Rijnstreekhal wordt „ontmoetings"-plaats Raadslid op bres voor wijkantenne LEIDEN WIL BIJ PLANNEN AZL WORDEN BETROKKEN Andere frequentie radio-installatie brandweer Katwijk ALPHEN AAN DEN RIJN Drs. H. Strijker (Progressief Alphen) heeft een raadsvoorstel ingediend dat behelst dat de gemeente Alphen haar medewerking verleent aan de coöperatieve vereniging C.A.S. - Componistenbuurt tot het verkrij gen van een machtiging tot het ex ploiteren van het huidige anten nesysteem. Verbod Het voorstel komt in de gemeente- raadsvergadèring van aanstaande donderdag aan de orde. Uit een re cent schrijven van de Stichting SODEA aan de bewoners van de componistenbuurt in Ridderveld is gebleken dat de vereniging CAS. niet over zo'n machtiging beschikt. Dat is echter wel verplicht bij mi nisteriële beschikking volgens het bestuur van de Stichting SODEA. De SODEA concludeert in haar schrijven dat de installatie valt onder het antenneverbod van de gemeente. COMPONISTENBUURT BOOS OP SODEA Het bestuur van de CAS heeft daar op het afgelopen weekeinde gerea geerd met een schrijven aan de le den (Iedere eigenaar van één of meer percelen in de Componisten buurt is verplicht lid van de CAS). Daarin bestempelt het CAS-bestuur het schrijven van de SODEA als een "naar chantage riekend rond schrijven met pertinente onwaar heden" Het CAS-bestuur weerlegt in zijn brief de voornaamste punten. Over de bewering van2SODEA dat 't sy steem niet is aangemeld, zegt het CAS-bestuur dat in 1968 met de bouw van het huidige systeem is begonnen. In 1970 pas kwamen van ministeriële zijde de eerste eisen met betrekking tot de diverse sy stemen: een G.A.I. (Gemeenschap pelijke Antenne Inrichting) behoef de slechts aangemeld te worden en moest voldoen aan de vereiste veiligheidsvoorschriften. Voor een C.A.I. (Centrale Antenne Inrich ting) daarentegen was een mach tiging nodig. Voorschriften In principe geldt voor een G.A.J. een maximaal aantal deelnemers van 100. Daarboven wordt gespro ken van een CAI, (waarvoor strengere voorschriften gelden)In dertijd is na uitvoerig overleg met de P.T.T. echter overeengekomen om het systeem aan te melden als G.A.I., aldus het CAS-bestuur in zijn rondschrijven. Na het schrijven van SODEA aan alle bewoners van de Componistenbuurt (midden vorige week) heeft het CAS-bestuur onmiddellijk contact opgenomen met de P.T.T. Daaruit is gebleken dat de P.T.T. zich thans op het standpunt stelt dat het systeem na zeven jaar wel als C.A.I. beschouwd moet gaan wor den. Wanneer het systeem inderdaad als C.A.I. beschouwd gaat worden «of ficiële mededelingen van de P.T.T. zijn daarover nooit gedaan) moet daarvoor bij de P.T.T. een mach tiging worden aangevraagd, nadat de gemeente Alphen zijn toestem ming heeft gegeven. Ook zal de in stallatie in dat geval moeten wor den aangepast. Het CAS-bestuur laat in zijn brief weten dat daar voor inmiddels een offerte is aan.» gevraagd. Verrassing Een machtiging kan pas worden aangevraagd wanneer B en W toe stemming hebben verleend. Drs. H. Strijker schrijft in een toelich ting op het door hem ingediende raadsvoorstel: "SODEA gaat er kennelijk van uit dat deze toestem ming niet zal worden verleend. Hiermee gaat de Sodea duidelijk op de stoel van het gemeentebe stuur zitten. Ik acht het dringend noodzakelijk dat aan deze ondui delijkheid een einde komt. Een principiële uitspraak tot medewer king aan het verkrijgen van een machtiging van de PTT voor een CAI-systeem ten behoeve van de CAS-Componistenbuurt lijkt mij ge wenst". Het SODEA-schrijven van vorige week kwam voor het CAS-bestuur overigens als een grote verrassing, cmdat eerder al telefonisch een afspraak was gemaakt door het DINSDAG 27 APRIL 1976 CAS-bestuur met het Sodea-bestuur voor 28 april. Op die bijeenkomst j zou opnieuw gepraat worden over de vraag in hoeverre de antenne- installatie van de Ridderveldse com ponistenbuurt geïntegreerd zou kun uen worden in de Stedelijke Cen- trale Antenne-inrichting van de SODEA. De CAS voelt niets voor overname I door SODEA. Dat standpunt is on der meer gebaseerd op een enque- te die de CAS eind vorig jaar on der zijn leden hield (in totaal 598) De uitslag daarvan was dat 524 i leden tegen aansluiting bij SODEA l waren, 74 leden waren voor (in procenten uitgedrukt: ruim 12%) J De standpunten lijken sindsdien 1 nauwelijks gewijzigd. Integendeel. i Git een proefenquête die dezer da gen werd gehouden onder 100 van de bijna 600 deelnemers (repre- sentatlef vcor de wijk) blijkt dat 1 91 procent tegen aansluiting bij SODEA is, 9% van de leden is voor aansluiting. ARTIESTEN-A VOND ALPHEN ALPHEN AAN DEN RIJN „Het is prachtig als je mee kunt werken aan een avond waarop geprobeerd wordt de mensen nader tot elkaar te brengen. Vooral als het gaat om Zuid-Molukkers en Nederlanders is het toch vreselijk jammer dat er zo'n diepe kloof tussen deze groepen bestaat", aldus zanger Jack Jersey. Jack Jersey is één van de ster ren die „Ontmoeting '76" tot een succes moeten maken. Overmorgen is het zover. Dan staat de Rynstreekhal een hele avond lang in het teken van een grootscheepse .kennismaking' voor alle Alphense bevolkingsgroepen. Met name is het de bedoeling de Zuidmolukse gemeenschap en de overige gemeenschappen in Al phen tot elkaar te brengen. Stringband Goeiedag Jimmy Lawton maakte zyn come-back in de showbusiness met een contract voor twee we ken met Dean Martin in Riviera Hotel in Las Vegas. Daarmee werd een periode van grote suc cessen voor Jimmy Lawton inge luid. met een eigen show en toer- nee met Jack Lord en Jayne Mansfield. Jimmy Lawton ver toeft nu al weer meer dan twee jaar in Europa waar hy aanvan kelijk onbekend was. Daar is in middels verandering in gekomen. Hij is onder meer gast geweest de BRT-t.v., het t.v.-pro- in vele „Ik vind het een erg goed idee. Als op die avond een Zuidmoluks meisje danst met een Nederland- gramma Tros-Country se jongen of omgekeerd, zullen ze radio-shows, elkaar later op zijn minst goeden dag zeggen. En daarmee ben je dan al een eind op de goede weg", vindt Jack Jersey. Op het reper toire van de bekende Roosendaal- se zanger zullen zijn songs „I wonder, Bobby McGee" en „In the still of the night" donderdag zeker niet ontbreken. Ook op country (blue-grass)- gebied beweegt zich de Nederland se formatie de Hobo Stringband. Een groep die onlangs nog te ho ren was in jeugdsociëteit Midas, waarby vooral viool- en mando linevirtuoos Leen Mulder uitblonk. Jack Jersey „erg goed idee" Krijn Torringa De muziek van André Moss is Jack Jersey is ook nog produ- in wijde kring bekend. Zijn succes eer van onder meer Jimmy Law- valt alleen al af te meten aan ton, een man die er aanstaande het feit dat zijn LP 's „Ella" en donderdag ook by zal zyn. De „Rosita" met diamant werden be- TaiTdjung' country-zanger groeide op in kroond. De ware naam van André Maluku. Andere artiesten die aanstaan de donderdag van de party zul len zyn zijn Wieteke van Dort (die twee sages zal voordragen), Marjolein Briër, de Alphense volksdansgroep Nir Koda, de Zuidmolukse dansgroep Bunga de groep Pemuda zijn vader Moss is Dries Patijn. Hij werd „rancher" was. Al in zyn jeugd geboren in Rotterdam en verhuis- De presentatie van de avond was de Amerikaan actief in kerk- de op negenjarige leeftijd naar is in handen van Willem With- koren en zanggroepen. Later ging Breda waar hy zijn muzikale lau en Krijn Torringa. Ook is er hij naar Hollywood om er drama loopbaan begon als saxofonist, gelegenheid tot dansen eh zijn er te studeren, waarna hy in ver- Pas op 26-jarige leeftijd echter diverse hapjes verkrijgbaar als schillende theaterstukken en tele- begon hy intensief de saxofoon saté's. loempia's, bitterballen etc. André Moss: ook hij is overmorgen in Alphen. visieseries speelde. Zijn muzikale te bespelen. Onder andere carrière begon hü in 1962, waar scoorde hij onder hij met een eigen groep onmid- „Sombra's", „Anna" dellijk succes oogstte. Hij was een zondag". De hit „Sombras" heeft van de eersten die ook de stads- maandenlang gefungeerd mens warm maakte voor de cc try muziek. In die periode D-- 1965 tot 1969 was hy niet langer kendheid blijft overigens niet al- streekhal, bij de firma Gé Ho- zelf actief op muzikaal gebied, leen beperkt tot Nederland. Z(jn fenk. stereocentrum Groen (bei- Wel was hy in die tijd eigenaar „diamanten" l.p. „Rosita" werd de in de Aarhof) en aan de zaal. en directeur van drie muziekscho- onder meer uitgebracht in Duits- De toegangsprijs bedraagt f 12,50 len in Los Angeles. land, Afrika en Australië. Aan de avond is verder een loterij de hits verbonden. De trekking zal nog i ..Nooit op dezelfde avond plaatsvinden. Toegangskaarten zijn o.m. ver- NOS-tune bij het programma krygbaar op het kantoor van het „Langs de Lijn". André Moss' be- Alphens Dagblad, in de Rijn- (in de voorverkoop f10. Brief aan staatssecretaris LEIDEN De gemeente wil meer daarom nogmaals een dringend be betrokken worden bij het zoeken rosP of u deze stdclle in te doen plaatsvinden", aldus de brief van B en W aan het Aca- staatssecretaris Klein. alternatief voor de nieuwbouwplannen demisch Ziekenhuis. Dit blijkt uit een brief die B en W hebben ge stuurd naar staatssecretaris Klein (Onderwijs). In concreto stelt de gemeente voor om de ontwikke ling van het Leeuwenhoekterrein in het Morskwartier een werk groep in te stellen, bestaande uit vertegenwoordigers van de be trokken ministeries, de universi teit, het Academisch Ziekenhuis en de gemeente. Een soortgelijke werkgroep was ook ingesteld voor de bebouwings- heeft vandaag gemeld dat de Syri- plannen van de universiteit op het sche autoriteiten vorige maand een Het blad citeert Arabische zegs lieden, die hebben verklaard dat vierduizend leden van de Baath- partij en een aantal hoge legeroffl- Syrië zou staatsgreep hebben verijdeld meente, aldus B en W, "goede erva ringen" heeft gehad. Inmiddels is door de dienst gemeentewerken een voorlopig ontwerp-bestemmingspdan gronden tussen de Wassenaarse weg en de Plesmanlaan. Het is de gemeen te niet bekend in hoeverre alterna- kenhuis (die wegens de hoge kosten op losse schroeven is komen te staan) dit voorlopige ontwerp passen. De de eieren zdjn gearresteerd. De staatsgreep zou zijn onderno men na "dubieuze pogingen" tot coördinering van de politiek door militaire optreden vai banon. aldus het blad. President Assad had oorzaak hiervan is dat de gemeente groeiend verzet tegen te gaan beslo- waarop door hein. nimmer is gerea- mier Buitenlandse dat de gemeente Leiden ondanks de Syrisoh gezinde Palestijnse haar grote belangen ten aanzien van ganisatie El Saiga, zou evene de ontwikkeling van het betreffende worden ontslagen, aldus het blad. gebied niet bij de eerder genoemde studie wordt betrokken. Wij doen In kader regionalisering ihmSi KATWIJK De raadscommissie voor bestuurs- en juridische zaken in Katwijk maakt op woensdag 28 april de vergadering af van 13 april. Het was toen wegens tijdgebrek niet mo gelijk de agenda in haar geheel af te handelen. De bijeenkomst begint woensdag om vier uur. Voorzitter is burgemeester mr. C.A. Bos. De volgende punten komen alsnog aan de orde: verkeersmaatregelen in verband met de reconstructie van de Sandtlaan- Molentuinweg; uittre- Nu spoedig restauratie KATWIJK De restauratie van het pand Voorstraat 59 in Katwyk aan Zee staat voor de deur. De voor- voormalig BB-gebouw aan de Noord tot sociëteit van de "Algemene Bond van Bejaarden" te Katwijk. Deze soos is nu nog ondergebracht in het rmalige BB-gebouw aan de Noord straat. Dat pand zal moeten worden afgebroken in verband met de uit voering van het bouwplan van de regenten van Gast- en Weeshuis aan de Voorstraat op de grond waarop nu nog Gast- en Weeshuis staan. De commissie voor sociale zaken en volksgezondheid praat tijdens haar vergadering van donderdag 29 april (aanvang 19.30 uur) over de inrich ting en restauratie van het Pand Voorstraat 59. Zij behandelt dan het concept-raadsvoorstel van bur gemeester en wethouders over deze auêerie. ding uit de gemeenschappelijke rege ling onderlinge hulpverlening bij brand in Zuid Holland; verkeers maatregelen in de wijk Hoornes: voorschriften met betrekking tot de bebouwing, van achtererven; rechts geding tegen de heer C. van Rijn; verkeerslichteninstallatie Hoornes- laan; bestuurlijke herindeling van ons land. De voorzitter van de commissie heeft van de gelegenheid gebruik ge maakt om twee nieuwe punten op de agenda te plaatsen. Deze twee zijn: het beschikbaarstellen van een kre diet om de radioverbindingen van de brandweer te wijzigen en een kre diet voor de aanschaf van een ME- commandowagen. De mobiele eenheid van de poli tie in het gebied Zuid Holland-noord zal een nieuwe manschappenwagen aanschaffen. Deze wordt door de ge zamenlijke gemeenten betaald (Kat wijk is vierduizend gulden kwijt aan de wagen). De commandant van het gebied zal in deze wagen zijn te be reiken. De huidige wagen, die in Was senaar staat gestald is verouderd. De verbindingen van de brandweer zullen een nieuwe frequentie krijgen in het kader van de regionalisering van de brandweer. Men dient daar om in Katwyk over te schakelen op andere kristallen. Bovendien is de huidige radio-installatie, in afwach ting van die regionalisering, verou derd zodat ze zal worden vervangen. Met deze zaken is een krediet ge moeid van 51.000 gulden. Burgemees ter en wethouders stellen in hun ont- werp-voorstel dat de commissie gaat behandelen voor, dit bedrag beschik baar te stellen. KATWIJK Aan de Katioykse Lawn Tennis Vereniging zal wor den bericht dat zij de gemeente niet had hoeven te verzoeken om een vergunning voor de aanleg van tennisbanen op grond van han delsmaatschappij Hakaf aan de Ambachtsweg in industriegebied 't Heen. Burgemeester en wethouders van Katwijk stellen de gemeen teraad voor in zijn vergadering van 6 mei te beslissen een brief van die strekking te doen versturen aan die vereniging. De brief van de KLTV kwam tijdens de vorige raadsvergadering ter sprake. Binnen het college van B en W was men het er toen nog niet geheel over eens wat er met het verzoek van de vereniging moest worden ge daan. B en W schrijven in hun voorstel: ..Om een misvatting te voorko men hebben wij gemeend er geen twijfel over te moeten laten be staan dat onze interpretatie van de bouwverordening, op grond waarvan wij tot bovengenoemd voorstel zijn gekomen, niet inhoudt dat op het betreffende perceel ook bouwwerken ten behoeve van de tennisvereniging mogen worden opgericht. Ons heeft inmiddels een verzoek bereikt om vergunning te verlenen voor de bouw van derge lijke opstallen. Daarover moet met de betrokken raadscommissies worden overlegd. Ten aanzien van de haalbaarheid om met toepas sing van deze procedure een tijdelijke vergunning te verlenen, heb ben wij vooralsnog onze twijfels". Het gebruik van de Hakaf-grond als tenniscomplex van de KLTV kan niet langer duren dan tot ongeveer 11 juni 1980. Het bedrijf is tegen die tijd namelijk op grond van het bestemmingsplan verplicht tot bouwen over te gaan. De tennisvereniging is inmiddels met de aanleg van de banon begonnen. Op de foto: de aanleg van de banen van de KLTV op het Hakaf - terrein is inmiddels van start gegaan. Van 4 tot 9 mei zal in Dallas voor de zesde maal het eindtoernooi van WCT worden gehouden, waaraan de acht hoogstgeplaatste spelers uit de voorronden zullen deelnemen. Dat zyn Ashe (VS), Ramirez (Mex), Vilas (Arg), Dibbs (VS), Borg (Zwe), Stockton (VS), Lutz (VS) en Solo mon (VS). Okker die met Panatta in Stock holm de finale van het dubbelspel verloor (Nastase en Metreveli won nen met 6-4, 7-5) neemt wel deel aan het eindtoernooi van de dubbel spelers. Dat toernooi wordt gehou den van 28 april tot 3 mei in Kan sas. Partner van Okker Is Arthur Ashe. BEZOEK De Braziliaanse pre sident Ernesto Geisel is maandag in Parijs aangekomen voor een officieel bezoek van drie dagen. Gistermid dag heeft Geisel een onderhoud ge had met de Franse president Gis- card d'Estaing. NEERGESCHOTEN Alle elf in zittenden van een helikopter van de Maleisische luchtmacht zijn maan dag om het leven gekomen toen het toestel in het oerwoud op ongeveer 30 kilometer van de grens met Thai land door communistische guerrilla strijders werd neergeschoten. Raad Alkemade: Doorstroming bevorderen ALKEMADE De in het kader van het streekplan plassengebied op gelegde beperking van het aantal te bouwen woningen werd aanleiding tot meer dan gewone belangstelling bij het agendapunt 'verkoop van 29 kavels'. Deze kavels zijn bestemd voor evenveel te bouwen woningen, naast drieëndertig woningwetwonin gen in het plan de Gogh, kan worden begonnen. Voordat het punt werd aangeno men door de gemeenteraad, wilde de VGA-fractie meer ruimte zien voor eigen woningbezit. De partij stelde voor, meer premie- dan wo ningwetwoningen te bouwen. Naar aanleiding hiervan diende Kret een motie in, met een verdeelsleutel om te bouwen in de woningwet-, pre miekoop- en vrije sector. HU noemde hierbU percentages van respectieve- lyk vyfendertig, zestig en vijf pro cent. In eerste instantie bleek de CDA veel voor dit voorstel te voelen. Wat de reden was, om de motie toch weg te stemmen zette Van Nugteren uitdik „Een gemeente waar de leeftijd om in aanmerking te komen voor een huurhuis de laatste tUd is opgelopen van vierentwintig tot achtentwintig jaar, kan niet aan deze materie voor- by gaan en gaat ons deze verdeling veel te ver", zo merkte hy op. Wethouder Verhaar vond het heel goed mogelyk, dat de gemeente Al kemade ook op dit gebied een "witte raaf" is door van de woningen die nu worden gebouwd, vUftig procent voor premiebouw beschikbaar te stellen. „Ik moet de gemeente nog zien waar dit ook gebeurt. De ko pers komen hier zeker aan hun trek ken", meende de wethouder. Kret vond, dat vele kopers van een premiewoning nu een woning wetwoning bewonen. Wil men de doorstroming werkelUk bevorderen, zo stelde hy, dan moet de gemeente deze mensen de kans geven een wo ning te kopen en daardoor een goed koop huis vrij te laten komen voor minder draagkrachtigen. Mevrouw Elsgeest meende, dat nu het woningbestand af gaat nemen de economische gebondenheid om in aanmerking te komen voor een wo ning wel strakker kan worden aan gehaald, byvoorbeeld door de rege ling, die in het bedrUfsleven geldt, ook op economische gebondenheid te laten gelden. Men zou dan pas aan een huis kunnen komen als men zes jaar in de gemeente is verbonden. Singelloop telt twaalf raadsleden LEIDEN Twaalf raadsle den zijn van plan om op Konin ginnedag mee te doen aan de Singelloop, die door het Leidsch Dagblad en de Leidse Politie Sportvereniging wordt georgani seerd. Het gaat om de volgende sportieve politici: de wethouders Dick Tesselaar (PvdA). Hans v. Dam (PvdA), Arie Verboom (P vdA) en Bert Oosterman (PPR/ D'66) en verder de raadsleden Leo Meijer (PvdA). Jit Peters (PvdA), Peter Brouwer (PvdA), Nico Langerak (WD), Corrie Kramp (CDA), Rinus Houtman (SGP/GPV), Frans MentziJ (P vdA) en Jan Duivesteijn (PvdA).

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 4