'Attention, is chaud' de soep Riolering kostbare zaak? agenda Medische diensten LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG Herenstraat 45 (gebouw Staalwyk». jeugdsocieieit ..Time". 7.4511.30 uur Hooglandse Kerkgracht 28, Open Soosavond. Ten Katestraat (speeltuingebouw), Bejaardensociëteit „Humanitas". 2 4.30 uur nam. Hendrikplantsoen 25. Lelder- PPR. 8 t ZATERDAG De Burcht. Antiekmarkt, b. Wereldwlnk Hondententoonstelling ub 10 uur v.m. i manifestatie Derde Speeltuin Zuiderkwartier, plaatsing speeltuintoestellen. 3 uur nam. ZONDAG 5 Clubhuis, dansen. 811 u. 65. Oegstgeest. sociëteit iners en alleenstaanden. Middelweg 19c. Lelds Poppentheater, kindervoorstelling, 2.30 uur nam. Tel. Artsen Bij de Pieterskerk in Lei den (foto links). Een glaasje prik in het stadhuis foto rechts). door Hans Meijer OEGSTGEEST „Ik zou het best leuk vinden als we dit eens wat vaiker deden. Dat hoeft niet meteen eens per jaar, maar bijv. elke twee jaar een keer. Niet al leen met Belgische scholen, maar bijvoorbeeld ook met een Engelse school. Dat lijkt me geweldig. Je komt het niet zo vaak tegen dat basisscholen internationale uit wisselingen hebben". De Ouden- hofschool domein van een en thousiast schoolhoofd W. D. Bos in Oegstgeest had gisteren zo'n veertig kinderen van het Instituut Sainit-Vincent, een lagere school uit Brussel, te gast. Het betrof een tegenbezoek voor een trip die een aantal leerlingen van de Oudenhof school twee jaar geleden naar Brussel maakte. Het initiatief tot die eerste trip ging uit van mevrouw De Jong, die aan de Oudenhofschool Franse les geeft. Het bezoek van gisteren was daarvan het logisch gevolg. Vanaf de school in Oegstgeest, waar de Belgische kinderen gis terochtend arriveerden,vertrok men al vrij snel om een wat over vol programma af te werken. De start daarvan was in het raad huis van Oegstgeest, voor de Bel gen een gebeurtenis op zich. Het eerste contact met het Nederlands bestuur gepersonifieerd in bur gemeester Van Eysinga verliep wat schuchter. „Verstaat iedereen me als ik Nederlands praat?", was de eerste opmerking van Van Eysinga. Het resultaat was nega tief en de Oegstgeester burge meester schakelde daarom al snel over op overigens uitstekend Frans. „VoUs ètes venue a Oegst geest", deelde hij mee en daar waren alle kinderen even stil van. Helaas, ondanks het glasheldere burgemeester!ijke Frans viel de uitleg van de Nederlandse ge meentepolitieke zaken „Le maire est nommé par la reine" (de burgemeester wórdt benoemd door de koningin) aanmerke lijk minder in de smaak dan het daarop volgende flesje sinas. Vandaar ging de tocht naar het gemeentehuis van Leiden, waar voorlichter Lelieveldt het alle maal nog een keer uitlegde. Dit keer in het Nederlands, vertaald door een van de Belgische bege leidsters, en in een andere nog groter en statiger raadszaal: die van Ledden. Van daaruit gingen de kinderen mee langs de kamers van de wethouders naar de trouw zaal, waar ze tot hun schrik ver namen dat een potkachel op die plaats naar alle waarschijnlijk heid de oorzaak was van de laat ste stadhuisbrand. Daarna vólgde een korte kennis making met de Leddse binnenstad, die begon bij een hoop afval, want het grofvuil werd gisteren opge haald. Meest saillante punten uit die trip: de Pieterskerk en de uni versiteit, waar men de kinderen eigenlijk liever niet zag omdat de huishoudelijke dienst toch al ze nuwachtig was door het bezoek van de Engelse ambassadeur. Dan is het eten geblazen. Dat gebeurt op school, waar zorgzame moeders voor boterhammen, soep en appels hebben gezorgd. Kippe en tomatensoep worden rondge deeld. „Attention, 't is Chaud hoor!" Aan tafel blijken de oude ren, dile het allemaal graag goed willen zeggen en liever tegenover de kinderen geen flater willen slaan, aanmerkelijk meer proble men met het Frans te hebben dan de Oegstgeester zesde klassers, die weliswaar met een grove bijl door de grammatica gaan, maar onder tussen uitstekend kunnen uitleg gen dat zij een paar keer hebben meegedaan aan de schoolsportdag. Na het eten worden de cadeau tjes, meegebracht door de Belgi sche kinderen, uitgepakt. Daarbij een boekje met tekeningen: „Hoe wij Holland zien". Dan gaan we zingen. De Belgen brengen een werkje dat volgens hun eigen op schrift gestelde tekst „How when to say" zou moeten heten, maar dat uiteindelijk „O, when the saints" blijkt te zijn. 's Mid dags een, jammer genoeg wat verregende, rondvaart op de Kaag en een bezoek aan een bollenpel- lerU, waar blijkt dat Oegstgeest jongetjes kent met een vooruit ziende blik, want de eerste vraag die gesteld wordt is: „Hoeveel bollenpellers worden hier aange trokken?" Leiden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, binnen stad tot Cityring en Groenoord): R. M. G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, telefoon 120266; Wijk II (Kooi- en MerenwiJk): F. B. Kruis. Klapróos 34, tel. 126371; Wyk III (Waard. Pro- fessorenwijk en Tuinstadwyk)W. de Bruyne. de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; Wyk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier)W. Schelle- kens. Paganinistraat 24, tel. 764035. Leiderdorp S. P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 891037. praktijk adres Merelstraat, tel. 891000, (za terdag en zondag spreekuur van 12.30—13 uur). Oegstgeest, H. A. Reterink. Ter- weeweg 152, tel. 150394. Voorschoten C. Meijer, Chopin- laan 16, tel. 2493, (zaterdag); W. van Dam, Palestina laan 29, tel. 3960 (zon dag). Eigen patiënten S. M. Platteel- De Jongh, Diepenbrocklaan 6. telef. 5417. Warmond F. Walenkamp, Dorp straat 45, tel. 10030. Apotheken Belgische school kinderen in te gast Een kijkje hij het hollen-sorteren. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder.. Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitendgiro 28884. Telefoon: 071—144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539 Kwartaalabonnement I 37,85 Per oost f 48.25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incasso kosten. Muziek De leerlingen van de muziek school in Zoeterwoude willen aan het einde van hun cursusjaar wel eens laten zien en vooral horen, wat zij inmiddels hebben bereikt. Daarom wordt er morgen om 12 uur in de Aloysdusschool, ingang Jan van Banningstraat een open bare les gehouden. De Orff-klas onder leiding van de heer Dekker zal 'n optreden verzorgen. Laatst genoemde gaat de school binnen kort verlaten. Mevrouw Jansma uit Ledden is aangetrokken als docente dwarsfluit. Scouting „U helpt ons toch ook naar de overkant", is het motto van een bazaar, die de gidsen van Scout ing Zoeterwoude zondagmiddag houden. Scouting Zoeterwoude bereidt zich voor op een trip naar Engeland van 27 juni tot 7 juli. Dan wordt een tegenbezoek ge bracht aan Guildford van waaruit een groep verkenners al tweemaal op kamp is geweest in Zoeterwou de. Al maandenlang zijn de Zoe- terwoudse verkenners door het opknappen van allerlei karwei tjes bezig hun reisgeld te verdie nen. De bazaar van zondagmiddag biedt van alles wat: schilderijtjes, maoramé artikelen, planten, map pen voor tijdschriften, poppen e.d. Vanaf twee uur kan ieder een terecht in het clubhuis van de gidsen, 't. Avontuur aan de N oord buurtse weg. Ons Huis In en rond Ons Huds organi seert de oZeterwoudse jeugdraad zaterdag weer de jaaiüjjkse rom melmarkt. Van half tien af is er van alles te koop: antiek, meu bels, boeken, speelgoed, huishou delijke artikelen, televisietoestel len. grammofoonplaten enz. Voor wie dit bericht niet leest: een draaiorgel zal vooraf door het dorp rondgaan om belangstelling voor de rommelmarkt te wekken. Ter plaatse zullen pannekoeken en stroopwafels worden gebakken en geserveerd. De opbrengst komt ten goede aan het jeugdwerk in Ons Huis. Pannekoeken Ook in Leiderdorp bloeit het padivindersleven in volle glorie en zo bestaat de groep Van der Does Liethorp al dertig jaar. Maar ac tiviteiten kosten geld en om daar weer iets van binnen te krijgen wordt er mórgen op de zandput achter de Mauritssingel, tegen over bejaardencentrum Dillen burg een eetfestijn gehouden. Iedereen kan er pannekoeken ko men eten. Agressie Op initiatief van de directeur van de Montessorischool in Oegst geest wordt dinsdagavond gespro ken over agressie, altijd weer een interessant onderwerp. Natuurlijk is er een forum gevormd van aca demici: prof. mr. L. H. C. H. Hulsman, criminoloog, dr. J. J. van Iersel, bioloog en dr. M. S. H. Schlemper, psychiater. Het pu bliek mag best meedisoussiëren, dinsdagavond vanaf acht uur in het Gemeentecentrum aan de Lytweg. Het Leidsch Dagblad snel groeiend dagblad voor de Leidse regio zoekt een correspondent voor de gemeente Oegstgeest Onze gedachten gaan in de eerste plaats uit naar een man of vrouw met een vlotte pen, een goede neus voor nieuws en kennis van de plaatselijke om st an d'iigh eden Ter ondersteuning van onze man in de snel groeiende gemeente LEIDERDORP zoeken wij ook een tweede correspondent voor Leiderdorp. Zijn of haar taak zal in nader overleg worden vastgesteld. Inlichtingen omtrent beide functies warden graag verstrekt door B. van Leeuwen of H. Meyer van de stadsredactie, tel. (071) 125260. TOCH TWEE MASTEN IN LEIDEN EN OMGEVING? WARMOND Het ziet er naar uit dat in de Leidse regio toch twee masten voor de ontvangst van kabel televisie zullen worden opgericht. Burgemeester De Vreeze deelde gis teravond in de Warmondse raad mee dat het waarschijnlijk niet mogelijk zal zijn slechts één mast te bouwen. In antwoord op vragen van het raadslid Timmermann (Progressief Warmond) zei burgemeester De Vree- ze dat Oegstgeest verder in zee zal gaan met Multavisie. De mast zou behalve voor signaalonitvangst ook voor defensiedoeleinden gebruikt worden. Ledden en omliggende ge meenten zullen signaal ontvangen via een in de Meren wijk op te richten mast. Dinsdag zullen hierover verdere besprekingen worden gevoerd. Bezorgdheid VVD in raad Oegstgeest OEGSTGEEST De VVD maakte zich zorgen over de hoge kosten van de vernieuwing van de rioleringLiberaal mr. Ane- ma vroeg gisteravond in de Oegstgeester raadsvergadering om meer gegevens. Voor het einde van het jaar wilde hij een dui delijke planning op tafel, met een opgave van de noodzakelijke investeringen. Zowel wethouder Thorn (Openbare dat: al een jaar geleden was er op Werken) als zijn collega Van Belle aangedrongen, dat er een overzicht (Financiën) kon daarop moeilijk een kwam. „Het zit in de pen", aldus antwoord geven. „De sanering strekt wethouder Thorn, „maar het is de zich uit over tientallen Jaren. Nu vraag of het in december al gereed kost het 20 miljoen in de verre toe- is", komst misschien wel 40", merkte wethouder Thorn op. „Het ryk werkt Onderwijs met vierjarenplannen en als wy als gemeente nu al vaststellen hoe het op Met- uitzondering van de Montes- nog langere termijn moet gaan. kan sorischool en de Schilderschool zijn dat niet meer zijn dan koffiedikkijke- nu de schooltijden van alle Oegst- rij". voegde wethouder Van Belle geester basisscholen gelyk. De tijden daar aan toe. Met het oog op de fi- van sommige kleuterscholen verschil- nancïën verwachtte Van Veeh CCDA) len nog. Een voorstel om te experi- een ingrijpen van de overheid want menteren met een continuerooster „er zijn meer gemeenten, die met een kreeg geen reacties, zo deelde wet- riolering uit 1850 zitten". Van Veen houder Gmelich Meyling mee op suggereerde dat zyn liberale collega schriftelijke vragen van de PvdA-er de rioleringszaak aankaartte in ver- Kohlbeck. In het najaar zal er een band met de plannen voor het over. gidsje worden uitgegeven met infor- dekte zwembad. Anema ontkende matie over de scholen, waarin onder me ei- de overblyfmogelijkheden zijn akkoord met een krediet van 71.000 opgenomen. gulden. Eveneens zal de uitrit van het sportveldencomplex aan de Hof- Asraltlaag -brouckerlaan worden verbeterd. Dit Toen de raad gisteravond akkoord naar, aanleiding van een recent on- ging met een krediet van 10.000 gul- Keval °P P>aats den, benodigd voor het aanbrengen reconstructie van het fietspad van een harde bovenlaag op het par- ungs de Haarlemmerstraatweg is nog keerterrem nabij het Rijnzichtweg- onzeker. De provincie heeft voor dit viaduct, bleek dit laatste al te zijn PIan een subsidie van 3 ton toegc. uitgevoerd. Mr. Anema (WD) kon De gemeente Oegstgeest zou er dit maar matig waarderen. „Als het 2011 nok een ton °P moeten büpassen. nu eens om grotere duigen gaat?" zo Dle ton 231 waarschijnlijk een pro- vroeg hn zich af. Hij vond dan ook fcm worden omdat de reconstructie dat de verantwoordelijke ambtenaar met op het investeringsplan voor aan zijn jasje getrokken zou moeten komt Bovendien wacht in de too- worden. Dat ging wethouder Thom komst de verlenging van de Kenne- echter te ver: ..U maakt van een <Wan. bet plan Haaswuck en de mug een olifant verplaatsing van de Oegstgeester Ka- naai brug. De raad was verheugd over de grondverkoop aan de woningbouw- Uit vragen van CDA-er Bijl bleek vereniging Buitenluist aan de M. H. dat actievoerenden, die het behoud Tromplaan. Drieënveertig bejaarden- ?an het groen rond de Leidse Buurt woningen kunnen nu gebouwd wcr- voorstaan zich niet ongerust behoe den. waarvan een drietal voor ge- ven te maken. Bij de uitvoering van handicapten het busbanenplan zullen de bomen De kleedgelegenheid voor de voet- gespaard blijven. Alleen datgene wat bailers in de Voscuyl" zal binnen- ..cultuur noch natuuris. zal ver kort worden uitgebreid. De raad ging dwjjnen", aldus wethouder Van Belle. Wassenaar: geen naaktstrand WASSENAAR (ANP) De ge meente Den Haag mag van Wasse naar het naaktstrand bij Scheve nij gen niet op Wassenaars grondgebied uitbreiden. De residentie had haar "buurgemeente" hierom gevraagd, omdat het huidige naaktstrand van 200 meter op topdagen veel te klein bleek te zijn. „Maar voor uitbreiding op ons grondgebied voelen wy niets", aldus burgemeester Staab van Was- De avond-, nacht- en zondagdiensb der apothekers in de regio Leiden wordt waargenomen van 21 mei tot 28 mei, inclusief Hemelvaartsdag, door Apotheek Leiden Zuid-West. Brahmslaan 20, tel. 763134 en Apo theek Beker, Lytweg 4. Oegstgeest, tel. 155482. Tevens op zaterdag 22 mei tot 1 uur n.m. Apotheek Voorschoten, Leidse- weg 66. telefoon 01717-2525. Wijkverpleging Leiden Stichting Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest Stichting Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond Zr. R. Tiel, Groene- stege. Friezenhorst 27, Sassenheim. tel. 02522-11643. Advocatenspreekuur Burgerlijke stand \an Leiden Burgerraadsman Ferdinand Mi- K. Brussee 'Keizer; Mario. ,n der Zw Peter, Koornbrugsteeg 7 (zykant stadhuis). Openingstijden: maandag, dinsdag en woensdag 11.0012.00 uur, donderdag 18.30-20.00 uur. Telefoon dagelijks tU- dens kantooruren: 143171. Dienstencentrum Noordeindsplein 2b tel. 140483. Al gemene Informatie dagelijks 9.00—10.00 Dierenhulpdienst Anna Paulpwnastraat 15. Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte honden, katten, vogels, e.d. in de ge- Leiderdorp. Dag tel. 761944. Gezi nsverzorgin g deken en gezinsverzorging. 149441 (maandag t/m vrij-

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2