sh./ Slimmer VVV al met één been in de eredivisie DRAGAN TANCIX TREKT ZICH TERUG Van Gooi: miljoen Vrij Vitesse met pijn en moeite naar zege: 2-0 Zege in Limburgse broedermoord Moeder heeft haar rijbewijs gehaald.. Wat doet Pa? VRIJDAG 11 JUNI 1976 Doorn: emotioneel DEN HAAG - Dragan Tancix heeft zich terug getrokken als trainer van Mieke van Doorn en Ruud Wielart, de twee Neder landse Olympische kandidaten voor het hoogspringen. De in West-Duitsland werkende Joe goslavische trainer kon het na afloop van de internationale wedstrijden op Papendal met vertegenwoordigers van de KNAU niet eens worden over een financiële vergoeding. Na het gesprek, dat vrij emotioneel verliep, deelde Tancix Mieke van Doorn en Ruud Wielart zijn besluit mede. Dragan Tancix heeft Mieke van Doorn en Ruud Wielart naar de nationale recordhoogte van respectievelijk 1,88 en 2,20 me ter gebracht. De Joegoslaaf wilde de komende weken bij belangrijke internationale wed strijden als begeleider van het tweetal optreden mede in ver band met het feit dat hij voor het duo een' trainingspro gramma heeft uitgestippeld, dat in 1980 bij de Olympische Spelen in Moskou zijn bekro ning moet krijgen. Mieke van Doorn, die al ruim een jaar onder leiding van Tan cix in Erlangen traint en daar voor zelfs haar studie aan de öcademie voor lichamelijke op voeding in Den Haag voor een jaar heeft onderbroken, raakte door de mededeling van Tancix zeer geëmotioneerd. Ook Ruud Wielart was onder de indruk. De Hoofddorper, die het laatste jaar veel volwassener is gewor den: "Voor mij hoeft het dan niet meer. Montreal kan ik beter vergeten". Een andere reden voor het be sluit van Tancix is dat bonds coach Wil Westphal elke vorm van samenwerking met de Joe goslaaf, die internationaal als een autoriteit op het gebied van hoogspringen wordt be schouwd, weigert. Tancix: "Een gesprek is met Westphal onmogelijk. Hij ziet je eenvou dig niet staan. Het is toch te gek datje over twee potentiele kan didaten als Mieke en Ruud niet eens overleg voor wat de train ing en begeleiding betreft, kunt hebben". WK-voetbal is van nationaal belang in '78 BUENOS AIRES - Het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in 1978 in Argentinië is door de militaire regering van dat land tot een zaak van "nationaal belang" verklaard. De minister van sociale zaken van Argentinië maakte in een redevoering bekend, dat de nieuwe regering van plan is de plannen voor het toernooi om het wereld kampioenschap uit te Tim Parker eist '"benzinegeld" VINKEVEEN. De kans dat de Amerikaanse basketballer Tim Parker (24) het komende seizoen de kleuren van de Leidse eredivisie club Mercasol zal gaan verdedigen is uiterst klein geworden. De Ame rikaan heeft Mercasol om een aan vulling gevraagd op het door hem in eerste instantie aanvaarde con tract. De Leidse club wilde of kon aan deze gerechtvaardigde eis niet voldoen, waardoor de overeen komst tussen de uit West Virginia afkomstige Amerikaan en Mercasol in de ijskast werd gezet. Tim Parker werd een maand geleden bereid gevonden de gelederen van de Leidse vereniging te versterken. Parker kreeg van Mercasol een con tract aangeboden dat voorzag in een maandelijkse vergoeding van duizend gulden. Dat leek hem in eerste instantie voldoende, al was het contract in vergelijking met soortgelijke verbintenissen bij an dere clubs bijzonder laag te noe men. Niet vreemd wanneer men de bijna wanhopige financiële situatie van Mercasol kent. Toch zitten er wel wat haken en ogen aan, want Mercasol hoeft niet te zorgen voor huisvesting van de in Vinkeveen wonende Parker, noch hoeft men zorg te dragen voor werk of een au to. Parker gebruikte de hem door Lei den geboden bedenktijd om een rekensommetje te maken: "Als die duizend gulden all-in zijn, dat wil zeggen inclusief de reiskostenver goeding, dan blijft er aan het eind van de maand na tientallen ritjed tussen Vinkeveen' en Cëiden maar een kleine 7 a 800 gulden over en dat is wel heel erg weinig". Bij een nieuw onderhoud met de verant woordelijke personen bij Mercasol (coach, manager, sponsor) vroeg Parker om "benzinegeld". Parker "Ik kan begrepen dat door mijn verzoek het verschil tussen my en een betere, maar duurdere, Ameri kaan, zoveel kleiner is geworden dat Mercasol makkelijker aan ie mand anders kan gaan denken. Aan de andere kant weegt voor mij het verschil in betaling tussen ASVU, waar ik nu speel, en Mercasol, ge zien de reis- en trainingstijd niet op tegen het speelplezier. Ik wil best komen graag zelfs, tegen een mi nimaal bedrag, maar er zijn gren- •i: 7 v - -• liYï -V A~: ü'tó W& ARNHEM - Met zeer veel pijn en moeite is het verkrampt spelend Vitesse in de voorlaatste ronde van de promotie-competitie streekge noot Wageningen de baas gebleven. De nerveuze Arnhemmers, voor wie er in tegenstelling tot hun reeds uitgerangeerde Wageningse tegen standers wel de nodige belangen op het spel stonden, moesten in dit uiterst zwakke duel bijna voortdu rend op hun tenen lopen. Twee door de gasten fel aangevochten treffers gaven uiteindelijk de door slag: 2-0 voor Vitesse. Wageningen beperkte zich voor rust tot de counter-taktiek en zaaide daarmee menig maal paniek in de Arnhemse gelederen. Uiter aard speelde Vitesse, dat het zonder de geschorste Veenendaal moest stellen, onder grotere druk. In de povere akties van de Arnhemmers was weinig vindingrijkheid te be speuren. Toen Bosveld door Tomas en Wellerdieck in de tang werd ge nomen claimde de thuisclub tever geefs een strafschop bij arbiter Van Dijken. Nauwelijks een minuut la ter kregen de Arnhemmers toch hun zin. By een onbeduidend hands-geval van Wellerdieck de poneerde Van Dijken de bal wel op de elf-meterstip. Bosveld liet zich dit buitenkansje niet ontgaan en zond doelman Dillen naar de ver keerde hoek: 1-0. Wellerdieck die het met de beslissing niet eens was werd door de arbiter genoteerd. Ook in de tweede helft toen Wage ningen veelvuldiger in het offensief ging konden beide matig acterende ploegen amper een vuist maken Krampachtig hield Vitesse de voorsprong vast. Aan weerszijden deed de vermoeidheid van de slo pende na-competitie zich sterk gelden. Kort nadat de Vitessenaar Wierts een knappe solo-actie over bijna het gehele veld op doelman Dillen had zien stranden namen de Arnhemmers definitief afstand. In duidelijke buitenspel-positie ging Hofs een eën-twee combinatie aan met Bursac, die vervolgens moeite loos scoorde: 2-0. Met nog een wedstrijd te spelen is de stand in de na-competitie 1. FC VW 2. Vitesse 3. Fortuna SC 4. Wageningen 5 3 1 1 7 6-3 5 2 2 1 6 7-4 5 2 1 2 5 9-9 5 0 2 3 2 6-12 Zondag moet nog worden ge speeld: Wageningen - FC VW en Fortuna SC- Vitesse. ADVERTENTIE ROSE we, CAT we Wiep. Miooe/J oPzee Moeten ont- DEKK£fJ DAT APPIE TO <S£VOËU6 is \ioon oirsooPT MU21EK (JË8ES FuAuIElN IEK SP/EIE VOOR OE DE STERRETJES VAM DER HIMMEL... PRIMAS, SPEET U OOK ROMAN TISCHS WEEJC- JES pcima PC2ll-»/.S VENLO - In een meedogenloos harde veldslag, waar scheidsrechter Weerink als een droomkoninkje tussenliep, is FC VW een forse stap dichter bij de eredivisie gekomen. Want al maakte Fortuna SC technisch een betere indruk, het onstuimige, fysiek sterkere team van trainer Rob Baan kwam als luidbejubelde overwinnaar uit de "Limburgse broedermoord". Het electronische scorebord in het afgeladen stadion De Kool (17.500 toeschouwers, een record voor Venlo) schitterde na afloop de cijfers 2-1 uit en daardoor staat FC WV thans met één been in de eredivisie. Het andere been kan zondagavond in Wageningen worden bijgetrokken. Wordt het reeds lang uit de boot gevallen Wageningen geklopt, dan heeft FC VW in de eredivisie de plaats van MW overgenomen. Beide tot het uiterste opgezweepte ploegen bleken in de beginfase hy pernerveus en maakten in hun ze nuwen zoveel halve en hele mi- strappen en zoveel overtredingen - waaronder enkele zeldzaam grove- dat praktisch geen enkele aanval over meer dan twee schijven kon lopen. Rob Baan: "Maar wij móesten wel stevig spelen. Door gebrek aan hardheid gingen we in Sittard tegen Fortuna namelijk met 2-0 de boot in". Collega Cor van der Hart van FSC: "Ach. wat heet hard? Het was fel. En VW toonde zich feller dan wij. Die jongens waren gewoon fysiek sterker, VW had ook meer lengte in de ploeg. En dat is erg belangrijk als er - zoals vanavond - zoge naamd Engels voetbal wordt ge speeld". Uit het chaotische eerste kwartier rolden overigens enkele mogelijk heden en de openingstreffer. De eerste was voor Fortuna SC. Maar de kopbal van Hans van Huisste den beantwoordde de spectacu laire doelman Eddy Sobczak met een magnifieke save. FC VW was in de 12e minuut suc cesrijker. Bij een rommelige situa tie voor het Sittardse doel ontfut selde VW'er Ger van Rosmalen de bal aan Jef de Neeling. Stefan Kur- cinac kon daarna voor daverende Venlose vreugde-uitspattingen zorgen, door beheerst 1-0 te laten aantekenen. Cor van der Hart: "Snap je nou zo'n De Neeling? Duizendmaal heb ik tegen hem gezegd: "Jongen, neem in het strafschopgebied nóóit risi co's". En wat doet-ie nou? Als een junior laat hij zich de bal ontnemen. Stom. Oerstom". Jef de Neeling: "Dat doelpunt was mijn schuld. Zonder meer. Maar toen ik de bal had, riep er bij ons iemand "tijd". Ik nam de tijd en toen dook die Van Rosmalen in eens op. En ik had die man niet ge zien". Cor van der Hart weer. hoofd schuddend: "Maakt De Neeling die blunder niet, dan krijgt F(f VVV er bij ons nóóit eentje in". Kort na de VW-victorie zorgde de boomlange Vercoulen met een kopbal overigens bijna voor 2-0, maar daarna was het voorlopig ge daan met het team van Rob Baan. Fortuna SC, dat in Bohnen en vooral Titaley technisch vaardige spelers telt, trok ten aanval én Eddy Sobczak kreeg het druk. Rob Baan: "In die periode was bij ons defensief de organisatie zoek. In de rust heb ik dan ook gezegd: "We moeten weer gaan aanvallen, anders redden we het niet". Inderdaad ging het stugge FC VW in het tweede bedrijf weer in het offensief. Prompt kreeg Kurcinac weer een goede kans, maar zijn flit sende omhaal suisde rakelings langs. Cor van der Hart: "Ik móest toen wel wat gaan doen, risico's gaan nemen. Dus twee nieuwe aan vallers erbij voor twee verdedi gers". Met twee verse krachten trok For tuna weer gretig en massaal ten aanval. Het gevolg: FC VW kreeg een zee van ruimte om te counte ren. Het deed het geraffineerd. In de 70ste minuut werd het daardoor 2-0. Een flitsende Venlose uitval, een voorzet van invaller Hermans naar Verbong, een harde inzet en doelman Jo van Sintfiet was we derom verslagen. Na deze treffer ging het gerustges telde FC VW plotseling veel soe peler draaien. Vlotte aanvallen volgden. Gerard Bergholts op de tribune: "En voor het eerst in de wedstrijd zag ik toen werkelijk be hoorlijk voetbal. Daarvoor was het maar schoppen geweest". FC VW verzuimde evenwel om Fortuna nog dieper in de put te drukken. Eddy Sobczak: "In onze aanvallen zat nog te weinig overleg. Was dat wel het geval geweest, dan hadden we er nog een stel gemaakt. Maar nu kregen we het op het laatst nog moeilijk ook". Dat kwam doordat de handige Tita ley - na een kopbal van de over igens falende Erkens - voor For tuna SC had tegen gescoord: 2-1, tien minuten voor tijd. Rob Baan: "Maar dat doelpunt was overigens geheid buitenspel". Voordat er weer kon worden afge trapt moest arbiter Weerink de gele kaart aan doelman Eddy Sobczak tonen, nadat deze in de clinch was geraakt met Prauser. De keepen "Hij smeet na die goal de bal in mijn nek. En daarop greep ik hem van achter". Op het wedstrijdformulier no teerde scheidsrechter Weerink la ter "Sobczak een gele kaart we gens een tegenstander ten val brengen terwijl het spel dood was". Toen het spel weer "levend" was, bleek Fortuna SC niet meer bij machte om een gelijk spel uit het vuur te slepen. "En daardoor won nen wij verdiend", grijnsde Rob Baan na afloop. "We speelden het spelletje immers heel wat slim- (Papakt PARADE, de zachtere vieux) Kurcinac (tweede van links) heeft 1-0 voor VW gescoord. FSC-doelman van Sintfiet kijkt wanhopig naar de grensrechter: buitenspel KEULEN - De 26-jarige buitenspe ler en drievoudig international van FC Brugge Roger van Gooi zal het seizoen 1976-1977 uitkomen voor de Westduitse vereniging FC Köln. Hennes Weisweiler, de nieuwe trainer van Köln, heeft Van Gooi voorbestemd als rechterspits. De Belg is nu de duurst getransfe reerde speler in de Bundesliga, aangezien met zijn overgang een miljoen Duitse marken (ruim éen miljoen gulden) gemoeid is. Clemens Westerhof, momenteel nog trainer bij Vitesse, heeft een contract getekend voor Feyenoord, waar hij met ingang van het vol gende seizoen assistent- jeugdtrainer wordt. By Vitesse zal hij woeden opgevolgd door Henk Wullems. Jan Hoogendoorn heeft zijn con tract bij de Nijmeegse eredivisie vereniging NEC met drie jaar ver lengd. NEC was al tot overeen stemming gekomen met Jan Pe ters. Als Franz Beckenbauer, de aan voerder van het Duitse voetbalelf tal, de beide wedstrijden speelt in de finaleronde van het Europees kampioenschap, volgende week in Joegoslavië, dan heeft hij het lid- ■k Beckenbauer: op weg naar de 100ste. maatschap van de "club van hon derd" bereikt. In de finale of in de wedstrijd om de derde en vierde plaats speelt Be ckenbauer - mits hij niet gebles seerd raakt of ziek wordt - zijn hon derdste interland. Tot nu toe kwam hij tot een totaal van 98. Voor hem presteerden dit in de hele wereld slechts acht spelers, Bobby Moore, Bobby Charlton en Billy Wright (al len Engeland), Sanchez van Chili, Svensson van Noorwegen, Gilmaar en Santos van Brazilië en Boszik van Hongarije. Beckenbauer, die op 26 september 1965 in Stockholm tegen Zweden voor het eerst voor Duitsland speelde, kan gemakkelijk de eerste plaats van de eeuwige ranglijst be reiken. De eerste plaats wordt in genomen door de Engelsman Bobby Moore met 108 interlands. Beckenbauer is pas 30 jaar en nog steeds in de vorm van zyn leven. De wedstrijd Nederland-Tsjecho Slowakije, in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landenploegen zal 16 juni worden geleid door Clive Thomas uit Wales. De Belg Delcourt leidt de andere wedstrijd in de halve fina les, tussen Joegoslavië en West Duitsland, waarna de Zwitser Hungerbühler de wedstrijd om de derde en vierde plaats zal arbitre- ren. De Italiaan Gonella tenslotte werd de finalewedstrijd, op 20 juni in Belgrado, toegewezen. De voetbalbond van Wales heeft hoger beroep aangetekend tegen het besluit van de UEFA om Wales bij wijze van strafmaatregel niet toe te laten tot het volgende toernooi om het europees landenkampioen- schap. In een communique van de bond stond onder meer "Wij be schouwen het vonnis als een ern stige onrechtvaardigheid".

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13