DIT JAAR WAT MINDER LINTJES r Rijkspostspaarbank ps Bekende nederlanders stonden in de Vegen' Naam I DONDERDAG 29 APRIL 1976 BINNENLAND bevinden zich diverse Nederlanders met een nationale bekendheid. Een hoge onderscheiding viel het in Leiden woonachtige Tweede - Kamerlid voor de WD. mr. F. Por- theine.ten deel. Hij werd ndderinde orde van de Nederlandse Leeuw De zelfde onderscheiding werd ook toe gekend aan jonkheer mr. F.O.J. Sic- kinghe, voorzitter van de Raad van Bestuur van de Verenigde Machine fabrieken Stork, en aan drs. S. Or- landini, president-directeur van de KLM. Ook aan de vaderlandse kunstwe- Eyck werd benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau terwijl de publicist Michel van der Plas en de actrices Bep Nooy sr. en Lily Bouw meester ridder in de orde van Oranje Nassau werden. Ook een bekende man uit de sport wereld werd geridderd. Klaas Boot, oud-turnkampioenwerd ridder in de orde van Oranje Nassau. De in Alphen en omgeving bekende Piet Groenhart, voorzitter van de Stichting Alphense Rijwieloier- daagse, werd eveneens ridder in de orde van Oranje Nassau. DEN HAAG (ANP) - Het aantal koninklijke onderscheidingen, dat dit jaar is toegekend ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana, is minder dan vorig jaar het geval was. De buitengewone Nederlandse Staats courant, die vandaag is verschenen en waarin de toegekende onderschei dingen zijn opgenomen, vermeldt de namen vah 2.259 personen. In 1975 kregen 2.515 personen een koninklijke onderscheiding. De hoogste onderscheiding, het commandeurschap in de orde van Oranje Nassau is dit jaar toegekend aan twee personen (vorig jaar aan acht) en wel aan mr. A. F. K. Hartogh, buitengewoon gevolmachtigd ambassadeur en hoofd van de permanente vertegenwoordiging van het koninkrijk der Ne-' derlanden bij de NAVO, en mr. C. W. Dubbink, vice-president van de Hoge Raad. Andere aantallen zijn: ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw 77 personen (74), officier in de orde van Oranje Nassau 270 (288), ridder in de orde van Oranje Nassau 475 (475), gouden eremedaille, behorende bij de orde van Oranje Nassau 490 (573), zilveren eremedaille 688 (853) en bronzen eremedaille 257 (248). Totaal aantal eremedailles 1.435 (1.674). in Leiden en omgeving werden de volgende personen onderscheiden: Tweede-kamerlid. Portheine Ned. Leeuw Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw werd benoemd: jhr. mr. P H. G. Nahuys, te Wassenaar; mr. F. Portheine, lid van de Tweede Ka mer te Leiden; Binnenlandse Zaken, Voorschoten; mr. M. R. Mok, raadadviseur bij het Mi- njksuniversiteit te Leidei prof dr. C. Soeteman, hoogleraar a rijksuniversiteit te Leiden; Ook de Alphense architect Piet Groenhart werd onderscheiden. Hij is o.invanaf '47 bestuurslid van de Laura-fietsvierdaagse (vanaf 1961 voorzitter) en be stuurslid van de Oranjevereni ging vanaf 1945. kjhr. mr. Sickinghe, voorzitter van de Verenigde Machinefa briek Stork. Officier ON Tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau werden benoemd: mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt, advocaat en procureur te Leiden, wonende te Noordwyk; L. van Eyk, hoofdadministrateur bij het Ministerie van Defensie, te Wassenaar; mr. J. W. S. Pabon, wonende te Leider dorp, directeur voor Internationale Za ken by het Ministerie van Sociale Zaken; i Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk, wonende te Leider- drs P. van der Star, conservator bij het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen te Leiden; mej. dr. B. L. F Clemens, wetenschappe lijk medewerkster bij het Nederlands drs D. C. Kok, apotheker, wonende te Leiderdorp; J Zeehuisen. hoofdinspecteur bij de Al gemene Rekenkamer, te Leiderdorp; mr. dr. C. C. A. van Haren, te Wassenaar; ing. P. Swager, te Leiden, hoofdwater- bouwkundige by de Rykswaterstaat: J Mourik, te Haarlem, directeur post kantoor Leiden drs. A de Bloeme, wonende te Voor schoten, hoofdadministrateur by het Ministerie van Economische Zaken; ïr. J J. Hillen, wonende te Wassenaar, hoofdingenieur voor byzondere dien sten/plaatsvervangend lid van de Oc- trooiraad, (Z-H); W. J. de Looij, wonende te Wassenaar, administrateur bij het Ministerie van Economische Zaken; ltiitenant-kolonel G. J. Maarseveen, van het dienstvak van de officieren voor bij zondere diensten, te Noordwykerhout; brigade-generaal A. de Bruin, van het dïenstvak der intendance, te Oegstgeest kolonel M. G. Woerlee, van het wapen der infanterie, te Hillegom; kapitein ter zee vlieger met de tydelijke rang van commandeur vlieger W. F. van den Heuvel te Leiderdorp; kapitein-luitenant ter zee van de techni sche dienst H. JBetman, te Leiderdorp; kapitein-luitenant ter zee arts W. J. M. Crevghton, te Leiderdorp; kapitein ter zee van de elektrotechni sche dienst W. C. J. Cuijpers, te Voor luitenant-kolonel R. O. van Dun, van het wapen der genie, te Leiden; kapitein ter zee van administratie T. L. van Hazel, te Oegstgeest; commodore G. J. G. Verschueren van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht, te Wassenaar; Ridder ON Tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau werden benoemd: C. Verhey, directeur van de dienst van openbare werken, te Voorschoten (ge pensioneerd): mevr. C. Vermeulen-Kalis, te Katwijk; H. Y. Gietema, wonende te Voorschoten, G Albertsboer, wonende te Leiderdorp, algemeen secretaris van de Bond van Nederlandsche Schilderspatroons, G. Groen, directeur van B V Drukkerij J. J. Groen Zoon. te Leiden; majoor L.H. Hermans, van het dienstvak van de officieren voor speciale diensten der infanterie, te Voorschoten; m«yoor J. A. Rietmulder, van het dienst vak van de officieren voor speciale dien sten der geneeskundige troepen, te Voorschoten; majoor J. C. de Graaf, van de dienst groep van de officieren van de Konin klijke luchtmacht, te Leiderdorp; N de Vries, technisch hoofdambtenaar voor bijzondere diensten bij het Directo raat Materieel Luchtmacht, te Waddinx- H. van Dongen, administratief hoofd ambtenaar A by de Staf van de Chef van de Generale Staf tevens Bevelhebber der Landstrydkrachten, te Alphen a/d Ryn; H. R. Wagenaar, te Oegstgeest, referen daris by het Voedselvoorzienings-in- en Verkoopbureau; N. Parlevlieti te Katwyk, voorzitter en bestuurslid van vissery-organisaties; Tjeerd Bottema, beeldend kunstenaar, wonende te Katwijk aan Zee; P. M. J. Bromberg, oud vice-voorzitter van de Koninklyke Nederlandse Hoc key Bond, wonende te Wassenaar; P. Groenhart, voorzitter van de Stichting Alphense Rywielvierdaagse, wonende te Alphen aan den Rijn; J. Vink, hoofd van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs te Katwyk; mej. G H. Jansen, conrectnx van het chnstelyk lyceum 'Dr. W. A. Visser 't Hooft', te Leiden; J. A. van der Heiden, wonende te Oude Wetering, gemeente Alkemade; C.A. de Roo, Ryks belastingen ter inspectie der di recte belastingen te Leiden; G. Kingma, adjudant der rijkspolitie te Wassenaar; H Kluiwstra, adjudant der rijkspolitie te Noordwykerhout; de eervol ontslagen oppervlieg- tuigmaker-motormonteur G. J. Niels, te Katwijk a/d Ryn; A.H. van der Sluis administratief amb tenaar A le klasse by de Cantinedienst van de Koninklyke landmacht en de Koninklijke luchtmacht, te Oegstgeest; mevr. J. P. Dickhoff, commies A by het Ministerie van Defensie, te Wassenaar: L. Treur, te Leimuiden, heemraad van de Wassenaarse polder; H. Broekhuizen, te Oegstgeest, oud- opzichter voor bijzondere diensten bij de Rijkswaterstaat; C. Heijboer, te Ter Aar, oud-v Goud De gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, werd toe- B J. F. I. Knaapen, te Alphen aan den Rijn; mej. C. C. van der Pyl, oud- onderwyzeres by het byzonder gewoon lager onderwijs te Alphen aan den Ryn; G.P. i van de Rabobank te Zoeterwoude; P. van den Haak, te Rijnsburg, admini strateur van de groenteveiling aldaar; M. P. vanTol, te Waddinxveen, bestuurs lid van landbouworganisaties; A. C. van den Bosch, lid/oud-bestuurslid van de zwem-en poloclub'De Gouwe', te Waddinxveen; mej. J. H. Kapteijn. maatschappelijk werkster by de Stichting Bureau voor Maatschappelyk Werk, te Leiden; E. J. van Heijningen, te Alphen aan den Ryn; Zilver De zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, werd toegekend aan: L. Ramp, organist van de christelyk ge reformeerde kerk te Boskoop; mevr A. C. de Ruijter-Schoo, lid van de zendingskrans 'Lydia', te Bodegraven; L. Speelman, wonende te Nieuw- Vennep; A. van den Broek, tekenaar A Laborato rium voor Parasitologie by de rijksuni versiteit te Leiden; mevr. W. Kohlmeyer-Blokland, admini stratief ambtenaar C le klasse van 's Rijks belastingen ter inspectie der regi stratie en successie te Leiden; mevr. J. H. van der List, administratief ambtenaar C le klasse by het Ministerie van Defensie, te Voorschoten; mej. Th H. H. Regeer, te Leiden, adrpini- stratief ambtenaar C le klasse bij het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening; B. J. van Ditmars, wonende te Bodegra ven, baas van de afdeling trekkerij bij N.K.F. Kabel B.V.; mej. R. Holwerda, huishoudster bij ds. J. P. Honnef, emeritus predikant, te Lei derdorp; A. H. van Hameren, assistent bedrijfs leider by de Zuid-Hollandse Inleggerij Apitito B.V., te Ter Aar; G. Demoet, lid/oud-bestuurslid van de muziekvereniging 'Crescendo', te Alp hen aan den Ryn; N. van Dyk, lid/oud-penningmeester van de 'Harmonie Katwijk', te Katwijk aan den Ryn; A. C. Egmond, bestuurslid van de gym nastiekvereniging 'Door Oefening Sterk', te Noordwijk; J. van Gemeren, voorzitter van de Chris telijke zangvereniging 'Hosanna', te Boskoop; A. van Kesteren, tweede voorzitter van de Christelyke zang- en oratoriumver eniging "Soli Deo Glorai', te Noordwijk; B. W. J. Moerkerk, bestuurslid van de R.K. harmonie-, zang- en toneelvereni ging 'St. Matthias', te Warmond; mevr. C. J. Kromhout-Nagtegaal presi dente van de Vryzinnig Hervormde Vrouwenvereniging Oudshoorn, wo nende te Alphen aan den Ryn; mevr. C. Plomp, lid van de zendings krans 'Lydia', te Bodegraven, wonende te Reeuwijk; m^joor-vliegtuigmaker-radioradarmonteur J. Klees, te Rynsburg; adjudant-onderofficier-vlieger K. J. Vennik, te Sassenheim: sergeant-vliegtuigmaker-metaal bewerker C. C. Bisschops, te Leiderdorp; G. Bruin, te Wassenaar, hoofdemployé der PTT; sergeant-vliegtuigmaker- algemeen W. Eedens, te De Zilk; Brons De bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, werk toege kend aan: N. G. Loomans, te Zoeterwoude, hulpkantonnier-brugwachter bij de Ryks waterstaat; B. N. Rygersberg, te Abbenes, vakman by de Rykswaterstaat; F J. Thoutenhoofd, wonende te Wasse naar, rijksambtenaar II by het Ministerie van Economische Zaken; k Er stonden ditmaal niet zoveel sportlieden in de lintjesregen. Een van hen was klaas Boot, de voormalige turnkampioen. Thans nog vaak als radiocom mentator te beluisteren. Spaardeposito met7%%rente Looptijd 7 jaar, vaste rente 73A% Looptijd 6 jaar, vaste rente 7'/2% Looptijd 5 jaar, vaste rente 7Y4% Looptijd 4 jaar, vaste rente 7 Minimum storting f 1.000,- Rente jaarlijks opneembaar Tussentijdse opneming mogelijk voor aankoop eigen huis Vraag uitvoerige informatie Zend mij de folder met uitgebreide inlichtingen over deze spaardeposito's. "~1 uw nationale spaar- en hypotheekbank Deze coupon ongefrankeerd opsturen naar; Rijkspostspaarbank, Amsterdam. LED j Lily Bouwmeester Beppie Nooy KLM-directeur Orlandini

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17