'Hoedt u voor Peter Paulides' Waarom saat de krant wélelke dag mee naar boven? Leiderdorp winnaar jeugdschaakstrijd "Goedkoper toestel dan F-16 was mogelijk Marktberichten De krant is koning. REPRESENTATIEVE RECEPTIONISTE Les Veilig Van Rooden KNIP UIT OPZICHTER-TEKENAAR ZATERDAG 20 MAART 1975 Nederlagen Mercasol frustreren jonge basketballer niet LEIDEN Hij spreekt behoedzaam, ingetogen maar soms fel uithalend om een mening te onderstrepen. Zijn ogen kijken de vrager scherp aan, dwingend tot luisteren. Een basketballer zonder kapsones; Peter Paulides van Mercasol Leiden, 20 jaar oud en student fysiotherapie in Leiden. Lelden-coach Harry Pappas zette zijn eigen zin door toen hij aan het begin van dit seizoen Paulides, die enige tijd niet kon trainen, in zijn selectiegroep handhaafde. Barry Hecker gaf hem een redelijke kans, maar de "grote sprong voor waarts" kwam toch pas in de afge- llopen maanden onder Leidens derde trainer, Henny Blom. De jonge Lei derdorper kwam geregeld terecht in de basis en bleek de aangewezen ver vanger voor Paul Hoekse ma. de oud international die Mercasol in janua ri kwam versterken en de laatste tijd sterk in prestaties is teruggeval len. Paulides kwam door het Bonaven- turacollege in aanraking met de baskeöbalsport, werd gevormd door de trainers Kleiss en Van Cleef en stak veel op van de Amerikanen Denham, Heuts en Webster. Hij vierde triomfen met Bona's school team en bij de junioren van Merca sol. Van beide ploegen was hij aan voerder. Dit seizoen kwam hij defi nitief bij het eerste team, na in de twee voorgaande jaren al enkele ma len meegedaan te hebben. In het gezaghebbende blad "Basketbal" werd hij in het afgelopen seizoen ge kenmerkt als het "geheime wapen" van BS Leiden. "Hoedt U voor Peter Faulides!" werd er geschreven. "Ik ben een trainingspnodukt, geen •baskefcbailtalenit. Ik geloof dat er ook niet veel guards zijn in Nederland die een talent zijn, zoals bijvoorbeeld Hans van Rooden als lange man wel is. Misschien dat Aad van der Nieuwendijk een talent was. maar hij miste toch weer andere dingen. Instelling en mentaliteit zijn ook be langrijk. Daarom hebben de vele nederlagen me bijvoorbeeld nooit gefrustreerd, je moet je instellen op wat haalbaar is. Bij ons is dat in het veld stappen met de gedach te dat we het de tegenstander zo moeilijk mogelijk moeten maken en daarbij probeer je zo goed mogelijk te spelen. Als je uitgaat van "winst" raak je op den duur wel gefrus treerd, dat zit er gewoon niet in". De enorme vooruitgang in het spel van Paulides uit zich in zijn durf om nu ook van afstand te schieten en zijn vermogen om de bal ook on der grote druk over de middenlijn te brengen. Internationals als Jan Dekker ("Mijn grote voorbeeld, met Tennis Betty Stöve heeft de kwartfinales bereikt van het Vir ginia slims-tennistoernooi in Dal las (VS). Zij versloeg in de tweede ronde de Amerikaanse Sue Barker: 6 4, 61. De Nederlandse combinatie Theo Gorter/Rene Heffels plaatste zich voor de halve finales van het heren dubbelspel in Beaulièu. PAARDESPORT De Nederland se ruiter Henk Nooren is gister avond tijdens het springconcours om „de grote prijs van Dortmund" als zevende geëindigd. Nooren maakte met zijn paard Pluco vier fouten en een tijd van 130,3 seconden. Voor het eerst sinds 1955 ging de overwinning naar een aqiazone: de 19-jarige Debbie Johnsey uit Groot- Brittannië. Jan Sikking van Punch en ex-Fiat Stars Amerikaan Mike Rowland") en Dan Craoner hebben veel moeite met hem. „Ik geloof dat ik begin te groeien in het team, ik krijg nu ook de bal om te schieten, in het begin was dat er niet bij. Bij Kinzo stond ik met kloppend hart de bal op te brengen, maar het Hukte. Dat geeft je vertrou wen en daarbij is Paul Hoeksemia ook een geweldige steun. Basketbal is niet alles, de studie gaat voor, maar ik probeer er toch veel voor te doen. Ik ben 'n sobere speler, zowel in als bui ten het veld. Roken doe ik niet, drin ken met mate en noodt op de avond voor een wedstrijd. Ik wil niet wan neer ik in het veld ineens moe word het gevoel hebben van „had ik nou maar niet gedronken" of „had ik me nou maar rustig gehouden", dan kom Je helemaal kapot te zitten. Wanneer je iets doet, moet je het goed doen: sport, studie en de voorbereiding hoort erbij". Peter Paulides is erg nuchter, rela tiveert. Spreekt over de goede con tacten die hij altijd heeft gehad met de Amerikanen („Butch Webster schoof in zijn flat de stoelen opzij om mij de reverse-dribbel aan te leren"), over het team dat momenteel op een dood punt zit („Berendsen doet het erg goed, zeker als je ziet dat h-ij de systemen nog niet kan kennen en twee keer per dag speelt; de lange mannen schieten te veel, doen te veel voor zichzelf en daar balen sommige mensen erg van") en over de relatie tot het (weinige) publiek:. „Ik ben geen attractieve speler. Ik ben geen man die voor sensatie zorgt met dunks, vechtpartijtjes of gekke kre- iten. Éénmaal heb ik me laten provo ceren, vorig Jaar bij DAS. Daar heb ik nu nog spijt van. Ik probeer me te beheersen en mijn werk te doen. Ik ga nog steeds met plezier naar de trainingen". Wanneer het meezit en Mercasol volgend seizoen doorgaat in de ere divisie zal Leiden nog wel van hem horen. HANS JACOBS Frazier-Foreman NEW YORK George Foreman en Joe Frazier, de Amerikaanse zwaar gewichtboksers, zullen elkaar in mei in een nog nader te bepalen plaats in de Verenigde Staten ontmoeten voor een gevecht over twaalf ronden. Gisteren tekenden zij in New York het contract. Beide oud-wereldkam- pioenen houden in ieder geval één miljoen dollar (ongeveer 2,6 mil joen gulden) aan het gevecht over. Het duel is "een revanche voor Joe Frazier. Hij werd op 22 januari 1973 door Foreman als wereldkam pioen onttroond. Foreman zegevier de toen door een knock out in de tweede ronde. Op 30 oktober 1974 verloor Foreman zijn wereldtitel in Kinsjassa aan Mohammad Ali. ZEILEN De Amerikaanse zeiler James Allsopp is gisteren op de At lantische Oceaan nabij de Bahama's wereldkampioen in de Starklasse geworden. Neptunus- beeld van Seinpost verwijdert De totale ont luistering van het eens zo beroemde Seinpost-gebouw in Scheveningen is een feit. Het Nep- tunusbeeld, dat sinds de bouw van Seinpost van het hoogste punt uitkeek over de Noordzee, wordt verwijderd in afwachting van een nieuwe bestem ming. Voetbal FC Amsterdam zal het morgen in de competitiewedstrijd te gen NEC zonder Rob Bianchi en Tjeerd Koopman moeten doen. Bi anchi en Koopman die afgelopen zon dag in de wedstrijd tegen Ajax een gele kaart hadden opgelopen werden voor één duel geschorst en kregen geldboetes van respectievelijk 150 en 100 gulden. Basketbal De Italiaanse bas ketbalclub Mobilgirgi heeft zich ge plaatst voor de finale van de Europa cup (heren) op 1 april in Genève te gen Real Madrid. In de tweede hal ve finalewedstrijd won Mobelgirgi met 76-70 van Forst Caratu, eveneens uit Italië. Mobilgirgi had de eerste wedstrijd in eigen stadion al met 95- 85 gewonnen. SKI De Oostenrijkse Monika Kaserer heeft gisteren in Mont St. Anne (Canada) de afsluitende wed strijd voor de strijd om de wereld beker skiën gewonnen.voor de Fran- saise Fabienne Serrat en de win nares van het goud op de Olympi sche Spelen van Innsbruck, de Ca nadese Kathy Kreiner (1.52.85). HILVERSUM (ANP) "Het Ne derlandse parlement heeft bij de se lectie van de opvolger van de Star- fighter niet scherp genoeg opgelet. Nederland had een goedkoper toe stel kunnen aanschaffen dan de F-16 en dat zonder de NAVO tegen de haren in te strijken". Dit zei het PvdA-Kamerlid Piet Dankert, gisteravond in het VPRO- radioprögramma "Embargo". De Kamer was in het voorjaar van 1974 niet goed op de hoogte van de in houd van de NAVO-aanbeveldngen, aan minister Vredeling. Daardoor, kon men geen invloed uitoefenen op oe instelling van de vierlandenstuur- groep, die belast werd met de keu ze van de opvolger. Nederland had op basis van de NAVO-aanbevelin- gen zelfstandig een eenvoudiger toe stel kunnen kiezen en was niet ver plicht om met België, Denemarken en Noorwegen dezelfde keus te doen. aldus Dankert. Hij noemde zichzelf een van de Kamerleden, die niet scherp hebben uitgekeken. KVP-defensiespecialist WOUBRUGGE Volgende week donderdag wordt een voorlichtings bijeenkomst gehouden over het ge meentelijk structuurplan. De avond begint om acht uur in café-restau rant "Het Oude Raedthuys" in Wou- brugge. Het gemeentebestuur wil er de aandacht op vestigen, dat de discussienota, voor deze bijeenkomst geschreven, zo nodig telefonisch bij de gemeentesecretarie kan worden besteld. Meer hierover valt te lezen in de folder, die vandaag huis aan huis in Woubrugge wordt verspreid. Van Eisen erkende in het program ma. dat er van controle op de macht van de minister van defensie weinig is terecht gekomen in deze zaak: "Ik heb door persoonlijke ver houdingen met ministers en met militairen wel invloed kunnen uit oefenen. Het Kamerlidmaatschap op zichzelf biedt voor tegenspel tegen de regering te weinig mogelijkhe den". SCHUURTJE AFGEBRAND ALPHEN AAN DEN RIJN Het houten schuurtje achter de peuter speelzaal aan de Nieuwe Sloot is vannacht tot de grond uitgebrand. Een deel van de achtergevel van het peuteronderkomen zelf werd eveneens aangetast door het vuur. Naar de oorzaak van de brand stelt de politie nog een onderzoek in. Buschauffeur trapt door rem ALPHEN AAN DEN RIJN Een buschauffeur van de firma Lang- hout trapte gistermiddag door zijn rem toen hij op de rotonde Gouw- sluis moe6t inhouden. De bus schoot door en klapte op een voor hem stilstaande auto. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. LEIDEN Het Jeugdschaakvij ftal (tot 16 Jaar) van de s.v. Leiderdorp is op overtuigende wijze kampioen van de Leidse schaakbond geworden. Een 5o zege op Voorhout maakte de Leiderdorpers met nog 1 ronde te spelen onbereikbaar voor de concur rentie. De nieuwe kampioen voert de ranglijst ongeslagen aan met 12 matchpunten uit 6 wedstrijden en maar liefst 28'2 bordpunten. De tweede plaats lijkt weggelegd voor het eerste team van Katwijk, dat de nederlaag tegen Leiderdorp ook als enige tot 1—4 wist te „beperken". Katwijk 1 wordt met 9 matchpunten en 22 bordpunten tegen 8 match punten en 19% bordpunten nog wel enigszins bedreigd door Katwijk 2, maar dit vijftal moet nog tegen het oppermachtige Leiderdorp 1. Leider dorp 2 bezet met 7 matchpunten en 15',2 bordpunten de vierde plaats. De ploeg van Leiderdorp, die het kam pioenschap prolongeerde, bestaat uit Jeroen Selier (oud LSB Jeugdkam pioen tot 13 Jaar), Gert-Jan Goed hart. Rutger Krans. Eric Oosterom en de LSB-Jeugdkampioen tot 13 Regering ook ontevreden over staatsbezoeken DEN HAAG (SP) De regering heeft de bezwaren van Kamervoor zitter dr. A. Vondeling tegen de hui dige vorm van staatsbezoeken over genomen. Er wordt naar gestreefd voorzich tig een andere vorm te vinden voor deze bezoeken, die, zoals Vondeling twee weken geleden uitsprak, neer komen op een uit plichtplegingen bestaande formaliteit. Het koninklijk bezoek aan Italië, dat omstreeks half mei moet plaats vinden, zal het eerste staatsbezoek- nieuwe-stajl zijn. De chef-protocol van het ministerie van Buitenland se Zaken dr. Th. P. Bergsma voert overleg met het Koninklijk huis en het gastland Italië hoe men dit bezoek anders kan opzetten dan tot nu toe het geval was. De aanpassing van de staatsbe zoeken zal waarschijnlijk geleidelijk plaatsvinden. Men streeft er nu naar er ook een culturele manifes tatie van te maken. Over de uitwer king van de plannen zijn nog be sprekingen gaande met mensen uit de Nederlandse kunstwereld. Vondeling zei twee weken geleden over de staatsbezoeken"Ieder land zuchit er onder. Alle officiële men sen die aan zo'n bezoek deelnemen balen er van". Volgens hem is de eigenlijke doelstelling het met el kaar in contact brengen van de be volking van het bezoekende en ont vangende land uit het oog verlo- Hij zei: "Laten de boeren tijdens zo'n staatsbezoek eens samen ploe gen, laat ze gezamenlijk de koeien melken. Of laat de twee landen een voetbal- of een roeiwedstrijd houden. Het gaat om werkelijke contacten. Die zijn er nu niet". jaar Roel Piket. Vorig Jaar werd al beslag gelegd op de vierde plaats in de landelijke competitie. Dit seizoen zal het niet tot de onmogelijkheden behoren dat de Leiderdorpers zich in de strijd om de landstitel gaan mengen. In de tweede klasse versloeg Katwijk 3 medekoploper Koudekerk 1 met 3*41%, waardoor het kampioen schap Katwyk met een reg-lemen- - taire zege op Aarlanderveen 2 in i het vooruitzicht, niet meer kan ont gaan. "Wetsontwerp gastarbeiders onaanvaardbaar" DEN HAAG (ANP) De sectie "sociale vragen" van de Raad van Kerken heeft in een brief aan pre mier Den Uyl, de ministers Boers- ma en Van Agt en de fractievoor zitters van de Tweede Kamer haar verontrusting uitgesproken over het wetsontwerp "arbeid buitenlandse werknemers", dat zij onaanvaard baar acht. Met name heeft de sectie bezwaar tegen het middel dat de regering heeft gekozen voor een zo goed mo gelijk afwegen van het belang van bescherming van onze arbeidsmarkt wbescherming van onze arbeidsmarkt tegen dat van de buitenland se werknemers. Dat is een tewerk stellingsvergunning gekoppeld aan een limietenstelsel. Een overgang, van arbeidsvergunning naar tewerk stellingsvergunning zal. aldus de sectie sociale vragen, tot gevolg heb ben dat de buitenlandse werknemer nog sterker afhankelijk wordt van de werkgever dan in de huidige situatie het geval is. Door het vast stellen van de vergunningen-limiet per bedrijf zal nu ook de vrije keu ze van arbeidsplaatsen, die tot op he den ook voor buitenlandse werkne mers bestond, worden aangetast. De sectie pleit voor een pakket maatregelen op basis van de me morie van antwoord op de nota bui tenlandse werknemers en de parle mentaire behandeling daarvan, als mede voor afzonderlijke maatrege len tegen het verschijnsel van ille gale tewerkstelling van buitenlan ders. Rose Sim 20—45; White Sim 25—43; Vertakt 4562. Rozen, gr.bl.: BaccaTa 60—130; Bridal Pink 2748; Carina tasy 5080; Laminuette 55—60. Idem. ..J. 27—47; 3463; Ellen 36—56; elle 28—42; Jr. Belinda 3787; Ester Mobrea 2950; Annabelle 2842; Borussia vraagt om schorsing Van der Kroft ZURICH Borussia Mönchen Gladbach heeft gisteren bij het secretariaat van de Europese voet balunie in Bern een officieel pro test ingediend tegen de leiding van scheidsrechter Leo v.d. Kroft in het duel Real Madrid—Borussia. De Westduitse kampioensploeg vraagt in de brief aan de UEFA om v.d. Kroft (aangewezen voor het Olym pisch toernooi in Montreal) en grensrechter Ben Hoppenbrou wer uit de circulatie te nemen. De controle en tuchtcommissie van de UEFA zal zich op 4 april met het protest bezighouden. De Westduit sers mogen er maar weinig succes van verwachten, want de behande ling is vier dagen na de halve fina le Real MadridBayern München. bloemen: Amaryllis 20 60—190; Anthurium 200—270; Cal la, 40—80; Chrysanten, —350; ld dubbel 300—510; Gerbera 25 —140; Gladiolen 600—1200; id. Colvil- lei 200—350; Gloriosa 35125; Iris Pr. Blaauw 240—350; id. overige 15O-480; Lelies kelk 40—60; Nerlne 180: Orchl- Cymbidium 40106; Sneeuwballen 170—215. KATWIJK AAN DEN RIJN, 19 maart. Groerutenveiling. Waspeen per kist: A I 500—1030, A II 270—750. B I 760— 1480 BII 200—610 Cl 260—600. CIÏ 220—490; Witlof 116—190; Prei 29; Selderie 42. Aanv. waspeen 230.000 kg. LEIDEN. 19 maart. Leidse Groenten- Fruitveiling Andijvie 181197; snijbonen 540—930; Kroten gekookt 75; Postelein 390410; Prei 6287; 25.30, B 22,00. CC 15,00; Uien 55^9i; witlof 3.053,30; Knolseldene j 3840; Komkommers: A 8992. B 66 —67 C 52—55. D 41—45. E 35—38; Sla 4349; Peterselie 44—59; Radijs 79—83; Selderie 40—49. Omdat men ervoor betaalt Daarom kunt u beter adverteren in de krant Bij de afdeling Centrale Lesplanning van Lei dens grootste Autorijschool zoeken wij op korte termijn een Onze gedachten gaan uit naar een Jonge vrouw plm. 20 Jaar die onze leerlingen als een uitstekende gastvrouw kan ontvangen en begeleiden. Een cor recte en duidelijke telefoonstem is eveneens van groot belang. Bel voor het maken van een afspraak onze be drijfsleider de heer G. S. Schoeman of richt uw sollicitatie aan de directie van Leidens grootste Autorijschool. Bizetpad 8a, Leiden, telefoon 071-761614. 'N RUIT GEBflOKtAf Wij repareren alle merken kleuren t.v.'s, zwart/wit, tu ner, versterkers en antennes met 3 maanden garantie. Tevens verkoop van occasi ons groot beeld kleuren t.v.'s met 3 maanden volledige ga rantie en 1 Jaar op de beeld buis. f895,— tot Prijzen f 1.095,—. T.V.S. Electronica-service, telefoon 071-142466. AR(HITEKTENBURO Ir. b JONKMAN Voor de uitwerking van, en het toezicht houden op verbouwingswerkzaamheden aan een tiental utiliteitsobjecten in Noord-Holland, welke ca. 8 maanden in beslag zullen nemen, vragen wij met spoed een Eigenhandig geschri maart a.s. richten a en sollicitaties voor 29 ons adres: PIETERSKERKHOF 14 - LEIDEN. TE KOOP AUTOMATIEK - KOFFIESHOP vlak bij Centrum Leiden, totaal 155 m2, met gezellige bovenwoning en pracht uitzicht op water. Geheel ook geschikt voor stgdentenverhuur. 2 toiletten, 2 keukens, douchecel. Voor serieuze gegadigden 100% financiering mogelijk. Brieven onder nr. 68941 aan het bureau van dit blad.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10