Toch bouw bejaarden woningen Nieuw bouwplan op LBF-terrein Stuurgroep ingesteld voor weekendfeesten in kern Voorschoten Kleding van mooie folklorestoffen bij boetiek De Bij Aan Hillenaarlaan in Wassenaar WASSENAAR Met twee stem- Had ontwikkeld een gesprek te voe- men van Werkend Wassenaar te- ren. gen heeft de gemeenteraad na een uitvoerige discussie besloten ak- kcord te gaan met de verkoop van bouwgrond aan de Hillenaarlaan VOORSCHOTEN Om het historische dorpscentrum aan trekkelijker te maken en ook be ter te laten functioneren in het moderne dorpsleven, worden er in de komende maanden in en om de Voorstraat weekeindfestivitei- ten georganiseerd op alle gebied zoals cultuur, sport en jeugd. Om al deze akti/viteiten te coördi neren is een stuurgroep ingesteld bestaande uit vertegenwoordigers van de gemeente, het culturele leven, de sport- en jeugdorgani saties en de middenstand. Hoewel de officiële start in mei is, wordt het ma andendurende centrum- feest al ingezet met de festivitei ten rondom koninginnedag, wel ke georganiseerd worden door de Koning Wilhelminavereniging. Behalve dit programma wordt er een kleine tentoonstelling ge houden in het Baljuwhuis van 29 april t/m 2 mei onder het motto: "Voorschoten gaat een paard kieze". Werken van vijf beeldhouwers, die zich bekwaamd hebben in het uitbeelden van een paard worden geëxposeerd en de bezoekers mogen het mooiste paard kiezen dat te zijner tijd op gesteld zal worden in het cen trum ten teken dat Voorschoten nog steeds de enig overgebleven kruismarkt van Nederland bezit. Ook in de "Canard" aan de Oran jekade wordt dit weekeinde een tentoonstelling gehouden met de titel: "Oranje Boven". Prenten en foto's van het koninklijk huis en curiosa geven een beeld van de koninklijke familie. In galerie "Molenlaan 3" houdt de Voorschotense Kunstkring de weekeindtentoonstelldng. Op 3 mei wordt de muziektent geplaatst voor de Hervormde Kerk aan de kant van de Voorstraat. Tot aan oktober zal dfjze tent gebruikt worden door de harmoniegezel- Zaterdag 8 mei is er van 10 tot 13 uur op de Voorstraat onder de bomen voor de jeugd een ruil beurs. Ieder kind mag zijn eigen spulletjes zoals stripboekjes e.d. ruilen of verkopen. Het moet een soort "winkeltje spelen" worden. De kinderen mogen hun schatten uitstallen op zelf meegebrachte tafeltjes of zo maar op de grond. Om 14.00 uur zal de paraclub "Plying Dutchmen" een demon stratie parachutespringen geven op het terrein van de ijsbaan. Een paraohufeist zal in de Vliet een waterlanding maken en daarna komt er een reddingsakt/ie op gang. Datzelfe weekeind zijn er o.a. tentoonstellingen door cursis ten van het Creatief Centrum en de Kunstkring. Verder is er gelegenheid tot het beklimmen van de historische do'rpstoren, ca rillonbespeling en veel muziek. DINSDAG huisvesting werkende Jongeren, 7.30- Meij van Streefkerkstraat 48. infor matie-avond Baha'i Gemeenschap. 8 Nieuwe Rijn 20a. Vrouwencafé. 9-1 Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. groepen op Troef Nederlands, 't Breehuys. Breestraat 19, Middag activiteiten. 2.30-5.30 uur nam.; Repel - steel. 1.30-5uur nam.; Ouderensoos, 2- 5 uur nam.; Volksdansen. 7.00 en 8.30 uur nam. Morsweg 10. vergadering werkgroep stedelijke ontwikkeling en werkgroep verkeeren vervoer, 8 uur nam. De Burcht, ledenvergadering "Vrien- Wassenaarse bouwvereni ging. Deze zal de grond gaan ge bruiken voor de bouw van ruim veertig woningen voor bejaarden en gehandicapten. Rond de bestemming van de grond hebben zich in het verleden nog al wat problemen voor ge daan. Gedurende enkele Jaren s-ond de grond ter beschikking voor de bouw van koopwoningen voor inwoners van Wassenaar- Daartoe werden plannen ontwik keld door een plaatselijk architec tenbureau. De gemeenteraad stelde zich echter op het standpunt dat pas tot de bouw kon worden over gegaan, als de woonschepen uit de aangrenzende "Princehaven" ver wijderd zouden zijn. In december 1975, bij de behan deling van de begroting voor dit jaar, aanvaardde de gehele raad 'n motie, waarin de betrokken grond werd bestemd voor de bouw van be jaardenwoningen, waaraan in Was- s' naar grote behoefte bestaat. Het architectenbureau, dat het andere bouwplan had ontworpen, stel de daarop de gemeente aansprake lijk voor de gemaakte kosten. De raadsleden Greep (PvdA) en Duijvestijn (WW) wilde weten of het mogelijk is om het gedeputeer de architectenbureau bij de plan nen te betrekken. Tevens vroegen zij zich af waarom de Wassenaar- s? bouwvereniging "Willibrord" niet bij de realisering van het project wordt betrokken. Wethouder Van Dijk antwoordde dat het college s'.reeft naar een zo spoedig moge lijk uitvoeren van de door de raad aanvaardde motie en dat inschake ling van het architectenbureau niet nu/gelijk is. omdat de bouwvereni ging al met een ander bureau in zee is gegaan. B. en W. toonden zich wèl bereid om met het bureau, dat de eerste plannen voor de grond Burgerlijke stand Leiden Geboren: Helen d.v. W. B. E. L. Doove en C. P. v. Zijp, Roel z.v R. W. C. Willemse en H. M. M. v. d. Geest, Cornelis J. z.v. A. Zuijder- duijn en E. Langmuur, Rob z.v. P H. Ferwerda en T. v. Dam, Jenni fer d.v J. J. Monker en F. C. H. Da- niëls, Berry B. P. d.v. B. J, Heems kerk en M. A. E. Stouten, Laijla d.v. B. E. L. Hachfa en N. Chaby. Eline A M. d.v. D. A. J. Korfage en A. A. M. Mittertreiner, Bart z.v. C. L. A- Willemse en L. Haasnoot, Nicoüaas J. z. v. J. Neuteboom en J. M. L/utf- ben, Jelte T. A. z. v. J. H. Jong en A. Zijlstra Ovrleden: H. G. Inpijn (78), ge huwd gew. m. M. S. J. Kat, J. M. d. Goede (87), gehw. gew. m. J. M vd. Heiden. C. G. J. Doesburg, (41), m.. K. F. v.d. Broek (56), m., H. J. Noteboom (75), m., R. J. v. Schoon- derwoerd de. Bezemer (1 mild., zoon, H. Komdeur (75), echtg. v. A. Le- gec. J. Wilberscheid (72), m., P. van de Rijke (66). echtg. v. H. C. A. Zwaard. Getrouwd: H. Verlind en H. C. J. Devilee. VOORSCHOTEN De grofvuil ophaaldienst van de gemeente Voorschoten komt morgen langs de voigende straten: De Papelaan (tussen Rouboslaan en Veurseweg), John. F. Kennedy- plantsoen, Oranjekade, Narcisstraat, Tulpstraat, Hyacinthsbraat, Van Kempenstraat, Bij dorpstraat, Wil lem de Zwijgerlaan, Burgemeester de Kempenaerstraat, Pauwenstraat, Crocusstraat, Wijngaardenlaan, (Zuidzijde), Veurseweg, Essenlaan, Rouwkooplaan, Peppellaan, Wilgen laan, Kniplaan, Laan van Duiven- voerde en Haagwij k. Verzocht wordt het grofvuil tot 'n maximum van m3, behoorlijk ge bundeld of verpakt, met geen gro tere afmeting dan 1.50 m., waarvan I uitgezonderd het onbrandbaar grof vuil, zoals bedspiralen. wasmachi nes, fornuizen etc. vóór 08.00 uur j op het trottoir of langs de rijbaan gereed te zetten. LELDEN Voor het LBF-terrein ontwikkelt de bouwonder neming Kabel BV momenteel in samenwerking met de gemeen te Leiden nieuwe bouwplannen. Dit kwam gistermiddag naar voren bij de behandeling van het beroep dat Kavel heeft inge steld tegen een eerdere afwijzing door B en W van bouwplan nen yoor dit terrein. i ATLETIEK Jos Hermens zal zaterdag 1 mei (18.00 uur) op Papen dal zijn aanval doen op zijn drie wereldrecords, 10 mijl, 20 kilomoeter en l uur. Mocht zijn poging wegens slechte weersomstandigheden niet door kunnen gaan - Hermens neemt daarover 's ochtends de beslissing - dan wordt zijn aanval uitgesteld naar het weeikeinde van 15 en 16 mei. LEIDEN Handwerkboetiek De Bij toonde gisteren in „De Vergulde Turk" de eerste serie folklore-kleding uit eigen atelier. Tot nu toe beperkte De By zich tot het verkopen van al lerlei folklorestofjes en alles wat daarby komt. Omdat er een dui delijke markt bleek te zijn voor kant en-klare folklorekleding heeft men het dit seizoen, waarin folklore hoog tij viert en dat blijft zeker deze winter nog doorzetten een beschei den collectie van dertig basismodel len laten ontwerpen door Liza Meyers en Wil van Weeren. Twee ontwerpsters die in de denktrant van De Bij passen, want de modellen moeten aan de folklore worden aan gepast en niet andersom. Folklore kleding is simpel van belijning, de verwerking van de stof moet het mo del „maken", ga Je er te veel aan „frutselen" gaat het effect van de stof totaal verloren. Daar zijn de ontwerpsters goed in geslaagd. Het is dikwijls meer een kunst van geraf fineerd combineren van stoffen dan van vernuftig coupeurswerk. Zo ook de ontwerpen van De By. Eenvou dige Jakken van Tiroolse stof, rokken met combinaties van stoffen uit Staphorst en Oostenrijk. Wijde Jur ken van zakdoekenstof. die gemak kelijk als positiejurk te dragen zijn en een fraaie kaftan van een Zwit serse folklorestof. Wie liever een an dere stof heeft kan het uitgezocht model zelfs laten maken. De prijs valt mee, als Je er rekening mee houdt dat alleeen puur katoen wordt gebruikt. Een leuke wijde jas met capuchon in een Staphorsterstreep, gevoerd met pitkatoen kost f 175; de jakken en schilderskielen «ook voor heren) tussen f 60 en f 80; de jurk jes komen op ongeveer f 100 en voor pakjes ligt de prijs zo tegen de f 130. En wie een grappig cadeau voor een Jarige man zoekt: De Bij heeft van Staphorster strepen een barbecue-schort, muts en ovenwan ten gemaakt, erg leuk. Dat alles werd getoond in een klein uurtje, precies lang genoeg om geboeid te blijven. H. v. d. HOEVEN Schoolzwemmen voor tweede en derde klassen ZOETERWOUDE Evenals het afgelopen Jaar zal t schoolzwemmen in Zoeterwoude het komend school jaar worden gegeven aan leerlingen van de klassen twee en drie. Dit stel len B en W aan de gemeenteraad voor. Zij hebben hiervoor overleg gepleegd met de hoofden van de vier basisscholen. Zoals gebruikelijk zal de gemeente ook 't komende jaar de vervoerskos ten van de leerlingen van de St. Ber- nardusschool naar het gemeentelijk zwembad aan de Nieuwe weg voor haar rekening nemen. WOENSDAG Geversstraat 65, Oegstgeest, voor kamerbewoners en alleenstaanden, Kennedylaan 11, Oegstgeest. lnfor- matle-avond Baha'i Gemeenschap, 8 Volkhuis. informatie en inschrijving kinderclubs. 2-2.30 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 Ontmoetingscentrum, hoek Boshui zen aan, Bejaardensoos Zuid-West, 2.30 De Overdekte. Hparlemmerstraat. zwemmen voor gehandicapten, 8-9 uur Beigijnhof 2. 't Begijntje, praathuis voor relaties en seksulaliteit. do. van 1-5 uur nam. en van 7.30-9.30 uur nam.; Biologisch- "Morsweg 10, vergadering werkgroep werkgroep i Re- _..0-5 uur nam.: Blolc dynamisch I 10. VL- stedelijk Stadhuis, fractievergadering PvdA. 8 DONDERDAG v. d. Valkboumanweg 236. Leider dorp. Bijbelstudie en gesprekskring Baptistengemeente. 8 Nieuwe Rijn 20a. Theehuis werkgroep homofilie/COC, 8-: lb. Wereldwinkel. 9.30 1Werkgroep kamerbewoners Noordei nde Kleikursus, 8-10 ï'waag Tentoonstelling Recreatie- GUivuur 1976, 7.30-10 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst da rnoin Tptrion l evens op zaieru»B tut X u. Apotheek Noord-Hofland, Het oorspronkelijke plan is door B en W afgewezen omdat het niet zou voldoen aan de bouwvoorschrif ten en regels met betrekking tot de brandveiligheid. Kavel neemt het de gemeente kwalijk dat niet voor de afwijzing contact is opge nomen om eventueel het plan aan te passen. De gemeente stelt zich op het standpunt dat Kavel te wei nig initiatieven tot overleg heeft genomen. Vlak na het indienen van het bouw plan dat de bouw van flats inhield met winkelruimte op de begane grond heeft het college van B en W een voorbereidingsbesluit genomen voor 't LBF-terrein om ongewenste bouw plannen tegen te gaan. Nadien zijn vertegenwoordigers van gemeente en Kavel BV tweemaal by elkaar geweest om tot een voor beide par tijen aanvaardbaar nieuw plan te komen. De gemeente heeft een schets overhandigd van een eventuele inde ling van het terrein. Belangrijkste verschil van deze schets met het oorspronkelijke plan van Kavel is dat er geen winkelruimte meer in voorkomt. Terwijl deze nieuwe plannen ont wikkeld worden zet Kavel BV het beroep tegen de afwijzing van de gemeente toch door. De commissie voor beroepsschriften kon gister middag nog geen uitspraak doen en wil op een aantail punten meer ge gevens hebben. De belangrijkste vraag die daarbij speelt is of de meente altijd- het initiatief tot over leg (tot nu -toe) heeft overgelaten aan de firma's die met plannen aan kwamen, en of er voorbeelden zijn van plannen die op eenzelfde wijze zijn afgewezen als die van Kavel BV Na een eerste oriënterend gesprek heeft Kavel BV plannen ingediend by de gemeente en. zo wordt ge steld, regelmatig geïnformeerd naar de stand van zaken. De uiteindelijke respons die op deze verzoeken voor informatie kwam, was dat de plan nen waren afgewezen. Vanuit de com missie voor beroepsvoorschriften werd gesuggereerd dat de gemeente wel licht verrast werd door de plannen die zeer snel na het eerste overleg zijn ingediend. Bij de beoordeling bleek toen dat de plannen op een vijftal punten niet aan de voorschrif ten voldeden. De gemeente stelde gistermiddag dat aanpassing van de nieuwbouwplan ontstaan. Van de zijde van Kavel BV wordt opgemerkt dat het „ontzettend de primerend" is dat B en W zich uit sluitend zo formeel opstellen, en dat het in andere gevallen gewoonte is om te overleggen voor een plan de finitief wordt afgewezen. mlnapark 8. tel. 153274. SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel.' 071-12520?. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht te be reiken. Dierenhulpdienst vogels e.d Leiderdorp Dag telef 134687 LEIDEN De 27-jarige Sassen- heimse bestuurder van deze vrachtauto met gekantelde aan hangwagen was gisteren in Leid- schendam de weg kwijtgeraakt. Tijdens het zoeken raakte de chauffeur verzeild op de smalle OEGSTGEEST Het gemeente bestuur had in de aula van het Rijnlands Lyceum gisteravond nieuwe bewoners van de gemeente er andere belangstellenden uitgeno digd voor de om de twee jaar te houden "burgeravond". Door vele verenigingen, politieke partijen en maatschappelijke instellingen wa ren stands ingericht waar allerlei informatiemateriaal beschikbaar „Burgeravond" in Oegstgeest was. Het programma was anders dan voorheen. Wel had een kennis making plaats met raadsleden en wethouders, die ieder voor zich de voornaamste zaken vertelden over hun portefeuille, maar de toelich ting van de vertoning by de dia's over oud en nieuw Oegstgeest, was nu op een bandje ingesproken door burgemeester van Eysinga. Er was dit keer een doorlopende voorstel ling van gemaakt zodat iedere be zoeker of bij de stands of in de zaal aanwezig kon zijn. Geld Gast De aktie „geld op tafel voor een gast aan tafel" is bedoeld om geld in te zamelen voor projecten in ontwikkelingslanden. De Novib heeft kortgeleden besloten mee te doen met deze aktie van de Unes co en Unicef. Er wordt momenteel eer aktie voorbereid om geld in tc zamelen. De Novib zit nu met een moeilykheid: voor de straat collecte die zij 8 mei wil houden zyn niet genoeg collectanten. Bij ae Novib zijn ze bang dat de hele actie in het water valt als er niet genoeg collectanten komen. Aar- ze niet en geef u op als collec tant voor 8 mei. De Novib huist in Den Haag aan de Van Blan kenburgstraat 6. tel. 070—325850. ven door studenten van de uni versiteit van Mexico-City. Het studentenkoor bestaat uit onge veer veertig leden van de faculteit voor wis- en natuurkunde van de Universidad Nacional Autónoma de Mexico. Twee Jaar geleden tra den zy al eens op in het LAK- theater. Ook ditmaal vermeldt het pro gramma werken van oude en mo derne Mexicaanse componisten, religieuze muziek en volksmuziek uit vrijwel alle Latyns-Ameri kaanse landen. Het koor wordt begeleid door een kleine instru mentale groep die typisch Latyns- Amerikaanse volksmuziekinstru menten bespeelt. Muziek I Muziek II De groep Kayak zal donderdag avond optreden in Wassenaar. De oranjevereniging organiseert een avond in de sporthal met zanger Kazimiers Lux in het voorpro gramma; Kazimiers begeleidt zichzelf op akoestische gitaar. Dierenoppas Veel mensen vinden dieren aar dige beesten tot het moment dat zy op vakantie gaan. De afde ling Wassenaar van de Neder landse Vereniging tot Bescher ming van Dieren heeft nu het plan opgevat tot een „oppas" te komen. Zy verzamelt op dit mo ment adressen van mensen die bereid zyn in een bepaalde pe riode in de vakantietyd te zorgen voor huisdieren van vakantiegan gers. Twee mogelykheden: de huisdieren biyven in hun eigen huis, ofwel men neemt de huis dieren in huis op. Men wende zich tot mevr. Van de Vecht-Blaau- boer. telefoon 14865. Vlietweg, ivaardoor hij gedwon gen was door te rijden in de rich ting van Leiden. De trekker met oplegger kwam op een gegeven ogenblik met de wielen buiten de rijkaan (net binnen de Leidse ge meentegrens), waarbij de trekker na egn brugleuning te hebben vernield boven een sloot bleef hangen. De combinatie is later met behulp van een wagen van het eigen (Voorschotense) bedrijf weer in het rechte spoor getrok ken. LEIDEN Op diverse plaatsen in Leiden zijn in de afgelopen nacht diefstallen uit auto's gepleegd, in de meeste gevaüilen na het inslaan van tocht raampjes. Uit een langs de Boerhaavel. geparkeerde auto wer den 'n semafoon, twee dozen met af- speelplaatjes en vyftig cassettes weg genomen, uit een andere wagen in de buurt 'n autoradio. Uit een auto in de Van Swietenstraat verdween een transistorradio, uit een wagen in de Mariënpoelstraat een stereocassette en een schapenvacht. Een cassette recorder werd eveneens in de afge lopen nacht, weggenomen uit een auto, die by de Jan Luykenlaan stond. LEIDEN Vier auto's werden in het afgelopen weekeinde beschadigd bij een inbraak in het Moterhuis aan de Vondellaan. De daders hebben er in de garage kennelijk mee rondge reden. Ze gingen er behalve met vijf- en-zeventig gulen aan pasmunt en een hoeveelheid drank en sigaretten vandoor met een nieuwe Opel Man- ta. Deze wagen werd echter later te ruggevonden in de Gerard Brand t- straat. De daders die voor ongeveer zeventienhonderd gulden autoschade heoben aangericht, zijn het garage bedrijf waarschijnlijk binnen geko men via een bovenlicht. Dienstencentrum Advocatenspreekuur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en lang-, durig zieken en gezinsverzorging Mare 45, tel.^ 149441 (ma t/m vrij. tf-10 uur Sportmedisch Advies Sportmedlsch Adviescentrum, spreek uur ma.-en do.-avond 19.3020.30 uur. St. Elisabeth Ziekenhuis. Leiderdorp. Zoeterwoudse raad vergadert ZOETERWOUDE De gemeen teraad vergadert donderdagavond om acht uur in het verenigingsgebouw Ons Huis aan het Kosterspad. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot wijziging en aanvulling van de gemeenschappelijke regeling „Regio nale brandweer Rijnland", benoeming van de leden van de commissie tuiu- beoordeling, het instellen van beroep bij de Kroon tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring aan het stemmingsplan „Hoge Ryndyk Oost" een voorstel tot 't niet verlenen van ontheffing aan de handelmaatschap pij De Vijver om bouwterrein af te staan voor de bouw van woningwet woningen, subsidieverlening aan de peuterspeelzalen, subsidieverlening in de restauratiekosten van het pand Kosterspad 1, krediet voor een expo sitie van de Caroluskring in Scheve- ningen, voorstel over het zwemon derwijs in het schooljaar 1976-1977. LEIDEN/DEN HAAG De Haag se politierechter heeft een 21-jarige Leidse studente veroordeeld tot f 500 boete, 'n Jaar in trekking van het ry- beijs en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee Jaar. De studente had in het nachtelijk duister onder invloed van drank met haar auto over de Ryksstraatweg in Wassenaar gere den. Het alcoholpromiiage bedroeg 2,43. Kinderopvang werkgemeenschap Klnder- OMCUUlW Wfl centra Lelden. Hooglandse Kerkgracht 4. tel. 130360. Geopend dl. t/m jr^9-30 Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch. Werk. Oude Ryn 44c. Spreekuur dag. van 2—3 uur njru., ma en dl. van 78 uur njn Telefoon 071-142144. Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaars afdeling Lelden. Advies bureau Roomburgerlaan 55, telefoon LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V. Witte 8ingeJ 1 Leldea Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon: 071—14494L Nabezorging van 18.00—20.00 a Zaterdag vaD 16.00-1800 uur Te'efoon 071—130500 indieD U) gesprek 071—134539 Hoofdredacteur HaD Mulder. Kwartaalabonnement ..1 37,85 Per post f 48.25 Jaarabonnement 1139,90 Jaarabonnement p. post f 181,60 Losse nummers I 0.5C Abonnementsgelden Dy vooruit betaling te voldoen. By automa tische overschryvtng geen ad ministratie- en Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2