Bewoners willen uitzicht houden agenda kapper Honderd jaar Vechtpartijen in clubhuis en bar Van Wijlen overleden Paasspel Bewaken ambassades taak voor marechaussee LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Lelden Postbus 64 - Giro 67055. Telefoon: 071—14494L Nabezorglng van 18.00—20.00 u. Zaterdag van 16 00—18.00 uur. Te'efoon 071—130500. indien in gesprek 071—134539. Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement t 37,83 Per post f 48,25 Jaarabonnement 1139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers I 0,60 Abonnementsgelden DU vooruit betaling te voldoen. By automa tische overechryvlng geen ad ministratie- en Incassokosten. DINSDAG 20 APRIL 1976 DINSDAG De Burcht. Dienstenbond NKV. 8 u. Gemeentehuis Leiderdorp. Commissie Verkeer en Vervoer. 8 uur nam. Apotheken De dienst der apotheken in de regio Breest Smallenburg, Loevesteln 6, Leiderdorp, tel. 890000. Apotheek °Noorcf-Hofland. Thorbecke- weg 3. Voorschoten, tel. 071-762877; - *,e Apotheek. V'"—1 153274. b der apotheken i Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Rijn 44o. Spreekuur dag. van 23 uur njn.. ma. en dl. van 78 uur mm Telefoon •71-142144. Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaars afdeling Lelden. Advies bureau Roomburgerlaan 55. telefoon Gespreksavonden Gesp re ksa vonden Baha-1 hap Wo. 8 uur nam- Km 11. Oegstgeert. vr 8.16 i pndrtkplantsoen 26 L» Onderwljswlnkel Soplastraat 36. tel. schap Wo. 8 11. Oegstgeert. Hendriknlantsoen 26 Leiderdorp Onderwljswlnkel Soplastraat L_. 126325. Oeopend maandag t/m vrij dag van 12- 6 uur nam. Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman, Koornbrug- Heeg 7 (zijkant Stadhuis). Opeolngs- len ma., dl en woe. 11.0fr-12.00 u. en do.avond 18.80—20.00 uur Telef. dagelijks tUdens kantooruren- 143171. Centrum voor intermenselijke be trekkingen. Geopena ma. t/m vrij. 16.00-18.00 en van 19.30-23.00 uur. Oude RUn 88. tel 144000 Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15, Lelden. Voos hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d. In de gemeenten Lelden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar: telef 134687. SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. 071-125202. Voor allen die ln moeil«k- g en nacht te be- Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 149441 (ma t/m vrU. 9-10 uur Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden. Hooglandse Kerkgracht 4, tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 —12 uur vm en van 2—6 uur nam Dienstencentrum Noordelndsplem 2b. tel. 140483. Al gemene informatie dag. van 910 uur Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag avond van 7 tot 8 uur non. Sportmedisch Advies Sportmedlsch Adviescentrum, spreek- ZOETERWOUDE Op de al gemene ledenvergadering ismevrouw mr. I. L. E. Sprey-Sanders gekozen tot voorzitster van de Zoeterwoudse VVD-afdeling. Zij volgt in die func tie de heer Swaans op. die naar el ders is vertrokken. In het bestuur kwam verder mevrouw J. C. Rijntjes- Lindhout; mr. W. Bosman werd ge kozen tot secretaris. Op de goed be zochte ledenvergadering van de Zoe terwoudse WD werd verder gespro ken over de gemeentepolitiek. LEIDERDORP De „Van der Does Liethorp groep", een van de grootste zeeverkennisgroepen van Nederland, uit Leiderdorp kampt met leidingproblemen. Men heeft een schreeuwend tekort aan schippers, circa 25 Jaar oude leiders of leidsters, die met Jeugd van 7 tot 17 Jaar om willen gaan. Alle informatie daarover is voor hen die schipper willen worden verkrijgbaar op teefoon- 890551. Uitbreidingsplan „Ter Weer" Wassenaar niet de middelen ter voorkoming van acuut gevaar. Bovendien spe len bij werkelijk gevaar voor gijze lingen ook andere zaken als bij voorbeeld diplomatiek prestige *n rol. Deze kunnen naar zijn mening niet door de plaatselijke overheid worden voorzien. Mr. StaaJb meent dat de regering voor mankracht moet zorgen, waarover de burge meester overigens in eerste instan tie het bevel moet kunnen voeren. Tot en met 11 mei ligt in Wassenaar het ont werp-bestemmingsplan „Ter Weer" ter visie. Dat plan regelt de bestemming van een gebied van 110 hectare begrensd door de Oost- dorperweg, de Hogeboomseweg, de Maaldrift, de Rijksstraatweg en de Deylerweg. Deze officiële tervisielegging volgt na een periode van vooroverleg en inspraak, die in totaal 36 schriftelijke reacties heeft opgeleverd. LEIDEN Veel tumult (heerste er gisteravond in het Vijf Havenhuis aan de Hoflaan. Het rumoer ont stond toen' zeven jongelui zonder te betalen een disco-avond bij wilden wonen. Bij de pogingen van het ze vental om binnen te komen werden ook bezoekers lastig gevallen. Aan het verzoek van de inmiddels ge waarschuwde politie om zich te ver wijderen gaven de zeven Jongeren geen gehoor. Op het moment dat vol gens de politie enige drang op het zevental werd uitgeoefend ging men de vier aanwezige politie-agenten met stoelen te lijf. Met geweld kon tenslotte de orde in het clubgebouw worden hersteld. Bij het overbren gen naar het bureau van de leider van de groep moest de politie van de wapenstok gebruik maken. Ook in een bar aan de Hoogland se Kerkgracht ging men in het afge lopen paasweekeinde op de vuist. Daar vielen in de naoht van vrijdag op zaterdag enige Marokkanen een vrouw lastig. De echtgenoot van de vrouw nam dat niet, waarop een vechtpartij ontstond. Bij deze vecht partij, waaraan in totaal zeven Ma rokkanen deel zouden hebben geno men, werden twee Leidenaars ge wond. Een 29-jarige stadgenoot kreeg een snee boven het linkeroog, 'n 20- jarige jongeman een diepe snee in de rechterhand. Beiden moesten door de EHD naar het St. Elisabeth-zie- kenhuis worden overgebracht. Er zouden bij deze vechtpartij messen zijn gebruikt. De politie stelt een onderzoek in. JEUGDIGE DIEVEN GEPAKT LEIDEN De Leidse politie heeft vrijdagmiddag, drie Haagse jongens in de leeftijd van zeventien tot negentien jaar op heterdaad be trapt, toen zij probeerden ln te bre ken in een accountantskantoor aan de Zoeterwoudsesingel. Het bleek dat het drietal tevoren een portemonnee met vijftig gulden hadden ont vreemd in een restaurant aan de Kaiserstraat. Eenmaal aan de Haag se politie overgegeven bekenden de drie jongens tien inbraken in de Re sidentie te hebben gepleegd. De Haagse politie op haar beurt heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee jongens uit Leiden aan gehouden, die met een in hun woon. plaats gestolen auto een aanrijding hadden gehad. De auto, die vrijdag avond op de Beestenmarkt was weg genomen, werd bij deze aanrijding geheel vernield. Van de twee jongens resp. 16 en 19 jaar, was de oudste vorige week tijdens een achtervol ging door de Leidse politie met een auto op de Lage Morsweg uit de bocht gevlogen. OEGSTGEEST De stichting jeugd- en jongerenwerk Oegstgeest organiseert ook dit jaar in de paas vakantie weer een aantal activiteiten. Een daarvan is het spel „De ronde van Nederland", dat morgen ge speeld wordt. Kinderen van 6 tot 9 Jaar en van 9 tot 15 jaar kunnen daaraan meedoen. De start is voor de kleintjes tussen 13.30 en 15.00 uur bij het gemeentecentrum, de laat ste groep start tussen 15.30 en 17.00 Burgerlijke stand Er is ondermeer een uitvoerige brief van de gezamenlijke bewo ners van de nieuwe woningen aan de Seringenlaan, die bezwaren ma ken tegen de in het plan opgeno men woonbebouwing in het gebied, waarin nu de honkbaJvelden van de American Baseball Foundation gelegen zijn. De bewoners voeren aan dat zij. toen de woningen ge bouwd werden, mochten rekenen op een vrij uitzicht op paiken, sport velden en een jachthaven. Burge meester en wethouders stellen daar tegenover, dat van gemeentewege nimmer is bevestigd dat het vorige bestemmingsplan een vrij uitzicht waarborgde. „Er heeft overigens een", aldus B. en W.", een zorgvuldige belangen afweging plaats gehad. In het ka der van de studie ter voorbereiding van een ontwerp-structuurplan voor de gemeente is een uitvoerig onder zoek gedaan naar mogelijke plaat sen waar nog gebouwd zou kunnen worden. Het aru aan de* orde zijnde terrein kwam als een van de nog maar weinige mogelijkheden uit de bus". Burgemeester en wethouders kunnen zich voorstellen dat de adressanten de bestemmingswij ziging niet toejuichen". Maar er mag van hen -toch begrip worden verwacht dat de gemeente de zaak in een wat ruimer verband dient te bezien dan alleen vanuit het standpunt van de bewoners van de Seringenlaan", aldus het college dat er verder op wijst dat niet alle be woners in gelijke mate bij het wo ningbouwplan betrokken zijn. Iets meer dan de helft van de bewo ners zal niet rechtstreeks op de te bouwen woningen uitkijken. Naar aanleiding van een brief van het bestuur van het S. Adelbertool- lege - dat zoals bekend op het vroe gere remiseterrein een nieuw school gebouw zal laten verrrijzen - merken burgemeester en wethouders op dat •het voetpad tussen het parkeerter rein en het schoolgebouw zo gepro jecteerd zal worden dat het bereden zal kunnen worden door brandweer, ambulances en leveranciers, 'n par keerterrein van 100 auto's by het nieuwe schoolgebouw wordt door burgemeester en wethouders voldoen de geacht Naar aanleiding van een brief van de handbalvereniging "Olympia "72" die in het plan sportvelden krijgt hebben burgemeester en wethouders de mogelijkheid geopend ten noord oosten van d^ boerderj "Huister Weer" een nieuw clubgebouw te stichten. Er is sprake van geweest dat de boerderij als zodanig dienst zou kunnen doen, maar de afstand tot de velden is daar te groot voor. Bewoners van de Seringenlaan in Wassenaar vrezen dat hun uitzicht zal worden weggenomen wanneer de bebouwing op de honkbalvelden van de American Baseball Foundation doorgaat. Onder de schriftelijke reacties op het ming tegen de uitbreidingsmogelijk- van de camping waarop geen vaste ontwerplpan zijn om. brieven van heden van de camping "Maaldrift" standplaatsen zullen komen, eigenaren van gronden die in het antwoorden burgemeester en wethou- De in de inspraakperiode ingezonden plan vallen, van de Algemene Ver- ders dat deze camping duidelijk in reacties zijn geen bezwaarschriften, enging voor Natuurbescherming, van een behoefte blijkt te voorzien. De Bezwaarschriftral kunnen nu worden de Ku'lturele Kern Wassenaar. Op gedachte uitbreiding moet gezien ingediend zolang het plan ter visie bezwaren van on. de Natuuiibescher- worden als een zelfstandig onderdeel ligt. LEIDERDORP Burgemeester Van der Have en diens echtgenote hebben gisteren een bezoek ge bracht aan de 95-jarige mevrouw D. Knegtmans, de oudste inwoonster van Leiderdorp. Mevrouw Knegt mans, die in het bejaardencentrum de Dillenburg woont, kreeg van de burgemeester een fruitmand. üciteren was onder andere loco-bur gemeester Marselis van Voorschoten die een cadeau overhandigde. VOORSCHOTEN Op 70-jarige leeftijd is overleden de heer H. A. van Wijlen, voorzitter van de Stichting Kasteel Duivenvoorde. De heer Van Wijlen heeft zich bijzon der ingezet voor het instandhouden en het inrichten van het kasteel als bewoond museum. In samenwerking met de freule richtte hij met enke le Voorschotenaren de Stichting Duivenvoorde op. Na het overlijden van Baron Schimmelpenninck van der Oye in 1971 werd hij benoemd tot voorzitter van de stichting. Dat het kasteel Duivenvoorde bekend geworden is als museum en vooral een kasteel waar stijlvolle uitvoe ringen plaats vonden, is liet werk geweest van de heer Van Wijlen. De Hervormde Gemeente van Voor schoten en Veur verliest een trouw lid. die vele functies binnen de ker kelijke gemeente verricht heeft. Vanmiddag werd in de hervorm de Dorpskerk om 14.30 uur een rouwdienst gehouden, waarna de begrafenis elders plaats vond. LEIDERDORP in de vacature van ds. Honnef in Leiderdorp is be roepen ds. A. W. J. A. Knorth uit Diepenveen. VOORSCHOTEN Dit weekend feest werd gevierd met ondermeer bestond de Voorschotense kappers- het ouderwets scheren van de klan- zaak Teske honderd jaar. Dat eeuw- ten. Onder diegenen, die kwamen fe- Reggae-formatie "Cake" Eerste paal Het gaat er dan eindelijk van komen. Volgende week maandag om half elf wordt in het Mors- kwartier de eerste paal geslagen voor het nieuwe schoolge bouw voor slechthorende en spraakgestoorde leerlingen. Om precies te zijn in de Robijnstraat. De leerlingen gaan daar 's morgens in optocht naar boe. Na afloop wordt in het huidige schoolgebouw aan de Vrouwen kerkhof een pannekoek gegeten en 's avonds is er een rammel- markt?fancy-fair. Veemarkt Rondleidingen voor lagere scho len over de veemarkt van de Groenoordhal zijn dit jaar niet meer mogelijk, want de agenda Is vol. Zij die toch hadden willen komen kunnen zich in verbinding stellen met de haldirectie (120045) Veemarkt 2 De bouw van de runderhal ver loopt overigens voorspoedig. Men is voor op het schema, zo dat de opening vermoedelijk al een paar weken eerder, dus me dio augustus, kan worden gehou den. Reggae Morgenavond is er in bar/bode ga Barxera een optreden van de Nederlandse reggae-formatie: "Cake", (zie foto). De groep brengt "zonnige klanken uit Ja maica" en heeft onlangs de eer ste single op de markt gebracht Kenner Joost den Draaier tipt "No Money, no love" voor een plaats in de top tien en dat zal volgens hem allemaal binnen vijf weken moeten gebeuren. De toe gang tot het concert kost drie gul den; aanvang tien uur. WASSENAAR Voor perma nente bewaking van ambassades is het gemeenteiyk politie-apparaat onvoldoende uitgerust. Deze bewa king is dan ook een zaak voor de marechaussee, zo zei de Wassenaar- se burgemeester mr. K. Staab in 'n al twee jaar geleden versohenen no ta. Naar aanleiding van uitlatingen van de korpsleiding van de Haagse politie heeft het Wassenaarse ge meentebestuur nog eens op de in houd van deze nota gewezen. Ook de Haagse politie heeft zich op het standpunt gesteld dat bewakings- werk in de eerste plaats een taak voor de marechausse is. 'Tn Wassenaar heeft het gemeen telijk politiekorps reeds jaren gele den een uitbreiding ondergaan, waarmee het zogenaamd rijdend toezicht op de circa twintig residen ties van ambassadeurs kan worden opgevangen. Bij dreigend of acuut gevaar moet bijstand van de ge meente gevraagd worden. De ge bruikelijke bijstandsregeling is ech ter voor bewaking van een meer permanent karakter ongeschikt", aldus mr. Staab in zijn nota van juni 1974. Hij stelt verder dat niet alleen van mankracht, maar ook materieel daarbij een rol speelt. Het politiekorps heeft naar de mening van de Wassenaarse burgemeester

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2