Mast voor kabel- t.v. in Merenwijk Warenhuis in „Winkelhof" stuk kleiner agenda Zoeterwoude is vier tennisbanen rijker Afvalwatergemaal in Warmond officieel lbc vierde 35- [n gebruik gesteld De Kooi protesteert pui\gw5jOT{ bij minister tegen bouw Sumatrabrug STAD EN RAND VRIJDAG 28 MEI 1976 VI LEIDEN In de Merenwijk zal Leiden samen met enkele re giogemeenten een eigen mast bouwen voor de ontvangst van kabeltelevisie, terwijl Oegstgeest verder gaat met Multivisie. De mast in de Merenwijk zal gebouwd worden naar een plan van de Stichting Kabelnet Merenwijk of naar een plan van de firma Kaal/Van de Linde. De regiogemeenten zullen 3 juni een keuze maken tussen deze twee plannen. Beide masten zouden vóór 1 oktober gebouwd kunnen zijn. heeft gemikt op 1 oktober; voor wat de Stichting Kabelnet betreft de leveranciers en firmanten stichting die zich ls dat nog steeds haalbaar. Ook de Deze resultaten meldde voorzitter De Jong vi Merenwijk, beijverd voor kabeltelevisie Merenwijk, na een gesprek dat hij woensdagmiddag had met wethou der Van Aken. Nu de Stichting Mast i.o., een stichting waarin Leiden, Oegstgeest en Warmond samenwerkten, geen overeenstemming heeft kunnen be reiken met de firma Multivisie, die in Oegstgeest een mast zal bouwen op het defensieterrein aan de Kwaak- laan, zoekt Leiden naar mogelijk heden om in de Merenwijk een mast op te richten. Oegstgeest is con tractueel gebonden aan Multivisie en gaat met die firma verder, zodat de Stichting Mast uiteengevallen is. De gemeenten Leiden, Leiderdorp, Katwijk, Rijnsburg, Warmond. Voor schoten en Zoeterwoude zijn nog verenigd in een bestuurlijke werk groep; deze werkgroep zal zich op 3 juni uit moeten spreken welke mast gebouwd moet worden. klaar dan die in Oegstgeest. De SKM mast van Kaal en Van de Linde kan voor die tyd klaar zijn. Alleen is de financiering van de SKM iets gunstiger". Verder merkte De Jong op dat het gesprek met Van Aken plezierig is verlopen in een sfeer die is opge klaard. Wethouder Van Aken weigerde evenwel pprtenent ook maar iets te zeggen over de afgelopen gebeurte nissen en over de stappen die nu ondernomen zullen worden. Chilifront Leiden zet wethouders uit comité LEIDEN Omdat de wethou ders getoond hebben er niet tegen te zijn dajt affiches worden wit gekalkt en afgestoomd, zijn zij uit het komitee van Aanbeveling ge zet van de BevrijdingskollekJte voor Chili: met uitzondering van wethouder Van Dam die tegen de kalkacties van de Gemeerutereini- ging is. Dit Jaar wordt evenals verleden Jaar door middel van af- Het was voor het Chili Front Lei den „een onaangename verras sing" dat dit jaar de kollekite- affiches weggekalkt werden. Het Chili Front Leiden acht de wet houders die instemden met het wegkalken mede-verantwoordelijk voor dit gebeuren. Het Front had niet verwacht dat de wethouders, die in het Komitee van Aanbeve ling zitten en vah tevoren konden weten op welke wijze propaganda zou worden gemaakt, op deze ma nier de organisatie zouden tegen werken. Het Chili Front heeft dan ook aan de wethouders Van Aken, Tesselaar, Verboom, Waal en Oos- terman te kennen gegeven hen niet langer meer te kunnen be schouwen als lid van het Komitee van Aanbeveling. VRIJDAG dorp. informatieavond Baha'l Gemeen- chap. 8.15 uur. Nieuwe Rijn 19, club Herenstraat 45 (gebouw Staalwyk). Jeugdsoclëteit Time, 7.45-11.30 u. nam. Hooglandse Kerkgracht 38. open Ten Katestraat (speeltulngebouw), Bejaardensocleteit Humanitas. 2-4.30 Fred. Hendrikplantsoen 25, Lelder- lorp. inforn schap. 8.15 i R weduwnaars l uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 u. r.m.6 uur nam. Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit Noordeinde 2a, Troef, Open-Soos- avond, 8-2 uur nam. LAK-theater, Levendaal Feestavond Project 75, 9 uur nam. Vrijetijdscentrum. Breestraat 66. ma nifestatie van de Leidse Aktlegroep van Scholieren met o.a. Proloog met ••Scholierenverzetje". 7.45 uur nam. ZATERDAG De Burcht, antiekmarkt. 9.30 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's mor gens geopend. ZONDAG Antonlus Clubhuis, dansen, 8-11 uur Na de officiële opening van het Warmondse afvalwater- gemaal werd een kijkje geno men door de genodigden. Midden (met bril) burge meester De Vreeze van War mond lleenstaanden stelling. 1 Steenstraat 1. Rijksmuseum /olkenkunde. Balische dansgroep Mw. Ni Luh Putu Surya. 3 i Middelweg ter. kindervo tel. 125802. Steenstraat Volkenkunde. Leidse Poppenthea- LEIDEN PV "De Blauw kras" hield een vlucht vanaf Compiegne. In concours 209 duiven. Uitslag: L A. Houweling; 2, 6. J. Gijsman; 3. 8. G. v. d. Tang; 4. W. v. d. Wel; 5. 9 P. Gijsman en Zn.; 7. A. Noorder- meer; 10. A. Ou werker k. Rommelmarkt bij de Pomp WARMOND Op het pleintje bij de Pomp in Warmond wordt morgen middag vanaf één uur een rommel markt gehouden. De opbrengst komt ten goede aan de bouw van een nieuw Leidse dierenasiel. De markt wordt georganiseerd door de onlangs opgerichte Warmondse afdeling van de dierenbescherming LEIDEN „Wij hebben grote bezwaren tegen de aanleg van de Su matrabrug, omdat er geen rekening is gehouden met de noodzaak van een circulatiewegenplan, omdat de wijk een middelpunt zal wor den voor zwaar- en sluipverkeer. omdit de woningen en de bewoners hiervan te lijden hebben en omdat de verkeersvoorzieningen niet toe reikend zullen zijn". Deze bezwaren tegen de aanleg van de Sumatrabrug heeft het wijk- comité De Kooi geformuleerd in een brief aan minister Boersma van Sociale Zaken. In dit schrijven verwijst het comité naar een raads besluit van 11 mei, dat de aanleg van de omstreden brug mogelijk maakt, mede door een subsidie uit het fonds aanvullende civiel technische werken in het kader van de werkeloosheidsbestrijding Het bestuur ziet als belangrijkste bezwaar het ontbreken van een wegencirculatieplan. De gemeenteraad heeft wel besloten dat een dergelijk plan er moet komen, maar 't hoeft pas op papier klaar te zijn, zodra de brug wordt opengresteld. Het comité ziet in dit voor nemen echter geen enkele garantie, dat het wegenplan daarna bin-, nen afzienbare tijd zal worden uitgevoerd. Om onhoudbare ver keerssituaties in de wijk te voorkomen, dringt het er bij de minister op aan, pas dan toestemming voor de bouw te geven, als een totaal plan gereed is. jarig bestaan LEIDERDORP De Leiderdorpse Bridgeclub, een van de grootste in heit district Zuid-Holland, bestaat 35 jaar. Woensdagavond werd dit heu gelijke feit gevierd met een feestelijk koud buffet in de pyramide van het verpleegtehuis „Leythenrode". Er was gelegenheid een dansje te maken en natuurlijk de kans met een kwis de intelligentie werkelijk eens te peilen. Voorzitter Harkema overhandigde bloemen aan het langdurigste lid (28 jaar) en merkte op dat bij de bridge club „Jarenlange partnerschap" maar weinig voorkomt. Na een of tweee seizoenen zoekt men itoch weer een andere partner op. Het echtpaar, met de toepasselijke naam, Van Klave ren, kreeg ook een geschenkje van wege het feit dat zij meerdere Jaren „partners" waren. Medische diensten Artsen spoedgevallen wordt zaterdag 10 u. door de volgende artsen: Wijkl (Mors- Brommer- diefstal LEIDEN Nadat dinsdag van een brommer die aan het Galgewater stond voor 500 gulden aan onder delen is gestolen, werd gisteravond bij het Trianon voor 200 gulden aan een brommer gesloopt. De dader sloeg zijn slag tijdens de filmvoor stelling. WARMOND In aanwezigheid van de dijkgraaf van het Hoogheem raadschap van Rijnland stelde War- monds burgemeester De Vreeze woens dag het afvalwatergemaal in wer king. De installatie brengt het afval, water van Warmond door een 2,5 ki lometer lange persleiding naar de afvalwaterzuiveringsinstallatie in Lei- den-Noord. Overigens zijn daarmee niet alle pro blemen opgelost. De installatie van Leiden-Noord heeft namelijk een te geringe capaciteit. Daardoor wordt het afvalwater onvoldoende gezui verd. Het "gezuiverde" water bevat na behandeling nog teveel slib, wat via de Stinksloot in de Haarlemmer trekvaart terechtkomt en daar be zinkt. De bewoners van de Haarlem mertrekvaart ondervinden daarvan erg veel hinder, bovendien worden de Jachthavens slecht bereikbaar. De bewoners hebben daarover inmiddels een brief geschreven aan het hoog heemraadschap en aan de gemeenten Leiden, Oegstgeest en Warmond, waarin er op wordt aangedrongen snel maatregelen te nemen om de be woners van de stank te verlossen. Uitbaggeren van de Haarlemmertrek vaart. zoals de dijkgraaf in zijn toe spraak woensdag voorstelde, zien de bewoners niet als 'n definitieve op lossing. Drie Jaar geleden is de trek vaart ook uitgebaggerd en het bleek toen maar zeer korte tyd effectief te werken. Het hoogheemraadschap Rijnland zou de zuiveringsinstallatie in Leiden-Noord graag willen uitbrei. den, maar kampt met het probleem dat er niet direct grond beschikbaar is, in de onmiddellijke omgeving van de installatie. (Kool en Merenwijk) R. (Waard. Professorenwijk en Tuinstad- wijk) J. de Bruyne, Keri '41225: Wijk IV 1 egkwartier)J. 141225: Wijk IV (Zuid-West en Haag- Dader van steekpartij aangehouden LEIDEN De dader van de steek partij in de meisjesvakschool aan het Galgewater is woensdagnacht aan gehouden aan de Wissel weg. De 20- Jarige Leidenaar. die heeft bekend met een stiletto de twee Jongens te hebben verwond, is een oude bekende van de politie in verband met ge weldplegingen en diefstal. De'dader zegt uit drift gehandeld te hebben. De stiletto zou hy naderhand „er gens in de Witte Singel" gegooid hebben. Op beschuldiging van zware mishandeling is hy in verzekerde be waring gesteld. - D. Held. Marelaan 36. tel. 152255. Voorschoten A. J. Tromp Loh- manplantsoen 33 tel 071-762159 (zat B. van Beusekom Piet Heinlaan 6. tel. 071-763551 (zond Patiënten dr. Plat- tcel: K. Walter-de Neef. Pr. Margriet laan 3. tel. 5885. Warmond A. W. Bots. Prof. Aal- berselaan 2. Voorhout, tel. 02522- Apotheken wordt waargenom it- en zondagsdienst :i de regio Leiden Doeza-Apotheek. Doeza- Hofland. Thorbeckeweg 3 .tel. 762877 en Oegstgeester Apotheek. Wilhelmlna- park 8. Oegstgeest. tel. 153274. Wijkverpleging Leiden Stichting Interkruis. Mid delweg 38. tel. 121753. leiderdorp Gezondheidszorg Lel- LEIDERDORP Het warenhuis in het nieuw te bouwen Lei derdorpse winkelcentrum „Winkelhof" mag niet groter worden dan 3500 vierkante meter vloeroppervlak- Dat is 1300 vierkante meter kleiner dan volgens het oorspronkelijke plan. Daarnaast zal als „grote vestiging" nog slechts een supermarkt mogen komen met een vloeroppervlak van 1200 vierkante meter. Deze voorstellen van het college van B en W zullen maandag in de Leiderdorpse raad aan de orde komen tijdens de voortgezette discussie over he bestemmingsplan "Winkelhof". Tydens een eerste behandeling in de raad werd besloten de zaak op te schorten voor nader overleg met de plaatselijke en regionale midden standsorganisaties, en met de pro jectontwikkelaar Johan Matser BV. Dit overleg heeft de afgelopen week plaatsgehad. Tydens die bespreking is onder meer de afspraak gemaakt dat ver huur van de warenhuisruimte (3500 m2) en die van de supermarkt (1200 m2) niet zou mogen gebeuren aan dezelfde ondernemer. Ook mogen er tussen de huurders van de beide win keleenheden geen concernverhoudin gen bestaan. By overtreding van dit verbod door de projectontwikkelaar zal Matser BV een hoge boete moe ten betalen aan de gemeente Leider dorp. De voor de showroom gereserveerde gronden zullen uitsluitend bestemd mogen worden voor het tentoonstel len van omvangrijke goederen als auto's, boten, caravans, tenten, keu kens en meubelen. Als na verloop van een aantal Jaren mocht blijken dat voor de showruimte onvoldoende belangstelling bestaat wordt de mo gelijkheid opengehouden om ook deze ruimte voor winkels te gebruiken. Voorwaarde is wel dat een distribu- tie-pianologisch-onderzoek moet aan tonen dat het winkelcentrum moet worden uitgebreid. Zou het gebeuren dan mag de "reserveruimte" die in het plan is opgenomen niet gebruikt worden voor een uitbreiding van het winkelareaal. Omgekeerd zal het gebruik van de reserveruimte door winkels beteke nen. dat de showruimte nooit meer voor winkels mag worden gebruikt. In de overeenkomst tussen de ge meente Leiderdorp en Johan Matser BV zal de bepaling worden opgeno men dat verhuur van de winkelruimte pas mag gebeuren nadat B en W daaraan hun goedkeuring hebben gegeven. Die goedkeuring zal pas worden gegeven nadat advies is uit gebracht door een team waarin des kundigen zitting hebben. Gevolg van dit besluit zal zijn dat de midden standsorganisaties zullen afzien van de indiening van een bezwaarschrift bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. Tenslotte zullen B en W er krachtig naar streven, dat in de over eenkomst wordt bepaald dat de sportaccommodaties in de Winkelhof tegen een redelyke prtfs door de ge meente kunnen worden gehuurd of gekocht. LEIDEN Nadat hun wagen over de kop was gevlogen en in een sloot langs de Plesmanweg terecht was ge komen, zyn de twee inzittenden (bei den twintig) met schaafwonden naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. De uit Den Haag afkomstige chauf feur had ter hoogte van Holiday Inn, rydend in de richting van de Haag se Schouw, de macht over het stuur verloren. De auto werd rondom be schadigd en liep waterschade op. LEIDEN Na een slippartij bot ste woensdagavond op de Zeeman laan een uit Oegstgeest afkomstige automobilist tegen een geparkeerde auto van een Fransman. De beide auto's werden zwaar beschadigd, de chauffeur bleef ongedeerd. Hij zou in een slip geraakt zyn doordat hy te hard reed. Bernardusschool hield sportdag ZOETERWOUDE De Bern ar- SOS-dienst dusschool in Zoeterwoude heeft woensdag een sportdag gehouden op het Meerburgterrein. Honderdzeven tig leerlingen waren gedurende drie uur actief. De uitslag was: klas 1. Bast; aan van Heek, Angelique Valk, klas 2Jeroen de Jong, Elise van Mil klas 3: Rob van Ruiten, Monique van Dijk .klas 4: Perry Vrisekoop, Rita meenten Leiden Grossa/t, klas 5: Walter van der Vel den, Marry Hilders, klas 6: Peter de Jong, Caroline Smit. d. Waalslaan. tel 4641. - Zr. C. J.Koster. Helm- 43. Noo 3137. straat 43. Noordwijkerhout. tel. 02523- Telefonlsche hulpdienst. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15. Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte honden, katten, vogel" - m nacht bereikbaar tel. 761944. Duitse gasten hij Meerburg ZOETERWOUDE De voetbal vereniging Meerburg heeft in het ka der van een internationale uitwisse ling op het ogenblik oen groep sport beoefenaars uit het Duitse Spabruc- ken te gast. Morgen wordt een wed strijd gespeeld tussen een za terdag- elftal van Meerburg en een vetera- nenteam. De uitwisseling wordt za terdagavond besloten met een grote verenigingsfeestavond. Ook burge meester Detmers zal daarby aanwe zig zyn. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7 (zl)kant stadhuis). Openingstijden: maandag, dinsdag en woensdag 11.0012 00 uur. donderdag 18.3020.00 uur. Telefoon dagelijks tij dens kantooruren: 143171. Weduwen en weduwnaars Burgemeester Detmers doet vergeefse pogingen een tennisbal door het reuzenracket van papier te krijgen. ■k ZOETERWOUDE Zoeterwou de is deze week vier tennisbanen rijker geworden. Burgemeester Detmers opende er afgelopen woensdagavond twee aan de Oranjelaan voor de tennisvereni ging ,JMeerburg" en gisteren deed wethouder P. de Jong hetzelfde voor de Zoeterwoudse Tennis Club in Zoeterwoude-Dorp. Alvorens tot de opening over te gaan werden burgemeester Det mers en zijn echtgenote, geflan keerd door de drumband de Rijn- tamboers door de Oranjewijk ge voerd. Vervolgens mocht de bur gemeester enkele tennisballen door een reuzenracket van papier proberen te slaan, waar hij na en kele forse missers uiteindelijk in slaagde. Mevrouw Detmers achtte de verrichtingen van haar man evenwel niet afdoende en sloeg met één klap de constructie uit elkaar. Na een spelletje tennis door de jeugd en een show van de drumband sprak voorzitter Rolling van „Meerburg" enkele woorden van ivaardering. Het wachten is nu op de tweede fase, namelijk de aanleg van een derde en vierde baan. zich met het hijsen van de nieuwe vlag van de tennisclub door wet houder De Jong. Rondom de ope ning was er een compleet feest waarin ook de bevolking kon de len. De St. Jans Fanfare en de drumband VIOS, vergezeld van majorettenkorps. maakten daar een muzikale rondgang en op Haasbroek kozen honderden bal lonnen het luchtruim in het ka der van een ivedstrijd voor de jeugd. Ook bij deze gelegenheid toonde de voorzitter van de ten nisclubde heer C. v. d. Sluis, zijn grote dankbaarheid jegens het gemeentebestuurdat ervoor had gezorgd dat ZTC nu over maar liefst vier banen kan beschikken St. Jans Fanfare naar Wateringen ZOETERWOUDE Zondag neemt de Sint Jans Fanfare deel aan het bondsconcours dat in Wateringen wordt gehouden. Supporters en be langstellenden die dit mee willen ma ken kunnen zich nog aanmelden bij de secretaresse mevr. De Boer-Koot. Zwetkade 22. De bussen vertrekken om 12 uur vanaf 't Centrum en keren daar om 4 uur terug waarna nog gezellig kan worden nagekaart in het bovenzaal tje. Dirigent Jan Mey heeft in de af gelopen maanden hard gewerkt aan het instuderen van de concourswer- ken met zijn musici. Vooral het verplichte werk .Roodkapje ouver ture", een klassiek stuk, was bijzon der zwaar en heeft veel inspanning WARMOND Frans Andries- sen voorzitter van de KVP-fractie in de Tweede Kamer komt op 2 juni naar Warmond. Hy spreekt die dag om 20.00 uur in Het Trefpunt over actuele politieke vraagstukken en de vorming van het CDA. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crislsgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobusgracht 1. tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Adviesbureau Leiden en Omstreken van de Nederlandse Bond van Wedu wen ('s avonds en in het weekeinde). Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor beiaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrij dag 9.00—10.00 uur). Moeders voor moeders Mevr. zuster E. JansenNiemeyer. Hofdijck 32. Oegstgeest. tel. 153652. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder» Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel L Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884 Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18.00-20.00 uur Zaterdag van 16.00-18.00 uur Telefoon 071—130500. Indien tn gesprek 071—134539 Kwartaalabonnement I 37,8b Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139.91 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. By automatiscne jverschryving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2