STEEGMAN NAAR TUNESIË P dfüei»N. Jan Wagenaar: 'Je moet geluk hebben bij loting' Valencia laat Rep niet gaan Thurau wint proloog in Spanje Dautzenberg Europees kampioen Scheidende Sparta-trainer in onderhandeling met Sfax literfles van 89 geldig t/m zaterdag I mei TX# OENSDAG 28 APRIL 1970 SPORT PAGINA 13 VALENCIA Voorzitter Ra mos van FC Valencia heeft gis teren verklaard, dat Johnny Rep ook het volgend seizoen bij Va lencia zal blijven voetballen, aldus het Westduitse persbureau SID. „Wij laten Rep voor geen enkel bedrag gaan". De ex-Ajacied zelf hierover: .Mijn inkomen in Va lencia en het gunstige belasting klimaat in dit land geven mij geen aanleiding Spanje te verla ten". De afgelopen dagen hebben FC Köln en Hamburger SV be langstelling getoond voor de rechtsbuiten. De voetbalclub Nice heeft besloten zich terug te trekken uit de strijd om de Franse beker. Nice heeft dit bekend gemaakt, nog voordat de commissie van beroep een oordeel heeft uitgesproken over het eventueel overspelen van de tweede wedstrijd tussen Nice en Bastia in de achtste fi nales van dit bekertoernooi in Nancy. Bastia was door de Franse bond gestraft tot het spelen van en twee eerstvolgende thuiswedstrij den in het bekertoernooi op vreemd terrein. Dit naar aanlei ding van de gebeurtenissen voor en tijdens de op 10 april gespeelde wedstrijd BastiaNice. Nadat tij dens de eerste wedstrijd in Nice de Bastia-ster Djajic geblesseerd was geraakt, kregen de voetballers uit Nice dreigbrieven. Nice moest in Bastia met tien spelers beginnen, omdat voor de aanvang Kata- linski al zodanig was gewond, dat voetballen onmogelijk was. Ook tijdens de met 40 door Bastia gewonnen wedstrijd werden de Nice-spelers bedreigd. SV Meppen, de voetbalclub uit de Duitse Regionalliga, heeft opnieuw een Nederlandse voet baller gecontracteerd Na Johan Derksen (Haarlem), Rolf Veene- boer (Groningen), en Henk van oer Velden (Veendam) heeft de 29-Jarige spits van de amateur hoofdklasser Emmen, Gin us Meyerink een contract met de Duitse club afgesloten. Meppen, dat vast van plan is het volgend seizoen door te stoten naar de tweede Bundesliga, wil nu nog proberen de ontslagen trainer van CEC, Jan Mak, als oefenmeester aan te trekken. Rolf Dautzenbergregelmatig HILVERSUM De 31-jarige Westduitser Rolf Dautzenberg is gisteravond in Hilversum Europees kampioen beroepspikeurs geworden. De Italiaan Vittorio Guzzinati eindigde als tweede en de Zweed Ole Goop werd derde. Jan Wagenaar legde beslag op de achtste positie. „Dat ik hier in Hilversum nog een koers gewonnen heb, is voor mij een enorme meevaller". Jan Wagenaar, Nederlands' troef in het Europees kampioenschap voor beroepspikeurs, was wat somber gestemd. Zijn hoop op een plaats bij de eerste drie in het eindklassement, die hij in Hilversum in de laatste vijf koer sen van dit Europees kampioenschap had willen bevechten, was ij del gebleken. De uitgangspositie van Wagenaar, keur negen keer kampioen van Ne- 39 Jaar uit Otterto, als beroepspi- derland met 2.020 overwinningen op .OTTERDAM Leo Steegman noemt de onderhandelingen in een vergevorderd stadium, aags na zijn terugkeer uit Tunesië, waar hij op uitnodiging van Sfax vierde plaats in de srste divisie een week verbleef om zich te oriënteren, zegt hij positief te staan tegen het anbod, dat de president van Sfax hem deed. „In mei komt de president, zoals ze de voorzit- ?r daar noemen, naar Nederland, om de zaken definitief af te ronden", aldus Sparta's schei lende trainer. 'oor iet Ocks Leo Steegman heeft een week de ld genomen om de amateur)-voet- .llerij en de leefomstandigheden zich te laten afkomen. "Ik heb ook nog een wedstrijd gezien van 'ax, dat me bepaald is meegeval- n. Het voetbal in Tunesië is mo- .enteel sterk aan het evolueren, et is duidelijk in opkomst. Voet- il is er erg populair. Dat blijkt ;1 uit de toeschouwersaantallen. Ij de wedstrijd die ik zag, zaten zo'n 15.000 mensen. Bij een top- edstrijd komen er zo'n 50.000, die Zuidamerikaanse tonelen kun- sn zorgen". In Tunesië wordt gevoetbald op ravel, maar volgend seizoen zullen in totaal vijf grasvelden verrijzen. !)mdat volgend jaar het we reldkampioenschap voor UEFA- Jeugdelftallen in Tunesië wordt ge houden, moeten die velden in janua ri al gereed zijn", zegt Steegman, die te maken zal gaan krijgen met amateurs. "Maar in de namiddag wordt er wel getraind. Ze zijn dan vrij. Sterker, voor elke wedstrijd niet, althans ik heb daar nog niet over gesproken. Wat ik wel heb ont dekt is, dat er veel ambitie is". Leo Steegman zegt nog enkele za ken te moeten onderzoeken voordat hij definitief zijn ja-woord geeft. Voorop staat dat hij een niet gering salaris eist, omdat hij zijn sportzaak in Zandvoort zal moeten verpach ten. "Deze problemen heb ik al besproken en daar lijkt me wel een oplossing voor te vinden", aldus Steegman, die indien hij tekent, zich voorlopig voor een jaar zal verbin den aan Sfax. Ben je niet bang dat je na een Jaar bij Sfax in Nederland in de verge telheid raakt, waardoor Je bij een eventuele terugkomst nog maar moeilijk aan een club zal kunnen komen? Leo Steegman: "Daar denk ik niet over na. Op dit moment is het ook moeilijk om in Nederland bij een be taalde club aan het werk te komen. Dan zal het ook niet meevallen, ze ker als je minstens een jaar uit de "picture" bent geweest". Schert send vervolgt hij: "Het voordeel als ik terugkom is alleen, dat ik dan misschien een beetje gebroken Ne derlands spreek en dat komt hier al tijd nogal aardig over". In juni eindigt de Tunesische com petitie, die in september weer be gint. "Als ik inderdaad tot overeen stemming kom, vertrek ik in augus tus om de voorbereidingen te tref fen. Maar zover is het nog niet, want ik heb nog niets getekend". ZAALVOETBAL Vanavond gaat in de sporthal De Zuidpias in Moor drecht de tweede en beslissende ronde in van het toernooi om de zaalvoet- baltitel van het disttrict West II. Zwaanvogels heeft een uitstekende kans om de titelstrijd in zijn voor deel te beslissen. Het programma luidt: Sporthuis De Bron - Zwaanvogels. 19 uur; Zwaluwen - DKS'Intiem, 19.50 uur; Zwaanvogels - Merwede, 20.40 uur; DKS/Intiem - Sporthuis De Bron, 21.30 uur; Merwede- Zwa luwen. 22.20. CHAATSTEN Tot directeur van e kunstijsbaan Heerenveen is door stichtingsbestuur benoemd de heer ,oel Heemstra. De heer Heemstra 10) is in schaatskringen een beken- e figuur. Hij verdiende zijn sporen oornamelijk bij het langebaan- ichaatsen. AZIATISCHE SPELEN Het da gelijks bestuur van de federatie van de Aziatische spelen heeft in Koeala Loempoer besloten Israël uit veilig heidsoverwegingen uit te sluiten van deelneming aan de Aziatische Spelen van 1978. voor 79 Dietrich Thurau: in leiderstricot. ESTEPONA De Westduitser Dietrich Thurau, rijdend voor de Nederlandse Raleigh-ploeg, heeft gis teren in Estepona de proloog van de Ronde van Spanje gewonnen. Thu rau was de snelste in een tijdrit over vijf kilometer. Tweede werd de Span. jaard Elloriada, op 1,6 seconden. Hennie Kuiper eindigde als vierde. De proloog leverde een succes op voor de Raleigh-ploeg. Thurau, een specialist in tijdritten, start vandaag in het leiderstricot. 1. Thurau (Wdl) 4 minuten en 3 sec.; 2. Elarriaga (Spa) 4.05: 3. Hoogedoorn (Ned) 4.10; 4. Kuiper (Nea) 4.10; 5. Manzaneque (Spa) 4.10; 6. Kneteman (Ned) 4.11: 7. Gonzales-Linares (Spa) 4.11; 8. Jan- senne <Bel) 4.13; 9. Van Gastel (Bel) 4.14; 10. Decauwer (Bel) 4.14; 12. Van der Hoek (Ned) 4.15; 16. Kam per (Ned) 4.16; 21. Priem (Ned) 4.16; 22. Pronk (Ned) 4.16; 5. Smit (Ned) 4.17; 26. Prinsen (Ned) 4.17. PAARDESPORT Op 13 Juni zal in het stadspark van Groningen gereden worden om de z.g. prijs der prominenten. Aan deze koers zullen o.a. deelnemen: Hans van Helden (schaatser), Ciska Peters (zangeres), Frans Derks (voetbalscheidsrechter). Dik Bruynestein (tekenaar). Piet Swieter (volleyball), Asing Griever (Voetballer), Jan Dolfing (ruiter) en Atje Keulen (schaatsenrijdster). zijn naam, voor de laatste reeks wed strijden was met best. Een achtste plaats, maar er was nog een aan zienlijke verbetering mogelijk als 't geluk bij de loting (het toewijzen van beschikbare paarden) hem een beetje zou toelachen. En dat nu, ge beurde juist niet. Wagenaar: 'Toen ik hoorde welke paarden ik voor de sulky zou krijgen, wist ik dat het niets meer zou worden. Dat ik de eerste koers won, verraste mij net zo zeer als andere insiders. Ik kreeg door het lot gewoon slechte paarden toegewezen. Dat is jammer, maar daar was ook niets aan te doen. Pech hoort nu eenmaal ook bij zo'n Europees kampioenschap". Dat Wagenaar het geluk bepaald niet mee 'had, bleek na zijn overwin ning in de eerste koers, in de twee de en derde reeks. Lazuur en Jel- co van Hiddum, bleken niet vooruit te branden. Wagenaar: "Met La zuur heb ik van alles geprobeerd. Ik ken toch een hoop trucs. Alle trucs zelfs, maar dat paard reageer de nergens op". Met het beste van zijn vijf slechte paarden: Lord Faune, boekte Jan Wagenaar gediskwalificeerd. Met Is_ Nog voor de eindsprint begon, ging Lord Faune galopperen en werd Wagenaar gedeskwalificeerd. Met Is- nathan werd Wagenaar in de vijfde en laatste koers achtste. Wagenaar had ook niet meer verwacht. Als slot conclusie zei hij: „Je moet geluk hebben bij de loting, dan kom je verder in zo'n Europees kampioen schap. Misschien heb ik dat volgend Jaar". Geheel volgens de verwachtingen werd de Westduitser Rolf Dautzen berg Europees kampioen. Dautzen berg had voor 't begin -van de laatste vijf koersen al 21 punten voorsprong op de Zweed Olie Goop. Die voor sprong bouwde hij op de slotavond, terwijl hij nauwelijks risico's nam, nog verder uit door zeer regelmatige pres staties. In Hilversum werd Rolf Dautzenberg in de vijf koersen der de, negende, derde, derde en zeven de. Geen overwinning dus voor de kampioen. Maar hij was wel regel matig en daar ging het Juist om in dit Europees kampioenschap. Uitslagen van de vijf koersen: Eerste koers: 1. Wagenaar. 2. De- soete, 3. Dautzenberg. Tweede koers: 1. Bandemen, 2. Guzzinati, 3. Nyman, 10 Wagenaar. Derde koers: 1. Guzzinati, 2. Sion- neau, 3. Dautzenberg, 10. Wagenaar. Vierde koers: 1. Desoete, 2. Sion- neau. 3. Dautzenberg, 11. Wagenaar. Vijfde koers: 1. Guzzinati, 2 Eggen, 3. Ferge. 4. Desoete, 8. Wagenaar. De Eindstand 1. Rolf Dautzenberg (Wdl) 258 punten; 2. Vittorio Guzzinati (Ita) 227,5; 3. Olie Goop (Zwei 226; 4. Alain Sionneau (Fra) 223; 5. Frank lin Desoete (Bel) 210; 6. Gunnar Eggen (Noo) 203,5; 7. Horst Bande- mer (Wdl) 200; 8. Jan Wagenaar (Ned) 196; 9. Adolf Ueblies <Oos> 195; 10. Preben Kjearsgard (Den) 194; 11. Aarne Nymon (Fin) 171; 12. Laszlo Ferge (Hon) 162. Koersen De uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden koersen zijn AustraliëpriJs (Ie afd.) 2000 m.: 1. Noach (L. Schoonhoven) 2.50.1, 1.25.1, 2. Mogambo, 3. Netty Pruse. Winn 7.40, pl. 2.50, 3,—. 5,30, kopp 103.20. trio 1619.20. AustraliëpriJs (2e afd.) 2000 m.: 1. Natalie Hanover (S. Hartman) 2.47.9, 1.24.0, 2. Nibly Careless. 3. Nefele Princess. Winn 5.30, pl. 1.90, 3, kopp 36.20. 2000 m.: 1. Merite H. (J. Wagenaar) 2.45.6, 1.22.8, 2. Lark Ladinclant, 3. Katinka van Wisch. Winn 10 80, pl. 3. 5.30, 3.10, kopp 98, trio 1921.10. 2000 m.: 1. Lion Victory (H. Ban- demer) 2.44.0, 1.22.0, 2. Linos van Amstel, 3. Lowina K. Winn 12.90, pl. 3.70, 7., 6, kopp 105.60. Europees RiJderskampioenscha- ni 2000 m.: 1. Mama Mia (V. Guz zinati. 2.46.7. 1.23.4, 2. Lloyd. 3. Lolke W. Winn 11.40, pl. 4.80, 3. 2, kopp 116.70, trio 908 80. Europees Rijderskampioenschap IV 2000 m.: 1. Karloff B <P. de Soe- te) 2.40 9, 1.20.5, 2. Kobalien W., 3. Jane Price. Winn 2.30 pl. 1.30, 2.20, 2.30,koppl 8.60. Totalisatoromzet 721.670.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13