Rij zal lef vers: 'PSV zich met presenteren MULLER VOL VERTROUWEN Tl eg met W9 Katwijk pas in verlenging langs Randstad Sport fan Deinsen tekent ey enoord - contract 1 :-w Vrij Geert defensieve taktiek Der Bomber: Finale is haalbare zaak M/Leiden kans loos ENSDAG 31 MAART 1976 SPORT PAGINA 13 ROTTERDAM Zowel met Go lead Eagles als met Jan van Dein- bereikte Feyenoord gisteravond Hedige overeenstemming over de Insfer van de Deventer linkerspits Kuip. Van Deinsen (22) te en 3-Jarig contract by Feyen- I'd. De Jeugiddnternational toonde erg gelukkig met zijn over- ar Rotterdam, waar hij aan atheneum zijn studie wil vol- iien. Momenteel zit hij in de vijf klas, Met de komst van Jan van Deinsen ligt het vertrek van Jörgen Kristensen voor de hand. Manager Guus Brox: "Hij heeft zijn contract inderdaad opgezegd, maar of hij naar Denemarken zal terugkeren, weet ik nog niet. Met het aantrekken van Deinsen hebben we ons in elk geval ingedekt". Overigens is in Feyenoord-krin- gen nog niet besloten of de "zaak Van Hanegem" mondeling zal wor den behandeld. "Daarover beraden wij ons nog", aldus Guus Brox. BARCELONA De Britse bookmakers zullen hun weddenschappen grondig moeten wijaigen. FC Barcelona slaagde er gisteravond in een niet eens uitverkocht Nou Camp (75.000 toeschouwers) niet in zijn favorietenrol te vervullen- Door een vroeg doelpunt (13e minuut) van John Toshak, een in ternational van Wales, kon Liverpool zelfs met een overwinning naar huis vertrekken. Barcelona was weliswaar vrijwel de gehele wed strijd in de meerderheid, maar de aanvallers kre gen vrijwel geen kans tegen de Engelse reuzen in de verdediging. In de eerste helft moest de na tionale doelman Ray Clemence enkele malen in actie komen na schoten van Rexach. Kort voor tijd greep Clemence eveneens uitstekend in na een inzet van Migueli (op een voorzet van Johan Cruijff). Liverpool maakt nu een grote kans op 13 april (eveneens dinsdag» in het stadion aan de Anfield Road de finale te bereiken. De Britten veroverden in 1973 al de UEFA-beker. De Catalaanse supporters lieten in de slotfase van het duel duidelijk hun misnoegen blijken over het povere spel van FC Barcelona. Vier minuten voor het einde moest de wedstrijd enige tijd worden onderbroken om zitkussentjes van 't veld te ver wijderen. De meest gehoorde kreten van de tri bunes waren: „Weg met Raxach" en „Weg met Weisweiler'*. KlNT ETIENNE Kees Rijvers is weer de beminnelijkheid zelf. Terug in de omgeving waar ooit triomfen vierde, lijkt zelfs het laatste beetje rancune te zijn weggesmolten. Rijvers, na de zege op Ajax de verzamelde sportpers een fikse veeg uit de pan gaf, zelfs opperde dat •lips maar eens moest overwegen elders te gaan spelen, is weer teruggedaald tot de werke- *eid, de halve finale van de Europa Cup. Ryv Saint Etienne nog ook zal toepassen, zeker is dat waanzinnig populair, staat Robert Herbin, de zich by Saint nuchter met beide benen op de Etienne als een kleine „generaal" Juist die Franse bodem presenterende Fransman, vanavond Engels aandoende Geof- slechts een gedachte koestert, het te- xd, waar vanavond veer- vreden stellen van de uitzinnige aan- uizend opgepepte Fransen hun hang. Dagenlang heeft de leuze „Al- „Allez les verte" laten klinken, lez les verte" het straatbeeld van problemen. Saint Etienne beheerst, wordt er over niets anders meer gesproken. En ook orgt de kleine LEIDEN was het verleden week le spel van de laatste tijd. Het pu- bij L.F.C.-Quiök Boys een uitge maakte zaak wie de sterkere was en zodoende de volgende ronde van het Zilveren Molen-toernooi zou be reiken, de strijd tussen Katwijk en Randstad Sport was volkomen open en meer een kwestie van geluk wie winnend zou finishen. Het in dit toer nooi debuterende Katwijk won uit- eindelyk in de verlenging met 1-0 van een opmerkelijk fris spelend Randstad. Opmerkelijk. De opgaande lijn zit er bij de Voorschotenaren de laatste weken duidelijk in, maar zo soepel als er vooral voor rust werd gevoet bald, is in competitieverband nog niet gedaan. Daar "komt dan nog bij dat het elftal drie afwezigen tel de (Schipper, Lens en Sieval wegens ziekte) dus het is mogelijk dat het "omgebouwde" team met de gedach te liep van "we zullen eens laten zien wat we nog uit dit elftal kunnen bar Rijvers kent het stadion k het voordeel dat collega Robert jrbin zal trachten te behalen. Herbin beseft, dat de basis gelijke finaleplaats hier gelegd moet heeft opgepept dat 't worden. Saint Etienne, van de Cup, eist niet anders. En dus mag worden aangenomen dat er Juist op de schouders van Adrie van Kraay. PSV's vrye verdediger, een extra druk zal rusten. De „libero" zelf haast zich echter het tegendeel te be weren. Ontspannen: „Natuurlyk is getje kunnen gaan. Terwyl Saint geweldige conditie. Ik moet eerst nog dit bekerduel voor ons verschrikke- Etienne, dat lijkt me tenminste, over- zien of het wel een voordeel is om. lyk belangrijk, maar toch geloof ik geconcentreerd zal zyn, moeten wij zoals die Fransen, aan niets anders (laatste man) en Ypenburg. Carry dat Saint Etienne vanavond zo ont- onze gedachten verdelen tussen de te hoeven denken dan aan de wed- v. Rheenen was vervangen door zettend veel moet bewyzen zich zo Nederlandse beker, de competitie en stryd van vanavond". Een door de De Weger en in de spits was Piet 'n voor- deze wedstryd. Dat we dan toch nog „cupkoorts" bevangen Saint Etienne Douwes geposteerd. Katwijk was vol- deel is dat we gewoon ons eigen gan- blessurevry zyn zegt genoeg over onze gelooft heilig van weltafllig en speelde het stevige en snel want", herinnert Ryvers zich, „het ld van Saint Etienne is breder dan ons. Een verschil van zelfs zeven iter. Mag ik dan soms verwachten jt Saint Etienne Juist hieruit voor- pl zal proberen te halen? En het is als Je die breedte gewend bent (i voordeel. Natuurlyk heb je meer Imte". Maar Kees Ryvers weet ier van Saint Etienne dan alleen afmetingen van het sfeervolle sta- t>n. Slim kykend: „Defensief kun- n ze door die paar extra meters st in moeilykheden komen. Hun rdedigers zyn niet de snelsten". En s staat het voor Ryvers vast dat V's kansen op Glasgow hier in int Etienne slechte met aanvallend etbal kunnen worden vergroot. aarnaast speelt ook de waag of die- Ifde Ryvers niet in een klap veel in zyn „Franse" populariteit zou (rspelen als hy een puur defensieve pategie zou uitstippelen. Veronder - •llingen in die richting ontzenuwt meteen: „Als het vertrouwen er als we ons met lef kunnen presen ten, kies ik voor vier aanvallers: ibse of Dahlquist, Van der Kuylen, n en René van der Kerkhof. yn idee is simpel: al zullen we ons is wel wat by Saint Etienne moe- i aanpassen, toch wil ik eerder in t offensief dan gebruikelyk is. An- :s dan by de meeste uitwedstryden het buitenland waarin vaak ge- tcht wordt tot de tweede helft wy in het offensief. Zodra het Is het niet de vyfde, dan mis- hien in de twintigste minuut. Ge- zo vroeg mogelyk". Met het n van vyf aanvallers stipt de een heel ander probleem aan. yvers, die overigens pas kort voor wedstryd de opstelling prysgeeft, at doorschemeren dat Juist Harrie ïbse, die wekenlang vertwyfeld naar arm heeft lopen zoeken, hem gen Ajax heeft verrast. „Lubse eeft zich in Amsterdam gemanifes- erd zoals we hem kennen. Eindelyk teelde hy weer met veel zelfvertrou- en. Hierdoor heb ik weer twee mo- ilykhedenDahlquist of Lubse" Om onmiddeliyk, een beetje geschrok- ïn, aan toe te voegen: „Maar er jn natuurlyk nog veel meer moge- jkheden". Welke verschuivingen Ry- 5 bliek heeft zich geenszins verveeld. Het middenveld werd door beide ploegen vaak overgeslagen en zo ontstond er een snel op en neer gaande wedstrijd. Na een minuut of twaalf knalde John Schoenmaker uit een hoekschop steenhard over en moest wat later De Weger attent reageren op een venijnig sohot van Katwijker Piet Kruit na een opval lend lange solo over het middenveld van Leen de Best. De grote beweeg lijkheid die de ploegen demonstreer den leverde zo nu en dan wel wat balverlies op maar voor het kykspel was dait niet echt 'hinderlijk. Vlak voor rust kwam Randstad goed weg toen de langs Wim Mugge geglipte Jan v.d. Plas een hoge bal aflever de waar de Weger zich op verkeek. De bal belandde op de paal. Na de pauze zakte Randstad langzaam weg. Katwijk begon het spel steeds meer te dicteren, maar zag geen Plas was intussen vervangen door Adrie Koelewijn en bij Randstad kwam de wat rust gegunde Gé De- vilee opdraven voor Lamberts. Enke le minuten voor tijd kregen de Voor schotenaren een opleving. Loek Hel der ontfutselde de bal van Dick Har rison, omspeelde keeper Cees Koe lewijn maar schoof de bal op kor te afstand in het zijnet. Na drie mi nuten in de verlenging was het ge beurd. Een zwakke uittrap van v.d. Zwam kwam by Groeneweg die de bal afspeelde aan Adrie Koele wijn. Zijn trekbal bereikte de toe stormende Jan v. Dijk en tegen diens schot was De Weger totaal kansloos: 1-0. HERBERT POLANE MADRID Zelden deed een verslaggever ver geefs een beroep op hem, Gecd Müller, een voet baller die het belang van een goede p.r. inziet. Het is bloedheet in Madrid, de collega's van Bayern slapen, maar Gerd Müller praat graag nog even met de Hollandse verslaggever. „Der Bomber" zegt zich nogal geërgerd te hebben aan het geschrijf, dat hij, Gerd Müller, bij voorbaat kansloos zou zijn tegen een meedogenloze cipier als Real-voorstopper Gregorio Rubio Benito. Hij haalt al weer geïrriteerd de schouders op, vraagt of de mensen de interland Duitsland Spanje op 23 november 1973 in Stuttgart al zijn vergeten. Door Ger Stolk Müller: "Ik schijn nu eenmaal per se doelpunten te moeten maken om een goede wedstrjd te spelen. In Stuttgart liep die Benito negentig minuten als een kwijlende waakhond achter me aan. Toch gaf ik twee maal de pass waaruit Jupp Heynckes even zo vaak doelpuntte". Maar is hij dan Spanje-Duitsland, zoals die interland op 23 februari in Barcelona werd gespeeld, vergeten? Müller: "Natuurlijk niet. we verló ren die wedstrijd en Benito stond me schoppend, aan mijn shirt trek kend en me in mijn ribben stompend niet toe om een behoorlijke actie te ondernemen. Ik geef toe dat ik met myn ellebogen werkend Benuto even eens unfair heb bespeeld. Maar ik kon moeilijk anders". De duels Müller-Benito zijn een belangrijk aspect in de halve Europa- Cupfinale van landskampioenen, zo als die vanavond voor 120.000 toe schouwers wordt gespeeld. De wijze waarop Benito nu al heeft aange kondigd Müller te zullen bespelen, alsmede de confrontatie Höness/Ca- macht en 't feit dat Netzer en Breit- ner als huurlingen in Spaanse dienst hun landgenoten bekampen, hebben menigeen in de Spaanse hoofdstad al vertwyfeld doen introepen dat Real- Bayern in wezen een finale had moe ten zijn. Müller, nog steeds geïrriteerd: „On zin. Een ploeg als PSV wordt door mij minstens zo hoog aangeslagen als Real. Neem bovendien de wijze waarop Real hier onder de Neder landse scheidsrechter Van der Kroft van Borussia Möndhen Gladbach won. Ik ben zo vrij dan een vraag teken achter die zogenaamde finale Real-Bayern te zetten". Gerd Müller blijkt voorts niet al te pessimistisch wat de overlevings kansen betreft. Hij: "Het zou dom zijn om van een puur verdedigend systeem uit te gaan. Dat gebeurt ook nieit, let maar op. Kijk, Real heeft eindelijk de bles sures overwonnen. Speelt net tegen ons met dat droommiddenveld Breitner, Valasques, Netzer. Met 120.000 voetbalfanaten op de tribu ne red Je het zeker ndet om op de nul te spelen. Ik zie dan ook een kleine nederlaag als onontkoom baar. Aan de andere kant echter, de counter zal bij ons frequent, wan neer dat maar even kan, worden gehanteerd. Reden waarom ik met wat geluk misschien nog wel iets meer haalbaar acht. In die zin zul len we hoe dan ook het kar wei echter moeten klaren". Müller heeft ook al veel vertrou wen in Bayern omdat hij inmiddels weer wat beter over zichzelf is te spreken. Hy: „En vergeet Höness niet. Die Jongen heeft het moeilijk gehad na de wereldkampioenschap pen. Heeft zichzelf met veel karak ter teruggewerkt naar de top. Verder zie ik Hansen en Schwarzen- beck weer met steeds meer zelfver trouwen spelen. En dan zijn er na tuurlijk Beckenbauer en Maier". Een vraag tot slot: "Wint Bayern na 1974 en 1975 opnieuw de Europa Cup I? Hij: 'Tn èlk geval zie ik de finale een haalbare zaak. Het is essentie om die Spanjolen te laten uitrazen, ik herinner me nog een wedstrijd dat we dat eveneens deden en dat we met 5-1 van ze won- Dettmar Cramer, klein, onooglijk, aardig is aan komen slenteren, vangt die laatste woorden op, schudt het hoofd. Cramer: "Dat was een vriendschappelijk duel, dat zegt niets". Bezorgd: "Als Gerd zich maar niet laat verleiden om louter en alleen tegen Benito te gaan lopen voetballen. Als spits mag Gerd niet het wit van Benito's ogen zien, want dan is hij op de verkeerde weg. Gerd moet bewegen, aanspeelbaar zyn, van Benito vandaan lopen. Als, Ja hoe zeggen ze dat, Ja zo glibberig en ongrijpbaar als een forel. finale? Onzin, PSV is zeker ELFT Mercasol Leiden is er niet geslaagd om tegen Pioneer Punch stygende lyn voort te zetten. De eidenaars wisten alleen in de eerste ise in het spoor van Pioneer te bly- daarna kon het team van coach heridan rustig aan een ruime zege ouwen: 95-68. Iet enthousiaste begin van Mercasol erraste de Delftenaren enigszins, laar na dertien minuten (stand 4-20) moest Leiden afhaken, toen doneer naar een hogere' versnelling chakelde. By rust keek de ploeg van oach Blom al tegen een hopeloze 0-32 achterstand w. Na de hervatting had Pioneer er even zin in en de bal vloog in korte tyd dertien maal door de Leidse basket, eer Leiden kon tegenscoren. Daarmee was de zaak, wat Punch betreft wel bekeken, zodat Ledden de kans kreeg, onder leiding van de uitstekend spe lende Boeksema en via de knap sco rende Ruysenaars, om nog wat terug' te doen, 78-61. Pioneer bleef echter heersen in de rebound (Van Rooden had al in de eerste helft vier P's en daarom moest Kop teveel alleen doen) en finishte tenslotte onbe dreigd met 95-68.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13