'Ambtenarenkorps maakt in ons land de dienst uit' VALKEN I UJRGSË AR-Y OORZITTER BEDANKT „Clienten worden als gijzelaars gebruikt" NCBV-radio actief bij Tulip Time Flora Nova druk bezocht Directeur leidde Haags ensemble VOORTGEZET ONDERWIJS VOETBALDE Aarlanderveense KPJ en Halfje Wit zoeken dak boven hoofd AGINA 4 DONDERDAG 22 APRIL 1976 VALKENBURG De klap kwam in Valkenburg aan als een donderslag bij heldere r hemel: AR-voorzitter T. van der Meij (57) legde niet alleen het leiderschap van de afde ling neer, maar hij bedankte bovendien als actief lid van de anti-revolutionairen. ,^3ÉS»lgfe-' Tweeëndertig jaar heeft hij trouw en vaak dag en nacht de christelijke politiek uitgedragen. Van der Meij was zeventien jaar raadslid (waar van vier wethouder) en zes jaar voorzitter van de kiesvereniging. Zijn sire ven: één landelijke, christelijke partij. Maar nu de vorming van een CDA zo goed als zeker van de baan is, vindit Van der Meij zijn lidmaat schap van de AR overbodig. De brief van professor Goudzwaard, samen- stelle. van het CDA-program en de houding van de AR-par tij draad, heb ben Van der Meij tot dit besluit ge bracht. Wat gelaten zegt hij: "Ik ben te leurgesteld. Mijn hoop was hele maal gevestigd op de vorming van eeu landelijke CDA. Er is een dui delijke onwil te zien. De laatste par tijraad had de grootste moeite met een gezamenlijke CDA-lyst. De AR is nu een richting ingeslagen, die ik Andere partij tj'&al niet wens. Daarom heb ik een streep gezet onder het lidmaatschap van de partij". Brief gemoederen bij die raadhuiskwestie waren nogal verhit", licht hij toe. "In een dorp als het onze kan dit wel eens betekenen, dat de samen werking hierop vastloopt". Hij wijst direct van de hand, dat dit één van de redenen geweest zou kunnen zijn, dat-hü is opgestapt. "Ik had al m'n hoop gevestigd op een landelijk samengaan. Eendracht maakt machit, niet waar? De ver snippering onder de christelijke par tijen vind ik onnodig". Zegt dan- dat hij van huis uit christen-democraat is. "Hiervan, be weert Van der Meij, "vind ik veel terug bij de AR. Maar er wordt veel te stroef gewerkt. Het oude libe ralisme komt weer bovendrijven. Door dit conservatisme gooit de AR eigen lijk de sociale inslag in het stof". Ov.rweegt Va stappen naar i groepering? Zeker twee keer heeft Van der Meij zijn afdeling gedreigd met aftreden als voorzitter en bedanken als lid als de landelijke CDA zou mislukken. Lang heeft hij echter geaarzeld om de brief op de bus te gooien. Toen dé brief van professor Goudzwaard hem onder ogen kwam was dit de druppel, die de emmer deed overlo pen. Van der Meij's enige hoop is nu, dat er in Valkenburg toch een CDA tot stand komt. Hoewel hij vreest, dat ook dit niet zal gebeuren. "De Denkt eerst na voor hij ant woordt. Zakt iets onderuit en zegt: "Ik heb even overwogen om lid te worden van de PPR. Maar die groep staat me toch niet aan. Zij lijkt me meer een verschijning dan een partij. Toch vind ik Bas best een aardige jongen". Fel vervolgt hij: "De politieke partijen regeren niet meer. Het ambtenarenkorps maakt in ons land de dienst uit. Eigenlijk weet ik niet, als ik dit zou willen, bij welke groepering ik me zou moeten aansluiten. De bureau cratie zegeviert in Nederland... Als er in ons land een CDA komt, pas dan ga ik weer in de politiek". Later spreekt hij deze bewering tegen als hij stelt: "Ik heb het nogal druk in m'n bedrijf. Achter de politiek heb ik een punt gezet". Even terug naar de dorpspolitiek. Vindt Van der Meij, dat de faad- huiskwestie goed is opgelost? "Ik sta er neutraal tegen over", zegt hij. "Een partij kiezen doe ik niet. Volgens mij had het wel anders gekund. Die motie, die de raad heeft aangenomen, was toch niet nodig geweest? Toen burge meester en wethouders voorstelden om de verkoop van het gemeente huis nog eens nader te willen bekij ken,' had de raad hiermee moeten instemmen. De verhitte gemoederen waren dan wat afgekoeld en in een later stadium had het heel wat ge makkelijker praten geweest". Reacties Zijn er al reacties op zijn brief gekomen? Van der Meij: "Nog niet. Daar voor is het tekort dag. Dinsdag is m'n brief pas gepost". i toch een beroep op Als men n hem doet. "Geen denken aan", roept Van der Meij uit. "Mijn besluit staat onom stotelijk vast. Ik ben niet meer te vermurwen. Bewust heb ik ook schriftelijk bedankt en niet ge wacht tot de ledenvergadering in mei want ik had er geen puf in om die bijeenkomst nog te leiden. Kijk, ik heb die beslissing niet hals over v* LISSE Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de "Stichting Muziekschool Bloem bollenstreek" concerteerde "Het Haagse Kamermuziekensemble" in de aula van het Fioretti Col lege in Lisse. Dit twaalfhoof- dige orkestje staat in zover in relatie met de jarige muziek school, dat de dirigent en de di recteur (Wim van Duijn) dezelf de persoon is. De belangstelling was niet overmatig: op een der de van de ruime stoelenvoorraad zaten toehoorders, waaronder nog al wat kinderen, ongetwij feld leerlingen van de school. Dit Haags ensemble bestaat kennelijk uit vaklieden, die hun werk serieus verrichtten en in de toonvorming noch in het sa menspel een scheve schaats reden. Dt zou, vanwege de instrumen ten en de (kleine)- bezetting trouwens onmiddellijk opvallen. Een fluit, twee klarinetten, twee hobo's, twee hoorns twee fagot ten indiens gewenst nog aange vuld met een cello en een contra bas verraden immers elke zwak heid, elke verkeerde uitwijking. Ook onderling deden de muzi kanten het goed; de samenwer king maakte een alleszins be trouwbare indruk. Dirigent Van Duijn, zelf een uitstekend klarinettist, weet, wat hij met. dit samenstel van blaas instrumenten kan doen. Hij toonde duidelijk zijn voorkeur vcor pittige tempi en puntig luchtig spel. De klank lag open. was niet groezelig en vrij van stoffige hoeken. Nu werkte het programma, wat de milieu zui verheid betreft, wel mée. Mis schien had de directeur, met het oog op de feestelijke achtergrond en de mogelijk te verwachten jeugdige toehoorders het wel zo samengesteld. Ik geloof stellig, dat niemand zou kunnen verkla ren, dat hij de uitgevoerde mu ziek niet begreep. De enige "Petite Symphonie", die veel meer op andere gebie den bekende) Charles Gounod heeft gesohreven, is voor hem, op enkele vooruitwijzende passa ges na, niet karakteristiek. Van Duijn nam alles heel luchtig op en misschien deed hij zo deze simpele muziek van toch goede kwaliteit het meest recht Dezelfde behandeling onder ging een "Partita" van de Oos tenrijker Franz Krommer (1759—1831), de keizersgun- steling, die duidelijk heel wat van Haydn en (de even oude) Mozarb heeft geleerd, om niet te zeggen: overgenomen. Hier dreef de dirigent de rappe lichtvoetig heid zó ver, dat hij van het Me nuet praktisch een Passe- pied maakte. De -onbezorgde stemming bleef leven in een Rondo van de Tsjech Joef Myslivecek (1737— '81) en een, nog niet gevorderd romantische, Serenade van Dvo rak. pro- Het was, kortom bleemloos concert. Johan van Wolfswinkel. AR-voorzitter T. van der Meij: diep teleurgesteld kop genomen. Er is lang gewikt en hart. De AR heeft het aan zich gewogen voor ik deze stap zette, zelf te wijten, dat ik heb bedankt". Maar ik ga niet met een bloedend JAN WESTERLAKEN KATWIJK n drie poules is gis teravond door het voortgezet onder wijs in Katwijk gespeeld om de hoog ste voebbaleer. De A, B en C Junio ren konden naderhand met de eer strijken. In poule C plaatsten zich de christe lijke Scholengemeenschap, Mavo Rijnsburg, de technische school en Juliana mavo. In de halve finale wa ren de uitslagen Juliana mavo - mavo Rijnsburg 0-0, C.S.G. - C.T.S. 0-2. C.S.G. won met 2-0 van de mavo Rijnsburg en haalde een verdiende derde prijs. De Juliana-boys toon den zich de sterkste bij het straf schoppen nemen en eindigde dan ook als eerste. C.T.S. werd tweede. De christelijke mavo Rijnsburg kreeg in deze afdeling de sportiviteitsbe- ker van Sporthuis Riche. In poule B werd de christelijke technische school I winnaar. Bij de A Junioren was •het de christelijke scholengemeen schap, die de hoogste ogen gooide, ge volgd door de flink van zich afbijten de Juliana equipe. De Willebrord mavo uit Noordwijk werd een goe de derde. Raad Koudekerk over conflict bij Midden Rijnland: ALPHEN AAN DEN RIJN De commissie accommodaties van de Alphense Jeugdraad stelt de Jeugd raadsvergadering voor om voorlopig nog geen gesprek aan te gaan met de vereniging voor welzijnswerk Half je Wit over eventuele huisvesting in panden van Grimbergen BV indien deze leeg komen. De commissie vindt dat eerst gewacht moet worden op een advies van de commissie coördi natie waarin die zich zal uitspreken over de vraag of twee initiatieven op het terrein van jeugd- en Jonge renwerk in Alphen West gerecht vaardigd zijn. In dezelfde Jeugdraadsvergadering, die vanavond wordt gehouden in de Banaan, komt ook een nota van de commissie accommodaties aan de or de over de huisvesting van de Ka tholieke Plattelands Jongeren in Aar- landerveen. De KPJ wil op korte ter mijn huisvesting voor bestuurlijke, administratieve en creatieve activi teiten en op langere termijn een ac commodatie waarin alle activiteiten kunnen worden gehouden. In ge sprekken werd gewezen op de loods van de firma Arkestein. In afwach ting van en definitieve oplossing wil men trachten hulsvesting te verkrij gen in het dorpshuis. WIELRENNEN Ook de tweede etappe van de ronde van Marokko is beheerst door de ploeg van de Sow- jet-Unie. Weer waren de eerste plaat sen voor Russische renners. Averin werd eerste, voor Pikkoes en Bants- jenkov. In het algemeen klassement leidt Pikkoes. ALKEMADE De Stichting Jeugd vergadert maandag (26 april) in de kantine op het tafeltenniscentrum De Treffers. Aanvang acht uur. Op de agenda staan onder meer: over zicht fancy fair, inspraak in de te bouwen sporthal, sportkeuring. Ver der zal er worden gepraat over een nieuwe naam voor de Stichting. Dik Bikker van de NCRV maakt Tulip Time-opnamen. KOUDEKERK AAN DEN RLJN Jan Wondergem (Partij van de Ar beid) heeft gisteravond kritiek ge uit op het feit, dat de Koudekerkse raad zo slecht geïnformeerd was over het conflict bij de Stichting Midden Rijnland. "Uit kranten heb ben we onze informatie moeten ha len", zo zei de socialist. Volgens Won dergem had de wethouder van so ciale zaken (Van Bostelen) de raad op de hoogte moeten houden over de gang van zaken. Binnen de Stichting Midden Rijn land, een instantie die werkzaam is op maatschappelijk terrein, is een conflict ontstaan over de structuur ervan. Dit laaide zo hoog op, dat één van de staffunctionarissen, Chris van Eerden, ontslag kreeg. Het ge volg hiervan was, dat zeven maat schappelijk werkers dreigden op te stappen als dit ontslag niet onge daan zou worden gemaakt. Boven dien eisten zij, dat het stichtingsbe stuur zou worden gereorganiseerd. Omdat Koudekerk, samen met enke le andere gemeenten, belangen heeft In deze van oorsprong kerkelijke stichting, wilde de Partij van de Ar beid deze kwestie in de raad bespre ken. Wondergem merkte onder meer op, dat een maatschappelijke dienst verlening alleen maar kan functio neren bij een goede wederzijdse ver standhouding. Vreugdenhil (PCC) wees er op, dat de Stichting kerkelijk is en waar in Koudekerk indirect is verte genwoordigd. "Als het te gek wordt, zo merkte de PCC-er op, "dan grijpt de gemeente in". Het feit, dat de groep rond staffunctionaris Chris van Eerden onmiddellijk met haar probleem naar het ministerie van CRM was gestapt noemde Vreug denhil een teken van "onvolwassen heid". Hij vroeg zich af waarom de groep eigenlijk niét meteen "naar de Verenigde Naties of de EG was toegegaan". Het dreigen van de zeven maat schappelijk werkers met optslag vond Vreugdenhil "erg kwalijk", om dat dit ten koste gaat van de cliën ten. "Die cliënten", aldus de PCC- er, "worden als een soort gijzelaars gebruikt". Ook de KVP-er Heemskerk veroor deelde het gedrag van de groep rond Van Eerden. Hij zei het te betreu ren, dat de zaak zo op de spits is gedreven. Wethouder Van Bostelen (sociale zaken), die de gemeente Koudekerk vertegenwoordigt in de Stichting, zei het niet zo zinvol te vinden om de schuldvraag over het conflict in de raad te behandelen. De gemeentebe stuurder vond dat de raad voldoen de informatie over deze kwestie heeft gehad. Hij wees onder meer op een verslag van de bemiddelings poging van de wethouders. Over het dreigen met opstappen van de ze ven maatschappelijk; werkers zei Van Bostelen: "Een onmaatschappelij ke handeling". Hij beweerde, dat de Stichting op dit moment nog vol doende functioneert en dat er voor lopig geen zorgen hoeven te bestaan over het maatschappelijk werk in Koudekerk. KATWIJK Een een paar hon derd koppen tellend publiek achter de gemeentelijke dranghekken rond het Katwijkse marktterrein langs de Zeeweg. Op het terrein achtereen volgens een optreden van de Zweed se folklorische dansgroep „Oerjans- ringen", het "Boraas Music School Orchestra" ook al uit Zweden en de dansgroep "Biseri" die in het kader van het uitwisselingsprogramma tus sen Katwijk en de Joegoslavische plaats Ohrid hier verblijft. Elemen ten tussen al dezè muzikale en dan sende en kijkende activiteit: een trots glimlachende WV-directeur Chr. Verplancke in kloeke winterjas gestoken, Tulip Time Music Festi val-badges op de revers van druk doende geluidstechnici, twee dansers uit Ohrid staan te praten met enkele Hollandse, Katwijkse meisjes (voor- jaarsgegiechel), een peuter huppelt het marktterrein op, zijn Zweeds- blonde moeder haalt hem verlegen blozend terug. Belangstelling van de NCRV-radio woensdagmiddag op het Katwijkse marktterrein voor Tulip Time. Ver plancke maakt de journalist uiterst bereidwillig wegwijs in het Katwijk se. voor zover dat nog nodig is. Want de in blauwe spijkerstof gestoken radioman Dik Bikker beweegt zich uiterst soepel tussen publiek en ar tiesten, gewapend met technisch ver_ nuft als microfoon en recorder uit een kalfslederen box. Woensdag de gehele dag volgde de radioman het festival-gebeuren ten behoeve van de radio-uitzending "Globaal", die van daag tussen 14.30 en 17 uur is wordt uitgezonden voor de NCRV-radio. "Dit jaar leggen we voor Globaal de nadruk op het praten. Vorig jaar hebben we de muziek meer geno men", vertelt Bikker welbespraakt, de kloeke zilveren zonnebril eens goed op de neus drukkend. Hij zegt wat daartoe allemaal is gedaan: woensdagmorgen sprak hij met di recteur van de organiserende VVV, met technicus Wim Laros en de ju ryleden Randy Beck en Willy Hautvast. 's Middags volgde een se rie gesprekken met de dames Van der Mey uit de Slingelandstraat, Eversen uit de Boshuysenstraat en Van Wol veren uit de Karei Doormanlaan. Dik Bikker: "Die dames nemen elk Jaar muzikanten in huis tijdens Tulip Time. Ze hebben me verteld hoe dat was, of het bevalt, of het geld dat wordt verdiend zwart is Dat laatste zenden we niet uit". De rest van de middag vertoefde Bikker op het marktterrein: muziekimpres- sies, praatjes met het publiek. Ook 's avonds werden er opnamen gemaakt, de nadruk weer leggend op het reagerende publiek dat zijn mening kon geven over diverse Kat wijkse groepen als het Katwijks Car navals Show Peleton, de Klinkertjes, de Uni, de Mariquita's en DVS. Ook DWS en de Flora Band uit Rijnsburg en Crescendo uit Noordwijk drum den er gisteravond in Tulip Time- verband lustig op los. JOS VAN DER MEER. Harmonie Katwijk jubileert De Concorde: de rododendron, die KATWIJK Dit jaar zal de Har monie Katwijk haar tachtigjarig bestaan vieren. Om dit Jubileum te herdenken, zal de financiële posi tie van de vereniging verbeterd moe ten worden vóór die tijd. Niet alleen een feest, maar ook nieuwe unifor men staan op het verlanglijstje van de jubilerende vereniging. Het plan is, om aanstaande zaterdag het grote "Rad van avontuur" te laten draaien in het Parodhielhiuis aan de Kerkstraat. Van twee tot vijf uur en 's avonds vanaf half acht is ieder een welkom. Aan het eind van de avond zal de uitslag van de verlo ting bekend worden gemaakt. BOSKOOP De vijfde Flora Nova een expositie van nieuwe kwekersprodukten, heeft over be langstelling niet te klagen. In de loop van morgenochtend wordt de vijftigduizendste bezoeker verwel komd. Beide paasdagen werd de Flora Nova overspoeld door bezoe kers. Niet minder dan dertigduizend mensen kwamen naar de bloemen pracht kijken. Gisteren werd de ex positie bezocht door zo'n duizend bejaarden uit de Rijnstreek. Ge handicapten uit de streek werden het Franse vliegtuig is vernoemd. V) vanmorgen met bussen naar Bos- dat met invalidewagens kon wor- koop gereden. Het tentoonstellings- den gereden. comité had voor deze gelegenheid Wat de waarde van de geëxpo- sneciale maatregelen getroffen, zo- seerde planten en bomen betreft, lopen de meningen nogal uiteen. Gesproken wordt van enkele mil joenen. Daaraan komt men ze- Ker als men bedenkt, dat er novitei ten te zien zijn, die de kweker voor geen f20.000 zou willen verkopen. De hoogste prijs voor de Inzen dingen werd gisteravond uitgereikt aan de heer A. Oudijk, die een zil veren sigarettendoos met inscriptie namens de Goudse Kamer van Koophandel kreeg.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 4