Woonwagenkamp in Voorschoten agenda Veel 9uitzwaa wethouder Temminck Commissie Welzijn akkoord Jbxtra raad m W armond sos^* Duits inbrekersduo na achtervolging gepakt DONDERDAG 1 APRIL 1976 VOORSCHOTEN Het actieco mité woonwagenbewoners heeft de gemeente Voorschoten verzocht een terrein aan te wijzen voor de inrich ting van een woonwagencentrum. De commissie voor welzijn en onderwijs van die gemeente was gisteravond unaniem, van mening dat dit een re delijk verzoek is en Voorschoten zal dan ook - binnen afzienbare tijd - een kamp voor ongeveer 10 wagens krijgen. Voorlopig wordt gedacht aan een locatie nabij de provinciale op slagplaats aan de Papelaan. Punt van discussie was wel de ge meenschappelijke regeling regionaal woonwagencentrum. Woonwagenbewo ners vormen een uitzondering op de regel dat inwoners van een plaats ge bruik moeten maken van de plaatse lijke sociale voorzieningen. Leiden is aangewezen als de plaats, die de so ciale voorzieningen voor woonwagen bewoners in de omliggende gemeente regelt. CDA-er T.H. Esselaar stelde zich gisteravond op het standpunt dat ook op dat punt volledige inte gratie van de woonwagenbewoner in de plaatselijke gemeenschap tot stand moet komen. De overige commissie leden voelden meer voor de centrale regeling. Micropolis Wethouder LL. Marselis (CDA) legde er gisteravond nog eens de na druk op dat de verantwoordelijkheid voor het al dan niet slagen van het Micropolis-project helemaal bij ar chitect Frangen'heim ligt. Hij wees er verder op dat - als het project inderdaad slaagt - de gemeente in ieder geval van het al jaren slepen de zwembadprobleem verlost is. In tussen is een vijftal werkgroepen gefomreerd die zich over het pro ject moeten beraden. WD-er Van Galen Last sprak zijn twijfels over het project uit. Creativiteit De stichting Creatief Centrum heeft een interimiverSlag uitgebacht over het door haar geleide creativi- teitsproject op de lagere scholen. De kern van dat project ligt 'hierin dat de kinderen een aantal maanden eerder dan anders "met de handen leren denken". Het rapport stelt dat het project inmiddels een succes ge noemd mag worden. De commissie toonde zioh dan ook bereid het voor lopig voort te laten zetten. DONDERDAG V.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptisten Ook in Voorschoten op de zg. plaats aan de Pape laan zal naar alle waar schijnlijkheid een woonwa genkamp komen. De commis sie welzijn en onderwijs kon zich gisteravond in ieder ge val met die plannen vereni gen. Tl "I WTT 1 berelkbaar: »l nieuwe rajn ^u a, i groep homofilie/COC. 8-iu.au uur nam. Steenstraat l b. Wereldwinkel, 9.30 Geverstraat (5, Oegstgeest, sociëteit voor kanrabewoners en alleenstaanden, Noordeinde 2 a, groepen op Troef: Breehuys, Brèestraat 19," Kookkur- sus, 5.30-7.30 uur nam.; Repelsteel. 7.30-10 uur nam.; Klelkursua. 8-10 uur, nam.; Koffiebar. 8-11 uur nam ^Stadhuis, Gemeenteraad, 2 uur nam. Gemeentehuis, Voorschoten, Oommis sie ruimtelijke ordening. 8 uur nam, Groenoordhal. Vriie Tiidsbeurs. 1-5 uur nam. en 7-10.30 uur nam. Dierenhulpdienst Anna Paulownastr, 15. Lelden Voor hulpverlening verongelukte hónden, katten vogels e.d in de gemeenten Lelden en Leiderdorp Dag en nacht bereikbaar: telef 134687 WARMOND De Warmondse gemeenteraad komt op 7 april in een extra vergadering bijeen. Aan de orde komt de verdere bespreking van de'Schiphollijn. Verder wordt informatie gegeven over het plan „Zwanbrug". De aanvangstijd is wat later dan normaal: 20.30 uur. LEIDEN De Leidse politie heeft vanochtend twee Duitse jongelui van resp. 26 en 24 jaar aangehouden, kort nadat het tweetal een inbraak had gepleegd in een radiozaak in het centrum van de stad. Bij de achter volging van het inbrekersduo zijn twee waarschuwingsschoten gelost. De Duitsers maakten tijdens hun in brekersactiviteiten gebruk van een auto, die in Leiden bleek te zijn ge stolen. De achtervolging van het tweetal begon nadat de bemanning van een politiewagen in de afgelopen nacht een met dozen volgeladen stationcar ln verboden richting over de Bree- straat zag rijden. De achtervolgde wagen stopte op de Haagweg, waar op de twee inzittenden wegrenden In de richting van Noordmans hout handel. Nog geen half uur nadat het terrein van de houthandel door poli tie was afgesloten kon de oudste van het tweetal in de kraag worden ge pakt. De andere Duitser werd van ochtend omstreeks acht uur met doorweekte kleding aangetroffen in de Hoflaan. Ds in de Agaathlaan gestolen sta tioncar bleek te zUn volgestouwd met radio- en stereo-apparatuur, die was ontvreemd uit de radiozaak 'All-In" aan de Breestraat. JONGEN (16) STEEKT MET BROODMES LEIDEN „Het geluk is met de slachtoffers geweest". Aldus het com mentaar van de politie na de aan houding van een 16-jarige Leidse schplier, die er van wordt verdacht in tenminste vier gevallen met een broodmes op leeftijdgenoten te heb ben ingestoken. De jongen zou ook zün moeder met een mes hebben be dreigd. De slachtoffers, onder wie een meisje, werden o.m. in de rug en in het gezicht gestoken, maar in' al deze gevallen is het volgens de po litie met de verwondingen nogal meegevallen. De agressieve jongen, die gisterochtend op de Breestraat werd aangehouden, is ingesloten in het politiebureau. Het motief van de jongen om de mishandelingen te ple gen. is de politie nog niet duidelijk. ZOETERWOUDE - De Zoeter- woudse Tennisclub, die wacht op het gereedkomen van de twee nieuwe banen, opent dit weekend het sei zoen. Zaterdag is er een vestzaktoer- nooi gevolgd door een feestavond. Zondag wordt het katertoernooi ge houden. De Jeugdheeft haar eigen toernooi op 16 april. LEIDEN Een 24-jarige inwoon ster van Leiden kreeg een hersen schudding en smjwonden, toen zij gistermiddag met haar fiets op het Levendaal botste. De botsing ont stond doordat de fietster door de wind naar links werd geduwd op het moment dat de auto haar wilde voor bijrijden. De bestuurster van de les auto, die onder toezich reed, kreeg een verwonding aan de linkerhand. VOORSCHOTEN De ophaal dienst voor grofvuil in Voorschoten komt op 7 april in de navolgende straten: de wijk Adegeest (met uit zondering van het gedeelte Oude Adegeesterweg tussen de Prins Bern- hardlaan en de Nassaukade). de Leidseweg (tussen Raadhuislaan en VoorschoterwegVoorschoterweg, Hofweg (ten oosten van de Voorscho terweg), Prof. Boerhaaveweg, Krim- kade, J. P. Coenstraat, Vondelstraat, Marnixstraat en Beresteijnstraat. Op 8 april komt de ophaaldienst in de Nassauwijk. KLM-wijk. Pape laan (tussen station en Wassenaar), Dobbeweg, Donklaan, Industrieweg, Wijngaardenlaan (noordzijde). Eist- laan, Oude Adegeesterlaan (tussen Prins Bernhardlaan en Nassaukade), Erasmusstraat, Bakkersteeg, School straat, Kon. Marinelaan, Bloklaan, Voorstraat, Kerkplein, Treubstraat, Willebrordusstraat, Leidseweg (tus sen Schoolstraat en Raadhuislaan), Oranjeboomstraat, Molenlaan (tus sen Prof. Asserlaan en Kerkplein), Chr. Huygensstraat, Van Heuven Goedhartstraat, Prof. Asserlaan, Raadhuislaan «tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan). Vredenhoeffstraat, Langenhorststraat. Bethlehemstraat, Vlietzicht en Tolstraat. VOORSCHOTEN De Voor- schotense commissie voor financiën en bedrijven gaat aanstaande maandag praten over de revisie van het Burgemeester Van der Hoeven- park. Verder komt de realisering van het schooladvies werk- en be- geleidingswerk ter sprake. Daar naast komen een paar oncerwijs- voorstellen en rijksregelingen ter tafel. Er bestond veel belangstelling voor de afsch eidsreceptie van wethouder Temminck. Zijn eigen commentaar tegen het aflopen van de feestelijkheden: „Mijn manier van werken is kennelijk joch wel aangeslagen". OEGSTGEEST Han Tem minck heeft zijn taak als mede bestuurder van Oegstgeest na tien jaar beëindigd. Hij gaat nu als burgemeester naar de ge meente Rhoon. Hoezeer hij in Oegstgeest gewaardeerd werd bleek gistermiddag toen ambte naren, onderwijskrachten, ver enigingsbestuurders, vrienden en zomaar vele Oegstgeestena- ren naar het gemeentehuis kwa men om afscheid te nemen. De leiding was tijdens de be sloten bijeenkomst in handen van wethouder Thorn die zich zeer goed kweet van zijn taak als ceremoniemeester. Burgemeester Van Eijsinga bood namens het gemeentebestuur een zilveren si garettendoos aan, maakte gewag van de goede contacten voor al op onderwijsgebied en gaf hem de raad mee: "Vergeet ce details en pak de grote lijn"! Ge meente secretaris Vreeken toon de zich een dichter van formaat. Zijn afscheidsspeech was in dichtvorm gesteld en op geestige wijze werd gewag gemaakt van de gemakkelijke omgang met Temminck, niet alleen voor hem als gemeentesecretaris, maar ook voor anderen. De open deur en de vriendelijke ontvangst waren voor een groot deel het werk van Temminck. Namens het personeel werd een ets aangeboden. De directeur van Gemeentewerken, Van Gorkum, herinnerde aan de prettige ver standhouding, zelfs in tijden dat de wethouder wilde koersen naar een sluitende begroting! Er wer den draag tassen met flessen overhandigd. ook bijvoor beeld door de voorzitter van ce personeelsvereniging. Oud-voor zitter van die vereniging, Gerrit Heeren, sloot de sprekersrij. Tem minck toonde zich getrof fen door de hartelijke woorden, de geschenken en de grote be langstelling. Toen verwacht werd dat iedereen bij het onderwijs be trokken. aanwezig kon zijn, sprak de voorzitter van het hoofden- convent, schoolhoofd Koning, niet alleen voor ce openbare, doch ook voor de bijzondere scholen. Hij maakte gewag van de opval lende scholenbouw en gymna stieklokalen in Oegstgeest en bood voor de Rhoonse tuin een bar- beque aan. LEIDEN Het Burton Greene Kwar tet speelt morgenavond op de Jazz- zolder van Hot House aan het Ra penburg. Het Burton Greene kwartet is een formatie die zich onder leiding van componist/pianist Burton Greene, een geheel eigen weg heeft gezocht in het labyrinth van de avant-garde jazz. Muziek is duidelijk geïnspireerd door thema's uit de Oosterse en ook de klassieke muziek, zonder deze overigens in hun oorspronkelijke waarden aan te tasten. Met vrije improvisaties, dynamiek en origi nele, soms wat naar het extravan- gante neigende instrumenttechnieken Burton Greene in Hot House wordt zodoende een basis geschapen voor een vernieuwende en zeer fris aandoende «vorm van creatieve Jazz muziek. De groep bestaat behalve uit Burton Greene uit Charles Gree ne (trompet), Daoud Amin (bongo) en Arnold Dooijeweerd (bas). LEIDERDORP Tientallen leerlingen van de Chr. Mavoschool aan de Leiderdorpse Vossiuslaan parkeerden vanmorgen hun fietsen bij de buurschoolVisser 't Hooft, omdat hun eigen schoolplein was afgesloten wegens herbestrating". Terugge komen bij hun eigen school ontdekten zij met kran ten dichtgeplakte ramen en een bord: t,Verbod en de leraren te voederenEerder had directeur Groeneveld de gebeurtenissen bij zijn splinternieuwe school met stijgende verbazing bekeken, tot dat een vlag de oplossing bracht: 1 april. Acht leerlingen hadden hun „aurü-activiteiten" gister avond overigens zodanig uitgevoerd dat de rijks politie even kwam kijken. Vanmiddag krijgen de le raren weer te eten. ONRUST IN DE KIEVIET WASSENAAR Onder bewo ners van het villapark "De Kie viet" in Wassenaar is onrust ont staan als gevolg van de verkave ling van bouwpercelen in kleinere gedeelten. Grote huizen werden afgebroken en inplaats daarvan verschenen drie of vier nieuwe woningen. Een en ander heeft er toe geleid dat de gemeenteraad in Januari van dit Jaar een voorbe- reidingsbesluit nam wat het mo gelijk maakte om het uitbreidings plan villawijken te wijzigen. In tussen worden bebouwingsmoge lijkheden opgeschort. Een groep bewoners van het park "De Kieviet" heeft nu, sa men met een architect, plannen uitgewerkt die aangeven hoe naar hun mening de bebouwing in de toekomst geregeld zal moeten wor den. Deze voorstellen zullen bin nenkort met de bewoners worden besproken om daarna aangeboden te worden aan B en W. Voornaamste eis van d ebewoners is vergroting van de kavelbreedte. Het directe effect daarvan is dat dichtere bebouwing wordt voor komen. De plannen, zoals die er nu liggen houden d§ mogelijkheid in van de bouw van twee, of zelfs drie maal zoveel huizen. In Oegstgeest Extra 'raad' over zwembad OEGSTGEEST De raad van Oegstgeest wijdt op 27 april een ex tra vergadering aan de plannen voor de bouw van een overdekt zwembad in die gemeente. Diezelfde raad komt overigens ook op 15 april bijeen. Dan zal onder meer een nieuwe wethouder worden gekozen. Kramer weg bij gemeentewerken in Wassenaar WASSENAAR - Ing. H.J Kra mer (64) - adjunct-directeur van de Wassenaarse dienst gemeentewerken - gaat die dienst na ruim 20 jaar verlaten. Kramer - die om gezondheidsrede nen afscheid neemt - is sinds 1966 adjunct-directeur, daarvoor was hij technisch hoofd-ambtenaar. Kramer werd in Kortenge geboren en werkte achtereenvolgens bij de provinciale waterstaat van Zeeland, het provin ciaal besüuür van Zuid-Holland, de dienst gemeentewerken Middelburg en tenslotte de dienst gemeentewer ken in Wassenaar. Vrijdagmiddag is er tussen 16.30 eri 17.30 uur in' het raadhuis een afscheidsreceptie. LEIDEN De werkgroep Poëzie Hardop heeft succes: in het lopen de seizoen- werden reeds 150 voor stellingen gegeven en het publiek is in beweging gekomen om een soort fanclubje op te richten. In ongeveer veertig steden in ons land zullen plaatselijke vriendenkringen wor den gevormd die de werkgroep wil len steunen juist nu Poëzie Hard op ook gevölgen ondervindt van een gewijzigde subsidiëring. Burgerlijke stand LEIDERDORP Geboorten: Roel. z. v. J. Wamerling en H. D. de Waai; Paul us z. v. P. J. Fritz en C. M. T. v. Deusen; Merit d. v. C. H. Huisman en P. M. Bodegom; Mariene d. v. W. B. J. v. d. Lubbe en G. M. J. v. Teü- lingen: Natasja d. v. K. Zeegers en E. v. Duuren: Anne-Geert z.v. G. J. Tuinier en W. Beerda; Wouter z. v. L. A. G. Minderhout en P. de Goede; Neeltje d. v. H. v. d. Velden en H. de Vries; Hubertus z. v. J. C. Broeders en J. J. M. v. Dongen; Pascal z. v. R. J. P. A. M. de Vos en E. C. C. E. M. Nijhuis; Arnold z. v. J. A. v. Steenbergen en I. den Haan; Dirk z. v. C. H. v. d. Bosch en M. E. P Janssen; Sophia d. v. P. C. de Wolf en A. Dam. Ondertrouwd: R. J. Schwidder en J. E. Robijn; R. M. Heiveld en E. v. Haarlem; G. J. Diseraad en H. C. Tetteroo; A. P. Dozij en J. Rasser. Gehuwd: W. J. E. Verra en J. L. M. v. d. Geest. Overleden: S. Laffra (73» v.; A. Zandvliet (62) geh. m. J. D. M. Te- ger: A. de Vries (81) geh. gew. m. A. F. ScholtenG. Nievaart (64), geh. gew. m. L. Adolf; J. C. Elshout (71). geh. gew. m. B. J. M. Buijsen; J. H. C. Ranslelaar (73) geh. m. J. A. v. Heusden: J. A. W. v. d. Made <54). geh. m. M. E. v. Engelen; E. J. Slie- rings (79) geh. gew. m. J. A. Hooge- Telefonlsclle hulpdienst. Tel, 071-125202. Voor allen die in moellijk- relken Verkeren Dag en nacht te biS- Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Rila 44c. Spreekuur dag. van 2—3 uur n.m.. m-fSiV"1 7~a uur n-m Tele,00B' Apotheken Gespreksa vonden Gespreksavonden Baba-l gemeen- 5wS_5°A OUT nam. Kannedylaan 11. Oegstgeett. vr. 8.15 uur nam. Fred. Hendrlkplantsoen 25 Leiderdorp- T.l1swlnkel Soplastraat 36. tel. 126325. Geopend maandag t/m vry- Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman, Koornbrug- eeg 7 (zykant Stadhuis). Openlngs- Oude Rijn 88. tel 144000 Advocatenspreekuur Pieterskerkgracht Elke donderdag- Sportmedisch Advies Sportmedlsch Adviescentrum, spreek uur ma-en do.-avond 19.30—20.30 uur. St. Elisabeth Ziekenhuis. Leiderdorp. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare t/m vrij. 9-10 i Kinderopvang 4, tel. 130360. Geopend dl. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068, mej. J. Schrama tmaatsch. werkster). Weduwen en weduwnaars Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaars afdeling Leiden. Advies- bureau Roomburgerlaan 55, telefoon 123235. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Binnenstad, Gerecht 10, woe'66 uur nam. Noord: v. Hogendorpstraat 36. ma. 10.30 -11.30 u vjn. Kool: Drift straat 49a. dl 10.30—11.30 uur v.m. Morskwartier: buurthuis Morswtlk. To paaslaan. tel. 761196, woe. 10.00 —11.00 uur vm Tuinstad wijk: Feren- Jurldlsch Adviesbureau. Noor_ 2a (voormalig marinecomplex): 11-1 uur. dl. 6.308.30 uur nam. woe. 11—1 uur. do. 6.30—8.80 uur nam., dienstencentrum Van Hogendorpstraat 36. vrij. 7^—9 uur nam.. Mierennest Morsweg do. 79 uur nam. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JanssenNiemeyer. Hof- dtjck 32 Oegstgeest. tel. U71-153652. Huize St.-Maarten Opvanghuis voor crlsisgevallen van ln nood verkerende moeders evt. met kin deren Sint. Jacobsgracht 1 dag en nacht bereikbaar Tel. 132187. De smalle landelijke Broekweg wordt steeds meer gebruikt voor sluipverkeer van Leiden naar Oegtgeest en omgekeerd. WD-er Kuijers bepleitte de invoering van eenrichtingsverkeer voor auto's, dit ter bescherming van de fiet sers die van deze weg gebruik ma ken. Houtman (SGP/GPV) wil voor de volgende begrotingsbehande ling een nota over leegstaande of leegkomende panden in de bin nenstad. Onder meer wil hij we ten welke panden vrijkomen, wanneer de nieuwbouw van de universiteit aan de Witte Singel gerealiseerd is. LEIDEN GeborenJohannes Anne z. v. R. D. Kooijman en T. Kleijsma; Brigitte Pascale Engèle d. v. G. F. B. T. v. Dorp en C. G. C. M. Prins; Lies- beth d. v. W. K. Hosman en A. E. v. d. Laan: Michiel z. v. M. v. Digge- le en L. v. Nieuwkoop; Josta Lisanne, d. v. P. F. Waterland en A. Bos; Mo nique d. v. J. Kleefstra en M. Bek; Esmeralda Reintje Valentine, d. v. W. R. de Jong en E. M. v. Swaaningen. Overleden: P. Kuijpers (78) m: M. C. v. d. Kroon (73) v; K. Baas (79) geh. gew. m. T. Ou war kerk; W. A. G. v. Hees (45) m. Gehuwd: J. A. Soudan en G. A. M. Hogenboom. LBDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldscb Dagblad B.V Witte Singe) 1 Lelden. Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorglng van 18.00—20.00 u Zaterdag vaD 16.00—18.00 uur Te'efooD 071—130500. Lndlen ln gesprek 071—134539. Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement I 37.85 Per post f 48.25 Jaarabonnement f 139.90 Jaarabonnement p. post f 181,50 Losse nummers t ObO Abonnementsgelden OU vooruit betaling te voldoen. Bi) automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2