Jong Oranje: 1-0 zonder fantasie lime is méér dan een filtersigaret Hockeydames lopen opnieuw storm: 5-0 Jimmy Adamson niet naar Sparta Mercury, Sovjet Unie naar finale 20 voor Zf Dé 120 mm filtersigaret de betrouwbare tIJDAG 28 MEI 1976 PAGINA 19 Uappezege Zoetemelk in Danphine ROTTERDAM - De Engelse trai ner Jimmy Adamson die zich kort geleden als manager/coach aan Sparta had verbonden, het be. stuur van de Rotterdamse vereni ging schriftelijk laten weten dat hij op grond van familie-amstan- digheden zyn contractuele ver plichtingen niet kan nakomen. Het Spartabestuur beraadt zich nog over nader te nemen stappen. Na een achtdaags bezoek aan Rotterdam vertelde Adamson gis teren bij terugkeer in Londen, dat de voornaamste reden voor zijn besluit om niet naar Sparta te gaan is gelegen in zijn gezinsle ven. "Wij hebben altijd een hecht gezinsleven gehad en dat willen we zo houden", aldus Adamson. die er de nadruk op legde dat zijn negatieve beslissing ten op zichte van Sparta niet is beïn vloed door aanbiedingen van En gelse clubs. Michel van de Korput van Feyenoord kan zondag uitkomen in de beslissende competitiewed strijd tegen PSV. die wordt ge leidt door Charles Corver. De commissie van beroep namelijk wijzigde de hem opgelegde straf van 1 wedstrijd schorsing en 200 gulden in een boete van 200 gul den. Van de Korput had in de wed strijd FeyenoordRoda JC een waarschuwing gekregen van scheidsrechter Wellinga. De tucht- commissie strafte Feyenoords-ver dediger wegens het ten val bren gen van een tegenstander zonder een kans te hebben de bal te spe len. Na het horen van getuigen besliste de commissie van beroep woensdagavond dat de kwalificatie van de overtreding moest zijn: "onbeheerst spel". Dat werd be straft met alleen een boete. PSV wordt door pech achter volgd. Gisteren brak Hubb Ste vens op de training zijn enkel. Ook Ralf Edstrom zal definitief niet kunnen spelen tegen Feyen oord. Anderlecht heeft zich woens dagavond geplaatst voor de fina. Ie van het toernooi om de Bel gische beker. De ploeg van Hans Croon versloeg Club Brugge met 41 na een ruststand met dezelf de cijfers. Voor Anderlecht doel puntten Van der Eist (9e minuut), Rensenbrink (27e), Van Binst (37e) en Ressel (39e). Lefevre zorgde in de 25ste minuut voor de Brugse tegentreffer. Anderlecht krijgt Lierse als tegenstander in de finale. Lierse versloeg Luik na verlenging met 21. Posthumus scoorde tweemaal. van de Daphine Liberé gewon nen. Hierdoor klom hij op tot de tweede plaats in het algemeen klassement achter de Fransman Raymond De lisle De Belg Wal ter Planckaert won woensdag de derde etappe. Francesco Moser is de nieuwe leider in de Giro. Hij won gis teren een tijdrit over 37 kilome ter. Moser bleef zijn landgenoot Gimondi zeven seconden voor. De Belgen Eddy Merckx en Ro ger de Vlaeminck moesten res pectievelijk 55 en 61 seconden prijsgeven. De Belg Joan de Muynck won eerder de zesde ettappe. Leo van Vliet en Arie Hassink van de Amstelploeg hebben gis teren op de Scheveningse bou levard de proloog van Olympia's Ronde door Nederland, een tijd rit voor koppels over vijf kilo meter, gewonnen. Leo van Vliet, dieals eerste over de streep ging mag vandaag in de eerste etappe in de leiderstrui starten. Op de tweede plaats eindigden Lubber- ding en Van Gerwen van de ploeg van Van Erp. Derde wer den Jacobs en Lugtenburg. Zoe- terwoudenaar Piet van Leeuwen werd met koppelgenoot Mut- saers 37ste. Jan Jonker is gisteren tijdens de eerste etappe van de Ronde van Neder-Oosteiyijk als vijfde geëindigd. De Oostenrijker Jagsch finishte als eerste. In het tweede deel kwam Jonkers als zevende over de streep in de zelfde tijd als winnaar Spindler. KERKRADE Jong Oranje is ten halve (finale) gekeerd. En dat is altijd nog beter dan ten hele gedwaald. De selectie die woensdagavond optrad was, in weerwil van alle ijver en inzet, geen ploeg, die het verdiende de finale van een Europees bekertoernooi te halen. Het team van de Sow jet Unie gunde Nederland slechts een gedeeltelijke revanche woensdagavond in Kerk- rade. Voor 8481 toeschouwers werd de voorsprong, die vorige week in Moskou was veroverd, vastgehouden. Na de 30 in het Lenin-stadion werd het op het terrein van Roda slechts 10, dank zij een treffer van Bert van Marwijk, die kort na de rust direct scoorde uit een vrije trap. Het uitschakelen van Nederland zegt minder over de kwaliteit van de „Jeugd" in de Sowjet-Unie en in Ne derland dan de uitslag over twee wedstrijden aangeeft. Knobel moest, aan handen en voeten gebonden door bindende afspraken met de clubs, af zien van zeven spelers, die een heel ander gezicht aan dit elftal hadden kunnen geven. Zijn collega Nikolajev kende dat probleem helemaal niet. Zaterdag reïsde hij al af naar Neder land met de selectie,, die hem voor ogen stond. Het Jeugdelftal van de Sow Jet- Unie scharnierde op de oude rot Kipiani van Dinamo Tiflis, die niet alleen zijn ploeg maar ook de wed strijd naar zijn hand zette met door dacht vertragend voetbal. In de be- langrijkste bijrollen stonden doelman Nanninga. Radajev en voorstopper Sarkisian, die van Nanninga een hopeloze figu rant maakten. De uitblinkers by de Russen speelden in de verdediging. Joersajev en Fedorov, gevaarlijke spitsen in Moskou, in Kerkrade zelden aan de bak door de niet op houdende aanvalsdrift van de Neder landers. Alle goede wil van Oranje liep echter vast in een schrynend ge brek aan ideeën. Steeds weer werd het Russische centrum van de ver dediging gezocht, waar Nanninga geen voet en nauweiyks een hoofd aan de bal kreeg. Het voortdurende drukken van Nederland leverde dan ook voornameiyk hoekschoppen, soms gretig weggegeven door Radajev, op. Echter vrijwel geen werkeiyke kan sen en zeker geen uitgespeelde eco- rlngsmogeiy kheden Drie kwartier aanvallen voor rust leverden dan ook sleohts vier mament ten op waarby Nederland aan een doelpunt zou hebben kunnen den ken. Een hoekschop van Van Dein- sen eindigde op de lat, Radajev greep de bal na een vrye trap van Van Deinsen schitterend en Hovenkamp had met twee pogingen van halve af stand weinig geluk. OnmiddelUjk na de hervatting liet Sterk werk van Van Deinsen de kans op een treffer lig gen en vlak daarop kon hy koppend net niet by een kogelhar de voorzet van Meutstege. Een vrije trap na een overtreding buiten het strafschop gebied van Radajev tegen Nanninga leverde dankzy Van Marwijk toch een doelpunt op (1-0). Nanninga, woensdagavond een hopeloze figurant, haalt de hal zonder resultaat i Sarkisian van Rusland (l.) en Adjem kijken toe. Joke van Gerven wint 400 meter Voetbal De beslissingswedstryd voor promotie na tussen Oudewater teren geëindigd in een 11 gelyk- Voetbal Het Leids Afdelingsteam de vierde klasse speelt op donderdag 10 juni een Floreant is gis- vriendschappeiyke wedstrijd tegen de ploeg van Den Haag. De wedstryd 6pel. De wedstryd wordt zondag wordt gespeeld op het veld Timeislangerdaneen gewone filtersigaret. Time is slankeren Time is bruin. Time trekt aangenaam licht Tïmeheeftméér milde smaak. Tïme-verschil. LEIDEN De prestaties die woens dagavond tydens een instuifatletiek- wedstrijd op de Leidse Hout-sintel- baan werden geleverd waren net zo mager als de deelname. Joke van Gerven (Spartaan) slaagde er op de 400 m dames niet in binnen de mi nuut te finishen (60,2 sec.) en dat lukte evenmin aan haar clubgenote Jeanet Meskers: 61,8 sec. Juniore Tineke de Groot (Bataven) slaagde er by het hoogspringen in de 1,60 m te overschryden, terwyl Mies Kuipers (AV Holland) aantoonde een regel matige dertig meter werpster te wor den met de discus: 31,32 m. Op de 1500 m heren kwamen Jos Grimbergen (Holland) en Jan Pie ter Tensen (Spartaan) tot verdienste lijke tyden van resp. 4.08,4 en 4.09,5. Wim v. d. Krogt (Spartaan) won de 100 m heren in 11,4 sec. en zyn club genoot Nico van Noort het kogel stoten met 11,78 m. Kees Riemens (Holland) bleef vlak voor de elf me ter steken: 10,96 m. B-juniore Linda Krouwel (Bataven) naderdé in de vèrspringbak de 5 meter: 4,85 m. BERLIJN Nel van Kollenburg, de 26-jarige Bossche scherp rechter in de Nederlandse aanval heeft zich woensdag met drie doelpunten in de wedstrijd tegen Italë geplaatst aan het hoofd van de topscorerslijst van het wereldhockeytoernooi dames in West-Berlijn. Zij had voor Oranje daarmee een groot aandeel in de onbetwiste overwinning met 50 op de Italiaanse meis jes, die als zovelsit slechts figureren. Haar totaal aantal doel punten kwam daarmee op aqht en zij staat nu één doelpunt voor op Nederlands strafcorner specialiste Toos Bax, die woensdag tot de bescheiden produktie van één treffer kwam. tot uitdrukking. Het duurde zelfs tot de tiende mi nuut, eer Nederland de eerste straf corner kreeg toegewezen. Weliswaar leverde deze ook direct het eerste doelpunt op van wie anders dan van Too6 Bax maar de overtui ging, die men van de ook nu (met West-Duitsland) hoog favoriete titel- pretendenten mag verwachten, school toch niet in het Nederlandse spel. Marjolein Gouka miste een door haar zelf geschapen vrije scoringskans en ook Nederlands tweede strafcorner leverde geen resultaat op. Nel van Kollenburg, eerder in het toernooi door de ploegleiding en haar ploeg- Oranje niet die motivatie aanwezig genoten op de vingers getikt, dat zy Nederland sloot door deze ning de groepswedstrijden af met vier overwinningen en de doelcyfers 23 voor en 3 tegen, welke laatste alle in de wedstryd tegen België vielen. Evenals Mexico en Zwitserland was Italië in geen enkel opzicht opgewas sen tegen de Nederlandse formatie, waarvan doelvrouwe Joke Dragt zon der enig bezwaar in het hotel had kunnen achter blyven. Tweemaal 35 minuten heeft Nederland storm ge lopen op de in de strafcirkel verza melde Italiaanse speelsters, die zich slechts tot verdedigen konden bepa len. Moeilyk werd het daarom ope ningen te maken, temeer daar by score van 50 kwam het Nederlandse kleed aangetrokken overwicht dan ook by lange na niet door miste de Nederlandse KATWIJK Quick Boys is er in geslaagd de achtste finales te bereiken van de competitie om de zaterdagbeker. Daarin ontmoeten de Katwykers morgen op eigen terrein De Zwervers. Quick Boys versloeg gisteren op Nieuw Zuid ZOB uit Zuid-Oost Beemster met 2—0. Een gemakke lijk te verteren hapje vormde dat enthousiaste ploegje (dit seizoen ongeslagen kampioen in de vierde klasse) bepaald niet. Pas in de verlenging kon Quick Boys het verder bekeren veilig stellen, na dat de Katwykers de gehele nor male speeltyd lang zonder tast baar resultaat hadden aangedron gen. Veel opgelegde kansen kon Quick Quick Boys volgende ronde tegen Zwervers Boys, dat in 't kader van de door trainer Perdyk gepropageerde verjongingskuur opnieuw met een experimenteel elftal kwam opdra ven, zich niet verschaffen. Alleen junior Teun v. d. Plas deed enkele goede pogingen. Eerst miste hy met een hard schot net de Juiste verticale rich ting en daarna sprong de bal door een graspolletje net weg toen hy doeltreffend wilde uithalen. In de tweede helft resulteerde het over wicht van Quick Boys in verre, maar slorig gemikte af standsschoten. Pas in de eerste verlenging brak Quick Boys het taaie verzet van de bezoekers, toen Jaap Heerikhuisen doeltreffend inkopte10. Daarmee was de strijd ^beslist, want hoewel ZOB soms aardig tegenstand bood, kreeg doelman Arend v. d. Oever weinig gevaariyk werk op te knap pen. Arie Haasnoot maakte in de tweede helft van de verlenging aan alle onzekerheid een einde, door enkele tegenstanders te om spelen en onhoudbaar voor 20 te zorgen. frontlinie een "killer". Na de 22ste minuut echter "vergat" Nel van Kol lenburg zich en ging nu wel zelf door. Onweerstaanbaar gleed zy langs haar tegenstandsters, en met een schot hoog in de hoek zette ze haar su blieme actie luister by: 20. Na rust scoorde ze ook 30 en 40 waarna Marlies Jansen de eindstand op 50 kon bepalen. Nederland ontmoet in de halve fi nale Argentinië, West-Duitsland speelt tegen België. Uitslagen: Groep A Zwitserland Mexico 11, België Zwitserland 30, Mexico Italië 10. Groep B: West-Duitsland Oos tenrijk 1—0, Argentinië Spanje 40, Frankryk Nigeria 6—0, Span je Oostenryk 20, Nigeria Ar gentinië 08, West-Duitsland Frankryk 30. Lotto en Toto DEN HAAG De uitslag van lotto nr. 21 is: Aantal deelnemers: 840.645. Bruto- lnleg: f3.348.206,-. Prijzenbedrag: 1 1.590.398,-. Eerste prys: geen winnaar; van het bedrag van de eerste prys gaat een vyfde deel naar de eerste prys van zondag 30 mei, het overige vier vyfde deel wordt in gelijke delen ver deeld over de tweede tot en met de vyfde prys. Tweede prys: 1 winnaar die bruto f270.367,- ontvangt. Derde prys: 115 winnaars, die elk bruto f3042,- ontvangen. Vierde prys: 7674 winnaars, die elk per kolom f55,- ontvangen. Vyfde prys: 12.111 winnaars, die elk per kolom f35.- ontvangen. Jackpot voor de lotto van zondag 30 mei a s. f 111.327,-. De uitslag van toto no. 21 Is: Aantal deelnemers: 186.988. Bruto- inleg: f533.604,-. Pryzenbedrag f 253.462,-. Eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto f 50.692,- ontvangea Tweede prys: 12 winnaars, die elk bruto f5280,- ontvangen. Derde prys: 259 winnaars, die elk per kolom f342.- ontvangen. DEN HAAG De laatste compe titiewedstrijden in de eerste divisie leverden de volgende uitslagen op: Wageningen Vitesse 11, FC Gro ningen Volendam 61, FC VW Veendam 1—1, FC Den Bosch SC Amersfoort 1—1, Haarlem SVV 40, Helmond Sport Fort una SC 0—1, Willem II SC Cambuur 3—2, FC Vlaardingen Heracles 20, Heerenveen FC Dordrecht 00. De Mercury buiten boordmotor heeft veel temperament en is uiterst betrouwbaar.Topsporters weten er alles van. Ook U kunt snel beslissen bij Uw erkende Mercury Dealer. Die zit dichtbij. fu,erKendeMerc^Oea|er Tele1oon0l7T^^_ Telefoon 07^ o-ufcJSEüS HO9TelSoon07V^2256

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 19