Rijvers geeft de voorkeur aan 'zwoeger9 Lubse Twijfels bij St. Etienne Volle bak vanavond. Quick Boys ronde verder Zelfs Beckenbauer zeker van overwinning Bayern Johan Cruijff zet zijn handtekening Opstelling PSV geen geheim Fransen volledig Bernabeu dreigt met een boycot pJSDAG 14 APRIL 1976 PAGINA 17 BARQELONA Johan Cruijff I heeft gisteren in Barcelona zijn handtekening gezet onder het con tract dat hem voor nog een Jaar zal binden aan FC Barcelona. Dit gebeurde in de perskamer van het Nou Campstadion, kort voor het vertrek van de ploeg naar Li- verpool. waar vandaag de tweede wedstrijd voor de halve finales van het UEFA-cuptoernooï wordt gespeeld. Liverpool kan bogen op een voorsprong van 1-0. In het nieuwe contract van Cruijff is een slausule opgenomen waarin staat dat de Nederlander niet voor 'n andere Spaanse club mag tekenen indien hij besluit na afloop van het contract niet bij Barcelona te blijven. Financië le details zijn niet bekend ge maakt. Volgens clubvoorzitter Agustin Montal zijn de voorwaar- deri echter ongeveer hetzelfde als in de afgelopen jaren. "Ik heb me voor niet langer dan één jaar wil len binden omdat ik de eer aan mezelf wil houden zodra ik merk dat mijn prestaties minder wor den", verklaarde Cruijff gister middag. Moezame zege op derdeklasser DESTO UTRECHT Quick Boys heeft ich gisteravond geplaatst voor de :wartfinales van de KNVB-beker. □e Katwijkers wonnen met 1-0 de lastige uitwedstrijd tegen de Utrecht se derdeklasser DESTO, die bepaald geen hoogstaand voetbal liet zien maar door middel van veel enthou siasme lange tijd volwaardig tegen stand bood. Trainer Perdijk benutte oo kdit duel om enkele jeugdspelers uit te proberen. Jaap de Zwart speel de weer een uitstekende partü in het hart van de defensie, Leo Hoek kwam vooral na rust tot goed voetbal en doelman Arend v.d. Oever greep en kele malen goed in om de zege vei lig te stellen. Quick Boys kreeg al voor rust de mogelijkheden op een voorsprong. Jaap Heerikhuisen en Joep den Hollander (die zich goed kweet van zijn nieuwe taak als aan vallende middenvelder) konden de juiste richting echter niet vinden. Wim v.d. Plas vond die wel halver wege de tweede helft. Met een harde zuivere schuiver zorgde de spits, die zijn schotvaardigheid lange tijd kwijt was, maar de laatste tijd goede po gingen onderneemt die terug te vin den, voor het enige doelpunt. Dat bleek genoeg voor de winst, al moest doelman v.d. Oever even later door het houtwerk geholpen worden. Al met al geen hoogstaande, maar toch nuttige 'oefenpartü' voor Quick Boys dat aanvallend niet sterk voor de dag kwam maar wat betreft de achterste linie de juiste formatie lykt te hebben gevonden. Heerlijk, helder Heineken. Trainer Herbin (links) arriveerde gisteren met zijn spelers in Eindhoven. De Franse trainer toonde zich niet erg optimistisch over zijn kansen. EINDHOVEN Zonder enig voorbehoud heeft PSV gisteren al de ploeg bekend gemaakt, die vanavond tegen St. Etienne zijn finaleplaats in het Europese bekertoernooi van de landskam pioenen moet afdwingen. Een elftal zonder verrassingen al koos Kees Rijvers Lubse in plaats van Dahlqvist die de laatste weken vaste keus was. PSV speelt met Van Beveren, Krijgh, Van Kraay, Stevens en Deijkers, Willy van de Kerkhof, Poortvliet en Van der Kuylen, René van de Kerkhof, Lubse en Edstrom. Op de bank zitten Van Gerven, Quaars, Strik, Dahlqvist en Deacy. Ryvers liet dé onthulling van de op stelling over aan Eindhovens burge meester mr. J. van der Lee, die gis termiddag op het stadhuis vertegen woordigers van beide ploegen ont ving. Rijvers vertelde daarna: „Er is geen enkele reden tot geheimhouding. Voor thuiswedstrijden wil ik altijd de ploeg tenminste een dag van te vo ren bekend maken. Als ik het des ondanks niet doe, gebeurt dat alleen maar omdat er blessures zijn of in ieder geval twijfels. Niemand heeft iets aan een opstelling die later-ge wijzigd wordt, net zo min is het nüjn gewoonte om heel lichte blessures op te blazen tot iets verschrikkelijks. Daarom zeg ik liever niets als nog niet alles zeker is. Een opstelling op dinsdag betekent in feite alleen maar dat de elf genoemde spelers voor de volle honderd procent fit zijn". Waarom Lubse in plaats van Dahl qvist? Rijvers: „Wanneer Lubse goed speelt, doet hij dat anderhalf uur Dahlqvist zie Je wel eens een half uur of een kwartier voor tijd terug vallen. De keuze van Lubse is het resultaat van het afwegen van alle factoren. Iets dat zwaar meetelde was mijn overtuiging dat Lubse een heel klein beetje zelfvertrouwen mis te om op de top van zijn mogelijkhe den te spelen. Indien ik hem dat ver trouwen geef door hem op te stellen, dan heeft ieder erbij gewonnen". Rijvers sprak gisteren uiterst koel. academisch bijna over de belangrijk ste wedstrijd van zijn PSV. Dat na melijk is PSV St. Etienne zonder twijfel. Om persoonlijke redenen voor de coach. Rijvers Immers behoorde tot het elftal dat het eerste Franse kampioensohap naar St. Etienne bracht, meer echter nog om het pres tige. Rijvers voelt het neg altijd als een groot onrecht dat zijn elftal in de strijd om de nationale populari teit nog een straatlengte achter ligt bij Ajax en Feyerioord. In z'n beste Frans, dat is zeer goed. liet hij. toch een beetje bitter Franse verslag gevers weten dat de kwalificatie via Hajduk Split door velen als geluk werd beschouwd. „Mijn ploeg wordt veel kritischer begeleid dan Ajax of Feyenoord. Misschien dat daaraan pas wat veranderd als we één keer finalist zijn geweest". Rijvers daar over kan geen enkel misverstand be staan wil niets liever dan dat. UEFA-team wint CANNES Het Nederlandse ÜE- FA-elftal (spelers van 16 tot 18 Jaar) is het internationale paastoernooi in Cannes begonnen met een verdien stelijk gelijkspel (2-2) tegen de win naar van het vorig Jaar, Mexico. De ze stand was al bij de rust bereikt. Tot tweemaal toe moesten de jeug dige Oranjespelers tijdens dit laat op de avond gespeelde duel een voor sprong uit handen geven. Beide ker- ren zorgde Johnny Metgod van Haarlem voor de treffer. MüNCHEN Na de inciden ten aan het einde van de eerste halve finalewedstrijd in het toer nooi om de Europa Cup I tussen Real Madrid en Bayern München wacht de Spaanse kampioens- ploeg een fikse straf. De straf - commissie van de UEFA heeft daarover nog geen beslissing ge nomen. Dat gebeurt pas na de re- turnwedstriid in München. Don Santiago Bernabeu, de grote baas van Real Madrid.' heeft tegen een eventuele straf nu reeds ge protesteerd. Hij dreigde met een boycot als zijn club een zware straf krijgt. Bernabeu zei: "Als wij gestraft worden voor de da den van één dronken supporter, zal mijn club voorlopig niet meer aan Europa cup wedstrij den deelnemen". MÜNCHEN Bayern München voor de derde achtereenvol gende keer Europacup-finalist? Geen mens die twijfelt, Gert Müller die zijn duim demonstratief naar me opsteekt, „we win nen", zegt hij eenvoudig. En dan, alsof hij het grootste geheim van de wereld onthult, fluistert Duitslands meest gevreesde midvoor „Ik heb toch immers 49 Europacup-doelpunten op mijn naam staan. Dacht je dat ik me de kans zou laten ontne men om de 50e er tegen Real Madrid in te schoppen?" Nooit tevoren was de stemming zo uitbundig in Bayerns trainingskamp. De bedachtzame Franz Beckenbauer, die zich zelden aan prognoses waagt. X die zegt nu: „Real is gemakkelijker te kloppen dan Kaiserslautern". Ver baasde gezichten en een gestameld: maar het was toch Kaiserslautern dat Bayern afgelopen zaterdag ten val bracht? „Daarom juist", glim lacht keizer Franz raadselachtig en weg is hij. Want het onooglijke man netje Dettmar Cramer kan zelfs voor zijne keizerlijke hoogheid streng zijn en er staat nu eenmaal verplicht rusten op het programma. De sfeer is goed daar in het hotel Bachmair. Even leken donkere wol ken zich gisteren nog boven het bal dadige Bayern-gezelschap samen te pakken toen clubarts Erich Spann- bauer verontrust meldde dat Sepp Maier nog helemaal niet bij hem was geweest. Maar doelman Sepp, bleek allang weer aan het werk te zijn, trainde hard en zei dat hij geen dok ter meer nodig had. Trainer Cramer en Erich Spannbauer haalden opge lucht adem. En de clubarts vertelde toen dat hij goede moed had dat zelfs Johnny Hansen de val van Real nog zou kunnen meemaken. Weliswaar had hij Hansen uitdrukkelijk bevolen om met een wollen shawl om de nek thuis te blijven, want de bof is be smettelijk en stel Je voor dat hij hier in het trainingskamp zijn collega's zou aansteken. Het slordige bedrag van 1,8 miljoen D. Marken zal de club Bayern Mün chen vanavond aan recette- en tv- redhiten onsvangen, bij winst krijgen de acteurs 20.000 markt de man uit gekeerd. Bayern München—Real Ma drid krijgt een extra interessant tintje omdat Paul Breitner,- de man die ooit zwichtte voor een stapel Spaanse peseta's, by die gelegenheid even terug is van weggeweest. „Een gewone wedstrijd", haastte Breitner zich gisteren by aankomst in Mün chen t'? zeggen. Ken gewone wedstrijd en dat de Franz Beckenbauer twijfelt niet: „Bayern plaatst zich". beste moge winnen". De Joegoslavi sche trainer van Real, Miljan Mil- janic: „En wie de beste is dat zal spoedig een ieder duideiyk zijn. Want de nederlaag van Bayern tegen Kai serslautern zou best eens door kun nen werken". Op spijtige toon: „Jam mer van Martinez. Die hield aan het eerste duel in Madrid een gebroken neusbeentje over. Het niet meespelen van Velasquez valt m.L weg doordat Breitner, die veel directer is in zyn sped, er weer by is". Tot slot: „Wordt dit, gelet op de ongeregeldheden zo als die zich na afloop van Real— Bayern plaatsvonden, voorlopig Ma- drids laatste Europacup-duel? Mil- Janic: „Wie dat zegt is een vyand van Real. Tenslotte is het een Jochie van 14 geweest, die Müller en scheidsrechter Linnemayer neer sloeg. Ik heb begrepen dat de UEFA vrijdag rechtspreekt. In dat verband kan ik je zeggen dat, indien de UEFA zich onrechtvaardig ten opzichte van Real zou opstellen, een zekere don Santiago Bernebeu er ook nog is. Die man schynt de nodige pylen op zijn boog te hebben. Dus laten ze oppas- EINDHOVEN De blessureproblemen bij St. Etienne zijn voorbij, de twijfels bleven. De Franse ploeg zal vandaag in de zelfde formatie als twee weken geleden tegen PSV aantreden. Bij aankomst in Eindhoven bleek die mogelijkheid niet aan wezig. Vooral Synaeghel had veel last van zijn linkerenkeL Maar daarvan was gisteren bij een wel zeer lichte training op het PSV-veld nauwelijks meer iets te merken. Evenals zijn ploeggenoten traan- de de Neeskens-achtige middenvel der volledig mee. Hem wacht de taak Van der Kuylen het spelen onmoge lijk te maken. Ook Bathenay en Ro- cheteau, die 24 uur tevoren nog licht gekwetst waren, zullen in de beslis sende ontmoeting in de halve finales aantreden. Dat nam in ieder geval één zorg weg bij de jeugdige (36), roodhari ge Robert Herbin, de trainer van de Franse topploeg. Bij het zien van de opstelling van PSV lachte hij zelfs: "Dit is niet de sterkste ploeg, daarvan ben ik overtuigd". Hij doelde vooral op het niet meespelen van de Brit Deacy, waarvoor hij nogal wat angst had gehad, zeker als Deacy in combinatie met Ed- slröm zou spelen. Maar Herbin ver bloemde er toch een beetje zijn wa re mening mee. Want de serieuze, enthousiaste oefenmeester, die als 18-jarige naar St. Etienne kwam al}» speler en nooit meer is wegge weest vindt de 10 van de eerste ont moeting geenszins reden voor en thousiasme. Herbin ogenschijnlyk' meer geconcentreerd dan zijn grol lende spelers, weet ook dat zijn ploeg thuis en uit nogal veel ver schilt Herbin, enigszins korzelig en kort af: "Het zal wel door de totale am biance komen. Bij ons is het bijna de hele tijd een heksenketel van aan moedigingen. Dat heeft een positie ve uitwerking op mijn spelers. Dat mis je in uitwedstrijden. Maar de precieze oorzaak zal altijd wel on vindbaar blijven. Het is mys terieus". De oefenmeester kon zijn angst in woorden nog wel enigszins verhul len, bij de training slaagde hij daar minder in. Terwijl hij zijn spelers overliet aan hun zelfdiscipline („Voor een Europa Cup behoef je ze niet te motiveren") werd doel man Ourkovic extra onder handen genomen. Hij weet, althans ver wacht, dat Curkovic zwaar onder druk zal staan. Ook de 0—0 van PSV tegen De Graafschap heeft aan die overtuiging niets afgedaan, al leen de hoop op een goed resultaat levendiger gemaakt. St. Etienne zal in principe in een 4—3—3 opstelling het Eindhovense sportpark betreden. Met Lopez te gen Edström. Herbin denkt er ook aan de donkere en snelle Janvion op René van de Kerkhof te zetten. Maar dat is een probleem voor hem, want dan aal hij Janvion van rechts naar links moeten laten af zwenken. En Farison op zijn beurt naar rechts. Dat lykt niet zo goed voor de rust in de Franse defensie. Een verdediging, die naar alle waar schijnlijkheid toch versterkt zal worden. Rocheteau zal naar het mid denveld afzakken en de gebroeders Revelli zullen dan de twee spitsen zijn. Maar verdedigen ligt niet zo in de lijn van de Fransen, die avontuur lijk zijn aangelegd. Voor resulta ten zijn echter vaker principes over boord gezet. Rijvers: %rAIs Harry goed speelt loet hij dat anderhalf uur".

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17