Goethals: „Veranderingen zijn geen verbeteringen Sovjet-renners in Marokko op dreef J Jan Timman aan de leiding na zege op Donner Doesburg tekent drie jaar bij Turnploeg 0 ntmoet elf landen Bondscoach Belgie wijzigt team voor duel met Oranje WOENSDAG 21 APRIL 1976 Om nationale schaaktitel LEEUWARDEN (ANP) Als ge- schap van Cor van Wi'jgerden. jlg van hün onderlinge confranta- De uitslagen van de vijfde ron- ie hebben de grootmeesters Donner de zijn: TimmanDonner 10; Van Timman van positie gewisseld in WijgerdehRee VzVz', Hartoch— ROTTERDAM Pim Doesburg (32) heeft gisteren zijn contract met Sparta verlengd voor drie jaar. Derhalve zal Pim Doesburg tot en met het seizoen 19781979 aan Spar ta verbonden zijn. "Voor mijn leef tijd en gezien mijn zaak heb ik een goed contract gekregen", zegt Does burg, die vorig seizoen nog in onderhandeling was met Waregem en enkele maanden geleden een in formatief gesprek met Feyenoord- manager Guus Brox had. "Maar", vervolgt Doesburg, "er is geen spra ke van geweest dat ik naar Feyen- oord zou gaan. Dat zie ik niet zo zitten. Nu zit ik, ondanks Sparta's financiële situatie toch goed. En dan had ik volgend seizoen misschien vrije transfer gehad, dan weer is, weet je nu ook niet. Nu heb ik drie jaar zekerheid", e Het hoofdbestuur van Feyendord heeft manager Guus Brox aange steld als interim-directeur. Brox zal die functie met ingang van heden vervullen. Hij zal gedurende het ko mende seizoen diegene inwerken, die door het bestuur, middels een open sollicitatie, wordt aangesteld. Bristol City is gisteren gepromo veerd naar de eerste divisie van de Engelse league, waarin het 65 jaar geleden voor het laatst speelde. Bris tol won, dankzij een doelpunt van Clive Whitehead, met 10 mouth. Mil jan Miljanic, de wat sche trainer van Real Madrid, heeft gisteren een aanbieding om manager te worden van Arsenal afgewezen. Miljanic reisde maandag naar Lon den en liet het bestuur van Arsenal weten dat Real Madrid hem niet van zijn verplichtingen zou ontheffen. De Joegoslaaf tekende onlangs bij voor twee jaar. Het Nederlandse UEFA-jeugd- voetbalelftal is met Denemarken, Noord-Ierland en de Sovjet Unie in gedeeld in groep vier van het toer nooi om het Europees kampioen schap, dat van 28 mei tot en met 6 juni in Hongarije wordt gespeeld. De Ports- winnaar van deze groep komt met de winnaars van de andere drie groepen uit in de halve finalepoule. Nederlands schaakkampioen- shap. Donner kwam het nadeel in laanse partij de zwarte stuk en te moeten hanteren niet goed te oven. Toen hij in het middenspel ovendien een enigszins ongezond olgde, was het op de 26ste et snel uit. Timman heeft nu de leiding met ier punten. Donner heeft met 3% op de tweede plaats gezel- DEN HAAG De Nederlandse da- nesturnploeg zal op 30 april, 1 en 2 tijdens de Olympische kwalifi- atieweastrijd in Hamburg elf andere ontmoeten. In totaal twaalf anden hebben zich bij de interna- ionale Gymnastiek Federatie (FIG) ;emeld voor het kwalifactietoernooi, raarin gestreden wordt om zes plaat- en in Montrteal. De twaalf zijn: Vest-Duitsland, Bulgarije, Verenigde itaten. Canada, Italië, Nederland, loord-Korea, Groot-Brittannië, Iwitserland, Frankrijk, Noorwegen n Spanje. Naast de landenploegen zullen in lamburg ook nog individuele turn- ters uit België (4), Mexico (4), Joe- :oslavië (2) en Australië (1) in actie ;omen. De individuele turnsters zul- tenminste een totaal van 70.00 mnten moeten halen om voor mon- eal in aanmerking te komen. Rudie Koopmans en James„Vrij itaan maandag 26 april te Amster- n in de boksgala, dat die avond Carré wordt gehouden. De twee •oksers zijn nog ongeslagen. Koop- komt in de zijn 20ste partij als irofessional in het middengewicht lit tegen de Amerikaan Gene Wells. Iet gevecht gaat over acht ronden. Baljon V-H; Van der VlietLigte- rink 10; Van der WeideKuijpers afg.; Enklaar—Witt 1—0. Stand: 1.Timman 4 punten, 2. Don ner en Van Wijgerden 3% pnt.; 4. Van der Vliet en Ree 3 pnt.; 6. Bal- Jon en Enklaar 2% pnt.; 8. Hartooh 2 pnt.; 9. Kuijpers en Van der Wei de 1 Vj pnt.; (1 afg.); 11. Ligterink V/z pnt.; 12. Witt «t pnt. Het verloop van de partij Tim- man (wit)—Donner (zwart) was als volgt: 1. e2-e4, e7-e5, 2. Pgl-f3, Pb8-c6, 3. Lfl-b5. a7-a6 4. Lb5-a4, d7-d6, 5. 0-0, b7-b5, 6. La4-b3, pc6- a5, 7. d2-d4, Pa5xib3, 8. a2x!b3, f7-f6, 9. Pbl-c3, Lc8-b7, 10. Lcl-e3, Pg8-e7, 11. d4xe5, d6xe5. 12. Ddl-e2, Pe7-c6, 13. Tfl-dl, Dd8-e7, 14. Pf3-el, Pc6- d8, 15. Pc3-d5, Lb7xd5. 16. e4xd5, De7-d7, 17. c2-c4, b5xc4, 1$. b3xc4, Pd8-b7, 19. b2-ib4, Fb7-d6, «0. b4-b5, a6-a5, 21. Tal-bl, Pd6-e4. 22. De2- c2, Pe4-c5, 23. d5-d6, zwart geeft het op. Dammen In de laatste ronde van het Ne derlands damkampioenschap in Apel doorn was het alleen Hans Jansen, die tot winst kwam. Hiermee stelde Jansen de derde plaats veilig want De Ruiter kwam tegen Bronstring niet verder dan remise. Clerc behield de tweede plaats door Bergsma op remise te houden. De jeugdige Amsterdammer is nu ge rechtigd om met Wiersma deel te ne men aan het toernooi om het wereld kampioenschap, dat in augustus in Amsterdam wordt gehouden. Mocht het aantal deelnemers voor deze wedstrijd oneven zijn, dan mag Hans Jansen het spelersveld oom pleet maken. De uitslagen zijn: Wiersmfu—Var- kevisser 1—1, Bergsma—Clerc 1—1, Jansen—Van Tilborg 2—0, Capelle —Van de Meerendonk 11, Herme- link—Goudt 1—1, Bronstring—De Ruiter 11. De eindstand is: 1. Wiersma 17 pilt 2. Clerc 14 pnt., 3. Jansen 13 pnt., 4. De Ruiter 12 pnt., 5. Hermelink en Bronstring 11 pnt., 7. Bergsma ames Vrij begint aan zijn 13e prof- en Goudt 10 pnt., 9. Vaai Tilborg Var- lartij, die op tien ronden is vast gesteld. Zijn tegenstander in het wel- iergewicht is de Brit Kevin White, 9 Juist op tijd is er een fout ont- 'kt in het ontwerp van het Olym- )isch Stadion van Montreal. Door slordigheid van de Franse archi- ect Roger Taillibert zouden onge- 10.000 toeschouwers door een te loge betonnen rand geen goed of Zelfs helemaal geen uitzicht hebben. Deze misrekening kwam tijdens het Paasweekeinde aan het licht toen iet complex was opengesteld voor het publiek. ballustra de op de eer ste rang van het stadion bleek 51 cm te hoog. In de komende twee weken zal de rand worden afgehakt en worden vervangen door glas. De kos ten bedragen ruim 750.000 gulden. PHILIDOR LEIDEN Ook dit jaar organi- ert de schaakvereniging Philidor weer haar Rapidtoerinooi. Donder dagavond 29 april en vrijdag 30 april worden in drie klassen negen ronden volgens het beproefde Zwit- systeem afgewerkt. Per partij krijgt men een half uur bedenktijd. Iplaats is gewoontegetrouw de Adlerkantine aan de Roosevelt- t. De eerste groep is bedoeld voor spelers uit de hoofdklasse en le iklasse KNSB, de tweede groep voor [schakers uit de 2e klas KNSB en le klasse onderbond, terwijl in groep drie de wat "mindere goden" aan de slag kunnen. In alle groe pen vallen forse geldprijzen te ver dienen, met als hoofdprijs in de eer ste groep f 300,-. De aanvang is be paald op 29 april, halfacht 's avonds. Opgave (voor 23 april) door over making van het inschrijfgeld k f7,50 (jeugd tot en met 16 f4,-) op giro 626863 t.n.v. penningmeester L. S. C. Philidor te Leiden, met ver melding van de speelsterkte. Nade re inlichtingen bij H. B. Gerritsen, telefoon 01751—16113. IJshockey team Polen naar zege KATOWICE Polen heeft zijn plaats in de A-groep van het ijs- hockeytoernooi in Katowice vrijwel zeker gesteld. De Polen wonnen gis teren hun duel in de degradatiegroep van het WK ijshockey met 54 van Oost-Duitsland. West-Duitsland be haalde een kostbaar punt tegen Fin land. Vlak voor het eindsignaal werd het 44. De stand in de degradatiegroep is: 1. Polen 8 gespeeld, 7 punten, doel saldo 2640. 2. Finland 8—5 (2133) 3. West-Duitsland 8—5 (23—39), 4. Oost-Duitsland 84 (412). BRUSSEL Raymond Goethals, letterlijk en figuurlijk de meest beweeglijke van alle Europese voetbaltrainers, heeft eindelijk gehoor gegeven aan de stem des volks. Jarenlang is in België geroepen: „Raymond, gij moet veranderen, gij moet andere spelers kiezen". Voor de eerste krachtmeting tussen de lage landen in de kwartfinales van het Europese kampioenschap voor landenteams heeft de 49-jarige Belgische trainer-coach wijzigingen aangebracht. Met een bloedend hart en met spjt. Goethals vertelde gisteren na de liohte training van zijn Belgische selectie in de Brusselse voorstad Vorst: "Vier spelers ben ik kwijtge raakt. Vier mannen van klasse. De- walque, Van Moer, Van den Daele en Vain Himst. maar Nederland kan nog steeds doorgaan met vrijwel het zelfde elftal. Tien spelers die in Duitsland er bij waren zitten in de selectie 1 nauwelijks veranderd, ik moest wel. Veranderingen zijn geen verbeterin gen. Gij allen weet wat er met Italië jebeurdis. Italië is nergens meer na de wijzigingen in zijn voetbalploeg. Engeland zette Ramsey buiten die zijn ploeg niet wilde wijzigen. Zijn opvolger deed het t.elt nauwelijks nog van de Europese naties. Een goede ploeg dient niet gewijzigd". kan alleen maar spijtig worden ge noemd dat wij weer Nederland moeten treffen. Knobel immers heeft een potentiël dat drie keerzo groot is als dat waaruit ik kan put ten. Wij gaan dus van een ander vertrekpunt uit. Hij heeft op dit moment meer werkelijke klassespe lers tot zijn beschikking dan ik. Iedereen praat over Cruijff en Rensenbrink. Ik geloof dat verdedi- Knobel. Nederland heeft gers als Krol en middenvelders als Neeskens zeker zo belangrijk zijn. Drie keer hebben wij in de laatste jaren tegen Nederland gespeeld. Twee keer 0—0 toen hadden zij Cruijff en Neeskens. In de vrien denmatch van Deurne wonnen wij met 10, maar toen ontbraken Engeland Cruijff en Neeskens. En het gemis in de strijd van twee zulke klassespelers is voel baar. Zondag zal ik er vier moeten missen". DOELMAN Raymond Goethals heeft nog een vijfde "ster", die hij eigenlijk niet kan - en zeker niet wil - missen in de krachtmeting met Nederland, doel man Christian Piot Luik. Vier maanden UNDERDOG De Belgische coach praat zichzelf graag in de positie van de under dog. Het is, zoals geregeld is geble- en, een uitstekend vertrekpunt n Standard voor het Belgische voetbal, dat Piot uit de met beperkte middelen volgens ■competitie geweest. Sinds zijn otnge- Goethals tenminste uitstekende Piot in training: ,,Op één heen is hij nog beter dan welke andere Belgische doelman ook de wedstrijd tegen Cercle Brugge is hij geopereerd aan knie banden en minisous van zijn linker knie. Hij heeft na dat moment nog niet één wedstrijd gespeeld. Toch is hij voor zondag de eerste en de enige keus van de Belgische trainer. Goet hals, wie de glimlachende spot mak kelijk afgaat, heeft ooit gezegd Piot op één been nogbeter te vinden dan welke andere doelman ook. Gisteren heeft Piot, tot tevredenheid van Goethals weer volop getraind met de Belgische selectie. 's Middags ontbrak hij omdat hij voor een laatste onderzoek was te ruggegaan naar dokter Louis Rom- bouts, de Antwerpse chirurg die ook de Portugese spitsspeler Jordao onder het mes heeft gehad en die zelf ooit voorzitter was van Berchem. Goet hals: „Dokter Rombouts heeft ge- Raymond Goethals de bekerwinnaars. Drie dagen na Ne derlandBelgië moet Brugge naar Liverpool, drie dagen voor de twee de wedstridj tegen Nederland ont vangt Brugge de Engelse titelkandi daat nummer één voor de tweede finale wedstrijd uit de Europa Cup IH. resultaten heeft bereikt. Voor dubbele confrontatie met Nederland in de komende vier weken liet Goet hals zich weer gretig manoeuvreren in de positie van de "kansloze" Goethals"Ik moet experimenteren al vindt trainer Ernst Happel dat niet deze wedstrijd. Van Binst, die bij Anderlecht nooit onder druk staat moet in Rotterdam aantonen dat hij de libero van het elftal is. Wat moet ik doen met Jan Verheyen. die het laatste jaar in de derd» klasse heeft gespeeld. Zal een bot sing met het werkelijke topvoetbal niet te hard voor hem zijn. VASTE KERN Knobel heeft niet te rekenen met verrassingen. Hij heeft zijn vaste kern van twee jaar geleden en dat was immers de ploeg die het besta voetbal van de wereld speelde. Ik dat Piot honderd procent fit is heb Nederland nog tegen Po- daarom zal ik hemopstellenin len gezien en toen speelde de ploeg opnieuw een grootse wedstrijd. Nederland zal mij echter niet kun nen verrassen, of Cruijff nu in de spits speelt of Geels. Ik zal me de wedstrijd tegen Nederland. Gij moet niet vergeten dat hij alweer vier weken volop in training is. Ik ben overtuigd dat hij zondag net RABAT De ploeg van de Sov jet Unie heeft de eerste etappe van de Ronde van Marokko, die gisteren is begonnen, volledig beheerst. De rit over een afstand van 121 kilotne- Esclassan oer van Tanger naar Chaouen werd terstand gewonnen door Vikenti Basko voor zyn landgenoten Aavo Pikkus en Gennadi Komnatov. Ook de vierde en vijfde plaats werden door Russi sche renners bezet. ren de wegwedstrijd Parys Vi- moutiers gewonnen. Hij legde de 237 kilometer af in vijf De Fr isol-wielerploeg, die april t/m 16 mei deelneemt ronde van Spanje, bestaat uit 2 minuten. Zijn landgenoot Jacques der landers, twee Belgen, Ne- l Lu- d tweede met 12 seconden. Esclassan de sprint van het peloton net voor de Nederlander Ad Gevers, een van de weinige niet-Franse deelne mers. De uitslag is: 1. Hinault (Fra) 237 kilometer in 5 uur en 48 De beslissende ontsnapping viel minuten, 2. Esclassan (Fra) op 12 ^^0 Goedbetaald werk met doorgroei mogelijkheden Hoogovens heeft dat werk in ploegendienst voor mannen tot 45 jaar. Zoekt u een interessante baan in een klein team en met uitstekende sociale voorzieningen? Bel dan 02510 - 94000 of schrijf (zonder postzegel) naar Hoogovens, Antwoordnummer 94000, IJmuiden «3 v» HOOGOVENS IJMUIDEN dertig kilometer toen enkele ren ners ten val kwamen. Antoon van Legeaye der Steen eindigde als beste Neder- (Fra) z.i lander op de dertiende plaats, op ruim drie minuten achter het ledden- de drietal Russen. Hans Langer ijs werd 18de, Jacques Vooys 23ste en Ad Tak 24ste. In het landenklassement liep de Nederlandse ploeg elf minuten ach terstand op. De Sovjet Unie heeft de leiding voor Frankrijk, Zweden en Nederland. Uitslag eerste etappe: 1. Vikenti Basko (Sov) 2.51.23, 2. Aawo "Pik kus (Sov) z.t., 3. Gennadi Komna tov (Sov) z.t., 4. Viktor Bansjenkov (Sov) op 8 sec., 5. Valeri Tsjaplygui- ne (Sov) op 1.16, 13. Antoon van der Steen (Ned) op 2.46, 18. Hans Lan- gerijs (Ned) op 3.47, 23. Jaques- Vooys (Ned) op 4.29, 24. Ad Tak (Ned) op 5.10. Landenklassement: 1. Sovjet Unie 8.34.09, 2. Frankrijk op 5.54, 3. Zwe den op 6.28, 4. Nederland op 11.01. xemburger en een Australiër. De tien renners, die onder leiding van Piet Liebregts naar Spanje gaan, zijn: Cees Priem, Theo Smit, Gerard Tabak. Gerard Kamper, Henk Prin sen. Fedor den Hertog, Roger Gil- son (Lux), Paul Lannoo (Bel), Wil ly Vanneste (Bel) en Don Allan (Aus). Behalve Frisol neemt ook de Martinez wielerploeg van Raleigh aan de Ron- •1 de van Spanje deel. speelt als vroeger, Woensdag zal leen kunnen afvragen of Cruijff |jg| j- xxiet over zijn hoogtepunt heen is. Of Rensenbrink op dit moment niet indringender en verrassender voet balt dan de wereldster van de voor gaande jaren. Wat maakt dat uit, Knobel heeft zowel Cruijff als Ren senbrink. Ik weet dat Cruijff niet meer graag speelt in de punt van de aanval, maar is hij niet op iedere plaats in het elftal van even e waarde"? hij meedoen in de oefenwedatrijd van mijn A-seleotie tegen de mili tairen. De Piot van dit moment is misschien nog niet zo soepel als voor zijn kwetsuur, maar hij is nog de geweldige doelman die hij altijd DEEN DRUK Raymond Goethals, volgend jaar trainer van Anderlecht als opvol ger van de Nederlander Hans Kroon, begint de wedstrijden tegen Nederland zonder druk. Hij vertel de: "Ik heb mij ten doel gesteld door te dringen tot de kwartfinales van het Europese kampioenschap. Ik wilde bij de beste acht van Eu ropa behoren. Dat is bereikt. Het PROBLEEM Een belangrijk probleem voor de Belgische coach is ook de zware be lasting van een deel van zijn spe lers. Club Brugge is nog volop in de slag 0111 de UEFA-beker en Ander lecht speelt nog in het toernooi van prettig. Maar de trainer 1 de Belgische kampioensploeg kan wel bezwaren uiten, hij kan het spe len van zijn mensen niet verhinde- Goethals heeft dus veel meer dan Knobel een vrije keus van de men sen die hij begeert. Maar voor de wedstrijd op 22 mei in het Heizei stadion zal het toch een stuk moei lijker zijn. Goethals: „Zaterdags spelen wij in Brussel, de woensdag daarvoor staat Brugge in zijn twee de wedstrijd tegenover Liver pool. Pas op donderdag weet ik dus of er geen gekwetsten zijn. Hoe ik dat voor de tweede wedstrijd moet oplossen, zal de tijd leren. Voorlo pig ben ik daarmee nog niet bezig. Eerst zondag naar Rotterdam. Dan zien we verder". UVS zaterdag tegen Aalsmeer LEIDEN De uitgestelde compe titiewedstrijd voor de hoofdklasse tussen Aalsmeer en UVS zal niet zondag 25 aprl, imtar a.s. zater dag 24 april worden gespeeld. Dit op verzoek van Aalsmeer. Het duel, dat was verplaatst, omdat UVS-voor- stopper Fred Filippo met het Neder lands Jeugdteam in het buitenland verbleef, begint zaterdag om 17.00 uur. De junioren vtn beide teams spelen een voorwedstrijd. F h/E 4fiSS£V />W£ KAM O 7&LE£M OS AOO/=> EtoF/F li/Ar GOAUS 20U SFM/cElOCOS. FfAAt? AtAOngyJ OMs /7~E *TUMV£// 8FSP/W&J 4V/ASHA&r MülSMoFF uaecrw Aörmors- 'r^io

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11