'We hadden toch beter Real kunnen loten...' TOPZEILERS SNEL ACTIEF Ontslag voor Atte Bouma Tafeltennisteam in promotiewedstrijden m Op weg naar kwalificatie voor de Olympische Spelen DINSDAG 30 MAART 1976 PRAAG Het Nederlands heren team heeft bij het Europees tafel tenniskampioenschap in Praag een belangrijke stap gezet op weg naar de promotie uit de tweede divisie A. Nederland is door winst van 5-1 op Ierland en 5-0 op België al ze ker van de eerste of tweede plaats in de poule, waarvan de nummers één en twee promotiewedstrijden spelen tegen de nummers één en de andere poule. De Nederlandse dames spelen op Pol.n, moet het tweetal Son ja Heltzel, Bettine Vriesekoop vandaag een beslissend duel spelen tegen Bulgarije. Bij de heren haalden het favorie te Zweden, Frankrijk, de Sowjet- Unie en Joegoslavië de halve fina le van de A-poule. Frankrijk zorg de voor de grote sensatie door het sterke Hogaryë te verslaan. De if takeling van het Hongaarse ta- wedstrijden. Daarbij gaat hem degradatie van de eerste naar de tweede categorie. Door een neder laag van 1-3 tegen Zweden en 3-0 beslissings- feitennis zette zich ook bij de da- voort. Engeland, Joegoslavië de Sowjet Unie en Tsjecho Slowa kije plaatsten zich voor de halve finales. PAGINA 13 LEEUWARDEN Het bestuur van de SC Cambuur in Leeuwar den heeft met ingang van 1 Juli a.s. de contracten opgezegd van Trainer Atte Bouma <27) en su pervisor André Rosenburg (54). Kort geleden werd reeds aan manager Spiegelaar ontslag aan gezegd door de Friese club. Tot 1 juli zal het driemanschap de lopende zaken afhandelen. De KNVB had geen toestemming ver leend aan Cambuur om Bouma een nieuw contract aan te bieden, omdat deze slechts in het bezit is van een B-licentie. De mogelijk heid is er echter voor Bouma dat hij in september tot de cursus voor A-trainer zal worden toege laten. De Europese voetbal unie heeft bepaald dat Dusseldorp eer ste "reserve" is voor het geval de eindstrijd van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenploegen niet in Bel grado kan worden gespeeld. De UEFA heeft de eindronde van het toernooi (halve finales, wed strijd om derde plaats en eind strijd) toegewezen aan Joego Sla- vië, mits de Joegoslaven in de kwart-finales winnen van Wales. Amsterdam is tweede reserve. Borussia Mönchen-Gladbach heeft direct en nadrukkelijk ge reageerd op de flirtation tussen Ajax en Borussia's spits, de Deen se international Henning Jensen. Helmut Grashoff. de zakelijk lei der van Borussia verklaarde: 'Indien Ajax belangstelling voor Jensen heeft, kunnen zij zich tot ons wenden. Wij zijn bereid tot een gesprek, maar wij zullen Jensen zeker niet laten gaan voor minder dan 2.500.000 mark AMSTERDAM Het kort geding dat zeiler Fred Im- hoff heeft aangespannen te gen het Koninklijk Neder lands Watersport Verbond dient donderdag 1 april (09.15 uur) voor de president van de Amsterdamse recht bank. De 34-jarige Scheveningse zeiler eist dat het KNWV de afspraken die half november tijdens een bijeenkomst ten huize van NOC-secretaris Jaap Stap werden gemaakt zal nakomen. Tijdens die bij eenkomstwaar een oplos sing werd gezocht voor de moeilijkheden tussen een aantal zeilers en het verbond, werd door het KNWV toege zegd dat zeilers als Blok en Imhoff weer zouden worden opgenomen in de kerngroep en dat hen zou worden mee gedeeld welke wedstrijden zouden tellen als Olympische selectie. Het Verbond is en kele dagen na de bijeenkomst bij de heer Stap teruggeko men op zijn toezeggingen, waardoor de weg naar het Olympische wedstrijdwater voor Imhoff vrijwel werd af gesloten. equipe van Rien Rozendaal, die in Cannes als zevende eindigde. In de andere vier Olympische zeilklassen zijn de vooruitzichten vooralsnog iets minder gunstig of duidelijk. Zoals wij dezer dagen al konden melden heeft Ben Staartjes in de Tempest-klasse welkome versterking gekregen van de vroege re Olympische FD-crack Ben Verhagen dige, al is de voorberei- dingstijd nog slechts kort, alsnog wil proberen het Olympische niveau te bereiken. In ieder geval betekent zijn meedoen een prachtige stimu lans voor „Big Ben" Staartjes, die het geruime tijd in de Tempest, wat je noemt, niet voor de wind is gegaan. Sinds hij vorig jaar echter een Duitse Maderboot heeft aange schaft heeft hij weer gang in 't schip kunnen krijgen met o.m. een zesde plaats bij Ski-Yachting in Riva in maart als resultaat. In de snelle en zo aparte Tornado-klasse, de nieuwe Olympi sche verschijning, is Van der Kieft het laatste jaar toonaangevend geweest, waarmee hij Beer Willem- sen wat naar de achtergrond heeft verdrongen. De Brabander Beer Willemsen is echter in Januari helemaal naar Australië gereisd om deel te nemen aan d' wereldkam pioenschappen, waar hij als vijftien de is geëindigd. In een van de eerste races bij noodweer op de oceaan eindigde onze landgenoot als derde terwijl velen schipbreuk leden. De laatste grote krachtmeting voor Van der Kieft en Willemsen worden de Pre-Olympics van 17 tot 23 april in het Franse Hyeres. Zij zullen zich daar bij de eerste acht landen moeten classificeren om voor het Olympische gebeuren in aanmerking te komen. Resten ons tenslotte nog de nieuwe Olympische klasse, de 470 en voorts de Finnjollen. De Nederlandse kandidaat voor de Finnen is, nu Boudewijn Binkhorst zich heeft teruggetrokken. Peter Vollebregt, een broer van de tweeling uit de FD-klasse. De belangrijkste wed strijden in deze klasse worden de pre-Olympics van 17 tot 23 april voor Hyeres en de Europese titelstrijd bij Port Camargue van l tot 7 mei. Kandidaat voor de 470-klasse zijn de gebroeders Werk hoven. Zij trainen geregeld mee met de Franse zeilploeg. Bij de zeilers worden dus kosten noch moeite gespaard om te proberen een plaats te veroveren voor het Olympisch gebeuren in Kingston. Fred Imhoff heeft zelfs een kort geding aangespannen tegen het watersportverbond omdat hij uit de Olympische zeilselectie is gezet. En voor sommige zeilers staat er dan ook meer belangen op het spel dan alleen maar de sportieve. St. Etienne geschrokken van Ajax-PSV Sam Holswilder van de LKV De Spartaan werd in Maastricht Nederlands kampioen gewichtheffen tweede klasse. Hij wordt geflankeerd door zijn clubgenoten John ten Brmke /links' en Bart Zwart die. rcs])eci' elijk in het Uehtzwaar en het mid- zmaar, een zilveren medaille behaa**- SAINT ETIENNE De geestdrift kolkt door de stad, zwarte kaartjes worden met goud betaald en wie zich argeloos aan het loket bij het Guichard-stadion met het verzoek om een plaatsje morgenavond vervoegt, wordt met hoongelach ontvangen. Een kaartje. Welja. Waarom geen tien. Weet men dan niet dat er mensen zijn die blanco cheques hebben opgezonden, vult u het zelf maar in, in ruil voor een zetel in de vermol mde tempel waar PSV morgenavond door de hel zal gaan. Door Pim Stoel Want een hel wordt het, daar twij- f it in het zomerwarme Saint Etien- I ne geen sterveling aan. De bewij zen worden overtuigend aangedra gen. PSV, een leuke club. Van Ajax gewonnen zelfs zo zo. Maar nier, hier op de schrale grasmat konden zelfs gerenommeerde tegenstanders als Feyenoord, Leeds United, Bayern München en Real Madrid niet tot winst komen. Sterker nog, sedert drie lange jaren werden de "Stefanois" I hier niet geklopt. Er is er toch een die wat minder optimistisch is. Trainer Robert Her- bin, die met een nadenkende blik in de ogen zich die afgelopen zaterdagavond herinnert in 't Olym pisch Stadion toen PSV aan Ajax een voetballesje gaf. Herbin, zelf eens speler van Saint Etienne een jaar zelfs nog met Kees Rijvers is geen goedlachs type, met de sombere oogopslag van iemand die net allemaal niet meer zo ziet zitten. Hit klaagt onomwonden: "Mijn spelers zijn toch geschrokken van dit PSV. Omdat Ajax nog steeds een magische klank is in Frankrijk. Drie keer Europa Cup. Ik weet heus we! dat dat Ajax niet meer bestaat. Maar die jongens van mij hebben nu toch een beetje het idee dat PSV helemaal van een onbereik baar niveau moet zijn". Hij permitteert zich zowaar een I flauw glimlachje. "Het enige wat ze za! tegenvallen is de sfeer hier. Ik durf gerust te stellen dat in ons sta dion een orgie van geluid losbarst zoals Eindhoven dat nog nimmer heeft gehoord. Neem die Russen Toch keiharde ijskoude kerels. Ze raakten al onmiddellijk van de kook hier. Daarom is het zo jam mer dat we niet eerst uit spelen. I Dan hadden we een fraaie kans ge had Nu kan PSV kalm aan begln- j nen met verdedigen. Daarbij heeft I de ploeg natuurlijk het geluk dat de j landstitel bereikbaar is. de nationa- le beker en de Europa Cup ook. Dat brengt rust in iedere ploeg". I Herbin speelde drie jaar terug nog in Saint Etienne. Bracht zijn team in zijn periode als trainer duidelijk naar de top. Zegt zijn hart vast te houden voor het ongelooflijke opti misme van de aanhang. "Hier, hier geloven ze al dat we de finale ge wonnen hebben. Saint Etienne kan. mag niet verliezen, zoals vorig jaar in de halve finale van Bayern Mün chen. Maar ze vergeten dat in een halve finale van het Europa Cup I-toernooi alleen maar topploegen uitkomen. En als ik heel eerlijk ben zeker na zaterdagavond, geloof ik dat we toch beter Real Madrid pad den kunnen loten". Het is het laatste wat hij wil zeg gen over de voetbalhappening mor genavond. Trekt zich terug in zijn werkkamer en wil niet meer gestoord worden. Krabbelt uit een soort van vriendelijkheid op een papiertje de opstelling van zijn formatie. Maar doet dat zo ongeïnteresseerd, dat er best hier en daar 'n foutje in ge slopen zou kunnen zyn. Die opstel ling luidt dan: Curkovic, Janvon, Piazza. Lopez. Farizon, Larque, Sy- naeghel, Bathenay, Rocheteau. Her- vé, Revelli en Patrick Revelli. Het team van Saint Etienne, met v.l.n.r. staand Gurcovic, Janvion, Farizon, Bathenay, Piazza, Lopez, Synaeghel en zittend: RocheteauLarque, Herve, Revel li en Sarramagna. Basketbal Het Nederlands bas ketbalteam zal op 17 april een inter land spelen tegen West Duitsland. De wedstrijd, in de Amsterdamse Apollohal, begint om 19-15 uur. Autosport Clay Regazzoni heeft in Long Beach de Grand Prix van wereldkampioen Nikki Lauda, even- Door Piet Kienhuis DEN HAAG Nog slechts enkele maanden resten de zeilers om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen, die wat deze tak van sport betreft bij het Canadese Kingston op het Ontariomeer worden gehouden. Het is overigens niet zo, dat de Nederlandse kandidaten de hele winter met de handen in de schoot hebben gezeten. De meeste van hen zijn, beschermd door kikvorspakken, deze winter het ijskoude water opgegaan of zijn ver weggetrokken teneinde zich te meten met de sterk ste tegenstanders in hun klasse. een beste kans maakt om naar Kingston te worden uitgezonden is het Solingteam van Geert Bakker «die al 57 jaar is) met Pieter Keijzer en Harald de Vlaming. By tie genoemde Ski-Yachting-wedstrij- den van Cannes eindigden Bakker en zyn mannen als derde. Ir. Bakker is een oude rot in het zeilvak, die ook bij de vorige Olympische voorberei ding voor Kiel al hoge ogen gooide, samen o.a. met de ijshockeyer Arie Klein die toen ook zo'n schip bezat. Ondanks grote inspanningen, niet 't minst op het finenciële vlak, besloot het NOC toen de Soling-zeilers toch maar thuis te houden, hetgeen een teleurstellend besluit was. Arie Klein stopte als Solingzeiler en is nu lid van de Olympische voorbereidings commissie. Geert Bakker ging, ondanks zijn reeds gevorderde leeftijd, stug door en het zou nu al gek moeten lopen wil voor hem in de Olympische ploeg in juli geen plaats worden ingeruimd. Twee weken geleden hebben de Solingzeilers op het IJsselmeer bij Medemblik elke dag intensief getraind onder leiding van de Olympische kampioen-1972, de Amerikaan Buddy Meiges, die ook vorig jaar hier te lande al een dergelijke trainingsweek had gege ven dank zij de sponsoring van een sigarettenfirma. Meiges is bovendien een bekende zeilmaker in de States en de zeilers die zijn trainingen hebben gevolgd zijn vol lof over zijn aanwyzingen en inzichten. In de Solingklasse beschikken we trouwens nog over een uitstekende tweede Zo hebben de tweelingbroers Sjoerd en Erik Vollebregt in januari deelgenomen aan de zogenaamde Ski-Yachting-wedstrijden in Cannes in de Flying Dutchman-klasse.waar alle groten vertegenwoordigd waren. De heren Vollebregt verdienden daar in feite hun Olympische ticket door in deze krachtmeting zelfs te triomferen. Zij moeten natuurlijk een constante vorm blijven tonen, maar zoals ook vorig najaar tijdens de open Duitse zeilkampioenschap- pen in Kiel al werd bewezen zijn Sjoerd en Erik Vollebregt op het ogenblik nauwelijks uit de wereldtop meer weg te denken. Een tweede Nederlandse equipe, die Voetbal Het Italiaanse profvoet bal heefö een totale schuldenlast van 90miljoen gulden. Dit is voor namelijk te wijten aan het 'zwart' betalen van spelers en de enorme hoge transferkositen. Voetbal Het Leids jeugdelftal (13-14 jaar) speelde gisteren met 2-2 gelijk tegen de B-l van Rooden- burg. Jos van Es (UVS) en Peter van der Star (Rijpwetering) scoor den voor het Leids jeugdteam. Tennis Op de gisteren in Lon den gepubliceerde WCT-lijst neemt Tom Okker de zevende plaats In. De lijst wordt aangevoerd door Arthur Ashe. Voetbal Na ampel beraad in een bestuursvergadering is besloten dat de heer Pememann zal aftreden als bestuurslid van Sparta. Dit in verband met verschillen van inzicht over het tevoeren beleid. John van Dyk (Foreholte) 16 Joop Oostdam (WSB) J- 1 14 Siem van de Ham 'Blauw Zwart) 9 Henk van de Berg (Foreholte) 8 Piet Ruigrok «Foreholte» 1 8 Leo van Kesteren «Foreholte) 4 1 8 Jaap Schildthuyzen (Lugdimum) 8 REGIONALE JEUGD Ad Haasnoot (Quick Boys) 7 Kees van der Niet (Katwyk) 6 DAMESVOETBAL Marion de Groot (Wet Girls) 2 43 Coby van Trigt «KRV> 40 Mary v. d. Meer (Wet. Girls) -f 2 39 Nancy Verhoeven <Lugd> -f 1 36

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13