„Linkse invloed in media helpen vergroten agenda PP\-fractieleider Van Wijk wordt omroepsecretaris Vara Plakkers gepakt VOORSCHOTEN Drs- Herman van Wijk onlangs aangesteld als omroepsecretaris van de VARA gaat Voorschoten voorlopig niet verlaten. „Ik heb een functie in de Voorschotense raad en ik vind dat je het verantwoordelijkheidsgevoel moet hebben om dan tenminste de rit uit te zitten. Maar ik heb helemaal niet zon behoefte om Voorschoten te verlaten. Het bevalt ons hier best en dus zal ik. zeker de eerste tijd, wel blijven pendelen". Van Wijk is fractievoorzitter van de PPVnu nog werkzaam als hoofd van de dienst personeelsvoorziening en loopbaanont wikkeling bij de PTT en zal per 1 september in dienst treden bij de VARA. Van Wijk is geen bekende in de omroepwereld en daarmee rijst de vraag wat hem dan in een baan als deze trekt: „Het is zeker niet de behoefte om het personeelswerk te verlaten. Het leek me wel een aardige, zware functie. Overigens is het vrij plotseling bij me op gekomen, daarom kan ik niet precies een motivatie geven waarom. Het lijkt me werk waarin ik een deel van het werk dat ik nu doe terug kan vinden maar ook een flink aantal nieuwe aspecten tegen zal komen. De omroep fascineert me enorm. Tenslotte wil ik er ook graag mijn steentje toe bijdragen om de linkse invloed in de media wat te vergro ten". DONDERDAG 10 JUNI 19 Drs. Herman van Wijk: ,,Je moet genoeg verantwoordelijk heidsgevoel hebben om de rit uit te zitten". U ambieertn zware functie, betekent dat dat U een vastbijter bent? „Ik heb nu ook een zware functie. Niet dat ik uit ben op zwaar iverk, hoor, maar ik vind het wel een uitdaging. Misschien ben ik wel een vastbijter. Wat ik zoek is werk zoals ik dat ook bij de PTT steeds heb gevonden waar wat te organiseren valt, waar wat gebeurt. Dat betekent overigens niet dat ik in de omroep meteen aan het organi seren wil slaan, integendeel. Maar ik zoek werk met voortdurende verandering en ik denk dat bij de VARA te vinden". door Hans Meijer Objectief Heeft U bepaalde denkbeelden over de vergroting van de linkse in vloed in de media? ,Ik ben mezelf nog wat aan het oriënteren over de stand van zaken bij de VARA, Eens kijken hoe het zit met de samenwerking met andere groeperingen. Door de persconcen traties ls het wel zo dat de linkse pers moeite heeft om zichzelf op peil te houden. Ik vind dat je je daar best een beetje voor mag inzetten". Betekent samenwerken met andere groeperingen dat U voorstander bent van strakker aanhalen van de ban den tussen VARA, vakbond en PvdA? „Daar wil ik liever nog niets van zeggen, maar het is natuurlijk wel familie, maar er zijn meer partijen en meer bonden. Er zijn andere pro gressieve partijen. In het vakbonds werk heb je de federatie tussen NVV en NKV gekregen. Daardoor is een andere vakbond ontstaan. Ik weet weet niet wat voor invloed dat heeft op het omroepbestel". Impliceert binding van een om roepvereniging, als nieuwsverzame- lend orgaan, aan wat voor organi, satie dan ook niet het gevaar van verlies van objectiviteit? „Dat kun je niet zeggen, wat is objectief? Objectiviteit is per de finitie rechts. Je uitspreken is een keuze, maai' je niet uitspreken is ook een keuze. Zodra je nieuws gaat in- tepreteren en wie behalve het ANP doet dat niet ben je in feite je objectiviteit al kwijt". Een omroepsecretaris bepaalt mede een flink stuk van het be leid binnen een omroepvereniging. Wat voor ideëen heeft U daarover? Er staat mij nog niets voor ogen. Ik ben statutair al wel in functie, maar arbeidsrechtelijk gezien ben ik dat pas 1 september. Ik ben me nu alleen nog maar aan het oriënteren. Aan het kijken en luisteren". Pedant Hoe kijkt U als min of meer on bekende tegen de omroep aan? „Als werkveld ken ik de omroep inderdaad helemaal niet. Maar ik geloof dat het net als by de PTT een conglomeraat van allerlei si tuaties is. Het is een forse veran- dering, en ik ben me ervan bewust dat ik in een spanningsveld terecht kom. Maar men wil eruit, dat is de algemene wens binnen de VARA. Daar wil ik graag mijn bijdrage aan leveren. Ik kan nu nog moeilijk pra ten over de identiteitscrisis binnen de VARA. Ik vind het ook pedant om daarover op voorhand al iets te zegen. Ik wil eerst contact hebben met de mensen die bij de VARA werken". Fractievoorzitter in een gemeente raad zijn en omroepsecretaris warden betekent jezelf een beetje uit de groep werken, wat naar voren ko men. Wat trekt iemand om juist die functies te kiezen? „Ik heb al vrij lang binnen de PvdA gedraaid. Ik ben ondermeer acht jaar voorzitter van de Voor schotense PvdA-afdeling geweest. Als je in die gemeenteraad zit merk je dat je aardige dingen kunt doen. Zo ben ik in 1974. toen we hier in Voor schoten een combinatie van progres sieve partijen kregen, fractievoorzit ter geworden. Op dat moment merk je dat het helemaal niet meer om jouw persoon gaat, maar om de PPV, de combinatie". Toch is een verkiezingslijst zo op gesteld dat men hoopt er de meeste stemmen mee te vergaren. Een van de trucs daarvoor is de meest popu laire figuur bovenaan de lijst te zetten. „Ik weet niet of ik de meest popu laire figuur ben. Ik ben ook maar import. Dat is juist een van de pro blemen waar we hier in Voorschoten mee zitten, er is geen eigen bevol king meer. We hebben een raad vol academici, maar dat is geen afspie geling van de hele bevolking van Voorschoten. Ik ben trouwen zelf ook academicus, maar nog niet zo lang". Als U dan zelf academicus bent en U vind dat er teveel van die soort in de raad zitten, waarom er dan niet uitgestapt? „Je kunt er wel uitstappen, maar dat heeft niet zoveel zin. Bovendien is het moeilijk om opvolgers te vin den. We moeten de zaak aantrekke lijker maken, om de afstand tot de basis te verkleinen. Vraagstukken moet je populariseren. Duidelijk ma ken dat je bezig bent met de pro blemen van wijken en straten. Het is nu nog zo dat als je de dagelijkse problemen van mensen besprekt die mensen juist denken dat je voor ge heel anderen aan het werk bent. Als je voor problemen staat moet je daarvoor ook de aandacht van de bevolking vragen. Dat is in Voor schoten -r- met niet meer dan 20.000 inwoners nog wel te doen. Toch vind ik het aantrekkelijk werk, juist omdat je zo dicht by die basis kunt staan, als je het wilt. Een kamerlid bijvoorbeeld kan dat helemaal niet. Maar ik biyf erby dat je geen ijskasten aan eskimo's moet gaan verkopen, je. moet zorgen dat je blüft aanspreken". Strop Straks, by de VARA, zit U net als een kamerlid in de top. Gaat dan het contact met de basis niet verloren? „Het is altyd een beetje afwachten of je als topman contact met de ba sis krijgt. Daar moet je zelf ook wat aan doen. Je gaat eens praatjes met de mensen maken. Ik hoop de vier honderd medewerkers van de VARA binnen een jaar te kennen. Maar het verliezen van contact blyft een risico dat Je by elke grote stap loopt Je moet er elke keer weer alles aan doen. Als je wethouder wordt duurt het ook verschrikkeiyk lang voor je de mensen van de gemeente-reini ging ook kent. In dat opzicht vond ik de methode van Roel van Duijn om er voor je wethouder wordt een poosje te gaan werken een hele aardige". Eén van de mede-kandiidatert voor de functie van omroepsecretaris was Jan Nagel grote man achter „In de Rooie Haan" en voorzitter van de ondernemingsraad van de VARA. Ondanks een aanbevelingsbrief van voorzitster Ien van den Heuvei van de PvdA werd hy het niet. Verwacht U met Nagel, als voorzitter van de OR ook een van de mensen die mee praat over het beleid van de VARA, geen moeilykheden? „Die zyn ingeoalcuIk weet niet of we problemen krygen. We moeten daar eens rustig over praten. Ik ben niet by de discussies over het pro en contra van de kandidaten ge weest. Je ziet wel vaker, ook in het bedryfsleven, dat men voor dit soort functies juist mensen van buiten aantrekt en dat kan spanningen ge ven. Overigens heb ik de indruk dat ik binnen de totaliteit van de VARA een erg goede entree heb". Bent U niet bang om, in zo'n on bekende wereld als de omroep met zyn eigen specifieke waarden en oordelen, Uw hoofd in een strop te steken? „Als ik daar bang voor was had ik het niet gedaan". Suzan Wilhelm!na Kerlman. d.v. E. M. Renses: Pepijn' sijzen en Y. A Johannes Petrus. E. Hoogendoorn; Cornells Jacob Carl Soeurt: Paul Andrew. de Blanken; Helen, d.v. P. J. H. Gertenaar; Hen- es. z.v. H. M. J. Paase I. M. M. Hoogkamer; Eric Doede de Bruijn; W. M3 Gaykema; P. S Scholengemeenschap, heeft een prijs gewonnen in een door het blad Reflector uitgeschreven prijsvraag onder Atheneum-leer lingen. Welke prijs is nog niet bekend. De officiële uitslag is maandag over een week. Moge- lykheden zijn reizen naar Londen of een „kostbaar boek". Comité Vietnam, Muur krant Lei den, Palestina Komité. PPR, PSP, SP, Strydkultuur, Leids Filmhuis, Wy Vrouwen Eisen en de VVIB. Tour de Frats Wisselweg „Zeg kenjy de Wisselweg, de Wis selweg Dat werd ons ge vraagd door de bewoners van deze' straat in het Haagwegkwartier. Niet voor niets natuurlyk, maar grote groepen Leidenaars weten het nog steeds niet. Vandaar de volgende uitleg. De Wisselweg is een straat in het Haagwegkwar tier, waar in het najaar 24 nood woningen zyn neergezet, om als onderkomen te dienen, voor die mensen, die tydelyk hun huis wegens de renovatie hebben moe ter verlaten. Wisselweg 2 De naam Wisselweg is hopelyk verklaard, maar hoe kom je er nu? Wel, toegangswegen tot de Wisselweg zyn de Louis Coupe russtraat, de Herman Gorter straat en de Jacques Perkstraat en deze straten zyn weer te be reiken via de Albert Verwey- straat, de Hoflaan en de Willem Klooslaan. De huizen liggen te gen de spooriyn. Contact Kinderen Volgende week maandag organi seert de Werkgemeenschap Kin dercentra Leiden (Hooglandse Kerkgracht 4 ingang Koppen - hinksteeg) haar maandelijkse filmlunch. Tussen half één en half twee wordt een film vertoont over een tweejarig kind dat in een ziekenhuis is opgenomen. De film laat zien welke problemen dit voor een tweejarig kind kan geven. Toegang gratis. Man, Vrouw, Maatschappy orga niseert op 21 Juni een contact- avond aan de Hofdyk 23 in Oegstgeest. Het begint om half negen. Iedereen is welkom. Censuur Prijs Er is inmiddels een solidariteits- front geformeerd tegen de wit- kalkcry van de dienst Reiniging. U weet het zo langzamerhand wel. Je kunt in Leiden affiches plakken op daarvoor bestemde plaatsen, dan gebeurt er niets, maar Je kimt het ook „illegaal" doen. In dat geval worden ze wit gekalkt, met toestemming van b. en w. Geen censuur op de muur, dat vinden de volgende instanties: Anti Vrywilligersleger Komitee, BHW, BOA, BVD. Chili Front, 1KB, KWJ, LAS, Spanje Komité, NW-Jc, MAN, Medisch De Tour de Frats gaat dit Jaar op 26 Juli van start uit Arnhem en eindigt 4 augustus in Leiden. Dit keer. de 41e maal, wordt het een tocht door de zindelijke pro vincies en gedeelteiyk door Bei- genland. De paspoorten moeten dus mee. 96 fietsers tussen de tien en de veertien jaar doen mee. Zo als bekend is deze tour er spe ciaal voor hen die niet met va kantie kunnen. Degenen die zich nog op willen geven, kunnen zich melden by de penningmeester Ome Joop Vervoorn, Van Hogen- dorpstraat 36a of by Albert Lin dehof, Oude Ryn 8. Je moet er wel snel by zyn. Tour de Frats 2 De tour as wel niet zo duur, als de eobte „France", maar de tien duizend gulden die nodig is, is nog niét heianaal binnen. Van daar nog even een gironummer 3167989 tn.v. de pennningmeester van de Tour de Frats, J. Ver- den Berg (64), geh. S E. E. N. Bijleveld; O. G. W«- ZOETERWOUDE Met een temperatuur van royaal boven 25 graden ging gisteravond de vijfde wandelavonddriedaagse voor de basisscholen van start met 775 deelnemers. Twee scholieren, die de 10 kilometer liepen, haalden de eindstreep niet. Een werd be vangen door de warmte, de ander kwam sukkelend met blaren in de bezemwagen van comitélid Ton Koeken terecht. De leerlingen vanaf de derde klas liepen hun 10 kilometer via Stompwijk en de Ruitenbeek; D. Voskamp (82). geh. gew. m H. Bavelaar (74), Wessels; Plons. Schouten; Frederik J. N.. 2 1 C. J. M. Luiken; leerlingen blijken de beste herin neringen te bewaren aan dit wan- delgebeuren. Een groep van hen meldde zich aan de start en liep Kooreman;_ Harre ook 10 km. Het ligt in het voor- nemen van het nieuw geformeer de comité om hieraan volgend jaar uitbreiding te geven en voor de oud-leerlingen een route van 15 km uit te stippelen. Morgen, op de slotavond, gaat de 6 km een half uur later van start om zo gezamenlijk rond 8 uur bij de Sjaloomschool te arriveren. Hier begint de feestelijke intocht waar aan ook de drumband VIOS zijn medewerking verleent. Op het sportcomplex Haasbroek vindt de medaille-uitreiking plaats. DONDERDAG v. d. Valk Boumanweg 236, Leider dorp. bijbelstudie en gespreksknng Bapt-istengemeente, 8 uur nam. Nieuwe Ryn 2o'a, Theehuis Leidse werkgroep homofilie/COC. 8—11 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 uur vm.-9 uur nam. Pieterskerkstraat 1Werkgroep lenstweigeren 8—10 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit 9—1 Dlenstweigeren 8io| Geversstraat 65, OegotBcc»t, »uom»wshc 1 ^ei;boew°ners en alleenstaanden. 6 uu^nam °P Troef* Lokhorstkerk," vergadering D»66, af deling Leiden. 8.15 uur nam. Rijnlands Lyceum, DiscussievancL couto.urennota, 8 uur nam. Zaal Op Dreef. Leiderdorp. VVD-by- 8.15 uUl Jongerencentrum. Shelter, expositie 1 cursisten LEIDEN De Leidse politie heeft gisteravond een 20-jarige scholier uit deze stad en een 24-jarige student uit Den Haag betrapt op plakken. Het tweeltal was op het Havenplein bezig met het aanbrengen van aan plakbiljetten met het opschrift 'Geen censuur op de muurkrant'. Beiden kregen een bekeuring. Vier aanplak biljetten en een kwast werden in be slag genomen. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Slgrld. d v. K. K. Dorrepaal en E. J. A. Maas; Josan, d.v. R. van Zijp en J. J. H. van Loe- nen; Andeas Willem, z.v. W. Vijfwinkel en E. M. Duyzer; Annegreet, d.v. P. Ouweharud en D. van den Oever; Pas cal. z.v. J. van Oosten en S. M. Valckx; Jurgen Rudolf, z.v. A. Vu(jk en F. T. H. van Raemdonck; Yvette. d.v. H. P. Ta verne en J. Bal; Jeroen Ivo. z.v. F. D. Brons en M. M. Hellnsbroek; Danielle Yolanda. d.v. J. Zwaan BommezUn; Michel Sasa. Marieke, d.v. K. de Graaf Apotheek De avond., nacht, en zondagdienst der apotheken in de regio Lelden wordt waargenomen van vrijdag 4 juni tot maandag 7 Juni, 's morgens 8 uur, door Apotheek Kok. Rapenburg 9 tel 124807 en Apotheek Voorschoten iLeid- seweg 66. tel. 01717—2525. Tevens op zaterdag 5 juni tot 1 uür nam. Oegstgeester Apotheek. Wilhel- minapnrk 8, Oegstgeest. tel. 153274. De dienst op maandag 7 Juni 2e Pink sterdag) vanaf 's morgens 8 uur tot vrijdag 11 Juni wordt waargenomen door Apotheek Herdingh en Blanken. Hogewoeid 171. tel. 120502 en Apotheek ?554«2 LytWeg 4' telefoon SOS-dienst Telefonische hulpdienst, w. 125202. Voor allen die in moeilijkheden verke ren. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15,,Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte honden, katten, vogels, e.d. In de ge meenten Leiden en Lelderdom Dag en nacht bereikbaar tel. 134687. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7 (zykant stadhuis), openingstijden: maandag, dinsdag en woensdag 11.00—12.00 uur. donderdag 18.30-20.00 uur. Telefoon dageiyks tS- dens kantooruren: 143171. Maatschappelijk Werk Bureau maatschappelijk werk. Oude n wc' Spreekuur dagel. 14.00-15.00 Maandag en dinsdag 19.00—20.00 Weduwen en weduwnaars wed uw "wu o.-ftoumf""" telefoon 123235. Adviesbureau voor weauwen en we- Huize St. Maarten Opvanghuis voor crlsisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel tel" Adviesbureau Lelden en Omstreken Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Lelden anvragen hulp voor bejaarden en en gezinsverzorging. -10.00 unr)l.maan8al* */m Koord-Studio V- Centrum voor intermenselijke betrek- fe°intl440003(>—23 00 UUr' °ude RUn 88i Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau. Noordelnde hL voormalig marinecomplexMaan- onln UUr' dlnsdag 18.30 20.30 uur. woensdag 11.00—13.00 uur, donderdag 18.30—20.30 uur. Diensten centrum. van Hogendorpstraat 36. vrij- 1.00 uur Mierennest lag 19.00—21.00 uur. FILMFOTO'S GESTOLEN LEIDEN Uit de vitrines in de hal van de Rex-bioscoop zyn in de nacht van dinsdag op woensdag der tien filmfoto's wegggenomen. De foto's hebben betrekking op de seks- film 'In Tirol hangen de slipjes aan de Alphen'. De foto's zouden een tientje per stuk waard zyn. Er ont stond bovendien schade aan de foto- kasten. OEGSTGEEST B. en W. van Oegstgeest blyken achteraf niet ge lukkig met de lokatie „De Drie Witte Palen" voor het te stichten woon wagenkamp. Men verwacht daar problemen en heeft inmiddels een nieuwe plaats gevonden, een terrein bij de Groene kerk, dat nu eigendom is van Rykswaterstaat. Wethouder Gmelich Me ijling van Oegstgeest deelde dat gisteravond mee in de commissie maatschappelyke aange legenheden. De commissie vroeg om spoed by de pogingen om het ge bruiksrecht van het terrein te kry gen. G. Kop: Hierony- Annemieke A. M.. Krabbe en M. E. Schaap; J. H. Hensing en C. M. T. M. Molkenboer; Corne lia E. D.. d.v van Leeuwen: Joannes P., z.v. J. C. W. v. Winsen en P. A. Evers; Michiel. z.v. J. C. Riemers en C. A. Koning; Stefan A., z.v. C. J. Velthuysen en G. M. v. Emmerik; Emily J.. d.v. J. H. Mester en M. C. Bowker; Violet I. F., d.v. R. A. Wilt en B. H. J. Slettenaar; Mar- firaretha A., d.v. E. Florijn en A. de Bruijn; Jacoba C. H.. d.v. B. L. v. d. T. M. Groenewege 1 Overleden: C. A. Mulder'(42). 1 H. Jonker; J. v. d Zwart (42). 1 F. Stafleu (78). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder- Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post I 48,25 Jaarabonnement f 139.90 Jaarabonnement p. post f 181.50 Losse nummers f 0,55 By automatische overschryving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2