In Groenoordhal 360 jacht honden s "Politie ging niet buiten boekje" LEIDEN Honden in de ring tijdens de keuring. Kampioensclubmatch Brakkenclub Een van de 360 deelnemers aan de kampioensclubmatch LEIDEN - De Nederlandse Brakkenclub hield zaterdag de kampioens clubmatch in de Leidse Groenoordhal. Driehonderdzestig honden, ver deeld over twaalf rassen, streden in deze internationale jachthondenten toonstelling om de hoogste eer. Van zes rassen waren er meer dan vierent wintig aanwezig. Daarmee was voldaan aan de eis om voor deze rassen een kampioensclubmatch te houden. Voor zes andere rassen met minder deelname gold het als een clubmatch. Winnaars in de kampioensclub match werden: 1. Ambre des Jolis Vagabonds eig. D. C. Witmer (Basset Artésien Nórmand), 2. Noblesse van Hollandheim eig. mevr. C. Gerber (Bassethound), 3. Barsheen Pirate's Pernant, eig. B. H. Smeenk en E. Howard (Bloedhond), 4. Woody van het Rozenhuiske eig. E. J. Schukking (Steenbrak), 5. Clovergate's Rockefeller, eig. bar. v. d. Borch tot Verwolde (Beagle), 6. Asta van Rimontmarcel eig. F. v. Houtert (Schweizer Lauf- hund). De uitslag van de clubmatch was: 1. Jidi, eig. J. Huisman (Basset Bleu de Gascogne), 2. Loy du Val d'Orbieu eig. mej. Vlas (Basset Griffon Vendéen, klein slag), 3. Amnia van de Oalde Broam eig. E. J. Schukking (Berner Laufhund), 4. Basco van Ensebrook, eig. Mevr. C. de Natris (Jura Laufhund), 5. Iff de l'Hotel Chatal eig. mevr. v. d. Zanden (Basset Fauve de Bretagne), 6. Ibis des Genéts Roux, eig. mej. Vlas (Basset Griffon Ven déen). Voor de keuringen waren negen keurmeesters aanwezig, van wie drie uit het buitenland afkomstig. Voor het begin van de ere-keuringen werd een spectaculaire demonstratie gegeven door 24 Foxhounds (Engelse rtieutehonden), die door ruiters werden geleid. De publieke belangstelling viel waftegen. Een feit v vermoedelijk het fraaie zomerweer debet was. Zaterdag was een belangrijke dag voor de speeltuinvereniging Zuider kwartier. Rond een uur of drie 's middags namelijk werden op het speel tuincomplex een aantal nieuwe toestellen geplaatstdit alvast ter gelegen heid van het vijftigjarig jarig bestaan, dat in september gevierd zal wor den. Het geld voor de speeltoestellen werd door verschillende acties bijeen gebracht. Aan de plaatsing ging een feestelijke optocht door de wijk vooraf. Tal van kinderen hadden zich voor deze gelegenheid in een wat andere kledij gestoken. LEIDEN - De PV De Sleutelstad hield een wedvlucht vanuit Pont- Ste Maxense. Uitslag: 1. A. v.d. Dop en zn.; 2. C. v.d. Nieuwendijk; 3.- 4-5-6-7-10. W v.d. Nieuwendijk; 5-8. A.T. Pracht; 9. L. Klein. De PV Het Oosten had vanaf de zelfde plaats 182 duiven in con cours. De uitslag van deze wed vlucht was: 1-2-T. v. As; 3-8-19 H. v. Klaveren; 4. H. de Haas; 5. W. v. Klink; 6-7- W. Fokker; 9. P. Juffer- LPV "De Snelvlieger" hield een wedstrijd vanaf Pont St. Maxense. Aantal duiven 248. Uitslag: 1. L. v. Berge Hengouwen, 2. N. Bink 3,8 Comb. Motanje, 4. H. Moenen, 5,9 F. Compier, 6.7.10 M. de Lange en Zn. Leidse afdeling FJG opgericht LEIDEN - In Leiden is een plaatse lijke afdeling van de FIG, de jonge rengroep van de PvdA, opgericht. Dinsdagavond zal een eerste ge- spreksavond worden gehouden aan het Rapenburg 102. Voor in lichtingen kan men terecht op dit adres. Initiatiefnemer is P. Maes- sen, tel. 134558. Thema-avond bejaardenzorg LEIDEN - In het Gerecht 10 wordi vanavond door de VCSB-Leiden een bijeenkomst georganiseerd met als thema: "Bejaarden. een probleem?" Na de vertoning van een Canadese documentaire geti teld "Nell and Fred" wordt door Gerrie van Eijhuisen een uiteenzet ting gegeven van het bejaardenbe leid van de regering. Verder zal een vertegenwoordiger van het Dien stencentrum een overzicht geven van de hulpverlening en begelei ding in Leiden. De bijeenkomst die gratis toegankelijk is, begint om acht uur. Meren wijk en ABC succesvol LEIDEN - De volleybalverenigin gen Merenwijk en ABC uit Leiden hebben zaterdag met succes deel genomen aan een groot toernooi voor recreatieclubs in de Rotter damse Energiehal. Derdeklasser ABC legde beslag op een knappe tweede plaats in de poule voor der deklassers, VC Merenwijk moest in de vierde klasse VC Krimpen na een spannende partij voor laten gaan. Wethouder Tesselaar reikte VC Merenwijk na afloop van het geslaagde toernooi een beker uit als waardering voor de prestaties die het team in de competitie en het slottoernooi heeft geleverd. LEIDEN - Gedurende de afgelo- pemVijf jaar werd vier maal een on derzoek ingesteld door de rijksre cherche naar aanleiding van klach ten over mishandeling door de Leidse politie. In geen van de geval len was er reden om maatregelen te nemen tegen de betrokken poli tieambtenaren. Dit antwoordt bur gemeester Vis op vragen van Lau rens Beijen (PPR/D'66). In zijn vragen ging het om twee ge vallen die september 1975 in de pu bliciteit kwamen: een Antilliaan zou door de politie mishandeld zijn in het gebouw van de Gemeente lijke Sociale Dienst, en twee jon gens werden op het terrein van de Groenoordhal, waar toen de Lei- dato gehouden werd, stevig aange pakt door enkele agenten die de jongens van ordeverstoringen ver dachten. Bij deze laatste actie werd een jongen gewond. Burgemeester Vis merkt op dat de gemeente voor de kosten van dergelijke inciden ten verzekerd is, zodat dergelijke risico's niet in de begroting tot uit drukking komen. Onderzoek van de rijksrecherche leverde geen aan leiding op om maatregelen te ne men tegen de betrokken agent. Genoemde Antilliaan werd op ver zoek van een ambtenaar van de GSD aangehouden wegens lokaal vredebreuk. "De aanhouding kon slechts worden verricht door het li chamelijk verzet van de verdachte met geweld te beëindigen. Bij het noodzakelijk gebruik van geweld werd door een van de politieamb tenaren een kniestoot gegeven". Aldus het antwoord van de burge meester. De grenzen van het toe laatbare zouden hierbij niet over schreden zijn. LEIDEN -In een studentenkamer boven de winkel van firma Zwart aan de Hooigracht is gisteravond rond de klok van zeven brand uitgebroken. De kamer brandde volledig uit.maar de schade aan het pand zelf was betrek kelijk geringDe brandweer had het vuur in twaalf minuten onder de knie. Het staat nog niet vast wat de oorzaak van de brand is; vermoedelijk is er kortsluiting ontstaan in een koelkast. Er was op dat moment niemand in het pand aanwezig. voor méér zekerheid kiest u uit het grote Fleurop-Bloemboek' Haal bij uw Fleurop-bloemist de Fleurop- folder met een keuze uit dit Bloemboek. Dr. Schweizer directeur AZL LEIDEN - Dr. A. Th. Schweizer is sinds 1 mei directeur gezondheids zorg van het Academisch Zieken huis Leiden. Hij is de opvolger van dr. G. Ph. Vogel, die per 1 oktober vorig jaar werd benoemd tot me disch directeur van het Rode- Kruisziekenhuis in Den Haag. Dr. Schweizer (50) studeerde in Leiden en specialiseerde zich in het AZL in de kindergeneeskunde. In 1963 kreeg hij de opdracht om de Buitenkliniek voor kinderen van het AZL in Noordwijk voor te be reiden. Sinds de opening in 1965 was hij hoofd van deze kliniek. Dr. Schweizer is vertrouwensarts in zake kindermishandeling in de provincie Zuid-Holland (district Noord), voorzitter van de psycho sociale sectie van de Nederlandse Vereniging voor Kindergenees kunde en voorzitter van de Entge meenschap in Leiden. LEIDEN- De Meerburgers hebben zaterdag voor de zesde maal hun jaarlijkse wijkfeest gevierd. Vanaf het terrein aan de Zaanstraat, waar het nood-clubhuis van de wijkvereniging staat, vertrok 's morgens rond een uur of tien onder begeleiding van de muzikanten en majorettes van Concordia een kinderoptocht. Het grootste gedeelte van de dag werd in beslaggenomen door een fancy fair met rad van avontuur. Er waren tal van stands ingericht, waaronder een "vrolijke keuken" en een waarzeggerdie tijdens het feest doorlopend door veel wijkbewoners werden bezocht. De bruto-opbr engst van de fancy fair bedroeg dit jaar achtduizend gulden, een bedrag dat aanzienlijk hoger is dan dat van vorige jaren. Het geld zal worden gestort in het bouwfonds voor het nieuwe clubhuis. ■joo' n unieke prijs Alleen bij Rinck Brillen Botermarkt 1, tel. 071-125036 Style 129.50

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3