Parkeerruimte niet aantasten Ons Huis krijgt een opknapbeurt Kinderoptocht agenda komt in de knel Parkeren en bouwhoogte Burgerlijke stand bezwaar Engelse School Wethouder Drenth over Winkelhof Eerste Paasdag open huis in vernieuwd gebouw Saneringshesluit gaat voorlopig in ijskast LEIDERDORP „Om te voorkomen dat niet iedereen met zijn auto door de stad circuleert, op zoek naar een parkeerplaats, hebben wij die 1060 parkeerplaatsen in het bestemmingsplan Winkelhof gecreëerd", aldus wethouder Drenth van Openbare Werken gisteravond tijdens de bespreking van het ontwerp-bestemmingsplan Winkelhof. Hij gaf daarmee duidelijk te kennen De winkels liggen in Leiderdorp erg van Leiderdorp leefbaar en aantrek- het niet eens te zijn met de Leidse verspreid. Zij krijgen het eerst de kelijk te maken, ook voor winkeliers, rekensommetjes en bezwaren dat met kans zich in Winkelhof te vestigen. name de parkeervoorzieningen in Voor de winkeliers op de Splinterlaan Over de sport/voorziening dn Winkel- Winkelhof te grootschalig zouden zyn er geen moeilijkheden wlnkelcen- hof. zei Drenth dat er zonder de zyn. Hij vond het aantal parkeer- trum Santhorst zal er meer last van sporthal een plat dak zou komen, plaatsen redelijk. Als die zouden ver- hebben". Over de voorzieningen in eventueel met groenvoorzieningen er vallen krijgen de bewoners rondom het oude dorp herhaalde Drenth zijn op. Wanneer de tennishal er kamt het winkelcentrum last van de auto's, opmerkingen dat bijvoorbeeld de betekent dat concurrentie voor de We zouden eerder nog wat meer par- markt en andere vestigingen daar plannen van tennisvereniging De keerplaatsen moeten realiseren. „Het moeten blijven om ook het oude deel Munnik om een 'hal te bouwen. Daar- verstandig", aldus wethouder Eng- DINSDAG 13 APRIL 1976 Drenth: „Zonder de parkeer plaatsen teveel overlast voor de bewoners". tegenover staat dat De Munnik bij het gemeentebestuur kan klagen wan neer projectontwikkelaar Matser te veel huur voor de tennis accommoda tie zou wagen. VOORSCHOTEN De Oranje vereniging "Koningin Wilhelmina" heeft zorgen over het voortbestaan van een van de toppers uit de feest dag: de kinderoptocht. De kinderoptocht trekt nog steeds ieder jaar veel publiek en ook de kinderen zijn jaarlijks vol enthou siasme. Het onderwijzend personeel meent dat de voorbereiding voor de kinderoptocht het lesprogramma in de war gaat sturen. Enige jaren ge leden is het bestuur van de Kon. Wilheiminavereniging al afgestapt van de traditie dat alle scholen deelnemen aan de optocht. Er werd overeengekomen dat Jaarlijks de helft van het aantal scholen mee zou lopen. Inmiddels is het aantal basisscholen in Voorschoten ver minderd en zo bleven er voor dit Jaar vier scholen over, de Ds. Fort- gens, Vliet, Willibrord- en Nuts- school. Op het laatste moment heeft de Nutsschool meegedeeld geen deel te nemen aan de optocht, waardoor het aantal scholen is teruggelopen tot drie. Het bestuur van de Kon. Wilhei minavereniging zegt alle begrip te hebben voor eventuele moeilijkhe den bij het onderwijzend personeel, maar vraagt ook begrip voor het streven de kinderoptocht in stand te houden. De scholen in Noord- Hofland hebben allemaal afgezien van deelname aan de kinderoptocht. Het onderwijzend personeel meent dat de kinderen niet betrokken zijn bij het dorpsgebeuren. Zelfs het in zetten van muziekkorpsen, die de jeugd van en naar het centrum ha len en brengen werd afgewezen. Dit jaar kan de kinderoptocht op 30 april echter nog wel doorgaan, maar het bestuur gaat zich bezin nen op een grotere betrokkenheid van de scholen bij het feest op ko ninginnedag. DINSDAG Rijnsburgerweg Bureau^voor levei Hooigracht 38, Hulsvesting werkende jongeren. 7.30- gezinsvragen, spreekuur Stichting Nieuwe Rijn 20a. Vrouwencafé. Wereldwinkel. 't Breehuys, Breestraat activiteiten. 2.30-5.3 1.; Ouderensoos. 2-5 uur nam.; Volksdansen. 7-8.30 1 Morsweg 10. vergadering werkgroep Stedelijke Ontwikkeling en werkgroep Gemeentehuis Voorschoten. Volksgezondheid. 8 Leiderdorp, commissie bert Drenth, „het zo te laten. Ook de geplande bibliotheek; medisch cen trum; tennishal en dergelijke eisen hun parkeerruimte". Hij vond de op merking van het raadslid Jan Gor dijn (PPR) die de bewoners van Voorhof, Binnenhof en de Schansen- wijk met de fiets boodschappen wil de laten doen. niet van realiteitszin getuigen. „De mensen", aldus Drenth, „zijn helaas nog niet overtuigd van het gezonde van het fietsen. Vooral het doen van de wekelijkse bood schappen zal met de auto blijven ge beuren". Na de als nuttig ervaren discussies was Drenth verheugd na mens deze commissie te kunnen advi seren dat men akkoord ging met het stedebouwkundig aspect. Behalve Gordijn, ging iedereen akkoord met het aantal parkeerplaatsen. Over de zuigkracht van Winkelhof op ,,de winkel op de hoek", zoals Stui- venberg WD> opmerkte, antwoord de Drenth: „Het is duidelijk dat iede re winkel in dorp of regio concurre rend werkt. Er gaan winkels dicht. WOENSDAG Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit aiieeilstaan- Kennedylaan 11. Oegstgeest, infor- natie-avond Baha'i Gemeenschap, 8 Wereldwinkel. 9.30- De Overdekte. Begijntje, praathuis ZOETERWOUDE Met gepaste trots heropent de Hervormde Jeugdraad op eerste paasdag het verenigingsgebouw Ons Huis. Geen gebeurtenis met vele officiële genodigden maar een paar gezellige uren waarop de Zoeterwoudse bewolking welkom is om .kennis te nemen van de metamorfose die het interieur heeft ondergaan. Het bijzondere daarbij is dat de omvangrijke werkzaamheden in de afgelopen maanden geheel door vrijwil lige krachten zijn uitgevoerd. Nieuw Voordorp van de monumentenlijst VOORSCHOTEN Omcat men de monumentale waarde, na de in grijpende en minder geslaagde ver bouwing van het pand, gering acht te hebben GS besloten "Nieuw Voordorp'" in Voorschoten van de monumentenlijst te schrappen. Het college antwoordt dit op vragen van CHU-statenlid Nellien de Ruiter. Het schrappen is gebeurd om de eigenaresse van "Nieuw Voordorp", de Stichting Haagse Kindertehui zen, de kans te geven het pand af te breken. Overigens is nog niet bekend wat er met de gronden, die de bestemming internaat hebben, gaat gebeuren. Bier en snoep gestolen OEGSTGEEST Voor de twee de maal in korte tijd is er ingebro ken in een koffietent aan de Rijns burgerweg. Dat gebeurde in de naoht van zondag op maandag, toen inbrekers zich toegang ver schaften door met een schroeve- draaier een deur los te wrikken. Men ging er vandoor met bier en snoepgoed. Acht jaar geleden kwam het nieu we Ons Huis tot stand. Een gebouw speciaal bedoeld voor het jeugd werk. De begroting liet weinig ruim te voor een hixe inrichting die ove rigens allerminst als noodzakelijk werd gezien. Ons Huis kwam ech ter ook meer in trek bij niet-jonge- ren en mede door de gewijzigde in zichten rijpte het idee om het inte rieur een fikse "opknapbeurt" te ge ver. Daarbij werd de hulp ingeroe pen van de heer Aarts, binnenhuis architect uit Voorburg Diens groot ste zorg was om meer sfeer te bren gen in de grote zaal waarvan de in richting vooral was afgestemd op de sport. Tegen het plafond van lat werk werden donkere kurkplaten be vestigd wat een verlagend effect geeft. In het plafond kwamen tege lijkertijd een geheel nieuwe verlich ting en een zestal luidspreker boxen als onderdeel van een nieuw systeem, voor de geluidsinstallatie. De kop wanden werden van een donke re kleur voorzien en de zijwanden kregen een lichte tint. Schilder Arie de Jong 'die dit allemaal voor zijn rekening nam, maakte ook een ab stracte wandversiering waarvan er nog enkele zullen volgen. Oranje stoeltjes en gordijnen completeren het geheel. Nadat er, tot aan het eerste lus trum van het gebouw, pas op de plaats, was gemaakt is men sinds dien vrijwel permanent bezig ge weest met de aanpassing. Daartoe behoorde het geschikt maken van de kelder voor clubwerk en de ver vanging van de geluidsoverlast ge vende hete-lucht-verwarming door c. v. De halparty met bar en 't meest ingrijpend gewijzigd. Door het plaat sen van een tussenmuur werd de toegang tot de toiletgroep "gecamou fleerd" en zo ontstond er een afge scheiden ruimte die als garderobe dienst gaat doen. Er is nu een leu ke zithoek gecreëerd met moderne fauteuils en kubussen. Ook hier pla fondwijzigingen waardoor de bar nog eens extra wordt benadrukt. In de hal komt een permanente expositie van Kreatief Zoeterwoude, een gezel schap van amateur-schilders dat ook wekelijks zijn onderkomen vindt in Ons Huis. Een groepje van tien mensen, onder aanvoering van Jeugdraadvoorzitter Nijs Hulsbos, dat altijd al in de weer was voor Ons Huis, heeft er maandenlang vrije zaterdagen aan besteed om het ontwerp van de heer Aarts gestalte te geven. Daarmee werd een groot bedrag aan arbeidskosten be spaard. Penningmeester Karei van Muyden heeft f 12.000,- aan materia len uitgegeven. Dat eenzelfde be drag nodig zou zijn geweest voor de lonen indien het werk zou zijn uit besteed, is zeker niet te hoog ge schat. "En daarvoor hebben we nog geen cent nodig gehad", zegt secre taris Jan v. d. Voet die wel pogin gen heeft ondernomen om bij diver se instanties subsidie te verkrijgen. Om de zaak financieel draaiende te kunnen houden is doorlopende ac tiviteit vereist. Tijd voor een adem pauze is er na/uwelijks want als de ioterieurwerkzaamheden zijn afge rond wacht in mei weer de rommel- van harte welkom, markt die geld in het laadje •t Breehuys. Breestraat 19. Middag- activiteiten. 2.30-5 uur nam.; Repel- steel. 1.30-5 uur nam.; biologisch-dy- n&De C Pauwhof.' Rijksstraatweg 420. Wassenaar, informatie-avond "Welke grammafoonplaat moet ik kiezen?". DONDERDAG Valkboumanweg 236, Leider dorp. bijbelstudie Baptistengemeente. 8 lb. Wereldwinkel. 9.3 Pieterskerkstraat 1. werkgroep mio in voor kamerbewoners Noordeinde 2a.'Troef, groepen Yoga je Bixmenveai<BnM»xua MOJIWHC vtv.» Leembruggen, rullavond Phllatelica. Kleicursus, Repelsteel. 7.30- KofflebarJ3?ii uur HL». Marekerk, Studenten Muziekgezel schap 'Sempre Crescendo', voorjaars- Gemèentehuis, Oegstgeest. Raad. Stadhuis, commissie Ruimtelijke Or dening. commissie Sociale Zorg Maat- .--i'nali elpenAaij schappelijke Aangelegenheden. Ge zondheidszorg en Cultuur. 8 uur nam. De geheel vernieuwde hal Zoeterwoude. Kreatief Zoeterwoude richt sie en de Commissie Herstel Dorps - i ex- kerk zullen zich presenteren. Beeld- brengen. De Zoeterwoudse bevolking positie in en de Stichting "Oud houwster mevrouw Van den Bos is zondag tussen 11.30 en 13.30 uur Z jeterwoude", de Zendingscommis- is aanwezig met enkele van haar werken en er zullen dia's worden ver toond en een film over de sloop van het oude gebouw. Voor de kinderen is er een creche en poppenspel. Apotheken De avond-, nacht- der apotheken in c wordt waargenomen v door: Haven-ADotheel den. tel. 120085. Tevens Thorbeckeweg 3. Apotheek Noord-Hof- LEIDEN Geboren: Jacob zn v: Dierenhulpdienst Anna Pauiownastr. 15. Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, kattèn vogels e.d. in de gemeenten Beltmanden H. P. Jaj i Kesteren en W G. P. Maagdelijn; p. Chaudión .rrS: SOS-dienst Veenvliet; Marijn 1 M. J. Dissel velt; Conditie (ij Wis en waarachtig.' de lente is in het land, kom mee naar bui ten allemaal, er moet getrimd worden. De politie-sportvereni- ging en het Leidsch Dagblad doen daar wat aan. Op zaterdag 24 april is er in het Leidse Hout een Oranjeloop, waarvoor de nieu we politiecommissaris Van Voor den om elf uur het startsein geeft. Inschrijving voor drie af standen (3>a, 5 of 10 km) vanaf tien uur 's morgens aan de kassa van het sportpark. En wanneer de conditie dan weer wat op peil is: op Koninginnedag is er een jubi leumloop langs de Singels. In lichtingen: telefoon 764340. Conditie Weliswaar binnenshuis, maar toch goed voor de conditie, is de tafeltennisclub die iedere dinsdag middag tussen half drie en half vijf in het Vrije Tijdscentrum aan de Breestraat draait. Aan het ta feltennissen gaat wel een uurtje (onder begeleiding) trainen aan de "toestellen" vooraf. Kosten: f 25 per maand, inlichtingen tele foon 146449. Conditie (3) In hetzelfde centrum, wederom goed voor de lichamelijke gesteld heid, een cursus Jazz-ballet maar dan op de woensdagmiddag, want de dinsdagavondcursus zit al tjok vol. Wie mee wil swingen: binnen tien dagen opgeven in het cen trum. Abortus De demonstratie voor vrije-abor- tus (Wij vrouwen eisen, weet u nog) wordt komende zaterdag in Amsterdam gehouden. Ter voor bereiding trekt liet comité mor gen de wijk in en wordt er zater dag op de markt informatie ge geven. Angela AJ Het Leids vrouwencafé geeft van avond de voorstelling van een do cumentaire-film over de Ameri kaanse neger-activiste Angela Da- vis. plaats van handeling: Nieuwe Rijn 20a, aanvang: kwart over acht. Vakantie De burgerraadsman is moe en gaat op vakantie. Tussen 14 april en 23 april klopt u tever geefs bij hem aan, maar er is een lichtpuntje: de Leidse Rechts winkel in het Marinecomplex, is gewoon open, dus we zijn niet he lemaal aan ons lot overgelaten. VOORSCHOTEN Vijfentwintig bewoners van de Voorschotense wyk Bosgeest waren aanwezig op een hoorzitting over de te bouwen En gelse school in die wyk. Die school was aanvankelijk in Den Haag of Noordwijk geprojecteerd, maar die gemeenten wilden er niet aan. Sinds drie jaar onderhandelt de gemeente Voorschoten met de Engelse School over de verkoop van een terrein in Bosgeest. De bewoners hebben hiertegen echter grote bezwaren. In een tweetal bezwaarschrift-en vroegen zij zien ondermeer af, waarom Voor schoten zo graag een Engelse School binnen haar grenzen wil halen. Het zou beter zijn wanneer een dergelijke inrichting gevestigd zou worden in een regiocentrum, zoals Leiden of Zoetermeer vond men. Bovendien hebben zowel de leraren als de leer lingen geen enkele binding met Voor schoten. De wethouder van financiën. Hond met mes N. Oosterbaan, zei heel gelukkig te zyn met de vestiging van de school in Voorschoten. „Het wordt tijd dat het stuk grond onderhand eens geld gaat opbrengen en de vestiging van de school brengt werkgelegenheid (verzorgend personeel met zich mee", aldus Oosterbaan. Een groot struikelblok voor de be woners bleek de door hen te ver wachten verkeerschaos. De school mag dan wel gemakkelijk met het spoor bereikbaar zyn, het zou een WARMOND Op 15 april ver gadert de Warmonder commissie voor Financiën en Economische aan gelegenheden. Op.de agenda staat, ondermeer de keuze van de grond slag voor de in te voeren onroerend goed belasting. Verder wordt ge sproken over de aanschaf van meu bilair voor gemeentewerken en de beraming van de Jeugdsubsidie voor 1975. Aanvang van de verga dering is 20.00 uur. ijdele gedachte zyn om te veronder stellen dat betrokkenen ook daad werkelijk gebruik zullen gaan maken van het openbaar vervoer. Met name het parkeerprobleem zal moelijkheden met zich mee gaan brengen. Wethou der A. Eveleens van openbare werken verklaarde dat de gemeente in dit verband harde eisen zal gaan stel len aan de Engelse school. Ruiten ingegooid LEIDEN Van het brugwach tershuisje bij de Trekvlietbrug zijn in het afgelopen weekeinde tien ruiten ingegooid. De ruiten zijn met trottoirtegels stukgeslagen. Er ont stond daardoor een schade van f 3500. Op dezelfde wijze werden bij de clichéfabriek van Koningsveld aan de Jacob van Campenlaan vier ruiten beschadigd. Ambachtsheer; Ralf Cornell J. Mulder; Euphemia Cornelia dr i SOS - Telefonische hulpdienst. Maatschappelijk Werk Werk Oude Rtin 44c. Spreekuur dag. van 23 uur njn.. ma. en di. van 7—8 uur xun Telefoon 971-142144. Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaars afdeling Lelden. Advies bureau Roomburgerlaan 55, telefoon J. C. Strooker (0) (87) echtgenote G. Spadon (66) O. C. Bardoscta, ""ïi gehuwd Gespreksavonden Mercasol-jeugd haalt fors uit in de rug gestoken LEIDEN De Leidse politie heeft proces-verbaal opgemaakt te gen een 39-jarige inwoner van Oegstgeest, die met een zakmes 'n herdershond in de rug stak. De Oegstgeestenaar liep gister middag in de Leidse Hout te wan delen, toen een grote herder zijn hondje trachtte te benaderen. Het hondje, dat los liep, was daar ken nelijk niet van gediend, reden waarom de eigenaar naar zijn mes greep en op de herder instak. De bazin van de gestoken hond moest naar een dierenarts om haar dier voor de messteek te laten behande len. Ze heeft daarna bij de politie aangifte van dierenmishandeling LEIDERDORP Het saneringshe sluit voor de woningen aan de Hoofdstraat, Doeslaan en het Jaag pad, dat de Leiderdorpse raad al geruime tijd geleden nam, gaat voorlopig de ijskast in. Die toezeg ging deed wethouder Drenth gister avond tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening en openbare werken van Leiderdorp. Een en ander was de oorzaak van het bezoek, dat de commissieleden afgelopen zaterdag aan de woningen brachten. Dat riep twijfels op om trent de Juistheid van het besluit. „Sommige bewoners zeggen, breek de boel maar af, terwijl andere juist graag willen blijven zitten", aidus KVP-er Joop Tieken. PPR-man Cor Gordijn pleitte voor renovatie en vond in do; standpunt steun bij wet houder Drenth, die zich ook een voorstander toonde van het behouden van het typerende karakter van het oude gedeelte van Leiderdorp. De huizen werd enindertyd door de gemeente gekocht, met de bedoe ling een en ander af te breken. In middels worden de twijfels daarom trent steeds groter. Bewoners zijn zelfs bereid de huizen weer terug te kopen. Wethouder Drenth kon niet anders doen dan meedelen dat het college het saneringshesluit zal op zouten en zich opnieuw over de ma terie zal buigen. LEIDEN De „Leidse" ploe gen blijven het in de strijd om de nationale basketbalbekei-s uitmun tend doen. Districtsploeg Blitz ver rast te door een zege (72—65) op twee. de divisieteam Hertogballers in de eerste wedstrijd van de kwartfinale om de B-beker. Het jeugdteam van Mercasol haalde geweldig uit tegên Nationale Nederlanden Donar 103 —58) en is zeker van een plaats bij de laatste vier. De meisjesjunioren van Leiden wonnen tweemaal van Zaandam en plaatsten zich in de halve eindstrijd. Alleen het team van Luba boekte geen succes. Akri- des bleek veel te sterk: 44—83. De NOS heeft de Fransman Er- nest Bour (63) met ingang van 1 september aanstaande benoemd tot chef-dirigent van het Radio-Kamer- orkets. Ernest Bour ontving zijn muzikale opleiding in Straatsburg en heeft grote internationale erva ring als dirigent. Sinds 1964 is hij chef-dirigent van het symfonie-or kest van de Zuidduitse Omroep in Baden-Baden. Gespreksavonden Baha-l gemeen schap Wo 8 uur nam.. Kennedylaan 126325. Geopend maandag Burger raadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- rteeg 7 (zijkant Stadhuis). Openlngs- 1en ma., dl en woe, 11.00—12.00 u. en do.avond 18.30—20.00 uur Telef. dagaiilks tijdens kantooruren: 143171. intermenselijke be- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidscn Dagblad B.V. Witte Singel 1 Lelden. Postbus 64 - Giro 67055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van 18.00—20.00 a Zaterdag vaD 1600—18.00 uur. Te'efooD 071—130600. IndieD in gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement t 37,85 Per post f 48,25 Jaarabonnement f 139,90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oi] vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overscnryvtng geen ad ministratie- en Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2