Brugge: de Cup in eigen hand Pakje Caballero filter. Pakje smaak met filter. v 'Uitnodiging is een overwinning' Van Hanegem maakt rentree in Oranje-selectie FRISOL DIT JAAR NIET IN DE TOUR Hartoperatie voor trainer Coerver Ernst Happel optimistisch Grootmeesters in WK dammen anders dan andere. DINSDAG 18 MEI 1976 PAGINA 9 HENDRIK-IDO AMBACHT In tegenstelling tot sommige leidingge vende figuren en spelers by Feyen- oord stelt George Knobel nog wél een groot vertrouwen in Wim van Hanegem. De technisch directeur van de KNVB liet dat gistermiddag weer blijken. Om half zes telefoneerde hy van het KNVB-sportcentrum in Zeist naar Hendrik-Ido Ambacht en deelde Van Hanegem mee dat hy zyn ren tree in de Oranje-selectie mocht maken. George Knobel heeft overigens Van Hanegem nooit werkelijk laten val len. Ook voor de eerste wedstrijd te gen de Belgen in Rotterdam had hij hem willen uitnodigen. Een schorsing van de Feyenoorder maak te het toen echter onmogelijk om het plan uit te voeren. Maar al werd Van Hanegem voor die interland buiten spel gezet, Knobel fluisterde hem toen toch in het oor: „Je zult nog van me horen". Nadat Wim Jansen afgelopen zon dag uit Oranje wegviel, hoefde Kno bel niet al te lang te aarzelen: Wim van Hanegem er weer bij. Het uiterst korte telefoongesprek met de bondscoach maakte gisteren van Van Hanegem een zeer tevreden man: „Dat Knobel me er nu weer bij haalt, beschouw ik als een over winning op iedereen die heeft be weerd dat het afgelopen met me was. En of ik nu zaterdag in Brussel tegen België speel of niet Knobel heeft het daar niet met me over ge had dat doet er in wezen weinig toe. Het feit dat hy me weer heeft genomen, schenkt me al ontzettend veel voldoening". Van Hanegem zal dus zaterdag tegen de Belgen de 50 voorsprong mee helpen verdedigen. Het valt im mers nauwelijks aan te nemen dat Knobel er een speler van 32 jaar by haalt om hem in de dug-out te laten plaatsnemen. Die interland in Brussel kan van veel belang zijn voor de toekomst van de geroutineerde middenvelder Speelt hij sterk, dan zullen er beslist belangstellende clubs waarschijn lijk ook Belgische bij hem aan kloppen. Van Hanegem: „Maar als ik voetbal doe ik dat niet onder het motto „kijk uit, want Je staat in feite in de etalage". Nee, ik zal dan gewoon mijn best doen. En als de partij afgelopen is, zien we wel weer verder". Belgische selectie In de Belgische selectie voor de tweede kwartfinalewedstryd van het toernooi om de Europese voetbaltitel, die op 22 mei in Brussel wordt ge speeld, zijn zes nieuwe spelers opge nomen ten opzichte van de ploeg voor het eerste duel. Uit de groep van zestien verdwenen: Hugo Broos, Ludo Coeck en Jean Dockx (allen Anderlecht), Eric Gerets (Standard Luik), Jacques Teugels (RWD Mo lenbeek) en Jan Verheyen (Union). De zes nieuwe gezichten zyn: Robert Dalving en René Verheyen (beiden Lokcren), Paul Courant (Club Luik), Hervé Delesie (Waregem), Michel Renquin «Standard Luik) en Willy Wellens (RWD Molenbeek). De complete lijst van zestien ziet er als volgt uit: Juliën Cools, Raoul Lambert, Georges Leekens, René Vandereycken en Roger van Gooi (Club Brugge), Robert Dalving en Rene Verheyen (beiden Lokeren), Maurice Martens en Willy Wellens (beiden RWD Molenbeek), Christian Piot en Michel Renquin (beiden Standard Luik), Gilbert van Binst en Franpois van der Eist (Beiden Anderlecht), Hervé Delesie (Ware gem), Jean-Marie Pfaff Be veren- Waas) en Paul Courant (Club Luik). De selectie staat onder leiding van Guy Thys, die de taak heeft over genomen van Raymond Goethals. Van Hanegem George Knobel Al vanaf zondagochtend heeft Ernst Happel zijn volgzame pupillen onder zijn hoede. De Oostenrijkse maestro: „Om elf uur zondagochtend zijn we in ons trainingskamp in Knokke by elkaar gekomen. 's-Middags was in ons stadion de wat je noemt erewedstryd tegen Beerschot. Bloe men, een ereronde, de spelers voor gesteld aan koning Boude wijn en ga zo maar door. Een heel spektakel was DORDRECHT De Nederlandse wielerformatie Frisol zal niet deelne men aan de Tour de France. In een communiqué liet de directie van de oliemaatschappij gisteren weten: „Het bestuur van de stichting Frisol heeft na rijp beraad besloten on danks herhaalde verzoeken van Fe lix Lévitan, niet te starten in de Ronde van Frankrijk. De afgelopen Ronde van Spanje heeft namelijk geleerd, dat deelname van twee Ne derlandse ploegen niet optimaal werkt". is een zwak argument. een rivaliteit tussen de i Raleigh en Frisol in Spanje maar weinig gemerkt. Het is misyhien een kwestie van Jaloezie. Tenslotte hebben wij de Vuelta ge controleerd. Omdat wy de leidertrui in bezit hadden ging er bij elke ont snapping iemand van ons mee. Dus ook als er een Frisolman demar reerde. Een gezonde rivaliteit hoort te bestaan in de wielersport. Ale Je samenwerkt is het ook niet goed, want dan wordt er schande gespro kén over de combine", aldus Post. Door Rob Vente DEVENTER De nieuwe trainer van Go Ahead Eagles, Wiel Coer ver, zal morgen in het Radboud- ziekenhuis in Nijmegen worden opgenomen voor een operatie aan een verstopping van een krans slagader, Coerver, die met klach ten uit Indonesië terugkwam, waar hij als trainer van het na tionale elftal werkzaam was ge weest, is vorige week vrijdag me disch onderzocht, waarna tot de operatie werd besloten. De in greep zal worden uitgevoerd door de hartchirurg professor Kuiper. Coerver hoopt op 13 Juli de eerste training van het nier bij de Deventer vereniging te kunnen leiden. De Nederlandse voetballers Jo- han Cruyff en Johan Neeskens reizen op 26 mei met hun mana ger Cor Coster en hun echtgeno tes naar de Braziliaanse stad Rio de Janeiro. Ze gaan er heen op uitnodiging van de Braziliaanse voetbalbond. De voetballers blij ven tien dagen weg en zullen twee wedstrijden spelen in een elftal van Europese sterren tegen Bra ziliaanse teams. BRUGGE Het pittoreske stadje Brugge staat bol van de op winding, morgenavond de UEFA-Cup-finale van „Club" tegen Liverpool. Oftewel, de nieuwe Belgische kampioen tegen het team dat zich in deze voetbalj aargang in Engeland de sterkste toonde. En in Brugge stelt men zó veel vertrouwen in Ernst Happel en Zijn spelers, dat men er voor honderd procent op re kent dat België morgen na Anderlecht een tweede Euro pese Cup-winnaar heeft. Happel: ,JViet meteen in het offensief". In de wedstrijd tegen Beerschot, waarin kampioen Brugge uiteindelijk met 42 zegevierde, ging er op een gegeven moment een siddering door het publiek: Ra oei Lambert, de le vensgevaarlijke spits, zwikte door zyn enkel en moest hinkend afhaken. Ernst Happel vanochtend, met een diepe zucht: „Raoel is een doodgoeie Jongen maar het is elke keer wat met hem. Steeds geblesseerd. Ik word er doodziek van. Al heb ik goede hoop dat hij voor morgenavond weer opge lapt is. Sterker, ik reken tegen Li verpool op Lambert. En als hij dan tóch nog ergena last van heeft, ja, dan maar de spuit erin". DEN HAAG Vyf van de zes nog actieve grootmeesters in de wereld- dambond nemen deel aan het toer nooi om het wereldkampioenschap dammen 1976, dat van 3 tot en met 25 augustus in Amsterdam wordt ge houden. Op de deelnemerslijst ont breekt de naam van de Senegalees Baba Sy, die door zijn bond niet. is ingeschreven. De aanmelding van de Surinaamse kampioen Harry Over, man kwam ruim een maand na slui ting van de inschrijvingstermijn bij het FMJD-secretariaat binnen en werd niet meer geaccepteerd. De vyf grootmeesters zijn Koe perman en Tsjegolov (uit Rusland), Wiersma, Kuuken (Zwitserland), en de Frans-. Ernst Happel, die verder over lou ter top-fitte spelers kan beschikken, beseft terdege dat hy aan Liverpool een zware kluif zal hebben. De man die in Brugge op handen wordt ge dragen: „Het is één van de sterkste clubteams die Engeland ooit heeft gehad. Neem die Keagan en Callag- han. Top-voetballers zyn dat. Maar Ja ik moet nu eens zien hoe Liver pool zich gedraagt zonder dat het de steun van dat geweldige legioen heeft. Kijk, als Liverpool in Engeland voet balt of het nu in Wolverhampton, Leeds of Londen is heeft het altijd zo'n twintig- tot 25.000 fanatieke fans bij zich. Maar vanuit Brugge zijn er naar Liverpool slechts 2000 kaarten gestuurd. Meer kon er niet af. En volgens mij zal Liverpool zich niet zo prettig voelen, nu het weet dat hun bloedeigen legioen er niet is". In het al lange tijd volstrekt uit verkochte Brugse stadion met 32.000 kijkers afgestampt zal 'Club' morgenavond vry voorzichtig uit da startblokken gaan. Happel: „Waarom zouden we meteen gaan drukken? Dankzij die 32 nederlaag in Liver pool bezitten we immers een prima uitgangspositie. En we weten dat die Engelsen in de counter erg sterk zijn, dus gaan we niet meteen voluit in het offensief, waardoor zy ruimte zouden krijgen voor hun tegenstoten. Tenslotte kunnen wy over dat doel punt dat we nodig hebben 90 minu ten doen. En als het erg lang uit blijft, kunnen we op het laatst altijd nog alles-of-niets-voetbal gaan spe len". „Maar al met al heb ik wel ver trouwen in de zaak. We hebben het tenslotte in eigen hand. En dan voor eigen publiek. Ja, het moet kunnen". Happel tot slot: „Weet Je wat het leukste was wat ik vandaag hoorde? Dat Van Hanegem weer bij het Ne derlands elftal zit. Dat gun ik Wil lem i harte".

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 9