Leerlingen gaan door met acties Geen eenrichtingsverkeer voor Dinsdagse Wetering Eis: anderhalf jaar voor diefstal onder bedreiging Drukkerij Van Elburg opent nieuw bedrijf VOORHOUT Het voorstel van het college om voor de Dinsdagse Wetering eenrichtingsverkeer en een parkeerverbod in te stellen, werd door wethouder I«Jdo teruggenomen. Verschillende raadsleden gaven blijk van hun verwondering over het feit dat deze zaak niet eerst in dé com missie is behandeld. Mevrouw Wijling en de heren Dirk- se, Borst en Warmenhoven wilden het voorstel eerst eens bekijken in samenhang met de geplaatste stop lichten bij de Nagelbrug, de situatie in de Beatrixstraat en Margrietstraat en andere uitwegen naar de Heren straat. Voorts werd gewezen op de positie van de daar gevestigde be drijven en op de mogelijkheid dat grote wagens die er voor de bevoor rading van' deze bedrijven komen, dan door de hele woonwijk zouden moeten rijden om weer weg te kunnen. Gevaarlijk LEIDEN Een Jaar en zes maan den gevangenisstraf eiste de officie- van Justitie bij de Haagse rechtbank tegen een 20-Jarige opperman uit Leiden, die zich moest verantwoorden wagens diefstal middels geweldple. ging. Samen met een vriend, verschafte verdachte zich in de nacht van 45 februari van dit jaar toegang tot een woning aan de Joubertstraat te Lei den. Onder bedreiging met -een mes, hielden zij drie bewoners van het pand in bedwang en roofden in die tijd o.a. een bandrecorder, platenspe ler, hanglamp, tuner en andere goe deren. Toen zy de volgende dag die goederen wilden verkopen ontdekten zij, dat er twee geluidsboxen ontbra ken. Zij begaven rich opnieuw naar me woning, liepen naar binnen en haalden er de boxen weg. De president van de rechtbank sprak er zijn verwondering over uit, dat betrokkenen geen alarm had den geslagen en de politie gewaar schuwd. Dat zou pas later zijn ge beurd. Verdachte zei dat hij en zijn vriend geld nodig hadden. Verdachte had die avond 10—12 glazen bier gedron ken. „Daar was dus wel geld voor", con stateerde de president. De andere' verdachte zal op een later tijdstip terecht staan. Vonnis over 14 dagen. Politie lost diefstal op LEIDEN De Leidse politie heeft drie mannen aangehouden in ver band me teen diefstal van 'n buiten boordmotor ter waarde van f2.150 in een showroom aan de Rijndijk, in de nacht van woensdag op donderdag. Nadat het drietal, allen uit Leiden afkomstig, een volledige bekentenis had afgelegd, konden ze weer ver trekken. Sproeiverbod in Warmond? Wethouder IJdo meende dat het de bedoeling is om er een voetpad aan te leggen, maar een probleem hierbij is de omstandigheid dat de grond niet van de gemeente ia. Oversteekt ij d Mevrouw Wijling wilde weten of de werking van de stoplichten nog in een experimenteel stadium is. omdat haar klachten hebben bereikt over de korte oversteektijd voor voetgangers. Ook zouden fietsers vanuit Leiden niet weten welke lichten ze nu moe ten aanhouden om rechts af te slaan. Wethouder IJdo antwoordde hierop dat er inderdaad nog een paar bor den ontbreken. Ook is de gehele ver nieuwing van het kruispunt nog niet voltooid. Een andere vragensteller, de heer N. Q. Nijssen, wilde graag het parkeerverbod voor de Prinsen- weg opgeheven zien. Hfj vond het oneerlijk dat op dé Engelselaan wel geparkeerd mag worden, maar op de Prinsenweg niet. De wethouder was echter van mening dat .zowel de ver keerssituatie als de mogelijkheid van de bewoners om op eigen erf te par keren in beide straten niet helemaal te vergelijken zijn. De eerste raadsvergadering in Voorhout onder voorzitterschap van burgemeester M. Th. van der Wouw verliep gisteravond in zeer vlot tempo. Al drie kwartier na de aan vang kon de burgemeester de verga dering sluiten, waarbij hij de raads leden bedankte voor het feit dat zij 't hem bij rijn eerste „echte" raadsver gadering gemakkelijk hebben ge maakt. Ambtenaar Een groot gedeelte van die drie kwartier was dan ook nog eens in beslag genomen door het voorge schreven schriftelijk stemmen over vertegenwoordiging van de gemeente in diverse bestuursorganen en over de samenstelling van de commissies van advies en bijstand. Deze benoe mingen waren onder meer noodzake lijk geworden door de benoeming van een nieuwe burgemeester en door het feit dat hiermee het college van B en W weer was aangevuld tot drie man. Voorts werd burgemeester Van der Wouw benoemd tot eerste en de heer Q* J. Ruegebrink werd benoemd tot vierde ambtenaar van de burger lijke ci--a>wi| Voorzitter Van Leeuwen: .met dit ontslag zijn we er nog lang niet. ROELOF ARENDSVEEN Scheikundeleraar Hans van Ulden mag blijven. ïn een vier uur durend gesprek tussen schoolbestuur, enkele docenten en Van Ulden werd besloten dat deze laatste toch een vaste aanstelling krijgt op de Johannes 23 mavo in Roelof- arendsveen. Ongeveer tweehonderd ouders en leerlingen van deze mavo hebben gisteravond in een inderhaast opgezette vergadering een comité gevormd, dat morgen zal beslissen of het vertrouwen in de directie van de school al dan niet moet worden opgezegd. Blijkt dit wel het geval, dan wil men proberen de leerlingen van de lagere klassen maandag thuis te houden. Het lerarencorps staat en bloc achter het comité, van wie drie personen de vergadering met het bestuur, volgende weekwoensdag, zullen bijwonen. Zowel directeur De Visser als ad junct-directeur Snijders waren niet op de vergadering in De Alkeburcht aanwezig. Zij hadden, evenals het uit tien man bestaande schoolbe stuur, wel een uitnodiging ontvangen. Nadat bekend waa geworden, dat de leraar toch een vaste aanstelling zou krijgen, beëindigden eindexa menkandidaten gisteravond de be zetting van de directeurskafner. Zij besloten echter na de vergadering deze vanaf vanmorgen opnieuw te bezetten om kracht bij te zetten aan hun eis, dat de directie moet ver dwijnen. Ze zien het ontslag van Van Ulden als aanleiding om de ver dere moelijkheden op school aan de orde te stellen. De leerlingen menen. dat aan de structuur van het beleid pas iets kan worden gedaan als de directie weg is. Zwijgplicht Docenten, die aanwezig waren bij het gesprek met hét bestuur, kregen een zwijgplicht opgelegd. Pas vol gende week zal via een stencil een en ander bekend worden gemaakt. De leraren verzochten de veelal veront ruste ouders, nog één week geduld te hebben. Wat er verder gebeurt met de leraren, die ontslag hadden ge nomen uit protest tegen de gang van zaken, was gisteravond nog niet be kend. De ouders drongen aan, een school raad op poten te zetten. In de ouder commissie had men weinig of geen vertrouwen meer. De heer Rooder- kerk, lid van' deze oudercommissie, zei, dat er anderhalf jaar geleden een dergelijke commissie was be noemd. Zij was daarna nooit meer bijeen gekomen. Hij verweet zowel de oudere als de leraren, nooit een beroep op deze commissie te hebben gedaan. „Het oudercomité moet im pulsen krijgen, andere functoineert het niet" aldus Rooderkerk. De beschuldigingen, aan de rich ting van de directie zal door het gis teravond gevormde comité dat uit vijftien personen bestaat worden onderzocht, en op waarde getoetst. WARMOND De gemeente War mond overweegt een sproeiverbod in te stellen. Omdat de diameter van de toevoer voor de Warmondse wa terleiding niet groot genoeg is, laat de druk op het water te wensen over, zodat, als er overdadig gesproeid wordt de bovenwoningen in Endepoel I van water zijn verstoken. Met de gemeente Sassenheim zal door War mond overleg worden gepleegd over de mogelijkheid om ook water uit de duinstreek te" betrekken. Een ander probleem op het gebied van de waterleiding werd gisteravond in de raad gesignaleerd door Van der Geest. Doordat een groot ge deelte van het waterleidingnet niet in xaart is gebracht en de liggihg van de putten en leidingen uitsluitend bekend zijn aan één man. ontstaat er wel eens problemen. Als er een lek ontstaat op een moment dat deze man afwezig is, moet er op goed ge luk gegraven worden. Dit gebeurde onlangs in het Lage Land. Tot laat in de avond was men toen bezig put ten en leidingen op te sporen. LEIDEN In de Sieboldstraat is vanmorgen om kwart over elf een bejaarde dame op de stoep aange reden door een jongen met rijn fiets. Haar arm schoot daarbij uit de kom. De politie verzoekt getuigen of even tueel de ouders van de jongen, wiens naam niet bekend is, contact met haar op te nemen. richtte. Bij de opening was tevens aanwezig mr. R. A. Levisson, voor zitter van het Koninklijk Verbond van Drukkerijen. Hij ging in een toe spraak nader in op het structuuron derzoek in de grafische industrie en de specifieke positie van de kleine drukkerijen in de markt. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe bedrijf heeft Drukkerij Van Elburg een aan eigen historie en de Warmonder geschiedenis ge wijd blad uitgegeven onder de titel „VE Speciaal". De genodigden bij de opening en het hierna gehouden open huis ontvingen een fles wyn, met de initialen van het bedrijf „Vin Excel lent" gedoopt. Bij het bedrijf werken op dit ogenblik 25 man. Op de foto het nieuwe pand. WARMOND Drukkerij Van El burg B.V. (foto boven) heeft vandaag haar nieuwe bedrijf aan de Was- beeklaan geopend. Bij de opening vestigde directeur R. J. van Elburg er de nadruk op dat de drukkerij ge specialiseerd is, met name in de ser vice voor bloembollenexporteurs. In de nieuwe vestiging een ver bouwde vroegere bollenschuur heeft de drukkerij aanzienlijk meer ruimte verkregen. Hierdoor zal het mogelijk zijn, aldus de heer Van El burg, om de activiteiten van het be drijf nog meer te richten op de com plete grafische verzorging van onder nemingen uit diverse bedrijfstakken. Het nieuwe bedrijfspand is officieel in gebruik gesteld door de heer G. G> van Elburg, die in 1934 de drukkerij aan de Dorpsstraat te Warmond op- KATWIJK Het ..kijken" van morgen vroeg bij de haringafslag in Katwijk aan het Prins Hen drikkanaal. Voor de eerste maal dit seizoen keurden groothande laars de haringdie vannacht als eerste werd binnengebracht door de Scheveningen 108 van rederij Cornelis Vrolijk Visserij Mij. uit Een lachende Hans van Ulden Desgevraagd zei de heer Van de Meer, lid van het schoolbestuur dat er in ieder geval geen mogelijkheden zijn om de directie te ontslaan. „Dat is nu eenmaal de zekerheid van een overheidsbaan. We proberen als be stuur de tegenstellingen zoveel mo gelijk weg te werken, meer kunnen we niet doen. De inspecteur heeft geweigerd, op de school te komen. Hij meende dat wij als bestuur ver antwoordelijk zijn voor de goede gang van zaken". Hierop eisten de leerlingen en en kele leraren, dat Van de Meer dui delijk zou maken of hij aan de kant van De Visser stond dan wel achteer een ander beleid. Van de Meer hield de boot af en merkte op "dat de mogelijkheden als schoolbestuur be perkt zijn. Maar de oudere kunnen natuurlijk buiten het schoolbestuur om acties ondernemen. Het bestuur zelf heeft niet voldoende redenen om iets te doen". Scheveningen, die binnenvoer in IJmuiden. De kenners bleken uitermate te vreden over de kwaliteit, met na me van de haring van kleine soort, die dit jaar overigens niet kleiner mag zijn dt-i twintig cen timeter. De Nederlandse visseis zullen in totaal 13.400 ton haring mogen vangen dit seizoen volgens de internationale bepalingen. Een zeer ingrijpende beperking, ge zien het feit dat de Nederlanders vorig jaar bijna drie maal zo veel vingen en jaren terug zelfs 150.000 ton. De prijzen vanmorgen wa ren zodanig dat de prijs aan de kar rond de f 4,50 per haring zal bedragen, zo verwachtten de ken ners. Het college was tot dit voorstel ge komen op grond van de grotere aan trekking van het verkeer door de toenemende bedrijfsactiviteiten in de omliggende panden. Vooral op zater dag, als er op de hele Dinsdagse We tering geparkeerd mag worden, ko men bij het uitrijden op de Heren straat herhaaldelijk gevaarlijke ver keerssituaties voor. mede als gevolg van het slechte uitzicht door in de Herenstraat geparkeerd staande auto's. Wethouder IJdo stemde echter in met de voorstellen uit de raad om de verkeerssituatie eerst nog eens in zijn geheel te bekijken en te wach. ten op de resultaten van de stop lichten. Later op de avond kwamen deze stoplichten nog eens ter sprake, na melijk toen na het sluiten van de raadsvergadering aan het publiek ge legenheid werd gegeven tot het stel len van vragen. De heer H. Kee- mink wilde weten hoe mensen, die vanuit Leiden met de bus komen, moeten oversteken om bij de BNS te komen. Hij doelde hiermee vooral op scholieren van de KTS. die nog wel eens moeite hebben met het drukknopsysteem van de stoplichten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 4