'De Rijnstreek' wil minister passeren duels Mansveld: 500 Drinkwater toch ontharden 1 Nastase teruggeroepen Schiphol lijdt 18 miljoen verlies PAGINA 10 ZATERDAG 29 MEI 1976 TROUWBEDRIJF GEBR. DE JONG Wij alleen leveren U voor Uw bruidsstoet: ANTIEKE BRUIDSAUTO, o.a. ROLLS ROYCE, of CHRYSLER BRUIDSAUTO, ivoor wit of zwart naar keuze met CHRYSLER TROUWAUTO'S, 8-persooons Onze kantoren en garages zijn uitsluitend aan de H0GEW0ERD 64 Géén filialen!! Tel. 140167-123656 ZOETERWOUDE BOSKOOP Voor 1 Juli zal het algemeen bestuur van het inter gemeentelij k waterlei dingbedrijf „De Rijnstreek" beslissen of men, tegen het advies van minis ter Irene Vorrink van Volksgezond heid en Milieuhypiëne in. toch zal gaan starten met gedeeltelijke ont harding van het drinkwater tot 15 dH Duitse hardheidsgraad De hardheidsgraad van het drinkwater in het noordelijk- en middengedeelte van het verspreidingsgebied van De Rijnstreek bedraagt op het ogenblik ongeveer 22 dH. De plannen voor gedeeltelijke ont harding werden al enige tijd geleden gemaakt en goedgekeurd door GS van Zuid-Holland. Kort na de goed keuring echter, verscheen een brief van minister Vorrink met daarin het advies de ontharding van drinkwater voorlopig uit te stellen omdat een verband tussen de hardheid van het water en het ontstaan van hart- en vaatziekten werd vermoed. Op grond van dat advies werd het project eveneens goedgekeurd door de in specteur van de volksgezondheid op de lange baan geschoven. DEN HAAG (ANP) Over 1975 heeft de niv luchthaven Schiphol zeer grote verliezen geleden, te weten ruim f 18 miljoen. Minister Westerterp (Verkeer en Waterstaat) zegt ddt in antwoord op kamervra gen over he<t afstoten van de kruiersvergunningen aan een der tigtal personen. Uit het antwoord blijikt, dat de bewindsman het betreurt, dat eni ge arbeidsplaatsen verloren gaan. Hij wijst er evenwel op, dat het be sluit na rijp beraad en op goede gronden is genomen. Volgens de di rectie zal worden overgegaan op 'n systeem van zelfbediening en een proef heeft uitgewezen dat door zelf b edieningswagentj es de service aan het publiek aanzienlijk wordt verbeterd. Bovendien. aldus het antwoord, zal het nieuwe systeem op iets langere termijn goed koper zyn dan het systeeri. dat thans wordt toegepast. Overi gens zal de maatregel niet uitmon den in een verlies van 30 arbeids plaatsen, maar van ongeveer 18. Twaalf man blijven namelijk nodig voor het verplaatsen van gebruikte wagentjes en voor het verlenen van kruiersdiensten aan minder-validen en groepen. Het nieuwe systeem, waarvan de minister zegt dat het aanvaardbaar is, wordt op 1 Juni ingevoerd. Tot het jaar 2000 hoeven wij vrijwel geen grote investeringen te doen en ook daardoor de prijzen niet te ver_ hogen. Bovendien betaalt Heineken voor een groot gedeelte mee aan de investeringen". Overigens heeft het bedrijf in de tien jaar van zijn bestaan een fikse groei doorgemaakt. In 1966 had men 16.000 aansluitingen met een totaal- verbruik van 3 miljoen kubieke me ter water per Jaar. In begin 1967 wa ren dat 30.000 aansluitingen met een verbruik van 7 miljoen kubieke me ter. De verwachting voor het jaar 2000 is 38.000 aansluitingen met een to taal verbruik van 15 miljoen ku- DEN HAAG Aad Mansveld (32) speelt tegen NEC zijn vijfhonderdste wedstrijd voor ADO/PC Den Haag. „Aadje-met_de-gnote-mond". zoals de voetballer in de jaren '60 werd aan geduid, die nog contractbesprekingen voert met het bestuur van de Haagse fusieclub, wordt daarvoor gehuldigd. Niet in het Zuiderpark, maar op het VUC-terrein omdat het volume van de vandaag en morgen in het Zui derpark optredende Rolling Stones zelfs dat van Aad Mansveld over stemt AJax heeft een contract voor drie jaar afgesloten met de 27-jarige Johan Zuidema. De voorlopige medi sche keuring die Zuidema (ex-Cam- buur, Twente en NEC) heeft onder gaan, heeft geen problemen opgewor pen. Ook de ex-Graafschapspeler Dick Schoenaker heeft gisteren in Amsterdam zijn 3-jarig contract met Met de bekende druk op de knop stelde burgemeester Det- mers van Zoetenooude gistermid dag het nieuwe bedrijfscomplex van het waterleidingsbedrijf "De Rijnstreek" in werking. bieke meter. Dat komt, na aftrek van de industriële aansluitingen, neer op een waterverbruik van 160 liter per persoon, per dag. By dat laatste getal is niet inbegrepen de levering van 5 miljoen kubieke meter water per jaar aan de gemeente Al phen. Die levering start dit jaar voor zichtig en zal in 2000 aan de top van 5 miljoen zitten. Ajax ondertekend, terwyl Hans Er- kens, de huidige rechterspits van de eerste diviisieclub Fortuna SC, voor twee Jaar signeerde bij de Amster damse club. Het bestuur van PC Twente heeft Sip Bloemberg voor drie jaar gecon tracteerd. De middenvelder (24», speelde het afgelopen seizoen bij Racing White Daring Molenbeek. In de Bundesliga is gisteravond één wedstrijd gespeeld. RW Essen en Eintracht Braunschweig speelden met 22 tegen elkaar gelijk. Peyenoord en Eintracht Frank furt (WD1) zijn de finalisten van het Jeugdtoernooi van DSO in Zoeter- meer om de mini-Europa cup. Peyen oord won in de halve finale met 20 van het Belgische Beerschot; Ein tracht versloeg Anderlecht met de zelfde cijfers. Het Nederlands UEFA-voetbal- Tweemaal zege waterpoloteam BOEDAPEST Na de gelijke spelen tegen Mexico en de Verenigde Staten die door degenen die nieuwe triomfen voor het Nederlands water poloteam in het verschiet zién als te leurstellend werden ervaren, is Oranje weer op de goede weg. Tij dens het toernooi om de Tungsram- cup in Boedapest werd gisteren met 4—3 gewonnen van Roemenië en werd ook tegen Jong Hongarije winst geboekt: 5—3. Nederland bezet achter het heren- team van Hongarije de tweede plaats. Nieuwe uitgaven Terug naar de natuur, door Ciny Macrander en Gerard Peeters. Uitge verij Amsterdam Boek, Actieprijs f 19,50; na 1 augustus 1976 f 37,50. Het dier in zijn wereld. Deel 1: Veldonderzoek, door Niko Tinbergen. Het dier in zyn wereld. Deel 2: Laboratoriumexperimenten en alge mene artikelen, door Niko Tinbergen. Uitgeverij Het Spectrum. Utrecht Antwerpen. Deel 1 f 24,50, deel 2 f 19.50. De kunst, door H. Lützeler. Pris ma-reeks. Het Spectrum, f 9,50. Controle op multinationale onder nemingen, door R. Hellman. Marka- paperback. Het Spectrum, f 15, De koper. Een studie van de consu ment. door Don Weller. Marka- paperback. Het Spectrum, f 25, De relatie tussen leven en dood, door L. Watson. Uitgeverij Hollan- dia. Baarn. f 23,90. Kleine biologische tuincencyclo- pedie, door E. Könemann. Hollandia. f 15.90. Drie dagen in maart. Christian Linder in gesprek met Heinrich Böll. Uitgeverij Elsevier Nederland, f 12,50. Brigitte Bardot, beschreven door Francoise Sagan en gefotografeerd door Ghislain Dussart. Uitgeverij El sevier Nederland, f 49,50. Zeeland. Nieuw Oosterscheldeplan, dijken, dammen, bruggen, stormvloe den en Deltaplan, door Jaap Kramer en Theo Kampa. Uitgeverij De Boer Maritiem, Bussum. f 17,50; na 31 juli 1976 f 24.50. Ponyryden, door Lise Gast. Uitge verij Elsevier Nederland, f 8.90. Ponyverzorging, door Marianne Spah. Elsevier Nederland, f 8,90. elftal tot 18 Jaar heeft gisteren de eerste wedstrijd in het eindtoernooi om het Europees kampioenschap in Boedapest met 3—0 verloren van de Sowjet-Unie. Nederland is in de voorrondegroep verder ingedeeld met Denemarken en Noord-Ierland. Rodaverdediger Jeff Blatter zal volgende week in Helmond een me niscusoperatie moeten ondergaan. Twee weken geleden, in de uitwed strijd tegen Peyenoord kwam de be schadiging van de meniscus aan het licht. De spelers van Fortuna SC kunnen in de nacompetitie, voor een plaats in de eredivisie. 2100 gulden verdienen. Het bestuur heeft de spe lers 175 gulden premie beloofd voor elk punt, dat in de zes wedstrijden wordt behaald. De gouden poort, door A. MacLean. Elsevier Nederland, f 17,50. De man van Levkas, door H. Innes. Elsevier Nederland, f 13.50. De grote trcinroof, door M. Crich- ton. Elsevier Nederland, f 14,90. De jager en zyn prooi, door G. Seymour. Elsevier Nederland, f 15,90. Dichters uit Roemenië, door J. Ziedses Uitgeverij De Arbeiderspers, Amsterdam, f 19,50. Zwemmers in de geheime zee, door W. Kotzwinkle. De Arbeiderspers, f 11,50. Handke's horror. Verhalen van Peter Handke en andere auteurs. De Arbeiderspers, f 24.50. Prachtvinken houden. Huisvesting verzorging, voedtog en kweek van 125 soorten, door Thijs Vriends. L. J. Veen. f 22,90. Knopenonderwijs. Alles over macra- mé in woord en beeld, door Hildi Vogler-von Kanel. Uitgeverij Zomer en Keuning. Wageningen. f 24.90. Weet wat wijn is, door Rob Ker- stens. Uitgeverij Luitingh, Laren, f 7.90. Eet een beetje heet, door Beb Vuyk. Luitingh. f 9.90. Het Zweedse smorgasbrod, met bijna 100 recepten verzameld en geredi geerd door H. Rooda. Luitingh. f 7,90. Heiena's, Magdalena's, Mona Lisa's en Sibyllen, door Saint-Rémy. Uit geverij Nijgh Van Ditmar. Den Haag. f 19,50. Verzameld Pro/a 19381972, door Paul de Vree. Nygh van Ditmar. I 24.—. Blauw blaat de lama bok, door T.in Pi Jama. Nijgh van Ditmar. f 7,50. Zevenmaal zeven haikoes. Pseudo- Japanse verzen door Gust Gils. Nijgh van Ditmar. f 7,50. Geen vogelkreet in de roos, door Wilfried Adams. Nijgh van Dit mar. f 9,90. Filmlexicon, door Wim de Poorter. Nygh van Ditmar. f 14.50 Een onschuldig land, door Martien J. G. de Jong. Nijgh van Ditmar. f 14,50. De milieuvriendelijke tuin, door Greet Buchner. Uitgeverij De Drie hoek, Amsterdam, f 14,90. Yoga en geneeskunde, door J. Wunderli. De Driehoek, f 10,—. Bewegingsoefeningen en zelfmas- sage, door Dr. J. von Mengershausen. De Driehoek, f 10, De kritische afsland, door Maarten 't Hart. Uitgeverij De Arbeiderspers, Amsterdam, f 24.50. Marguerite, door Monika van Pae- mel. Uitgeverij Nijgh van Ditmar, Den Haag. f 16.90. Dwaaltuin. Roman door Hieke de Jong. Uitgeverij Agathon, Bussum. f 14.50. Spicht en de burgemeester, door Imme Dros. Jeugdboek. Uitgeverij Van Holkema Warendorf, Bussum. f 9,90. Dom en Hawwa, door J. Christo pher. Jeugdboek (vanaf 14 Jaar). Van Holkema Warendorf, f 11,90. Mijn papieren camera. Draaiboek van een leven, door Gerard Rutten. Uitgeverij Fibula_Van Dishoeck, Bus sum. f 32,5a Poppen in kleur, door Faith Eaton. Uitgeverij Moussault, Baarn. f 24,50. Klokken in kleur, door Andrew Nicholls. Mousault. f 24,50. Altyd, altyd moet je aardig zijn, door Anneliese Ude-Pestel. Uitgeverij Elsevier Nederland, Amsterdam, f 19,50. Eiseriers paarden gids. Alle paarde- rassen van de wereld, door Caroline Silver. Elsevier, f 29,50. Elseviers zakatlas. 23ste geheel herziene druk. Eiserier. f 890. Dieren in de kunst, door A. Dent. Uitgeverij Unieboek, Bussum. f 32.50. De wereld in 1975, door mr. G. B. J. Hiltermann. Unieboek, f 19.50; na 1 juli 1976: f27.50. Amerikaans dagboek, door Michel van der Plas. Uitgeverij Elsevier Ne derland, Amsterdam, f 14.50. De beheerste vakbeweging. Het NVV tussen loonpolitiek en loonstrijd 1959-1973, door K. van Doorn. G. Dubbeld e.a. Uitgeverij Van Gennep, Amsterdam, f 39,50. Als een schip zonder haven, door H. Koster. Uitgeverij „West-Fries land" Hoorn, f 17.90. De dochter van Joop ter Heul, door Cissy van Marxveldt. „West-Fries land". f 12.90. Op de kracht van de wind, door W. Snaith. "West-Friesland", f 28.90. De nieuwe vrijheid, door T. Vos- Dahmen von Buchholz. „West-Fries land". f 14.90. Piet en Tom bij Kluitje Bril, door Jac. Linders. Kinderboek, f 9.90. Ikebana in eigentyds glaswerk. Modern Japans bloemenschikken in kleur, door Shoko Nakayama. Uit geverij Zomer Keuning, Wagenin gen. f9.50. De gezonde moestuin, Zelf biolo- j gisch groenten, kruiden en kleinfruit kweken, door Meta Strandberg. Zo mer Keuning. f 12.50. Trotski, door Harry Wilde. Imago reeks. Het Wereldvenster, Baarn. f 18,50. Lukacz, door Frits J. Raddatz, Imago-reeks. Het Wereldvenster, f 18.50. Karl Marx, door Frits J. Raddatz. Een politieke biografie. Het Wereld venster. f 37.50. Hogeschool van het eindspel, door prof. dr. Max Euwe. Uitgeverij Else vier Nederland, Amsterdam f 19,50. Een beeld van een vakbeweging, door Fr. de Jong Edz. Geschiedenis van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen, zoals die spreekt uit prenten en documenten, gebou wen en gedichten. Uitgeverij L. J. Veen, Wageningen. f 19.50 (Voor NW-leden f 15.50). Elseviers Groot Rashondenboek door Fiorenzo Fiorone. Uitgeverij El seviers Nederland BV Amsterdam f 79.50. VERLIES VOOR CEULEMANS OOSTENDE Bij het wereld kampioenschap driebanden in Oost ende heeft Raymond Ceulemans in de zevende ronde een verrassende ne derlaag (51-60) geleden. De Belgische biljarter werd na 32 beurten versla gen door de Japanner Komori. De andere twee titelkandidaten Dufetelle iFra) en Kobayashi (Jap) maakten geen fout en wonnen van resp. Gon zalez en Dielis. Nationale titel waterpolo jeugd Gouwe Rijnstreek DEVENTER Het waterpolo- jeugdteam van de Kring Gouwe Rijnstreek (onder 16 jaar) is kam pioen van Nederland geworden tij dens een toernooi in Deventer. Het team veroverde de titel door achter eenvolgens Noord-Holland 2 met 80 en Rotterdam met 75 te verslaan. Jeugd Lugdunum wint LFC-trofee LEIDEN De junioren van Lug dunum hebben de in memoriam Jan Brouwer-trofee gewonnen. Tijdens het LFC-toernooi voor D- en E-ju- nioren, waarvoor „buurman" Unitas op Hemelvaartsdag het veld afstond, zodat de wedstrijdenreeks toch ver werkt kon worden (ondanks het feit dat het beslissingsduel DOSRVTL die dag bij LFC werd gespeeld), wer den de twee teams van de Kikkers eerste in hun poule. De D 1 junioren finishten voor SVL en Roodenburg, De E-junioren bleven LFC en SVLV voor. Het Jan Brouwertoernooi (ge noemd naar een overleden commis sie-lid die veel voor het gehandicap te kind deed), bracht ditmaal 250 gulden op. Een bedrag dat wordt ge schonken aan het Rotterdams Zee hospitium in Katwijk. Vandag wordt bij LFC het kanariecup-toernooi voor pupillenteams gespeeld. Olympische Spelen Zaire zal niet vertegenwoordigd zijn bij de Olympi sche Spelen van Montreal. Volgens Malima-Zungu, de minister van sport heeft Zaire van deelneming afgezien omdat er niet genoeg getraind kon worden en dat daarom de sportbe oefenaars tegen ervaren concurren ten geen enkele kans hebben. Zaire wil zich nu volledig concentreren op de centraal-Afrikaanse spelen in Ga bon. NEW YORK De Roemeense regering heeft de tennisser Hie Nastase teruggeroepen. Waar schijnlijk omdat hij twee weken ge schakeld voor deelneming ternationale kampioenschappen van Frankrijk. In het kwalificatietoer nooi in Parijs verloor hij in de eer- nië. Roemenië verloor met 05. Nastase had verkozen in Honolulu te blijven om de finale van het WTT kampioenschap te spelen team Hawaii Leis. Nastase partijen en verdiende daarmee 180.000 dollar (ongeveer 450.000 Guillermo Vilas (Arg) en John Newcom.be (Aus) hebben tijdens de zijn open internationale tenniskampioen- rijf schappen van Italië de halve finales bereikt. Newcombe versloeg de Tsjech Jan Kodes in twee sets; 6— Boekarest zijn ge- Barazzutti ook slechts twee sets vlogen. "Nastase was erg bezorgd. Hij was niet in staat te verklaren waarom hij werd teruggeroepen. nodig: 64, 76. Ook Eddde Dibbs en de Italiaan Panatta bereikten de halve eindstrijd. Panatta kwam zo de reden zijn", aldus de woordvoer- voorstond, de partij staakte uit pro der. test tegen een scheidsrechteriijke be- Louk Sanders is gisteren uitge- slissing. Politiek Verschillende gemeentebesturen „De Rijnstreek" is 'n samenwerkings verband met de gemeenten Boskoop, Waddinxveen, Hazerswoude, Zoeter - woude, Leiderdorp, Koudekerk, Wou- brugge, Alkemade, Rijnsaterwoude en Leimuiden twijfelen inmiddels aan het snel afkomen van een definitief besluit van de minister. Die twijfels werden gisteren tydens de lunch die deel uitmaakte van een toer langs verschillende nieuwe com plexen van „De Rynstreek" in on dermeer Boskoop en Zoeterwoude, verwoord door burgemeester Bolten van Alkemade. Hij vreesde een poli tieke beslissing: „En met een besluit in de politieke sfeer zijn wij niet ge diend". Na enige discussie zegde tweede voorzitter burgemeester Brou wer de Koning van Woubrugge voor een beslissing over het doorgaan met het onthardingsproJ eet nog vóór 1 Juli in een, waarschijnlijk speciaal daarvoor bij elkaar te roepen, verga dering van het algemeen bestuur te 9,5 milj'oen Het waterleidingbedrijf „De Rijn streek" opende gisteren twee nieuwe bedrijfscomplexen: één nieuw cen traal bedrijfsgebouw in Boskoop met een aanjaagstation en een reinwater- kelder en een aanjaagstation (de moderne „vervanger" van de water toren) in Zoeterwoude. De totale kosten van het geheel, die tevens de aanleg van tezamen 12% km trans portleiding inhield, bedragen 9% mil joen gulden. De oorzaak van al deze investe ringen lag in het feit, dat de Heine- kenvestiging in Zoeterwoude in de toekomst 5,6 miljoen kubieke meter water per jaar nodig heeft. Daar- Havenarbeiders weigeren lossen rotte aardappels AMSTERDAM (ANP) Haven arbeiders in Amsterdam hebben de afgelopen week geweigerd 3,5 miljoen kilo aardappelen te lossen van de Duitse vrachtboot „Matthias Reith". Het zesduizend ton metende schip kwam op 19 mei uit Bombay in de Amsterdamse haven aan. Volgens de havendienst waren deze „nieuwe aardappelen uit India toen al in verregaande staat van ont binding. De havenarbeidsinspectie en de vervoersbonden meenden, dat het lossen grote risico's zou meebrengen voor de havenarbeiders. De georga- niseerden onder hen weigerden daarop de vrachtboot te lossen. De .Matthias Reith" is intussen van haar oorspronkelijke ligplaats in het oostelijk havengebied naar de Suezkade verplaatst. Daar zijn mo menteel niet-georganiseerde haven arbeiders onder toezicht van de ha venarbeidsinspectie bezig het schip te lossen. Volgens de havendienst duiut het nog enkele dagen voordat de „Matthias Reith" leeg zal zyn. De partij aardappelen wordt als totaal verloren beschouwd en waar schijnlijk tot veevoeder verwerkt. Het is niet precies ebkend hoe de lading aardappelen kon gaan rotten. De aardappelen waren vermoedelijk niet gekoeld. van wordt nu pas ruim één miljoen verbruikt. Die waterbehoefte noodzaakte „De Rynstreek" dat zelf maar 2,7 mil joen kubieke meter per jaar wint via het pompstation in Hazerswoude tot het kopen van water bij andere bedrijven, in casu dat van Gouda (2,5 miljoen kubieke meter per jaar) en Leiden (3,1 miljoen kubieke meter per jaar). Daarmee is een totaalpro- duktie van 8,3 miljoen kubieke meter per jaar, met de aantekening dat er in beide koopcontracten nog extra ruimte zit. „We zijn dan ook niet bang voor de droogte, we kunnen aan elke behoefte in ons gebied voldoen", aldus adjunct-directeur H. E. J. Boon. Groei De modernisering van het bedrijf, gisteren door het omzetten van een tweetal knoppen door de Zoeter- woudse burgemeester Detmers offi cieel in werking gesteld, heeft geen gevolgen in de personeelssfeer. De aanwezige staf van 47 werknemers wordt voorlopig niet uitgebreid, maar zal ook niet worden ingekrompen. De consument zal van de moderni seringen weinig merken: „Ook niet in de prys", aldus adjunct-directeur Boon, „De enige oorzaak van prijs verhogingen is nu nog de inflatie. MARKTEN Sim 31—54: Shocking Sim 2o 42- Keefer Sim 2339; Gemengd 21 —35; Orchid Beauty 3771; Yellow Sim 2334; Tangerine 3768; Ver takt 2648. Rozen, gr.bl.: Baccara 52 —110- Bridal Pink 2041: Carina 17 28* Car la 3549; C. Princess 48 100; Dr. Verhage 58—100; Furore 38— Super Star 80105; Ilona 4980; White Master P 4058; Geh. Duis- berg 13—48; Jelico 42—65; G. Fantasy 3351; Prominent 1925; Magie Mo ment 3139; La Minnette 4062; Shocking Blue 3449; Roklea 3554; Tubantia 4078; Carlita 2546; Lara 40_71; Lucretia 3240; Liflrane 30 44; Zwemania 2541; Priscilla 22 41- Visa 6070; White Weekend 41 66.' Idem, kl.bl.: Carol 2031; Coronet 18-34; Evergold 2544; Jack Frost 20—38; Marimba 20—28; Miss Ellen 1829; Motrea 25—47;_ Annabelle 22 1724; Golden Belinda 1929; Red Garnette 2031; Spanish Sun 1420; 54. Diverse bloemen: Amaryllis 20 48 Alstroemeria 20100; Anthurium 125230: Calla 40105; Chrysanten, gr. en m gr. 2565; id .jaarrond 140 330; Euphorbia fulgens 4088: tak 50—320; Nei lum 175250; Tulpen 4070; Stre- litzla 270310; Vallota 140: Snijgroen 150205; Lathyrus 100200; Liatris 200600: Ixla 100250. KATWIJK AAN den kun. zö mei Groenten veiling. Waspeen per kist A I 1270—1750. AII 290—1500. B Sla 1022; Prei 48—108; Spitskool Breekpeen p. kist 80240; Selderie 33; Spinazie 1536. Aanvoer: waspeen 80,000 kg, bospeen 5100 bossen.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10