Bouw motel doorzetten agenda Bestuur zet standpunt over conflict uiteen Bewoonde schuren in brand TEGENOVER CLIENTEN MIDDEN-RIJNLAND B en W Zoeterwoude: Ir. Barkhof gaat niet naar Drente BROMFIETSER GEDOOD BIJ AANRIJDING IN LEIDEN BRANDWEER. MAN GEWOND Imperium maakt leuke musical van Renaerd Warmonds college ziet af van eis tunnel Schiphollijn Pater v. Eijk weg uit Zoeterwoude Eerste prijs Twee jongens gewond bij vechtpartij Auto's bekrast PAGINA 2. MAANDAG 26 APRIL 1976 LEIDEN HAZERSWOUDE Het bestuur van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Midden Rijnland heeft in een open brief aan de cliënten zijn stand punt kenbaar gemaakt over het conflict bdnnen de stichting na het ontslag van de staffunctionaris Chris van Eerden. Dit ontslag leid de. zoals bekend, tot het voornemen bij zeven overige maatschappelijk werkers om eveneens te vertrekken. Enkele weken geleiden lieten zij echter weten onder bepaalde voor waarden te willen aanblijven. Zij reageerden hiermee op verzoeken uit de kring van cliënten, van wie er velen voor pleitten niet bij de stichting weg te gaan. A.s. woens dagavond zal daar in de Sohep- pingskerk te Leiderdorp verder over worden gesproken. In zijn open brief aan de cliënten zegt het bestuur dat het zich reali seert dat door de publicatie over het conflict bij de cliënten twijfels zijn opgeroepen over de continuïteit van de hulpverlening. Aangezien 't bestuur niet over de namen en adressen van de cliënten beschikt, heeft het een open brief ge schreven. werk(st)ers, al eerder een punt van zorgen was. "Toen opnieuw, medio 1975, een aantal maatschappelijk werk(st)ers hun ontslag aanzegden of aankondigen weg te gaan indien geen wijzigingen in het functione ren van het team zouden worden aangebracht, heeft het bestuur ge tracht deze problemen bespreekbaar te maken. Het bestuur constateer de een te geringe bereidheid bij de staffunctionaris maatschappelijk werk leesChris van Eerden red.) om de door een aantal maatschap pelijk werk(st)ers naar voren ge brachte bezwaren te helpen onder vangen. Na vele pogingen om deze tot een oplossing te brengen zag 't bestuur zich, gezien de 'persoonlijke gevolgen die het conflict voor vele betrokken inmiddels had, genood zaakt de ontstane impasse te door breken. Zonder te willen treden in alle beweegredenen die hierbij een rol speelden, heeft dit geleid tot de ontslagaanzegging aan de staffunc tionaris maatschappelijk werk", al dus het bestuur. Het bestuur zegt het te betreu ren", na alle pogingen die reeds on dernomen waren", dat het deze be slissing "niet inzichtelijk en aan vaardbaar" heeft kunnen maken voor een aantal maatschappelijk werk(st)ers. "Hierbij dient wel op gemerkt te worden dat van de groep maatschappelijk werk<st)ei's die in dienst van de stichting wa ren ten tijde van het ontstaan van het conflict er inmiddels enige ont slag genomen hadden terwijl van de groep maatschappelijk werk(st)- ers die het niet met het bestuur eens is er enige pas na het ontstaan van het conflict in dienst zijn ge komen", aldus het bestuur. Het bestuur zegt in de open brief verder, dat hoewel het consequenties heeft verwacht rondom het vertrek van Chris van Eerden, het niet heeft kunnen voorzien dat dit voor een groot deel van de maatschappelijk werkers aanleiding zou worden „om met ontslag te dreigen of dit ontslag ock daadwerkelijk te nemen". "Juist hier ligt het nare gevolg voor de hulpverlening aan de cliënten", zo zegt het bestuur. "Wij betreuren dit ten zeerste maar vertrouwen er te vens op dait door de inmiddels getrof fen maatregelen ter opvang van deze niet voorziene consequenties de nadelige geovlgen voor u tot een minimum beperkt zullen blijven", zo besluit het bestuur zijn open brief. Het bestuur voegt daar ten slotte aan toe dat het zich openstelt vcor even tuele klachten over de hulpverlening (tel. 01714-9111, Rijndijk 53, Postbus 116, Hazerswoude). ZOETERWOUDE De gemeente Zoeterwoude wil de bouw van een motel tegenover het Heineken-complex in de Grote Polder doorzetten. Weliswaar hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland geen toestemming gegeven voor de bouw van het motel, maar als de gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel van B. en W. hierover, zal de gemeen te bij de Kroon in beroep gaan. Het motel zou gebouwd worden in het bestemmingsplan Hoge Rijn dijk Oost, dat globaal wordt be grensd door de Hoge Rijndijk, de Ommedijkseweg, de singel die de scheiding vormt tussen het indus triegebied en de woonwijk Zoeter woude-Rijndijk en de Servatius- straat. Dit bestemmingsplan is door de provincie goedgekeurd met uitzondering van de voor de bouw van een motel aangewezen plek. Volgens Gedeputeerde Staten zou de realisering van een motel leiden ongewenste verstedelijking. Het provinciale college wil slechts toestemming geven voor de bouw café-restaurant zonder lo- VOORSCHOTEN Ir. J. Barkhof gies-accommodatie. Voorschoten heeft om persoon lijke redenen afgezien van de functie van hoofdingenieur-directeur van Provinciale Waterstaat in Drente. door de Staten W. daarentegen menen dat er in verband met de nabijheid van het industriegebied niet alleen be hoefte bestaat aan een café-restau rant, maar zeker ook aan logies-ac- op 18 februari j.l. als zodanig commodatie. Het college wijst erop Drenlte benoemd dat zich op het industrieterrein ve- ztch omstreeks half mei in- le internationale bedrijven hebben dert 1966 verbonden aan de ANWB te Polder geen motel aanwezig, in Den Haag en sinds 1972 direc- Daarom stellen B. en W. de ge- WASSENAAR Twee grote hou ten schuren aan de achterzijde van de Schoolstraat zijn zaterdagoch tend uitgebrand. De schuren wer den als woning gebruikt. Bij de brand zijn verder een broeikas en een opslagruimte verloren gegaan. De recherche stelt een onderzoek naar de oorzaak van de brand in. De ene schuur werd be woond door het gezin Ver burg (va der. zoon en dochter». Behalve en kele kleine dingen ging de inboedel totaal verloren. De andere schuur werd bewoond door L. P. Compeer en werd eveneens volledig verwoest. De opslagruimte, die bij de brand verloren ging, was eigendom van de gemeente en in gebruik bij aanne mer Schroder. De broeikas die bij de brand sneuvelde was tegen de woning van Verburg aangebouwd. Alle betrokkenen waren tegen brand verzekerd. In totaal hebben 24 brandweermensen van tien voor half elf tot tien voor elf de brand bestreden. MAANDAG btecnstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 u. Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- zerlaan, Bejaardensoos Zuid-West. 2.30 't Breehuys, Breestraat 19. mlddag- actlviteiten. 2.305.30 u. nam.; Email- leercursus. 8.0010.00 nam.; gespreks groep ..Praxi", 7.30—10.00 uur nam. Stadhuis, Gemeenteraad, 7.30 u. nam. Steenschuur 6.. lezing „De Joodse Habballa". 8.00 u. nam. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Lelden wordt van vrijdag 23 april tot vrijdag door Apotheek Centraal, Breestraat 74. tel. 120552. Tevens op zaterdag tot 1 u. nam. door Apotheek Noord-Hofland, Thorbeckeweg 3. Voorschoten, tel. 071- 762877; Oegstgeestse Apotheek, Wilhel- LEIDEN De 18-jarige Leidse bromfietser O. Huisman is zater dagnacht bij een ongeluk op de Haagweg om het leven gekomen. De jongeman stak bij de oversteek plaats ter hoogte van de Churchill- laan de weg over en werd geschept en 27 meter meegesleurd door de 24- jarige Kafcwljkse automobilist. Het slachtoffer werd met zwaar inwen dig letsel, gebroken ribben en een geoompliceerde beenbreuk naar het academisch ziekenhuis overge bracht, waar hij om vier uur, een uur na het ongeval, aan zijn ver wondingen is overleden. SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. 071-125202. Voor allen die ln moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be- Dierenhulpdienst Dienstencentrum 2b. tel. 140483. Al- 9 dag van 9—19 uur Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht n. Elke donderdag- Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen nulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging Mare 45. tel. 149441 (ma t/m vry. y-10 uur voorin Sportmedisch Advies uur ma.-en do.-avond 19.3020.30 i St. Elisabeth Ziekenhuis. Lelderdo: Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinuer- centra Lelden. Hooglandse Kerkgracht 4. tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 LEIDEN Een brandweerman heeft tweedegraads-brandwonden opgelopen bij een brand zondag avond in een loods van de firma Fontein aan de Sumatrastraat. De verwonding werd veroorzaakt door dat een mutaan-gasfles in de loods ontplofte. De reoherche stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand, die tussen kwart over vijf en kwart voor zeven woedde. Ver moed wordt dat kinderen in de na bijheid van de loods met vuur heb ben gespeeld. De schade wordt op veertig a vijftigduizend gulden ge schat. Brandstichting is er waarschijn lijk de oorzaak van dat eveneens zondag in de vooravond een land- sclruur van de UMC in een weiland langs de Wassemaarseweg af brandde. Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk. Oude Rijn 44c, Spreekuur dag. van 2—3 uur n.m., ma. en dl. van 78 uur njn Telefoon 071-142144. Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaars afdeling Lelden. Advies bureau Roomburgerlaan 55, telefoon Gespreksa vonden Onderwi|swin|;n Sopiust r.ua 126325. Geopend maandag t/m LEIDEN Is het wellicht het feit, dat de amateurtoneelgroep Imperium niet de schijn wil ophouden en er eenvoudig voor uit wil komen, dat het geen vorm van 'elitair' toneel na streeft? Of is het misschien de be lichting, verzorgd door Johan Har sten en Wim Schoonheim die met weinig midden zo veel effceten ver oorzaakten? Of toch de uitsteken de regie van Jaap van Ek? Of moet ae kracht toch gezocht worden in de bewegingbegeleiding van Marjolein Briër dan wel in de goed in het ge hoor liggende liedjes, die gemaakt zijn door Jan Kijne en zaterdag avond in het theater aan de Veste- straat voor een uitverkocht huis ge bracht werden door 'Andy And The Swing Specials'? Waarschijnlijk was de imperium-interpretatie van Van den Vos Reinaerde' een resultante van de inbreng van een ieder per soonlijk. Eigenlijk ligt zoiets heel eenvoudig. Regisseur Jaap van Ek en zijn spelers verlaten zich. nadat ze een repertoure keuze hebben ge maakt, op de artistieke capaciteiten van Marjolein Briër. Marjolein geeft zich vervolgens volledig, wat de be wegingsadviezen betreft, aan de groep en het door haar te spelen stuk. Ver volgens zet men de afzonderlijke n Reinaerd af tegen verschillende achtergronden. Er ont staat dan een zeer speelbaar gege ven. waarin o.a. Chris Marks. Kees Visser, en Marian Drexhage zich in positieve zin onderscheiden. Ook be- rijke ondersteunende rollen van o.a. Gita Jansen en Monique van der Gugten worden dan als zeer functio neel ervaren. In het totale gegeven staat de acrobatiek, die voor de graaf (Jaap van Ek) en de gravin (Ma rian Drexhage) wordt opgevoerd, als een zelfstandig gegeven overeind Men verricht hier wel heel bijzon dere dingen. Ook het opgevoerde to neelstuk, binnen een toneelstuk, dat een verrassende ontknoping heeft, slaat bijzonder aan. Het liedje 'Goudkoorts' resultaat van een handige manouvre van Reinaerd die speculeert op de hebzucht van de mensheid heeft een goed in het gehoor liggende melodie en een ster ke tekst. „Vos, Vos, Vo3, alweer een ei" (de titel van dit toneelstuk, dat ik overigens zeer ongelukkig gekozen vind» wordt elke vrijdag- en zater dagavond herhaald. De laatste voor stelling is 29 mei a.s. Deze moderne gegeven is het zeker waard gezien te worden. A. C. KOEKEBAKKER JR. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Carlijne Jo hanna Christina dr v P. Barendse en R P C HarteveldMarjolein dr v F Seriier en J M Voorzaat; Pieter George zn v J G Brinksma en note van D J van der Koppel; A J P van Loenen; Jacob zn v J J van M van Wickeren (62) m.; AP de Duijvenbode en C Ros; Rob zn v Graaf (75), m. P. H. Ferwerda en T. van Dam; Jennifer dr v J J Monker en F C H WARMOND Geboren: Bart Pe- Daniëls. trus, z. v. M. C. M. Sikking en G. C. Gehuwd: A Scheffer en C Smit. Zwetsloot. OVERLEDEN: M A Dikmans (56) Overleden: W. M. de Greeff e. v. J. m; M M van de Water (44), echtge- A. F. van Oudheusden, 81 Jr, vrouw. Ondertrouwd: J. M. J. van Winsen en J. J. A. C. M. Kortekaas. P. W. Th. M. Mens en H. M. Kivits. Gehuwd: A. A. van Beek en C. P. M. Hogeveen. WARMOND Het Warmondse college van B en W dringt er bij de gemeenteraad op aan op korte ter mijn het overleg te hervatten inza ke de aanleg van de sohipholspoor- lijn. echter zonder dat een onder- unneling van de lijn bij Warmond wordt geëist. In de raadsvergadering van volgende week donderdag stellen ZOETERWOUDE Pater M. v. Eijk o.s.c., die deel uitmaakt van het pastorale team van de Sint Jans Onthoofding parochie, gaat Zceterwoude verlaten. Op zondag 8 augustus zal hij voor het laatst in deze parochie functioneren en 14 dagen later worden geïnstalleerd in een grote Kruisherenparochie te Rotterdam-Zuid. Er kan voor Zoeterwoude geen nieuwe kracht beschikbaar worden gesteld. In de afgelopen week heeft een gesprek plaats gehad tussen de pater provinciaal van de Kruishe ren en de leden van de parochiever gadering waarop deze beslissing is medegedeeld. In het licht van deze verminde ring van het aantal pastores in Zoeterwoude wordt het jongste ini tiatief van de parochievergadering wel bijzonder aktueel. Zij heeft nl. een schrijven doen uitgaan met een invulforaiulier waarin men ge vraagd wordt cn de een of andere wijze aktief aan het werk in de parochie deel te willen nemen. Als ideaal wordt daarbij gezien dat uit elk gezin tenminste één persoon zich hiervoor beschikbaar stelt. Er is daarvoor een breed scala van mogelijkheden welke worden opge somd op het schrijven dat is ver spreid. uiteenlopend van lid van één van de koren tot het verrichten van typewerk. Men kan de formu lieren inleveren bij de leden van de pai ochievergaderiing. 1 w voorstel aan de orde om voor het gebied dat betrokken is bij de spoorlijn een bestemmingsplan vooi te bereiden. Voorgesteld wordt om nu al vast te leggen dat in dit gebied geen we gen of paden mogen worden aange legd, de waterhuishouding niet mag craen gewijzigd, geen bomen mo gen worden aangeplant en geen ver anderingen aan de oppervlakte mo gen voorkomen. Het college wil afzien van de eis om de lijn gedeeltelijk onder de grond te late lopen, omdat uit een brief van minister Westerterop is geble ken, dat een dergelijke voorziening gezien de hoge kosten, onmogelijk k? n worden getroffen. De bevolking van Warmond is ech ter niet zo vlug geneigd de raad van Westenterp voor zoete koek aan te nemen: uit een handtekenlngactie, die in het weekend onder de bevol king is gehouden, blijkt, dat tenmin ste 950 inwoners van Warmond over de kwestie willen praten. Het is nu aan de raad om een en ander verder in beschouwing te ne- LEIDEN De Leidse harmo nie-kapel "Werkmans Wils kracht" heeft de afgelopen week met succes meegedaan aan het .Tulip Time Festival" dat in Katwijk werd georganiseerd. In de middenklasse wonnen de ma. rettes de eerste prijs; de drum band, die in de middenklasse B uitkwam eindigde ook als beste. In middenklasse A won de har monie, waarin zeven muzikanten wegens ziekte ontbraken, de 4- de prijs. Alle deelnemers kregen als aandenken 'n langspeelplaat terwijl voor de gewonnen prijzen bekers werden ontvangen. LEIDEN Bij een vechtpartij in een café aan de Wolsteeg zijn afge lopen nacht twee achttienjarige jongens licht gewond geraakt en naar het academisch zieken huis overgebracht. Rond sluitings tijd ontstond een confrontatie tus sen dit tweetal en een 26-jarige te gelzetter, een 20-jarige stucadoor cn een 24-jarige stratenmaker, al len uiit Leiden. In de Wolsteeg werd een auto vernield en werd een ruit ingegooid. Het drietal is in de loop van de nacht op verschillende plaatsen in de stad door de politie aangehouden. Uit een verhoor, dat vanmorgen is afgenomen, is nog niet gebleken hoe de ruzie Is ont staan. ZOETERWOUDE Het heren team van de Zoeterwoudse Tennis club heeft het afgelopen weekeinde in Voorschoten Porescate met 4-2 verslagen. Het jeugdteam won met 5-0 van Leidsche Hout, terwijl het gemengde team in Voorhout met 5-3 verloor. LEIDEN Op het parkeerterrein van Holiday Inn zijn in de nacht van zaterdag op zondag vier auto's gedeeltelijk vernield. Ruitenwissers en zijspiegels werden afgerukt, een motorkap en het dak van twee auto's bekrast. De schade variëerde van f 500 tot f 2500 Van de daders ont breekt nog ieder spoor. PP!DCCM DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscn Dagblad B V. Witte SlngeJ 1 Leiden Postbus 64 Giro 57055 Telefoon; 071—14494L Naoezorging van 18.00—20.00 u. Zaterdag vao 1500—1800 uur. Te'efoon 071-130500. Indien ln gesprek 071—134539. Hoofdredacteur Han Muider. Kwartaalabonnement ..I 37.85 Per post f 48,25 Jaarabonnement 1139.90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0.5(1 Abonnementsgelden D(J i betaling te voldoen BU t Ik tlscüe overschruving geeD ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2