Oranje: weinig te winnen, veel te verliezen Zwaanvogels ligt nog volop in race Schrijvers en Rep: „meer karakter..." NA WINST EN GELUKSPEL Timman nog op kop Johan Cruijff geen kinderjuffrouw Da's een goeie,hè? DONDERDAG 22 APRIL 1976 PAGINA 13 Rensenbrink ("speelkans 80 procent") en Neeskens (midden) „Ik heb eigenlijk altijd blessures". Rechts Johnny Rep. ZEIST Het Is de afgelopen dagen hehhaaldelijk gesteld: Ge orge Knobel heeft Nederlands beste keeper. Jan van Beveren dus, aan de kant laten staan. Doet het Piet. Schrijvers, de man die het nu in het doel moet opknappen, iets als hij dit hoort of leest? De keeper van Ajax: "Nee, dat laat me koud. Ik redeneer maar zo: die zaak tussen Knobel en Van Beveren is louter hun kwes tie en daar bemoei ik me niet 'Trouwens, je kunt ook zo moeilijk stellen dat de ene keeper beter is dan de andere. Kijk. Van Beveren is ongetwijfeld atletischer dan ik. heeft meer souplesse. Dat geef ik grif toe. Maar ik toon daarentegen onder de lat meer - wat je noemt - karakter. Hijn in zet is beter. Ik probeer het te doen zoals Gordon Banks van Engeland vroeger. Die had trou wens ook een stevige body en speelde - net als ik dus - ook altijd zonder franje". Piet Schrijvers lijkt bepaald niet aan een geweldig seizoen be zig te zijn. "Ach. aanvankelijk ging het dit jaar toch heel redelijk met mij. Alleen nadat Ajax bij De Graafschap had verloren, tuimel de het hele elftal omlaag en ik tuimelde net zo hard mee. Maar weet je hoe het komt dat we nu bij Ajax achter niet meer zo ze ker voetballen? Omdat we er vóór te weinig intrappen. In de verdediging zijn we op het ogen blik doodsbang om een fout te maken. Want je weet het: één goal tegen en het is weeer hom meles". Zondag in de Kuip de Belgen, die ook dit keer waarschijnlijk niet al te gretig zullen aanvallen. „Nee, lichamelijk zal er ook wel niet zo veel van me gevergd wor den. Maar geestelijk zal ik dood moe worden. Want het valt om de dooie dood niet mee om constant honderd procent geconcentreerd te blijven als de tegenpartij zelden aanvalt. Al mag ik in alle be scheidenheid wel even opmerken dat "concentratie" nu toevallig een van mijn sterke punten is". Piet Schrijvers tenslotte over Christian Piot, de doelman die oranje van treffers af zal moeten houden: "Hij is een grandioze keeper. Maar Goethals neemt toch een groot risico als hij hem in derdaad opstelt. Piot is immers zijn wedstrijdritme helemaal kwijt Toch zal hij hem wel nemen. De Belgen stellen immers een onge looflijk vertrouwen in die man". Erkenning De 24-jarige John Rep: terug van weggeweest bij oranje. Geor ge Knobel over de huidige speler van Valencia: „Hij heeft zich op een voortreffelijke wijze door alle Spaanse moeiijlkheden heenge slagen. Hy is ook mannelijker ge worden". Rep: „Ik ben inderdaad mis schien wat harder geworden. En sommige zeggen: ook wijzer. In elk geval ben ik veranderd. Dat is zeker. Ik train bijoorbeeld in Valencia en paar keer in de week voor mezelf. En zoiets zou ik vroeger nooit hebben gedaan. Maar het is nodig, dus train ik extra. Want ik wil als voetballer niet stal blijven staan". "Mijn selectie voor het Neder lands elftal zie ik nu als erken ning van het werk dat ,ik de af gelopen tjjd heb verricht. Overi gens staat het voor mij nog lang niet vast dat ik in Rotterdam ook spéél Hoewel, Knobel zal me x>ch niet uit Valencia hebben la ten komen om een paar sinaasap pels te brengen". ONDMJK'S» dElV- rftFTie jajrtT het »£T •Yixxy^y- rezrEcs- MASKFC TE-ella •"ItWÉUV. .«XJVrj? IL WET hfsTP**.n Loei. Heerlijk, helder Heineken. Suurbier, Cruijff en Rep het 'veld' aan bij de trainingsarbeid van Oranje in Zeist. LEIDEN Leids kampioen Zwaanvogels is de eerste ronde van 't toernooi om de districtskampioen schappen zaalvoetbal goed doorge komen. De "Vogels" liggen nog vol op in de race. Zij wonnen gister avond in de Vijf Meiha! van Zwa luwen. de kampioen van Rotterdam, en hielden het sterke DKS/Intiem in de spannende slotpartij op 5-5. Hoewel ook bij zaalvoetbal van al les mogelijk is zal Zwaanvogels of DKS/Intiem volgende weök in Moor drecht de titel van 't district Weet II binnenslepen, daar beide ploegen kwalitatief een eind boven de rest uit staken. Zwaanvogels overwon eerst de Rotterdamse titelhouder Zwalu wen in een spannende pot met 5-2. Die zege baarde opzien omdat Zwa luwen in de Rotterdamse titelstijd het sterke team van de Rotterdam se studenten achter zich had gela ten. Zwaluwen had tegen het gemo tiveerde Zwaanvogels echter geen schijn van kans, hoewel het nog lang duurde voordat Zwaanvogels de ze ge gestalte gaf. Bij de rust leidde de Rotterdamse ploeg onverwacht met 2-1. Jan van Duyn scoorde al snel met een harde punter de eerste goal, maar Frans v.d. Graaf en Leen Pijpers gaven Zwaluwen de geflat teerde voorsprong. Pas laat in de tweede helft, toen de aanhang begon te wanhopen, brak PLm v.d. Meer het verzet van de Zwaluwen-defensie opnieuw: 2-3. Uitblinker Gijs Collé leidde vervolgens met twee knappe goals de overwinning in. Gijs Collé fungeerde ook als aangever voor Jan van Duyn, die de stand tenslotte op 5-2 bracht. Nog spannender was de partij tus sen Zwaanvogels en DKS/Intiem. De show werd in deze partij gesto len door Simon Bousie ("de stille kracht", zoals doelman V.d. Steen vindt, "onopvallend maar ijzersterk") Na een sliding van Kees v.d. Steen, die scheidsrechter Meullenders hono reerde met twee minuten strafbank en een strafschop moest Siem Bou sie de honneurs voor v.d. Steen waar nemen. Met een flitsende reactie stopte Bousie de inzet van Ooster veen. Overigens leidde DKS/Intiem op dat kritieke moment met 3-4. Die meevaller vormde voor Gijs Collé en Jan van Duyn het sein om er nog even tegenaan te gaan, zodat Zwaanvogels even later op een 5-4 voorsprong kon leunen. In de slotfa se schoot uitblinker Leen de Graaf de Hagenaars uit een penalty naar 5-5. Ook de eerste helft had een spannend verloop. Jan van Duym en Pim v.d. Meer scoorden met eikaars medewerking weliswaar snel twee doelpunten, maar Oosterveen en Van Spronsen maakten er daarna weer 2-2 van. Siem Bousie schoot 3-2 in na voorbereidend werk van GUs Collé en even voor het rustsig- naal was het Leen de Graaf die handig 3-3 langs v. d. Steen schoot Zwaluwen - Sporthuis De Bron 1-3, Merwede - DKS/Intiem 4-6. Zwaanvogels - Zwaluwen 5-2, De Bron - Merwede 6-4, DKS/ Intiem- Zwaanvogels 5-5. LEEUWARDEN (ANP) Na de zesde ronde van de strijd om het Nederlands schaakkampioenschap is er aan de kop van de ranglijst veinig veranderd. Timman, Donner en Van der Vliet brachten him par tijen tot winst. De uitslagen zijn: Vijfde ronde: Van der Weide—Kuil- pers Vt. Zesde ronde: DonnerBal Jon 1—0, Timman—Van Wijgerden 1—0;.Ree —Enklaar afg., Kuijpers—Hartoch Ligterink—Van der Weide 1—0, WittVan der Vliet 0—1. De stand na zes ronden is: 1. Timman 5 pnt, 2. Donner 4% pnt., 3. Van der Vliet 4 pnt., 4. Van Wijgerden 3Vi pnt., 5. Ree 3 pnt. (1 afg.) 6. Enklaar 2V2 pnt., (1 afg.) 7. Bal jon, Hartoch, Kuijpers en L'gterink 2% pnt. 11. Van der Wei de 2 pnt., 12. Witt pnt Door Rob Vente ZEIST Het is bekend: doordat Johan Cruijff en Jan van Beve ren het niet met elkaar kunnen vinden, blijft de doelverdediger van PSV. die op het ogenblik in topvorm verkeert, uit oranje. Vraag aan miljonair Cruijff: hoe vind je het dat de beste keeper niet is geselecteerd? Het antwoord dat geen antwoord is: "Ik weet niet wie op het ogen blik de beste keeper is. Ik woon in Spanje, hè. Ik zie een Van Be veren en een Schrijvers nooit aan het werk". 'Trouwens, waarom betrekken Jul lie mij eigenlijk in die kwestie? Het is alleen een zaak tussen Knobel en Van Beveren. En niet ik kies het Nederlands elftal, maar Knobel. Hij alleen". Maar het is toch een keihard gege ven dat Van Beveren niet wordt uitgenodigd, omdat er anders met Jou moeilijkheden zouden ontstaan. Een geërgerd gebaar en daarna: .Nogmaals, ik heb er niets mee te maken. En ik heb ook geen moei lijkheden gemaakt. Alleen van Beveren is na die nederlaag in Katowice tegen Polen gaan zeu ren. Hij gaf er anderen de schuld van. Zoiets moet je nooit doen. Kinderachtig ook. Ik deed dat toen ik zeventien Jaar was. Daar na niet meer. Vanaf die tijd pro beer ik bij een nederlaag de schuld bij mezelf te zoeken. Is ook wat volwassener, niet"? Van Beveren heeft Juist beweerd dat sommige spelers in Katowi ce het verlies wel erg vrolijk op vatten. Opnieuw een geïrriteerd gebaar: "Dat slaat dan zeker op het feit dat ik na de wedstrijd bij het di ner een fles wijn heb genomen. Maar ik drink bij het eten altijd een glas wijn. Mag ik? En om daarover nou te vallen.We waren toch niet met een kleuter klas op stap". Maar voel je er niets voor om het met Van Beveren weer goed te maken? Een glimlachje, een spottende blik en dan dit antwoord: "Je denkt toch zeker niet dat ik Van Beve ren ga opbellen, hè? Ik. ben geen kinderjuffrouw die zijn zaakjes wel even zal regelen. Maar Jan voélde zich destijds groot genoeg om „mee" tegen het Nederlands elftal te zeggen, nou, dan moet hij nu ook maar zo groot zijn om zelf weer "ja" te zeggen. Maar dat moet hij dan helemaal alleen doen. Ik zou trouwens bij God niet weten wat ik eraan zou moe ten doen". Het is praktisch zeker dat Johan Cruijff voortaan bij alle wedstrij den van het Nederlands elftal van de partij zal zijn. Ook die in de voorronden van het wereld kampioenschap. "Maar als we het eindtoernooi in Argentinië mochten halen, haak ik toch af. Wat dat betreft denk ik er nog precies eender over als vorig Jaar. Eén van de hoofdoor zaken om "Argentinië" te laten schieten, is het feit dat ik er niets voor voel om dan zo'n twee maanden van huis te zijn. Is mU te lang. Zelfs dit trainingskamp, die dag of vijf. vind ik al lang. De eerste dag gaat snel om, maar t daarna "En je moet ook niet vergeten dat ik nu al zo'n twaalf Jaar lang van het ene trainingskamp naar het andere ga. En zoiets gaat dan echt wel vervelen". Stichting Tour in Leiden 1978 in oprichting LEIDEN De organisatie voor de start van de Tour de France in 1978 in Leiden begint vaste vor men aan te nemen. Gisteren heb ben Joop Riethoven en Bas Vonk, de mannen die de voorbereidingen treffen, een stichtingsakte gedepo neerd bij de notaris. Die akte zal op korte termijn "passeren" waar mee dan de Stichting Tour de Fran ce in Leiden 1978 'n feit zal worden. Voorts heeft het duo met een dele gatie van het Leidse gemeentebe stuur een onderhoud gehad met mi nister Westerterp om de noodzake lijke vergunningen los te krijgen, met betrekking tot de Tourstart. Het gesprek verliep "bemoedi gend". "De aanvraag gaat nu de ambtelijke molen in", aldus Vonk. "Westerterp toonde zich in ieder ge val welwillend". Die minister zal ove rigens ook worden uitgenodigd voor een ontvangst die B en W van Lei den op 14 mei zullen organiseren. Ter gelegenheid van de komst van Tour-directeur Felix Lévitan, die op die datum in De Beukenhof m Oegstgeest het contract voor de Tourstart zal signeren, zullen nog een aantal hoogwaardigheidsbekle* ders worden uitgenodigd voor de ontvangst op het stadhuis en het daarop volgende gebeuren ln De Beukenhof. ZEIST (SP) George Knobel maakte het allemaal wat erger dan het was. De technisch directeur, die gisteren zijn zestien geselecteerden liet opdraven voor een eerste trai- {ning, maakte een weinig spraakzame, zelfs wat sombere 1 indruk. Diepte zowaar twee problemen op: „Rob Rensenbrink en Johan Neeskens zijn niet blessurevrij. Of ze zondag tegen België kunnen spelen? Ik zou het echt niet weten". Maar Knobel overdreef gisteren overigens op meer punten, manoeuvreerde zich a Ia Raymond Goethals in de positie van een met moeilijkheden kampende bondscoach. Door (Hans Soeters I Want al zijn beide spelers inder daad niet pijnvrij, dat ze in de 106e confrontatie met België wél zullen lepelen is zeker. Rensenbrink, die in de competitiewedstrijd tegen Beer- pchv1- opnieuw een tik kreeg tegen zijn knie, deed afgelopen zondag i tegen FC Luik niet mee. „Zou ik wel hebben gespeeld, dan had ik voor een (verrassing kunnen komen te staan". Rensenbrink, die komende zondag (vermoedelijk tegenover clubgenoot (Van Binst speelt, vreesde aanvan kelijk voor een meniscus. ..Het blijkt echter de aanhechting van de knie banden te zijn. Daarvoor word ik nu vier tot vijfmaal per dag behandeld, met veel betere apparatuur dan bij Anderlecht. De kans dat ik speel is voor mij dan ook meer dan tachtig I procent". Johan Neeskens. Knobels tweede „vraagteken", twijfelt zelfs geen mo ment. Voor de middenvelder is zijn meespelen geen kwestie van een per centageberekening: „Binnen twee. drie dagen zijn mijn blessures gene zen en eigenlijk heb ik alleen maar Pijn aan m'n enkel. Daarmee kan ik op dit moment geen bal schieten en niet sprinten". Lachend: „Ik heb eigenlijk altijd blessures, dus zal het ook nu wel weer lukken". Voor Neeskens is het meespelen in de interland geen punt meer: '„Ik wil graag spelen, net zo goed als ik altijd even graag bij de groep van het Nederlands elftal heb behoord. Tot de bondscoach zegt: „Aan Neeskens heb ik niets meer", zal dat ook wel zo blijven. De wedstrijd tegen België zou ik dan ook niet graag missen". Zeker is dat met de komst van de beide Johannen geen „Spaanse pro blemen" zijn meegebracht, Neeskens, die erkent vooral mentaal veel ster ker te zyn geworden: „Ik distancieer me van alle trainersproblemen, doe gewoon m'n werk en denk nu meer aan mijn eigen prestatie. Er zijn dit seizoen bij Barcelona genoeg dingen geweest waar ik me druk over had kunnen maken, maar ik bemoei me er niet meer mee. Wie er ook trainer wordt, het blijft een kwestie van sa menwerking tussen spelers en trai- DemonstratiedueLnnen11^dle hech* zowel en receptie DIOK^at LEIDEN Ter gelegenheid Belgische selectie zowel Knobel als Rensenbrink. De bondscoach: „Met twee clubs in de van de Europa Cup is wel be. dat het Belgische voetbal van dit moment niet onderschat mag jorden. Met name Club Brugge heeft üf81!! JSfTünï1 °P mÜ indruk gemaakt". Rensenbrink: „Het Belgische elf- burgerrugbyclub DIOK morgen avond rond 19.30 uur recipiëren in het clubhuis op de Kikkerpolder. Vooraf speelt het eerste team van |diok een demonstratiewedstrijd te- is sterker dan dat twee Jaar geleden. Ik ben er dan ook van overtuigd dat de opkomst het Belgische voetbal niet 2 gen Guis' hospital uit Londen. Aan- met zwakte van andere landen te dat duel is 17.30 uur. Aan hankelijk speeld zou worden tegen Bryncoch uit Wales. Dat team heeft echter af- I gezegd, waar club bereid plaats van Bryncoch in te maken heeft. Ik verwacht (een op- de bedoeling dat ge- gejut* België), want dat kun Je wel ----- aan Goethais overlaten". Waarna de Anderlecht-vedette Knobel de woor- de sterke Londense den uit de mond haalt: „We hebben werd gevonden de eigenlijk weinig te winnen, maar veel te verliezen

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13