Kennedylaanschooi heet voortaan Het 'De Brugnog steeds dicht MH agenda HENGELEN IN DE LEIDSE HOUT Strakke Messiah' in Wassenaar Oud-Zoeterwoude''' WASSENAAR - Het gemengd koor "Wassenaar Vocaliter" »gaf. samen met de vocale solisten Wendela Bronsgeest «sopraan». Corolina van Hemert «alt» Roel Tjeerdsma (tenor) en Hans Zo mer tbas». benevens het Gewes telijk Orkest, onder leiding van Ad de Groot, een uitvoering van Handels meest bekende oratorium "The Messiah". De Dorpskerk was er vol voor gelopen. Het is geen liturgische en van huis uit zelfs geen kerkmuziek. Handels oratoria, zijn historisch gezien, noodgevallen, want in we zen opera's zonder spel en aan kleding. Feitelijk is „The Messiah'' 'n tus- sending en de opvatting kan dus verschillen, al naar de instelling van de dirigent. Ad de Groot hield het spel en de zang strak, in een pittig tem po. Vooral aanvankelijk klonk al les nogal stoer, zij het van meet af aan duidelijk en doorzichtig. Hij heeft met dit koor heel wat bereikt; de zangers van alle 4 de stemgroepen zijn gelijkwaaardig in beschaafde uitspraak, duidelijke articulatie en vlotte beweeglijk heid. Ze intoneren zuiver, ook in de moeilijker intervallen en vormen bovendien een evenwichtig, homo geen geheel. De Groot werkt heel precies maar hecht blijkbaar niet aan klankraffinement. Zijn direc tie is eerder kortaf en ter zake. en bepaald intelligent. Hij ver waarloost geen enkel accent, maakt elke lijn herkenbaar. Men zou zich deze gedisciplineerde, knappe zang nog wat soepeler, wat melodieuzer kunnen voorstel len. Hetzelfde beeld vertoonde het orkestspeL Dit geroutineerde en semble is heel gevoelig voor de lei ding. Ik hoor 't elke keer op een andere manier spelen. Nu klonk al les vrij zakelijk en minder op pu re welluidendheid gericht. Maar de zekerheid wankelde onder deze directie geen moment. De solisten bleken, méér dan, 't koor. op de opera-stijl ingesteld. De sopraan en de bas konden deze opvatting glansrijk waar maken. Hun mooie stemmen waren vol van welsprekende expressie. De alt was in een beperkt tonenge- bied heel goed, óók in de uitdruk king ("He was despised"). In snellere passages was de klank wat te dik en de uitschie ters naar boven mislukten min of meer. De tenor had met minder lyriek zeker 'n treffender resul taat kunnen bereiken. Zijn stem en techniek zijn er goed genoeg JOH AN VAN WOLFSWINKEL lii Wassenaar WASSENAAR - Het jeugd- en jongerencentrum "De Brug" zal ze ker neg één maand gesloten blijven. Op 15 mei zal het bestuur van "De Brug"' namelijk een definitief rap port bij B en W van Wassenaar in dienen, waarna weer gediscussieerd zal worden over het voortbestaan van de sociëteit. Dit werd besloten in een openbare vergadering van de LEIDEN De adviesraad voor de Binnenstad is verheugd, dat door het plan voor de bouw van 33 tweeka merwoningen op de plaats van de Oosterkerk aan de Herengracht de woonfunctie van de binnenstad ver der in ere wordt hersteld. Toch heeft de Adviesraad ook een aantal beden kingen.-Zo wordt betreurd dat in de gevels van de woningen aan de He rengracht-kant massieve balkonhek ken zullen worden aangebracht. De Adviesraad geeft er de voorkeur aan de appartementen worden gebouwd zonder balkons, gezien de bestaande bebouwing van de Herengracht. In een advies aan het college van B. en W. wijst de adviesraad er op dat het weglaten van balkons weliswaar vol gens de voorschriften verbonden is, maar dat er in het recente verleden verschillende panden zijn gebouwd zonder balkons. Als voorbeelden wor den genoemd bouwwerken aan de Middelweg. Waardkerksteeg/Lange- straat. Oude Singel en Langeracht. Adviesraad heeft bezwaren tegen balkons Herengracht Als alternatief wijst men op de moge lijkheid om alleen het inspringende gedeelte van het balkon te handha- •- ven. De Adviesraad heeft ook de wens uitgesproken om de ramen wat meer aan te passen aan de oude grachten panden, die duidelijk hoger en bre der van formaat zijn. Tenslotte toont de Adviesraad voor de Binnenstad zich bezorgd dat er in het geheel geen parkeerruimte voor bewoners beschikbaar is. Men voor ziet moeilijkheden, omdat op geringe afstand ook een flat voor werkende jongeren wordt gebouwd (Waard- kerksteeg)Men verwacht niet dgt de Ir. Driessenstraat door de toekoms tige bewoners gebruikt zal worden. Zij zullen volgens de adviesraad pro beren om de auto in de directe om geving te parkeren. LEIDEN De prot. chr. lagere school aan de Kennedylaan in Zuid-West heeft sinds gisteren officieel een nieuwe naam. De school heet nu "Het Carillon." De oudercomvnissie van de school had vorig jaar aan de ouders voorgelegd om een passende naam voor de school te bedenken, aangezien de school veelal werd aangeduid met "Kennedylaan schooi." wat niet zo op prijs werd gesteld. De heer W. H. Breekveldt stuurde toen de naam "Het Carillon" in en die kreeg uiteindelijk de in stemming van de betrokkenen. De heer Breekveldt had de naam gekozen, omdat a.) de school in een muziekbuurt ligt (veel stra ten hebben er namen van com ponisten). b.) in het carillon de grote en kleine klokken samen één geheel vormen en c.) het carillon zowel het kinderlied be geleidt als het vaderlandse lied en het geestelijke lied. Gisteren mocht de heer Breekveldt het nieuwe naambord aan de school onthullen. Wat hij (zie foto) met verve deed. HAZERSWOUDE Op vrijdag 23 april, tussen 19.30 en 21.00 uur, kun nen belangstellenden in restaurant Groenendijk afscheid nemen van me vrouw M. Zuydwijk, die onlangs haar functie van onderwijzeres aan de O.L.V. van Banneuxschool na 33 jaar neerlegde. Ze treedt op 29 april in het huwelijk met de heer Laumans uit Tegelen(L.) Oudheidkamer op zaterdag open HAZERSWOUDE - De oudheidka mer aan de Dorpsstraat in Hazers- woude is vanaf vandaag iedere za terdag tussen twee en vijf uur voor het publiek toegankelijk. Conservator Cees Kroon heeft een expositie over het onderwijs en de soholen in het verleden samenge steld. De toegang is grafcis. Mi --.A Het tijdens de commissievergade ring besproken rapport van de voor zitter van het bestuur van "De Brug' de heer J. Greep, tevens lid van de gemeenteraad ondervond veel kritiek van de zijde van de VVD. Terwijl de heer Greep mogelijkheden zag tot heropening van het jeugdcentrum na het aanbregen van een aantal voorzieningen (kosten f 35.00» twy- feled de WD-fractie aan het nut van een dergelijke instelling. Ongeveer een half jaar geleden werd jeugdcentrum "De Brug", dat geves tigd is in het vroegere politiebureau aan de Van Zuylen v. Nijeveltstraat gesloten aangezien 't bestuur van megin was dat het centrum miet be antwoordde aan de oorspronkelijke opzet. De Brug zou een jeugdcafé zijn geworden waarbij men zich niet aan enige regel behoefde te storen. Het kreeg dan ook de image van "een duister hol voor jongeren". De voorzitter van de vergadering de heer Van der Klaauw constateerde dat de eerste reacties van de com missieleden geen oow^kVervd beeld gaven mede gezien het feit det de gemeente Wassenaar ziöh liever niet houdt aan de door t ministerie van CRM gestelde e'sen waardeer de sub sidiëring van die ziide op losse schroeven komt te staan. ZATERDAG De Burcht, Antiekmarkt. 9.30 u. v.m. Steenstraat' lb. Wereldwinkel, mor gens geopend. LAK-Theaier. Figuren Theater „Tri angel^.^^poppentheater voor volwassen ZONDAG Antonlus Clubhuls. dansen. 811 u. Geversstraat 65. Oegstgeest. socië teit voor kamerbewoners en alleen- Middelweg 19c, Leids Poppentheater, kindervoorstelling. 2.30 uur nam., tel. "t Breehuys, Breestraat 19, Gideon gespreksgroep. 11.30 tot optreden van het Flashback kwartet. ..De Twee Spieghels", „Anders op de zondagmiddag" met Je4n-Paul en Pol. zang en gitaar. 2.30 uur nam. MAANDAG Steenstraat lb. Wereldwinkel. 9.30 u. Ontmoetingscentrum, hoek Boshui - zerlaan. Bejaardensoos Zuid-West, 2.30 Noordeinde recht/onrecht 't Bruggeh -.eidse Amatey 8 uurCnamUUr 6' PaaswiJdingsdlenst' 't Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9. gespreksavond ..Het Egyptische do denboek". 8 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, Middag- activiteiten. 2.30—5.30 u. n.m.; Email leercursus. 810 uur nam; gespreks groep „Praxi". 7.3010.00 u. nam. Stadhuis. Gemeenteraad. 7.30 uur Artsen Voor spoedgevallen wordt i zaterdag 10 u. v m. Wijk I (Morsweg- Schoolbegeleiding in Voorsehoten komt voorzichtig van de grond Groenoo^d)H. C. Jasperse Jr.. Witte Singel 72. tel. 124961: Wijk II (Kool en Merenwyk)H. A. M. M. Meyer. Stok roos 1. tel. 122113: Wijk in (Waard. Professorenwijk en Tuinstadwijk)J. de Bruyne. Kernstraat 11, tel. 141225; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): C. J. M. Schrama. Zocherstr. 1, Reterlnk, Ter- 12.3013.00 uur). Oegstgeest Beusekom. Piet Helnlaan 6. tel. teel-De Jongh, Diepenbrocklaan 6, VOORSCHOTEN Het schoolad vies- en begeleidingswerk voor de ba- sischolen in Voorschoten is een Ja- Apotheken renlange gekoesterde wens. Inmid- dels is komen vast te staan dat het gehele werk niet haalbaar is om fi nanciële redenen. Volgens de wens, geuit in het beleidsplan, wil de ge meenteraad toch een begin maken met dit werk voor de basisscholen. der apotheken ln wordt waargenomen i zondagsdienst retrio Leiden 16 ajJrll De commissie voor welzijn en on derwijs kreeg een voorstel van B.en W te behandelen om alvast te begin- nen met het aantrekken van een re- midial teacher voor het basis onder wijs en een logopedist voor het kleu teronderwijs. Met de besturen van bijzondere scholen en de gemeen schappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs is daarover over leg gepleegd en men kan zich met deze keuze verenigingen. Het streven is erop gericht om met deze hulp aan de kinderen bij het be- gig van het schooljaar 1976/77 te starten. De eerste kosten bedragen f 80.000. De gemeenteraad zal in de vergade ring van 23 april de uiteindelijke be slissing nemen. land, Thorbeckeweg 3. Voorschoten, tel. 071-762877; Oegstgeestse Apotheek Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telefoon Wijkverpleging i Inter kruis. Middelweg 38, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscentr., v. d. Waalslaan. tel. 4641; Alg. Hulp verlening. tel. 2141. tst. 35 (d. en n.). Warmond Zr. A. Th. Vriend. Fri evenhorst 23. Sassenhelm. tel. 02552- Dierenhulpdienst LEIDEN Zondagmorgen kunt u ze weer zien oefenen bij de kleine vijver van het Leidse Hout. De le den van de Albatros Casting en Sport vissers Club in Leiden, afgekort ACSC. Nu het visseizoen voor het binnenwater ten einde is (pas op 29 mei mag de hengel weer worden uitgegooid) wordt alle activiteit van de ACSC-hengelaars gericht op de werptechniek. Van de gemeente Leiden heeft men toestemming om elke zondagochtend gebruik te maken van de Leidse Houtvijver als oefen terrein. Verder wordt er elke woens dagavond getraind in het gymnas tieklokaal aan de Corantijnstraat van half acht tot half elf. De ACSC be steedt behalve aan het werpen ook aandacht aan vliegibinden Ct maken van kunstvliegen) en het zelfbouwen van hengels. Ter afsluiting van het seizoen worden Jaarlijks de Leidse castingkampioenschappen georgani seerd. Voorzitter Leibbrand: „Het is niet alleen droge theorie wat we beoefenen, maar ook de praktijk komt steeds weer aan de orde". Zo bestaan er plannen om in dit jaar in clubverband naar Ierland te gaan voor een lang weekeinde. Geïnteres seerde sportvissers die iets meer over de ACSC Leiden willen weten kunnen contact opnemen met J.M.C. Leibbrand tel. 133294 om E. A. van Es tibrik tel. 767919. LEZERS SCHRIJVEN: TARIEVEN Is de Leidse burger soms van ci troen? Ik wil even reageren op de kwitantie van gas en licht. Allereerst staat er op de kwitantiekaart een op- neemdatum; ik heb op die data nooit iemand gezien van de SLF. Ik had gevraagd bij de kwitantiekaart een kaart te voegen voor het opgeven van dé stand, maar dat schijnt te veel werk te zijn voor de SLF. Als ik de kwitantiekaart ontvang en de meterstand controleer, dan kom ik tot de ontdekking dat de stan den niet kloppen met de meterstand op de kaart dat klopt maar dat grote verschil dat kan toch niet. Het kan wel omdat de SLF maar schat, dat is service van de SLF. De gemeenteraad gaat altijd zeer snel akkoord met het omhoog schroe ven van de tarieven, daar loopt Lei den in het land zowat voorop: halen wat er te halen is bij de burger. Als het tegen de verkiezing loopt hoor je van die mooie woorden en be loften; maar zit men eenmaal op hét paard, dan maar slepen jongens, en komt er van die mooie woorden en beloften niets terecht. Het Parool van de gemeente is: hoe kunnen we onze burgers het beste uit knijpen; omdat de heren weten dat men van hen afhankelijk is in de pe riode dat ze aan het bewind zijn. Mochten de heren behoefte hebben om met mij hierover in discussie te treden, dan ben ik elke dag beschik baar van negen tot tien uur. H. van Mastrigt ZWARTE. PAD 11 Anna Paulownastr. 15. Lelden. Voo* hulnverlenlne verongelukte honden, katten vogels e.d ln de gemeenten Lelden en Leiderdorp Dag en nacht bereikbaar: telef 134687 SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst. Tel. 071-125202. Voor allen die ln moellllk- Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen -en Weduwnaars afdeling Leiden. Advies bureau Roomburgerlaan 55. telefoon 123235. Gespreksavonden LEIDEN ZOETERWOUDE De Stichting „Oud Zoeterwoude" streeft er reeds geruime tijd naar om tot de forme ring van werkgroepen die de Zoeter- woudse monumenten bestuderen te komen. De eerste is nu van de grond gekomen en bestaat uit mevrouw E. M. Bosman-Boonzajer en de heren W. T Vis, C. P J. Paardekoper en mr. W. Bosman. Als eerste projekt heeft men de scheepswerf aan de Dorpsstraat gekozen. Eigenaar P. Westhof heeft alle medewerking toe gezegd. Deze geeft ook de heer J. A. v. d. Hoek, één der archivarissen van 't Hoogheemraadschap Rijnland, die het kwartet ter zijde zal staan. De Stichting organiseert a s. woensdag 14 april in Ons Huis een lezing' over „Oude Pijpen", verzorgd door de heer H. v. d. Meulen. Op zondag 25 april volgt dan een excursie naar het Pij- penmuseum „Da Moriaan", Westha ven 29 in Gouda, vertrek 13 uur. In de loop van het jaar volgt dan nog een excursie naar de restanten van Zwieten en de Barre Molen op het Heineken-complex. j 25 Leiderdorp Ond»rwi1swlnic«l Soptastraat 3( Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman, Koornbrug- "teeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings- 11.00—12.00 u. Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht 11. Elke donderdag* Maandag Oude Herengracht. Ververstraat, Zijlstraat, Oost- en West Haven straat. Dwars Havenstraat, Ververs- plein, Haven, Havenkade. Kalver markt, Kijfgracht. Minnebroers gracht. Zuidsingel. Herengracht, l Korte en Lange Lanw-Straat, Nwe. Waardstraat, Oosterkerkstraat Waardkerkplein en steeg, Waard- gracht. Oranjegracht, Kaarsemaker- straat, Looyerstraat, Weverstraat. Vestestraat, Groenestegen. Uterste- gracht, Kerksteeg. Breestraat, Langebrug, Ketelboeter- Bteeg, Schoolsteeg, Wolsteeg, Gan getje, Botermarkt, Vismarkt, Stad huisplein, Koornburgsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg Mandemakersteeg, Vrouwensteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn den Burcht, Burchtsteeg, nieuw- straat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerk- gracht, Koppenhinksteeg, Hoog- landskerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt hooigracht. St. Pancrassteeg, van Driessenstraat. Middelstegracht. Woensdag Zoeterwoudsesinge (van Lammen- schansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, T. Siegenbeekstraat, Hoodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat Cobetstraat, de Ridderstraat, Thor- beckestraat, Wasstraat, de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P. J. Blokstraat, Fruinlaan, de Gijselaar- straat. Kernstraat Verdamstraat Korevaarstraat Plantsoen 4e Bin- nevestgracht. Rijnstraat. Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraat, le, 2c en 3e Gortestraat, Geregracht, Le vendaal, Oranjeboomstraat. CathriJ- nenstraat, Barbarasteeg, St. Joris- steeg, Koenesteeg, Nwe Brugsteeg, Wielmakersteeg, Hogewoerd Water- steeg, Plantage, Utr. Veer, Veer- straat. Donderdag straat, Waardstraat. Hermanstraat, Trompstraat, De Ruyterstraat. Evert- senstraat Heemskerkstraat. Ooster straat. Van Speykstraa;. Kortenaer- straat, Tasmanstraat, Overryn. Galgewater, Noordeinde en plein. Rembrandtstraat, Oude Varkenmarkt Sliksteeg, Groenhazengracht. Rijn en Schiekade Witte Singel. Groenho- vehstraat Witte Rozenstraat. Justu9 Carelhuis. Jan van Goyenkade. Ger- rit Doustraat, Vreewykstraat. Hugo de' Grootstraat, Bilderdykstraat. steeg. Kolfmakerssteeg, Zegersteeg. 5e Binnenvestgracht, Sterrenwacht. Kaiserstraat, Bakkersteeg. Molen- steeg Boisotkade. Kampersteeg, Con- ci'ëntiestraat. Vliet. Douzastraat. St. Jacobshof, St. Jacobsgracht. Jan van Houtkade Hoefstraat, Raamsteeg Garenmarkt, Steenschuur. Nieuw- steeg Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Hout straat. Gerecht. Lokhorststraat. Zoo- neveldstraat Pieterskerkkoorsteeg. Diefsteeg, Berkeedaelstraat. Pieters kerkgracht en straat. Pieterskerkhof, Papengracht. DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscn Dagblad B.V. Witte Singel 1 Lelden. Postbus 54 Giro 67055 Telefoon: 071—144941 NaOezorglng van 18.00—20 00 u. Zaterdag van 1600-1800 uur. Te'efoon 071—130500 IndieD ln gesprek 071—134539 Hoofdredacteur HaD Mulder. Kwartaalabonnement f 37,85 Per post f 48.25 Jaarabonnement 1139.90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen By automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten.'

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2