Pakje smaak met filter. Pakje Caballero filter. Leo van Vliet draagt weer Oranje-tricot Riva en Altafini besluiten carrière Vianen winnaar laatste etappe van Dauphine Sparta ziet terugkeer Neville wel zitten... anders dan andere. Van Erp-ploeg door pech achtervolgd DINSDAG 1 JUNI 1976 Gerard Vianen MONTELJMAR Gerard Via nen heeft gisteren de negende en laatste etappe van de Dauphine Libéré" gewonnen. De Fransman Perret werd tweede en de Belg Wellens derde. Bernard Thevenet is eindwinnaar van deze meer daagse wielerwedstrijd. Deze laatste etappe was alles behalve monotoon. Al voor de eer ste col probeerden vele renners weg te komen, maar dit lukte al leen de Belg Wellens. Pas vijftien kilometer voor het einde achter haalden Vianen en Perret de kop loper. Daarna slaagden nog meer renners erin naar de voorste groep te rijden, onder wie ook Roy Schuiten. Gerard Vianen was uit eindelijk de snelste en won daar mee ook hot puntenklassement, waarin hij voor de laatste etappe nog de derde plaats bezette. Via nen profiteerde handig van de ri valiteit tussen de twee leiders in dit klassement, de Belg Willy Planckaart en de Fransman Jacques Esclassan, die teveel op elkaar letten en daarbij de Neder lander over het hoofd zagen. Ber nard Thevenet won de Dauphine Libéré voor de tweede achtereen volgende keer. Thevenet toonde aan een van de favorieten voor de eindzege in de Ronde' van Frankrijk te zijn. Hij won de twee bergritten en werd tweede in de tijdrit achter specialist Schuiten. 1. Thevenet 39.26.28 2. Lopez Carril (Spa) op 1.05; 3. Delisle (Fra) op 2.03; 4. Fuchs (Zw.) op 3.09; 5. Van Impe (Bel.) op 3.19; 6. Danquillaume (Fr.) op 5.09; 7. Vallet (Fra.) op 6.09; 8. Zoete melk (Ned.) op 6.45. De Spanjaard Antonio Menen- dez heeft gisteren de elfde etappe van de Ronde van Italië, een rit van Terni naar Gabicce Mare over een afstand van 222 kilome ter gewonnen. Menendez had aan de finish een voorsprong van 12 minuten en 47 seconden op het peloton, waarvan Rik van linden de eindsprint won voor Roger de Vlaeminck. Het algemeen klasse ment ondergaat nauwelijks een verandering, aangezien Menendez een achterstand van meer dan een half uur had op rose trui-drager Felice Gimondi. NORTHAMPTON Het is uitge lekt. Een aantal vooraanstaande Spartanen onder aanvoering van ere-voorzitter Jos Coler had Den nis Neville, die aan het eind van de Jaren vijftig van Sparta Neerlands sterkste club maakte, zeer graag te ruggezien op het Kasteel. In zijn woning in Northampton be weerde Dennis Neville evenwel gis teren: „Oficieel weet ik van niets. Ik weet alleen dat Adamson Sparta de rug heeft toegekeerd en dat al leen het bestuur uitmaakt wie er nu komt. Maar begrijp me goed, als ik alsnog een telefoontje van het Kas teel krijg, ben ik natuurlijk niet te beroerd om te komen praten. Ik zie namelijk wel wat in een terugkeer. Ik ken Holland, Rotterdam en Sparta goed. En Sparta is zó'n belangrijke vereniging dat Je die natuurlijk niet laat zitten als ze problemen hebben en d«n bij Je aankloppen. Maar nog maals, het bestuur heeft bij mij nog niet aan de deur geklopt". En daarna, opnieuw: „Maar als ze zin hebben om te praten, wel. dan heb ik veel zin om er naar te luiste- Leeuwen: lekke band. BLADEL Leo van Vliet, in Scheveningen de eerste leider in het algemeen klassement, heeft de Oranje trui uit Olympia's zil veren ronde weer terug. Op weg van Ulestraten naar Bladel viel Van Vliet's voorganger in de rangschikking, Henk Mutsaars, ver terug. De man van Van Erp, zonder meer de pechvogel in de vierde rit, startte gisteren met een zwaar ingepakte linker hand, als steun voor een gebroken bot je. Maar die handicap, een uit vloeisel van Mutsaars' val in de Limburgse heuvelrit, kon de lei der in het klassement zijn tegen standers niet op niveau partij geven. Mutsaars werd al in de eerste kilometers gelost en telde in Bladel zijn verlies in meer dan een handvol minuten. Het pleit echter voor Van Vliet, die slechts met drie seconden achter stand aan de vierde werkdag van de ronde was begonnen, dat hij zich niet met een gemakkelijk succes te vreden heeft willen stellen. Op twin tig kilometer voor de eindstreep sprong hij weg uit de groep en tot enkele kilometers voor de streep leek hij een eenzame winnaar te worden. Die kans werd hem ontnomen door een felle jacht van de groep. Men wilde, ondanks het verzet van Van Vliet's ploegmakkers, de enige vluch teling van gisteren geen dubbele triomf gunnen. De dagoverwinning ging daardoor naar Gijs Nederlof. die na Arie Versluis Bik het tweede dagsucces bezorgde. Nederlof zal overigens niet afstappen zoals Ver sluis deed na zijn zege in Eijsden. De 24-jarige renner uit Maarsen wil door naar Amsterdam, waar hij aan de gemeentelijke universiteit vierde jaars student is in de politieke we tenschappen. In schrijnende tegenstelling tot het succes van de twee ploegen, die tot nu toe ritoverwinningen hebben ver deeld, stond de tegenslag die de bri gade van Jan van Erp trof. Henk Mutsaars, die zondag nog door de pijn had kunnen heen bijten, mede omdat er in de heuvels niet zo fana tiek werd gekoerst, ging al in de eerste kilometers uit de wielen. Het is tenslotte onmogelijk een leiders trui te verdedigen met de handen op het stuur en de man uit Schijndel kon, althans wat zijn linkerhand be trof, niet anders. Piet van Leeuwen had de pech dat zijn lekke band kwam op het moment dat er fel werd gereden waardoor hij terugviel op de laatste rij. Een groep van een twin tigtal renners, die meeploeterde in de omgeving van de onttroonde lei der. In Bladel tenslotte werd de tri logie van pech voltooid door de val van Frits Pirard en Hans Koot, voor ln het veld. Pirard kon met achter stand, een bloedneus en een kapotte lip weer verder. Hans Koot moest met, tenminste, een hersenschudding in de ambulance worden afgevoerd. Op een dag verloor het zestal van Van Erp de eerste plaats in het klas sement en ook nog, en dat definitief, zijn tweede man uit de rangschik king. Net als na de eerste rit verkondig de ploegleider Krott van Amstel dat Van Vliet nog niet de kopman uit de ploeg is. Zijn standpunt dat wordt gedragen door de zekerheid dat drie van zijn renners, Van Houwelingen, Hassink en Ter Harmsel nog binnen een minuut van de leider liggen in het algemeen klassement. Leo van Vliet heeft gisteren ge probeerd dat gat te verwijden. In de aanloopkilometers naar Bladel, waar nog vier ronden van ruim zes kilo meter moesten worden gereden, brak he- peloton van tijd tot tijd op de wind. maar werkelijke ontsnappingen waren er niet. De enige aanval kwam pas in de straten van Bladel, dank zy Leo van Vliet. "Ik wilde iets pro beren. Van de rit in Limburg had ik mij veel voorgesteld, maar toen lukte het niet doordat ik eerst pech had met mijn versnellingsapparaat en later een vaste schakel in mijn ket ting kreeg. Een paar keer heb ik er gisteren over gedacht aan te vallen, maar pas in Bladel deed de goede kans zich voor. Eerder zorgde de ri valiteit ervoor dat er geen mogelijk heid was, was te gaan. In Bladel kreeg ik zo'n schitterende gelegen heid was, weg te gaan. In Bladel woon niet kon laten. Zelfs als ik niet zou hebben willen aanvallen, zou ik me niet hebben kunnen be heersen. Ik heb gedaan wat ik kon, mijn ploegmakkers hebben gepro beerd de vaart uit de groep te halen, maar het gaatje bleef klein." Gerrie van Gerwen, Gijs Nederlof en Arie Hassink streken als eersten op Van Vliet neer en zetten meteen door. Bikkelaar Nederlof was veruit de snelste sprinter van het trio, dat honderd meter winst had gepakt op het eerste gedeelte van de grote groep, die pas in Bladel werkelijk was verbrokkeld. Gijs Nederlof steekt beide ar men omhoog. Hij won de vierde etappe van Olympia's ronde. 1. Gijs Nederlof (Bik) 3 uur, 21 mi nuten en 50 seconden (met bonifi catie 3.21,35); 2. Gerrie van Gerwen (Erp) z.t. (met bonificatie 3.21,40); 3. Arie Hassink (Ams) z.t. (met bo nificatie 3.21,45); 4. Fons van Kat wijk (Sok) op 9 sec.; 5. Leo van Vliet (Ams) z.t.; 6. Jan Bakker (Ket) z.t.; 7. Vladimir Tsapovalov (Sov) z.t; 8. Piet van der Kruys (Erp) z.t.; 9. Henk Lubberding (Erp) z.t.; 10. Vlastimil Moravec (Tsj) z.t. Het algemeen klassement ziet er na de vierde etappe als volgt uit: 1. Leo van Vliet (Ams) 14 uur. 55 minuten en 39 seconden; 2. Toon van der Steen (Mil) op 2 sec.; 3. Jan Bakker (Ket) op 9 sec.; 4. Michel Jacobs (Mie) op 18 sec.; 5. Adri van Houwelingen (Ams) op 25 sec.; 6. Albert Scheffer (Ket) op 28 sec.; 7. Peter Matousek (Tsj) z.t.; 8. Gerrie van Gerwen (Erp) op 35 sec.; 9. Arie Hassink (Ams) op 38 sec.: 10. Vladi mir Tsjapovalov (Sov) z.t. t Riva stopt met voetballen MILAAN Luigi Riva en José Altafini, twee van de beroemd ste Italiaanse schutters, zullen aan het einde van dit seizoen hun voetballoopbaan beëindigen. Riva (31) maakte in 289 com petitiewedstrijden 156 doelpunten voor zijn club Cagliari. Met 35 treffers in 42 interlands is hij recordhouder vóór Meazza (33) en Piola (30). kemik, Gögh, Panenka, Moder, Pol lak, Masny, Nehoda, Biros, Stamba- cher. F. Vesely, Svehlik, Gallis. D. Herda, Barmos en Petras. De scheidsrechtercommissie van de UEFA heeft gisteren in Bern vier scheidsrechters aangewezen voor de wedstrijden in het eandtoernooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen, dat van zestien tot twintig Juni in Joegoslavië (Belgra do en Zagreb) wordt gehouden. De scheidsrechters zijn Gonella (Ita), Delcourt (Bel), Hungerbühler (Zwi) en Thomas (Wal). Wie van deze vier welke wedstrijd zal leiden, wordt pas kort voor het begin van het toernooi bekendgemaakt. Altafini, die binnenkort 38 wordt, scoorde 216 doelpunten in 459 wed strijden voor AC Milan, Napoli en Juventus. De in Brazilië geboren Altafini speelde in 1958 in de eind ronden van het wereldkampioenschap in Zweden. De Tsjechoslowaakse voetbal bond heeft voor de eindronde van het toernooi om het Europees kam pioenschap voor landenteams in Joegoslavië, waarin Tsjecho-Slowa- kije in de halve finales uitkomt tegen Nederland, 'n voorlopige selectie van 22 spelers bekendgemaakt. Het zijn: Viktor, Vencel, Michalik, Dobias, Jo zef, Capkovic, Ondrus, Pi var nik, Jur- Het internationale voetbaltoer nooi Verenigde Staten '200' is ge wonnen door Brazilië. De Brazilia nen versloegen in hun laatste wed strijd in New Haven gisteren Italië met 4—1 (1—1). Engeland won in Philadelphia met 31 (20) van een Amerikaans team. In de wedstrijd tussen Brazilië en Italië werden maar- liefst drie spe lers het veld uit gestuurd. Al voor de rust kreeg de Braziliaan Lula de rode kaart, waarna het spel een kwartier moest worden onderbroken, omdat Braziliaanse officials en reserves het veld opkwamen. Na de rust volgden de Italianen Bettega en Causio. Italië had al in de tweede minuut de leiding genomen door Capello, maar Gil bracht Brazilië door doelpunten in de 29e en 53e minuut aan de lei ding. Zico en Roberto brachten uit eindelijk dezelfde eindstand op het bord als na de finale van het we reldkampioenschap 1970 in Mexico.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 9