Theo Smit sprint naar de ritwinst Barcelona langs Real Basketbalclub Luba denkt aan opheffing UVS-SDW Leiden zet het op een hollen Derde etappe Ronde van Spanje Zege in Madrid0-2 O Scorebord VAN DERSMAN WINT RONDE VAN KATWIJK Zege basketbalteam Mercasol klopt BS L.D.W.S - TEXAS-D.H.B. Singelloop800 deelnemers ZATERDAG 1 MEI 1976 JAEN Theo Smit is gisteren winnaar geworden van de derde etappe van de Ronde van Spanje. Hij won de 177 kilometer lange etappe van Priego de Cordoba naar Jean in de eindsprint van het peloton in de tijd van vijf uur, negen minuten en 27 seconden. De Belg De Cauwer, die als negende eindigde, blijft in het bezit van de leiderstrui. De derde etappe van de ronde van Spanje werd een zwarte rit voor de Belgische wielersport. Van de vijf renners die de strijd staakten, waren vier Belgen: Wryders, Martin, Du bois en Libouton. De vijfde man was Ger Harings. Allen waren renners in dienst van de Splendor equipe, waarvan de Belg Lauwers ploeglei- riaga (Spa) z.t.; 5. Carlos Cuylle (Bel) z.t.; 18. Hennie Kuiper (Ned); 25. Knetemann; 40. Aad v. d. Hoek; 44. Henk Prinsen; 57. Co Hooien- doorn; 59. Cees Priem; 65. Fedor den Hartog; 66. Gerben Karstens. Algemeen klassement: 1. De Cauwer 15.11,55; 2. Thurau 15.11,57; 3. Elorriaga 15.11,59; 4. Hoo- der is. Een troost is daarbij echter gendoorn 15.12,01; 5. Smit 15.12,04; dat José de Cauwer, die in deze etappe als negende finishte, de lei derstrui behoudt. Een tricot dat hij reeds vanaf de eerste dag draagt. Bovendien bezet een tweede Belg, Roger Verplancke, de eerste plaats in het bergklassement Uitslag: 1. Theo Smit (Ned) 5.09,27; 2. To- mas Nistal (Spa) 5.09,27; 3. Wilfried Reybroeck (Bel) z.t.; 4. Javier Elor- Lamballe over 151 km in 3 uur, 31 minuten en 31 sec. Tweede werd de Nederlander Leo van Vliet, die een wiellengte te kort kwam. De Rus Tikohonov blijft leider in het alge meen klassement. Voor de Neder lander Frits Pirard eindigde de vijf daagse rondrit. Hij moest de strijd staken. De Rus Viktor Bansjekov won de tiende etappe van de amateur wielerronde van Marokko. Hij legde de 147 km van Essaouira naar Safi af in 3 uur 30 min. en 14 sec. Ban- sjenkov had een voorsprong van 36 seconden op een groep rennere van wie Peter Maas (Ned) als derde eindigde en Ad Prinsen als negende. Algemeen klassement: 1. Bansjen- Perurena 15.12,05; 7. Pintens 15.12,05; 8. Kuiper 15.12,07; 9. Priem z.t.; 11. Knetemann 15.12,08; 19. v. d. Hoek 15.12,12; 25. Pronk 15.12,13; 26. Kamper z.t.; 28. Prinsen 15.12,14; 58. Karstens 15.12,25. De tweede etappe van de ronde van Bretagne voor amateurs is giste ren in een overwinning geëindigd voor de Fransman Simmonnot. Hij reed de afstand van Fougeres naar kov (Sov) 3.07,01; 2. Pikkoes (Sov) Theo Smit: sprintzege op 1.44 min.; 3. Basko (Sov op 4.01; 4. Linard (Fra) op 4.12; 5. Nilsson (Zwe) op 6.02; 12. Langerijs (Ned) op 10,51. Wim de Waal uit Vllssingen chel pollentier te verslaan. Ad Ge zegevierde ln de prolronde van Ge- vers werIi vierde op 25 sec., Joop leen door in de eindsprint zijn mede- zoetemelk finishte als vijfde, koplopers Piet van Katwijk en Mi- MADRID Barcelona heeft gis teravond zijn tweede seizoen-over winning op Real Madrid behaald, door in Madrid voor 80.000 toeschou- werd met 2—0 te winnen. Onder aanvoering van een voortref felijk spelende Johan Cruijff bezorg de Barcelona de aanstaande lands kampioen zijn eerste thuisnederlaag van dit seizoen. Rexach scoorde in de 14de minuut uit een vrije trap, waar na Heredia in de 63ste minuut na subliem voorbereidend werk van Cruijff de tweede treffer produceer de. Benito werd in de 54ste manuut na een zware overtreding tegen Bar celona-speler Heredia, van het veld gestuurd. Voor het kampioenschap heeft de ze nederlaag van Real nauwelijks ge volgen. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft Real vier punten voor sprong op Atletico Madrid, dat boven dien volgende week bij Espanol op bezoek moet. Ook Barcelona heeft 4 punten achterstand en zal het vol gend seizoen vrijwel zeker in 't toer- Korfbal De uitslagen van de gisteren ge speelde wedstrijden in de korfbal competitie zijn: HOOFDKLASSE Ons Eibernest—Bohda 12—5. OVERGANGSKLASSE A BEP—Fortuna 8—6 OVERGANGSKLASSE C HKVSamos 106; Allen Weer baar—DOS'46 13—6. Hockey HEREN HOOFDKLASSE Venlo—Kampong 0—3; MEP—Am sterdam 1—3; Hattem—HCKZ 0—1; Schaerweyde—HTCC 0; Laren— Nijmegen 2—0; HGC—Tilburg 1—1. KAMPIOENSCOMPETITIE Upward—EMHC 0—0; Were Di— GHBS 1—0; Gr. Studs—Amsterdam O—l: HGC—Arnhem 6—0. Gisteravond werden in de Bundes- liga drie wedstrijden gespeeld. Ein- tracht Frankfurt verloop op eigen terrein met 1-3 van Rot-Weiss Eisen, waardoor de Frankfurter aspiraties op Europees voetbal in het nieuwe seizoen een flinke dreun kregen. Sr.halke 04 won met 2—1 bij For tuna Dusseldorf Ein tracht Braun schweig won met 2—0 van FC Kai- serslautern. Door dit resultaat kwa men beide ploegen in verliespunten gelijk. Braunschweig en Kaiserslau- tern staan nu 3 punten achter op leider Borussia Mönchen-Gladbach. Voor de eerste afdeling van de Belgische voetbalcompetitie werde de volgende wedstrijden gespeeld Sporting Charleroi—RWD Molenbeek 0—1 (doelpunt: 22. Wellens) Ander- lechtLa Louviere 11 (doelpunten: 18. Graff 0—1, 89. Coedk 1—1). Hongarije won in Lausanne een vnendschappeli j ke voetbalwedstrij d van Zwitserland met 10. De stand was reeds bij rust bereikt. Het doel punt werd gescoord door Fazakas in de 43ste minuut. Er waren 43.000 toe schouwers. KATWIJK De Ronde van Kat wijk kreeg een verrassende win naar. Bext v. d. Sman, die in de eind sprint van de 40 kilometer lange rit kansloos werd geadht tegen Noord- wij kerhouter Nico Slingerlandt gleed gisteren na één uur en vijf minuten zegevierend over de finish. V. d. Sman (Nootdorp) en Slingerlandt hadden een voorsprong van 15 se conden op Nico Duivenvoorden 'Noordwijkeriioutt, Rudi Liebregts (Vlaardingen) en Ruud Os uit Lisse die zich in die volgorde als derde, vierde en vijfde klasseerden. In de door de Leidse vereniging Swift en de Oranjevereniging Katwijk georga niseerde race voor liefhebbers en veteranen eindigde Zoeterwoudenaar Bert v. d. Hulst verder nog als ze vende. De ritzege bij de nieuwelin gen, die 35 kilometer reden, ging naar John de Bie uit Haarlem in 47 min 32 sec. Tweede werd Bert Visser uit Amsterdam, derde Van Eyik uit Hillegom. Op 200 meter werd Piet Lefaard uit 's Gravendeel vierde, Alois Goosen uit Leiden werd zevende, John Kuivenhoven vijftien de en Alex Jansen zestiende. Het Nederlands basketbalteam, heeft zijn revanche voor de smade lijke nederlaag van Bremerhaven te gen België te pakken. Zonder ook maar een moment in moeilijkheden te zijn geweest, werden de Belgen voor het eerst in de historie door Oranje op eigen terrein verslagen: 91—70. Nederland heeft van Bremerhaven veel geleerd. Vooral Belgie niet te onderschatten, wanneer er een fors verschil op het scorebord staat De ploeg van Bill Sheridan ging nu ge woon door, verdedigde goed en de klasseerde Belgie, dat op de ope ningsdag van het drielandentoernooi in Luik met 71—89 van Israel had verloren, in de laatste minuten vol komen. Akerboom (29), Woudstra (18), Ambre (13), Dekker (11), Kip (8), Harrewijn (5), Van Vliet (5) en Van Helfteren (2) waren de sco rers voor Nederland. LEIDEN De hang naar vroeger deed zich gistermiddag ook gelden bij het derde mixed-basketbaltoer- nooi van Mercasol Leiden, dat in de Vijf Meihal werd verspeeld. Ter afsluiting van een dag lang basket bal was een wedstrijd gepland tus sen The Bona Stars, de succesrijke selectiegroep van de voormalige coa ches Kallenberg en Toth. en de huidige formatie van de Leidse ere divisievereniging. Het roemrijke Bona Stars, in het seizoen 1971-1972 derde van Nederland, moest het stellen zon der de geblesseerde Paul RuiJse- naars, de in het buitenland wonen de Jaap Maassen en zonder Pieter van Tujjll. Wel present waren Harry en Wim Stol, Han en Rob Wallaart Cees Pleij, Frans van Kins, Ben van Cleef. Aad van den Nieuwendijk en 'good-old' André de Jong. Een ploeg die basketbalhistorie heeft geschre ven, maar die gistermiddag tegen de Jongere uitgave van de vereni ging conditie en lengte tekort kwam. Hans van Rooden, die binnenkort Mercasol zal verlaten, en Peter Kod waren heer en meester in de re bound en dat gaf Bona Stars in de eerste helft weinig gelegenheid tot het bieden van tegenstand. De af standsschoten misten precisie en Mer casol was doorgaans ook sneller. Bij rust keek Bona Stars tegen-een 58- 27 achterstand aan. Naarmate de strijd echter vorderde kwamen Har ry Stol en Rob Wallaart (de laatste "afvallers" uit heren 1) beter in hun spel en samen wisten zij met fraaie vooral razendsnelle, akties verdpr uitlopen van Mercasol te voorkomen. De partijen hielden elkaar in de tweede helft dan ook aardig in even wicht (48-45) zodat de eindstand van dit interessante treffen werd be paald op 106-72. Scores Mercasol: Maassen 26, Kop 18, Moerer 16, Ruij- senaars 14: Bona Stars: Wallaart 17, Stol 17, André de Jong 12. HANS JACOBS ADVERTENTIE Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. aanvang 14.00 uur Hoofdklasse K.N.V.B. BASKETBAL De Jeugdteams van Mercasol spelen vandaag in Delft de finales van de strijd om het Nederlands kampioensdhap. De jon gensjunioren ontmoeten in Delft achtereenvolgens Akrides, Transol en Tetxa Devils. De meisjes spelen tegen Celeritas, AMVJ Amsterdam en Jolly Jumpers. De titelstrijd be gint om half twaalf en duurt tot half zes. m de sporthal aan de Brassers- kade. Vrij spel ADVERTENTIE ZONDAG A.S. AANVANG 14.30 UUR TERREIN L.D.W.S. SPORTPARK DE VLIET Aangeboden door het Kaas- en Notenhuisje. LEIDEN Het voortbestaan van de Leidse basketbalvereniging Luba is aanstaande maan dag inzet van een met spoed bij eengeroepen bijzondere algemene ledenvergadering van Leadens tweede divisieclub. Het bestuur van Luba heeft deze week in een door Henk Falter onderteken de brief alle leden opgeroepen om naar de vergadering te komen. De agenda vermeldt slechts één punt: het voortbestaan (en dan goed functioneren) of opheffen van de vereniging. Bij Luba, zo stelt Falter het bestuur in de brief, zijn er een aantal zaken binnen de ver eniging die niet functioneren, dom weg door gebrek aan me dewerking van de leden. Voor deze en verschillende andere za ken hadden deze week tijdnes een algemene ledenvergadering oplossingen gevonden moeten worden. Dat dat niet is gebeurd kwam omdat slechts 20 van de 154 leden ter vergadering ver schenen, een ontwikkeling die het Luba-bestuur diep teleurstelde, en waarover men zich nog die zelfde avond, met het bovenge noemde als resultaat, beraadde. De Luba-bestuursleden willen op uiterst korte termijn klaarheid in de ontstane situatie en kwamen boen tot het opzienbarende be sluit de leden voor de keuze te stellen: meewerken of opheffen. Het schrijven, dat bij een deel van de Luba leden niet in goede aarde is gevallen omdat men vindt dat het bestuur door zijn autori taire optreden (bijvoorbeeld bij het redigeren van het clubblad) medewerking juist ontmoedigt, besluit met een oproep om maan dag de toekomst van de vereni ging te verzekeren. LEIDEN Bijna 800 deelnemers van zeer uiteenlopende leeftijd namen op Koninginnedag deel aan de Singelloop, die georgani seerd werd door de Leidse Politie Sportvereniging en het Leidsch Dagblad. Het startschot werd ge lost door de tafeltenniskampioene Irene van Buuren, lid van de pa ra-Olympische ploeg die deze zo mer in Toronto uitkomt. De deelnemers, onder wie drie wethouders (Tesselaar. Van Dam, Oosterman) en nogal wat ge meenteraadsleden (wie zijn daar iets over politiek in de sport), zorg den voor een (netto) opbrengst van duizend gulden die zal wor den overgedragen aan de Neder landse Invaliden Sportbond. Hieronder de impressie van onze stadsredacteur Tom Maas, die zwe tend van peenhaar tot voetzolen, de zeven kilometer volbracht. „Gewoon je eigen tempo hé, na tuurlijk ja. Terwijl de wind kille- tjes door de dunne kleding blaast, staat een meute van bijna 800 mensen achter het dunne vlieger touwtje dat twee heren vasthou den. Het verdwaalde gemeente raadslid Corrie Kramp had zich meer op een winterse voettocht gekleed: stevige stappers, corduroy broek, j opper en boodschappentas onder de arm (tenslotte gingen de winkels 1 uur al dicht). Het feest- vertoon bij de start viel enigszins in het water: zonder het beloofde Wilhelmus en zonder enig woord vielen er ineens twee schoten en een buffelachtige kudde stormde dringend de Haagweg op. Ge woon je eigen tempo ja. Het publiek dat langs de sin gels stond, uit het raam hing of op het tuinhekje leunde, genoeg lijk in het oranjezonnetje, kon een enorme sliert van langwer pige, tonvormige, atletische of bre de of smalle zwoegers in trainings, pak en op sportschoenen bewon deren. Leiden had het op een hol len gezet. Naarmate de finish meer in 't zicht kwam viel de slin ger meer en meer uit elkaar en gingen de piloeterende lopers er ro der, gevlekter en onappetijtelijker uitzien. De outfit was mooi maar de conditie niet altijd even goed. Terwijl menig normaal mens. in het dagelijkse leven altijd even vriendelijk en voorkomend, zich nu afbeulde ter hoogte van de meel fabriek, om vooral maar niet even in het spaarzame koele gras te gaan liggen, naderde de snelste (Wybo Lelieveld) de eindstreep. In 211j minuut had hij het al bekeken. De eerste dame, van de weinige die meededen, kwam net binnen de 26 min. bij het meis je met de bronzen medailles. Ter wijl zwermen kinderen en jeugdi gen de zeven singels bevolkten lie pen ook bejaarden mee alsof het niets was: de 60-jarige oudste deelnemer liep het rondje in 33 minuten, en mevrouw Leemans- Taverne liep op haar negenen zestigste in 57 minuten de zeven kilometer rond de Leidse binnen stad". „Leiden" zette het gisteren op een hollen. Ook het Leidse PvdA-raadslid Jan Duivesteijn links met zonnebril) en wethouder Dick Tesselaar renden mee in de Singelloop. Op de achtergrond o.a. de PvdA-raadsleden Frans Mentzij en fractieleider Leo Meijer.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11