voer naar de V.A.M. De gemeente Oegstgeest wil trach ten het dekkingspercentage van de reinigingsdienst groter te ma ken. Volgens burgemeester Ey- singa stuit dat op bezwaren van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Hij deed het voorstel dat Opnemen van brieven in deze rubriek behoeft niet te beteke nen dat de redactie het met de inhoud eens is. meevaller gun ik de Gemeente be paald niet. J.A.F. Doove Papengracht 34 Leiden Bijsmaak Tot onze schrik ontdekten wij dezer dagen dat de mensa "De Bak" ons dagelijks maal verziekte met een OUTSPAN-sinaasappel toe. Daar mee was voor ons de maaltijd goed verpest. Volgens ons is het langza merhand voldoende bekend dat dit merk een Zuidafrikaans produkt is, en dat de aanschaffing van zulke produkten steun betekent voor het misdadige systeem van apartheid. Wij vinden het dan ook een grof schandaal dat bliikbaar nog steeds alle gemeenten een brief ontvan gen van de vuilverbranding, waardoor, met behoud van eigen verantwoordelijkheid, de minis ter duidelijk gemaakt kan wor den dat de gemeenten thans nog op hoge lasten zitten met de vuil verbranding door de aanschaf schrijding van het duurtepercen- tage nodig is. De leden van de gemeenschappe lijke vuilverwerking Leiden en omgeving hadden weinig op- of aanmerkingen. De burgers uit de deelnemende gemeenten kunnen er alvast rekening mee houden dat de vuilverwerking en de ophaaldienst duur gaan worden. De vuilverbrandingsinrichting in Leiden krijgt spoedig een eigen koeltoren. Dat is kostenbespa rend omdat dan geen water meer afgevoerd wordt. Er wordt thans al geen drinkwater meer ge bruikt, maar water uit de Haar lemmertrekvaart. De redactie behoudt zich daar enboven het recht voor om by- dragen te weigeren dan wel in te korten. eethuizen als "De Bak" zonder blikken of blozen OUTSPAN aan de consument durven voorzetten. Voor ons zit er aan dit fruit een zo smerige bijsmaak, dat wij het toe rtje niet door onze keel konden krygen. We hebben het daarom maar in de vuilnisbak gedepo neerd We hopen dat onze mede- mensagangers hetzelfde zullen doen, of (beter nog) de sinaasappel mét commentaar zullen terugge ven, wanneer de mensa nog eens met OUTSPAN komt. Maar we ho pen vooral dat dat laatste niet meer het geval zal zijn. BAS DE GROOT BERT HOLMAN THEO VEERMAN p.a. Oude Varkenmarkt 5 Leiden. ^T\)ienva FOTO-FILM-HIFI i CinPN DOEZASTRAAT 22-24, TEL. 071-124702/143657 Lt cn FOTIEKVIJF-MEIPLEIN 9, TEL 071-765935 STUDIO: DIAMANTPLEIN 5, TEL. 071-764717 Bas Studentenuitzending Evro j Kort Rapenburg 14, Leiden j meisje dat opgeleid wil worden tot tandartsassistente A. C. Smaal, Tandarts v. Lennepdreef 23 Leiderdorp Tel 893568. Overalls, mt.3^42 50.- Witte pantalons ook in andere kleuren mt. 36-48 25. Kokerrokken mt. 36-46 Jurkjes in folklorestijl, mt. 36-42 20.- Bloeses mt. 36—48 15.- MISS IMPOSSIBLE ZIJLSINGEL 38 LEIDEN Aangeboden hangoiieiamp (Schippertje) nachtkastje met marmeren blad, bidstoel met bie- zenzittmg, porseleinen po. roodko peren kan. Hoofdstraat 74, Valkerv burg (Z H Telefoon 01718-72980 Kennismaking ond nr 86914 bur - Onderlinge f^sSf 's-Gravenhage de maatschappij waar eigen initiatief nog op prijs wordt met als standplaats: Leiden en omstreken. Hij zal in staat moeten zijn vruchtbare contacten te onder houden met een groeiend aantal tussenpersonen. Voor een actieve persoonlijkheid met een goede alge mene ontwikkeling en een behoorlijke vakkennis, die zich wil ontplooien op het veelomvattende terrein van de le- vensverzeKering oiedt deze tunctie vele mogelijkheden. De honorering is aantrekkelijk. Nadere inlichtingen worden gaarge verstrekt door onze hoofdinspecteur, de heer G J. Wilmink, aan wie U ook Uw sollicitatiebrief kunt richten Karei Doormanlaan 12 Uithoorn tel. 02975-64935 Rectificatie Vanaf hedenavond 18.00 uur op het industrieterrein De Waard WERELDDUURRECORD WIELRENNEN Algeheel sponsor Fietsen en bromfietsen Wegens aanschaf auto te koop aangeboden i.z.g.st verk Puch Skylark met racekuip. b| 1975. met ail nsk verzekenng Pnjs n o t k Te bevr na7uurAlbardaplantsoen19 Voorschoten Te koop aangeboden dames bromfiets merk Honda, tea b Zoeter* ou de Meubilair en antiek Tip voor VADERDAG A. Montagne. DE STAD LEIDEN Leiden in 1859-1860. Het mooiste boek de laatste jaren over Leiden verschenen. 167 pag. tekst 42 bijzonder fraaie kleurenli tho's Prijs geb. 62.50 Overal in de boekhandel Uitgave van HET NIEUWE BOEKHUIS Breestraat 52. hoek Vrouwensteeg Leiden tel. 071-126977 Diverse goederen en diensten gevraagd Gevr gasfornuis i g stZanen. tel 121749 II Te koop gevraagd damesbladen enz Marinebladen Colt 45. Jerry Cotton, enz Sexbladen enz strips tel 071-765812 Gevraagd oude en antieke schoolboeken (geen schoolboeken en pockets) Prenten en schilderij en, tel maandag t/m vri|dag 071- 162531 - 141620 Het goedkoopste adre spieramen met zuiver hn voor een uitgebreid noett u met te zoeken U kunt te- 'echt bij Lijstenmakerij Towi. Mors- straat 22. Leiden Voor oud en antiek, olielampon- derdelen, katoentjes, koperwerk en blauw aardewerk Van Dam, Hooi gracht 47, Leiden (ook inkoop) Telefoon 140403 o« 131421 Laat u uw dure antiek niet repare ren door ondeskundigen maar laat ervaring met eigen stoffeerdeni. voor u klaar Gijzervi en Zn GM Meubelen Oude Vest 87 Leiden teletoon 124521 Bezoek de Leidse arkiekmarkt Elke zaterdag m de Grote Burcht Leiden toegang gratis Antiek reparatie. Draaiwerk. bij passende poten, knoppen, lijst werk Restauratie van kasten tafels, stoelen ere Voor ai uw moeilijke houtproblemen: Het Houtpaleis. Herenstraat 20 Leiden telefoon 071-132648 Te koop wegens omstandighe- Te koop z.g.a.n Te koop aangeboden 4 antieke tonetstoelen met gaatjesmatten Diamantlaan 246, Leiden telefoon 768134 na 5 uur Van particulier wegens verbou wing Gelderland bankstel. 2 salorv- tatels. moderne boekenkast. 2 zwarte skai t v. fauteuils T e a b Teletoon 154682 na 20 00 uur 's avonds en de gehele zaterdagmid dag Te koop aangeboden bank stel. kleur beige f 150 Rhijngees- terstraatweg 177 Oegstgeest Antieke boerenmeubelen. groot- bare kasten, dekenkisten, tafels, betaaitafets. stoelen, secretaires, enz Veel eiken, telefoon 071- 151757 dagelijks, ook weekend 13-21 uur Diversen Dierenbescherming. Houdt za terdag 12 juni, voorjaarsbazaar Plaats: Grote Burcht Wat? Weet u niet waar u nog ge zellig uit kunt gaan Kom nou Naar de Smidsche natuurlijk, v d Wert- straat 92. Leiden Heeft u snel geld nodig Binnen 2 dagen afgewikkeld tot 25 000.- Assurantie Fin Kantoor W Ju Stro- Geldleningen snel en discreet, men 24 uur Alg Ass Kantoer J S Lips. Westeinde 12. Noordwijk Tel 01719-15300 Uw bruiloft, receptie ot diner kunt u beter door ons laten verzorgen Café-Restaurant De Grote Burcht. Burgstèeg 14 Leiden Tel 143185 bgg 153095 Van 5 juli - 23 juli wegens vakan te gesloten Restaurant Regthuys, Plein 18. Wassenaar 't Kabinet'. Maria Gijzensteeg 1 Voor bruiloften, feestavonden enz Inlichtingen. Nieuwe Rijn 52 Tele foon 124766 Pannekoeken en poffertjes eten. dat kan in rest. 't Parlement Reuze- pamerfcoek vanaf 2.- tel 124766 Nw Rijn 52 Leiden Geldleningen, snel en discreet in orde gemaakt Meestal nog de zelfde dag Inlichtingen. Admini- ten Teleloon 01717-2849 Sextilms te huur 60 meter (kleur) drie dagen slechts 5.- 120 meter films met ot zonder geluid, in alle soorten Geen borg. inruil in- en verkoop 071-140388 Kredietbureau Ton Postelmans Persoonlijke leningen, financienn- gen tot 25.000.- Aflossing 1 tot 5 jaar Snelle afwikkeling. Beuken rode 26 Leiden Tel. 131932 Ontvettngs en vermagenngs- thee 2 maal daags een kopje en u slankt af. 100 gr 2.95 Drogisterij Boerhaave, Haarlemmerstraat 68 SLEUTELTJES tot 20 woorden 6,10 21-30 woorden9,50 31-40 woorden 13,25 18,25 41-50 woorden gel, drum. accordeon in zit) vanaf 75 - per avond Inl 01751-77203 Wassenaar Teksten kunnen wij aai men tot 14.00 uur dag plaatsing. veer op bed ot n esia- Bewijsnummers st vakantie Denk Dingan. Hoge R'jndtjk 1hoek Zoeterwoudsesirv gel Leiden tel. 124627

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 19