Zonnebril blijft groot PALET PALET PALET Dure pret wijn met eigen etiket mode bij Triumph Afwasborstel Beefalo Nat scheren DINSDAG 20 APRIL 1976 PAGINA 9 Tien Jaar geleden nog ondenkbaar, nu heel gewoon: twee, soms drie of zelfs meer zonnebrillen in de garde robe. Eén degelijk exemplaar voor het „serieuze" werk in felle zon (auto rijden, watersporten), en daarnaast een paar fantasiebrillen in verschil lende kleuren met liohtgetinte gla zen die bij half- en heelbewollkte lucht en ook in de a/vonduren kun nen worden gedragen. Het gros der zonnebrillen die te genwoordig in de etalages bij de opticiën liggen kan tot de "mode- brillen" worden gerekend. Glazen in een eindeloos kleurengamma, gevat In vaak meer dan opvallende mon turen, dikwijls het etiket dragend van een beroemd couturier die zich met zucces beweegt op andere terreinen van vormgeving dan alleen de mode. Zoals het modehuis Dior dat een reeks gedurfde en vaak bizarre zon- nebrilontwerpen op zijn naam heeft. j lazen Voor het seizoen 1976 bevatten de zonnebrilcollecties weinig werkelijk nieuws. Een bril heeft tenslotte maar twee glazen, twee veren en een neusbrug en op die gegevens kan men niet eeuwig blijven variëren. De glazen blijven groot, dat is in ieder geval duidelijk. Vaak kamt de bo venrand van het montuur boven de wenkbrauw uit. Die monturen zijn overwegend fors. Als materiaal over heerst kunststof. Wat er per seizoen aan nieuwig heden aan de zonnebril te ontdek ken valt zit dan ook vaak in het materiaal, dat steeds lichter van gewicht wordt en steeds meer kleur- mogelijkheden biedt. Een voor merkbrillen tegen woordig veelgebruikte stof is optyl, een grondstof voor brillen die in Oos tenrijk wordt ontwikkeld en ongeyeer dertig procent lichter is dan kndere synthetische materialen, een duide lijk voordeel bij de reuzenbrillen die de modebewuste mens draagt. Bril uit de collectie van AO. Geuren Het materiaal is volgens de fabri kant ook bestand tegen de inwer king van cosmetica en dat is een blij geluid voor ieder die wel eens een duur en exclusief brilmontuur dof heeft zien worden onder invloed van huid- en haarverzor- gingsmiddelen. De kleunmogelijkheden zijn blijk baar schier onbegrensd: er wordt ten minste gesproken over meer dan zesduizend kleurnuances. Wat dat be treft kan de brillemmode nog even vooruit. In de praktijk leveren die kleurmo- gelijkheden dit seizoen allerlei geraf fineerd in elkaar vervloeiende, ge marmerde en gemeleerde tinten voor brilmonturen op. Beige, oranje, blauw, groen, rood, bruin, roze en grijs zijn de basistinten, de bijpas sende glazen vervloeien soms van donker naar licht. Geen gloednieuwe vondst, maar het effect blijvt ver rassend. Bij de twee nieuwe zonnebrand- produkten van Clinique (sun block en suntan encourage: krijgt u een boekje waarin het verband tussen huidtype en de werking van de zon uit de doeken wordt gedaan. Mis schien aardig om eens door te lezen en de adviezen in de gaten te hou den. Van Dior is er een nieuwe wa terproof-mascara de Diormatic wa terproof. Bij de mascara moet ook een speciale olie om schoon te ma ken worden gekocht. Max Factor komt dit seizoen weer met de ultra lucent-serie op de markt. Produkten die net duurder zijn dan de andere series van deze firma. De duo-oogschaduw (f 14,95), de blusher (f 15,95), en binnenkort lipstick (f 8,95). Alles een beetje „duurder" uitgevoerd dan de gewone prociukten. Een groot succes is de lippotion gebleken. Eerst de naturel en later de vruchtensmaakjes. Nu is er ook een lippotion in drie kleur tjes op de markt gebracht: coral frost, bronze frost en roze frost. Lacóme lanceert met de nieuwe voorjaarsmake-up ook de oogscha duwpotloden. Verscheidene firma's hadden die al. De nieuwe potloden van Lancóme zijn fijn in gebruik. Niet te hard en erg licnt bij het aanbrengen. Er zijn in totaal zeven tinten (twee blauwe, twee groene, twee bruine en een witte). De prijs per potlood is f 5,95. Ju vena heeft make-up voor de zomer in Chinese stijl gehouden. De kleuren hebben daarom allemaal iets oriëntaals. Er zijn drie nieuwe tin ten nagellak en lipstick: rare or chid (paars-roze), coral garden (oud rose en fresh mago (oranje-rose). De kleuren oogschaduw zijn lotus pink vrose) palmleaf (grijs-groen) en bar racuda blue (grijs-blauw). Die restjes nagellak, die helemaal dik zijn geworden en niet meer bruikbaar te maken, kunnen een bron van ergernis zijn. Het Zwitserse make-uphuis Mavala heeft daar een oplossing voor gevonden. De nagel lak wordt in heel kleine flesjes ge daan; "de mini-colors. Er zit net ge noeg in om de kleur leuk te blijven vinden. De kleine flesjes, die door Payot in Nederland worden geïm porteerd kosten f 3,95. Verbranden tijdens het zonnen- baden, het overkomt iedereen, on danks alle cremes en lotions toch nog wel eens, Estée Lauder heeft een preparaat gemaakt dat uitdro gen en vervellen voorkomt en bo vendien een verzachtende werking heeft voor de roodgloeiende huid. De naam van het preparaat „après sun cooling moisturetra temenit". De serie oogschaduw van Marga- rete Astor is uitgebreid met 3 nieuwe kleuren goud-bruin en beige bruin. Tinten die voor de nieuwe zomer make-up zijn gecreëerd. Astor komt ook met. een duo-serie (groen/blauw groen/beige en blauw'zilver. De duo doosjes kosten f 5,25 „De mensen hebben mij gekozen omdat ik gezond verstand heb", zegt de Amerikaanse-mevrouw Sally Stan ford, tweeënzeventig, die tot burge meester van haar woonplaats Sau- salito is geaozen. Ter gelegenheid daarvan gunt weekblad Time de lezer een blik iri "het verleden" van de burgemeesteressein de jaren der tig en veertig exploiteerde zij in San Francisco een weelderig ingericht „besloten huis" voor een cliëntèle met klinkende namen. Een romeins bad was een van de attracties in haar onderneming die. naar men zegt topseizoenen beleefde wanneer in de buurt conferenties op wereld niveau werden gehouden. In 1947 stapte Sally uit het vak, opende een restaurant en begaf zich in de poli tiek, een stap die na vele misluk kingen tot bovenvermeld succes heeft geleid. Sally vindt dat het hoog tijd wordt om de jacht op haar voorma lige collega's te sluiten. „Ze zouden de politie-agenten op andere kar weitjes moeten afsturen, en de meis jes met rust laten". Volgens een bericht in de medi sche rubriek van maandblad Ladies'- Home Journal was Alaska in 1974 de enige Amerikaanse staat waar geen enkel geval van mazelen is gecon stateerd. Dit succes wordt toegeschre ven aan het feit dat meer dan ne gentig procent van de kindertjes in Alaska wordt ingeënt, en aan een wet die inenting voorschrijft voordat de kinderen voor het eerst naar school gaan. „Hoewel er veel overeenkomst is tussen de kinderen Kennedy en de kinderen Ford, zijn de laatste verre weg de sympathiekste". Deze opmer king moet, volgens weekblad Paris Match, worden toegeschreven aan een van de veiligheidsagenten die de Amerikaanse presidentiële familie P egen te omringen. Het blad foto grafeerde Susan Ford, de achttien jarige dochter van de Amerikaanse president, terwijl ze als mannequin liep op een door een Amerikaans fa milieblad georganiseerde modeshow in Florida. De kapper van de ploeg was niet enthousiast: „Ze was niet opgemaakt en haar haren leken op touwtjes". Susan die in het dagelijks leven verslaggeefster is, heeft voor twee dagen mannequin spelen een honorarium van om en nabil twee duizend gulden gekregen op het strand als tijdens een feestje kan an poly amide-satin. Het Duitse oonsumtenblad DM is tegen houten afwadborstels. Plastic afwasborstels zijn veel hygiënischer, vindt DM. Hout droogt langzamer, waardoor de bacteriën langer de tijd hebben zich te vermenigvuldi gen. Ook heeft hout een ruwer op pervlak, waar ziektekiemen in kun nen gaan zitten, en uiteindelijk gaat het zelfs rotten. Ook plastic borstel tjes moeten overigens na de afwas altijd goed worden uitgespoeld om tegen te gaan dat het bacterie-nes ten worden. Haag-Delft een glimp opvangen van de grote societeitszaal. Daar, tussen het leer en het eikenhout, heeft zich sinds 1848 het gezelligheidsleven der corpsstudenten afgespeeld. Een le ven dat. tot voor kort. nóg bol stond van de tradities, rituelen en privile ges. De maatschappelijke veranderin gen van de afgelopen tien, vijftien jaar hebben het corps echter niet onberoerd gelaten. Ontgroeningsta ferelen zoals die vroeger gebruike lijk waren, kamen nu niet of nauwe lijks meer voor. De tijd dat men el kaar op de sociëteit aansprak met „amice" of „kaerel" en de wereld onderverdeelde in corpsleden, oud- orpsleöen en gewone mensen is voor bij. Dé gemeenschap is een gemeen schap geworden en alle TH-studen- ten die er 160 gulden voor over heb ben kunnen er lid van worden. Zelfs als ze van het vrouwelijk geslacht zijn. Op 24 maart is het corps door de knieën gegaan. Na jaren van dis cussie over het wel of niet toelaten van vrouwelijke studenten en com promisregelingen (o.k. maar alleen op vrijdag en zondag) is de knoop doorgehakt. Met 73 procent van de steramen voor werd het Senaatsvoor- stel om te fusioneren met de Delft- sche vrouwelijke studentenvereniging (DVSV) en dus het lidmaatschap open te stellen, aangenomen. Hoewel de beide verenigingen al ge neraties lang een nauwe band on derhouden en er in 1974 al een soort samenwerkingsverband tot stand kwam, is de beslissing er toch een die diep ingrijpt in het societeits- leven. Getuige de stemmingsuitslag is het dan ook geen zaak waar het hele corps achter staat. Tijdens de eerste vergadering die begin maart aan de integratie werd gewijd, wist de Senaat zelfs geen tweederde meer derheid voor het voorstel te winnen. „Er werden allerlei emotionele te genargumenten gebruikt", zegt Se- naatspresidenit Aik Schoots. „De meisjes zouden het zelf niet leuk vinden, het sfeertje van ouwe jon gens krentenbrood zou verdwijnen. Je zou niet meer met elkaar kunnen omgaan zoals je dat gewend was, kortom er is wel wat verzet geweest. Aan de ene kant wel begrijpelijk want natuurlijk, je gaat je toch an ders gedragen als er meisjes bij zijn". Bij de Delftsche vrouwelijke stu dentenvereniging was ook niet ieder een even enthousiast. Carlet de Vries, DVSV-bestuurslid: „Het corps heeft meer dan duizend leden, wij hebben er ongeveer vijftig. Bij ons speelde voornamelijk de angst om op te gaan in de massa, om het knusse van zo'n kleine club kwijt te raken". Men is het toch met elkaar eens geworden. Het corps zal zijn oubol ligheid verliezen, de DVSV het thuis- van-hiuis imago. De fusiebegelei- dingscaramissie staat echter klaar om het hoofd te buigen over de prak tische problemen en eventuele frus- st/raties in het oorps-nieuwe-stijl. De emancipatie strekt zich helaas niet (nog niet?) uit tot de Senaat. Senaatscommissaris Roeland Haver kamp Begemgnn reageert met een verontrust „Nou> nou", op de veron derstelling dat er binnenkort toch wel een vrouw bot het bestuur zal toetreden. Even later wordt er toe gegeven dat het niet ondenkbaar is dat het nooit zover komt, maar erg gecharmeerd is men niet van het idee". Misschien als we een capabele vrouw kunnen vinden". Hoe dan ook, om nu al te stellen dat het corps het corps niet meer is, gaat te ver. Vrouwen mogen wan neer ze maar willen het sociëteits gebouw betreden. Dat is alles. De dames van het DVSV-bestuur en de heren van de Senaat in de so- citeitszaal. De kruising tussen een Amerikaan se buffel en een gewone koe heeft een nieuw soort rund opgeleverd: de beefalo. Het vlees van de beefalo is bij zonder eiwitrijk en het bevat minder vet. De smaak is heel goed zegt men in de VS en de braadtdjd is slechts een kwart van dat van ge woon rundvlees. Het is nog niet bekend wanneer het Beef aiovlees naar Europa komt. Al dus het vakblad Het Levensmidde- leribedrijf. Alweer 45 prooent van de mannen scheert zich od de ouderwetse manier met schermes en zeep of creme, zo blijkt uit een marktonderzoek. Als oorzaak geeft men de hang naar het verleden, die zo in de mode is. maar ook de verbeterde nat- scheersystemen die nu in de handel zijn. Vooral bij mannen vanaf 25 jaar neemt de populariteit van nat- scheren toe. Van de twee miljoen Nederlanders die scheermes en zeep gebruiken wis selt een deel dit af met elektrisch scheren. DAMESMODE in exclusief jonge stijl... AMSTERDAM Je kunt tegenwoordig nog nauwelijks spreken over een hadmode; de fabrikanten van badkle ding hebben hun collecties zo uit/jebreid en geperfectio neerd dat de omschrijving „garderobe voor een strand- vakantie" eigenlijk veel beter is. Triumph International heeft voor zo'n strand-va- kantie een schitterende gar derobe ontworpen. Bikini's, badpakken, jurken en kimo no-jasjes, allemaal van het zelfde fraai gedessineerde sneldrogende materiaal. Kle ding van de eerste duik tot de late uurtjes van de party. In de combini-serie geeft Triumph de mogelijkheid een hoog broekje met een klein bh-tje te combineren. Zo'n totale bikini komt dan op nog geen vijftig gulden. Bij de bikini's en badpakken maakt Triumph bijpassende poncho's, sjaals en handdoe ken. Bij veel modellen is de ovaal uitlopende v-hals weer favoriet. Belangrijk is ook de „bandeausnit"Hier bij zijn verscheidene modellen, die door ingeregen bandje op maat kunnen worden aange trokken, zodat de bh precies de buste omvat. Voor al diegenen die 20- denier garens toch een beetje te dun vinden, zeker na het zonnebaden zijn er fijne ki- mono-achtige badjassen van badstof en grappige pakken van nicky-velours. In die serie o.m. een shortje met wijde blouson te koop. HENRIËTTE V. d. HOEVEN Wie zo aan het sfeertje rondom wijn drinken verslingerd is, dat hij het liefst ook nóg zijn eigen naam op de etiketten zag staan, kan daar voor terecht bij een van de grobe wijnimporteurs, Verlinden in Den Bosch. Verlinden stelt, ter gelegenhei van zijn 90-jarig bestaan, zijn klan ten in de gelegenheid wijn met „ei gen etiket" te 'bestellen. Als je Piet Verdriet heet, komt er op te staan „Cuvee Piet Selectdonne speciale- nent pour Monsieur Piet Verdriet". Grote pret bij iedereen aan wie u een wijntje schenkt. Maar wel een duur pretje, want je moet minimaal 120 flessen tegelijk kopen en ze kos ten f 5,95 per fles. In die flessen zit niets wat speciaal voor je is uitge zocht, zoals de opdruk suggereert, maar een gewone Beaujoiais zonder verdere bijzonderheden. Wel „eerlijk en aangenaam", zegt Verlinden. Rest afgezien van de investering, de vraag of veel mensen zin hebben om zo veel flessen van dezelfde wijn op te drinken. Verlinden beveelt het aar digheidje ook aan voor clubs en be drijven. Daar zal het wel meer zin hebben dan voor particulieren. Even voorbij het Princenhof (waar Willem van Oranje lafhartig etc.) en nog binnen de stankcirkel van de borrelnootjes, pindakaas en ande re zaken producerende Unilever-fa- brieken, staat sociëteit Phoe nix. hoofdkwartier van het Delftsch studenen corps. „Dé gemeenschap der mannelijke ingeschrevenen aan de Technische Hogeschool Delft", kan men in de oprichtingsakte le- Op warme zomermiddagen, als de balkondeuren openstaan, kunnen treinreizigers op het trajekt Den Samenstelling Henriëtte v. d. Hoeven Een gedessineerde bikini met vrij hoog broekje en bandeau-bh, eveneens van het sneldrogen elastan-jer- Een haltersluiting in elastan-jersey. De leverbaar in 14 kleuren.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 9