'MENSEN KOPEN TEGENWOORDIG MEER KUNST' agenda Pulchri in OegstgeestLeidse meesters in Voorschoten In Voorschoten Bezwaren tegen de bouw van „Engelse Schoor' Vermakelijk concert Marie-Cécile Moerdijk *WË ZILVEREN JUBILEUM FIETSTOCHT ZOETERWOUDE VRIJDAG 14 MEI 1976 OEGSTGEEST/VOORSCHOTEN „De kunst wordt in steeds breder lagen van de be volking gewaardeerd. Steeds meer mensen kopen ook kunst". Dat is de mening van Dirk Bus, Haags beeldhouwer en voorzitter vam het kunstenaarsgenootschap Pulthri studio en van Wim en Henny Flippo, galeriehouders uit Voorschoten. De beide instituten Pulchri studio en Galerie 1900 beleven spannende dagen, want Pulchri opende een ga lerie in Oegstgeest en Galerie 1900 opent zaterdag een vrij unieke expositie van Leidse meesters. Voor Oegstgeest is het voor het eerst, dat de plaats een galerie krijgt. Galerie 1900 in Voorschoten heeft voor de tweede maal in haar driejarig bestaan een werkelijk grote expositie. VOORSCHOTEN De wijkraad \'an de Voorschotense wijk Bosch- geest heeft plannen om bij GS be zwaar aan te tekenen tegen de plan nen voor de bouw van de "Engelse School" in de wijk. Gisteravond spra ken 93 bewoners van de wijk zich daartoe uit. Men zal zich eerst rich ten tot het gemeentebestuur van Voorschoten. De voornaamste grief van de wijk raad is dat het gemeentebestuur dit orgaan tot op heden nog niet heeft gehoord. Weliswaar werd over plan nen een hoorzitting gehouden, maar daarvoor werd de wijkraad niet uit genodigd. De bezwaren tegen de bouw van de Engelse School concentreren zich op twee punten. Enerzijds is men bang voor een vergroting van het verkeers aanbod in de wijk, anderzijds vindt men dat een school met 900 tot 1500 leerlingen een duidelijke aanslag op het woongenot betekent: „Straks hebben we hier meer schoolkinderen dan bewoners" aldus een van de be woners van Boschgeest, De bewoners willen GS tegelijkertijd vragen om alle hoge bouw in de wijk te verbie den. Zij menen dat de realisering van grote bouwwerken in strijd is met het bestemmingsplan. De Engelse School werd eerder door de gemeenten Was senaar en Noordwijk geweigerd. Het merendeel van de aanwezigen sprak zich tevens uit vóór het instel len van een inhaalverbod en rijver bod voor vrachtwagens op de Karei Doormanlaan en de Generaal Spoor- laan. De verkeersintensiteit op deze wegen sluipweg voor verkeer van Wassenaar naar Leidachendam neemt sterk toe. Langs beide lanen is geen fietspad en men acht verdere toeneming van het verkeer met name gevaarlijk voor de kinderen in de wijk. Warmond Op zaterdag 22 mei zal de afdeling harmonie van St. Matthias deelnemen aan het grote internationale concours dat jaarlijks te Heemskerk wordt georganiseerd. Het is voor supporters mogelijk met Matthias mee te gaan. Dat geldt ook voor het concours van 30 mei, waar aan ook de majorettes deel zullen De bussen vertrekken vanaf de Burcht te Warmond op 22 mei om 18.30 uur en op 30 mei om 12.00 uur. Men kan hiervoor inschrijven door f 5,per reis tie deponeren op het adres Postdam 4. Warmond. Gerenommeerd De gerenommeerde Haagse Pulchri studio komt op initiatief van make laar Proper zelf commissaris voor de gebouwen binnen Pulchri naar Oegstgeest. In de door hem gebouwde Passage aan de Kempenaerstraat vond de galerie een klein maar ple zierig onderkomen naast de make laardij. Dirk Bus: „Het is een kleine ruimte en daardoor meer geschikt voor kleiner werk. We zijn er erg biy mee, ook al omdat de Passage een zekere centrumfunctie vervult en het publiek daardoor waarschijnlijk in groten getale naar dit mini-winkel- centrumpje en daarmee naar de ga lerie zal stromen. We hopen eigenlijk dat deze nieuwe nederzetting bihnien Oegstgeest een klein cultureel cen trum gaat worden". Behalve de leden van het genoot schap dat zijn er een kleine twee honderd, van wie het merendeel uit Den Haag of directe omgeving komt wil men in Pulchri's galerie pok kunstenaars uit de eigen regio een kans geven. Voor de opening heeft men echter geput uit eigen bestand van de 130-jarige studio. Op de ope ningstentoonstelling exposeren de schilders Sierk Schroder en Theo Bitter, de graficus Willem Minder. man en de beeldhouwers Dirk Bus en Bram Roth. De prijzen van de werken die met rijkssubsidie kun nen worden gekocht variëren van tweehonderd tot vierduizend gulden. Wisselen De openingstentoonstelling van Pulchri gisteren officieel door bur gemeester Van Eysinga van Oegst geest geopend loopt tot en met 2 juni. Daarna gaat men wisselen. Dat zal ongeveer elke drie weken gebeuren, om zodoende zoveel moge lijk kunstenaars de gelegenheid te geven van de expositieruimte gebruik te maken. Er zijn nu 33 werken geëx poseerd. De tentoonstelling is van maandag tot en met vrijdag geopend van ÏODO tot 16.00 uur. Men hoopt binnen afzienbare tijd ook op zater dag open te gaan. Leidse meesters Modern werk in Pulchri, ouder werk in Voorschoten, waar galerie 1900 gevuld is met werken van schil ders uit de romantische en Haagse school. „We vinden dit zelf een tamelijk unieke tentoonstelling. Het heeft ook een paai- jaar geduurd voor we zover waren dat .we voldoende wer ken bij elkaar hadden", aldus Wim Flippo, die samen met zijn broer de galerie in Voorschoten opzette, nadat beiden een jaar of vijf in België had den gewerkt. „We komen allebei uit Leiden en we vonden dat er in deze regio best plaats was voor een gale rie. Vooral ook omdat er op dat ge bied nog niet zo vreselijk veel is. We zijn in 1972 hier begonnen en het loopt naar onze ideëen geweldig. Zo goed dat we binnenkort een filiaal gaan openen. Niet hier hoor, maar in Antwerpen, waai- we vroeger ook gewerkt hebben". De collectie van de galerie richt zich alleen op het einde van de ne gentiende en het prille begin van de twintigste eeuw. „We hebben wel eens iets uit een andere periode, maar dat verkopen we meestal door naar andere handelaars. Daar heb ben we goede connecties omdat we vroeger voor de kunsthandel allerlei schilderijen hebben opgespoord". Op de expositie nu ondermeer werken van B. J. Blommers, Arend Jan van Driesten, J. H. v. d. Laar en de Bel gen Francois Musin, Theodor Gerard en Jan Carolus. De expositie omvat circa vijftig werken en loopt van aanstaande zaterdag tot en met 29 mei. VRIJDAG Herenstraat 45. (gebouw Staalwfjk), Ten Katestraat (speeltuingebouw). Bejaardensociëteit Humanitas. 24.30 Pred. Hendrikplantsoen 25, Leider dorp, informatieavond Baha'i Gemeen steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 u Geversstraat 65. Oegstgeest. sociëteit kamerbewoners Noordeinde 2a, Troef, Open-soos- avond. 8-2 uur nam. ZATERDAG De Burcht, Antiekmarkt, 9.30 uur Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit roor kamerbewoners en alleenstaan- Middelweg 19c, Leids Poppentheater, kindervoorstelling 2.30 uur nam. tel. Apotheken wordt waargenomen Apotheek Reyst. Steenstraat SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. 071-125202. Voor allen die ln moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be- Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15, Leiden. Voot hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d. ln de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar: telef 134687 Burgerraadsman Bureau Burgerraadsman. Koornbrug- Terwijl Wim en Henny Flippo (foto boven) in hun galerie in Voorschoten de laatste hand leg gen aan de tentoonstelling van voornamelijk Leidse meesters, die morgen om 11.00 uur open gaat, opende burgemeester Van Eysin ga gisteren in Oegstgeest de nieu we nederzetting van de Haagse Pulchri studio: ,Jk hoop dat het aan zal slaan". VOORSCHOTEN Deze maand verschijnt een boek „Het vermake lijke Duivenvoorde". In onze antiqua rische editie anno 1871 van Van Dale wordt vermakelijkheid omschreven als „onderhoudende ontspanning", vermaak gevend". Daarmee is heel leuk omschreven wat Marie-Cécile Moerdijk, zangeres, en Carlos Moer dijk, pianist in Duivenvoorde kwa men doen. Neen, we hebben ons waarlijk niet verveeld, maar zijn wel gedwongen wat de recensie betreft, voor een deel maar wat op te schrij ven. Dit omdat we door de drukte achterin zaten, omdat Marie-Cécile Moerdijk een zachte stem heeft en omdat er geen programma was. Het karakter van het concert was dat van een wens-concert. Zo herkenden we de Schubertjes", al was het soms al door het ritmisch „hoeftrappelen" in de pianopartij van Schubert's constante wensdroom. En ook, wat op een wensconcert te verwachten was, „Habe Dank" van Richard Strauss. Maar dit lied werd door een man nelijke vocalist gebracht met een zeer redelijk goed zittende stem. Daar volgde begrijpelijk ook duet-zangen op. Op een roep van de zangeres ver scheen er een sopranino-blokfluitiste ten tonele, die hoog begaafd, vir tuoos-verfijnde muziekjes weggaf, in een schalmeien, dat gaandeweg niet meer van vogelkwinkeleren viel te onderscheiden. Carlos Moerdijk is een gepatenteerde begeleider. Of de zangeres echte concert-vocaliste is, mag worden betwijfeld. Zij maakt een voorzichtig berekend gebruik van de stemmiddelen, maar moet haar stem in de hoogte niettemin uit ten. dan verhardt het fluweel raakt zij uit de kern der tonen. Maar zij stelt daar zoveel tegenover en zij heeft haar luisteraars bij voorbaat voor haar ingenomen door haar sug gesties. charmes en avances. KEES VERHOEF B.3020 u. Tel. dag. tijdens kantoor- Medische diensten Artsen LEIDEN Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag ,10 uur vjm. tot zondag 24 uur, waar genomen door de volgende artsen. Wijk I: (Morswegkwartier, binnen stad tot Cityring en Groenoord): H. C. Jasperse jr.. Witte Singel 72, tel. 124961, Wijk n (Kooi- en Meren- wijk): H. A. M. M. Meyer, Stokroos 1. tel. 122113; Wijk III (Waard. Pro- fessorenwijk en Tuinstadwtfk)J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; Wijk IV (Zuid-West en Haagweg- kwartier)H. C. Wegman, Paganini- Streat 8. tel. 126509. LEIDERDORP G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, tel. 122208 (zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 u.) OEGSTGEEST - E. W. F. van Walcheren, Oranjelaan 29, tel. 152130. VOORSCHOTEN J. Bovenlander S. v.d. Oyelaan 13, tel. 6951 (zaterdag F. Koopmans. Wagnerlaan 69, telef. 6352, (zondag). WARMOND Lempers. Churchül- laan 13. Voorhout, tel. 02522-10140. OEGSTGEEST KRIJGT 43 BEJAARDEN WONINGEN OEGSTGEEST Aan de M.H. Tromplaan in Oegstgeest zullen 43 bejaardenwoningen verschijnen. De woningbouwver. Buitenlust heeft daartoe plannen ingediend bij de ge meente Oegstgeest. Voor de bouw zijn 5500 vierkante meter grond en de garantie voor een geldlening van 3% miljoen gulden nodig. Burgerlijke stand Plas; Raymond George, zn van Exel en M. C. J. van der Hoek. Overleden: S. Schrama (79). n Alch 133).. man; M. G. B. I (92) geh. geweest ben; Z. Meijers. TonJ Spier (48). echtgenote B. Scheuer en H. I. Pagano Mirani; W. Schram en S. M. M. Crul; P. Schrö- der en E. R. Elbaum; J. T. M. Zand bergen em J. A. Lipslus. Herengracht Bewoners van de Leidse Heren gracht moeten nu even opletten. Tenminste, voorzover ze tussen 't gedeedte van Oude Rijn tot Ir. Driessensitraat wonen. Een leuk stukje is dat trouwens, met een hotel, een bar, een loodgieters- bedrijf of hoe dat tegenwoordig mag heten en een prachtig uit zicht op de meelfabriek. Dit stukje nu wordt met ingang van dinsdag voor een tijdje afgesloten voor doorgaand verkeer. Onder het wa ter van de Herengracht wordt na melijk een rioolzinker aangelegd, die nodig is voor de nieuwbouw aan de overkant. De zinker komt te liggen in de buurt van hotel De Wekker. Bij de gemeente ver wachten ze dat het werk tegen het begin van de bouwvakvakantie voltooid zal zijn. Het verkeer moet het tot die tijd maar eens pro beren op de Middelstegraaht en de Scheluwbrug. produktiebedrijf te vestigen. Wat zou daarop tegen kunnen zijn? Misschien wel niets. In ieder ge val gaan B. en W. het verzoek van mijnheer Van Reeuwijk bespreken met allerlei commissies van heren en dames, die ook best een wafel tje lusten. In ieder geval is de be- wanerscontactcommissie van het Jacques TMusplantsoen u kent ze vast wel van de plannen in kennis gesteld. rige mevrouw Neumann met een pittige foxtrot. Een door Schipper geïntroduceerde dans, de Pendule, werd met veel verve gedaan. In september gaat de cursus weer verder, m ieder geval zal onze schoonmoeder, dan tot de deel nemers behoren. Honger Pendule Wafels A. van Reeuwijk is van plan in drie garageboxen aan de Brands Buyskade in Leiden een wafel- Prachtig was dat, gisteravond in het Oegstgeester dienstverle ningscentrum. Tachtig bejaarden, die al enige jaren van de heer G. Schipper dansles krijgen, namen deel aan een bal, dat ter gelegen heid van het einde van dit seizoen werd georganiseerd. Avondkleding was verplicht, voor zover mogelijk, en dat is toch een hele opluchting in deze tijd van verwildering, ver loedering en gebleekte kledij. Het bal werd geopend door de 83-Ja- Maar er is ook ellende op da wereld. Honger bijvoorbeeld, en daarom organiseert VCSB (voor heen) Vrijzinnig Christelijke Stu- dentenbond) een bijeenkomst op maandagavond om acht uur op Gerecht 10. G. A. de Vries van het Koninklijk Instituut voor de Tro pen te Amsterdam, D. Brolsma, beleidsmedewerker ontwikkelings samenwerking bij het ministerie van buitenlandse zaken (een on derdaan van Jan Pronk dus) en A. de Vries-Robbé, medewerker van „De Kleine Aarde" te Boxtel zullen him visie geven op het wereldvoedselvraagstuk. Schoolsportdag Werpbal. hindernisbaan, vèr- springen en doelwerpen of doel- schieten. Ach, hoe jong en dartel waren wij toen. Zij kunnen het nog, de leerlingen van de derde en vierde klassen lagere school in Oegstgeest. Dinsdag hebben ze een schoolsportdag. Natuurlijk worden er ook nog voetbal- en korfbalwedstrijden gespeeld. Plaats van handeling: sportpark „De Voscuyl". 100 mHz Een paar keer gepakt en soms enkele weken uit de lucht, maar nu, na vijf jaar populairder dan ooit: Radio Rijnsburg. Aanstaan de maandag herdenkt deze zender het vijfjarig bestaan tijdens een uitzending van acht tot twaalf uur 's avonds op de 100 mHz van de FM-band. Maar het blijven pira ten. ZOETERWOUDE Zondag wordt de inschrijving geopend voor de jaar lijkse Zoeterwoudse Rijwieltochten, die vier weken later, op zondag 13 juni, voor de vijfentwintigste maal zullen worden gehouden. Aan dit zil veren Jubileum zal door het organi satiecomité op bescheiden wijze aan dacht worden geschonken. Was het traditie dat aan de deelnemers die de tocht volbrachten een erelint werd overhandigd, voor deze zilveren uit gave is een speciale medaille ontwor pen. Er kan wederom een keuze wor den gemaakt uit een tocht over 75 ki lometer, vertrek vanaf 8 uur, en een van 35 kilometer, vertrek vanaf 12.30 uur. Vorig jaar namen 1676 personen er aan deel, waarmee het record met 220 werd gebroken. Hiervan reden 470 mensen de kleine tocht. De inschrijf adressen zijn: A. Berg, Commandeurshof 12, tel. 2486; W. v. Leeuwen. Eloutstraat 9. tel. 2549. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 14 mei tot 21 mei door de Haven Apotheek, Haven 18. tel. 120085. Tevens op zaterdag tot 1 uur n.m.: Apotheek Noord-Hof land. Thor'oeckeweg 3. Voorschoten, - tel. 071-762877 en Oegstgeest Apo theek. Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 153274. n - W ijk ver pleging >r- LEIDEN Stichting mterkruis, "J Middelweg 38, tel. 121753. G LEIDERDORP Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. M. OEGSTGEEST Stichting Inter- kruis. Lijtweg 7. tel. 154500. p. VOORSCHOTEN - Gezondheids centrum v. d. Waalslaan, tel. 4641. J- WARMOND Zr. A. Th. Vriend, Friezenhorst 23. Sassenheim, telef. 02522-122022. LEIDEN Zes personenauto^ wa ren vanmorgen betrokken bij een aanrijding op de Morsweg ter hoog te van de Lelielaan. Een van de auto mobilisten zag te laat, dat de door gang door een aantal geparkeerde wagens en een tegenligger was ver sperd. Slipte vervolgens en raakte hierbij vijf wagens, waarvan de be stuurder van de hem tegemoet ko mende auto een lichte hoofdwond opliep. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder.. Hoofdkantoor: Leiden Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57055. Voor betaling van abonnements gelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071—14494L Telefoon redactie 071-125260. Nabezorglng van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. By automatische overschrijving geen administratie- en incasso kosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2