Lauda is onweerstaanbaar STONES-CONCERT: EEN TE LANGE ZIT mm Unieke trilogie van Ceulemans Wereldkampioenschap een formaliteit Kano-selectie voor Montreal erg klein Mick Jagger imponeert nog steeds f: MONTE CARLO Niki Lauda heeft het wereldkampioen schap der coureurs 1976 nog duidelijker gedevalueerd tot een formaliteit. De Oostenrijkse Ferrari-rijder, die dit seizoen on weerstaanbaar is, won ook de Grote Prijs van Monaco zoals hij wilde. Met 36 punten voorsprong in de strijd om de hoogste eer bij de formule 1-coureurs mag Ferrari halverwege het sei zoen al rekenen op een prolongatie van de titel. Lauda. snelste in de training, had toen de finish vlag viel elf seconden voorsprong op de Tyrrell van Jody Schok.ter. "De Fransman Depailler, die eveneens met een Tyrrell derde werd, lag op meer dan een minuut. Allo overige concurrenten waren op ten minste een ronde gezet. De Oostenrijker bouwde zijn voor sprong geleidelijk op. Halverwege de race had Schekter al meer dan tien seconden achterstand. Bijzonder moeilijk werd het- voor de coureur uit Zuid-Afrika toen Lauda op het smalle en bochtige stratencircuit zes wagens kort na elkaar passeerde en Soheck- ter alle problemen had bij zijn po gen die prestatie te evenaren. Het was Lauda's vijfde overwin ning dit seizoen in de zes races tel lend voor de wereldtitel die zijn ge reden. Van de veertien wedstrijden die de Oostenrijker reed sedert hij vorig Jaar in Monaco triomfeerde won hij er maar liefst tien. Een dubbele zege van Ferrari lag zelfs in het verschiet toen Clay Re- gazzoni vijf ronden voor het einde eerst Depailler passeerde en vervol gens trachtte langs Scheckter te komen. In een haarspeldbocht raakte hij de vangrails wat hem kansloos maakte, tot teleurstelling van de ruim 80.000 toeschouwers. De Nederlandse Boro, gereden door de Australiër Larry Perkins, slaagde er niet in zich bij de training te kwa lificeren voor de race. De uitslag van de 34e Grote Prijs van Monaco is: 1. Niki Lauda (Oos.) Ferrari de 78 ronden (258.414 km) in 1 uur. 59 minuten en 51.47 seconden (gemiddelde snelheid 129.321 km per uur), 2. Jody Schekter (Zaft Tyrrell 2.00.02.60. 3. Patrick Depailler <Fra.) Tyrrell 2.00.56.31. 4. Op één ronde: HansJoachim Stuck <Wdl) March, 5. Jochen Mass <Wdl.) Mclaren, 6 Emerson Fittipaldi <Bra.' Copersu- car. 7. Tom Pryce <Eng> Shadow De stand voor het wereldkampioen schap is: 1. Lauda 51 punten, 2. Re- gazzonni (Zwi.) 15, 3. Depailler en Schekter 14. Bob HayJ is zaterdag in een au torace voor formule drie wagens in Monte Carlo met een Ralt Toyota als achtste geëindigd. Hij maakte over de 179,488 kilometer een tijd van 40 minuten en 41.73 seconden. Winnaar werd de Italiaan Bruno Giacomelli met een March-Toyota. Hij had 39 minuten en 35.86 seconden nodig, hetgeen een gemiddelde snelheid be tekent van 120.443 kilometer per uur. De Westduitser Bertram Schaefer werd met een Ralt-BMW tweede en de Brit Stephen Sout werd met een March-BMW derde. In een wedstrijd voor Renault 5-Êlf eindigde de Nederlander Ron Kluit als vierde. De Fransman Michel Mar ze werd eerste. Toine Hezemans is met de Australiër Schenken in een Porsche Turbo RSR tweede geworden in de 1000 kilometerrace op de Nürnburg- ring, tellend voor het wereldkam pioen merken. De zege ging naar de Westduits - Oostenrijks BMW-equi- pe Krebs-Quester, die een voorsprong van een kleine vier minuten op He zemans en Schenken had. Gerrit Wolsink heeft gisteren in Meyel de kampioensmctorcross in de 500 ce-klasse gewonnen. In de twee manches over 27 ronden en twee minuten werd hij achtereenvolgens tweede en eerste. Hij heeft met 176 punten de leiding in de strijd om het Nederlands Kampioenschap. De uitslagen zijn. Eerste manche: 1. Frans Sigmans (Bakel) - Mai- co. 2. Gerrit Wolsink (Lochem). Su zuki, 3. Toon Karsmakers (Waalre), Maico, 4. Paul Karsmaker (Waalrei. Husqvarna. 5. Jo Lammers (Schyn- del). Bultaco. Tweede manche: 1. Wolsink. 2. Karsmakers, 3. Peter Her- lings «Gemert) Maico, 4. Sigmans, 5. Paul Karsmakers. Tijdens internationale motor races in Tubbergen heeft Nico van Polane de 50cc klasse gewonnen. Hal verwege de wedstrijd mam hij de lei ding over van Gerrit Strikker en Een ontspannen Niki Lauda (rechts) vlak voor de start in ge sprek met ex-wereldkampioen Jacky Stewart. stond die niet meer af. Strikker werd tweede en Kip derde. De mooiste race in Tubbergen was die in de 350cc klasse, waar Boet van Duimen een rondenlang durend gevecht met de Japanner Katayama tenslotte in zijn voordeel besliste. In de 500 cc klasse wilde Van Duimen een tweede zege boeken, maar op het door de regen nat geworden circuit ging hy in de tweede ronde onderuit. Marcel An- koné, op dat moment al aan de lei ding, had toen geen moeite om zyn Suzuki winnend over de streep te brengen. Henk van Kessel deed in de 125 cc klasse wat van hem ver wacht werd. Met zyn Condor won hij onbedreigd. De 250 cc klasse kwam op naam van Katayama. Hij was de enige buitenlander die kans zag een race te winnen. KOOG AAN DE ZAAN Eén de zer dagen glijdt by het kantoor van het Nederlands Olympisch Comité de voordracht van de kanobond in de bus. Om geen onrust te wekken (aldus voorzitter Jos Ver willigen, die per s]ot van rekening in zijn 25-ja- rige ambtstermijn al menige storm over zich heen heeft moeten laten gaan) zyn de namen van de gega digden nog niet vrij gegeven. Maar veel te gissen valt er met. Verwilli- gen: „Normaal gesproken zouden de resultaten van 1975 hebben moeten meetellen. Helaas hebben we die niet. slaat dan op de reeks Amsterdam, Bydgosczc, Gent en de Zaan, die de kano-kalender voor de meimaand vulden. Twee dames en drie heren hebben zich daar regelmatig in de finales gevaren: Ans Stormink in de K 1 500 meter, de opvolgster van de Olympische medaille winnares Mieke Jaapies, Nel Broekstra-Spoelstra, die samen met Ans in de K 2 uit komt. Het Twents/Friese duo be stond het op de woelige Zaan een tweede plaats te grijpen achter de Ongenaakbare Russinnen KorsjoenovV Tsjikareva. Bij de heren, zijn het Arend Bloem en Lo Jacobs in de K 2 500 meter en Tjeerd Tilkema op de K 1 500 en 1000 meter. Drie wereldtitels in één seizoen OOSTENDE Met het behalen van de wereldtitel in het drie- ban# n heeft Raymond Ceule mans gisteren in Oostende zyn waarschijnlijk briljantste seizoen op de enig juiste rr.anïer afge sloten. Door die prestatie in ei- gen land werd hij de eerste speler ter wereld, die drie wereldtitels in een seizoen veroverde. De unieke trilogie kwam even op de tocht te staan toen Ceulemans een nederlaag leed tegen de Ja panner Komori. Vooral omdat Kobayashi, de enige, die sinds 1963 een keer de wereldtitel drie banden uit handen van Ceule mans wist te hoiiden (seizoen '73- '74). bleef winnen. Maar Koba yashi, die al enige maanden in Europa is voor diverse wereld- toernooien, moest er in de directe confrontatie met Ceulemans toch aan geloven. Ceulemans, dit jaar al Europees kampioen 47 1 en driebanden en wereldkampioen 47'1 en bandsto ten, gaf een demonstratie zoals hij dat dit seizoen al eerder had gedaan. In 33 beurten liet hy de Japanner met 60—37 kansloos. Het gevolg was. dat hy in alge meen gemiddelde, dat de beslis sing moest brengen, verder uit liep: 1,500 tegen 1.305. Het hoog ste gemiddelde, dat ooit in een wereldtoernooï werd behaald. De derde plaats was voor Komori met vier punten achterstand op het superieure duo. De Japanner verdrong de Fransman Dufetelle van het schavotje. Dufetelle was sterk gestart, maar moest in de zware eindfase van dit sterk be zette toernooi (zes spelers eindig den boven de één gemiddeld) toch afhaken. Hij wordt gevolgd door de Peruaan Seguïmizu, die zich met een gemiddelde van 1.030 verrassend als vyfde klasseerde. Dielis. die toch al met weinig ple zier aan dit seizoen zal terugden ken. eindigde als zevende. Nederland was in de Belgische badplaats afwezig. Dat blfjft, ook al klopt het reglementair alle maal wel, een vreemde zaak met een spelers aLs Rini van Bracht in de gelederen. Per slot van reke ning was hij vorig jaar de num mer twee van Europa en de we reld. Tevens versloeg hij Ceule mans in minder belangrijke toer nooien. Maar een teleurstellende zesde plaats in het Nederlands kampioenschap schakelde hem vol ledig uit. Misschien dat hij vol gend jaar Ceulemans wel weer wat tegenwicht kan geven. De eindstand is: 1. Ceulemans (Bel) 20 12 1.500 2. Kobayashï (Jap) 20 11 1.305 3. Komori Jap) 16 11 1.238 4 Dufetelle (Fra) 16 9 1.133 5. Suguimizu (Per) 14 10 1.030 6. Gonzalez (Col) 7. Dielis (Bel) 8. Korte (Den) 9. Rico (Spa) 10. Anreiter (Oos) 11. Ashby (V St) 12. Diab (Egy) 12 Raymond Ceulemans DEN HAAG Op de concer ten van de Rolling Stones zater dag en zondag in Den Haag zfjn 25 personen gearresteerd. Zater dagmiddag hield de mobiele een heid twaalf man aan wegens openlijk geweld, in de loop van zondag werden dertien mensen gearresteerd wegens het verkopen van verdovende middelen, vooral hasj. Een poli tie-woordvoerder be schreef de toestand als „vry rus tig". Het aantal arrestaties is de Haagse politie wat tegengeval len, maar gezien de rust die ver der heerste en het gebrek aan moeilijkheden met het verkeer Vijfentwintig arrestaties en de opvang van slapers, is de politie niet ontevreden. Na klachten van de organisatie voerde de mobiele eenheid van de politie zaterdagmiddag om half vijf een actie uit vlak bij het po dium in 't FC Den Haag-stadion. Een groep mannen viel andere bezoekers lastig, sloeg met ket tingen om zich heen en urineerde af en toe over andere concert gangers. Twaalf mannen, tien uit Den Haag, twee uit Rotterdam, werden aangehouden. De politie nam bij hen een motorketting in beslag, een boksbeugel en een lang In de loop van zondag, toen het programma gelijk was aan dat van zaterdag, werden dertien per sonen aangehouden, die openlijk hasj en andere middelen aan de man brachten. Enkelen liepen met borden waarop zij hun waar aanprezen. Het Stones-circus trok voorbij. De zit was lang, te lang, zeker voor degenen, die door een over dosis aan vooral alcohol voortijdig de piste moesten verlaten. Wilde je Mick Jagger en de zijnen op normaal formaat zien en zelfs horen, dan was het eergisteren en gisteren zaak om als een van de eersten door de hekken van het FC Den Haag-stadion in het Haagse Zuiderpark te komen en een goede frontplaats op de grasmat te kun nen bemachtigen. Het publiek op de tribune, ge vrijwaard van een natte jas en doorweekte schoenen, moest zich tevreden stellen met het uit zicht op een mini-clown, gehuld in broek met fantasierijk motief en voorzien van een lange zijden sjaal, die omringd werd door eveneens kleurrijk uitgedoste muzikale helpers, en een toch niet tot laaiend enthousiasme oproepend Stones-geluid. Er was geen soundcheck geweest en dat was duidelijk hoorbaar. De hoge tonen werden weggeslagen door de metershoge lichttorens. Dit alles zorgde, vooral aan het begin van het Stones-concert van zaterdag, voor een op de zijkanten van het terrein haast onverstaanbare Jagger, ondersteund door een minder imponerende waaier van muziek dan we van de plaat kennen. Later ging het, wellicht door enige technische ingrepen, beter en werd het zelfs even imponerend mooi door de uitstekende uitvoering van „Mid night Rambler", het Jagger/Richard- nummer van de elpee „Let It Bleed", „You Gotta Mov» waartoe het allemaal leidt: „lts Only Rock 'n Roll", de muzikale Jaren zestig in optima forma met als minder imponerende zijsprong een bewerkte versie van „Get Off maaktheden, tevreden te stellen en af te bluffen met een vuurwerk, dat de vraag naar „nog meer" knetterend de kop indrukt. Het Stones-ci My Cloud". Acceptabel als intermezzo ?°0fdaCLlerg^ trok voorbij. De dele echter wel de korte hoofdrol van keyboardspecialist Billy Preston in zijn eigen „Nothing From Nothing". Ollie E. Brown, de sidesman van Charlie Watts en Ron Wood, jongste Stone aan de snaren, legden een meer stuwende dan virtuoze kracht in het Stones-ge- heel. Imponerend was nog steeds Jaggers een vertolking die mijlenver uitstak podiumbeheerslng. Na tweeepeenhalf boven de podiumversie van „Pool To Jaar Nederlandse afwezigheid - het jongste concert was m het Rotterdamse Ahoy' is er ook wat zijn act betreft erg weinig veranderd. Slechts de omgeving en de plankieren. een gigantisch podium met een verhoogde galerij waren an.dprs. De bewust gekweekte duivelse inslag, rauwe benadering en uitdagende flirts van Jagger blijven het visueel aantrekkelijke visite kaartje van een groep die er nog steeds in slaagt tienduizenden op de been te krijgen, deze uren te laten wachten, ze na het circus van twee uur, ondanks technische onvol - dat het niet haalde bij de plaatuitvoeringen (elpee „Black o Blue" en single). Afgezien van „Hey Negrita", „Hot Stuff', „Hand Of Fate" en het „Fooi To Cry" van de nieuwste langspeler. was de show van The Stones vooral geent op de klapstukken van weleer, die het, en daar ligt nog steeds de kracht van The Stones als ruwe bolsters, nog steeds doen en wortel blijven schieten. Enkele staaltjes daarvan: „Honky Tonk Women", „Off The Hook", „You Can't Always Get What You Want", ■achten. Het voorprogramma en vooral de pauzes waren te lang. Kokomo, voornamelijk blanke En gelsen die te veel gapten van de zwarte funk, The Meters, donkere Amerikanen uit New Orleans, met een uitstekend ritme, maar totaal ongeschikt voor stadiongebruik, en gitarist Robin Trower. de beste leerling uit de Jimrni Hendrix- school, wiens geluid overigens glashelder doorkwam (zelfs beter en sterker dan dat van The Stones) hadden de ondankbare taak om als voorgerecht te fungeren voor een publiek dat voor het merendeel slechts voor The Rolling Stones was gekomen en het zonder deze voorschotel ook wel had afgekund. YVONNE PARRE. Het voetbalstadion in het Haagse Zuiderpark icas in het ajgelopen weekeinde tijdens het optreden van de Rolling Stones een mierenhoop*

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15