DTS: tien-jarig jubileum zonder wedstrijdboksers ejsïï.*-1 \sS2&m PANORAMA Molenloop: topper I bloed Zege hockeyteam Animo in Leiden niet groot Roger Riviere (40) gisteren overleden Filippo naar EK Sterke atleten naar Leiden een miljoen gulden aan prijzen Lotto/Toto vfeeW. Drie kanshebbers voor LSB-titel GRENS VAN 4 MILJOEN IS BUNA GEPASSEERD Ébo<W-( Vrijdag 2 april 1976 LEIDEN Deze maand, om precies te zijn op 5 april, viert DTS, de enige Leidse boksvereniging, haar 10-jarig jubileum. Behalve met een receptie (morgen van 16.00 uur tot 18.00 uur in De Vergulde Turk) zal dit jubileum gevierd worden met een groot nationaal boksfestijn in de Vijf Meihal. Sportorganisator Joop Riethoven is inmiddels aan het werk gegaan om dit eve nement, dat op 10 mei zal plaatsvinden, van 'namen' en geld te doen voorzien. De bedoeling van dit toernooi is ondermeer j om het boksen in Leiden te promoten. „Want", zegt Dik Snik, de secretaris-penningmeester van DTS, >,het wordt tijd, dat er I op boksgebied in Leiden nu eens wat gaat gebeuren bik Tjeerd Snik (later bleek pas hebben, maar het is voor een ver flat zijn initialen exact overeen kwa- eniging uitermate belangrijk, dat je knen met de afkorting van Door je ook als zodanig kunt ontplooien. {Training Sterk) is in feite de her- Dat de jongens na afloop gezellig Oprichter van DTS. want van 1942 wat kunnen praten en drinken. Soms tot 1950 bestond er in Leiden een kom je wel eens bij clubs in Den felub onder dezelfde naam. Snik (56), Haag, Dordrecht of Rotterdam. Als Vroeger zelf een befaamd pugillist, je ziet wat voor een accommoda- pierover: "Die verenigiög, waar ik tie die hebben. Maar ja, daar flo- telf toentertijd ook voor bokste, is reert de bokssport". ter ziele gegaan vanwege de geringe Dik Snik: "We hopen in ieder ge- feelangstelling. Toen de club ophield val met ons grote toernooi een breed met bestaan heb ik de trainerslicen- publiek te bereiken. Misschien le pe van de Nederlandse Boks Bond vert het DTS een paar wedstrijd gehaald met in mijn achterhoofd het boksers op. Het moet toch moge- Idee om later een nieuwe vereni- lijk zijn om in Leiden een goede ging op te richten. Dertien jaar heb boksclub te hebben". |k gewacht, maar uiteindelijk moest PARIJS Roger Rivière, tien jaar houder van het werelduur record, is gisteren na een lang durige ziekte overleden. Rivière werd veertig jaar. Op 18 september 1957 bracht de Franse achtervolger - hij was we reldkampioen in 1957. 1968 en 1959 - het uurrecord op 46.923 me ter. Hjj verbeterde het vorige re cord. van Baldini, met 530 meter. Een jaar en vijf dagen later, weer op de Vigorellibaan van Milaan, voegde hü nog eens 423 meter toe aan zijn eigen recordprestatie. Pas in 1967 werd Rivière onttroond door Ferdi Bracke. De internationale sportwereld zal zich Roger Rivière, die gister morgen na een langdurige en wre de ziekte in zijn woonplaats St. Galmier, een stadje ten noorden van St. Etienne is overleden, her inneren als de man van het fabel achtige werelduurrrecord in Mi laan waarbij hij als eerste de 47- kolometerbarrière brak (dn 1958), en als de man die in 1960 de vreselijk val maakte in de Ronde van Frankfijk, die hem voor 80 procent invalide maakte, waar door hij gedwongen was de moei lijke omschakeling te maken van actief sportbeoefenaar tot toe schouwer op de tribune. Rivière stortte in een ravijn, waarbij hij twee rugwervels brak en onge neeslijke fracturen opliep aan zijn ruggegraat en zijn lendenwervels. Rivière is geestelijk die slag nooit teboven gekomen. Hij stierf als een vergeten man. Ronde i l België /an België is uitein delijk niet helemaal 'n ronde van Belgen geworden. In het laatste gedeelte van de slotetappe, een criterium over 70 kilometer, zorg de Piet van Katwijk voor de twee de Nederlandse ritzege na dé over winning van Jan Raas in de vijfde etappe. In Molenbeek moest er eerst een finishfoto aan te pas komen voordat de Nederlander winnaar 'werd verklaard voor Frans Verbeeck. Maar voor de rest werd deze proftour beheerst door Belgen. De leiderspositie van Michel Pollentier werd niet meer bedreigd. Ook niet in het eerste gedeelte van de laatste etappe, een rit over 124 kilometer die ook al na een eindsprint werd gewon nen door Walter Planckaert (Bel) voor zijn broer Willy. Toen kwam Piet van Katwijk net iets te kort. En na Pollentier, die bijna vijf minuten voorsprong had, eindig den nog eens vijf Belgen voorin. Jan Raas werd met een zesde plaats <op 6.25) zowel de beste Nederlander als beste niet-Belg. Eindklassement: 1. Michel Pol lentier (Bel) 24.27.25, 2, David (Bel) op 4.50, 3. Maertens (Bel) op 5.51, 4. Walter Planckaert (Bel) op 5.52, 5. Dicrickx (Bel) op 6.08, 6. Raas (Ned) op 6.25. 7. Bruyere (Bel) op 6.45. 8. Godefroot (Bel) op 6.46. 9. Willy Planckaert (Bel) op 6.48, 10. Frans Verbeeck (Bel) op 6.65, 19. Thureau (Wdl) z.t., 24 Merckx (Bel) op 13.42, 38 Kuy- per (,Ned) op 17.17, 44. Vianen (Ned) op 20 28, 48. Hoogendoorn (Ned) op 22.28, 56. Piet van Kat wijk (Ned) op 34.38, 67. Jan van Katwijk (Ned) z.t. Het bestuur van DTS, Jer van Leeuwen en Dik Snik gaat in samenwerking met Joop Riethoven (rechts) nationaal bokstoernooi organiseren. toch van komen. Ik kon niet buiten het boksen. Het is mijn enige echte hobby en ik wilde mijn ken nis graag overbrengen aan anderen. !Na de oprichting van het nieuwe pTS is er een bestuur gevormd en heden ten dage zitten daar nog steeds (dezelfde mensen in. Dat is toch Iwel uniek, hè". Voorzitter Jer van Leeuwen (33) over de beginperiode van DTS („De club kwam maar moeilijk van de Jgrond. Je kan rustig stellen, dat we eerst vijf bijzonder magere jaren hebben gehad. Er was nauwelijks belangstelling, weinig animo en soms .{gebeurde het wel. dat 'Ome Dik' voor de jongens) en ik alleen op |de training waren. Maar de laatste Jaren is daar verandering in geko men. Het ledental groeide gestaag en momenteel telt de club zo'n (Vijftig actieve leden. Jammer is al leen. dat er een enorm verloop in jhet ledenbestand zit". Dik Snik: ''Dat is inderdaad het grote probleem. Soms komen er nieuwe Jongens met echt behoorlijk wat talent, maar drie I maanden later zijn ze weer verdwe nen. Zo krijg je nooit continuïteit in de opbouw. Echte wedstrijdbok sers hebben we niet. Dat is zonde, want door middel van successen stimuleer je de overige leden en (krijg Je daarnaast een grote bekend heid, hetgeen weer nieuwe leden op levert. De oorzaak van dit grote ver- I loop", herneemt voorzitter Van Leeu wen. "is duidelijk. Wij kunnen on ze leden niet veel nieer bieden dan een goede, gerichte training. We hebben geen clublokaal en kunnen dus, buiten het boksen om, niets organiseren, ook al omdat we geen inkomsten werven uit een bar of zoiets. Wij trainen in een gymlokaal- Jtje in de Haverstraat. Uiteraard zijn we blij, dat we tenminste nog iets LEIDEN Herman Fiüppo van de LKV de Spartaan is vandaag naar Oost Berlijn vertrokken. Daar gaat de Leidenaar deelnemen aan het Eu ropees kampioenschap gewichthef fen dat van 3 tot 10 april wordt ge houden. Filippo komt uit in de klas se lichtzwaar. Ook Spartaan-coach Brand is naar Oost Duitsland afge reisd. Tijdens het EK wil hij de trainingsmethodiek van de Europe se toppers gaan bestuderen. LEIDEN De Zilveren Molenloop, die morgen voor de veer tiende keer door de atletiekvereniging De Bataven wordt ge organiseerd, belooft dit jaar nog spectaculairder te worden dan andere jaren. De 20 kilometer wegloop, in de loop der jaren uit gegroeid tot een nationale topwedstrijd, is ditmaal ook van in ternationale allure. Want onder de circa 400 deelne mers bevindt zich de sterke Belgi sche atleet Gaston Roelants die in het verleden op het langere loop werk al diverse wereldrecords op zijn naam heeft gebracht. En al begint Roelants zo langzamerhand de veteranen-leeftijd te naderen, hij is nog altijd van aparte klasse. Behalve Roelants is de wedstrijd organisatie er ook in geslaagd de Westduitse marathonkampioen Günther Mielke aan de start te krijgen. Het internationale aspect wordt nog meer benadrukt door de deelname van de sterke Brit Max Coleby en de talentvolle Belgen Ed dy Rombaux en Roger Michielsen. Hun aanwezigheid vergoedt ruim- schoorts het ontbreken van de na tionale toppers Geert Jansen en Cor Vriend die onlangs in Alphen op 'n 20 km-wedstrijd sterk voor de dag kwamen. Wel aanwezig van de na tionale top is marathon-kampioen Henk Kalf. Verder zullen ongetwij feld ook Piet Waaning van De Spartaan uit Lisse, Johan Kijne, Wies van Houten en de veteranen Dirk de Bruin, Piet van Alphen en Louis Vink in de voorste gelederen te vinden zijn. Ook gaan er weer enige dames van start onder wie de favoriete Corrie Konings én de win nares van vorig jaar Plonie Sche- ringa. Het parcours voert de deelnemers, zoals gebruikelijk de laatste Jaren, van de Leidse Groenoordhal via Leiderdorp naar Hoogmade. Vervol gens wordt "koers gezet" naar Rijp- wetering waar zich het 10 kilome ter-punt bevindt. Na Rijpwetering en Oud Ade staat de deelnemers het Na de kleine nederlaag die PSV woensdag tegen St. Etienne leed, is bijna iedereen er van overtuigd dat de Eindhovenaren de finale van Europa Cup I zullen halen. De verhalen die daarover de ron de doen grenzen aan hoogmoed. (René v. d. Kerkhof: ,tThuis vre ten we ze op"). Enige matiging zou geen kwaad kunnen. Vorig jaar hadden we met Twen te in de UEFA-Cup finale tegen Borussia Mönchengladbach pre cies zo'n situatie. Uit speelde Twente bijna moeiteloos 00. Ach, ach, wat was dat Borussia zwak, riepen de Twentenaren el kaar toe. Daar zou men op eigen grond geen enkel probleem mee hebben. Maar mooi dat Twente er toen wel met 2—5 opging. PSV heeft, net als Twente toen, mooie kansen, maar kreten als van Van der Kerkhof doen het ergste vrezen. Nastase Ilie Nastase, de tennisspeler en Willem van Hanegem, de voetbal ler, hebben veel gemeen. Ze be horen beiden tot de top, ze geven kleur aan hun tak van sport en ze liggen allebei herhaaldelijk overhoop met scheidsrechters. Met Nastase is het nu wel heel droevig gesteld. Hij loopt tegen woordig 1 op 3: op elke drie mat ches één keer zwaar mot met de arbiter. Het is niet leukmaar erg ver moeiend om het steeds weer te lezen. Vroeger ging Nastase nog wel eens een discussie met de scheidsrechter aan als hij voor stond. De laatste tijd zoekt hij steeds meer ruzie als hij achter staat. In Palm Springs verloor de Amerikaan Dick Stockton van hem louter en alleen omdat hij zijn concentratie bij dat geruzie Door Ruud Paauw niet kon handhaven. Stockton toonde zich later zeer verbitterd. Hoe gebeten men zo langzamer hand op de Roemeen is, toonde Roscoe Tanner, Nastase's tegen stander in de halve finales in Palm Springs. Daar werd Nastase, zoals men weet, vanwege zijn ge drag gediskwalificeerd. Tanner keek toe met het spelregelboek binnen handbereik. „Als de scheidsrechter hem niet had ge diskwalificeerd, had ik het met het spelregelboek in de hand van hem geëist". Steeds minder zal men van Ilie tolereren. Conflicten tussen scheidsrechter en speler zijn er zolang de tennis sport bestaat. De oude Gonzales kon er ook wat van. In Scheve- ningen lokte hij eens een grens rechter van zijn stoel, drukte hem het racket in handen en nam zelf plaats op de lijnrechtersstoel. Maar het verschil tussen hem en Nastase was dat hij nooit het res pect van zijn tegenstander ver loor. Van Hanegem Met Van Hanegem is het nog wel niet zo erg, maar we dreigen min of meer dezelfde kant uit te gaan. Hij heeft altijd wel wat op- en aan te merken tegen scheidsrech ters en voor pesterigheidjes als het wegtrappen van een bal die op de penaltystip ligt. draait hij ook de hand niet om. Arbiter Ber- revoets heeft hem nu maar weer eens op de bon geslingerd en dat is onze Willem op vier wedstrij den komen te staan. Een zware straf, zekermaar het niet-gerin- ge voetbalstrafblad dat Van H. zo langzamerhand heeft volgeschre ven. telt natuurlijk ook mee, al krijg je de indruk dat iemand als manager Brox daar ijlings de ogen voor sluit. Het ergst van alles is het gezeur van Van Hanegem achteraf: .fierrevoets heeft wat tegen me", „het kost me-geld'' en „ik ga naar de burgerrechter". Het heeft iets van het dreinen van een kind. Limieten De Internationale Turnfederatie (FIG) gaat eind april in Hamburg dan toch één kwalificatiewed strijd voor het Olympisch toer nooi in Montreal houden. Het werken met Olympische limieten (zoals bij zwemmen en atletiek) is leuk en aardig, zo lang je te doen hebt met objectieve stan daarden als chronometers en meetlinten. Maar bij de turnerij waar een bepaald aantal punten door een ploeg moest worden ge haald, was men afhankelijk van het allesbehalve onfeilbare oor deel van juryleden. En zo ont stond de belachelijke toestand dat ploegen, die in Montreal zeker niet bij de eerste zes zullen ein digen, puntentotalen verwierven waarmee ze vier jaar terug dik in de prijzen zouden zijn gevallen. Kwalificatiewedstrijden met alle betrokken ploegen is in een sport die afhankelijk is van het mense lijk oordeel de enige redelijke op lossing. Maar de FIG komt daar wel erg laat achter. Gaston Roelants altijd lastige, winderige slotgedeelte door de polders richting Groenoord hal te wachten. Het startschot wordt 's middags om 2 uur gege ven. De snelste atleten worden om streeks drie uur bij de Groenoord hal terug verwacht. Burgemeester Vis van Leiden zal om 4 uur de prijzen uitreiken. Een Dickson toer-caravan, ty pe 466 LT, uitgevoerd in alu minium beplating met inge brande kunstharslak. Deze caravan heeft dubbele ramen, een gasheater, een koelkast, 220/12V omvormer, een elek- tr. waterpomp en veel kaist ruimte. Een geschenk ter waarde van 9.195,- van B.V. Caravan-Import Dick Wissink, Willeskop (bij Montfoort). Te winnen In de Nationale Puzzelaktle t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. BASKETBAL Voor de Neder- landse competitie werd gisteren de wedstrijd Remington—Transol ge speeld. Transol won met 76—66. DEN HAAG De lotto van het afgelopen weekeinde heeft geen winnaar van de eerste prijs opgele verd. Voor de tweede prijs meldden zich 9 winnaars, die elk 32.754 gul den ontvangen. Lotto 13 Aantal deelnemers 915.088. Inleg f 3.650.639. Prijzenbedrag f 1.734.053. Eerste prijs: geen winnaar. Van het bedrag van de eerste prijs gaat eenvijfde naar de eerste prijs van lotto 14. Het overige viervijfde deel wordt in gelijke delen toegevoegd aan de tweede t/m de vijfde prijs van lotto 13. Tweede prijs: 9 winnaars, die elk bruto f 32.754 ontvangen. Derde prijs: 286 winnaar, die elk bruto f 1333 ontvangen. Vierde prijs: 11.385 winnaars, die elk f 41 ontvangen. Vijfde prijs: 12.001 winnaars, die elk f 39 ontvangen. Toto nr. 13 Aantal deelnemers 233.330. Inleg f 710.844. Prijzenbedrag f 337.650. Eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto f 67.530 ontvangen. Tweede prijs: 42 winnaars, die elk bruto f 2009 ontvangen. Derde prijs: 913 winnaars, die elk f 129 ontvangen. Jackpot voor lotto week 14 f 121.383. EDINBURGH Het Nederlands hockeyteam is het zeslandentoernooi in Edinburgh goed gestart. In de eerste wedstrijd werd België, dat Ne derland drie weken geleden in Lon den nog een punt afsnoepte (3—3), met 42 verslagen. By de rust had den de Belgen nog een 2—1 voor sprong, omdat Dubois twee strafcor- ners benutte en Nederland slechts via Paul Litjens aan een treffer was gekomen. Na de rust zag het er naar uit, dat de Belgen nog verder zouden uitlopen, maar doelman Sik- king behoedde zijn team voor een grotere achterstand. Langzamerhand kreeg Nederland meer greep op de vermoeid rakende Belgen. Hans Krulze zorgde voor de gelijkmaker en Leefers en Litjens uiteindelijk voor de verdiende overwinning: 4—2. Vandaag speelt Nederland tegen Spanje, dat Schotland met 30 ver sloeg. West-Duitsland verpletterde Frankrijk met 7—0. advertentie LEIDEN Op de clubavond van de Valkenburgse schaakvereniging "De Toren" is gisteren de uitgestel de partij tussen de twee koplopers in de strijd om het Leids schaakkam pioenschap, Ad van der Berg en John van der Wiel, verspeeld. Het titanenduel eindigde in remise. De met zwart spelende Van der Berg bracht een Sictfiaan op het bord, die door Van der Wiel in een variant werd omgezet. Van der Berg kende deze op zijn duimpje en ver kreeg dan ook een licht voordeel. Niet genoeg evenwel voor de volle winst, want de Leidse jeugdkampioen wikkelde de partij knap af. Bij Philidor speelde Zwetsloot reml 6e tegen Schuering en versloeg Joop Piket Jer Bey. De slotronde (vol gende week vrijdag) moet de beslis sing brengen wie er Leids kampioen wordt. Er zijn nog drie kanshebbers Ad van der Berg, John van der Wiel en Theo Piket. Het KNSB-cup avontuur van LSG is tot een eervol einde gekomen. Na twee ronden goed te zijn doorgeko men verloor het viertal van LSG eervol met 3—1 van landskampioen Desisco/Watergraafsmeer. Clubkampioen Henk Smout hield aanvankelijk goed stand tegen Piet v. d. Weide, maar maakte een fout je in de afwikkeling en was vervol gens kansloos. Leon Konings ver kreeg voordeel tegen De Witt, maar liep met open ogen in een slim op gezet valletje. Joan Baart troefde de ex-jeugdkampioen van Nederland, Paul van der Sterren, af. Notabene met een variant die Van der Ster ren tijdens een trainingsverblijf in Rusland uitvoerig bestudeerd had. loperpaar tegen de toren geven. Joop Bakker moest tegen Borm het Dat bleek fataal. Nog honderdvijfentachtigduizend tweehonderveertien gulden en achtenzestig cent en het vier de miljoen in onze puzzelactie voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten is bereikt. Een unieke mijlpaal in een puzzel actie in dagbladen. Die vier miljoengrens wordt ze ker met de opbrengst van puz zel 26, de laatste, gepasseerd. U weet het, tot donderdag 8 april kunt u de oplossing van puzzel 26 inzenden voor de week- hoofdpryzen en weekprijzen, plus het in alle 26 puzzeldagrammen gevonden aantal letters S voor de fameuze extra-eindhoof dpri J - zen en eindhoofdprijzen. U mag zoveel inzenden als u wilt. Wel voor elke oplossing een aparte girokaart of brief kaart (na 1 april 40 cent porto) gebruiken met ten minste een gulden extra voor het goede doel en om de opbrengst zo hoog mogelijk te laten oplopen. We streven naar een record. De extra-prijzenpot is er ook nog: met het extraatje van deze week zit er al weer f7.101,74 in die pot, zodat notaris J.H. Birkhoff met de laatste trek king ten minste zeven puzzelaars gelukkig maakt met een extra duizendje. "De laatste horden worden genomen": dat was de oplossing van puzzel 25. Weekhoofdprijzen Een VW Polo N extra: H. Menting, Wilhelminastraat 106, Doetinchem. Een Philips kleurentelevisie: J. Vetter, Brink 7, Muiderberg. Een Olga springboxcombina- tie: .W J. Bloemink, Roompot straat 19, Arnhem. Een Sperry Remington privé- brandkast: mevr. C. Abbekerk- Koster, Begoniastraat 11, Enk huizen (NH). 4 Conti TS staalradiaalban- den: N. Voorhoeve, N. Bra bantlaan 80, Eindhoven. Een Singer naaimachineC. van der Pijl, Damasstraat 7, Den Haag. Een waardebon van f500 van Witteveen: P. Driedijk, Sloe- straat 3, Lewedorp (Zeeland». Een waardebon van f500 van Witteveen: H. W. Oosterveen, Oostrandpark 95. Lelystad. Een Carnielli super skiff roeimachine: E. de Beer, W. Dreespark 47. Den Haag. Een Neveda tapijt: mevr. W. G. A. Zeelen-Helsper, Maassin gel 151. Deurne. In het verspreidingsgebied van het Leidscih/Alphens Dag blad vielen verder de volgende weekprijzen: Giemme autowashandschoen B. Blijleve. Prins Hendrikstraat 31a, Leiden en M. Stikkers. Se ringenstraat 32, Alphen aan den Rijn. De volledige trekkingslijst ligt vanaf maandag as. ter in zage op onze bureaus in Leiden (Witte Singel 1), Alphen aan den Rijn (Julianastraat 19) en Katwijk aan Zee (Badstraat 9). Als u meteen abonnee wilt worden (f 16,25 P" kwartaal, 13 nummers), bel dan 020-5411 345, toestel 215 (van 9.00 tot 17.00 uur).

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17