Detmers: Wel werk, geen huisvesting... wm 4 Actie onder cliënten van Midden-Rijnland agenda Koninginnedag in de regio Opening Good Year Zoeterwoude - LEIDERDORP 08(45 uur: Aubade van school kinderen by gemeentehuis, voor afgegaan door kinderoptocht. 09.15 uur: Aanvang filmvoor stellingen in Het Dorpshuis, puz zel tocht door De Houtkamp (ver zamelen bij Hooiberg) en poppen kast voor kleuters in de Schep- pingskerk. Rondgang door "De Burcht" en "De Leiderdorpse Drumband". 13.30 uur: Groot voetbaltoer nooi in sportpark De Bloemerd. Deelname van juniorenteams van Altior, Lugdunum, Quick Boys. Randstad Sport. RCL, UVS, War- munda en Zaanlandia. 17.00 uur: start 5 kilometer prestatieloop aan Va Diepingen laan. Inschrijving aan de start, kosten f 3.-. 20.00 uur: Bridgedrive in zaal Op Dreef, aanmeldingen telefo nisch op nummer 89 04 16. Bingo-avond in de Scneppingkerk. OEGSTGEEST 08.30 uur: Aubade van school kinderen bij het gemeentehuis. 10.00 uur: Tonknuppelen op een terrein aan de Hofdijk. 10.15 uur: Aanvang kinderop tocht. 14.00 uur: Aanvang middag feesten aan de Lange Voort, met wedstrijden straattekenen. Op tredens van „De Haagse Hoog landers" en de volksdansgroep "Krici Krici Ticek". Verder wed strijden touwtrekken en mast- klimmen en poppenkaat. 16.00 uur: Turndemonstratie op de Lange Voort door OGAV. 19.30 uur: Terrein aan de Iris laan, of grote zaal Gemeente centrum: optreden van de Coun try Westerngroep Calyx uit Hoek van Holland. 20.30 uur: Aanvang lampion optocht aan de Louise de Coligny- laan. VOORSCHOTEN 9.15 uur: Kinderoptocht, aan vang bij het cultureel Centrum. 11.00 uur: Kindervoorstelling van Conny Vink in De Vliethorst. 11.30 uur: Zwemwedstrijden voor de jeugd in het instructiebad. 13.30 uur: Fietspuzzeltoer, start bij sporthal „De Vliethorst". 14.00 uur: Kinderspelen op de speelweide aan de Pr. Margriet laan. 14.15 uur: Volksspelen aan de Voorstraat, waaronder kuipje ste ken, ringryden te paard en touw trekken. 15.00 uurDamesvoetbalwed strijd op het SVLV-terrein. 16.00 uurHerenvoetbalwedstrijd op het SVLV-terrein. 19.30 uur: Sportdemonstraties in sporthal "De Vliethorst". 21.00 uur: Oranjebal in het Cultureel Centrum. WARMOND 09.00 urn-: Beoordeling door een jury van de door schoolkinderen gemaakte versieringen en uitbeel dingen. 09.30 uur: Rondgang door het dorp. 10.00 uur: Poppenkast in Het Trefpunt voor kleuters. 14.30 uur: Kinderspelen in de Dorpsstraat. 17.00 uur: Prijsuitreiking bij het Oude Raadhuis. 18.00 uur: Voetbal veteranen- wedatryd op het sportpark Over- bos. 20.15 uur: Aanvang lampion- optocht op plein Endepoel. 20.00 uur: Drive-in-show in Het Trefpunt, toegang f 1.50. 20.30 uur: Oranje-bingo in het clubhuis van de VV Warmunda op het sportpark Overbos. WASSENAAR 14.00 uur: Dorpscentrum: Aan vang wandelmars. 20.00 uur: sporthal: Optreden Kayak. 21.00 uur: Taptoe. ZOETERWOUDE (DORP) 08.30 uur: Muzikale rondgang door St. Jans Fanfare en VIOS. 09.15 uur: Aubade bij huize Em- 09.30 uurKinderspelen voor scholieren vail de eerste t m de vierde klas aan de Jan van Ban- mngstraat. Voetbaltoernooi voor basisscholen in Haasbroek. 10.30 uur: Behendigheidswéd- strijden op de fiets voor leerlin gen van de vijfde en zesde klas- sers en kinderen van 12-15 jaar. 11.30 uur: Don Boscohuis: ver trek fietstocht voor jong en oud. 14.00 uur: Discobal voor tieners in Don Boscohuis. Touwtrekken in sportpark Haas broek. 14.00 uur: kindervoorstelling John Rebo. 15.00 uur: idem. 16.00 uur: idem. 17.00 uur: Finale schoolvoetbal- toernooi. 18.00 uur: Klaverloop. 19.00 Concert door St. Jans fan fare bij Huize Emmaus. 19.30 uur: Vertrek lampionop tocht bij Huize Emmaus. 20.00 uur: Veronica drive-in- show in het Centrum. 20.30 uur: Seniorenbal mmv De Boerenkriekslingers. ZOETERWOUDE (RIJDIJK) Alle activiteiten vinden plaats in of rond de feesttent op het in dustrieterrein De Grote Polder. 09.00 uur: Gekostumeerde kin deroptocht m.m.v. De Rijntam boers'. 12.45 uur: Schatgraven voor de allerkleinsten. 14.00 uur: Opdrachtspel voor kinderen van 6 t/m 13 jaar. 14.30 uur: Voetbalwedstrijd Meerburg SJZ op Meerburg- 17.00 uur: Grote gezinsrtrim- tocht. 20.30 uur: Oranjebal m.m.v. The Baker Street Jazz Band. ZOETERWOUDE Burgemeester J. A. Detmers van Zoeterwoude heeft gisteren de officiële opening verricht van het nieuwe hoofd kantoor en het centraal magazijn van Goodyear (Nederland) BV. Het nieuwe Goodyear-pand is ge legen aan de Produktieweg in het Zoeterwoudse industrieterrein „De Grote Polder". In de nieuwe vestiging van het ban denconcern werken bijna 50 men sen. De eerste paal van het be drijfspand werd op 20 februari van het vorig jaar geslagen. De bouw, i bedrag was gemoeid van vijf miljoen gulden, werd in december 1975 voltooid. In het cen traal magazijn kunnen gemiddeld 150.000 banden worden opgeslagen. „Zoeterwoude heeft wel toestemming gekregen om een industrieterrein aan te leggen, maar niet voor het plegen van woningbouw", aldus de heer Detmers, die de hoop uit sprak dat de omliggende gemeen ten beseffen, dat de bedrijven niet hier gekomen zijn voor Zoeterwou de alléén, maar voor de hele regio, zodat ook de omliggende plaatsen woonruimte ter beschikking moe ten stellen. De heer G. J. Buytendyk, regional vice president van Goodyear Be nelux, merkte in zijn toespraak onder meer op, dat het vestigen van een nieuw bedrijfspand in deze tijd van economische recessie een paradox lijkt. „Vooral als ik denk aan de bandensector waarin de situatie, niet rooskleurig is. Toch geloof ik dat wij de naaste toe komst met enig optimisme tege moet kunnen zien, met name voor de tweede helft van dit jaar", al dus de heer Buytendyk. WASSENAAR Zondag 2 mei Will op het recreatiecentrum Duinreü het zwembad op feeste lijke wijze „officieel" worden her opend. Echter niet alleen het zwembad zal dan weer voor afkoeling zor gen, maar ook in de waterspeel plaats zal het, vooral voor de kleintjes, heerlijk spelen zijn on der en in het water. De water speelplaats is deze winter ver groot en voorzien van véle klim- en klautertoestellen. De opening van het zwembad heeft plaats om 14.00 uur met Harry Touw, alias „Ome Harry", recreqtieleider van Duinrell als commentator. De opening zal ge schieden door de „Lente-fee", die koning Winter" voorgoed, dit jaar althans, zal verdrijven (zie foto). Na het officiële gedeelte volgt het klimmen en klauteren op een met groene zeep ingesmeerde paal, die boven het water hangt. Bovendien is er een zogenaamde ,,paalzak- kenwedstrijd", men moet dan zo snél mogelijk proberen elkaar in het water ie krijgen door het naar elkaar slaan met zakken. Met een druk op de knop waardoor een autoband werd opgeblazen opende burgemeester JA. Detmers van Zoeterwoude het hoofd' kantoor en centraal magazijn van Good Year Nederland- Eerder had de Zoeterwoudse burgemeester gewezen op het feit dat zijn gemeente wel een industriegebied mocht creëren, maar daar nu geen woningbouw tegenover kan stellen. Burgerlijke stand van Leiden C. De! thea A. M. de F. G. Tijssen en M_C. M._Pennings; P. A. M. G. A. P. Meskers LEIDERDORP De vergade ring van de Leiderdorpse gemeente, raad, die voor 10 mei gepland stond, is uitgesteld en zal nu op 18 mei worden gehoüden. In die vergadering komt de beleidsplanning de Lions Club E. Voorzaat; Daniël. iepecu. Cambronero Méndez Lomb; Plug (89) ir Gems er (86) geh. gew. met M. Lelie; M. de Jong (82) geh. g A. Mleremet: F. Brands (60) wd: C. BekooiJ LEIDERDORP Wethouder E. Drenth van Leiderdorp zal op maan dag 10 mei aanstaande de opening verrichten van de nieuwe fabriek van het las- en constructiebedrijf Waias b.v. aan de Touwbaan in Lei derdorp. Dat gebeurt die dag om 16.00 uur in de nieuwe fabriek. LEIDERDORP/ HAZERS- WOUDE Onder de cliënten van de Stichting* Maatschappelijke Dienstverlening Midden-Rijnland is een actie op gang gekomen die tot doel heeft de cliënten meer bij de structuur en het werk van de stich ting te betrekken. Een aanzet daarvoor werd gisteravond ge geven in de Leiderdorpse Schep- pingskerk tijdens een bijeenkomst van cliënten, maatschappelijk wer kers en overige betrokkenen. De avond volgde op een bijeen komst van drie weken geleden, waar het conflict tussen acht maatschappelijk werkers enerzijds en bestuur en directie anderzijds werd besproken. Het resultaat van die bijeenkomst was dat de maat schappelijk werkers verklaarden hun aangekondigde vertrek bij de stichting te willen uitstellen onder de voorwaarde dat er een' open overleg zou komen om de structure le problemen bij de stichting tot 'n oplossing te brengen. Begin deze week liet het bestuur in een open brief aan de cliënten blijken daar niets voor te voelen. De maatschappelijk werkers con cludeerde daaruit dat verdere po gingen om tot enigerlei overleg te raken daarmee onmogelijk waren gemaakt. Gisteravond verklaarden zij nog eens uitdrukkelijk, dat ze nu ook hun vertrek zullen doorzet- Het tweede-kamerlid Henk Mol- leman (PvdA), die al eerder over het conflict vragen heeft ge steld aan de staatssecretaris van CRM, Meijer, drong er gisteravond echter op aan, het ontslag nog even uit te stellen. Volgens Molleman is er alle reden voor om het antwoord van de staatssecretaris af te wach ten "Ik heb namelijk ook in een brief aan de staatssecretaris laten weten dat ik de indruk heb, dat de ze zaak op personen is gespeeld. En we moeten niet vergelen dat CRM tenslotte subsidiegever is en dat men op dat niveau wel het no dige zou kunnen doen. Daarom zou het zowel voor het conflict als voor de mensen beter zijn om het nog even uit te houden". Daarop werd overigens ook aangedrongen door een lid van de stichtingsraad, die verklaarde al het mogelijke te zul len doen om het stichtingsbestuur "het vuur na aan de schenen te leg gen". Inmiddels hebben de cliënten die gisteravond op de bijeenkomst wa ren. onderling contacten gelegd. De bedoeling is om nog vóór de eerst komende vergadering van de stich- j tingsraad (officiéél op 3 juni) tot een standpuntsbepaling te komen. Daarbij zullen o.m. de bestaande cliëntenbond en een nog op te rich ten belangenvereniging voor cliën ten van Midden-Rijnland worden Ingeschakeld. fietst voor buitenzorg" LEIDERDORP De Lions Club Leiderdorp wil geld inzamelen om aangepaste instrumenten voor het tehuis „Buitenzorg" van de Philadel- phiastichting aan te kunnen schaf fen. Ten bate daarvan organiseert men zaterdag aanstaande een fietstocht van circa 18 kilometer door de Lei derdorpse omgeving. Kaarten voor die tocht zijn in voorverkoop ver krijgbaar bij de start van de presta tieloop op Koninginnedag en verder kan men zaterdag kaarten krijgen by het Leiderdorps gemeentehuis, waar de fietstocht om 14.00 uur begint De kosten bedragen een rijksdaalder per deelnemer. DONDERDAG dorp. Bijbelstudie Baptistengemeente. uur nam. Nieuwe Rijn 20a. Theehuls van de werkgroep homofilie/COC, 8-11 uur Steesntraat lb. Wereldwinkel. 9.30 Pieterskerkstraat 1Werkgroep dienstwelgeren. 8-10 i •t Breehuys, Breestraat 19. Kookkur- sus. 5.30-7.30 uur nam.; Repelsteel. 7.30-10 uur nam.; Kleikursus. 8-10 uur fiebar. 8-11 uur nam. g. Tentoonstelling Recreatie- Apotheken der apotheken l zondagsdienst i vrydag 23 april 1 door Apotheek Centraal. Breestraat tel. 120552. Tevens op zaterdag tot l u. nam. door Apotheek Noord-Hofland, Thorbeckeweg 3. Voorschoten, tel. 071- 762877; Oegstgeestse Apotheek, Wilhel- minapark 8. tel. 153274. SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. 071-125202. Voor i heden verkeren Dag i reiken. nacht te be- Dierenhulpdienst Anna PaulownastT. 15. Lelden, hulpverlening verongelukte hoi katten vogels e.d ln de g Lelden en Leiderdorp Dag telef 134687 Dienstencentrum Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur n.m. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging Mare 45. tel. 149441 (ma t/m vrij. O-'.O uur Sportmedisch Advies uur ma.-en do-avond 19.30—20.30 uur. St. Elisabeth Ziekenhuis. Leiderdorp. Kinderopvang werkgemeenschap Klnder- ilden, Hooglandse Kerkgracht Vier dagen op de grond na val in huis LEIDEN Een 70-jarige Leidenaar heeft vier dagen lang na een onge lukkige val in zijn woning aan de Schelpenkade op de grond gelegen. De politie trof hem in sterk vervuilde toestand en geheel uitgeput aan. De bejaarde man, die in verband met privé-moeilykheden waarschijnlijk aan de drank was geraakt, is door de EHD naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Hy bleek zo onge lukkig te zijn gevallen dat hy niet meer overeind kon komen. OP STRAAT MISHANDELD LEIDEN Een 18-jarige Leidse pot tenbakker heeft gisteren bij de politie aangifte gedaan van het feit dat hij dinsdagavond op de Morsweg nabij het clubhuis „Het Mierenest" door vijf jongens ernstig is mishandeld. De jongeman is volgens zijn verkla ring met een ketting geslagen en met karateslagen toegetakeld, waardoor hij letsel kreeg aan rug, armen en schouders. Hij heeft zich in het Dia- conessenhuis moeten laten behande len. De politie heeft de zaak in on derzoek. 4, tel. 130360. Geopend dl. Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaars afdeling Lelden. Advies bureau Roomburgerlaan 55. telefoon Overleg kabel- tv duurt voort ZOETERWOUDE De begroting van de Stichting Peuterspeelzalen Zoeterwoude vertoont een tekort van f 2.636,— en die van Zoeterwoude- Rijndyk zelfs f 6.846,—. Op de ge meentebegroting was voor subsidie aan de beide stichtingen voor dit jaar een bedrag van zes mille ge raamd. B en W stellen de raad voor nog eens 3.500 gulden beschikbaar te stellen. VOORSCHOTEN Vanaf van daag tot en met twee mei wordt in het café Canard a l'Orange een ten toonstelling gehouden onder de titel „Oranje Boven". Te zien zijn niet al leen foto's an het koninklijk huis, maar ook „koninklijke curiosa" en een overzicht van koninklijke onder scheidingen. De tentoonstelling is dagelijks van 13.00 tot 17.00 uur ge opend en de eend is te vindén aan de Oranjekade 35. OEGSTGEEST - De bioloog E. F. de Vogel spreekt op 6 mei in Het Witte Huis in Oegstgeest over „Het tropische oerwoud en wij". De organisatie van die avond is in han den van de Werkgroep Milieuzorg in Oegstgeest. Aanvang is 20.15 uur. LEIDEN De Stichting Mast io., Multivisie en de Stichting Ka belnet Merenwijk zijn gisteren bij de juridische uitwerking van de samenwerking nog niet tot een ak koord gekomen. In het overleg drong de SKM aan op zekerheid dat per 1 oktober de mast in Oegst geest van Multivisie zal werken» waarvoor de SKM dan haar ont vangstinstallatie tegen kostprijs ter beschikking stelt. De Merenwijk wordt dan direct op de mast aan gesloten. Multivisie bleek voor alsnog een andere juridische voor stelling van zaken te hebben. Vol gende week zal men proberen na der tot elkaar te komen. HOCKEY Joke Dragt van de Wassenaarse Kieviten is geselecteerd voor het Nederlandse dameshockey team dat op 8 mei tegen Wales uit komt en voor het toernooi om de wereldbeker van 21 tot 30 mei in West-Berlyn. SPORT Behalve Klaas Boot, zijn ook Ben Arts (bestuurslid van de Ned. Hippische sportbond). Piet Bromberg (ex-vice-voorzitter hockey- bond). Waling Dykstra (hoofdbe stuurslid KNSB), Ben Holleboom oud-conditietrainer KNSB) en Chris Hoven, het hoofdbestuurslid van de Nederlandse krachtsportbond ko ninklijk onderscheiden. Zy werden ridder in de orde van Oranje Nas- IR10SCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V. Witte Singe) 1 Leldea Postbus 64 - Giro 67055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van lö.uo—20.00 u. Zaterdag vao 16 00—18.00 uur. Te'efoon 071—130500. IndleD ln gesprek 071—134639. Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement I 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post 1181,50 Losse nummers 0.50 Abonnementsgelden DU vooruit betaling te voldoen. BU automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2