in 'Noord' Kritiek °P renovatie ZEVEN MAANDEN VOOR BANKROOF is in gevaar W erkge I egenheid voor 200 man Officier eist acht maanden tegen dader van reeks inbraken Wethouder Waal plant bomen Ik had geld nodig om te kunnen trouwen VRIJDAG 2 APRIL 1976 LEIDEN "Renovatie Is mooi. maar de wijze waarop deze renova tie hier is uitgevoerd doen je de ha ren te berge rijzen". Aldus de heer De Ia Rie, namens een aantal diep teleurgestelde bewoners van de Alexanderstraat en Anna Powlona- straat. In dit gebied zijn onlangs de renovatiewoningen gereed gekomen, en de problemen die hierbij naar voren zijn gekomen werden gisteravond nog eens even op een riltie gezet. Het allereerste probleem deed zich al voor in december vorig jaar. L In die maand moesten alle toekom stige bewoners, voordat de wonin gen betrokken konden worden, al vast een huurcontract tekenen zo als dat was opgesteld door de ei genaar van de woningen, de wo ningbouwvereniging "Ons Belang". Taar", aldus De la Rie", in het toevoegsel was opgenomen dat de huurder tevens verklaarde het ge huurde in goede staat te hebben ontvangen en dat hij zal afzien van aanmerkingen wegens gebreken". "Dat. terwijl je nog niet eens weet in welke staat het zal worden opge leverd, dat deed mij besluiten het contract nog niet te tekenen". Het gevolg voor De la Rie was dat hij binnen korte tijd door de woning bouwvereniging voor de keuze werd gesteld: of tekenen of blijven wo- npu in de toegewezen wisselwoning. En hij tekende. Toen eenter in februari de huizen gerenoveerd waren kwam het twee- d probleem. Talloze gebreken vie len er te constateren. Vochtplekken aan de muren, erbarmelijk slecht afgewerkt stucwerk, kieren en scheuren waren slechts enkele voor beelden, die gisteravond op foto's ter tafel werden' gebracht. Het be trof niet één woning maar de meeste van de gerenoveerde pan den hadden er mee te kampen. Herstel van deze gebreken stuitte op veel tegenwerking o.a. van de zijde van de woningbouwvereniging. De la Rie is op dit moment de eni ge die z'n pogingen met succes be kroond zag. Pas na een eindeloze briefwisseling en de steun van een advocaat heeft men de gebreken opgelost. "Nu is mijn woning in een min of meer optimale staat, maar ik heb nog nooit inzage gehad in 't bestek aldus verklaarde De la Rie. Men heeft intussen al actie on- dernomen. Vla een enqueteformu- 's er een inventarisatie gemaakt van. alle gebreken en gis teravond werd besloten in samen werking met het wijkcollectief een onderzoek in te stellen naar de gang van zaken. Persoonlijk zullen enkele mensen de bewoners van de Alexanderstraat en Anna Powlona- straat bezoeken om nog meer feiten te onderscheppen. LEIDEN/DEN HAAG Acht maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar eiste de officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen een 28-jarige verdachte uit Leiden, terzake plegen van een groot aantal inbraken in Leiden en omgeving. Daarvan had de officier van justitie er slechts twee in de dagvaarding genoemd. Dat betrof inbraak in een kinder dagverblijf waar een fors bedrag aan jelo werd gestolen gevolgd door in- araak in een verblijf voor geestelijk ;ehandicapten aan de Hoge Rijndijk met f 373,- als buit. De president van de rechtbank jonstateerde evenwel, dat er nog minstens tien andere inbraken door verdachte zijn gepleegd en ook een iantal insluipingen. In woningen bij IVarmerdamhek had verdachte was- Eerst afwachten De Europese Gemeenschap heeft de Sowj et-Unie laten weten, dat zij "met grote be langstelling" kennis heeft genomen van de Sowjet russische voorstellen om in Europees verband conferen ties te houden over kwesties als vervoer, energie en milieubescher ming, maar dat zij er de voorkeur aan geeft eerst af te wachten, wat er tereaht komt van de overeen komst van Helsinki van vorig jaar. Val overleefd Een jonge para chutist van het Amerikaanse leger heeft een val overleefd van duizend meter hoogte waarbij zijn val scherm weigerde open te gaan. De 21-jarige recruut kwam op de Ame rikaanse basis bij Mannheim te recht. Hij liep talrijke fracturen op. In ernstige toestand werd hij in een ziekenhuis opgenomen. LEIDEN Wethouder Waal heeft de eerste van enkele tientallen bomen geplaatst die de Ui terstegracht en de Middelstegracht moeten opsieren. CDA-raadslid Van Zijp meldde gistermiddag in de Leidse raad dat enkele bedrijven, die in beide straten gevestigd zijn nogal boos zijn omdat er vooraf geen overleg is geweest over de plaats van de bomen. Alleen hadden zij een brief van de afdeling Voorlichting van het stadhuis ontvangen, waarin de plaatsing werd aangekondigd. Vol gens Van Zijp is een aantal bomen precies voor uitritten geplaatst. Die problemen zouden zich vooral voordoen tussen de Groenesteeg en ir. Óriessenstraat. Wethouder Waal heeft gisteravond toegezegd dat de Plantsoenendienst contact zal opnemen met de bedrijven. Inbreker bezocht Bodegraven: HAZERSWOUDE Het installatiebedrijf P. van der Niet/ in Hazerswoude-dorp is in grote moeilijkheden geraakt. Het bedrijf heeft niet voldoende geld om een groot aantal leveran ciers te betalen, en de bank geeft geen krediet meer. Hoewel Van der Niet voldoende werk in de portefeuille heeft, bestaat het gevaar dat een of meer schuldeisers het faillissement van het bedrijf zullen aanvragen. Daardoor zou de werkgelegen heid van de 200 man personeel direct in gevaar worden ge bracht. DEN HAAG BODEGRAVEN in Bodegraven, waar gele werd buit- "Nou, dat was dan geen beste brekerstocht", vond de president van de Haagse rechtbank, nadat ce be levenissen van loze Hagenaar cessen verbaal opgesomd. Dat eindigde allemaal door de officier, van een gevangenis - gemaakt. De derde inbraak lever de slechts een briefopener op. De pech was voor het tweetal echter de 21-jarige beroep- nog niet ten einde, want ook de de hand van pro- Bodegraafse politie bleek argwaan aren te koesteren jegens de nachtelijke toeristen en zette de achtervolging i eis In. Het ging er fors van langs. Op gegeven moment werd de auto straf van vier maanden. Bovendien achtergelaten en te voet een cross zit de kans er nog in. dat daar de country ingezet, die door de politie vijf maanden bij komen, die resteer- werd gewonnen. een bij de voorlopige invnjheidsstel- ling. Het was allemaal het gevolg een inbraaktocht die naar Bodegra- ,ctom ven voerde. De tocht ving aan met ce diefstal van een auto Haag, waarvan de 75-jarige eige- "Ik had zesduizend gulden nodig, ik wilde gaan trouwen" aldus de motivering van verdachte. "Hot is geweest". De officier justitie wees erop, dat al eer- Den der do0r de reclasSerinS het bedje Directeur P. van der Niet heeft zich met een verzoek om steun tot het ministerie van Economische Za ken gewend. Voordat het ministerie echter steun zal verlenen, moet er eerst aan een aantal voorwaarden zijn voldaan. Als eerste voorwaar de wordt gesteld, dat er een rege ling wordt getroffen met de schuld eisers van het bedrijf. (Over het al gemeen houdt een dergelijke rege ling in, dat de schuldeisers genoe gen nemen met een deel van het bedrag, dat zij te vorderen hebben). De Haagse advocaat mr. v.d. Plas. een van de commissarissen van het Hazerswoudse bedrijf, probeert op het ogenblik tot een soort afkoop regeling met de schuldeisers te ko men. Een tweede voorwaarde, die het ministerie verbindt aan een steunverlening, is dat het bedrijf efficiënter wordt georganiseerd. Tenslotte moet er een goede kans bestaan, dat het bedrijf ook in de toekomst rendabel zal kunnen* wer ken. Het is dan ook zeer waar schijnlijk. dat er ontslagen zullen vallen. Volgens districtsbestuurder Gijs Honing van de Industriebond NVV zijn er op het ogenblik onge veer 40 mensen te veel in het be drijf. Hij verwacht dat het grootste deel via natuurlijk verloop zal af vloeien (mensen die vertrekken, worden niet vervangen!, maar een aantal mensen zal waarschijnlijk worden ontslagen. Directeur P. van der Niet verwacht, dat het aantal ontslagen niet grote zal zijn dan de inbreker was gespreid dë dupe werd. "SSTWal de^ daar toen geen gebruik gauw mis, want de bemanning wilde maken. Om hem alsnog Haagse politieauto voelde (be- kans tegen, wilde de officier met genoemde eis volstaan. De rechtbank LEIDEN Het majoretten- Icorps 'van het Jeugdwerk Leiden De Kooi heeft gisteravond, muzi kaal ondersteund door de St. Franciscusband, een aubade ge bracht aan het hoofd van Al- phons Ariënsschool Timor- straat), de heer J. Th. M. van Kampen. De heer Van Kampen is 12 V2 jaar aan de school verbon den, waarvan 5 jaar als hoofd. tafels gesloopt, teneinde in bezit te komen van kranen. Verder had verdachte met de door hem bestuur de auto een aanrijding veroorzaakt en was er vervolgens vandoor ge gaan. Hij was niet in het bezit van een rijbewijs. De reclassering rap porteerde. dat voor verdachte een begeleiding dringend nodig is, het geen ook door de raadsman, mr. Kalkman werd ondersteund. Vonnis op 1«> april. Boete voor onoplettende timmerman DEN HAAG/ALKEMADE Een 24- jarige timmerman uit Alkemade werd door de Haagse rechtbank veroor deeld tot een boete van vijfhonderd gulden, een jaar intrekking van het rijbewijs en vier weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proef tijd van twee jaar. Hij werd tot deze straf veroordeeld wegens het veroorzaken van lichame lijk letsel door schuld. In de nacht van 21 september reed de timmerman in de Alkemadelaan tegen een gepar keerde vrachtauto. Hierdoor werd een inzittende zwaar gewond. De timmer man kon voor het gebeurde geen aanleiding noemen, maar de officier opperde, dat drank van invloed is ge weest, waardoor de timmerman on voldoende opgelet zou hebben. Brandweerman geloofde in aprilgrap BOSKOOP Eén Boskoopse brandweerman geloofde in de 1- aprilgrap. Plichtsgetrouw werd de drentelende brandweerman gistermorgen voor he4; Bos koopse raadhuis gesignaleerd. Hij kwam zich op de hoogte stellen van het nieuwste van het nieuwste op het gebied van de hulpverlening: een luchtkus sen voor de brandweer, in na volging van de Alphense. Die zo om tien uur de prinieur heb ben, waarna het "luchtwater- bed", dat compleet met uitrus ting op zo'n vijfenvijftigduizend gulden zou komen, op het Bos koopse raadhuisplein zou wor den gedemonstreerd. Helaas, hij moest tevergeefs wachten. de auto en bestuurder niet goed zat. 15 aPril uikspraak d0en* Dus werd de achtervolging ingezet. Met grote snelheid werd dwars coor Zoetermeer gereden. Daar luk te het de inbreker, de politie van zich af te schudden. De tocht naar Bodegraven werd voortgezet. "De achtervolging had er dus niet de schrik in gebracht", concludeer de de president van de rechtbank. In Bodegraven gearriveerd, werd eerst ingebroken in de werkplaats van een loodgieter aan de Broek- veldselaan. Met behulp van een bran der in de werkplaats werd getracht, de brandkast open te breken, waar bij de inbreker door een andere jeug dige Hagenaar werd geassisteerd. De brandkast weerstond echter alle pogingen. Het volgende bezoek gold het transportbedrijf Van Rijswijk VOETBAL Anton Ma rijt <De Graafschap) is geschorst voor één wedstrijd. Zijn clubgenoot Van Lon den moet eveneens een duel aan de kant blijven. Ontvoerd Een 44-jarige tex- tielindustrieël uit Florence, Romolo Banchini, is gisteren door drie ge wapende mannen ontvoerd die zijn kantoor binnenstormden. In Italië zijn dit jaar tot dusver ruim tien mensen ontvoerd. De ontvoering van Banchini is de eerste sinds de autoriteiten vorige maand geld in beslag namen, dat bestemd was om als losgeld te worden betaald voor drie eerder ontvoerde personen. Woonwagen- kampje ten noorden van de Drecht „Silvia Diana" treedt op voor koningin Juliana KATWIJK "Silvia Diana" Vermeulen, de 10-jarige in Kat wijk wonende goochelprinses. treedt op Koninginnedag «30 april) op voor koningin Juliana in de tuin van paleis Soestdijk. Dat gebeurt op uitnodiging van oranjever. „Katwijk" aan den Rijn", die momenteel de Kat- wijkse schildersvereniging "Pic- tura" een groot schilderij laat maken. Dat werkstuk, waarop .enkele typische Katwijkse pan den staan die bij de koningin bekend zijn (zij woonde tijdens haar Leidse studietijd in Kat wijk). zal achter de goochelen de Silvia zijn ppgesteld terwijl naar alle waarschijnlijkheid de TV-camera's zijn gericht op de getalenteerde Katwijkse. "Silvia Diana" zal ook optre den tijdens 't drie dagen duren de nationale congres van de Ne derlandse Magische Unie, dat op 27, 28 en 19 mei is in "de Leeuwenhorst" te Noordwij- kerhout. Zij is daar de jongste deelnemer. In juli volgt dan wellicht een 14-daags tournee door Oostenrijk met het "Euro pees Zauber Theater" van de Duitser Werner Hornung. Deze heeft Silvia gevraagd om het tournee als gastartieste mee te maken. Haar ouders hebben deze uitnodiging nog in beraad. phense regio hem steeds meer zor gen baart. Hij wijst erop, dat Van der Niet een van de grootste zelf standige installatiebedrijven in de Randstad is. Bovendien, aldus Ho ning, is er nog steeds geen oplossing voor de tot het Nederhorst-concern behorende betonfabriek van Van Dijik jr., terwijl ook voor de Alphen se scheepsbouw de toekomst er niet bepaald rooskleurig uitziet. Tweede groep veteranen naar Zuid-Korea LEIDEN Ongeveer 40 Korea - veteranen vertrekken volgende week zaterdag van Schiphol naar Zuid- Korea, waar zij ongeveer acht dagen zullen verblijven. De organisator van de reünie Ko rea-veteranen, de heer J. E. Claproth uit Leiden, heeft na 25 jaar speuren alle adressen van de mannen, die in het begin van de jaren vijftig in Ko rea hebben gestreden. Het zijn er 3972, 118 solten sneuvelden en er' worden er twee tot drie vermist. De Zuidkoreaaange regering heeft de mannen gratis verblijf in Korea aan geboden. Het is de tweede keer dat een groep veteranen dit land gaat Maatschappelijk werkers lichten reden vertrek toe LEIDERDORP/ HAZERSWOU DE In de Scheppingskerk in Lei derdorp wordt volgende week woensdag een bijeenkomst be legd waarop acht maatschappelijk werkers van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening "Mid den-Rijnland" uiteen zullen zetten waarom ze de stichting verlaten. De maatschappelijk werkers gaan bij de stichting weg omdat ze Zich niet kunnen verenigen met het door het stichtingsbestuur aangezeg de ontslag van de staffunctionaris Chris van Eerden en het door staf en bestuur gevoerde beleid. De maatschappelijk werkers menen dat veelmensen en met name (poten tiële) cliënten van de stichting, ver- wijzers, raadsleden en stichtings raadsleden geïnteresseerd zullen zijn in de achtergronden van de problemen die bij de stichting zijn ge rezen. Deze mensen zijn welkom in de Scheppingskerk op de hoek van de Laan van Ouderzorg en de Van Poelgeestlaan, woensdag 7 april aanvang 20.00 uur. VOETBAL Juventus moet zijn eerste thuiswedstrijd zonder publiek spelen. Deze straf is de club opgelegd naar aanleiding van de ongeregeld heden tijdens het duel JuventusTo rino. SCHAATSEN Jorrit Jorritsma wordt geen trainer van de Neder landse dameskernploeg. Hij krijgt geen toestemming van zijn werk gever, de technische hogeschool in Alkmaar. LEIMUIDEN De gemeenteraad van Leimuiden moet in zijn vergade ring van 13 april uitmaken of er een woonwagenkampje mag worden ge vestigd aan de noordzijde van de Drecht in de hoek Oosterweg-weg Vriezekoop-noord. Burgemeester en wethouders, die dit voorstel doen, noemen dit een „alles zins aanvaardbare" plaats. De aanvankelijke gedachteplaats, aan de zuidzijde van de Drecht. noemt het gemeentebestuur niet acceptabel. Inventarisatie gebreken v.d. Niet (Hazerswoude) in moeilijkheden koop. Terwijl zijn maat de wat tegenval lende inhoud van de kassa enkele hon derden gulden en wat buitenlands geld opborg, bedreigde Van L. de echtgenote van de bankhouder met een fictieve re volver. Hij dwong de vrouw tegen een muur te gaan staan en waarschuwde haar geen alarm tes laan, "anders schie ten we je dood". Met een "ik had helemaal geen revol ver, ik hield mijn hand alleen maar in mijn zak en deed alsof", verdedigde de metselaar zich voor de rechtbank. De of ficier van Justitie, mr. E. van der Schans achtte desondanks de bedreiging met ge weld bewezen. De raadsman van de met- BOSKOOP Een vracht wagenchauffeur bedacht zich gistermiddag geen mo ment toen hij plotseling op zijn weggedeelte een tegen ligger snel zag naderen. De bestuurder rukte zijn stuur om en schoot de sloot in. die langs de weg ligt. Hiermee voorkwam hij een zeker lij kende frontale botsing. Het ongeluk gebeurde op de provinciale weg tussen Bos koop en Alphen. De vracht auto reed in de richting Al phen toen hij ineens de te genligger voor hem zag. DEN HAAG/BOSKOOP Zeven maan den gevangenisstraf, waarvan twee voor waardelijk heeft gisteren de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank geëist tegen de 25-jarige metselaar E. E. van L. uit Haarlem. Samen met een vriend over viel de man op 18 december 1975 een bij kantoor van de Boerenleenbank in Bos- selaar, mr. F. Venbroek, was van mening dat een gevangenisstraf het particuliere leven van de man desastreus zou door kruisen. "Hij is uitf geldnood tot deze wanhpopsdaad gekomen en wil thans als verpleegkundige bij geestelijk gehandi capte kinderen te werk worden gesteld", aldus mr. Venbroek. Uitspraak 15 april. De veroorzaker van het onge val trok zich niets aan van wat er achter hem gebeurde. Hij koos snel het hazepad. De rijkspolitie in Boskoop zoekt getuigen van dit onge luk: telefoon 01727—4545. Deze man voerde een ver keerde inhaalmanoeuvre uit. De bestuurder van de vracht wagen liep slechts een nat pak op. Omwonenden, die te hulp waren geschoten, be vrijdden hem uit de cabine, die langzaam onder water verdween.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 4