TRIJFEI, BB wijdt zich nu aan de dieren Madam Pepermunt MAANDAG 12 APRIL 1976 Vrijdagochtend behaalde Bob. M.. de lezers van deze rubriek ook bekend als Karate Bob, een succesje in de tegen hem voortgezette rechtszaak, al thans in mijn lekenogenDc procureur, mr. G. H. C. van Dijken, toonde in een weldoor timmerd betoog aan dat er met de oorspronkelijke dagvaar ding niet te werken viel en vroeg nietigverklaring van de eis van 18 jaar voor het dood- ieten van drie Joegoslaven in december 1973 bij het We- teringcircuit en de bar Mostar in de Govert-Flinckstraat in Amsterdam. Voor een leek als ik leek die dagvaarding inder daad wat slordig, want er werd in gesproken over vier doden terwijl Karate Bob er „slechts" drie dooddeen twee zwaar verwondde. Er is dus geen sprake van vrij s/waak, maar dit uitstel bete kent wel dat de rechtbank steeds meer gelegenheid krijgt zich ervan te overtuigen dat hier geen sprake was van een ordinaire onderweréldaffaire (zoals in eerste instantie werd aangenomen)maar van een ordinaire geheime-dienstaffai- re, waarbij Karate Bob reden had om een aanslag op zijn leven te vrezen omdat hij als liquidatie-agentzijn supe rieuren van de Joegoslavische dienst had verraden, door zijn opdracht in België niet uit te voeren: het liquideren van de anti-titoistische, in Brussel wonende Dapcevic, die enkele maanden geleden door de Joe goslavische geheime dienst vanuit Boekarest naar Belgra do werd ontvoerd en daar ver moedelijk nog deze maand in het. laatste politieke proces als belangrijkste troef zal ivorden berecht. Een mens kan niet al les weten natuurlijkmaar het deed toch wat merkwaardig aan dat de zeer vriendelijke mr. Romke de Waard, presi dent van de rechtbank, niet bleek te toeten dat Dapcevic nog in leven was en berecht zal ivorden. hoewel dat toch in de kranten heeft gestaan, en Bob M's weigering deze Dapcevic te liquideren er nu de oorzaak van was dat hij voor hem terecht stond. Blijk baar komt niet alles uit de kranten ook automatisch in zrfn dossier tërecht. Dj, Oj, Oj In tegenstelling tot de Neder landse BVD-man Van der En- de. die niet geloofde in Bobs geheime-agentschap. bleek de in Zweden wonende Kroaat Milunovic, die als een van Bobs slachtoffers had moeten fun geren. er wel van overtuigd te zijn dat Bob door de geheime dienst naar het buitenland was gestuurd, al was hij dan niet meer dan „het verlengstuk van de arm van de Tito-moorde- naars", zoals het in het ver hoor van Milunovic stond. Deze Milunovic was er ook van over tuigd dat Bob groot gevaar liep om zowel van de kant van de Usta si" (de fascistisch angehauchte Joegoslaven waar Bob op af was gestuurd) als van die van de Tito-agenten te worden geliquideerd. Hij had zijn eigen mensen in Joe goslavië immers bedrogen, en, zoals het letterlijk in dit ver hoor genoteerd stond, „dat is gevaarlijk, oj oj oj". Houten kruis Karate Bob was in een pant serwagen naar Amsterdam ge bracht (dat vond hij eigenlijk nog te riskant, hij had eigen lijk in een helikopter willen komen), en zowel het publiek als de journalisten in de zaal loerden voor het binnentreden gefouilleerd. Allemaal sterk overdreven, passend in de Ka rate Bob Showzoals sommige nuchtere Nederlanders meen den? Hij en zijn advocaat loer den verrast met een uitleve ringsverzoek uit Zweden, hoe wel hij daar volgens zijn zeg gen, na tot drie en een half jaar te zijn veroordeeld wegens een al dan niet gefingeerde verkrachtingszaak, al na drie maanden werd vrijgelaten en vervolgens karate onderwees op de militaire academie en de geheime-politieschool in Stockholm. Vanwaar dan op eens dat uitleveringsverzoek? Of is dit verhaal onjuist? Maar hij schijnt het met documen ten te kunnen staven. Of heeft hii die vervalst (want hij schijnt alle vervalsingstechnie ken te beheersen, hoewel hij volgens onze BVD nooit ge heim agent is geweest)? Hij zei op de rechtszitting dat hij in Amsterdam op straat de chef van de Zweedse geheime dienst, Lennart Nordqvist, had gezien toen hij in de pantser auto gebracht werd. Weer zo'n indianenverhaal? Is het dan ook niet waar dat zijn aller eerste advocaat en zijn aller eerste tolk, die zich beiden te rugtrokken, na hun aanvan kelijke bemoeienissen een hou ten kruis voor hun deur von den. als waarschuwing? Van wie? Voor wat? Ik krijg steeds meer de indruk dat John le Carre, Len Deighton, Adam Hall en Frederick Forsyte niets overdreven hebben in hun spionageboeken. NICO SCHEEFMAKER In de reeks tentoonstellingen die door het Bureau Publiciteit van de Dienst van Publieke Werken in Amsterdam dit jaar in het Glazen Huis wordt georganiseerd is eind vorige week een expositie van glasobjecten geopend. Op de foto Henk Jurriaans als bezoeker bij een van de kunstwerken. PANDA EN DE VREEMDE SLAAP Jollupop wachtte Panda reeds op met een dienblad waarop een glas warme melk stond "ik ben bang dat wij een gast hebben meneer Panda, sprak de bediende. Een zekere meneer Vermal. Hij is uw werkgever, als ik me niet vergis De ongelukken groeiden kern thuis boven het hoofd en daarom kwam hij hier. Dat wist hij me te vertellen voordat hij over de deurmat struikelde. Ik heb LIDO: "Wie niet weg'ls, is gezien". Tentoonstellingen Stau.1 wijkproject, Herenstraat 45. Ex positie Hans Arkeveld schilderijen Van 15 maar t.e.m 14 april Leidse bioscopen Nachtvoorstelling: "Ras", vr. en za. 11.30 uur 18 jaar. LUXOR: "The drowning pool", dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. zo. ook 4.45 uur. 14 Jaar. Kindermatinee: "Plnochlo", woe en za. 2.30 uur. AL. Nachtvoorstelling: "The wild angels", vr. en za. 11.30 uur. 18 jaar. Ongevallen dienst ziekenhuizen Leiden Ongevallendienst Bezoekuren Ziekenhuizen Diaconessenhuls: Middagbezoekuur: 13.4514.30 uur. Avondbezoekuur: 28.3019.30 uur Kinderafdeling dage- ACAUE.MISCH ZIEKENHUIS Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 14.15—15.00 uur. 18.30—19.30 uur. Voor de prematurenafdellng gelden de volgende bezoekuren (alleen voor Maandag t/m vrijdag: 18.30—18.45 UUT. Zaterdag en zondag: 14.45—15.00 uur. Bezoek aan ernstige patiënten Wanneer voor ernstige patiënten door lopend bezoek wordt toegestaan kan hoodverpleegkundige hiervoor spe- Dagelljks: 15.00—15.45 uur 18.30—19.00 urr Bezoektijden kinderafdeling: Alphen aan den Rijn 15—15.30 18.30 uur. Geluidshinder Schiphol Klachten over geluidshinder vliegverkeer van en naar Sch kunnen dug en nacht worden gemeld bij het informatiecentrum C hinder Schiphol (020—175000) teuws 12 april 1976 Honderd jaar geleden stond in de krant: De Nederlandsche regeering wordt met een verschrikkelijk proces bedreigd! De Staat moet tweehonderd zeven en ze ventig millioen dollars of f 692 millioen gulden uitkeeren als hij 't proces verliest, dat Her mann Markwortli. Duitsch ad vocaat te Cincinnati, heeft aangespannen om uitkeerina aan de rechtmatige erfgena men te verkrijgen van de nala tenschap van Theobald Met.z- ger, in dec. 1626 te Ketten- heim in Rhein-Hessen geboren en in 1691 te Schaumburg overleden. Genoemde Metz- ger was, aldus het "Tagliches Cincinnati Volksblatt"opper bevelhebber van de cavalerie Hij noemde zich gewoonlijk Weberheim naar de plaats waar zijn moeder geboren werd of ook wel Webenheim of Weibnom. Met den laatste onderteekende hij op 2 90coto- ber 1687 een koopcontract wa gens landbezit. Zijn testament, dat op 2 Februari 1691 door den stadsschrijver van Breda werd geschreven, is geteekend Metzger Weibnom. In Mei 1691 werd de nalatenschap van 20 millioen gulden door de regee ring aanvaard, en met de be rekening van rente op rente over 185 jaren bedraagt het kapitaal de som, die nu ivordt gevorderd, ja reeds altijd volgens genoemd blad herhaaldelijk maar steeds te vergeefs gevorderd is. De aan verwant Markwoth zal den diplomatieken weg bewande len en heeft zich reeds tot den staatssecretaris Fish gewend. Vijftig jaar geleden: Op zijn jacht, gelegen bij Wivenhoe, Essex, Engeland, is een 70-jarige Amerikaan- S£he zonderling overleden, een ongehumode millionair, die 40 jaar geleden met zijn schip naar Engeland kwam. Tot aan zijn dood is hij steeds op de plaats gebleven, waar hij des tijds ankerde. Het jacht werd steeds onder stoom gehou den en de wicht moest voort durend dienst doen. hem naar de logeerkamer gebracht en deze melk voor hem klaargemaakt om te kalmeren." Omdat Panda de uitvinder toch moest gaan vertellen hoe slecht het was afgelopen met de besproeing van baron Van Thop tot Theen's tuinfeest,nam Panda het glaasje melk mee naar boven, en stapte de slaapkamer binnen. Daar was de heer Vermol juist herstellende van zijn val."Ah - net wat ik nodig heb," zei hij, en strekte zijn hand gretig naar het drankje uiU Maar zodoende verloor hij zijn evenwicht en stortte uit het bed FARIJS (AP) De Franse ac trice Brigitte Bardot heeft in een interview verklaard dat zij heeft besloten haar filmcarrière op te ge ven zodat zij zich volledig aan de pas opgerichte "Bardot-stichting" kan wijden. Het doel van deze stichting is het beschermen van bedreigde diersoorten, in het bijzonder de Noardatlantische zee honden, waarop in Canada en Noorwegen jacht wordt gemaakt om hun huiden. "Ik zal wel platen blijven maken en aan mijn memoires blijven wer ken". aldus Bardot in het interview met Le Figaro. "Ik heb het fil men altijd al vrij vervelend gevon den", aldus de actrice. De 41-jarige actrice zegt uit veel delen van Noord-Amerika en Euro pa al bijdragen te hebben ontvan gen sinds zij haar stichting vorige week in het leven riep. maar de dieren. AeAlOLP'S" Cf PM"IS g I/ISI V(CCM A-PVJHS" »h-P ANDALUSISCHE SOEP 3 grote tomaten, 3 eetle pels tomatenpuree, 3/4 liter bouillon. 15 g griesmeel, zout, peper, tijm, oregano, 1/2 groene komkommer, 1 bekertje sour cream. Snijd de gewassen to maten in vieren en kook deze circa 5 minuten in een bodempje water. Wrijf ze door een zeef en voeg de tomatenpuree toe. Doe de bouillon er bij en breng het geheel al roerend aan de kook. Strooi de griesmeel erin en laat de soep in circa 10 minuten gaar wor den. Maak hem op smaak af met iets zout en de kruiderij. Laat de soep afkoelen. Was de komkommer en schaaf hem met schil en al in zeer dunne plakjes of snijd hem in heel kleine dobbelsteentjes. Ser veer de soep ijskoud in koppen of borden en verdeel de komkommer hierover. Doe in elk bord wat losgeroerde Moor 2un ntethode is raar vind ik! Jommeke A'sar Z't een main die mee ree. te onen neefc y jfbBSSSLrtm, vinden we de notaris A'ie döndcrs waar kan hy zitten He/a, waar

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 19